GBOOTE KRBNRVRLSTOET 'T HOENDERPARK,. In het Kousje 99 I propos ran penitenties KERKELIJK NIEUWS YPERSCH LEVEN (vervolg) Zondag 19 Februari 1928 MUSEUM VLAAMSCHE HARMONIE Burgerlijke stand Yper i lu wei.ij ken Maerten André, daglooner en Vel- glie Palmyra, Fabriekwerkster, beiden te Yper. Carreyn Marcel, schrijnwerker te Wevelghem en VancÓillte Irena, z. b. te Yper. Ramoudt Maurits, Rekenplichtige te Rousselaere en Maddens Gabriel- la kleermaakster te Yper. Desodt Franciscus, be diende en Willekens F^stella, z. b. beiden te Yper. Overi.ijdens Derosier Leon, (O j., kassier echt. Fleps Philomène, Oude Veurnestraat.. (vatt Parijs). /iel in is Louis andries uitgelezen KIEKENS, vanaf Maart tot Juni BBHV<\ ii-BP B II YSSCIMT ken en onze baasjes zwaar op de maag liggen zouden Wat we vragen een V. O. S. die een V'. O. S. is. Een Vlaamsche Oud-Strijdeis- bon J. waar geen druk moet worden uitge oefend, waar een beetje ernstiger wordt g -.deld waar het er omgaat zich in de wc tellen voor eigen belangen en in 't o;.Jer waar het betreft de herden king onzer gevallen strijdbroeders. Eenige leden van den U.O.S. Brielen. Langemarck. Zondag 26 Februari zullen in de herberg De Verzekering tegen den dorst te 3 u. 's namiddags de sprekers Andries Vandenberghe en Juul Declercq het woord voeren. Niemand ontbreke tal I d v. oe Viaamscne Harmonie Poperinghe Twee personen die nog eene gevangzitting van 10 dagen en 2 dagen uit te boeten hadden werden hier a ingehouden en dadelijk ingerekend. Wevelghem Dat de socialisten niet tegen dengodsdienstzijn werd eens te meer gelogenstraft in de laatste zitting van den gemeenteraad bij de bespreking van de ge- nieeutebegrooting waarin een krediet van 12.000fr. voorkomt voorde H. I iartefeesten alhier. Een der 3 citoyens stelde voor dit met de helft te verminderen zij vonden het geldverspilling en bereden hun stokpaardje om hunnen godsdiensthaat bot te vieren. 0 Neen, de rooden zijn tegen den gods dienst niet vooral in tijd van kiezingen Komen De 30-jarige zadelmaker 1 lenri 1 laesbrouck plaatste zijn rijwiel te gen den gevel eener herberg. Toen hij eenige minuten later buitenkwam, bemerk te hij dat de lamp verdwenen wa,s. Op in lichtingen van een voorbijganger was het niet moeilijk het spoor van den dief teont- dekken. Het was de 25-jarige Marcel Es- tieime die dan ook aangehouden werd. Kortrijk Sinds verscheidene dagen ajn werklieden bezig aan het uitgraven van grond voor de pannenfabriek langs den Audenaerdesteenweg. Wat verder staat er een leegstaande huis, nr. 131, waar zij hun- ik' klcederen en schoenen legden. Woens dag stelden verscheidene der werklieden vast dat zij hunne kleedingstukken en schoenen ontstolen waren. Een onderzoek is ingesteld. OPOELET Die te klagen heeft over 't ontvangen van zijn bladmoet bij zijn postbode ofwel in de post zelf reklameeren, 't Is daar te doen, als uw abonnement niet in regel is. Als de Kerk penitenties oplegt (voor het welzijn van ziel en lichaam), dan kunnen ze er niet tegen, onze dametjes en mam- zellekens, maar als de mode iets voor schrijft, 't mag nog zoo gênant zijn, dan wordt het met vreugde verdragen. Of hoort of ziet ge niet goed? De Mode. Gij zult schoentjes dragen met tipkens zoo fijn, dat er plaats is voor vier in plaats van voor vijf teenen._ Gij zult op hielen loopen zoo hoog en zoo smal, datgeacrobatentoeren moet doen om recht te blijven... Gij zult in plaats van zakken in uw kleed voor altijd gestraft zijn met een sacoche aan uw handen aan tafel, in den salon, op 't bal, overal- Gij zult een corset dragen dat uw lon gen samenperst, die u belet op uw zeven gemakken te kunnen neerzitten of buigen. Dat er misvormingen en ziekten uit kun nen voortkomen, daar moet gij niet aan denken- Gij zult uw zakdoeken met eau-de-Co- logne begieten, uw lippen en uw kaken en wenkbrauwen inpoeieren of met kleursel insmeren, doorschijnende kousen dragen en koude voeten lijden, halfnaakt loopen en broiichieten en \allmgen opdoen, enz... Gij zult de verpestende lucht inademen der cinemazalen, gij zult tot laat in den nacht uitblijven en van alle likeuren en zoetigheden inslikken, gij zult dansen en fox-trotten tot dat uw beenen ineenzakken.. Gij zult uren en uren besteden aan klee- den en ontkleeden, aan wasschen en poet sen en insmeeren en frou-frous maken en smoeltjes trekken voor den spiegeL. Gij zult elk een snoezig schoothondje verzorgen kleeden, wiegen en kussen, en op uw wandelingen blijven staan zoo dik wijls als uw hondje het noodig vindt, en het meenemen op train en trein, en op koffie-visite... Amen Amen 't Zij zoo Alles is goed en niets weegt er te zwaar. En noemt men het vrouwelijk geslacht het c Zwakke geslacht Welke manskerel zou er tegen kunnen PRIESTERLIJKE BENOEMINGEN Mgr. de Bisschop heeft benoemd pastoor op Ste Walburga te Veurne, E. H. Vande- putte, pastoor op S. Antonius te Oostende die aldaar vervangen wordt door E. H. De Roy, aalmoezenier aan het weldadigheids gesticht te Ruisselede; pastoor te Molen dorp. E. H. Mollet onderpastoor op S' Gil lis te Brugge. om 2 uur met de welwillende deelname van de Sicambers van Roeselaere, prachtige groepen uit Kortrijk,Moescroen, Wervick- Zuid, Komen (Fr.) Meessen, Waasten, Po peringhe, Voormezeele, Steenvoorde (De Reus). WEGWIJZER De stoet wordt gevormd op de Maar schalk Frenchlaan (Meenenpoort) vanwaar hij om 2 uur vertrekt om den volgendeu. weg te volgenMeenenstr., Groote Markt, waar hij deGemeenteoverheid voorbijtrekt Hondstr., Bukkerstr., Grimminckstr., Rij- selstr., Boterstr., Tempelstr., Statiestr., Sta- tiepl., Statielaan, Capronstr., Elverding- hest., Boesinghestr., Veemarkt, Slachthuis- str., Dixmudestr., om op de Groote Markt uiteen te gaan. De stoet zal stilhouden op St. Pieterswijk, de Statieplaats en de Vee markt. GROEPEN 1. Politie. 2. De twee Ruiters en Marokijn te paard. 3. Tambour-Major. 4. Ypersche Kinders. 5. Harmonie Ypriana. 6. Z. M. Karnaval. 7. De Ypersche Reus. 8. Eene beweegbare Schoe. 9. De ronde van de wereld. 10. Les Bigophones des jardiniers Yprois. 11. Reklaam Margar. Axa-Merveille. 12. idem 13. Stadsharmonie van Waasten. 14. De Zeeschuimers van Kortrijk. 15. De Paardenslachterij Lefevre. 16. De Ware Melkgeefsters. 17. Beenhouwers en Beestenkooplie den in rouw. 18. De drie Gebroeders alle vier. 19. Les Campagnards du Touquet (Mouscron). 20. Gedenkenis van 1895. 21. Fanfare S,e Cecilia, Voormezeele. 22. De Blijde Kaarters. 23. Reklaam van dranken. 24. De Dappere Kaarters. 25. De Vlaamsche Harmonie. 26. De 12 Kabouters (Zannekin). 27. - Flollandsche Boeren en Boerin nen. 28. De Ypersche Schotten. 29. Reklaam Koffie en Margarine. 30. Reklaam Biscuiten. 31. Poperinghe Vooruit 32. - De Jonge Rookers van Kortrijk. 33. De Lustige Pompiers van 1835. 34. Les Moules a Surprises (Jong Poperinghe). 35. Les Fils de Charleston (Wervicq Sud). 36. Auto Fleurie (Comines France). 37. Reklaam Era Bleu Band. 38. Fanfare Royale de Messines. 39. De Vrije Bolders van Falies. 40. Handboogschutters Yper-Hoekje. 41. De Lustige Morynen. 42. Groep der Brouwerij Les Trois Rois 43. Het Rozenkasteel. [lare. 44. De aloude Sicambers van Roese- 45. Jan de Houtkapper, Reus van Steenvoorde, omringd van Farfa- dets. 46. Reklaam chicorei Wypelier-Taffin. 47. Jeunesse renaissante Hazebrouck. Kattefeest 1928. De volgende aantrek kelijkheden zullen op de foor van 4 Maart aanstaande geplaatst zijn AutodromeCaroussel-salonTourbillon; Roue Joyeuse Luna-Park Hippodrome- salon Tunnel-railway Montagne russe Velodrome Caroussel-aérien Balangoire; Palais du rire t Wonder meisje De Vlie gende Dame 2 Tirs 2 Peerdemolens 2 Waarzegsters Hoepla daarenboven Ge bak- en Suikerkramen. Franciskaansche Derde-Orde. 15 Maart 's avonds te 7,30 uur in het Christen Volks huis voordracht met lichtbeelden over den H. J. B. Vianney Pastoor van Ars, door Zeer Eerw. P. Tillo Capucyn. Mexico-avond. Door het toedoen der franciscaansche orde hadden wij Zondag avond in het Volkshuis een voordracht met lichtbeelden door M. Roose van Wynghene over Mexico. Na een inleidingswoord door E. P. Constantinus, begon de spreker al dadelijk zijn onderwerp te ontwikkelen. Hij gaf ons eene korte geschiedenis van dat land, leerde diens volk en zeden ken nen, om dan eindelijk in meer bepaaldelijk uit te weiden over de kerkvervolging die reeds zooveel slachtoffers heeft gemaakt. Een protestmotie werd dan ook door de 400 toehoorders goedgekeurd en na de omhaling tot steun van het katholiek ver weer aldaar, zong de volle zaal het lied ter eere van het H. Hart van Jesus. Eene hart versterkende vergadering zooals wij er vele dienen te hebben. Een bezoek van het British Legion aan het Vlaamsche front. De 15.000 sol daten van het British Legion die een herdenkingsbe, o "k zullen brengen aan het Fransch Noorden en de Vlaamsche front streek, zullen op 4 CGgst in vier groepen ontschepen te Oostende, te Duinkerke, te Kales en te Boulogne. De Staf van het Legioen zal te Rijsel ver blijven. De 15.000 pelgrims zujlen in groepen van 500 worden verdeeld die zich drie da gen zullen ophouden in de aangeduide centers. Den 4» dag zullen zij samenko men in onze stad. De Koning en de prins van Wales zullen de schouwing bij wonen. Een duizendtal vrouwen zullen ook de reis medemaken. Nog de wind. Om een gedacht te ma ken van het geweld van den stormwind die hier gewoed heeft zal het volgende een slaande bewijs geven. M. Hosten uit de Statiestraat kwam met paard en wagen van Dickebusch gereden. Gekomen aan den Café Frangais werden man en paard en wagen al te samen in den grachtgegooid. Bijgeloopen menschen heboen den man uit zijn neteligen toestand gered. Bij won der waren noch de voerder noch het paard gekwetst. Merkwaardige vondst. Tusschende plaats waar het lersch gedenkteeken opge richt is en het sanctuarium van St Maar tenskerk is men bezig groeven te delven waar de buizen, dienstig voor het afleiden der dakwaters, zullen ingelegd worden. En zoo kwam het dat men daar op een groot nest eieren kwam, een twintig tal 'k bedoel die groote steenen ballen, met eene doorsnede van 40 en 50 cm. die bij de belegering van onze stad door de blijde of springaal (catapulte) uitgeworpen wier den. Volgens zien, duiken er daar nog meer op en naar wij vernamen werd er last gegeven ook de andere op te delven, om ze later in museums of hovingen rond de kerk als versiering te doen benuttigen. 1» Eene plaats van Portier voor het Mu seum van Yper, voorbehouden aan eenen Yperschen oorlogsverminkten, hebbende minstens 50 o onbekwaamheid, kunnen de Vlaamsch-Fransch- enzoo mogelijk En- gelsch spreken is open. Alle aanvragen moeten per gesloten brief gestuurd worden voor 10 den Maart 1928 aan de Heeren Voorzitter en Leden van de Commissie van het .Museum op het stad huis te Yper. Alle verdere inlichtingen zijn te beko men bij M. Cyrille SCHMIDT, Sekreta- ris van het Museum, Maloulaan te Yper. 't Was er vollen bak Zondag laatst in Lapiere's Huis bij het tweede winterfeest der Vlaamsche Harmonie. Wij beweren stout en boud dat onze jonge muziekmaat schappij voldoet aan de verlangens der meesteischenden en't is ware kunst die ons geboden wordt. Vooral Arseen en Maurits dienen geluk gewenscht om de solo's die zij op meesterlijke manier uitgevoerd heb ben. Ook L. Desseyn is voor ons een open baring geweest en wij kunnen hemnietge- noeg aanbevelen bij de bonden van 't om liggende. 't Is gezonde Vlaamsche kost die hij biedt. Wij vernemen dat de loten van de Tom bola ten voordeele van ons muziek zoo goed als uitverkocht zijn. Een bewijs dat onze Vlaamsche Yperlingen hun genegen heid voor het werk onzer wakkere muzi kanten ook metterdaad willen bewijzen. Verklaringen van 10 tot 95 lebruari 1928 Geboorten Penn Harry, Dixmudestraat, 68. Creus Marie-Louise, Dickebusch steen weg, 137. Verburgh Ferdinand, Poperinghesteenweg. Cocle Paulus, Boterstraat, 46, Nuytten Jules, 48 j., aardewerker, wed. Deknudt Flavie, Lange Thouroutstraat, (van Gheluvelt). Hoorelbeke Louise, 67 j., landbouwster, echt. 15e- quoye Amand, Wenninckstraat, (van Boesinghe). Contier Rosalie, 85 j., z. b. ongehuwd, Rijsselstraat, 58. Vercamer Blauche, 34 j., huishoudster, echt. Dethoor Julïen, Zonnebekesteenweg. Vrienden en kennissen worden uitgenoo- digd tot de ZIELMIS die zal gezongen worden tot lafenis der ziel van Heer echtgenoot van CELINA FERTINEL op Zondag, 19 Februari, om 8 uur, in de Keik van St Maartens. Te bekomen in de kiekenkweekerij Dij IMarD DEFOOBT-HIOLLET BROEDERIJ van 10.000 EIEREN Korte Thouroutstraat, 30, YPER Groote keus van gebreide GOLFS, SJALS-ÉCHARPEN CACHEMIRE-MERCERISÉ- en ZIJDEN KOUSEN MANSZOKKEN, Gewone en Fantazies; SPORT- en KINDERKOUSEN :o: RIJKE VERSCHEIDENHEID !OI Onze kousenweverij laat ons toe eerste rangsartikelen te rerknopen tegen prijzen buiten mededinging. Op aanvraag bezoek van onze reizigster

De Ypersche bode (1927-1928) | 1928 | | pagina 4