A L L E It L E I Ouderdomspensioenen STAD POPEIUAGIIE Op Zondag 2D April ID28, om I 2 's namiddags in do zaal van 'I YLAAJISEII III IS STÜCHT1PSG EEiiER DAGORDE bespreking over de siichlintj. Onmiddellijke kapitaalsvorming (per aandeelen). Samenstelling run den baad run beheerders en aanmissa rissen De vertjaderintj is toetfankelijk VOO It I KDbbbE<\ DE STICHTERS HOMO III TIOII, IIiiIM .I .MOYAEItT, Em. ItEYOS, Dokter-Veearts. Beheerder van Sacomintra. Advokaat. LAATSTE TIJDINGEN Nieuw Treinboek In een internationale conferentie is on langs een treinboek voor het internationaal vervoer van goederen bij wagenladingen opgemaakt. De industrieelen, handelaars en expédi- teurs zullen in dit treinboek de dienstrege lingen vinden van het vervoer der wagens goederen tusschen al de voornaamste cen tra van Europa, en, namelijk al de dienst regelingen van en naar de Belgische Zee havens, alsmede de dienstregelingen van den doorvoer door België. Dit treinboek zal verschijnen op 15 Mei aanstaande en kost 20 frank. De inschrijvingen kunnen gestuurd wor den aan de Nationale Maatschappij van Belgische Spoorwegen Bestuur der Ex ploitatie Bureel 12-3, Leuvenscheweg, 21, te Brussel. H. Bloedprocessie te Brugge op Maandag 7 Mei 1928 Uit Poperinghe vertrekt er dien dag een speciale tram te 5 u. 55 die recht naar Brugge loopt al over Dixmude. Van Dix- mude voort staat de tram niet meer tot dat hij te 9 u. 40 te Brugge aankomt. Dien dag kan men in de spoorstations week-end biljetten krijgen. Men moet ech ter vóór den Maandag-middernacht weer thuis zijn. Gentsche Floralies De Gentsche bloemententoonstelling is overweldigend schoon. Het zicht dat men er heeft van op den trap is zoo feërisch, dat men zich in een tooverwereld waant. In het grootste paleis der gansche aarde (40.000 m2 oppervlakte) wemelt het er van de teederste en mooiste kleuren, men wan delt in een atmosfeer van allerzoetste geu ren. Zondag dan ook was de toeloop van volk buitengewoon groot. Er werden 125.000 ingangsbiljetten afgeleverd. Men ontving meer dan 3.000.000 fr. Een schande is het voor de Gentsche Koniuklijke Hofbouwmaatschappij, dat ze handelt alsof Gent in Vlaanderen niet zou liggen. Op de inganstickets stond er geen woord Vlaamsch en Vlaamsche catalogussen wa ren er niet te vinden. Veel gendarmen en politieagenten deden alsof ze geen Neder- landsch begrepen en spraken u aan in een ellendig brabbelfransch. Die menschen be zitten den elementairsten eerbied niet meer voor de taal van 't Vaderland, en toch zijn ze een Koninklijke Maatschappij Wanneer Weet ge wanneer de zesmaandendienst er komen zal Als de Vlamingen er in gelukken de oogen te openen van ons misleide volk, als zij er in slagen eenige mandaten af te nemen van de partij der albelovers. De vrees voor de kamerzetels alléén is bij machte de politiekers tot reden en verstand te brengen. En daarom dient er bij al onze vrienden wel op het hart gedrukt, dat ze van nu af en alle dagen, met den zesmaandendienst moeten voor den dag komen bij vrienden en kennissen. Er is geen enkele hervor ming die zoo zeer de sympathie van het volk meedraagt. Dag aan dag moeten we de hervorming op het tapijt brengen en er goed op wijzen wat al komedie er gespeeld is door de groote partijen. Het militarisme is bij ons en bij alle volkeren het groote moderne drama, dat onze menschen n«ar den onder gang brengt. Staatskatholieken en socialisten maken van dat volkerendrainaeen schaterend blij spel, waarbij jaar-in jaar-uit de belangen der kleinen opgeofferd worden aan de politiek der grooten. Het moet de zending wezen van de kleine partijen, de oogen van onze men schen te doen open gaan voor al dat poli tiek komediespel. Uitbetaling der ouderdomspensioenen ten stadhuize te Yper, Donderdag 3 en Vrijdag 4 Mei aanstaande, telkens van 2 tot 5 uur namiddag. GROOTE WEVEülJ it Pepeiinglie, tenaemti Naami. Ven."PliRPERSTEDE„ Elverdinghe. Maandag 30 April is de laatste dag voor de bijtreding om de reis naar Oostackerte doen op 17 Mei. Dat dezen die zich nog niet aangegeven hebben zich dus spoeden. De tram vertrekt hier 's morgens 10 minuten vóór 6 uur. Allen op post Sint-Jan. Gemeenteraad van 25 April. Tegenwoordig De'HH. Vermeulen, J. Dochy, E. Bousseinaere, A. Balduyck en A. Aernout. C. Vermeulen, secretaris. Afwezig HH. Buysse en Phlypo. Dagorde Verslag vorige zitting. Alge meen goedgekeurd. 2) Mobilisatie van titels voor oorlogs schade de voorzitter geeft lezing van een brief van het gemeentekrediet waarbij een leening van 1.100 fr. kan aangegaan wor den door verwisseling van de titels van oorlogsschade op schoolbehoeften in bezit der gemeente en beloopend tot dezelfde som. Algemeen goedgekeurd. 3) Verhooging kredieten. De Voorzitter geeft lezing der verschillende cijfers. Na eenige vragen om uitleg door A. Balduyck wordt het punt algemeen goedgekeurd. 4) Rekening Kerkfabriek Goedgekeurd. 5) Vaststelling wedde veldwachter wet tige verhooging van 40 o op de wettige jaarwedde goedgekeurd. 6) Vaststelling wedde secretaris wettige verhooging van 50 0 op de wettige jaar wedde goedgekeurd. Om 8 u. 30 wordt de vergadering geheven. Dinsdag 24 dezer om 8 uur 's avonds gebeurde alhier eene botsing tusschen den auto van mijnheer Beernaert uit Poperin ghe en de velorijder Hector Dewyze uit St Jan. De auto kwam uit de richting van Poelcapelle, de velorijder uit de richting de Brijke leidend naar de Potyze juist op het kruispunt gebeurde de botsing Dewyze plofte ten gronde en bleef bewusteloos lig gen gedurende eenige minuten, den auto stopte ook oogenblikkelijk. Het slachtoffer wierd opgenomen ten huize van A. Bal duyck. De Heer Daelmans geneesheer uit Yper was intusschen Telefonisch geroe pen die seffens ter plaatse kwam en het slachtoffer de beste zorgen toediende. Het slachtoffer bloede uit het hoofd en rechter oor en klaagt van inwendige pijnen zijnen toestand is geheel geruststellend. Vlamertinghe V. O. S. Op he den Zondag 29 richt het bestuur een alge- meene vergadering in voor al de leden Vossen, in het lokaal Het Paviljoen», om 6 uur s'avonds. DAGORDE Besprekingen en besluiten der legerkom- inissie. Gedenkteeken van Heldenhulde te Diks- tnude. Herdenking op Weesjesdag. Prijskaarten en gezellig samenzijn. Over vier maanden waren eenige grondarbeiders gaan werken naar Luik. Op een onrechtvaardige manier afgedankt zijnde, en hopende op hun goede recht gin gen zij hun beklag doen bij het socialis tisch syndikaat en zijn goede bazen van het Ypersche. Na eerst Missiaen geraadpleegd te hebben werden zij van Caïphas naar Pilatus gezonden tot zij goed inzagen dat zij gefopt waren en zij nu zelfs niet meer weten wie zich de zaken van de 8 sukke laars van Vlamingen aantrekt. Was het misschien omdat hun patroon een Waal- schen baas en oud-officier was Denamen der mannen zijn Gustaaf Verschoore, Arthur Ghesquiere, Arthur Lambrecht, Charles, Arthur en zoon Clayes, Frans Claeys en den schoonzoon van Arthur Lambrecht Em. Forcé. Het komiekste van alles is dat sommige luidsprekers en verde digers van den achturenarbeid in het so cialistisch syndikaat den tijd vinden om onderkruipers te spelen ten nadeele van de arme landmenschen die maar dat en kun nen om hun brood te verdienen. Em. Force. Roeselare Woensdag is er brand ontstaan in een der achtergebouwen van de woning van Jozef Heyman-Deconinck, handelaar, Handelstraat, dienende tot kie- kenkweekerij. Verscheidene kleine kuitjes zijn door het vuur omgekomen. Eenige aldaar opeengestapelde kistjes zijn door het vuur vernield. Dank aan de spoedige tusschenkomst van de geburen en van de brandweer kon Jiet aanpalende huis ge vrijwaard worden. Waereghem De werkman V... Pie- ter krijgt soms onweerstaanbare aanvallen van vernielzucht en heeft het^ dan vooral op afsluitingen en hekkens gemunt. Reeds meermalen moest hij voor dergelijke over tredingen bij het gerecht verschijnen. Dit maal stond hij terecht voor veibrijzeling van eene afsluitingspoort toebehorende aan den vlashandelaar Adams Maurice. De rechtbank velde een streng vonnis en ver wees den driesten kerel tot 15 dagen ge vang en 150 fr. boete. \v i i: sl n t j i: Zondag 'aatst was 't overal koers dat de klokke sloeg. Werk op de planken in over vloed voor alle rijders; daarbij 't weere sloeg mee en er wierd gereden aanrekord- tempo. Odile Taillieu, onzen nieuwen Yper- schen beroeprenner zat in den internatio nalen Parijs-Tours (253 km.) die voor de tweede maal de overwinning zag van Denis Verscheuren die dezelfde kleuren verdedigd, van Odile. Jammer genoeg dat deze zijn gedacht niet mocht doen anders ging hij wat dichter komen dan zijn 12^ plaats welke nochtans zeer schoon is als wanneer men rekening houdt van het fa meus gemiddelde welk er noodig was om afstand af te leggen die Parijs van Tours afscheidt. Immers hij was maar 1 minuut en 59 sekonden achter den eersten aange komen en wie weet indien hij zijn gedacht mocht doen In tegenstrijd met het ver slag van Sportwereld, moest Odile niet lossen maar moest alleenlijks sommige ren ners mede trekken en andere beletten van bij te komen, maar ja, de gazetschrijvers kunnen ook niet alles zien en vervolgen. Daarom verdient gij nen warmen proficiat Odile voor uwe schoone eereplaats, wij mogen ons aan een schoonen uitslag ver wachten voor Bordeaux-Parijs waarin gij voorzeker vertrekker zult zijn. Onze juniors zaten in Deerlijk in een koers van 125 km. Met 57 namen ze het vertrek. Gheskiere behaalde er eene schoone 4c plaats maar moest volgens mij de D plaats zooniet de tweede plaats behaald hebben, t Is jammer genoeg Alfons dat gij te se rieus zijt en niet meer uw gedacht doet an ders zoudt ge meer dan eens dichter ko men van den eersten. Gedenkt u, van het spreekwoord Doe wel en ziet niet om 1 IS te zeggen doet uwe goestingen hoort naar niemand anders binst den koers. In-

De Ypersche bode (1927-1928) | 1928 | | pagina 4