SCHEIKUNDIGE A y ZIEKTEN DER INGEWANDEN NESTLES KINDERMEEL Plechtige Communie dij der hand. Nieuwsti j dingon Steekt wel deze waarheid in uw hoofd Bijna door een sneeuwval bedolven. fiobert PARET te Dixmude. Burgerstand. Deelen en Pitchpin Houtwaren Te koopen of te pachten. Handelsberichten. Baert te Dixmude. Openbare Verkooping Uit der hand te koop Sucrioen 22 a Oelahaije te Merckem. Openbare Verkooping allerbest maaigras Schoon en kloek Woonhuis, PAASCHEIEREN Nieuwe Schoenwinkel Hotel de Dixmude Ill] A rlh. Vande Lanotte, IJzeren Poutrellen, Een schoon WOONHUIS SESAMEMEEL SELECTA Léoü CHEMAL Grondstoffen voor Meststoffen ZWAVELZUUR AMMOHI: K Samengestelde Meststoffen FABRIEK VAN f LANDBOUWERS! ;i DINK ZIJNER ZACHTE EN 4JNH8UDENSE WERKING. ZWAVELZUUR AMSWIÖW3AK COMPTOIR BELGE DU SULFATE D'AMMONIAQ'JE Om de voor tekomenoftebestrijden, die voor de zuigelingen gedurende de groote hitte gevaarlijk zijn, is het beste voedsel KOSTELOOZE VERZENDING eener doos als staal, mits vraag gericht tot M. Ferdinand DENY 45, rue du Grand Hospice BRUSSEL in de St Nicolauskerk. Passie-Zondag 24 Maart, om 6 ure 's morgens de Plechtigheid der H. Com munie. 19 knechtjes en 31 meisjes nemen er deel aan. Om 10 ure, de Hoogmis. Om 3 ure, Vespers en Lof. Maandag 25 Maart, om 10 ure, de H. Mis van Dankbaarheid. Donderdag 28 Maart, om 6 1/2 ure, de plechtigheid der 2<la Communie voor de kinders die in 't jaar 1911 hunne plechtige Communie gedaan hebben. Priesterlijke benoemingen. Mgr de Bisschop heeft benoemd Onderpastor te Merckem, E. H. Ju» wyns, onderpastor van Eerneghem. Onderpastor te Eerneghem, E. H. Lagae, onderpastor van Merckem. De verklaringen onzer geburen hebben voorzeker meer belang dan die welke van het andor einde des lands voor komen. Den 10deu November 1909, zegde ons Mme Wed. R. Vande Walle, 32, Riet- straat te Gent Sinds vijf jaar voelde ik rhumatiek in de handen, de voeten en tot in de schoudersik had zoo gezwollen enkels dat ik geene schoenen meer kon aandoen en zeer moeilijk ging. Menige nachten bracht ik slapeloos door, zoo leed ik. Ik dacht niet meer te genezen maar de onverwachte verlichting, welke ik ondervond na de Foster Pillen genomen ■te hebben (verkocht in de Apotheek Ver- waerde te Dixmude) boezemde mij ver trouwen in; de pijnen verminderden, de opzwelling verdween. Naarmate ik de verpleging voortzette, voelde ik mij meer op mijn gemak, en weinigen tijd later was ik genezen. Don 85t0" April 1910 voegt Mmj Wed. Vande Walle er bij Ik ga zonder moei te en voelde niet meer de minste pijn sinds mijne onverwachte genezing met de Foster Pillen. Het werk der nieren bestaat in den overhoop van 't water en de overblijfsels uit. het bloed te verwijderen. Indien zij er onbekwaam toe zijn, ontstaat er spoedig, rhumatiek, jicht, flerecijn, heupjicht, op zwelling van 't lichaam en van de ge wrichten, gezwollen oogschelen, vlekken voor de oogen, waterstoringen en soms ook inwikkelingen langs het hart. Met de goede werking der nieren te herstellen verdelgen de Foster Pillen de kwaal en herstellen allo gevaarlijke gevolgen (7). In alle apotheken in 't algemeen (eischt de handteekening «James Foster", 3 fr. 50 de doos, 19 fr. de zes of vracht vrij tegen mandaat Engelsche Apotheek van Ch. Delaere, 61 Coudenbergstraat, Brussel. Edewalle. Vechten. Zondag avond kregen zekere S. van Cortemarck en zekere C. van Wercken twist in de herberg van Al. Rietmaecker. Een ge vecht ontstond met het ongelukkig gevolg dat C. met verscheidene messteken ten gronde zakte. Gelukkig zijn zijne wonden niet doodelijkde dader is naar Vrank- rijk. Assisenhof. In de lijst der heeren gozwoornen die geroepen zijn om te zetelen, gedurende den 2" zittijd van het assisenhof van West-Vlaanderen, die ge opend wordt op Maandag 29 April onder het voorzitterschap van M. Ryckman, raadsheer bij het Hof van Beroep van Gent, bemerken wij de volgende heeren A, Catrysse, gem.-sekre'taris, Veurne, A. Ampe, rentenier, Handzaeme. H. Joye, advokaat-avoué, Veurne. P. Soenen, eigenaar, Reninghe. Liberaal blad veroordeeld. Vader land geuzengazetje van Gent, waaruit de Dixmudenaar, liefst zijne papen- vretendste artikels knipt, komt veroor deeld te worden tot 2500 fr. bekendma kingen en de onkosten van 't proces, omdat hij de Broeders van Helmet ge lasterd had. De peper is duur Kortrijk. Eeuwelinge overleden. Dinsdag avond is Virginie Descamps, weduwe Frederik Rioole, de eeuwelinge van Kortrijk, overleden. Bedevaart naar Lourdes van 13 tot 21 Mei. E. P. Hubertus der Carmelieten orde van Brussel zal de sermoonen prediken. -— Voor alle inlichtingen zich te wenden tot den Eerw. Heer Parot, bestuurder, La Louvière. Eene verwaarloosde valling zet zich over van den eenen mensch aan den an deren en is gevaarlijk en zelfs doodelijk voor kinderen en ouderlingen. Daarom moeten wij ons er zoo spoedig mogelijk van genezen. De beste, ja wij mogen zeggen, de eenigste remedie die u zal alle voldoening geven is de SIROOP DEPR A- TERE. Dit is een wetenschappelijk pro- dukt die door de doktors zelf genomen wordt. Prijs 2 franken in alle apotheken, namentlijk te Dixmude, apotheker Ghys- saert. Te Thourout bij Van Ysacker en overal. Stad Luik, 1905. Trekking van 15 Maart. S. 15175 n. 17 met 10,000 fr. S. 3826 n. 14 met 500 fr. S. 4131 n. 8 met 250 fr. S. 13841 n. 13 en s. 15503 n. 9 met 200. S. 442 n. 6 en s. 3826 n. 4 met 150. Stad Brussel, 1905. Trekking van 15 Maart. S. 79735 n. 5 met 25,000 fr. S. 65560 n. 9 met 1,000 fr. S. 120306 n. 24 met 500 fr. S. 123720 n. 23 met 500 fr. S. 126147 n. 23 met 500 fr. Teruggekeerde Alpentoeristen verhalen van een nauwelijks ontsnapt gevaar bij het bestijgen van een berg. Stel u een vervaarlijk groote sneeuw- en ijsmassa voor,aan den rand van een afgrond in de bergen. Eenige bergbeklimmers, door koorden aan elkaar gebonden, irachten met de noodlge voorzorgen de bergkloof over te stekenop een gegeven oogenblik wordt door een hevlgen rukwind plotseling liet evenwicht verbroken, terwijl de sneeuw massa al rollende de toeristen medesleept. Gij zult moeten bekennen, dat de toestand van de waaghalzen gevaarlijk was, maar denk eens goed na, of gij zeil niet ln het zelfde gevaar verkeert, wanneer gij uw hoest, verkoudheid, of bronchitis verwaar loost, die, lioe onbeduidend ze ook schijnen, tot vreeselijke ziekten kunnen overgaan, zooals borstaandoenlngen, asthma of tering. Neem dezen dag nog uwe maatregelen om u te genezen. Koop eene flesch Abdijsiroop, en de hoest, verkoudheid of bronchiet zal er door genezen. Wanneer gij lijdende zijt aan asthma, borst- of longaandoening, zult gij meerdere flesschen moeten gebruiken, maar zoo zeker als twee maal twee vier is, zoo zeker zult gij ook door de Abdijsiroop genezen. Mejuffrouw Anna Kostak, Godfried van Bouillonstraat 7, te Brussel, leed geruimen tijd aan asthma. Zij gebruikte daarvoor allerlei geneesmiddelen, zonder de gering ste beterschap te kunnen bespeuren. De Abdijsiroop, Klooster Saneta Paulo, heeft hare gezondheid in één week terugge geven. Prijs per flacon van 230 gram fr. 2.25, per flacon van 550 gram fr. 4.—. en per flacon van 1000 gram fr. 7. Hoe grooter flacon hoe voordeeliger. Eischt rooden band met jihandteekening van den Generaal-Agent L. 1. Akker, ROT TERDAM. Hoofd-Depót voor Beigie O. DE BEUL, Lange Nleuwstraat, 57, ANTWERPEN. Verkrijgbaar bij A. Ghyssaert, Groote Markt en E. VERWAERDE, Graanmarkt, beide te DIXMUDE en in alle apotheken. der Vanthuyne, 83 j. 4 m. 6 Maart. Camillus Proot, echtgenoot van Augusta Viamynck, oud 40 jaar. 7 ld. Marceüus Lammens, zoon v. Charles en Emilio Dekien, oud 3 maanden. KANTOOR van den Deurwaarder Inhoud van tijdschriften. De Lelie: Aimonciatie door Llioryn; Onze lenteboden door Annie van Voorst; Tuin en landbouw als vrouwenberoep door Johanna Wigman; Vrouwen uitliet Evan geile door Maria H.; Eer de mail sluit door Stephanie VetterVerlangen door Annle Salomons, enz. Ome Congo Rome en Congo door E. P. D^ Zuure; De Veeteelt ln Neder-Congo door A. Van Houtte, S. J.Eeno omreis door de mijnstreek van Z. Katanga door Hoogl. Frateur; Een paar uurtjes lil't Koloniaal Muzeum door L. Vincart. Overzicht der K. N. Por* Mandement van Mgr Wetering; Nalezing met kant- teekenïngen (N. Venlooscho Courant); Vruchteloos gezoek naar dierlijke voor ouders (Het Dompertje); Het katholiek sociaal programma (Gazet van Brugge). Van onzen tijd Aan Dr Poels door D. Klerk; Langs wegen en dorpen door D'J. Boonen; Zusters door Marie GysenAanteekenln- gen en Berichten. Burgerstand van Dixmude. Geboorten. 15 Maart. Valere Debruyne, z. v. Emllo en Zulma Adam (Montanusstraat). 16 ld. Ernest Hoorelbeke, z. v. Jules en Ellsa Vranckx (Molenstraat). 19 id. -r- Albert Hoet, z. v. Hilalre en Augusta Bonte (Kleinendijk). Overlijd ens. 21 Maart. Andries Dewulf, kostganger, geh. te Dixmude en er geb. den 27 Maart 1824, z. v. Carolus en Maria Billlaert, wedr van Henrica Lutin (Gasthuisstraat). Burgerstand van Vladsloo. Geboorten. 28 Febr. Gilbertus Joseph Antonius Vol- ckaert, z. v. Armand en Emilie Maes. 4 Maart. Zoë Sara Bernaert, d. v. Camille en ElodieDepoortere. 12 ld. Mauritius Noë Goudmaeker, z. v. Charles en Sidonle Plalsier. 13 ld. André Ferdinand Moerman, z. van Benjamin en Augusta Devrome. Overlijdens. 23 Febr Ludovlca Buffel, wed. v. Alexan- Belangrijke Koopdag van te DIXMUDE, Groot St Jorishof. Op Maandag 25 Maart 4912, (O. L. V. Boodschap), om 9 uren 's morgens, ter afspanning Groot St JorisliofWoumonstraat, Dix mude, zal de Deurwaarder Robert Paret te Dixmude verblijvende, koopdag houden van houtwaren bestaande in 200 koopen Deelen en Pitchpin Houtwaren, van alle dikten (l|2duims, 3,4, 5 en 6 kwart) en alle lengten. a) Schoone Olmen en Abeelenstukken en veel Kuipershout. b) Eene groote hoeveelheid batten, pla ten, kepers, latten, stielen en zuilen. Verders nog Aanslagbard, 2 ballen, 2 schotingen, staken, mestplanken, melk- bruggen, deuren en kassijnen, serre en ver der Timmerhout. Alle2 verdeeld ln koopen t'ellcs gerieve. Al voortkomende van afbraak van ge bouwen en van eenen grooten stoomboot onlangs vergaan. Op gewone voorwaarden en tijd van be taling mits borgstelling daartoe aanzocht zijnde. Betaalbaar ten kantore van den Deur waarder ROBERT PARET, Statiestraat 18. Kantoor van den Notaris op Dinsdag 2 April 4912, om 2 1/2 u. namiddag in de gewone ver- hoorzaal van het vredegerecht te DIX MUDE, van Gemeente Wercken. Koop I. 6 aren 69 centiaren Hove nier land bij de kerk. Koop II. 13 aren 88 centiaren Hove nier land bij de kerk. Koop III. 82 aren 50 centiaren Gras en Zaailand bij de kerk. Koop IV. 39 aren 10 centiaren Zaai land langs de kalsijde van Handzaeme. Koop V. 54 aren 49 centiaren Zaai land langs zelfde kalsijde. Alles gebruikt door Edm. Vanbesien te Wercken tot 1 October 1919, mits 260 fr. 's jaars. Door 't ambt van den notaris BAERT, daartoe in rechte benoemd. Inlichtingen ook te verkrijgen ter studie van den notaris LAHOUSSE te West-Nieuwkerke. Schoon en gerieflijk WOONHUIS, dienstig voor winkel en bakkerij, Statiestraat. Laatst bewoond door Raym. Beun. Zicli te wenden bij M Ernest Baert. DIXMUDE Per 100 kilos 18 Maart Tarwe 20 a Aardappels 8 a 0 KA3NTTOOR van den Notaris Op Vrijdag- 12 April 1912, om 2 1/2 ure stipt te DIXMUDE, in bet Vredegerecht, ten overstaan van den heer Vrederechter. 1° Gemeente Fessen. 44 aren 30 centiaren in de groote Brouckagie. In Regie. 2° Gemeente Zarren, dorp. met 10 aren erf. Gebruikt door Henri Vanbesien aan 140 franks te jare, vrij van lasten zonder pacht. Ook alle inlichtingen te bekomen bij M. MASUREEL, Notaris te Staden. De ondergeteekende heeft de eer het geacht publiek kenbaar te maken, dat, ter gelegenheid van Paschen, bij hem te bekomen is, alle slach van aan voordeeligen prijs L. Deconinck-Baeckeroot, Eessenstraat, Dixmude De ondergeteekende maakt het geëerd publiek kenbaar dat zij met Paschen een zal openen te Dixmude, in de Weststraat. Bij baar zal voortdurend te vinden zijn een allerschoonste keus Mant-, Vrouw- in Kinderschoenen, altijd naar den laat- sten smaa'ï en met de meeste zorg afge maakt, alsnog verkrijgbaar Schoenen op maat en allerhande benoodlgdheden. Alle vermakingen, zullen aanveerd wor den. De goede hoedanigheid barer koop waren, benevens hunne voordeellge prij zen doen haar de gunst van eenleder ver hopen. Wed. Pieters en kinders, Weststraat n° 18, Dixmude. rechtover de statie, DIXMUDE. Met 15 Maart 1912, verandering van eigenaar. Opvolger Jéröme Billiet-Simoen. Vernieuwing van gansch het hötel. Goede keuken aan gematige prijzen. Spoedige bediening. Stalling voor paarden en rijtuigen. Telefoon n° 36. Zondag 24 Maart om 3 ure, Match op den nieuwen blllard tusschen M. Léon Verduyn, kampioen der Vlaanders en M. P. Blomme, kampioen der streek. twee Winkeliershuizen, met magazijn, gelegen in de Kiekenstraat bewoond n'" 16 door Edmond Pil en n° 28 door Lycke-Maertens. Zich te bevragen bij M WAUTERS, notaris te Dlksmudc. Dixmude, Appelmarkt n° 4, tegen de vaart. Groot Magazijn van Bouwartikelen, Gereedschappen voor alle ambachten, IJzeren staken, Stekker- draad, Verdraagbare fournooizen, enz. Leegste prijzen. Boter (kilo) 3 60 a 3 75 Eieren (25) 2 05 a 2 10 ROUSSELAERE. 11 Maart. 20 25 a 18 50 a 18 75 22 - a 8 —a 0 3 70 a 3 85 2 10 a 0 - Per 100 kilos 19 Maart. Oude tarwe 20 25 a £0 75 Roode 19 a 19 50 Rogge 17 25 a 17 75 Haver 20 a 21 Boonen 21 50 a 22 50 Aardappels 7 50 a 8 Boter (kilo) 3 70 a 4 Eieren (25) 2 10 a 2 20 Oude suike- r ij boonen 25 a 25 50 Geleid. 18 75 a Kooiz.-olie 68 a Lijnz.-olie 8120a 27 Febr. 20 - a 21 - 19 a 19 50 17 a 17 50 20 - a 21 21 - a 22 7 50 a 8 3 80 a 4 10 2 10 a 2 20 25 a 25 50 68 a 79 50a Combat met de Jaskaart en Vogelpik, op Zondag 24 Maart, ter herberg de Passer bij The,od oor Ver sa vel. Combat met de Jaskaart, Vloerbol en Vogelpik, op Zondag 24 Maart, bij Jules Van Eeno, Leegewcg. Krakesmijtlng en Bolling onvergeld, op Zondag 31 Maart, in de Nachtegaal bij P Debaere, Oostvesten. Combat met de Jaskaart en Vloerbol, op Zondag 31 Maart, in de Gaz Acétylèno bij Rentl Barzoele-Carnier. Combat met do Jaskaart en Vogelpik, op Zondag 31 Maart, in den Molen bij de Wed. Ch. Bruynooglie, Schoolplaats. v Combat met de Jaskaart, Vloerbol en Vogelpik, op Zondag 31 Maart, ln Kranen burg bij Florlmond Maertens. Combat met de Jaskaart en op het Smijt- bard, op Zondag 31 Maart, in de Café la Gare bij Ivo Colman. Vladsloo. Recht voor allen. Teerlingsmijting voor eenen Vélo, ter waarde van 150 franks, in d'herberg de Zwaan te Vladsloo-dorp Dij Charles Mergaert, op Palm-Zondag31 Maart 1912, om 4 uren te beginnen. 19 75 a 20 50 17 25 a 17 50 20 a 21 50 7 - a 7 50 3 60 a 3 80 2 05 a 2 15 1,16. Stad BRUGGE. Groote Tombola van Schild Vriend ten voordeele der Arme Weduwen en Weezen, met de machtiging der Bestendige Deputatie der Provincie, onder de Hooge Bescherming van Hare Majesteit de Koningin ELISABETH van Belgle en het Eere-Voorzltterschap van den Heer Gouverneur der Provincie. Bijzonderste prijs ter waarde van 7000 franken gebouwd ln de Koophandelstraat te Brugge. Zonder eenige kosten ln vollen eigendom aan den winner geschonken (5 m. breed op 17 meters =85 m2 van den bouwgrond). Volgende prijzen Piano, Slaapkamer-garni tuur, Naaimachten,Schrijfmachien, Scbouw- garnituren, twee Velos, Bedden, Pracht- artikels en allerhande nuttige voorwerpen. De loten kosten slechts 10 centiemen. Wie loten begeert wende zich tot den Voorzitter of Secretaris, en voege een post zegel van 10 centiemen in zijnen brief, por 35 loten, benevens het bedrag der ge- wensclite loten. Gok loten te verkrijgen bij M. Déslré MENSAERT, Kleinen Dijk, n° 1, Dixmude. Het getal loten is beperkt, en hoe eerder verkocht, hoe eerder de trekking geschie den zal. Namens Schild en Vriend De Voorzitter L. Heinkens-Sioen, Noordzandstraat, 79. De SecretarisAlb. Gilleman-Raes, i Noordzandstraat, 16. IJPER (per telegram) Per 100 kilos 23 Maart. 16 Maart. Tarwe 20 a 20 75 Rogge 17 50 a 17 75 Haver 20 50 a 21 75 Aardappels 7 50 a 8 Boter (kilo) 3 20 a 3 50 Eieren (25) 2 a 2 10 CUREGHEM-ANDERLECHT. verkensmarkt, 19 Maart. 2945 te koop gesteld, fr. 1,02 tot veemarkt. 20 Maart. 1559 dieren te koop gesteld, 546 ossen aan fr. 1.00 tot 1,20. 152 stieren aan fr. 0,90 tot 1,10. 861 koeien en veerzen fr. 0,80 tot 0,93 kalvermarkt, 22 Maart. 1031 te koop gesteld, fr, 1,00 tot 1,42. LEUVEN. Per 100 kiios. Hooi, 8,00 a 0,00. Strooi 4,50 0.00 bevat 50 eiwit en vet en is volkomen zui ver, is dus 10/15 rijker dan het beste lijnmeel. Het gebruiken, vet de dieren snel en verzekert overvloedige melk en boter van de fijnste soort. Prijs 23 frs. Bijzondere prijzen voor voortverkoopers. Verder nog beste, rijkste katoenmeel, 58 eiwit ten vet, zuiver, voorts het echte zuivere S. K. lijnmeel, zemelen en andere voederstoiïen, alles te bekomen bij C, J AEUQU ES-SW AENEPOE L te Zarren, depothouder der Antwerpsche olieslage rijen en maalderijen van Londerzeel. Geplaatst onder toezicht der Staatsla boratoriums van België. Mont-St-Jean, WATERLOO Huls gesticht ln 1868 V00RTBRENGSTi 50,000 kil. per dag voor alle gewassen Vruafl! prijzen en Inllchti. gen Téléphone Bralne-l'AJleud 28 (Roseau de BruxeUes) WinnMr gij uwe stikstof mest zult klszen, houdt U niet s .bij do kloino verschillen die er zullen kunnen bestaan tusschen tio prijzen der verscheidene meststoffen welke U aangebeden werden. Indien gij deze prijsverschillen met de winst vergelijkt die voer U uit het gebruik eener of anderer dezer stoffen zal voort spruiten, zult gij bestatigen dat zij zonder belangrijkheid zijn. Bekommert U liever over de voedende waarde der meststof, over haren rijkdom in stikstof, over de voordeelen weike haar gebruik aanbiedt ten opzichte van het gemakkelijk uitspreiden, van de spaarzaamheid in het vervoer, van de inzakking, enz. Indien gij al die elementen weegt, zal uw besluit altijd het zelfde wezen gij zult de voorkeur aan het geven, de rijkste en de spaarzaamste stikstof mest. Het wordt In goede zakken geleverd, van een lood voorzien, wordt zeldzaam vervalscht, kost minder van vervoer, wordt gemakkelijk uitgestrooid. Het heeft ook het voordeel met de regenwaters niet mede- gesleept te worden, den grond niet te verkorsten en geen gevaar voor het vee aan te bieden. worden de andere voedende bestanddeelen in gepaste verhouding verwerkt, de wasdom is regelmatig, de planten weerstaan beter aan het legeren en aan de ziekten, de oogsten zijn overvloediger, schooner en van betere hoedanigheid. LANDBOUWERS I Verbetert uwe opbrengsten en ver meerdert uws winsten door het gebruik van het Voor uwe aankoopsn, wendt U tot de handelaren en landbouwayndlkaten on, voor alle inlichtingen, tot het 8, BERCKMARSSTRAAT, B, BRUSSEL

Gazette van Dixmude (1871-1914) | 1912 | | pagina 3