AL LIEP DE LEUGEN.... SPOllTkltOXiER worat lid v. vyiescïB timm YPERSCH LEVEN (vervolg) i Ziei ni is S AMGILLÏS ALFONb ANDRÉ VaCRGRACHT ifijke sland Yper Schoone Occasie sche. voor 1.300.000 fr. juweelen gestolen I? Lipsky de dader van den dieistal Andere diefstallen veerden gepleegd. In een tent te Mariakerke op het strand werd ingebroken en verscheidene voorwer- werpen, waarde 1300 frank, werden gesto len. Ten nadeele van den b. Alfons B., uit Louden, werd een kronometer van 7000 fr. en tui nadeele van den h. Theo H uit Brus sel, een van 4000 frank gestolen. U: heer Leon de S., uit Lissabon, werd beroofd van zijn gouden horlogeket ting, waarde 1700 frank, en mevr. Margue rite C, van haar gouden armband, versierd met 14 briljanten en 2 diamanten. Een Brusseisehe dame is een briljan ten borstspeld van 123.000 frank kwijt. Van een groentenvrouw werd op de niarkt een geldbeugel, inhoudende eene ronde geldsom gestolen. Een Nederlander stelde de vermissing vast van een geldtasch met 5000 frank, ter wijl ten nadeele van een Antwerpsche dame een handtaschje met 6800 frank werd gestolen. In een hotelkamer werd bont en kleede ren gestolen, toebehoorende aan een Lon- densche dame. Poperinghe. Lichting 1929. De aanvragen om vervroegde oproeping, on bepaald uitstel of uitstel voor één jaar, moeten op het stadssekretariaat ingediend worden binnen de maand Augustus. Vervroegde oproeping wie in 1910 of 1911 geboren is, mag vragen om met de lichting 1929 te dienen. Onbepaald uitstel (d. i. vrijstelling van werkelijken dienst in vredestijd) de familiën van minstens kinderen en wier inkomsten niet te hoog zijn, hebben recht op zulkda- nige vrijstelling voor één hunner zonen, mits deze het aanvraagt. Bericht. De inwoners der stad Pope ringhe, die bedevaarders van het British Legion in hun huis geherbergd hebben, worden vriendelijk verzocht aan te bie den, voorzien van hunne bewijsstukken ten kantore van het Sekretariaat, op Dins dag 21 Augusti aanstaande, tusscjien 2 en 4 u. namiddag, ten einde hunne veigoeding te ontvangen. Openbare zitting van den gemeenteraad, Zaterdag aanstaande, 18 Augusti 1928, om 6 uur vonds. DAÜORDL 1. Goedkeuring der openbare aanbe steding voor herstel van den steenweg naar Crombeke en van de Rekhofstraat. 2. üoeükeui mg van plans, bestek en lastenkohier voor den heropbouw van de Teekenschool eu van het Vredegerecht. 3. Verkoop door de Commissie van Openbaren Onderstand van 16 in2 grond voor rechttrekking van eenen eigendom. 4. Verkoop door de Commissie van Openbaren Onderstand van 11 aren grond sie A, nr 712, om er door den kooper een woonhuis te laten oprichten. 5. Onteigening van grond, binst den oorlog ontnomen, tot het vei oreeden der Casseldreef (Abeele). 0. Algemeen rooungsplan der straten van de stad. 7. Verlenging en verandering van het beslaande kontraktmet de gazmaatschappij vuur de openbare en private verlichting. 8. Mededeeiingen. N. li. Na de openbare zitting uiteenzet ting en inlichtingen te geven nopens een ontwerp van algemeeiie riooleenng der stad. Gemeenteschool. Pcijsuitdeeiing. LAOLRE GRAAD. lc studiejaar: 1. War- lop André 2C studiejaar 1. Degruyter Ro bert. MIDDELBARE GRAAD. V studie jaar 1. Sutiis Rogv 2e studiejaar l.Six Leopold. HOOGLRE GRAAD. lc studiejaar A.J. Milleville Albert en Dezwarte Michel B. 1. Warlop Raymond; 2e studiejaar 1. Orbie Alb. VIERDE GRAAD. 1Roosebeke Henri. Maandag 20 Oogst Ontvangst der Noord-Hodandsdu Studenten in t laamsch Huis te 19 uur. Sprekers: Van Se veren en Adv. Versteele. Aile Vlamingen uitgenoodigd. Donderdag noen werd de genaamde Rvckewaard door de rijkswacht opgepikt. De gast had nog wat gevang te doen voor baldadigheden te Meenen. Een zeer katholiek Ypersch weekblad verwijt ons Het dagboek eener Ypersche Kloosterzusterzonder de toelating der schrijfster over te drukken. Dat w ij dus,op zijn minst gezegd, oneerlijk het schrijvers- re Jit zouden over het hoofd zien, iets waar voor zelis de burgerlijke wet straffen voor ziet. Wij bevestigen hier dat de Ypersche Bodede volle toelating der schrijfster heeft om het boek van hare hand over te druk ken. Om zijn lasterend artikeltje kan de zeer zeer katholieke schrijver zichzelf ge rust de volle absolutie verieenen. Onze le zers zullen echter eens te meer inzien hoe bij I let Ypersche Volk leugen en laster schering en inslag is mits de zeer zeer kat holieke leiding en wapenen tegen ons kun ne uit smeden. SrtttiUftfÊaiKSRB&IHg YVIELRIJDEN Allerhande Nieuwsjts - Te Poperinghe liep Berten Coppens weg met de beste brokken en schaafde er zijne eerste zege van dit jaar. Sommige zou den willen beweren dat hij maar tegen 12 renners te vechten had, maar als wanneer men zijne uitslagen van dit jaar nagaat, moet men bekennen dat hij toch altijd zij ne rol speelt en geenszins als een krabber mag aanzien worden. Zijne 5 plaats in de üroote Prijs van Yper is daarvoor borg en verder zal men in een volgend verslag kun nen zien hoe dapper hij zich Zondag ver weerd heeft niettegenstaande den tegenslag waarmede hij af te rekenen had. Desramault Albert heeft Zondag 1. 1. in Winckel St. Elooi eene zooveelste zege behaald. De hoeveelste zou dit nu wel zijn van dejare? Tegenslag op het laatste dér groote koers te Yper belette hem behoor lijk te rangschikken en den Grooten Prijs» waaróp hij het zoo gezien had en op eene schoone eereplaats mocht rekenen tusschen eene goede bende juniors. Uitgesteld is niet vorloren Albert en in de Kleine prijs» zult ge opnieuw kunnen uw hert ophalen. Velge en Verstraete konnen zich niet klasseeren in Winckel St. Elooi uit oorzaak der talrijke bandbreuken, deze laatste wist zich, echter dap|)er te onderscheiden in de Groote Prijs van Yper waar hij eene mooie 7C plaats behaalde. Maurice is steeds een goedejongen en is altijd geerne gezien in koers met nog wat meer overleg en een weinig verbetering in zijne positie in velo zal hij als een goede renner mogen aan zien worden. Achille Viaene.de onafhankelijke van Zonnebeke die het zoo vroeg moest laten steken in de Ronde van Belgie behaalde Woensdag 15 dezer eene 9'plaats te Mecr- donck waar Dan. Vancayseele van Pope ringhe 6 toekwam. Spiekende van Poperinghenaars,zien we Limey ook van tijd tot tijdgeheel dicht komen; te Yjaer was hij immers 4^ en keert niet wel naar huis zonder prijs, 'k Zie hem geerne rijden, ten eerste omdat hij schoon zit en ten tweede omdat het een deftige rij der is waarmede nooit niemand geen last of miserie heeft. Gheskicre Alfons alsook Dccorte M. van West-Roosebeke waren bij de onge- lukkigsten te Yper op 15 Oogst. Elk niet minder dan 3 bandbreuken; hoe wiltgij dan u goed klasseeren? Sede t Parijs-Douaai kent Eonten niet anders meer dan den eenen tegenslag na den anderen. In Dixmude doet hij een leelij- ken val wat hem gedurende twee weken het koersen doet staken. In Wervik kreveert hij en heeft last met zijn rijwiel; in Pope ringhe Zondag valt hij 3 maal en in Yper idem ook zooveel. Iedereen zag hem aan nochtans als groote favori hetgeen hij be wees gedurende de 3 eerste ronden waar hij telkens den sprint won met klank. E- doch. de ongelukken zijn voor iedereen en men kan deze maar moeilijk tegenwerken, alswanneer men er altijd tegen te kampen heeft. Enfin, goeden moed Fonske én wat geduld, de Yperlingen hebben met blijd schap bestatigd dat gij opnieuw op dreef komt, en ons in 'i korte nogmaals zult too- nen dat het einde uweroverwinningen voor dit jaar nog niet gedaan zijn. D'Hondt André alias Boertjehadook met tegenslag af te reken in den jaarlijk- sehen koers van Yper bij zoover dat hij erg ontmoedigd is en weldra zou spreken van het koersen te staken. Dit kunnen we nochtans maar moeilijk gelooven André want de Ypersche sportliefhebbers weten dat slechts onkans de oorzaak is uwer min- derweerdige uitslagen. Uw beurt is mis schien nader dan ge denkt; Decorte weet er ook over te spreken Robert van Grootenbreule, de winner der Ronde van Belgie voor onafhankelij- ken is dezen verleden jaar in B: ussel-Iseg- hem door onzen stadsgenoot Gheskiere al geklopt werd in den sprint en waarmede hij meer dan eens in de laatste meters af te rekenen gehad heeft. Sportman. U ITSLAG EN Groote prijs van Yper. 1. Verschueren de 119 km. in 3,29 uur. 2. Penseel Abel op 1 lengte. 3. Desmarets op 2 lengten. 4. Lameye 5. Copjiens 6. Courtequise allen wiel in wiel. 7. Vierstraete M. op 1 min. 8. Vanpan- tegliem 9. Gheskiere op 30 sec. 10. Des ramault Alb. ll.Lx-acquo: Decorte en Cooynian. Schaal Salvator gewonnen door A. Gheskiere. 12 K L-j E. m lü 23 KI kb H 3 13 E Wie was dat heerschap Dezer dagen werd onze goede stad van Yper vereerd met het bezoek van ontelbare vreemdelin gen. Op zaterdag 11 dezer was het de beurt van een machtige Pacha. Door zijne rijke uitheemschc kleedij (hooge fez bezaaid met gulden sterren) en wit verzilverden hof- mantel deed hij denken aan de tijden van den grooten Turck. Zijne Hoogmogenheid had al rap de gelegenheid van 't volk ge wonnen door zijne democratische manie ren. Hij was verzot op Zannekitis bier en met't meeste gemak, goot Hij vele potten gerstensap de eene na de andere, door zij ne verschroefde keel. Ook was hij hoogst gelukkig bij 't einde van zijn uitstajrje zijne praalkoits te vinden bespannen inettwe- prachtige muilezels. Waar hij juist naartoe is weten wij niet. In alle geval stak hij het op Boesinghewaart. Wie van onze lezers of lezeressen zou ons nadere inlichtingen kunnen verschaf fen? Gedeeltelijk Herstel van den kant der Halle Aanbesteding Oogst 1928. Jules Soete, Yper 1 Dewitte Gebr. Waasten 1 Carron en Z ion, Ardoye 1 Henri Delhein, Yper Joseph Mahieu, Yper Honoré Vauderghote, Yper Noord van 13 .294.000 .599.782 .249 300 .319.000 985.000 .291.300 A. en J. Vandekcrckhove, Yper 1.132.900 th-ocessie van St'Jacobs. De proces sie van St. Jacobs hei ft het waarlijk gelukt, 't Weder dreigde wel is waar, maar de wind stak de vlage weg en z uder haast kon zij de straten der parochie doortrekken. Vele volk en eerbiedig olk langs de straten. Wij zijn gelukkig te mogen zeggen dat de processie ook van jaar tot aar betert Zij geraakt opgedaan. Jubileum. St.Jans Godshuis zal maandag volop in feest zijn. 't Is immers vijftig jaren sedert Meie. dat jufvrouw overste 't kloos ter binnen trad. Vijfiig jaren gewijd aan het bezorgen van onze schamele vrouwtjes en zij het best weten met hoeveel toe wijding zij de oude menschen bejegende. Ook de heeren van de Commissie voor onderlïngen bijstand willen dat liet in orde is. Om 9 1 2 Mis gezongen door Z. E. H. Deken. Om 12 ure de jubileum feestmaal voor de uitgenoodigden en ook voor de vrouwtjes. EXAMENS Jufv. Monique Flamey heeft met onder scheiding haar eindexamen van regentes afgelegd. Voor de Engelsche taal bekwam zij de grootste onderscheiding Jufv. Marg. Merlevede heeft in de lagere Normaal school van Thielt haar examen doorgemaakt inet groote onderscheiding. Jufv. Sim. Cappoen van Poperinghe met vrucht. In de middelbare sectic: Jufv. Jeanne Blomme van Vlamertinghe met groote on derscheiding. In de middelbare Normaalschool-We tenschappelijke afdeeling: Jufv. Bertha Bou- ciqué v. Merckem met vrucht. Toelatingsexamen, afdeeling der ger- maansche talen Algemeene afdeeling. Jufv. Maria Rouinmelaere van Reninghe met onderscheiding. ml i 'iixjbbhiutt^behhkbsb t Moest het gebeuren dat vrienden of ken nissen vergeten werden bij het aankondi gen van het overlijden van Mijnheer Emiel -Leopold GRIMONPREZ zoo zullen zij de goedheid hebben ons te willen verontschuldigt». De familie Grimonprcz. Vrienden en kennissen worden uitge noodigd de ZIELMIS bij te wonen die zal gezongen zijn op Zondag 26 Oogstom 8 1 2 ure in St. Pieterskerk tot zieleiust van HEER Echtgenoot van Mevrouw EUD. GHYSELEN. Gij wordt vriendelijk uitgenoodigd het JAARGETIJDE et willen bijwonen, welke zal gedaan zijn in de parochiale kerk van St. Maartens op Donderdag 30 Augus tus om 11 ure tot zielelafenis van MIJNHEER overleden te Yper,' den 31 Augustus 192/. Verklaringen van 10 tot 10 Oogst 1928. Geboorten: Lmderwijn Paillette, Bruggestcen- weg, 36 Wnllepit Maria, Zoniiebekesteenweg, 45 I olley Diana, RijsselsteenwegVaiulerghote Geert, Zonnebekcstecnweg, 30; Cottijn Gerard. Lange Phouroutstraat, 20; I alon Rosanna, Kiekenmarkt; Horeman Leon, Zonneb.-kesteenweg, 102; Sinaeve Marie-Madeleine, Zoniiebekesteenweg. i luw.n ijk: Huleiians Eugène, electriekwerker te U-op ildsburg en Jatissens Leontinc z. b. te Yper. Ovnu.ijdf.nsDestrooper Eudoxie, 76 j. b. wed. Vanpeteghem Julien, Rijselstraat, 89Soliier Zulmée, 44 j. z. b. ech. Canniérc Leonard, Poperin- glieMcenv eg, 26; Soubry Christine, 41 j. lierber- giersk echt. I'ahon Arthur, Statiestraat' 5<)Igodt Henri 74 j. handelaar wed. Godderis Nathalie, Bo- terstraat. POPERINGHE Geboorten 224 Baudrez Christiane d. v. Al- bert en Ivonne Sausen; 225 Jengetnbez Rachel d.v. Jerome en Antoinette Bailleu!226 Tuyttens Noël z. v. Théophilc en Louise Bryon 227 Maerten Hen ri z. v. Lucien en Julienne Lequin 228 Fossaert An dré z. v. Joseph en Louise Vergnldezoone. Ovfrlijüfns 146 Artois Maria 70 j. huishoud ster wed. v. Guillelmus Van Antwerpen Gasthuis straatBruneel Albert 8 m. z. v. Hector en Bertha Lebbe, Venrnestraat148 Onraedt Arthur 45 d. z. v. Amedée en Lucie Vankemmel Sektie E. Huwelijken Vaneecke Isidoor 25 j. werkman en l.runecl Maria 20 j. chenstmeid Poperinghe. UEÜEHBIBIISHIIB Over te nemen, uit oorzaak van vertrek, bij Leon DOOM, smid, Boesinghe: Vol ledig Smidsalaam: Ketelblaasbalg, lederen blaasbalg, 3 siclieren met kussens en tapj5cn, vijlstake, hanebalk,boormachien met Amerikaansche drillen, bascule met gewichten, presmachien, ploegriester en balken, hoeveelheid peerdijzer, nieuw ijzer, verd - al het noodig materiaal - al les voor 6000 fr. - Verders nog aan'fak- tuurep ijs: twee windmolens, boterkarn op bi 1 !en1 bcetmolens en een gegalvaniseerde aalpomp.

De Ypersche bode (1927-1928) | 1928 | | pagina 4