Zitdagen STOELEN HUS Marcel SEYS-THEUNYNCK Diksmuidestraat, EESSEN. Uurtabel der Trams Men verlangt HERBERGFEESTEN waachgi Ament Vliegende Nieuws. Jules Vanblaere=Decaestecker Boterpapier BERICHT LEON TUYTTEN POUPOULE ZÖO> JIS Aan de Kloefkappers. van West-Vlaanderen. Uit Stad en Dorp. Uitslag Voetbalt Te pachten HOFSTEDEKE De misdadigheid in Amerika, Vrouwenhoekje bij C« Dumon-Cools fiOOMKWEEKERIJ POMONA Leon De Coninck leverancier der koninklijke domeinen, der grootste steden en van verscheidene boerenbonden in Belgie. Het Bestuur. u. ANTVERPIA Levens- Brand- en Ongevalverzekeringen bekomen bij Woumenstraat, 2. Arthur Huyghe. Tommelein te Cortemarck. te bekomen bij schoon Afslag per 30 kgr. Zitdagen van Volksvertegenwoc rdiger Goetgebuer Op Zondag 14 October 1923, Te Ichteghem om 9 ure in de Zwaan. Te Leffinghe om 2 ure stipt bij Inghel- ram. aan de Heeren Brouwers. Voor alle aankoop van tonnen, halve, vierden, nieuwe en getransformeerde, als- ookbeste occasies jpresvaten, halve pres- vaten, wend u tot Musselylaan 8, SOTTEGEM Genadige prijzen, Spoedige bediening. Stalen op aanvraag. Voor het leggen dér hennen, Voor het kloek opkomen der jonge kippen. Tot het voorkomenvan alle ziekten. POLLET TB BESSEN van alle onderbifqe- Verkoop van loten, en trekking van hypo theken Alle inlichtingen te F. Teeuws, inspecteur Dixmude. Vraagt goede agenten voor Dixmude Omstteken, voordeelige commissien. Op Zondag den 28 October, installatie der herberg de Loskaai bij Marcel Van Troyen-Rommelaere, langs den Yzer Ieder stielman van het vak der kloef kappers, ondervindt dagelijks dat kloef- kappersbazen geen menschwaardig be staan kunnen vinden in hunnen stiel. Daarom belegt de provinciale bond der kioefkappersbazen van West-Vlaan deren eene algemeene vergadering van al de stielmannen van West- en Oost- Vlaanderen, om den nood van onzen stiel te bespreken en dringende maatregelen tot verbetering te treffen. Deze vergadering zal plaats hebben in het lokaal van den katholieken burgers- bond van Roeselaere Patria Noordstraat 32 te Roeselare op Zondag namiddag, 21 October om 2 ure zeer stipt. Verschillige sprekers en stielgenooten zullen er het woord voeren, leder kloef- kappersbaas wordt er vriendelijk toe uitgenood igd. Merckem plaats, Nieuw gebouwde herberg de met land. Te bevragen MARKTEN. OOSTKERKE. Zondag laatst waren de inwoners van Oostkerke getuigen van eene dieproerende plechtigheid. Na ’t lof was er processie van den H. Rozen krans voor de eerste maal sedert 1914. De processie ging naar 't kerkhof, waar vroeger de Kerk stond. De kerk is er niet meer maar ter herinnering staat daar nu eene prachtige Kapel O. L. V. der Vil Weeën toegewijd. Al de parochianen brachten van ’t hunne bij orn de geliefde herinnering daar te stellen. Het kerkhof is nu weer in eere gebracht en de kapel gewijd door den H. Pastoor zal daar steeds degeloovigen te midden hunne lie ve afgestorvene een oord van bedevaart worden. De E. P. Leontius der capu- ciénen van Brugge sprak een dieproerend woord tot de geloovigen die dit woord zoo gretig opnamen, tranen vloeiden Stresernan ligt boven in den Rijks dag. Hij kreeg de motie van vertrouwen ?n eene half diktaroriale macht. Hoe lang zal het duren. De duhsche qwaestie hangt daar in de lucht, ener is lijk nievers eenig pak ■••m. Overal klapt en beraadslaagd men, e de zake blijft lijk ze was eene ver- nestelde stresse. in Londen is er groot palaber tus schen al de eerste ministers der Colonien. Ze spreken over huishoudlijke en over politieke zaken. Daar ook gaan ze trachten de wereld te redden. Lloyd Georges die prachtig ont- der prijskamp van hoornvee van het vee- kweeksyndikaat te Caeskerke, gegeven op 8 October 1923. lé San - -- Stierkalveren. 1. Fideel Dëgraeve. 2. Omère Voet'. 3. Charles Dekeyne, 4. Arthur Pau- wels. - 5. Emiel Goemaere. 6. Onièr Voet. 7. Camiel Vandecasteele. 2e SérieVaarzekalveren. 1. Medard Deceunynck. 2. Fideel Degraeve. 3. Emiel Goemaere. 4. Medard Deceuninck. Gentiel Van- troye. 6. Camiel Vandecasteele. 3e Serie. jaarlingveerzcn z. tanden. 1. Medard Deceuninck. Paewels. 3. Camiel 4. Camiel Vandecasteele. 4C serie. Vaarzen met 2 tanden. 1. Odiel Laieman. 2. Arthur Pauwels. 3. De hinders Maes. Camiel Huyghe. 5. Omère Voet. 5. Serie. Vaarzen met 3 tot 6 tanden. 1. René Hoornaert. 2. August De- puydt-Vanacker. 6 serie. Melkkoeien of zichtbaar bekalft. 1. AAedard Deceunynck. Emiel Goe maere. Achiel Goemaere. Omère Voet. Jerome Boudry. 6. August Stroom. 7. Gentiel Vantroye. 8. Camiel Vandecasteele. De prijskamp waarvan de uitslag hier boven aangegeven is, leerde iedereen dat indien er nog te verbeteren is, er goede gegronde hoop bestaat om in korteren tijd dan men eerst dacht te Caeskerke en omliggende een prachtvee te zien weiden Heil dus het jonge veesyndikaat En zonder links of rechts te kijken vooruit op den goeden ingeslegen weg Op Zondag 21 October Te Nieuwpoort om 8 ure In de pront- duif gen ijzer en hout. Door bijgesne! per sonen werden de inzittenden van onder de puinen gehaald. M. Lemahieu gaf geen teéken van leven meer, hen bijge- roonon apnPÉ’wbPA** iron c.lr-<'hts .:.v 1. bestatigen. Wat den E. H. Vanneste betreft, hij was tamelijk erg gekwetst aan het hoofd en aan een been, doch met eenige dagen rust, hoopt men, da; lij zal hersteld zijn. Overslag Maandag 22 October telkens om 2,30 uie, nam.ddagzeer stipt, té Wercken, Schuddebeurs, ter herberg bewoond de weduwe Vincent Vanroo.se. Meer en meer volk woont de kampen bij hier in onze stad. Het weder was rede lijk. Nieupoort wint den toss en verkiest het beste kamp met de wint mee) Na een aanval van de bezoekers afgeslagen te hebben trekken onze mannén vooruit en bedreigen de vijandelijke netten. Aan de 20e minuut gelukt Nieupoort nummer 1 te teeken. De aanhoudende aanvallen van Dixmude verplichten de bezoekers een corner aftestaan die schoon geteekend is. Dus 1-1 Dixmude blijft meester maar toch weten de tegenstrevers aan de 30° mi nuut terug de voorsprong te nemen, Nieu poort moet nogmaals een corner geven en Dixmude kopt nr 2 binnen. Dus 2-2. Eenige minuten voor de rust gelukt Nieupoort de 3e goal te maken. Na de rust nemen onze mannen den offensief en zullen gedurende het gansch time meester blijven. 10 minuten voor het einde weet onze binnen-rechts een 3e goal te teekenen die voor off-side niet aanvaard is. Het einde wordt gesloten met 3-2 voor Nieupoort doch het ware beter 3-3 ge weest. Dixrnudsche supportters Zondag a. s. gaat ieder sportman naar Thielt orn er ons eerste officieel match te helpen win nen. te pachten in de stad Dixmude, schoon en gerieflijk woonhuis, moet niet dienen voor handel. Adres ten bureele dezer. Tfi knAD voor fr. zoo goed als 1C KVVjJ nieuw. Een gaz-luster met abat-jóur en pomp. Te bevragen ten bur, van ’t blad. dankbaarheid bij A. Glorie, Wilgendijk Diksmuide. Maandag 22 October 1923 om 1 112 ure namiddag bij Aug. Luca fe Corte- marejf (Belgiek) van ander beschaafd land. Verleden jaar werden er te Londen 17 moorden gepleegd en deze werden allen door de policie opgehelderd In hetzelfde tijdperk werden er in New-York 260 moorden bedreven en volgden er slechts drie veroordeelden. In heel Amerika werden verleden jaar 7850 moorden gepleegd. In 1921 werden er 137 moorden ge pleegd te Chicago. In hetzelfde jaar wer den er in heel Engeland en Wales 63 moorden bedreven. De redenen voor deze staat van zaken aangevend, zorgt het verslag Aan het stelsel in de Vereenigde Staten ontbreken de drie ernstige en noodzakelijke voor waarden voor doorvoering der wet snel heid, zekerheid en afdoendheid De onverschilligheid van het Ameri- kaansche publiek wordt ook genoemd als oorzaak van dezen treurigen toe stand. Indien dit juist is, dan zal men wellicht dieper moeten zoeken om mid delen te vinden tot verbetering. Dan zal men moeten nagaan, of er ook iets ont breekt aan de opleiding der jeugd en overige opvoeding des volks. Wij hebben onlangs een statistiek af- gekondigd betreffende de onrustbarende verhoudingen, die de misdadigheid in Amerika heeft aangenomen. Het desbetreffend verslag van een kommissie, door de Amerikaansche Bar Association benoemd, en die werking en naleving der strafwetten in de Ver- eenigde Staten had te onderzoeken, be vat nog eenige vergelijkende statistische gegevens, welke een belangwekkende blik bieden op de misdadigheid in de Vereenigde Staten. Uit het verslag blijkt onder ander het volgende Terwijl de bevolking in de Vereenigde Staten over het geheel genomen in de jaren 1910 tot 1912 met 14,9 per cent aangroeide, groeide het misdadig deel der bevolking met 16.6 per cent. De misdadigheid in de Vereenigde Staten is wat de kategorie gewelddaden betreft, tenminste, grooter dan in eenig DIXMUDE OOSTENDE en terug RIJSTPUDDING. Laat .1/4 liter lijst in een liter melk gaar koken. Meng er dan fetetn in sneeiuiw geklopt eiwit door. Neem tdian een, vuurvasten vorm en leg er een laag van den rijstpap in, 'vervolgens een laag appelcompote en zoo voorts tot lalles opgebruikt is. Laat e|en half uur in den; oven staan, laat koud; worden en dien op. KOEKJES. 1 gram gist of bic. dé sonde,, 120 gram ibloem, 90 gram -suiker (fijnte-'witte) 1 ei, 30 gram bo-tier- ,,-Wgïk alles tot- een vaste deeg én rol dla-n ope-iï; ter -dikte van. eert- mi-limeter. Snijd' er koekjes van en leg ,ze efln-i-gê cogteinlblikken in den Oven. SPIEGELS m-ógiennooit -met spons -Sf zeemvel wórden schoongemaakt, ld er veel aanslag op het glas, b. v. door Tóiöken verooirzaakt-dan neme men eein -apiritais, w-aa-rin. wat ibla-uwsel is/opg'elöfct. Het glas krijgt hie-t teen: prachtige heldere tint. OM BRANDVLEKKEN uit liet véa-sfchgo-ad te krijgen bestrijkt men de vër-briainde plaats -met in water opge- l-o-siei borax. Daarna- wo-rden de plekken droógigestrekeiïi. Natuurlijk mogen de vezels der -s-otf niet -aangetast zi jn. Daar bestaat 'geien- geneesmiddel voor dan de gaatjes fijn -dicht t-e stoppen, Tante Moeie. van 1 October tot 31 Januari. DIXMUDE ROUSSELAERE en terug Woumenstraat Dixmude Nevens de Schild Opening van een winkel slag van ondergoed, zooals ker.rokkenhemdensbaais,handdoeken neusdoeken, kousen, rokken, echarpen, ellegoederen, alle groottee van schorten. Wij aanvaarden ook het nieuwwasschen en verwen van alle slach van goederen. Door onze trouwe en spoedige bedie ning hopen wij de gunst van eenieder te winnen HEROPBÖÜ W’S AANBOD. BIJZONDER AANBEVOLEN FIRMA’S fdaldegem b Brugge. Machienen voor hout en 'izer te bewerken. Ge reedschappen, assen, veeren en an- benopdigljeden voor rijtuigmakers en hoefsmids. Mekanieke WerkhaUen J. Be Bruyckér A. Butry N. V. Elk zeg het voort Tot verdere wijzigingen zullen de vol- UI Vil VU JUVfiliUOVIVU 1-.11 kJlWUVU VVM.U t J 4. ÏW groepen of personen rechtsrteeks gende zitdagen genouden worden te Dix- 8 1 mude, in de VREDE, groote markt. 1) Eerste Maandag der maand, ’s voor- noens door M1' Struye, provinciaal Sena tor. Volksvertegenwoordiger Brusselmans ziet Èich in de volstrekte onmogelijkheid Maandag aanstaande zitdag te houden in Dixmude en in Veurne. Hij zal zitdag houden, den Maandag er op volgende, ’s morgends te 10 uur in Dixmude, ’s namiddags te Veurne. 3) Vierde Zondag der Maand om 9 door Mf Ge j Goetgebuer Volksverteg. Statieplaalts, Maaldeghem bij Brugge Eenige onder opzicht van verzorgden kweek. Fruitboomen in hoogstammeu, py- ramiden en leiboomen. Tros-, stekel- en aardbeziënplanten, frambozen, enz. alles in beste verscheidenheden op het Polomogisch Kongrss aangenomen. Laanboöm en, jong en prachtig, bekweekt, als olmen, canadas, linden, erabels, beuken, eiken, enz. Haagplanten, als doorn, heerlaar, ligustrum, enz. Alle benoodigheden voor lust- en kerkhofbeplantingen. Rozen in hoogstamnlen en struiken en klimrozen in honderde beste en nieuwe verscheidenheden. Alles in massa voorradig De hoogste premiën worden steeds aan mijne boomen toegekend. Echtheid der verscheidenheden gewaarborgd. Stipte bediening. Zorgvuldige verpakking, Matige prijzen met groote vermin dering voor volle wag^ftlading. Prijzen, raadgevingen, plans en be stekken op aanvraag. Kom mijne kwee- kerijen bezichtigen. Alleeneigenaar vangen wierd in Amerika heeft er een zeere keel gekregen. ’t is waarlijk verheugend te vernemen hoe al de kalanten tevreden zijn welk eene FOURRURE koopen bij Janssens- Depoorter, Molenstraat Dixmude. ’t Is hier het geval van te zeggen Goedkoop en ter trouw verkoopen, doet veel ver- koopen. De katholieke middenstand wordt stilaan goed ingericht en hield eene prachtige sociale week te Leuven In Tcheco-Slowakie waren er groote kiezingen en de socialisten kregen klop. - Ze zeggen dat de Russen zoovele troepen vergaren op hunne westergrens. Wat mag er daar achter zitten China heeft een nieuwe rijks- president, en ’t is ne raren, want vroeger was hij nog brigand. Tusschen Rusland en Finland en foetert het niet al te goed causa ne moord op twee Russen. Ze zijn leelijk dul op malkander. In Amerika is er eene zilvermijn ontdekt en ‘t zilver ligt er schier te rapen. Zal het duur leven daarmee nu afslaan In Hongarie is er eene nieuwe ziekte van te willen in tweegevecht gaan. Ze gaan de ziekte trachten te genezen met een nieuwe wet. van het oogenblik nemen de stemming van het voorstel Theunis-Nolf door volks- j vertegenwoordigers lid van V. O. S. Kunt gij aannenien dat die volksvertegen- j woordigers met de kennis die zij bezitten i der parlementaire toestanden, zich in 1 geweten verplicht achtten dat voorstel te stemmen ^Js zijnde het eenige middel óïn ons nader te brengen tot de definitieve oplossing en om een slechtere oplossing vermijden b. v. de ontdubbeiing, die ons van het door alle Vlamingen nagestreéfcle doel moest verwijderen. Sinds de. stemming van de Wet Theunis-Nolf, was zijn antwoord, is het Hoofdbestuur V. O. S. nog niet bijeen gekomen. Het zal zijn houding tegenover die wet bepalen op zijn eerstkomende vergadering. Wat echter mijne persoon lijke opinie betreft is mijn antwoord op uwe vraag Ja» maar tevens ook de herten der christen voelden bovennatuurlijke zalving. Met het gedacht van heden rnij, morgend gij, trok men ter kerk een gebed stortende voor al de gesneuvelde die op het grond gebied van Oostkerke begraven liggen. HARELBEKE. Zondag avond rond 6 ure kwam een automobiel met vier personen uit de richting van Gent naar Kortrijk gereden. Op de Markt draaide eensklaps een der wielen af. De auto sleurde alzoo nog eenige meters verder en vatte vuur. De reizigers konden bij tijds uit het voertuig springen en werden gelukkig niet gekwetst. De auto werd door het vuur vernield. BRUGGE. M. Hotten, timmerman, alleen wonende in de Goudlaridstraat, was Donderdag op eenen perelaar ge klommen, om zijne peren af te trekken die door het onweder dreigden af te vallen. De man moet van |den boom ge vallen zijn, want Vrijdag werd zijn lijk aan den voet van den boom gevonden. Volgens de bestatigingen van den genees heer moet de ongelukkige op den slag gedood zijn. THIELT. Zaterdag namiddag rond 4 1/2 ure, is een begin van brand ont staan bij M. Leon Alen wisselageto wonende Vyverstraat. Dank de spoedvL-i' tusschenkomst der geburen en enkele pompiers kon de brand gebluscht wor den vooraleer groote uitbreiding te nemen. De schade is gering. Ze gingen ’n fourrure koopen, n’ katte. z’Hadden raad en advijs gevraagd aan verstandige menschen met on dervinding, om te weten waar dat ze bestkoopst en oprecht ter trouwe konden bediend wórden. Gelijk aan wie dat z’het vroegen, ’t antwoord was altijd ’t zelfde Ge moet daarvoor naar Roesselaere gaan, naar den TIJGER in d’Ooststraat, r timmer 60, bij ACHIEL DENYS-SCHELFE. Zoo ze trokken daar naartoen kochten er ’n katte, ’n fourrure, en, ze waren voldaan, zoo kontent, zoo tevreden, dat ze voor niets ter wereld nog zouden willen elders gaan. Onthoudt goed Nummer 60. CORTEMARCK. Woensdag mor gend is een schrikkelijk ongeluk gebeurt aan den onbewaakten barreel van den spoorweg barreel Cortemarck-Yper. M. Lemahieu handelaar te Cortemarck geleidde in gesloten auto naar Boesinghé den E. H. Vanneste, d. d. pastoor in deze laatste gemeente. Toen zij den on bewaakten barreel overreden kwam op dit oogenblik den exprestrein uit Yper aangereden vooraleer de stuurman zich van het gevaar kon vergewissen, werd de anto in het midden door de locomotief gevat en een veertigtal meters ver meege- sleept, tot de machinest, die spoedig ge remd had, zijn trein kon stilhouden. De auto was nog slechts een hoop verwron- zou vormen, om den aankoop van puinen te verwezenlijken, de schadevergoeding zou kunnen krijgen, om een nijverheids- gesticht te zetten, maar tot nu toe, nog geen antwoord heeft ontvangen. De heer Rabau zegt dat men geen antwoord zal krijgen, dat men eerst zou moeten overgaan tot het stichten eener Naamlooze Maatschappij, tot het maken van het een of ander artikel, en officiel deze maatschappij steunen door aanmoe diging. De heer Tyteca zegt dat er niets zou beletten het kapitaal te vormen, dat men de gelden zou kunnen plaatsen, dat er geen verlies zou aan zijn, dat er intus- schen zou getracht worden om inlichtin gen in te winnen tot het stichten van een nijverheidsgesticht. De heer Voorzitter zegt dat het Gemeentebestuur niet mag overgaan tot het stichten eener Handelsmaatschappij maar niets zou beletten eene commissie van economischen zaken in zijnen schoot te noemen, die te zamen met de belang hebbenden, der Handels en Nijverheids- kring te werken tot den heropbloei van de stad. Daarop werden de heeren Baert, Nouwynck, Rabau, Tyteca en Wyllie, tot leden dezer Commissiebenoemd. Mededeelingen. De heer Wylle- myns, zegt er in de Weststraat tusschen het huis van M. Aimé Desomer en M. Duyver een put bestaat die een groot gevaar oplevert en er reeds twee lieden ingevallen zijn, gelukkig zonder zich erg te bezeeren. De heer Voorzitter zal deze zaak doen onderzoeken. De heer Rabau vraagt den raad mede te werken, om het eenige wat nog te redden is van het oud Dixmude, den Kerktoren en het Begijnhof, in den vorigen trant te doen heropbouwen. Den heer Nouwynck welke Voorzitter van de Burgerlijke Godshuizen is, zegt dat het Bestuur eens is, om geen ander plan te aanveerden dan het Oude Begijn hof. De heer Rabau zegt dat hij heeft hooren zeggen dat men in ’t kort de aan besteding zal doen voor het herleggen der Groote Markt, zou er daar geen aardhoog- 4e (Terre-plein) kunnen gemaakt worden en omzoomd. De heer Baert zegt dat misschien niet kwalijk zou zijn, rondom beplant met boomen, zou het uitzicht der Markt veel verfraaien. De heer Voorzitter zegt dat het er ook een voorstel is der Hoogere overheid om de grond der Groote Markt te verleegen, die al het water nrar het midden der Groote Markt zou leiden, en ook een voorstel tot ophoogen. Het maken eener aardhoogte, vond den meesten bijval onder de leden. De heer Rabau zegde dat er ook wat verbetering zou mogen gebracht worden aan den weg leidende naar de stadschoo- wor'den’ op 'den kleinen Dijk. De heer Voorzitter zegt dat hij er niets zou tegen hebben dezen weg wat te verbeteren, als men hem toeliet, uitgaven ervoor te doen, vroeger had hij de Gemeenteploeg ten zijnen dienste en het heeft bitter weinig geholpen, daar dezen weg slechts een karspoor breed is. Het dagorde uitgeput zijnde, verklaart de heer Voorzitter de zitting gesloten om 12 3/4. DIXMUDE-POPERINGHE en terug a HET STANDPUNT van den V. O. S (vcuwlg) OP VLAAMSCH GEBIED Op onze vraag welk het standpunt is van den V. O. S. op Vlaamsch gebied, antwoordde Dr Verduyn De V. O. S. is radikaal en konse- kwent Vlaamschgezind. Wie daar geen vrede kan mee nemen hoort in den V. O. S. niet thuis. En al wie anti-vlaamsch is of pseudo-vlaamsch (waarmee ik bedoel wie de Vlaamsche Beweging wil uitbuiten ten bate van zijn persoonlijke of politieke belangen) zal de V. O. S.sen op zijn weg ontmoeten. Tegenover de verschillende strek kingen in de Vlaamsche beweging staat de V. O. S. strikt onzijdig. Al wie eerlijk en onbaatzuchtig Vlaanderen dient zal altijd op den eerbied en den steun der V. O. S.-sen kunnen rekeneu. En de V. O. S. is, naar de opvatting der rneest-vooraanstaanden zijner leiders, ’t geschikte terrein waar de Vlamingen van verschillende strekking mekaar kun nen ontmoeten. De V. O. S. streeft naar verzoening en eensgezindheid onder alle Vlamingen. En om te beginnen weigert hij eenig onderscheid te erkennen onder zijn leden. Het is een feit, dat er V. O. S.-sen zijn die, buiten den V. O. S., bij aangesloten. Doch de V. O. S. houdt daar geen rekening mee. Ze zijn V. O. S.-sen. Punt. Met de organisaties Front en Verbond heeft de V. O. S, dus ook geen uitstaan evenmin als met de voor- oorlogschade politieke partijen de leuze van de V. O S. is en blijftBuiten en boven alle politiek». Dit brengt mee dat de V. O. S. ook geen stelling neemt tegenover politieke of Vlaamsche partijen of persoonlijkheden tenzij wanneer de beginselen, waarop het V. O. S.-sen programma is opge bouwd, in ’t gedrang worden gebracht. Met politieke of parlementaire taktiek bemoeit de V. O. S. zich niet. Doch wanneer afbreuk wordt gedaan aan de beginselen, beschouwt de V. O. S. het als z’ri heiligen plicht op te treden om Vlaanderen’s Recht tc handhaven. Strijd vóór of tegen groepen of personen voert de V. O. S. niet hij kampt voor en tegen gedachten en beginselen. En slechts wan neer l onze beginselen bekampen of verloochen en, neemt de V. O. S. het tegen hen op». Willen we hier, vroegen wij op onze beurt, als concerte toepassing van deze stelling het meest-brandende vraagstuk 14, 5 18, 1 6,48 11, 21,00 B net Bestuur. 'X -‘y- Dixmude statie Beerst Keyem Lekc Leke Keyens Beerst Dixmude statte Dixmude statie Woumén statie Merckem statie 5,27 5,37 Slype-statie Leffinghe dorp Petit Paris Oostende statie Oostende statie Kantoor van den Notaris Reninghe dorq Oostvleteren A. V. Weestvleteren Crombeke Poperinghe statie A De Koningin der Hoenderproductie hoogst vermaard poeier bereid door den Apotheker.Specialist Achille LYBEER 2, Statiepiaats, Roeselare. In de Apotheek HET ROODE KRUIS dit poeier is uiterst doelmatig want 't is een beste gezondheidspoeier tot het bestrijden van plaag, cholera, snot, pokken, en alle besmettelijke ziekten. Ook te verkrijgen bij den Heer Apotheker Focke, Dixmude. Studie van den Notaris Openbare Verkooping van een nieuwgebouwd met 85 a. 70 ca; eri ie WERCKEN Leffihe dorp Slype-statie Poperinghe statie Crombeke Westvleteren Oostvleteren A. V. Reninghe dorp Noordschote d. Merckem statie Woumen Dfxmude g Den Maandag alleen Dat's een huisvanouds gekend Aan een degelijk werk verwend, 't Maakte van voor vele jaren Trouw en eerlijk goede waren En ’t herstelt daarbij heel fijn 't Mag voor boer of heere zijn 't Levert stoelen schoon’ en sterke Voor in huis of in de kerke Alle soorten van modellen Kunt gij U daar doen bestellen. - Ziet! en kent ge ’twerk me vriend, Koopen zult g’er en wel gediend Zult ge zijn naar 't behoort, Komt maaren elk zeg het voort. 5,35 uit i 6,45 en MKHsasssaa Varkensmaakt. Te koop 2107 stuks, prijs den kilo, op voet. 5,60 5,90 BRUGGE. 9 Oct. Ter markt 5 stieren le; vend 4- 4,50 en 6,00—7,00 Verkocht 14 223 ossen aan 4,5o 5,00op voet en 6,25 7.00 verkocht 293 ;84 vette koeien 4,4, 50 en 65 7, 95 geslacht; 178 vaarzen 4,50 5.50 en 6,2 8,00 61 melkkoeien 1500 tot 2900’t stuk; ver kocht 44 DIKSMUIDE. 8 Oef. Boter 17, tot 17,50 de kilo eieren aan 0,75 0,00 het stuk aardappelen Nieuw de 100 kgr. 30 fr. VEURNE. 5 Sep. Bote; 14,00 tot 16.50 de kilo eieren tot 0, 56 't stuk, aardappelen 40 fr. tarwe, 83-85 fr. strooi 100 fr, hooi 200 tot 220 fr. de looo kilos. COUCKELAERE 18 Sep. boter 15,00 16,— eieren 0.62 ROESSELAERE 9 Oct. witte tarwe 79 100 kgr. rogge 71 haver 70; gerst 70 erwten boonen 85 jmasteluin 74.00 aarda- pelen 12; strooi 15; hooi 18 tabak (i.O.Ofr kool zaadolie 350; lijnzaadolie 345,00boter 15.50de kilo eieren 0,62 't stuk; zwijnenvleesch 6,00 de kilo CUREGHEM. 10 Oct.Tekoop 531 ossen; op voet 4,25 5,35 57 stieren, 3,50 4,50; 877 koeien 3,25 4,50, Totaal 1465 stuks. Koop I. Een nieuwgffipiiwd Woonhuis en afhankelijkheden. alSmS» 25 s 70 ca. erf onder grond van gebouwen n' R. gaard. Sectie B. nummers 25d en 25c. Koop 11. Eene partij Zaailand groot 62a. volgens cadaster sectie B nuil’i ei 23 a. Alles ongebruikt. Eigendom va:t de weduwe Karei Ameel-Veryzer. Ingebruik en ingenottreding met den dag der betaling der koopsom. Ingesteld 21300 fr. 1 /2 ten honderd instelpremie. Nadere inlichtingen te bekomen ter studie van den Notaris POLLET voornoemd. Overslag in eene zitting Gemeente Cortemarck (Doorn) een schoon onlangs nieuwgebouwd en 2 hec. 39 a. 57 c. beste zaailand 't eenen blok, langs de gravier Bewoohd door de verkopper Jules Daene. Seffens aanslag. 1/2 ten honderd instelpenning in le oproeping. 5,10 5,10 5,28 5,39 6,05 6,40 7,2o 7,56 8,21 8,32 8,5o Fruit en laanbooinen, haagplanten. Alles in massa voorradig. Matige prijzen. Alleen eigenaar LEON DE CONINCK. Alles in vuorraad. Stevens-De Moerloose, 53, Nederkouter, Qént.. O. Spinetee. A-tadénii© Onveranderbare gruiskleursteenen strooigele, groene, rozen, witte, bruine Bijzonderheid. Nieuwe en occasie machienen voor ijzer- en hout bewerkingen. Alle deelen voor transmissies. Motoren-stoomachienen-lokomobielen. Alle soor ten gereedschappen. Verlcoopmagazijn-, Si. Lievensstr. 271, Tel. 1303, Gent. Werkhuizen en ijzergieterij Posthoornstr. 25. Ledaberg.Ti-1. 286-3218 Godet OjasMton. Vaux sous-Chévremoni Luik. Aankoop aan de hoogste prijzen van ijzer, fonte, staal, mitrailles. Kunstmatig Ciment voor Béton Armé Usines L. Delwart en Zoon. Doornik tïijxoi-idei-Heid van roode en verniste vor sten en oorboomen voor pannen, scha liën, en éternit aan voordeelige prijzen Groote Pannenfa- briek van Mellet Aug. Softiaux,Tel. Nr.I Mellet, Vertegenw. Rob. Seaux, Ledeberg-bij-Gent. - 9.30 13,5o 17,50 9,48 14,08 17,58 9,50 14,19 18,19 10.25 14,45 18,45 11,0o 15,2o 19,2o 11 ,5o 16, lo 19,4o 12,31 16,46 2o, 16 12,56 17,11 2o,41 13,o7 17,22 2o,52 13.25 17,4o 21lo Dixmude statie Woumen Clerckeu 8taden Rousselaere Rousselaere Staden Clercken Woumen Dixmude 9,30 11. 5,19 9,39 11. 9 14,14 18, 9 9,47 11.17 14.22 18,17 9,57 11.27 14,33 18,27 Sint Pieterscapelle 5,48 10. 6 11.36 14,42 18,36 6, 2 10, 18 11,48 14,54 18,48 6,54 10,29 12. 7 15, 7 19, 1 6,38 10,50 12.28 15,28 19,20 12.38 15,38 19,30 7,30 11,30 13,30 16, 15 20, Petit Paris 7,40 11,40 13.40 16,25 20,10 8,01 12,01 14, 1 16,46 20,31 8,12 12,12 14,12 16,57 20,42 Sint Pieterscadelle 8,24 12.24 14,24 17, 9 20,54 8,33 12,33 14,33 17,18 21, 3 8,43 12,43 14,43 17.28 21,13 8,51 12,51 14,51 17,36 21,21 9, 13, 15, 17,45 21,30 4,40 6,45 10,45 14,30 18,50 5,45 6,59 10,59 14,44 19,05 5,75 7,20 11,20 15,10 19.27 Noordschote dorp 5;29 7,34 11,34 15.24 19,41 5,32 7,37 11,37 15.27 19,44 7,53 11,53 15,45 20,00 7,55 12,10 16,15 20,15 §,03 12,18 16,23 20,23 8,11 12,26 16,31 20,31 8,40 12,55 17, Den Maandag alleen De tram die vertrekt uit Dixmude om 6.45 naar Poperinghe, vertrekt den VR1JDO om Dixmude vertrekt uit Oostvleteren om komt toe in Poperinghe om 7,30. 7.10 10,50 15,o5 18,oo 7,39 1119 15,34 18,29 7,47 11 ,27 15,42 18,37 j 7.55 11,35 IS,So 18,45 7.56 12,10 16,lo 18,5o 5,45 8,12 12,26 16,26 19,06 5,58 8,15 12,29 16,29 19,09 6,03 8,30 12,44 16,43 19,27 6.34 8,49 13,03 17,o3 19,46 6,38 9.07 13, 21 17,21 20,o4

De Yzerbode (1922-1940) | 1923 | | pagina 2