HET ARRONDISSEMENT. 1ste Jaergang. Zaterdag 24en April 1858 No 35. Het wetgevende korps van Frankryk zal hy keizerlyk bevel, zynen zittyd maer ein digen op 1 mei. MM. De Bourqueney en De Persigny zyn wedergekeerd de eerste van Weenen, de andere van Londen. Het engelsch ministerie heeft aen de Kamer kenbaer gemaekt dat Lucknow den 49 maerte ingenomen was. Honderd ze ventien kanonnen zyn in handen der Engelschen gevallen; twee duizend opstan delingen zyn gedood, 50 duizend anderen zyn op vlugt nagevolgd door het engelsch leger. M. DTsraëli heeft aengekondigd dat M. Erskine wedergekeerd is uit Turin en dat M. Hudson daer zou verblyven. De kieskollegien zyn in Portugael byeen geroepen tegen den 2 mei en de nieuwgekozene Kamer zal geopend worden den 7 junius. De zittyd der pruissensche Kamer zal eindigen den 24 april en de algemeene kiezingen zullen plaets hebben in October aenstaende. De Monteregrianen hebben eenen inval gedaen op den ooslenrykschen grond en zyn heviglyk verjaegd geweest door de keizerlyke jagers. Hetgetal oude gedienden der vreemde natiën die de medailje van sint Helène ge- vraegd hebben, beloopt tot 32,000 waer onder 8,000 Belgen. Marschalk Pélissierafgezant van Frankryk, is le Londen aengekomen. Men houdtzich onledig in bet rykvan Napels met verschelde krygsbereidingen. Graef Trapani, broeder des konings, heeft zyn ontslag gegeven van het opperbevel schap des legers. Men spreekt er van het versterken der stad Gaëta. Hel spaensch kongrès heeft het wetson t werp goedgekeurd by welk 25,000 man nen onder de wapenen worden geroepen. Het senaet van dit land heeft besloten dat de gedenkteekens maer zullen mogen op- geregt worden vyflig jaren na het overly- den van den persoon ter wiens gedachtenis zy moeten dienen. Men verzekert dat H. M. de koningin van Spanje in eenen gezegenden staetzich bevindt. Eenegrootesaraenzweering komt ont dekt te worden in Circassien. De zoon van Sefer-Paeha heeft de samenzweerders op heeler daed aengevat. De hongaersche kolonel Bangya heeft alles erkend; by is ter dood verwezen met eenen uitzendeling van den generael Philipson. Men meldt uitSint-Pelersburg,datmet 4 julius, al de in en uitgevoerde koopwa ren zullen aengeslegen worden met een regt vyf kopeks 25 centiemen per rou- bel. Dit regt wordt geligt om te voorzien aen het optimmeren der noodige gebou wen, dienstig voor den yzeren weg op de Ruissische grenzen. M. Kowalewski is minister benoemd van het openbaer onderwys. Sedert eenige weken zendt Oostenryk veel troepen naer Plaisance, alwaer een brigadegenerael het opperbevel heeft. Het is verboden s'nachts uit of in de stad te gaen. Niemand weet waerom die maet- regelen genomen worden. M. De Thile, pruissische afgezant le Roomen is naer deze stad vertrokken. Men schryft uit Riga dat men bezig is met het afbreken der versterkingen dezer stad. Dezitlingen der Kamers zyn ernomen te Wiesbaden. Zondag leslleden hebben de leden een gastmael, door den grooten-her- tog gegeven, bygewoond. Deaengelegenstedaed die inPruissen komt plaets le hebben is de verlenging der koninglyke delegatie aen den kroon prins toegestaen. Volgens de gazetten van dit land zyn degemoederen niet vergenoegd over hetgene wederom geschied is; men zou liever zien dat de koning zyn besluer erneemt of zyn onislag geeft van het koningdom. De oppositie heeft eindeling le Parys hare dry kandidaten doen kennen. Deze zyn MM. Lionville, stokhouder van het order der advokaten, die zich in het 5" arrondissement stelt tegen den generael Perrot; Jules Favre in het 6e arrondisse ment tegen M. Perret, en Picart, advokaet, in het 5e arrondissement tegen M. Eek. De beligtte Bernard, welkers proces zoo veel gerugt maekt, is te London door den jury vry gesproken. GA1ETTE ¥AN YPEREN Dit blad verschyut den Zaterdag Tan iedere week Prys van inschryving by jaer Voor de stad Fr. 4-°°* Voor de provinciën. Fr. 4"^o. De Jaergang begint met den ieQ September. EN VAN GO»§»IF^§T EN VADERLAND. BEKENDMAKINGEN: zeventien centiemen den drukregel Brieven, Bekeudmakingen en Geld moeten aen den uitgever Vrachtvry toegezonden worden. De bekendmakingen moeten den Donderdag, toegezonden worden. STAETRXJNDIG OVERZIGT. EENE R00VERSBENDE OMSTREEKS YPEREN TEN JARE 1772-74. (Vervolg. Ziet ons nummer 34-) IV. En regt doende ten regarde van de geaccuseerdeo Ferdiuande Flamez, royn voornoemde Heeren verklaeren hem overtuygd en overwonnen, zoo door zyne eygece bekentenisseo als andersints, te zyn mededaeder van de begaene diefte ten huyze van Joannes Volbout, op Langemarok geschied, den nagt tnsschen 29" en 3on january 1772; dat Pieter Flamez, zyn broeder, omtrent de veertien daegen te vooreo, hem geaccuseerden is komen vinden ten hnyze van Pieter David, by de herberg de Ciladellehem sprekende en voorhoudende te gaen stelen ten huyze van gezeyden Volbout, waer op hy geaccuseerden geantwoord heeft Kom als gv wilt, ik zal zien wat ik doen zal. Dat zyn broeder Pieter Flamez, benevens andere, hem geaccuseerden, op den 29° january 1772 voor noemd is komen vinden ten huyze van Pieter David en met hun, hy geaccuseerden, naer zyn huvs is vertrokken, alwaer zy geëten hebbende, genomen hebben eeoe gewyde keersse en zich zwart gemaekt hebbende met gestampte kolen 's avonds te samen vertrokken zyn naer het buys van gezeyden Volbout. Den geaccuseerden was gedegiiizeerd met eene slegte vrouw kap op het hoofd. Dat den geaccuseerden, dewyl de andere in het huys van Volbout waren, om de diefte te be- dryven, is gebleven op den steendam, met eeneu slok waerop gestekeu was eene bayoneite, die hy door het klinkgal der deur van hel peerdeustal gestoken heeft, om te beletieu dal den kuegt van den huyze zou uytkomen. Dat na de begaene diefle zy al te samen wedergekeerd zyn naer het buys van Ferdinande Flainez, alwaer het gestolen goed en effecten verdeeld zyn geworden, waeraf hy gehad heeft twee en dertig fransche kroonen, en nog tiea andere die Pieter Flamez hem gegeven heeft over restitutie van geleenden gelde. Den zeiven Ferdinande Flamez insgelyks over tuygd en oveiwounen zoo door zyne eygene bekentenisse als andersints van op 1" february 1773, gegaen te zyri ten huyze van zynen broeder Pieter Flamez, tot Roesbrugge, parochie.Beveten, om te bekomen de restitutie van dry kroonstukken, diehy hemte vooreo geleend had; alwaer zynde hy Ferdinande Flamez ooder andere redevoeringen, zynen broeder Pieter beeft aengeraeden te gaen bestelen Pbilippus-Ludovicus Leuridonlands man op Zillebeke; waer op Pieter Flamez aenstonds besloten heeft eene diefte ten huyze van Leuridon te gaen bedryven, gelyk zy inderdaed in den nagt tusschen den in en 2° february gedaen hebben. Dat hy Ferdinande Flamez, gezeyd heeft aen zynen broeder Pieler niet mede te willen gaen tot bedryven dezer diefte, om dat hy ten huyze van LeuridoD bekend was. Deo gezeyden nagt bleef hy slaepen ten huyze van zynen broeder te Roesbrugge eu 's anderendaegs kreeg hy wederom van zynen broeder de dry kroonstukken die hy te vooren in ieening gegeven had. Tot reparatie van alle deze daden hebben dert ze!ven Ferdinande Flamez gecondemneerd zoo zy hem condemneren hy dezen, te worden gehangen en verworgd tot dat de dood vnlge, door den officier van de hooge justitie, aen de g«lge, de welke ten dien eynde opgeregt zal worden ter plaetse ordinaire op de groote markt voor dezen iandhuyze, enz. En regt doende ten regarde van Philippus- Jacobus Flamez, zoon van den voorzeyden Pieter, myn Heeren verklaeren hem behoorlyk overtuygd en overwonnen, zoo door zyne bekentenissen als andersiuts, vau zynen vader te hebben vergezel- schapt in het bedryven der feitelykheden ten huyze van Frauciscus en Frederic Lesaffre, op Comen- noord, mitsgaederds de bovengemelde dieften res- pectivelyk begaen ten huyze van Maria-Jacoba Le Maire en van Joannes Van Hille. Tot reparatie van welken myne voornoemde Heeren,in aendagt nemende 's accuseerdens jonge jaeren, als mede dat hy, zoo het schynt, daer toe geinstigueerd en misleid is geworden, ordonneren dat den zeiven Philippus-Jacobus Flamez zal hebbeu le compareren in volle collegie om te wor den geadmonesteerd en daerna geleyd te worden ter Zaelhof, alwaer hy zal verblyven ten tyd van veertien dagen, te beginnen van heden, gesloten in eene niuyte onder den soberen nooddruft van water en brood, mitsgaders den eersten en lesien dag te worden gekastyd naer discretie van sche penen commissarissen. (Wordt voortgezet

Gazette van Yperen (1857-1862) | 1858 | | pagina 1