TWEE SGHOORE MIMIEK HLLEMOE VööflWEBPEH 30 Fr. per maand Rfiil) SEBRYI1 V I. I. E K E E i YPERSCH LEVEN (VERVOLG» YOETISALkltOMEk /iel in is Burgerlijke stand per Maandag 2B Maait h>28 Openbare erkooping I. Op Maandag 16 April 1928 Openbare Verknoping II. Op Woensdagl8 April 1928 Dc eigenaar van het lustoord op de Majoorgracht If I T I i I. A h laat weten aan zijn k lien teel dat de jaar/ijksche heropening be gonnen is. YPERSCHE BODE "RMEULEN ^an ^eenenp"i<»t- 2) Viva Christo Rey! Drama in vier be drijven. Episode uil de kerkvervolging in Mexico door Reinier Ysabie. 3) De denneboom, Drie^einmig man nenkoor. 4) Plakkers plakken. Blijspel in één bedrijf met zang en driestemmig slotkoor. 5) Kluchtlied. Deuren openZondag te 6 uur: Maan dag te 2,30mur. Prijzen der plaatsenlf plaats 6 fr. 2e plaats 4 fr. Kaarten te bekomen bij Meester J. Doise. Boesinghe Tooneel Zondag 25 Maart te 6 1 2 uur in den jongelingskring zal de tooneelgroep Meer Vreugd op voeren: Broodnijddraina in 3 bedr. bene vens de Wraak van den Panlapperklucht in 3 bedrijven en het spreekuur van den doktor, klucht in 1 bedrijf. Kaarten zijn op voorhand te bekomen bij Jerotne Hol- lynck. Woesten Het gezellig feestje van Zondag laatst was voor ons waarlijk een buitenkansje. Na een prachtige uitvoering van koren en liederen door het gemengd koor van den «Yperschen studiekring». Wat ons zeer bevredigde, kregen wenog een boeiend tooneelstuk te zien. Waarlijk, een mooi avondje. Poelcapelle Dieren vergiftigd De landbouwer O. Decaestecker is het slachtoffer geworden van een lage bandie- tenstreek. Hij heeft namelijk op zijn hoeve door een kwaadwillige vergiftiging een paard, een koe en een varken zien omko men. De stoffelijke schade hem aldus be rokkend, bedraagt ruim 10.000 fr. Poperinghe. De boerenknecht Ach. Quagebeur, in dienst bij de wed. flelieur üaston, begaf zich met een zware lading meststoffen naar Vlamertinghe- Op zeker oogenblik wilde de knecht van den wagen springen, toen hij afgleed en voor de wie len van het voertuig viel met het jammer lijk gevolg dat voor- en achterwiel hem over de borst rolden. Het slachtoffer werd op de hofstede Rommens gedragen waar de geneesheer hem de eerste zorgen toe diende en een priester hem de H. Oliegaf. De gekwetste werd daarna per auto huiswaarts gebracht. Het slachtoffer heeft verscheidene ribben gebroken en inwendige bloedin- stortingen. Zijn toestand is heel bedenkelijk. Stoutmoedige tramschuirners. Dees dagen werd in den hof van M. Allayes, in de Doornstraat, te Poperinghe, een pak rubberbanden en ander fietsengerief ge vonden, alles ter weerde van a 700 fr. Na onderzoek is gebleken dat dit pak op den tram geladen werd met bestemming voor Watou, doch daar niet aankwam. Wantrou wig over dit voorval hebben de trambe dienden nu telkens den reisgoedwagen gesloten terwijl zij de reiskaarten moeten bestellen. Toen de tram nu weer als naar gewoonte rond 7 u. 30 's avonds de markt had verlaten, hield de tramwachter een oog ui 't zeil en bij het inrijden der Doornstraat waar de tram wat moet vertragen, zag hij drie kerels op den reisgoedwagen springen. Hij snelde er heen, doch de vlegels hem ziende konden wegvluchten, tienervan kon gevat worden. Hij weigerde echter den naam zijner gezellen kenbaar te maken. Het onderzoek zal uitwijzen of die kerels geen gemeens hebben met het gevonden pak rijwielgerief. Meenen .Maandag avond, rond 101 2 uur, werden door voorbijgangers op het gehucht Het Lindeboomken benevens de baan, twee personen gevonden in ee- nen plas uitgestrekt en wat verder in de aarde eene moto. Terwijl de bewusteloo- zen in eene naburige woning gedragen werden, ging men naar Meenen een ge neesheer halen dieaanstonds ter plaats kwam en de twee gekwetsten, die in zeer beden- kelijken toestand verkeerden, na onderzoe king onmiddehjk naar het heelkundig ge sticht van SL Joris, Rijsselstraat, deed over brengen. Uit de papieren welke zij op zich hadden, werd vastgesteld dat het de genees heer Desmet was van Iseghem, en Germain Gheskiere,insgelijks van Iseghem. Dinsdag morgen hadden zij nogihet bewustzijn niet teruggekregen en konden dus ook niet ondervraagd worden, zoodat de oorzaak van het ongeluk niet kon vastgesteld wor den. De toestand van Gheskiere was wat beter maar deze v. den geneesheer Desmet was nog immer zeer erg. Vlamertinghe. Belangrijk bericht.— Huis van vertrouwen. Eugeen Vande- casteele en A. Yandekerkhove, Dooden- mannenstraat, traiteurs, hebben de eer hen aan te bevelen ter gelegenheid der plech tige Communie, voor noenmalen, diners de grand genre, soupers intimes, enz. Fijne, goed bezorgde keuken. Specialiteit des huizes Banketten gege ven bij bezoeken van Ministers. Goever- neurs of instalaties van Burgemeesters. Keurige en uitgezochte spijzen. Knappe en elegante opdiening. Men bedient of stroopt evengoed Vla mingen en Walen. Diksmude VIaginhuldiging van de Vlaamsche Fanfare. De inhuldiging der vlag van de Vlaamsche Fanfare, afdeeling V. O. S., gaat nu bepaald door op Zondag 13 Mei, in plaats van op Sinxendag, aan gezien deze dag voor vele afdeelingen niet paste. Wij zijn dan ook stellig overtuigd, dat heel West-Vlaanderen dien dag te Diksmude zal zijn om feest te vieren met de Vlaamsche strijders uit Diksmude, die aldaar een geweldigen kamp te voeren hebben. De toelage, door den V. O. S. aan het stadsbestuur aangevraagd, is verworpen geworden door al de staatskatholieken en al de liberalen. Docht 't en doet er niets aan. Ons feest gaat door, tot spijt van wie (t benijdt. Vossen en Vlaamsche strijders, den 13 Mei verwachten wij u te Diksmude. Staatsgevaarlijke Muziek. De bur gemeester van Diksmude heeft een nieuwe uitvinding gedaan. Hij is namelijk bevreesd dat het duurbaar Belgisch Vaderland zou kunnen ziek- en doodgespeeld worden door de Vlaamsche Fanfaren van West- Vlaanderen. Daarom neemt hij wijze voor zorgsmaatregelen. Alvorens de toelating te kunnen geven tot het feest moet hij weten welke stukken er zullen uitgevoerd worden. Wij wisten nog niet dat er staatsgevaar lijke muziek bestond In vrijheid gesteld Men deelt ons mee Op 18 Juni aanstaande komt onze wak kere aktivist Jef van Exterghem uit de ge vangenis. Die gebeurtenis zal niet onge merkt voorbijgaan. Pater Stracke Den banneling Jezuiet van Polen ver bleef in het Jezuieten-klooster te Mechelen. Voor de buitenwereld moest hij staan op het register der dooden, of erger dan dat, hij mocht enkel biecht hooren onder een valschen naam. De Vlamingen kenden natuurlijk het verblijf van Pater Stracke. Onlangsjwerd er besloten hem tot voorzit ter van 'tDavidsfonds te kiezen, doch... hij werd eenvoudig van Mechelen... verjaagd en verplaatst naar Antwerpen. Zoo treft men de kranige werkers voor Vlaanderen. Verboden prentbriefkaarten In den handel zijn Vlaamsche prentbrief kaarten, waarop de landkaaart van het Vlaamsche taalgebied, Fransch-Vlaanderen inbegrepen. Tevens is op die kaarten een of andere spreuk afgedrukt, luidende b. v. Daar is maar één land dat mijn land kan zijn of Utopie heden, werkelijkheid morgen Naar verluidt hebben sommige ministers dergelijke prenten ontvangen, met het ge volg dat minister Lippens het vervoeren, \erzenden of uitdeelen ervan door Staats diensten heeft verboden. Belangrijk. V. T. B. - Op Zondag 22 April gaat V, T. B. tak Yper naar de Gentsche Floralieên. De prijs zal ongeveer 40 fr. bedragen (trein en ingangsgeid inbe grepen) Er zal veel verzet bij 't nuttige ge paard gaan. Zelfs niet V, T. Bers zijn wel kom. Inschrijven bij den heer Paul Tainborvn, Lombaardstraat, 18, Yper. Op 10 April wordt de inschrijvingslijst afgesloten. Feestavond Vrijdag 16 Maart 1.1. had den we het groot genoegen een puiken zangavond bij te wonen, gegeven door het gemengd koor van de YperscheStudie kring». De talrijke opkomst is het bewijs dat het Ypersch volk nog w at over heeft voor kunst en de prachtige uitvoering ge tuigt van den ijver waarmede de leden van het koor bezield zijn. Toeristen Dit jaar zijn de toeristen, vroeger als de zwaluwen afgekomen. Zoo zagen wij Dinsdag reeds verschillige groo- te autocars door onze straten vliegen om dan verder op het omliggende te doorrei zen. 't Ware te hopen dat wij wat goed we der hadden, want Passchen nadert en met de verlofdagen zouden reeds veel vreem delingen kunnen afkomen. Haastig overlijden Toen de been houwers Donderdag morgen zagen dat het Vleeschhuis niet open was, ging men den poortier A. Carnier opzoeken in debukker- straat. De man lag dood te bed, overleden aan een hartkwaal. Hij was bl jaren oud. 't Was groote gala Zondag laatst bij het bezoek der ex-promotiemannen van Da- ring-Blankenberghe.Zij hadden onze Yper- lingen geklopt bij de heenmatch maar hier zouden zij hun vel duur verkoopen. Om 3 uur fluit scheidsrechterClaeys den aftrap, Yper stelt volgende ploeg in lijn. Margonneau Deleu-Dechiever Decadt-I lollebeke-Murray Odent-Coe- ne-Molein-Deplancke-Van«evenant. Van den beginne af zit Daring in Ypersch kamp en na drie minuten zit, op misver stand der Ypersche verdediging nummer een binnen. Een donderslag. Yper trekt vooruit maar stuit op de Blankenbergsche verdediging,die terugzendt enMar<;onneau moet, na mooi' samenspel der tegenpartij voor de tweede maal yisschen. De Yper sche supporters zijn verslagen en vragen zich af hoe de match zal eindigen. Het spel gaat over en weer. Beide verdedigers hebben werk op de planken tot wanneer aan de vijf en dertigste minuut Van Seve- nant er van onder muist, twee drie mannen verschalkt en met een schuin shot de kee per van Blankenberghe het nakijken geeft. Na nog eenige wederzijdsche aanvallen treedt de rust in met 2-1 in Blankenberghe's voordeel. Na de koffie is Daring seffens ten aanval maar Man;onneau in buitengewonen form, stopt alles. Nu en dan kointYpersch voor- lijn de Blankenbergsche doelverdediger verontrusten, en op een hunner aanvallen loert Decadt voor de tweede maal de vijan delijke keeper te doen visschen. Het gejubel en 't geschreeuw schijnt zon der einde. Zouden we dan toch een puntje kunnen bemachtigen van dien fel betwisten match. Ja, want spijts de Blankenbergsche aan vallen die of een verdediging de besten form stuiten, is de weg der Ypersche netten niet meer gevonden en de belangrijke ont moeting eindigt op een drawn 2-2. 3<-" afdeeling zond Moeskroen naar linis met; 4-1. Zij staan nu op de tweede plaats der finaal reeks- Zondag trekt Ypersch eerste elftal naar Veurne, geen te veel zelfbetrouwen en 'tzal gaan allen hand in hand en Zondag avond twee puntjes meer. Fngeem. Vriendenen kennissen worden uitgenoo- digd tot de ZIELMIS die zal gezongen wor den tot lafenis der ziel van HELENE COULOMB IER dochter van Heer JUUL COULOMBIER op Zondag 1 April te 8 1 2 uur in Sint Pieterskerk. Verklaringen van 16 tot 22 Maart 1928 Geboorsfn Volcke Andrea, Slachthuisstraat. - Andries Maria-Theresia, Beluikstraaf. Maertens Jacques, Kauwekijnstraat. Overlijdkns Breyne Eudoxia. 78 j„ z. b. echt. Courtequise Arthur. Rijseistraat. Yanspranghe Daniel. 3 m., A. Merghelynckstraai. Van Eecke Pnidence.73 j., wed.Croigny Emiel, Rijsselstrjat.89. Van Dyek Albertus, 2 maanden. Blinde Lieden- sfraat. Carnier Arthur. 61 jz. b. wed. Deradt Sylvia. Bukkerslraat. BEHEER DER DOMEINEN Mijnheer VAN CAYSEELE, Ontvan ger der Domeinen te Yper. Yeurnesteen- weg. 11, tel. nr 305. zal op P om 2 1 2 uur stipt s namiddags in het Hotel Continental Statieplaats te YPER. overgaan tot de van ieder van 9 m. X 6 m. staande te YPER op het Esplanadeplein (bij het Hotel Skind ies) vroeger bewoond door den Heer Inge nieur Sandron, Bestuurder van den Water- dienst te Yper. Gewone voorwaarden. Komptante betaling. Kosten 15° o. Voor alle inlichtingen zich te wenden tot voornoemden Ontvanger. De Ontvanger der Domeinen te Yper, zal overgaan en volgende dagen, telkens om 9 uur 's morgens, ter plaats genaamd Dienst der Motorbebouwing„, Augustinenstraat, YPER tot de van voortkomende van gemelden dienst en namelijk:Vervangingsstukken v. trac tors merken Fordson, internatio nal en Titan en van motorploegen, merken Oliver, International «vol ledig smidsalaam, materiaal, meube- leering, 2 autos, enz. om 3 uur namiddag in het Gasthof Aux trois Suisses Groote Markt te YPER tot de openbare verkooping bij opbod en gesloten aanbiedingen van 3groo te barakken en 2 hangaars in hout verdeeld in 5 koopen. Uitvoerige zakenlijsten (cataloog) zijn kosteloos te bekomen bij den Ontvanger der Domeinen, Rijsselstraat, 75 te Yper. Zie de plakbrieven. 5 RAADSELPRIJSKAMP Naam straat gemeente Depothouder voor Yper en omliggende Diksniudest. 30 YPER. erschillende modellen in alle prijzen De artikelen zijn gewaarborgd 'garantie'.

De Ypersche bode (1927-1928) | 1928 | | pagina 4