DECARNE lnnuifligingsleesien op Zondag I Juli YZERBLÖND en DOBBEL 5 GRADEN Voor onze Huisvrouwen en meisjes Hot'k- vu Steendrukkerij Prijskampen voor merrieveulens en kweekmerriën van nel Belgisch trekras ZOVDACilU ST. De dienstdoende Apotheker op Zondag 10 Juni is Mr VANROBAEYS Boterstraat Drinkt Beverensch Bier Bonden van het H. Hart GOBWDAG ie HASSELT, OP ZONDAG 29 JULI Een bladzijde uit de geschiedenis v. ons vaderland eeri blijk van dankbare hulde gevende aan den koning. God mensch, gever van alle goed. Kroostrijke gezinnenZondag 10 Juni te 3 ure 's namiddags wordt er in 't Chris ten Volkshuis een belangrijke gewestelijke vergadering gehouden. De heer Oscar Kerckhof van Ingelmunster zal er het woord voeren, 't Is te hopen dat er meer volk zijn zal dan naar gewoonte. In 't droog gebracht. De policie van Moeskroen heeft de 55-jarige aardewerker Rommans, van hier herkomstig, aangehou den. De man was zonder vaste woonst en zonder bestaansmiddelen. Hij werd ver oordeeld tot 2 jaar opsluiting in het toe vluchtsoord van Hoogstraeten. Schoone gift. De Town Mayor van Londen heeft aan het stadsbestuur eene groote som geld gestuurd ten voordeele van den beschaamden arme. Hij weze hier van harte bedankt om zijne schoone daad die de ongelukigen zal ten goede komen. Missietentoonstelling. Met Sinksen heeft men te Roesselaere een missieten toonstelling gehouden ten voordeele der Roeselaarsche zendelingen. Zij heeft onge veer 60.000 fr. opgebracht. Zou men hier hetzelfde niet kunnen doen Wij hebben ook onze zendelingen die het zeker wel zouden kunnen benuttigen. En nu dat ze te Roesselaere het eene en het andere gemaakt hebben, om het feest te doen gelukken, zou het ons gemakkelijk zijn dit in leening te krijgen om ons feest op te luisteren, 't Is lang geleden dat wij zulk iets hier zagen. Bezoek - Vijftien officieren van den Staf der Deensche oorlogschepen welke in de haven van Brugge verbleven, hebben Dins dag namiddag met eenige der manschap pen onze stad bezocht. STAVELE -rp, - - O KUNST-AFFICHEN-ETIKETTEN, REKLAAMWERK EN INPAKKINGEN, BROCHUREN, AKT1EN, REGISTERS, PAPIERENZAKKEN, ENZ. Alle teekeningen op aanvraag. Schrijfmachiert MAP Provinciebestuur van West-Vlaanderen. JAAR 1928. Deze prijskampen zullen plaats hebben als volgt: Voor de fr omschrijving te Yper, op Donderdag21 Juni 1Q28, te 10 3 4 ure voor middag, ter Groote Markt De inschrijvingsbulletijns der aan de prijskampen deel nemende merrieveulens en kweekmerriën, moeten naar het Provin ciebestuur gezonden worden acht dagen vóór den dag van den prijskamp. Exemplaren van dit bulletiju zijn te ver krijgen in het bureel 7 van het Provincie bestuur. De kweekmeiriën aan de jury voor te stellen moeten drachtig zijn of in den loop van het jaar een veulen van een goedge- keurden hengst gedragen hebben. Het bewijs ervan zal gevoegd worden bij het inschrijvingsbulletijn. De samenstelling der omschrijvingen en de toe te kennen premiën zijn aangeduid in het besluit der Bestendige Deputatie van 26 Augustus 1027, hetwelk benevens de provinciale verordering van 15 Juli 1024 ter verbetering der paardenrassen, opge nomen is in het Bestuurlijk Memoriaal der Provincie deze beslissingen kunnen dus in de gemeentehuizen geraadpleegd wor den. jaams liuis*Roeselare Aan onze Vlaamsche Broeders en Zusters Nog een inhuldiging van een Vlaams Huis, neven en na al die andere? Och het is ons niet te doen om het plezier van het inhuldigen, doch wel om deze waarheid te blijven verkondigen dat onze Vlaamsche Huizen moeten zijn: haarden van Vlaamsche strijd, en dat het noodzakelijk is, dat nog vele zulke haarden worden gebouwd, opdat uit dezer samen voeging eindelijk het heerlijke huis van de volledige zelfstandigheid van het Vlaam sche volk zou worden opgetrokken De vereenigingen welke in Het Vlaams Huis en Lokaal V. O. S. haar zetel heb ben zullen aan deze feestelijkheden deel nemen deze zijn De S. V. V. O. S., de V. O. S. Bond, de Bond der Ouders van Gesneuvelden, het katholiek Vlaamsch Nationaal Verbond, de B. V. O. S., de Vlaamsche Harmonie, de Tooneelvereeni- ging De Moedertaal de Vlaamsche Ziekenbond, het Koor c Peter Benoit Kring het Vrij Christen Syndikaat, de V. T. B., de Vlaamsch-Nationale Wacht, de Vlaamsch-Nationale Turners. Al deze vereenigingen noodigen hare zustersvereenigingen van heel Vlaanderen uit om deel te nemen aan den VOLKSOPTOCHT welke gehouden wordt 1 Juli te 2 uur na middag. Na den optocht, in drie lokalen redevoe ringen door onze leiders in het Vlaams Huis, Statieplein HH. Van Severen, Leu- ridan en D'Haese in het Vlaams Huis, in gang Consciencestraat, De zingende Mo lens HH. Staf Declercq, Herman Vos en Adv. Hoornaert in het lokaal V. O. Sr-r HH. Pol Van Nyen en Am ^'grbrugjje, jjk, - - - a -- Broeders en Zusters van heel Vlaande ren, de wiekende blauwbloet op de vuist van Albrecht Rodenbach roept u in groot getal naar Roeselare op Zondag 1 Juli a. s. J. Drli;»<'iH'-A niclool Zooals onze lezers weten zijn er groote feesten in voorbereiding te Hasselt, bij ge legenheid van het algemeen Congres der Bonden en van de toewijding van Lim burg aan het H. Hart van Jezus. Vele bijzondere treinen zullen vanaf den vroegen morgen uit alle gouwen van ons land de vrienden van het H. Hart naar de hoofdstad van Limburg brengen. Het program bevat Een mis in open lucht om 10 uur op het Wapenplein, met sermoen door Z. E. Heer Theunissen, pas toor-deken te Tongeren. Om 11 uur Con gres der bonden. Om 12 uur middagmaal, vrije tijd, die men kan benuttigen ofwel met de stad te bezichtigen, ofwel een uit stap doen naar de mijnstreek. Om 4 uur vorming van den reusachtigen volksstoet, die langs twee kanten te gelijk zal optrek ken en weer bijeenkomen op het Wapen plein, waar de toewijding van Limburg aan het H. Hart zal plaats hebben. Re devoering door Volksvertegenwoordiger Mampaey. Toespraak door Z. D. H. Mgr. Kerkhofs, Bisschop van Luik. Pontificaal Lof. Toekomende week geven wij eenige bij zonderheden over de organisatie zelf. o. a inrichting van de vele speciale treinen die op dien dag de Bonden van heel het Vlaamsche land zullen aanbrengen. Hoe kwam de staat België tot stand? (Vervolg) FEITEN EN DATUMS 4 Februari 1831. Besluit aangaande schorsing van het stedelijk bestuur te Gent, en samenstelling van eene Commissie van openbare veiligheid (Vertal ingj* Het aangewezen lid van het Voorloopig Bewind van zijne bijzondere bevoegdheid gebruik makende Overwegende dat, in den buitengewo nen toestand die in de stad Gent bestaat, het voor de Regeeringde eerste en de voor naamste plicht is maatregelen te nemen om den nieuwen staat v. zaken te waarborgen en alledaartegengerichte pogingen te verij delen Gezien de menigvuldige klachten der inwoners nopens het gebrek aan toezicht en aan krachtdadig optreden door het Ste delijk bestuur in de tegenwoordige omstan digheden aan den dag gelegd Op voorstel van den gouverneur van Oost-Vlaanderen Besluit Art. 1Het Gemeentebestuur van Gent te schorsen. Art. 2. Eene Commissie van openbare veiligheid, samengesteld uit elf leden, tijde lijk met het waarnemen der werkzaamhe den te belasten. Art. 3. En benoemen tot leden van die Commissie, de heeren 1. Vandenhecke, Jozef,voorzitter;2. Piers de Ravenschoot, lid 3. Pycke, Charles, lid; 4. D'Hane-De Potter,lid;5. Mertens-Meers- man, lid 6. Baillieu, advokaat, lid 7. De Souter, advokaat, lid 8. Vergauwen, Frans, lid 9. Vande Poele, notaris, lid 10. Spit- toren, advokaat, lid 11. Vande Capelien, F. B., lid. De heeren advokaat Lejeune en lley- Schoutteer vervullen het ambt van secreta rissen. DeCommissie treedt dadelijk in werking. Art. 4. De gouverneur van Oost-Vlaan deren is belast met de tenuitvoerlegging van dit tegenwoordig besluit. Leden van de Rechterlijke macht door Rogier uit hun ambt ontzet, omdat ze tegen het uitroepen van den Staat België waren Den 4 October 1830. Rechtkank te Leuven De rechters Van Bellinghem, Van Ertrijk en Jacquelart. Den 5 October 1830. De vrederechter I laut. De voorzitter Corbisicr. Den 5 October 1830. De vrederechter 1 laut.Goffingenen Delbruyèrc.St Martens- Lennick en Fontaine-l'Evëque. De 5 October 1830. - Rechtbank te Bergen De rechters Marrouzzé, Vander- stocken en Siroult. Den 5 October 1830. Rechtbank te CharleroiRechter Olivier en de procureur des Konings Lyon. Den 6 October 1830. Rechtbank te Brussel De rechters Vande Venne, Dele- court, Warqui, Pauwels en Barthé, onder voorzitter Herry, procureur des Konings Scheurmans en substituut De Schepper. Den 8 October 1S30. Rechtbank te Oudenaarde Voorzitter Desmet, rechter Wolfcarius, procureur des Konings Félix. Den 10 October 1830. Rechtbank te Gent Ondervoorzitter Destnedt, rechters Serlippens, de Pauw en Van Huffel. Den 11 October 1830. Rechtbank te leper Rechter Castrique. Den 15 October 1830. Gerechtshof te Luik: Voorzitters Wacken en Meinbrède. Den 16 October 1830. Rechtbank te Huy Rechter Daubremont. Den 16 October 1830. Rechtbank te DinantRechter DelaeL Den 16 October 1830 - Rechtbank te Marche Rechter Germain en procureur des Konings Jacqmain. Den 25 October 1830. Reditbank te NamenRechter Charlé. Den 25 October 1830. Rechtbank te DendermondeVoorzitter Beelaerts. Den 4 Novemker 1830. - Rechtbank te TurnhoutProcureur des Konings an Huffel. Den 5 November 1830. - Rechtbank te Antwerpen Voorzitter Spruyt. ondervoor zitter Geelhand en substituut Wantelée. Den 21 November 1830. - Rechtbank te LuxemburgGeheel de Rechtbank. Men ziet, erger kan het al niet. De lieden van 1830 hebben den spot gedreven met het wettig bestuur, zij hebben de stem van 't volk gehoond en door een handigen staatsgreep zich meester weten te maken van het gezag. Eer. om wenteling dus teweeg gebracht door een hoopje overgewaaide avonturiers, wier onderneming ingevolge den steun van de zijde van Frankrijk en Engeland tot een vol succes heeft mogen leiden. Intusschen zal niemand het kunnen ontkennen, dat deze lieden even goed een plaats in gevang of aan de galg had kunnen wachten, als een zetel in de raadzaal. ft Vervolgt.) AvamfiizaE! «■■■beb Zurkelsoep. 3 12 1. water laten koken met 1 2 kgr. aardappelen, 1 4 kgr. in vet gebruinden ajuin, 1 bosje zurkel, 1 porei. Als alles gaar gekookt is doorsteken, dan 1 4 eetlepel fijn gehakte'peterselie en kervel aan toevoegen en laten doorkoken. Gerezen vleesch niet eiersaus 500 gr. gehakt rundvleesch, 200 gr. ge hakt of gemalen varkenvleesch vermengen met 300 gr. in melk geweekt oud. brood of beschuit, peper, zout en kruisnoot, daarna 3 eierdooiers, en het tot sneeuw geklopt eiwitafzonderlijkondermengen.l let meng sel in een vuurvasten schotel gieten en 1 2 uur in waterbak laten koken. In heet water laten staan tot op het oogenblik van opdie nen. Eiersaus. 2 eierdooiers kloppen met 50 gr. bloem en een weinig water. Door een zeef vrijven, peper en zout bijdoen en aanlengen met 1 2 I. bouillon of water. Doen koken on der gestadig roeren als de saus doorkookt van het vuur nemen en 50 gr. boter met het sap van 1 2 citroen ondermengen. Soms doet men er kampernoeliën of kap pers bij. Vogels zonder kop met gekookte aardappelen. 300 gr. rundvleesch nemen in dunne sneedjes en tegen draad afgesneden, 200 gr. spek. In het midden van elk sneedje rundvleesch, gemalen spek leggen en elke sneê op zichzelve oprollen, de uitenden dunner maken dan het midden. De aldus gevormde vogelen toebinden met een draad In boter laten bruinen thym laurier, dra gen, fijn gesneden ajuin en een weinig wa ter bijdoen de kasrol goed toedekken en laten stoven. Peper en zout aan toevoegen, de saus bruiden met aardappelbloem en azijn onderroeren. Voor het opdienen fijn gekapte peterselie overliet vleesch strooien. Beschuitpudding. Oud of overschot van brood, ofwel 10 beschuiten weeken in 1 2 1. warme melk, zeer fijn malen en vermengen met 200 gr. rozijnen, 250 gr, suiker een glaasje rhum of cognac en 3 eiers. I' manier. Een taartschotel boteren, be strooien met fijn gerapste beschuit, het mengsel erin effen strijken en in den oven laten bakken. 2< manier. Laten koken in kokend wa terbad in dit geval de eiwitten tot sneeuw kloppen. Koud opdienen en overgieten met een zoete saus b. v. Bessensapsaus. 3 dl. bessensap met 1 dl. water en 100 gr. suiker 1 stukje pijpkaneel of citroenschil aan den kook brengen. 15 gr. aardappel- bloem breken in koud water en al roerende in de kokende vloeistof gieten. Een paar minuten laten doorkoken om den bloem- smaak weg te nemenvóór het opdienen kaneel of citroenschil uitnemen. De winter is voorbij en laat ons hopen ook de koude dagendaarom denken we

De Ypersche bode (1927-1928) | 1928 | | pagina 2