YPEREN EN POPERINGHE 4de Jaergang:. Zaterdag 2en Febri««ry 1881. No 180. VAN De middensektie gelast met het onder zoek van den wetsvoorstel van M. Dumor- tier wegens het gouden geld, is'byeen geweest. De zeven leden waren aenwezig. De algemeene beraedslaging is voortge zet. Een lid heeft den volgenden voorstel neergelegd Het fransch goud zal in de staetskas worden ontvangen aen eenen laks, door het gouvernement alle zes maenden te bepalen, volgens den koers der belgische beurzen. Het gouvernement zal echter den taks mogen veranderen als het zulks behoorlyk zal oordeelen. Deze voorstel maekt deel van de beraed slaging. Men schryft uit Wytschaete Zaturdag jongstleden heeft alhier een plegtig volksfeest plaets gehad. Het was trouwens de inhaling van onzen burge meester. De leden der muziekmaelschappy zyn niet ten achtergebleven otn dit feest ïe verfraeijen en luister by te zetten. Om dry uren namiddag hebben zy zich in stoet ten stadhuize begeven, alwaer de raeds- ieden der gemeente hen verwachtten. Van schepenen en raedsheeren den nieuwbe- noèmden burgemeester te gemoet gegaen, tot aen de herberg het Slaentjzeralwaer de heer Coppin met ongeduld door de menigte werd afgewacht. Op eens hoorde men het losbranden des gescbuls verdubbelen en het gebrom der klokken aenvang nemen, en zie de burgemeester komt aen. By dit gerucht was elkeen wel dra op de been om den burgemeester te gemoet te snellen. De toonkundige maet- schappy trok voor uit, en de heer burge meester werd by zyne aenkomstdoor de heeren schepenen en gemeente raedsle- den met handdrukkingen en vriendelyke woorden begroeten verwellekomt, waerop aenstonds een algemeen en luidruchtige vreugdekreet werd aengeheven van Leve de burgemeesterLeve Coppin! Dan is geheel de stoet naer de plaets terug gekeerd. Ondertusschen dat de heeren schepenen en raedsleden, lergemeentezael vergaderd, den gewoonelyken eed in de handen des burgemeesters aflegden, werden verschei dene muziekstukken onder andere de Braban$onnedoor de muziekanten met orde en juistheid uitgevoerd. Om dit feest nog meer te verluisleren, werd eén zoet- luidend gezang aengeheven, door speel tuigen begeleid dat met een algemeen handgekiak begroet werd. Ten slote werd er door den schoolonderwyzer, een op het feest toegepast vlaemsch dichtstukje afge lezen waerin hy den heer burgemeester aiiet veel heil- en zegewensehen vereerd en begroet heeft. Nimmers is zulkdanig feest in onze gemeente met zooveel toestel en vreugdegejuich gevierd geweest. Op den toren der kerk, op de huizen der bur gers zag men alom de nationale kleuren wapperen, en des avonds waren de wonin gen algemeen verlicht; men trof ook hier en daer huizen aen die met transparanten versierd waren helgene een aengenaine en schitterende blik opleverde. De armen der gemeente zyn by dit feest ook niet vergeten geweest; eene ruime brooddee* ling heeft dien zelfden dag onder hen plaets gehad. Allen die dit feest hadden bygewoond, hebben ook des avonds hunne keel met een goed teugsken mogen ver- verschen zoodanig dat de vreugde onder de burgery algemeen was. Kortom, dit feest dat schoonstil en vreedzaem is afgeloopen zal nog niet ligt uit het ge heugen der inwoners gewischt worden. By koninglyke besluiten van den 25° janua-y, zyn benoemd ia de hiernavolgende gemeenten Ardoye. Burgemeester, M. V. Van den Bussche; schepene, M»eeriftë Puydt. de Ginste; schepenen, MM. J. Van Uylten- hove en Ch. Volckaert. Dadizeele. Burgemeester, M. Van der Meersch; schepene, M. A. Dumorlier. Hooghlede. Burgemeester, M. C. Struye; schepene, M. L. De Cock. Ingelmunsler. Burgemeester, M. J. Garron; schepene, M. J. Van den Broucké. Ledeghem.Burgemeester, M. E. Du- forl; schepene, M. F. Pollet. Moorslede. Burgemeester, M. B. Ver- lez; schepene, M. E. De Meulenaere. üoslnieuwkerke. BurgemeesterJ. Haghedooren; schepene, G. Beeuwsaert. tiumbeke. Burgemeester, A. Roden- bach; schepene, J. Van de Kerkhove. tStaden. Burgemeester, C. De Leghere; schepenen, F. De Grave en H. De Ceuninek. Weslroosebeke. Burgemeester, F. Key- naert; schepene, J. Dumeez. Clercken. Burgemeester, Van den Bussche; schepenen, D. Pannentier en J. Soenen. Loo. Burgemeester, B. Syoen; sche pene, J. Van Biesebrouck. Merckem. Burgemeester, L. Bruneel; schepene, A. Van Exem. Pollinchove. Burgemeester, J. De- bruyne, schepene, J. Toulouse. Hcuinghe. Burgemeester, C. Tahon; schepenen, C. Leuridan en L. Wullepit. Wourhen. Burgemeester, J. Hein- dryckx; schepene, L. Boinuiers. Zarren. BurgemeesterG. Wullepit; schepene, 1. Couchez. Alveringhem. Burgemeester, L. Groen steen; schepene, F. Houtman. Gliyverincliove.Burgemeester, P. Brut- saert; schepenen, H. Uenis en P. Rooryck. Hoogstade. Burgemeester, Beesau; schepenen, B. Rooryck en P.-J. Rooryck. By ministerieel besluit van 20° january, zal de jagt gesloten worden van den 2° february aenstaende, middernacht. Doch de jagt op het waterwild langst de heken en rivieren blyft open tot den 1° mei medebegrepen. De tuchlraed der burgerwacht van Kor- tryk heeft dynsdag zitting gehouden. Men meldt dat er strenge veroordeelingen uit gesproken geweest zyn. Een fabriekante wachter der 2e kompagnie 1° bataljon, zou veroordeeld geweest zyn tol 5 dagen gevang, 10 fr. boete, gedurende een jaer uit de lysten der burgerwacht geschrabd te zyn, en tot de onkosten om aen den oproep van den kolonel niet beantwoord te hebben tydens de kiezing van twee kaporaels die zich zeven verschillige keeren herhaeld heeft. Dat vonnis zal onderworpen worden "-vhnf vin kassalie. Te Rousbrugge is overleden M. J.-B. Ruyssen, sedert ettelyke jaren byregler van het Vrederegt des kantons Rousbrugge- Haringhe, in den ouderdom van 90 jaren. STAD YI'EREN. Naer men in de dagbladeren van alhier gelezen heeft, is het oude klooster gebouw der Capueynernonnen, ten zuid- kante dezer stad gelegen tot eene fabriek van Rouaensche sloffen, sedert nieuwjaer, gebruikt; naer men ons verzekert, doet er de heer Barbier Mulier eene nyverheid herleven die eertyds veel bybragt om de stad, onder het stoffelyk betrek, te doen hloeijen, eene nyverheid die gestadig werk verschafte aen een groot getal inwoners, en welker voortbrengsels, te recht hoog befaemd, algemeen gevraegd werden. Men verstaet dat gezegde heer, ten einde de overgroote medestreving of concurrentie uit te staen, zich by eene geringe winst zal moeten bepalen, trouwens wat al de maga- zynen zyn niet opgepropt met, in den schyn, dusdanige artikelen, die, schoon en verscheideneventwel die gewenschte kloekte en duerzaembeid niet aenbieden doch hy durft het wagen, verzekert men, tot de oude tyden in zyne werkingen terug te keeren, dat is, aen zyne fabriekgewroch- ten, niet alleen dien schitterenden glans, die aengenaemheid van heden, maer nog Dit blad verschynt den Zaterdag van iedere week. Prys van iuschryving by ja«;r Voor de stad Fr. 4-oo. Voor de provincie Fr. 4"^o. De Jaergang begint met den ien September. GAZETTE BEKENDMAKINGEN zeventien centiemen den drukregel Brieven, Bekendmakingen en Geld moeten aen den uitgever Vrachtvry toegezonden wordeu. De bekendmakingen moeten den Donderdag, toegezonden worden. GODSDIENST EN VA ME III# A ND. claCr zyn zy Gtootgowdon*- OFFICIËLE AKTEN. J REGTBANKEN, STERFGEVAL. n

Gazette van Yperen (1857-1862) | 1861 | | pagina 1