IlL ili Ml 4) Ml 1I) li I *-« Indien men geloof mag geven aen eenen bezonderen brief fan Parys, negen hondert ofhciereu van het fransch leger, hebben aen den minister van oorlog bun ontslag gezonden sedert den I January, ’tgeen eenen grootfcn indruk gemaekt heeft. Van Genève wordt geschrevendat de fanatieke, onder den naem van Momiers bekend, uyt verkeerden godsdienst-vver weder eene moord begaen hebben. Eenen hunner, eenen jongeling van 23 jacren, heeft zich vry willig door kruyssiging ter dood laten brengen. Men schryft van Copenhage, 8 dezer, dat den oversten der politie van Nibourg, uvt oorzaek dat’er de zelfs-moorderyen zoo gemeen zvn, de volgende woorden op een graf heeft doen plaetsen. Jlier legt begraven den ze/f,-moorder Hansen, aie den 20 JUaerte 182G van zyne hoop in God afstand gedaen hééft. Leezer, peysd op uwen schepperin uwe jongh ydvoor dat de dagen van ongeluk aenkomen. Vevbhe, 3 Mey Den 28 April lest-lcden, om dry neren ’s morgens, is’er op onze kust geslagen geweest, door het onstuymig weder, het hollandsch Schip Gezina Gardina, Kapiteyn Roelf L. Baelsema, van Fyndam, gelaeden met 3i lasten Timmcr-hout, komende vanMondel, in Noorwegenen bestemd voor Rouan, in Vrankryk, den ongebikkigen Kapiteyn die nog maer onlangs getrouwd is, had aen zyn boord zyne jonge Vrouw en een Kind van 7 maenden oud. Het was de tweede reys dat hy ondernammet het zelve schip, waer voor hy over dry maenden5ooo guldens had geteld. Toen hy zag dat er geene hoop meer was van zig uyt den slegten stapte trekken, en ziende dat de zee-baeren over zynen boord sloegen, sloot hy zyne Vrouw en Kind in de groote kamer om bet water te beletten daer in te dringen, en deze niets anders meer hoorende als de ruysschcnde zee, hééft eene uer en half in het voordagt geweést dat haeren man en de equipage, vier mannen uytmaekendc, over boord geslagen waereu, en dat zy vaerde op Gods genaede. Het schip ligt maer dertig stappen van de duynen, en nogtans, naer dat het zelve gestrand was, hééft den Kapiteyn zyn kind en dan zyne vrouw in de schuyt gesmeten en daer naer is hy en zyn volk in de zelve gesprongen en gelukkig aen bel land geraekt. Zy hebben by den Ontvanger en andere Beanipte van de Panne alle liulpe en bystand bekomen, het geéne deze ongelukkige in recht zyn te verwagten van alle de bediende van den mensch- lievcnsten der koningen. Dit zelve schip was niet verassureeTt. U. W. E. P. Hedenschryft men uyt de Panne, dat gisteren eenen Schens* timmerman ondernomen heeft het gestrand schip in eene der ziaerst-gelegene haeven te brengen, hy is alreede bezig, en ver zekert dat wy, zondag of maendag ten langsten, van Let spectakel zullen genieten het gemeld schip te zien afdryven. Ter zit-dag van 28 April lest, zyn verwezen, door den Rccht-bank van enkel Policie alhier, Anne-Thercse de VVaelc,

Het Advertentieblad (1825-1914) | 1826 | | pagina 4