wordt mum. YperSINT illTEKS ABDIJ Uitslag net ttaannaers 85 Km. Hei vermaan American Baty's powder Op 18 April 1928 YPERSCH LEVEN (vervolg» YPERSCHE BODE BLANCKEVERCAMER LEO VANDERGHOTE LEONIE DELVOYE UIT TER HAND TE KOOP STAD YPER Sint Maartens Kerkfabriek 't Ging er over 't personeel der zeevisch- vangst, eene Vlaamsche zaak dus in 't Vlaamsch verdedigd door kamerlid Boens en Dr Brutsaert kon niets anders dan zijn verslag opmaken in 't Vlaamsch. Anders... u-aren zijne groote discoursen die hij af stak om onder 't oog der ministrabelen te vallen ook in t Vlaamsch Nu dus, voor dezen eenen keer is 't inderdaad verbazend. En de Poperinghenaar gaat verder Dan alleen zal de Vlaamsche Beweging met reiucns&ppen vooruit gaan, als alle Vlaam sche kamer- en senaatleden in al hunne be trekkingen met de officieele wereld aan de Vlaamsche taal de plaats geven die haar toekomt. Pak vast Dr Brutsaert. Wij gaan hier zeker akkoord met de Po peringhenaar, doch dat doen tot nu toe enkel de Vlaamsche Nationalisten in de kamer. Moesten Dr Brutsaert en de men- schen van zijn kaliber 't zelfde doen de Vlaamsche beweging ware er niet meer noodig want ze ware gewonnen. We had den op den slag zelfbestuur. We wachten dus op 't gevolg van den raad die De Po peringhenaar geeft aan Dr Brutsaert. Langemarck-Bixschote Vrij VI. Syndikaat Er wordt onverpoosd voort- gewerkt aan 't verrijken onzer afdeeling. I let aantal leden stijgt dat het een plezier wordt. Langemarck mag er waarlijk op pronken met de eerste weken een der le venskrachtigste v. deafdeeling v. 't Yper- sche te worden. In de laatste bestuursver gadering werd besloten Bixschote in de plaatselijkejafdeeling van Langemarck in te rekenen. Werklieden van Langemarck, Bixschote en omstreken, die nog niet gesyn- dikeerd zijn in 't Vrij Vlaamsch Syndikaat dient benevens uw Vlaamsche- ook uw stoffelijke belangen. Laat U inlichten en inschrijven bij de bestuursleden of richt tl tot den plaatselijken propagandist Staf Wauters. Bestuur Vrij VI. Syndikaat. Verkoop Ypersche Boete. We haasten ons het verheugend nieuws mede te deelen dat in Langemarck de verkoop van losse nummers zal ingericht worden met Zondag a. s. Urbain Smagghe zal zich daarmee gelasten. Langemarckenaars leer De Ypersche Bode kennen, en ge zult TT d\v wêeftblairv'ihden CTTmTmeèrwmen missen Poelcapelle. Syndicale actie.Za terdag j. 1. had men bestuursvergadering voor het Vrij Vlaamsch Syndikaat, in 't Vlaamsch Huis, voor het uitdeelen dei- mandaten Werden verkozen Voorzitter Van Brussel Ach.Ondervoorzitter Van- steenkiste JulesRaadsleden Decaestecker Gaston en Vanoverschelde Sylvain schrij ver-schatbewaarder, buiten 't bestuur De- hovere Ach. De gekende ijver van de ge noemde bestuursleden spiegelt de beste verwachtingen voor. Het wezen apostels voor de syndikale beweging van Poelca pelle Gaat en overtuigt de werkbroeders van de gemeente ervan dat het voor hen broodnoodig is zich te laten syndikeeren en een waarborg te zoeken tegen de stren ge dagen van werkloosheid, en wijst hun de weg naar dit syndikaat die het best de belangen van den werkman behartigen wil, het Vrij Vlaamsch SyndikaatAldus wer kend voor uw syndikaat zult u ook in de bres staan voor uw werkmakkers geden kend onze leus Helpt elkander en 'k voeg er bij Zoo helpe U God A. D. KV. N. V. Maandag j. I. werd in de bestuursvergadering besloten deel te ne men aan de inhuldiging van 't Vlaamsch Huis te Aalst, te Roeselaere, Ichteghem, te Rumbeke en St Jan, alsook aan de beevaart naar Diksmuide. Dus hooi op de vork! De Sossen zijn den kiesstrijd begonnen met t uitdeelen van kiesman ifesteu waarin ze zich eenvoudig belachelijk maken. Wij zullen een beetje ernstiger den kiesstrijd inzetten Zondag 22 April hebben we met dit doel een vergadering te 4.30 u. bij Julien Billiet wij vergaderen te 4 u.aan t Vlaamsch Huis om dan in groep naar 't lokaal te gaan.Op t dagorde komt er: 1) De Kiesstrijd, 2) Bormsfonds; 3) Prijsbolling, 40 fr prij zen zonder inleg. Niemand mag die belang rijke vergadering missen. Onverpoosd aan 't werk, stonden we vroeger met onze vriend Cyr. VanBrussel met de handen aan den ploeg om Vlaande- rens akker te helpen omwoelen thans die nen we met eenflinkegrepe tzaad te strooi en opdat Vlaanderen wellicht zijn zelfstan digheid moge OogstenA. D. Elverdinghe. Maandag, 9 April, 2" Paaschdag, te 6 uur 's avonds in het Vlaamsch Huis voor alle leden van den Katholieken Vlaamschen Bond prijskam pen in kaarten, vogelpik en bollen door den uil. 73 fr. prijzen Allo Vlaamsche Elverdinghenaren Speel dezen keer en alleman op posL Niet- leden kunnen zich steeds laten inschrijven. Jaargeld 3 fr. Vüi:TBALkKO\li:k Talrijk waren de liefhebbers die de weg naar de Augustinestraat optrokken. Een koel windje blies over 't plein, als om 4 ure de scheidsrechter de twee kapi teins bijeen riep. Yper verliest den toss. Het spel is nog maar twee minuten oud, als op misverstand van Yper's verdediging stade Marconneau voorde eerste maal doet visschen. Een slecht begin voorwaar, maar 't is enkel uitgesteld. Cercle trekt nu ten aanval. Voortgestuwd door de backs in prachtform, voor Debuysere zijn heroptre den doet, bestoken Yper's forwarts 't vijan delijke doel. Na een tiental minuten krijgt Vansevenandt den bal, rent weg langs zijn lijn, ontwijkt de Kortrijksche achterhoede, geeft gepast over en Molein weet ons eerste doel te bezorgen. De verslagenheid maakt plaats voor eene uitbundige supporters vreugde. Aan de twintigste minuut of alge- ineene aanval zal Yper voor de tweede maal de Kortrijksche keeper verschalken. De tweede helft wordt in snel tempo aan gevangen. Yper bekomt een tiental corners, waaruit geen nut wordt getrokken en 't zal zelf stade zijn dieop ontsnapping den uitloo penden Maryonneau weet te vloeren. (2-2). Langs beide kanten wordt hard gezwoegd. Molein, in een zijner bes e dagen, verdeelt op prachtige wijze zijn spel, en de vleugels hebben het niet onder de markt. Ontsnap pingen van Vansevenandt en Odent blij ven zonder gevolg. Stade blijft ook niet werkeloos. De Kortrijksche Center-half speelt voor drie en is overal bij. Margon- neau wordt ook van tijd tot tijd op proef gesteld, en met brio klaart hij moeilijke stondjes op. De partij eindigt met een cor ner voor Stade die nevens gebot wordt. Nu over de spelers. Marconneau was zooals gewoonte prachtig. Deleu en De buysere zijn in eenen adem te vermelden. De slechten had weer zijn beste schoenen aangetrokken. De vleugelhalf deden gewe tensvol hun werk. Eloren Hollebeke schijnt wat overoefend. Zijn kopspel van 't begin van 't seizoen schijnt hij vergeten te zijn. lil de voorlijn waren Molein en Vanse venandt de besten. Odent verbetert van match tot match. Coene had tevens goede oogenblikken, min goede en hoeft wat meer op te letten voor de off-sides, Bertje Plancke hoeft meer zijn hoek te voeden en en zich wat meer de zaak aan te trekken. Zondag en Maandag aanstaande is groo te gala op 't voetbalplein. Vjer elftallen zul len zich meten om de prachtige brelokken diezullen te verdienen zijn. Het tornooi be looft aantrekkelijk te zijn en 't ware moei lijk van nu afdeoverwinnaarsaan te duiden. Zondag om 2u.Longham A. C. London tegen C. S. Y. - Om 4 uur E. C. Poperin- ghe tegen G S. Brugge. Maandag om 2 uur vertroostingmatch tusschen de verliezers. - Oin 4 uur Finaal tusschen de winners. Door de Engelschen, die 's Zondags spe len reeds den Maandag moeten vertrekken, zullen de kampioenen van 2c Afdeeling S. C. Meenen 's Maandags hunne plaats nemen. t Zal de moeite waard zijn en de liefheb bers zullen er, twee dagen lang hun hertje mogen ophalen. En geern. voor Juniors te Roeselaere 1-4-28 62 Vertrekkers 1. Ghesquière Alph. Yper op Alcyon in 2,36 2. Vervaecke Felicien Meenen op A- lcyon op 3 m. 10 dec. 3. Kindt op 1 2 leng te 4. Lefere 5. Mortier 6. Vervuist 7. A. D'Hondt Yper 8. Ghysels 9. Decroix 10^ Noe 11. Colman 12. Decaluwe 13. Brou- ckaert 14. Cortequis 15. Lefevre 16. Ver hellen 17. Weynants. Yperlingen maakt u lid of eerelid van den Yperschen Wielrijdersclub. Wij reke nen op u. Uw steun zal Yper doen herleven en onze renners ten goede komen. Ypersche Wielrijdersclub Bij plaatsgebrek werd de biljart en wielrijderskroniek tot volgende week verschoven. Sint Maartens Kerkfabriek. Het is ons een groot genoegen te mogen mededeelen dat Wel. Ed. Heer G. Tack, in de vergade ring van den Kerkraad, Zondag laatst, als voorzitter dier instelling gekozen werd. Meer dan iemand kwam hem die eer toe. Zijn grootvaderimmers is destichtergeweest van St Niklaais Kerkfabriek, 't Was hij die niettegenstaande zijne drukke bezigheden rondging met de inschrijvingslijst voor het oprichten van het huis Gods, bij de inwo ners dier parochie, 't Was ook zijne familie die vóór den oorlog medegeholpen heeft tot het oprichten en ondersteunen van het meerendeel der goede werken. Daarom zijn wij ten volle-overtuigd dat de nieuwe voorzitter de stappen volgen zal zijner zoo oude en geachte familie en dat hij groote- lijks medehelpen zal tot versiering van dien grootschen tempel, die ons wellicht weder zal geschonken worden. Kerk der F.E. PP. Karmelieten. Zondag 8 April ter gelegenheid van den Hoogdag van Paschen zullen Hoogmis (om 9 uur) en Lof (om 5 uur) plechtig gezongen wor den door het St Jozefs Koor, met begelei ding van snarenkwartet en harmonium. De volgende gewijde gezangen zullen uitgevoerd worden Missa Te Deum laudamus voor Te nor en Bas L. Perori. In 't Lof Patlis Angelicus, solo voor Tenor, C.Pranck. Regina Cceli, 2 stemmig E. Houssiau. Victimoe Paschalis, 3 stemmig P. Benoit. Tantum ergo, 2 stemmig X... Paaschlied, 1 stemmig L. De Vocht. Na het lof, sermpen door E. P. Michaël. Nationale Militie. Bericht. De Bel gen geboren in 1912, die den 15 April 1928 geen bericht zouden ontvangen hebben van hunne inschrijving in de wervingsre serve, moeten zich vóór 30 April 1928 tot het bestuur der gemeente jenden, waar zij op 1 Maart 1928 in de bevolkingsregisteis ingeschreven waren. Yper, den 2 April 1928, Op Bevel, De Gemeentesecretaris, De Burgemeester, G. VERSAILLES. H. SOBRY. 6 RAADSELPRIJSKAMP Naam straat gemeente onmisbaar voor de kleine kinders en door de geneesheeren aanbevolen, is alleen ver krijgbaar in DE KINDERKORF Ge zusters ROEDOLF Rijsselstr. 21, YPER. Zielmis Vrienden en kenuissen worden hierbij uitgenoodigd tot de JAARMIS die zal ge zongen worden in de kapel van de E. Pa ters Discalsen op Zondag 8 April om 9 uur tot lafenis der ziel van Heer FERDINAND BREYNE Vrienden enkennissen worden uitgenoo digd tot de ZIELMIS die zal gezongen worden op Paaschdag 8 April 1928 in de kapel Belle's Godshuis om 8 uur voor de overledene OUDERS van de kinders BRAS Vrienden en kennissen worden vriende lijk uitgenoodigd tot de ZIELMIS die zal gelezen worden op Zondag 1 5 April om 8 1 2 uur in de kapel van het hospitaal Lange Thouroutstraat tot zielelafenis van echtgenoote van JULIEN DETHOOR Vrienden en kennissen zijn vriendeiijk uitgenoodigd tot de plechtige JAARMIS die zal gezongen worden ter zielelafenis van wijlen Heer op Dinsdag, 10 April om 9 uur in Sint Jacobskerk, Vrienden en kennissen zijn vriendelijk uitgenoodigd de JAARMIS te willen bij wonen die zal gezongen worden tot lafe nis der ziel van Vrouw Weduwe van Heer HONORÉ VANDENBERGHE op 9 April (2c Paaschdag) te 9 uur in de kerk van Sint Jacobs. Burgerlijke slant! Yper Verklaringen van 2Q Maart tot 5 April 1928 Geboorten Munier Fernand, Meenenstraat, 39. Hoorelbeke Jacqueline, Capucienenstraat. De- vooght Fernanda, Bruggesteenweg. Sercu Oscar, Driezottenstraat. Vanseveiiant Maurece, Hond- straat, 21. (van Sint Jan.) De Rynck Jacques, Van- denpeerebooniplaats, 31. Verdoene Marie-Louise, Zon nebekesteenweg. Overriidens Dethoor Sophia, 81 j., z. b. echt. Timmerman Henricus, Maarschalk Frenchlaae, 31. De Oryze Carolus, 65 j., z. b. echt. Noyelle Flo- rentia, Dickebuschsteenweg, 176. N. B. Het Bureel vau den Burgerlijken Stand zal open zijn op 2en Paaschdag (9 April) van 11 tot 12 men 's middags voorde verklaringen van geboorten en sterfgevallen. en MEISJE om teleeren naaien. Zich vpen- den bureel van 't blad onder letters S. B. Men wenscht eene OORLOGSCHADE aan te koopen of over te nemen, zoo mogelijk te YPER. Inlichtingen schrijven aan W. H. Bureel van dit blad. GROOTEN HANGAAR 30 X 8 gedekt met platen. BARAK dienende tot woonst 9X8. gelegen in de Gustave de Stuersstr. nró. GOEDE MEID wordt gevraagd vooral le werk. ZICH WENDENRijsselstraat, 57, Yper om 11 uni te overstaan van den Heer COCLE, Schat bewaarderder kerkfabriek van S' Maartens, Lange Meerschstraat te Yper, zal er tot de AANBESTEDING worden overgegaan Werken van heropbouw van den Oostvleugel Lastkohier, plannen en bestek ter inzage in de bureelen der Bank voor Handel en Nijverheid, Boterstraat te Yper, I lannen, bestek en lastkohier aldaar te koop tegen 150 fr. Aanbiedingsaanschriften onder aange- teekenden omslag, ter post besteld ten laatste ojy 16 April 1928, dienen gericht tot den Heer COCLE, Schatbewaarder der Sint Maartenskerkfabriek, Boterstraat, nr 46 te Yper. Beide omslagen zullen bovendien het volgende opschrift dragen - Inschrijving Yper Sint Maartens abdij.

De Ypersche bode (1927-1928) | 1928 | | pagina 4