^'^..«pTsnCHET Blauwsmijters. Nieu wsti j ding en "V" ondLit;i<3 Proot te Woumen. VERTül te Brugge. .tallmg tegenaiiefctal J.R.D'AssauT Brussel. Steekt wel deze waarheid in uw hoofd Het goed voorbeeld Notaris Tihurce Proot Delahaye te Merckem 1 raai .iixuArta ïflt Cuxit frfta.iaurn cu-ci-:;.: Sfle «&uCio0tftwi- &UC&& Jt-ê ^fültaaiV^t/taaC c^iitirsPJirii eaaoAi:^irtu5etfu<x y bij de gebroeders van Van Coillie, Ooststraat, Rousselare. >fc»' uwe edele kunsttaak. Zegt, wanneer speelt gij nog eenen keer Hoe eerder, boe liever Een toeschouwer. In den loop van't jaar 1911 wierden er in de kerk 94 kinders gedoopt, *26 hu welijken ingezegend en 74 personen be graven. Lucie Schakman was de laatste afgestorvene. Beetfsb Burgerstand van Beerst 1911. Geboorten 42. Huwelijken 12. Overlijdens. Meerderjarige mannen 4, vrouwen 12. Minderjarige 16. Te zamen 32. Oosfcketfke Burgestand van 't jaar 1911. In 't jaar Onaes Heeren 1911 zijn er 5 kindors geboren, 2 huwelijken werden ingezegend, 6 sterfgevallen. De gemeente Oostkerko is dus van eene eenheid verminderd in 1911 en de bevolk ing is nu 404 in plaats van 406. keyem Zondag laatst had alhier eene vergade ring plaats voor de werklieden van Keyem, Beerst, Couckelaere (Mokker), Leko, Vladsloo en Zande, die naar het Fransche gaan werken Reeds korts na den noen was het een stoet van velos, die van alle kanten kwa men aangeredenhet kwam al op dat beenen had, en geheel den namiddag, regende het Franschmans. Iedereen verlangde om zijnen Pastor te zien en te liooren De uitwijkelingen vergaderden om 3 u. ia de kerk, alwaar de E. H. Donvs, pastor van de Franschmans, hun eene aanspraak hield. Hij gaf hun al de noodige raad gevingen om in geene moeilijkheden te komen met hunnen patroon. Hij raadde iedereen aan om deel te maken van den Bond, en liet de groote voordeelen zien die daaraan vast waren. Hij wekte hun ook op om deel te maken van de maatschappelijke werken die nu overal bestonden, en die ingericht zijn ten voordeele van den werkman. E. H. Pastor' Denys sprak daarachter zijne mannen over de belangen van hunne zielwaarschuwde hun tegen de gevaren die zij in 't Fransche ontmoeten, en moe digde hun aan om te leven als ware christene Vlamingen. Allen waren zeer tevreden over de goede lessen die zij met gespannen aan dachtigheid aanhoord hadden, en de Eerw. Herder der parochie beklom den predikstoel om den E. H. Denys te be- bedanken in den naam van al de aan wezigen. Als de plechtigheden in de kerk geëin digd waren, ging elk naar het lokaal waar er eene prijsloting wierd gegeven. Al de uitwijkelingen waren ten uitersten verheugd over de verbroederingsfeeste, en tot dankbetuiging riepen zij uit eenen mondLeve de E. H. Denys, leve de Pastor van de Franschmans. Op Zondag 7 Januari en op Zondag 14 Januari, zal de gaaiboldersmaatschappij Eendracht maakt macht -, haar jaar lijks concert geven voor het publiek, en op Vrijdag 12 Januari, voor al de leden van de maatschappij STUYVliKEXSEiEittiK In den loop van het jaar O. B. J. C. 1911 zijn alhier 1° in huwelijk getreden Emiel Moke met Irma Beke, en Helena Willaert met Seraphin Van acker van Keyem. 2° Kersten gedaan geweest, Joel Planc- keel, Gerard Vandecasteele, Alice De- puydt, August Pollet, Richard Deruytter, Leopold Debusschere, Oscar Lust. 3° 11 overlijdens, waaronder 2 minder jarige en 9 meerderjarige. Dit getal over lijdens is iets buitengewoons voor Stuyve- kenskerke, een parochie van wat gewil lig 300 zielen. EDEWALLE Er zijn op Edewalle 39 geboorten, 9 huwelijken en 31 sterfgevallen. VLADSI OO Bui gerstand 1911. Geboorten 24 jon gens en 23 meisjes. Huwelijken 12 en 49 overlijdens, waarvan 26 meerderjarige ea 23 kinders. Wo Cl m ei) h J o i) ekens ij o y e Het is iedereen bekend dat M. Buyl niets beter heeft gevonden om de Besten dige Deputatie van Brugge met zijnen liberalen prietpraat te bevuilen en haar van partijdigheid te beschuldigen dan op te komen tegen de verkiezing van 15 Oct. laatst, te Beerst en te Woumen. Maar waaraan menigeen waarschijne- lijk onwetend is, omdat hij gewoon zijnde aan al den blaai van den grrooten man zich de moeite niet meer geeft van aan zijne gezegden een onderzoek in te stellen, dat is aan de lichtzinnigheid of liever de schaamteloosheid waarmee de kadé in 't geval is te werke gegaan. Op recht men zou zeggen dat hij er die lange tongen slacht, welke alles moeten op rapen wat zij hooren of ontwaren en ermeê preusch lijk tiene, de straten op- loopen,om het bij eenieder uit te bellen en te vermonden, zoo zij het nog niet ver- grooten. Ziet hier een voorbeeld. Men had hem wijs gemaakt dat zekere kiezers te Wou men, het strookje van hun kiesbulletijn hadden afgetrokken in het kiesgangje en niet voor het bureel, en daar zè, 't is er aanstonds op. Hij springt daarmee te poerde en dit zonder iets in te zien. Een verstandig man zou hier in 't geval vooruit en vooral opgemerkt hebben Ten eersten, dat in de kiezingen de strookjes voor den lsteu keer in rekening kwamen en bijgevolg bij sommigen on wetendheid kan bestaan nopens derzelve behandeling. Ten tweeden, dat het nummer welk ieder afgegeven kiesbulletijn op hot strookje draagt, door het bureel aange stipt wordt en weerom moet ten voor schijn gebracht worden, afgescheurd of niet, tot echtverklaring van het ontvan gen bulletijn, zoo niet, dat dit niet kan aanveerd worden. Verders, wetende dat er 4 a 5 kiezers, zooals M. Buyl in de Kamers heeft verklaard, het hoekje hadden afge scheurd in't kieskotje hij zou ook eerst met eene kleine beredeneering, nagegaan hebben wat uitwerksel dit wel had kun nen teweeggebracht hebben op den uitslag der kiezing. Alzoo in dezen zin De kiezer heeft het hoeksje afgetrokken in 't kotje en lijk hij het moest, hij heeft het afgegeven aan 't bureel, doch niet het bulletijn ervan. Dit heef t hij vervangen door een ander te voren gereed gemaakt, alhoewel ongeldig, aangezien dit geen officieel kiespapier is t echt heeft hij meêgedaan om overhandigd te worden aan iemand anders. Deze, op zijne beurt, heeft nu hetzelfde gedaan; 't strookje afgescheurd, en afgegeven, maar zijn bulletijn weêrhouden om 't stembriefje van den eerste in den buiten overhandigd, in de kiesbus te steken. Zijn brieftje heeft hij voor eenen 3'1"" beschikt, die dezelfde werking zal herbeginnen, enz. Goed, laat het zoo, maar dan,,, 't is hier te bemerken, dat er slechts 4 a 5 zulke gevallen bestatigd zijn geweest, M. Buyl bekent hetzelve,wat hebben dan die 4 a 5 brieftjes kunnen teweeg brengen op den algemeen uitslag? Hoe gevonden dat zij de verschrikkelijke meerderheid van boven de 100 stemmen hebben uitgebracht. Maar dit peizen ware zottigheid en het zeggen zotteklap, niet waar Zoo zou een verstandig mensch eerst geredeneerd hebben en dan vervolgens te werke zijn gegaan. Maar dit deed M. Buyl niet. Hij liep daar al t'hoope niet achter. Men had 't hem zoo gezeid en 'twas hem genoeg. Was dit dan licht zinnig' te werke gaan of niet Doch beters nog. Men had hem ook overgebriefd dat een kiezer gevraagd werd een geteekend stembrieftje in de bus te steken en dit, welke hij ontvangen zou van 't kiesbureel, over te houden en meê te brengen en daarmee lijk het ge weten is nietwaar, heeft M. Buyl insge lijks moeten te berde komen. Maar peist nen keer, van heel die kluts mag geen enkel woord waarheid genoemd worden. De man met wien dit zou gebeurd zijn, ja een vriend nog van M. Buyl, be kent hetzelve, en daarbij loochenstraft alles van 't eerste tot het laatste woord. Hij weet van niets, zegt hijwat moet men daarvan dan zeggen, Is 't lichtzin nig, ja schaamteloos of niet? Oh, achter zoo iets laat het ons maar zeggen, te verwonderen is het niet of slaat de man zijne haken in alles en over alles, recht of krom, wijs of dom, en is zijn geramsel overal zoo hoog geschat als de aangebrande hutsepot, en dat de man is van onze verlichte kadotlers. Oh, 't is schoone. Het peerd van d'heer Louis Crevits heeft ons hier op 2 Januari laatst, ware blijkens gegeven van zijne ervarendheid als looper en van zijne uiterste voorzich tigheid. Op weg met de kar achter een kalf, was het bij de Concorde op de plaats, al met eens zoo verrast geweest door het gedruisch en geschuifel van eenen aankomenden tram, dat het bij dien lievelijken zang niets beters wist te doen dan eenen toer a gauche te maken en in volle vaart, met kar en muis huiswaarts to vliegen. Ondertussclien had het geen ander leed begaan dan wat vuur uit de kalsijde getrokken en hier en daar in zijnen schrik en gruw wat laten vallen en 't was er meè gepast. Nu al goed, dat wel uitvalt. Burgerstand van Woumen. Geboorten. Angèle Marie Marchand, d. v. René en Elodie Bruynooghe. Maurice Leon Vanstaen, z. v. Cyrille en ElisaVergliote. Homère Thevelein, z. v. Aloïse en Elisa Vanacker. Maria Antoinette Cornelia Crevits, d. v. Louis en Emma Vanlerberglie. Homère (Omer) Valere Desimpel, z. v. Edmond en Elisa Depoor- ter. Marguerite Marie Thanghe, d. v. Henri en Eugenie Covemaeker. Martha Maria Maekelbergh, d. v. Charles en Flavie Deleu. Alice Maria Cornelia Nollet, d. v. Camille en Alida Avereyn. Julia Maria Wackenier, d. v. August en Leonie Verghote. Maria Cyrilla Devos, d. v. Cyrille en Sylvie Morreel. Huwelijken. Oscar Camille Slembrouck van Rams- cappelle, mot Sylvie Marie Verslype van Woumen, Overlijdens. Louise Deburghgrave, oud58 j., eclitg. van Aloise Pynnebrouck. Martha Durie, oud 2 1/2 m., d. van .Téróme en Emma Vanlerberghe. Pieter Leopold Maekelberghe, oud73 j., eclitg. v. Marie Coulier. NIFUCAPPEÏXE Burgerstand 1911. 23 geboorten, Alix Niville, Cyrille Pynseel, Marie Declerck, Maria Matten, Maria Mahieu, Georgius Weerebrouck, Daniel Bruynooghe, Paul Snick, Camillus Turpin, Godeliva De- coene, Gabrielle Dewaele, Henri Claeys, Martha Vermote, Daniël Dequecker, Juli anus Vandewoude, Louis Geldof, Agnes Wavrin, Henri Gouwy, Charles Vander- steene, Remi Dournez, Margareta Moe- naert, Godelieve Hoorne, Georges Dob- belaere. Huwelijken. G. Staelen-Dejonghe,René Dejonghe-Staelen, Florent Deman-Caese- maker, Jules Waeles-Caestecker, Jerome Flament-Verhoest, Leon Vanhauwe-De- quidt, Noë Lanoye-Vereecke, Aug. Van- decasteele-Claeys. Sterfgevallen. Emelie Declerck, j. d. 58 j., Francis Claeys-Hauteceur, 66 j., Am, Vanegroo,wed. Christina Neve, 82 j., Clemence Decoene, vrouw Leopold De Graeuwe, 70 jRosalie Vandenberghe, wed. J. B. Leuridan, 71 j., Rosalie Penet vrouw Em. Deman, 46 j., en 11 beneden de 7 jaar. PAMPERi\ISSE Pijnlijk ongeluk. Lucien Hauteceur dienstknecht bij Petrus Van Rijssel, land bouwer te Lampernisse voerde dagelijks 's morgens vroeg de melk naar Zoetenaye om ze van daar mee te geven naar de melkerij van Veurne. Donderdag 28 Dec. 11. zag Petrus Van Rijssel zijn peerd alleene naar huis komen geloopen. Hij dacht onmiddelijk aan een ongeluk en ging op zoek achter zijnen knecht. Nabij Zoetenaye vond hij Lucien op de strate verongelukt; het hoofd was vreeselijk gekwetst. Men weet niet hoe hij aan de rampe gekomen is, maar men veronder stelt dat hij op den slag zal dood geweest zijn. De droefheid der ouders is onbe- schrijvelijk. Lucien was nog maar 16 jaren oud. Hij was algemeen bemind, zijne begra ving, waaraan geheel de parochie deel genomen heeft, had plaats Zondag laatst. Dat zijne ziele in vréde ruste. Amen. Burgerstand in 1911. Geboorten, 10 Maria Rabaey, Maria Feryn, Martha Ghillebert, André Vander- poele, Elza Pauwels, Maria Syssau, Martha Vermote, Adrien Vanheste, Ivonne Rabaey en Julius Vandamme. Huwelijken, 3. Overlijdens, 2 minder- en 5 meerder jarigen. De meerderjarigen Leonard Nouwynck, Euphrasie Verweirder, Phi- lippus Provoost, E. H. Theophile Mael- fait, gewezen pastor en Lucien Hauteceur. IDixtnüde Burgerstand van het jaar 1911. Geboorten, 75. Huwelijken, 20. Overlijdens 40 beneden de plechtige Communie en 41 boven de plechtige Communie. Bevolking der laatste volksoptelling 3,884. Pensioengilde. Zondag 7" Januari, om 4 ure namiddag, in de bovenzaal van den Katholieken Burgerkringzal de jaarlijksche Ver gadering gehouden worden van onze bloeiende pensioengilde Spaarzaam heid en Vooruitzicht Programma. 1° Prachtig GOOCHELFEEST, Ameri- kaansche en Oostersche kunstgrepen. Eerste deel 1, Op weg naar 't onbe kende 2. De onzichtbare doortocht3, Indrukwekkend geval; 4, Een onvrij willige dief5, Handigheid is geen hek serij 6, Middel om rijk te worden7, Het geheim van Cagliostro. Tweede deel 1, Chineesch tijdverdrijf 2, Kaarttooverij3, Een wonderbare slag4, De geheimzinnige mantel5, Ja- pansche marteling; 6, Een ontsnapte ge vangene Het laatste woord der toover- kunst. H. Tusschen het eerste en het tweede deel zal een VOORDR ACHT over de Pen sioenkas gehouden worden door M. Aimé Quaeghebeur. 3° Prijsverloting. Bemerk wel dat geene kinderen zullen binnen gelaten worden. De 3 eerste reken stoelen zullen voor behouden worden voor dezen die aan den ingang eene kaart nemen van 1,00 fr. Geitenkweekbonden Maandag 8 Januari, om 2 1/2 ure na middag, in St Jooris Hof, Dixmudc, Algemeene Vergadering van het Geweste lijk Verbond van Geitenkweekbonden. RtiNBiVGSlK Binst het jaar 1911, zijn er 32600 H. Communiën uitgedeeld geweest, omtrent de 9000 meer dan voorgaande jaar en bijna zooveel als in 1809 het totaal der Communiën. 54 H. Doopsels zijn toege diend geworden, 6 huwelijken zijn in den Heer vereenigd geworden. Het getal overlijdens beloopt tot 47 onder kleine en groote, er zijn er 28 boven de 10 jwaar van de namen met den ouderdom volgen. Asterie Verfaillie41 j., Placide Louwa- ge 68 j., Amelie Tillie 80 j., Virginie De- wachter 76 j., Melanie Gernaye 71 j., Hip. Vanderberghe 76 j., Marie Clara Dewancker 92 j., Dés. Vandermeersch 64 j., Jeroom Dekeirol 29 j., Helena Depross (Zuster Philomena) 40 jMarie Louise Dedeurwaarder 49 j., Karei Gekiere 81 j. Marie Gauquie39j., Marie Decaestecker 83 j., Octavie Dewancker 74 j., Rosalie Louwagie 80j., Aimé Titillon 60 j., Celina Costenoble 44 j., Jeroom Mahieu 24 j., Sidonie Notredame23jZulmaCostenoble (Zuster Luitgarde) 29 jOctavie Dehon- ghere 75 j., Vital Vandamme 77 j., Ch. Louis Dewancker 63 j., Pieter Deconinck 80 j., Marie Dehouck 81 j., Amelie Van- engheland 69 jSophie Lauwers 73 j Alzoo gaat de wereld voorbij, en alhoe wel elkeen naar het langste koordeken trekt moet hij vroeg of laat begeven. HANDZAE1IE Zondag avond ontstond er ruzie bij B. Hostyn, waar er herbergkermis was. Nogtans kon alles spoedig gemiddeld worden. Nieuwjaardag rond 10 ure 's avonds, miek op de markt een dronkaard groot lawijd. Gewapend met een groot kloef kapmes, bedreigde hij er verschilligen. Gelukkig kon de gendarm Van Hoye die ter plaatse kwam hem spoedig ontwape nen. Beweging der bevolking in 1911. Geboorten 92, ingekomen 79. Overlijdens 61, uitgegaan 97. Vermeerdering der bevolking 13. Totale bevolking, 3263. PRIESTERLIJKE BEN0EMIN3EN Mgr de Bisschop heeft benoemd Opziener van het vrij lager onderwijs der dekenij Thourout (oostelijk deel), E. H. De Coene, leeraar aan de normaal school van Thourout. Gezien de liberalen zich de moeite niet geven om die blauwsmijters die zij ken nen, te doen stralïen, moeten zij voor ons ook niet gestraft worden. Proficiat liberalen met uwen kiestruc Toonec!. Maatschappij Scerpdeure onder the- lich Gruus, Dixmude, zal op 4U en 5" Fe bruari 1912, luisterlijke Tooneelvertoo- ningen geven met medewerking van drie beroemde tooneelspeelsters van den Schouwburg van Brussel. !>c automoblclwercld onthaalt op sympatieke wijze het ont staan der kleine Minerva zonder klep pen 12/18 H. P. 4 cylenders. Zij verwacht zelf met ongeduld hare verschijning. Al de agenten der werkhuizen van Berchem, zelfs die der meest verwijderde landen, hebben vaste levering genomen van zulke groote hoeveelheden van 't nieuw rijtuig dat de maatschappij haar kapitaal moet vergrooten om er de vervaardiging van te verzekeren zonder de levering der andere typen te benadeelen, die regel matig eenen verkoop beleven van 125 stuks per maand. Iken is verplicht, inder daad, 2,000 vierkante meters nieuwe werkplaatsen bij te bouwen bij de reeds 10,000 meters bestaande ateliers. Jaar lijks vergroot Minerva. Die voorspoed is zonder weerga. Gelukkige aandeel houders Onderprefekt Mr Bordeaux des Barres is onderprefekt te Bastia in Cor sica, dat een fransch departement is. Die heer is voorzitter der kantonale- commissie te Brando en waarachtig een snelle. Op de lijsten voor liefdadigheids-onder- steuning weigerde die menheer den naam in tc schrijven van een vader,:, raad-je niet waarom omdat hij te veel kinders had. De Corsikanen hebben allen te veel kinderen zegt die snelle onderprefect. Maar 't volk en is daar in 't geheele niet mèe gediend. Er werd een protest meeting gehouden en ondor de vensters der onder-prefectuur ging men zijn demessie gaan eischen. Eene verwaarloosde valling zet zich over van den eenen mensch aan den an deren en is gevaarlijk en zelfs doodelijk voor kinderen en ouderlingen. Daarom moeten wij ons er zoo spoedig mogelijk van genezen. De beste, ja wij mogen zeggen, de eenigste remedie die u zal alle voldoening geven is de SIROOP DEPRA- TERE. Dit is een wetenschappelijk pro- dukt die door de doktors zelf genomen wordt. Prijs 2 franken in alle apotheken, namentlijk te Dixmude, apotheker Ghys- saert. Te Thourout bij Van Ysacker en overal. Du provinciale llaad van West-Vlaanderen, is bijeengeroepen voor Dinsdag 9 Januari, onder andere om kandidaten voor te stellen voor de plaats van onder-voorzitter der recht bank van eersten aanleg te Kortrijk, eenen provincialen opziener-bouwmeester te benoemen, het reglement van den Raad te veranderen, en andere punten. Assisenhof. In de lijst der gezwoornen van de eerste zitting van het Assisenhof van West-Vlaanderen, waarvan de opening is vastgesteld op 22 Januari, bemerken wij MM. R. de Spot, eigenaar te Veurne. R. De Cock, burgmeester, Corte- marek. te Brugge. Hoevele kwalen zullen velen onzer lezers vermijden met het voorbeeld na te volgen van Mme M. Cuvelier, 37, Mortel straat te Brugge, die ons den 19den Sep tember 1903, zegde. Drie jaar lang heb ik aan nierpijnen en aan allo soorten van kwalen geleden mijn water was troebel en moeilijk, ik had duizelingen, overvloedige zweetingen bij de minste beweging. Ik sliep niet meer en 's morgens was ik onbekwaam te werken, ik was zonder eetlust en ver zwakte zoodanig dat ik niets meer kon verrichten. Dit droevig leven duurde tot op den dag dat ik de Foster Pillen nam (verkocht in de Apotheek Verwaerde te Dixmude). Tot mijne groote tevredenheid werden de pijnen minder hevig, de eetlust keerde weder, de kwalen verdwenen; daar die beternis toenam was ik na wei nigen tijd genezen. Den 12deu Mei 1909 voegde Mme Cuve lier, er bij De Foster Pillen hebben mij zoo wel genezen, dat ik geene enkele pijn meer gevoelde, ook beveel ik ze steeds den lijdenden aan. Rugpijn, zenuwachtigheid, geele ge laatskleur, gebrek aan eetlust, gevoel van afmatting, aanhoudende behoefte naar beweging, al die ongemakken duiden eene verhitting of vergiftiging van 't bloed aan die de verzwakte nieren onbekwaam zijn te zuiveren. Met aan de nieren de kracht weer te geven om al die onzuiver heden die den bloedsomloop hinderen, spoedig af te lossen, brengen de Foster Pillen eene volkomene en blijvende ge nezing (22). In alle apotheken in 't algemeen (eischt de handteekening James Foster 3 fr. 50 de doos, 19 fr. de zes of vracht vrij tegen mandaat Engelsche Apotheek van Ch. Delacre, 64 Coudenbergstraat, Brussel. Kantoor van den TE WOUMEN, Maandag 8 Januari 1912, om 2 ure namiddag te WOUMEN in het park van het kasteel. van 100 koopen zware ramelcn, spaanders, sparren, populieren bulion en andere. Kantoor van den Notaris Vrijdag 12 Januari 1912, om 2 1/2 ure namiddag te DIXMUDE in het Vredegerecht, van steenen koornwindwolen en H. 0-58-86 ca medegaande erf te EESSEN, wijk de Preekboom Gebruikt door W0 René Selschotter- Hillewaere tot 1 Februari 1912. Kantoor van den Notaris De Notaris Delahaye te Merckem, ten overtaan van den heer Vrederechter van het kanton Dixmude, zal op 1 Woensdag 10 Januari 1912, om 2 ure ter herberg Sidronius Hos- schius te MERCKEM, overgaan tot de van schoone Weiden, allerbeste Zaai landen en Huizen met erf en laud, alles te Merckem dicht bij de plaats. Samen maar ingesteld 42,350 fr. Inlichtingen bij den Notaris SYOEN te Loo. KA3STTOOR van den Notaris Dinsdag 23 Januari 1912, om 2 ure namiddag te HANDZAEME- Statie, bij Arthur Embo, van WERCKEN-plaats Eenen eigendom bestaande uit 2 woon huizen en hovenierhof te Wercken-plaats, nrs 12 en 13, groot 9 aren 90 centiaren. Verdeeld in 3 koopen. 1)2 °/0 insielpenningen te winnen, IQQtV&Ve taxxsxsmswrszxKBsa u t TASIZF VRACHTVRIJ - ««c4F* Kcne wïjzo

Gazette van Dixmude (1871-1914) | 1912 | | pagina 2