Wandermarliere EN DEN GOUDEN RING SPORTKRONIEK Burgerlijke stand Yper HUIS VAN VERTROUWEN Juweelen- Horlogen -Zilverwerk-Brillen De schoonste Reus De laatste nieuwigheden De voordeeiigste prijzen 24, M eenenstraat, Alles gewaarborgd Y P E R Alles gewaarborgd Poperinghe Velokoers Brugge- straat 15 ingeschreven. Uitslag. ■■■iiwhwiiiiihhiiibiiiibiim IIii li lil NIEUW MENGELWERK Eer Vlaanderen vergaat» Mexico Moord op den President Geperaal Obregon Generaal Obregon werd op 1 Juli tot president der Mexicaan- sche republiek verkozen. Calles zou nog tot 1 December aanblijven. Generaal Obre gon was de man die sinds langen tijd den bloedhond Calles opmiek. Nu is Obregon door een kerel van 20 a 25 jaar die Cuan ppemt, doodgeschoten, terwijl hij in een Spijshuis nabij de hoofdstad Mexico, aan 't banketeeren was. De moordenaar werd Jer plaats erg gekwetst en zal denkelijk aan de gevolgen zijner wonden overlijden. In de IJszee. De Russische ijsbreker de Krassine heeft de groep Viglieri eyenalshet vliegtuig van Lundborgh gered. WIELRIJDEN Allerhande Nieuwsjes Uitslagen Te Marcke ypersch leven (vervolg) de is aanzienlijk. Twee wagons van de tram komende van De Panne zijn in elkaar geschoven. Het parket is ter plaatse geweest 1. Verstraete Maurits Yper oprijwielvan Hauwaert de 52 km in 1 u. 59 m. 15. 2. Moerman Jozef Woesten in 2 u. 30 ses. 3. Velge Michel Yper op 10 meters. 4. Bezaine Leopold Yper op 2 minuten. 5. Boutlezier Jer. Staden in 2 u. 6 m.20s. 6. Madou Karei Veurne'op 1 meter. 7. Couttenier Henri Poperinghe. 8. Van Tumme Gaston Meickem. Bezoek Op 20 Augustus a.t. bren gen een 20 tal Hollandsche Studenten be zoek aan onze stad. Ontvangst in'tVlaamsch Huis en tocht door Fransch Vlaanderen. Vlaamsche Poperinghenaars vlaggen uit dien dag. Rare Klanten. Maandag avond rond 6 uur liepen een paar vieze slungels in de Bruggestraat. Ze waren zoo vriendelijk on- gcnoodigd in een paar woningen binnen te gaan. Tijdig opgemerkt trapten zij 't af 's avonds om 10.30 vonden ze 't geraad zaam nog eens op inspectietocht te komen naar de tentwoning waar niemand aanwe zig. De nieuwsgierigheid van een gebuur deed hen 't hazenpad kiezen. Ambtelijk bericht. - Honden razernij De Burgemeester verwittigt de ingezetenen dat een geval van hondenrazernij is waar genomen in de gemeen.e Crombeke. Van heden af moeten de honden, zich bevindend op den openbaren weg, in een plaats toegankelijk voor het publiek of in het veld, voorzien zijn van een muilband met een sterken riem gehecht aan de hals band en gelijk aan een der modellen, door liet Stadsbestuur aangenomen. Deze verplichting geldt niet voor jacht en herdershonden, terwijl dat zij in dienst zijn ook niet voor de honden, die de agenten der openbare macht of de wakers vergezellen, vermeld in de Koninklijke Besluiten van 24 Mei 1913 en 22 Jan. 1920. Het dragen van den muilband blijft ver plichtend tot drie maanden na het laatste afgekondigde geval af verdachte geval van razernij. Wij zijn gelukkig onze lezers mede te deelen dat wij binnen kort als feuilleton hei boek zullen drukken. Het is een spannend roman uit de held haftige periode der frontbeweging. Eer Vlatideren vergaatmoet iedereen volgen... want niet alleen vcror onze leze resjes maar ook voor onze lezers werd het geschreven. De sledevoerders Sora en Van Dongen, die ook weggetrokken waren om de onge- lukkigen van de Italia te zoeken, doch die zelf in een benarde positie geraakten, wer den door een Zweedsch vliegtuig opgeno men en gered. De derde sledevoerder is vermist. Van Dongen is een Nederlander. Er is nu nog een derde groep van de Italia die nog niet ontdekt werd, na melijk de groep Alessandri Sommi gen denken dat Amundsen en Guilbaud met hun vliegtuig bij dien groep neerge komen zijn. Hoe langer hoe meer hoort men al de schuld van het ongeluk op No- bile werpen, 't Kan zelfs gebeuren dat hij voor de rechtbank nog moet verschijnen. Er moet ook een hevige tweespalt bestaan hebben tusschen Nobile en den Zweed- schen geleerde Malmgreen. Nobile echter logenstraft zulks doch de anderen vertel len het anders. Verleden week beloofde ik uitleg over den koers Parijs-Douai 260 km. Van in den aanzet werd er zeer hard ge- redep bij zooverre dat Gheskiere van Yper en Decroix Em. van Gheluvelt ten slotte los geraakten met het gedacht dat het blij ven duren zou. Nochtans wierd er gedurig snel voortgehold tot ze eindelijk zagen dat het meer dan tijd was dat ze zich herpakten en hunne beste beenen uithaalden om de bende in te halen. Op 25 km. deraankomst kreveert Gheskiere nadat hij op den berg van Bapaume eene premie gewonnen had van 100 fr. Na met Le Drago de 3 wegloopers inge- loopen te hebben lijdt Gheskiere op een scherpen steen met 'tongelukkiggevolg dat zijne vorenste tube afslaat en hij loodzwaar ten gronde valt op het hoofd. Gedurende 7 minuten blijft hij in doling enzet niettegen staande alles nog moedig den koers voort om nog 16 te eindigen. EmiieDecroixdeed ook een prachtigen'koers en eindigde kort achter Le Drago. In de Ronde van Frankrijk eindigde Odile Taillieu op de 20 plaats hetgene zeer schoon is rekening houdend met zijn te genslagen. Fonten behaalde Zaterdag te Moor slede en de Zondag te Marcke 2 maal de 4 plaats terwijl hij in Diksmuide nog al ruw met de straatsteenen kennis miek na eerst nog plat gevallen te zijn. 's Anderendaags kon hij zijn been niet bewegen maar 't is te hopen dat hij Zondag aanstaande aan den aanzet zal zijn in de groote prijs Belga gansch hersteld waar zijne talrijke suppor- ters hem met nieuwsgierigheid aan 't werk zullen zien. Fruthen Covemaker van Clerken kus te ook in Diksmuide den grond maar slech ter gesteld dan zijn vriend Alfons. 't Schijnt dat hij deerlijk toegetakeld is aan armen en beenen. D'Hondt en Coppens zijn ook druk op 't entrainement en zijn erg verlekkerd op den schaal Belga die ze geerne aan Da ring zouden willen bezorgen. Dat zijn er twee waarmede er af te rekenen zal wor den. Desramault alleen liep Zaterdag een eersten te Waasten en in Brielen een twee den na 10 premiën gestekt te hebben van de 12. In Poperinghe viel hij nogal erg en moest het rijden staken voor het overige der week. Die kerel beweerde niet te kun nen sprinten en in eens loopt hij met de beste brokken weg dank aan zijn cycle Da ring welke hem nog dikwijls te zege moet leiden. Verstraete Maurice schaafde opnieuw eene eerste prijs te Poperinghe Maandag, terwijl de tweede en derde plaatsen aan Velge en Buseyne toekwamen. Te Rousbrugge was Velge Michel afgunstig van zijne medematen en snapte ook een eersten weg. Zondag 22 Juli, om 1 uur. Groote prijs sigaretten BELGA voor Juniors B. W. B. 125 km. Ingericht door de firma Vander Eist en den Yperschen wielrijdersclub, met mede werking van Sportwereld. 1700frank prijzen en pre mien Schaal «Sigaretten Belga» voor construc teurs. Aan de winner 250 fr. en prachtigen bloemtuil, verders 225 - 200 - 175 - 150 - 125 - 100 - 75- 60- 50 -40- 30 -15 be nevens meer dan 200 fr. in premien. Inschrijving van af 12,30 uur in de café «Sportwereld» Statiestraat. Het vertrek zal om 1,30 uur zeer stipt ge geven worden op de Groote Markt door Odile Taillieu, wier prachtige koers in de ronde van Frankrijk niemand vergeten heeft Groote Prijs Mistral 104 km. 20 vertrekkers 1) Vervaeke, 2) Decroix Remi, 3) Vande- vyvere, 4) Gheskiere Alfons, 5) Mortier, 6) Deplancke, 7) Hendrickx, 8) Decorte, 9) Pincket, 10) Meersman. 11) Lamey, 12)Vandoren, 13) Geerdebeke, 14) Lefevre. 120 Kilometers 20 vertrekkers. 1) Demoldere, 2) Vandevyvere, 3) Mat ton Pol, 4) Gheskiere Alfons, 5) Walkens, 6) Verscheuren, 7) Martha, 8) Vervaeke, 9) Cuvelier, 10)Meysman, 11) Van Doorne. Circuit des 4 villes te Douaai. 113 Kilometers. 75 Vertrekkers. 1) Seynaeve, Ronck., 2) Decroix Emiel, Gheluvelt., 3) Deruyther Toer konje.,4) Ma- tlion, 5) Guenez. Sportman. V T. B. Tak Yper Zaterdag 21 Juli Uitstap naar den Catsberg. Een groep fiet sers vertrekt te 7 1/4 uur uit het Belfort, Rij- selstraat. De treinreizigers komen bijeen voor 't station ook te 7 1/4 uur om met den trein van 7,31 uur naar Abeelc te vertrek ken. Algetneene bijeenkomst aldaar in Den Zwarten Leeuw» Vandaar te voet al schilderachtige binnenwegen den berg op. Bezoek aan 't Klooster. Picknick. Fondsenbank - Wij vernemen dat de machtige groep Fondsen bank-Ffa idelsbank die reeds De Scheldebank van Antwer pen. De «Middenstandsbank» van Kortrijk heeft opgeslor pt, de bank L. Forrest overge nomen heeft. Wij wenschen de Fondsen- bank-van harte welkom te Yper. Schrikkelijke Brand Donderdag na middag om 2 1/2 uur huilde de sirene over de stad. Brand was uitgeborsten in de werk huizen van de Heeren Blom en Vanackere, buiten de Meenenpoort. Daar de wind nog al hevig was en ongelukkiglijk verkeerd zat vielhet dadelijk te zien dat eraan blus- schen niet te denken was. De pompieis, 't zij ter hunner eer gezegd waren al dade lijk ter plaats, deden bovenmenschelijke pogingen doch alles bleef vruchteloos. Al wat kon gered worden werd gered. Van de fabriek echter bleven enkel de muren over. De schade blijkt onberekenbaar, daar eene zending voor England voor verschillende honderd duizendefranken gereed ingepakt stond, om te vertrekken. Heel den nacht bleven de pompiers ter plaats. FT bestaat verzekering doch op ver na niet toereikend Een 150 meubelmakers en diamantslij pers zijn door de ramp werkeloos gesteld. Droevig vooruitzicht. De bevelhebber heer Vergracht mag fier gaan op zijne mannen. Zij waren bewonderenswaardig. BOETPROCESSIE In tegenstrijd met het bericht opliet 1 blad laat ElieDe- crock weten dat de terugkeer voor degenen die uit Veurne vertrekken te 7 uur plaats heeft. Inschrijven bij Elie Decrock aan 12 f. heen en terug. Middelbare school, Hebben in de wedstrijden der verscheidene klassen het hoogste puntenaantal bekomen Voorbereidende afdeeling. 1L' jaar Chapel le André. 2e Elslander Roger. 3e Siegers Charles. 4e Desmaret Robert. 5e Notredame Georges. 6e A. Schaecht André. 6e B. De Booser Maurice. Middelbare afdeeling lc jaarWildemeersch Albert. 2C Spruytte Maurice. 3e Beke Anna. 4e Missiaen Willy öe Latijnsche Vandevivere Victor. 5e Gr. Latijnsche De Booser Maria. Bekwamen het Einddiploma van volle dige studiën Banckaert Juul, Beke Anna, Dejonckeere Emiel, Deprost Albert (Yper) met groote vrucht. Devos Jeroom, Hoflack André, Moreau Roger, Vandermeersch Eric met vrucht. Onze oprechte gelukwenschen aan de leerlingen en de ouders Dierama Alhoewel het nog niet hee- lemaal opgedaan is, ging het nieuw mu seum open Zondag laatst, en wij mogen zeggen dat het heel schoon zijn zal, een maal dat ze met de laatste werken zullen klaargekomen zijn. Vooralsnu laat de ver lichting nog wat te wenschen, doch tus schen hier en een paar weken zal alles ge reed zijn. De opschriften zijn in het Fransch en het Engelsch. Hetzelfde voor de Vlamingen. St. Maartenskerk Weerom is er eene opflakkering gekomen in de werkenvan St. Maartens kerk. Het klein torentje zal nu zijn besl ag in lood krijgen, 't Is eindelijk effen gegaan. H. Talon is met het werk ge last, en alles moet binnen de drie maanden gereed zijn. Sedert cenige dagen is men wederom beginnen metsen aan den groo tentoren. In het koor van O. L. V. is men de bogen aan 't steken. Voor de sakristie lost men aanhoudend steen, 't En zal ook niet lang meer aanloopen eer men daar be ginnen zal, Examen - Den Heer Adrien Decan, Student aan de St. Lukasschool te Gent, 6e jaar Bouwkunde, heeft een eersten prijs be haald met groote onderscheiding en toe juichingen van de Jury. Hartetijk proficiat en niet minder succes voor zijn laatste. Verklaringen van 13 tot 19 Juli 1028 Geboorten Stubbe Odette, Dixnnidestraat, 49. Tavenier Magda, Alph. Vandenpeereboomplaats, 29. Declercq Piet er, Korte Meerschstraat, 18. Mortier Marie-Thérèse, Kanwekijnstraat. Rappe- let Denise, Duckebuschsteeuweg, 201. Winckel- mans Roger, Elverdinghestraat; 50. Ford Gustave, Jules Capronstraat. Denaeghe! Roger, Klaversts.31. Vercruysse Joseph, Hondstraat, 21, (van Boesin- glie).Verplancke Marie-Jeanne, Rijsselstraat, 15. Rogge André, St Niklaasstraat. Huwelijken Vollebout Gerardus, Steen kapper, en Verleure Rachel, kleermaakster beiden te Yper. Grimonprez Marcel, Meubelmaker te Boesiughe en Becarren Adriana, z. b. te Yper. Overlijdens: Deconset Ltidgarde, 11 d., Vcur- nesteenweg, 154. Grijson Maria, 83 j., echt. Ron- tens Carolus, Slachthuisstraat. 11. CreusMaric- Louise, 5 m., Dickebusclisteenweg, 137. Lemahieu Leontina, 60 j., z. b. ongehuwd, Mondstraat. Jonck- heerel.eonie, 00 j., landbouwster, echt. Deceuninck Hector. Lange Thouroutstraat, "(van Sint Jan). Casier Maria, 79 j., z. b. ongehuwd, Maarschalk Frenchlaan, 17. Covemaeker Elie, 86 j., z, b. wed. Deflou Maria. Lange Meerschstraat, 15. Lenoir Edouard, 1 m., 15 d,, Zonnebekesteenweg. POPERINGHE Geboorten 201 Vandepitte Clara, d. v. Caniille en Mathilde IJzeel. 202 Theite Maurice, z. v. Je rome en Gerarda Wo m.-203 Corselio Denise, d. v, René en Augusta Debacker. 204 Lemahieu Roger, z. v. Polidor en Leonie Desodt. - 205 Vitse Gery, z. v. Maurice en Alixe Vandevoorde. - 206 Bollies Paul. z. v. René en Elsa Van Houtte. 207 Oua- ghe beur Alice, d. v. Arthur en Irma Pattyn. 208 Liefooghe Christine, d. v, Michel en Marie Six. 209 Dobbelaere Denise, d.v. Jnlien en Angeder Alle- weireld. Huwelijken 49 Popelier Maurice, 23 j., plafon- neur en Bruneel Martha, 22 j., dienstmeid beiden van Poperinghe. 50 Degruyter CamiHe, 22 j., metser diender en Houpe Gerarda 24 j.. werkster, beiden van Poperinghe. Beloeten 74 Battheu André, lattenkliever en De Corte Martha z. b, bieden van Poperinghe.

De Ypersche bode (1927-1928) | 1928 | | pagina 4