Gazette van Yperen. gedaen is geweest van het toekomende jaer iets te vragen voor de gemeentelyke sekretarissen. Een goed gouvernement zorgt vooral voor het noodzakelyke, en ziet daer na of het hem zyne geldmiddelen toelaten om voor het betamelyke te zor gen. Aldus handelt ook een goede vader des huisgezins, en het gouvernement, dat niet anders is dan een groot huisgezin, had moeten op de zelfde wyze te werke gaen. Jammer is 't dat het zulks uit het oog verloren heeft. (Standaerd.) M. Samyn, pastor van S'-Nikolaes te Yper, is pastor benoemd te Wervick. M. Goethals, pastor te Herseaux, is pastor van S'-Nikolaes te Yper benoemd; hy wordt te Herseaux vervangen door M. Mackeyne, pastor te Comen. M. Van Tomme, onderpastor van O. L. Vrouw te Kortryk, is pastor benoemd te Comen. M. De Tollenaere, onderpastor te Rol- leghem-Capelle, is onderpastor van O. L. Vrouw te Kortryk benoemd. M. De Brie, professor in het pensionnaet van Dixmude, is onderpastor benoemd te Rolleghem-Capelle. M. De Breuck, onderpastor te Thourout, gaet in de zelfde hoedanigheid over naer Ruysselede, in vervanging van M. Van Eecke, onderpastor benoemd van SVNiko- laes, te Veurne. M. Verhille, onderpastor van S'-Nikolaes, te Veurne, is onderpastor benoemd te Rumbeke, waer hy M. Ileene opvolgt, onderpastor benoemd te Thourout. Een koninglyk besluit van 21"° april vergunt Eene hulpsom van 3,000 franks, aen het gemeente besluer van Yperen, om de herstelling van het Hallengebouw in deze stad te helpen voortzetten; Eene hulpsom van 1,100 franks aen het zelfde besluer, om het te helpen in de vol trekking der uitwendige versiering van gezegd gebouw. By koninglyk besluit van 26° april, is M. Partoes defmitievelyk in zyne bedienin gen van minister van 's lands werken bevestigd. By koninglyk besluit van 26" april, M. C. Van Elslande, doktor in regten en bygevoegde regter aen het vredegeregt van het kanton van Wervick, is vredereg- ter des vredegeregts van het kanton van Meenen benoemd, in vervanging van M. Rembry, ontslaggever. By koninglyk besluit van gelyke dagteekening, M. C. Schottey, notaris te Dixmude, is bygevoegde regter by het vredegeregt van het kanton van Dixmude genoemd, in vervanging van M. Morel, overleden. By ministerieel besluit van 21° april, worden benoemd, voor den termyn van 4 jaren, in te gaen den 1D january 1858, tot leden van de beschermings koraiteilen der losgelatene gevangenen van dit arron dissement de persoonen waer van de namen volgen Van het kanton Hooglede MM. Ch. Struyveburgmeester te Hooglede; P. Sibille, koophandelaer te Staden, uittre dende leden. Van het kanton Meessen MM. L. Neve- jan, notaris te Meessen, uittredende lid; Behague, gewezen burgmeester te Waesten, in vervanging van M. J. Mahieu, die het kanton verlaten heeft. Van het kanton Passchendaele MM. C. Bayarl, burgmeester; F. Declercq, byge voegde regter, uittredende leden; P. De- graeve, brouwer, in vervanging van M. Denecker, ontslaggever, allen wonende te Passchendaele. Van het kanton Poperinghe MM. H. Van Renynghe, schepene; E. Vallaeys, ge neesheer, uittredende leden, wonende te Poperinghe. Van het kanton Wervick MM. I. Ley- naert, pastor; I. Leroux, rentier uittredende leden, wonende te Wervick. Van het kanton Yper MM. Boone, pas tor; E. Durutte, grondeigenaer; A. Sartel, regter by de regtbank; Mayeur-Bossaert, grondeigenaer,uittredende leden, wonende te Yper. Van het kanton Haringhe-Rousbrugge MM. J. Mazeman, burgemeester te Proven; L. Petit, burgemeester te Watou; B. Floor, burgemeester te Loo, uittredende leden. KAMER DER VOLKSVERTEGENWOORDIGERS. Aen het dagorde is het hernemen der algemeene bepleiting van het wetsontwerp over de raden der werkregters prud'hom- mes.) M. H. De Brouckere. De instelling van de raden der werkregters, alhoewel goed in haer zelf, ontmoet overal dezelfde samenneiging niet. Zekere gemeenten hebben van het zelfde voorregt geen gebruik gemaekt, dat hun toegestaen was van een raed van werkregters daer te stellen. Dit schynt eene zekere zorgeloos heid te bestatigen. M. de Voorzitter. Het is het zelfde wat aengaet de regtbanken van koophandel. M. H. De Brouckere. De veranderingen die men aenbiedt, hebben voor oogwit den voorrang der patroonen te verminderen en de werklieden te begunstigen. De spre ker legt uit op welke wyze hy deze raden zou willen ingerigt zien, en verklaert dat hy zich by al de wyzigingen gaet voegen, die zullen strekken om het wetsontwerp te verbeteren. MM. Magherman, Lelièvre, Alph. Van den Peereboom en de Paul doen aen het bureel verscheide wyzigingen toekomen, die ondersteund en naer de middensektie ge zonden worden. M. Bogier, minister van binnenlandsche zaken, zegt dat de wet zich niet aenbiedt als eene volksgezinde noch als eene pro gressieve wet. Zy strekt om in princiep eene gelykheid tusschen de patroonen en de werklieden daer te stellen. De spreker denkt dat de vrederegter de bevoegde man niet is, zoo als het eenige leden willen beweeren, om eenen raed van werkregters voor te zitten. M. de Muelenaere vraegt of de koophan delkamers zyn geraedpleegd geworden, namelyk op de kieskwestie die de hoofd- zakelykste is. M. Bogier, minister van binnenlandsche zaken Het onderzoek is gedaen geweest onder de voorgaende besturen. M. de Muelenaere. Ik zou alsdan wenschen dat M. de minister ons de zelve in eene toekomendezittingzou willen doen kennen. M. Van der Slichelen, verslaggever, be- wyst door statistieke stukken dat het 9/10 der zaken voor de werkregters gebragt, in der minne zyn afgeloopen. Het dagorde roept het vervolg der rede twisten over het wetsontwerp betrekkelyk de raden der werkregters. M. H. De Brouckere verzet zich tegen het regt, aen het gouvernement overgela ten, van de bevoegdheid te regelen van de raden der werkregters zoo als het de mid densektie wilt. M. Bogier, minister van binnenlandsche zaken denkt dat er meer waerborg is, van het regelen der bevoegdheid aen het gou vernement over te laten, dan het aen de wet toe te wyzen. M. Van Overloop. De instelling der werk regters is niet uitheemsch, de geschiedenis beslatigt dat zy belgisch is en aen onze noodwendigheden toegepast, ook zal ik voor het wetsontwerp stemmen. M. Vanderstichelen legt neder het verslag over de wyzigingen gedaen aen het wets ontwerp der werkregters. M. De Muelenaere vraegt dat men doe drukken de wyzigingen aenveerd door de midden sektie. M. Bogier zegt dat zy zullen gedrukt worden in den Moniteur. M. de President. Ik heb nog eene wyzi- ging ontvangen. Men zegt dat er nog ver scheide zullen nedergelegd worden. Ik verzoek de leden dit spoediglyk te doen opdat de midden sektie zich konne bezig houden met allen te samen. M. Vanderstichelen stelt voor de pleiting uit te stellen tot dinsdag. Deze voorstel wordt aenveerd. M. Devaux vraegt dat men doe drukken de organieke wetten op de werkregters. De voorstel wordt aenveerd. Niemand vraegt het woord meer en de algemeene discussie op de wet der werk regters wordt gesloten. M. Van der Sliclielen biedt het verslag aen over de wyzigingen naer de midden sektie gezonden, gelast met het onderzoek van het wetsontwerp over de raden der werkregters. Indrukgeving en uitdee- hng. Het dagorde roept de bepleiting van het wetsontwerp dat aen het budget van bin nenlandsche zaken voor het dienstjaer 1858, bygevoegde kredieten opent, te samen beloopende tot de som van 39,662 fr. Het wetsontwerp alsook dit 't welk open bare kredieten opent aen het departement van finantien, en beloopende tot fr. 7,608, worden zonder verdere aenmerkingen door door de Kamer goedgekeurd. De wyziging door het Senaet goedge keurd aen het ontwerp der herziening van PBIESTEBLYKE BENOEMINGEN. OFFICIEELE AKTEN. Zitting vun ff-" April. Zitting van Z3en April. Zitting van llcn April. Zitting van £6en April.

Gazette van Yperen (1857-1862) | 1858 | | pagina 3