Berigt. HUIS, I VEURNE. STAD POSTE AUX LETTRES AFURNES. - By J. COLLETte Nieuport, Allcrbcsten HARING te bekomenzoo al» Hollandsche Pekel-haring Gestoorden dito (oni tcrooken). Gerookten en drogen dito. Alle volle en eerste kwaliteit. Suppletieve ^4enbestedings-werken in de caserne der Gendarmerie En vereffening en verzandings- wer ken van een gedeelte van den wesl-burgiveg, van aen de Panne- calchiede by de herberg genoemd de halve Maen, lot aen hel Padde wegelke Uir-ER Hand TE PACHTEN, lts GROOT B.1 GBBIBFLTK J. TIMMERMAN, Conimissionaris in Granen ^rttrnr, Heeft d’eer het publyk bekend dat hyeen» te weekeen E Brugge zal verheuren 1 of den Zaterdag, navolgens der gegadigde. Sche- I TbR OKDOIUIASTIB De Secretaris Pkighot. 1 te maken k WM Rytuig op het zy den Vrydag de beliefte Elk zeg het voorts. Levies de la boite. X 6 he ure» du matin pour toutc la Belgique et l’étranger, sauf Dunkerque et touics le» villes et communes en-de^a Lille, St. Omer et Boulogne. A 8 heure» du matin, (service rural) 1.’ Bulscamp, Houthem, Leysele, Isen- berglie, Vynchem et Wulveringhem. 2.’ Hoogstaede, Loo, AlveringhemGeren et St. Ricquiers. 3." Steenkerke, Eggewaerts- cappelle (Aseappel)LainpernesseZoete- naey, Avecappelle en Beoosterpoort. 4-’ Coxyde, la Panne, Adynkerke, Moëre en Bewesterpoort. A midi, idem pour toute la Belgique et l’étranger, y compris Dunkerque et toutes les contrées designées a la première levée. A 10 heure» dusoir, pour Ypres, Pope- ringhe et les communes qui en dependent plus pour toutes les villes et communes qui longent la fronlière de Rousbrugge jusqu’a Courtray. Le bureau est ouvert pour les aflianchisse- mtnsreclamationsetc., etc. Le matin de 7 a 8 */2 heures, et de 10 heures a midi. L’après midi de nn a 4 heures. Le pcrcepteur prie inslrmment le public de respecter la fermeture de son bureau, vu qu'il lui importe de ne pas étre interrompu pendant la reception et l’ex- pédition des depêche. Het kollegie van Burgmeester en penen der stad Veurne Maekt het publiek bekend dat op inaendag 15 February 1847om tien uren voor middag, in het Stadhuis aldacr, zal worden overgegaen tot de publieke Aen- besleding der werken hier bovengenaemd wanof de deviesen die ten secretariate ter inzage van een-ieder zyn berustende beloopen te weten De werken te verrigten in de caserne der gendarmerie tot fr. 697-93. En de vereffening en verzandings- werken tot fr:1768-00. Ykibai, den 3 February 1847. liurgmeester en Schepenen OLLEV1ER. Ten dienste van Giossiers-winkel Staende en gelegen in de stad Veurne, °p do Houtmarkt, en aen den hoek van de Nieuport-stract n.’ 13, bestaende in winkel, keuken, groot.: kamer, een klein kabinet en kantoor id. vyf bovenkamers twee groote zolders, schoonen kelder, twee groote graen - magazynen een beneden niagazyn ten dienste van kooien of andere waren, een peerdestal ten dienste van twee peerden, eene courpompe citerne, id. een nmgazyn tot leggen van café en andere drooge wareninhoudende een oven tot branden van café. Alsnu bewoond door d’heer Abeete directeur der messa- gerie van Van Gendt. Om ingang te nemen met 23 april aenstaende. Zich aenlebieden by d’heer MERVE1LL1E- MATONte Veurne. BELAX'GRÏKE MEUII IGIIEDE V. ENGELAND. Lordbk, 2 [ebnianj. Men leest in the Economistdagblad van Londen 500 vaten amerikaensche ajuinen zyn hier door het schip Prince Alben inge voerd. Men is van zin dezelve in plaets van aerdappelen in te voeren. Indien deze ajui nen gewild worden, dan zullen er weldra grootere kwantiteiten worden binnen ge voerd en reeds heeft men eene groote menigte zaed van de beste kwaliteiten doen hen. aerts komen om dezelve hier voor te teel en. De prys ran het brood is in verschei dene wyken van Londen gedaeld. FRANKRYK. Pakys, 4 february. L'Univeis Religie u.c meldtaongaende de trappisten te Staoneliin Algerien dat deze zichopeenen woesten grond gevestigd heb bende, de bebouwing ilaer van met een ka- pilael van 62,000 francs begonnen hebben, hetwelk nu een jaerlyksche rente van 26,000 francs oplevert-, buitendien bezit deze ko lonie een gebouw, waer in dagelyks tien reizigers kosteloos verblyfvinden. De trap pisten hebbende weerde van hunne lande- rien tot 400,000 francs doen stygenver- koopen uitmuntend slagvee, hebben 750 bunders bouwland, waer van 450 voor weiland en 117 tot den larwebouw gebezigd worden. Zy hebben 3000 inocrbczie-boomen en 1000 vrucht-boomen geplant, en als proeve ook dry bunders voorden wynkweek acngolegd. Hunnen veestapel van runderen peerden schapen en verkens bedraegt 947 stuks. Dagelyks worden 60 leden van de orde, 30 werklieden en 10 reiziger» onder houden. BELGIEN. ViüitttB, 6 february By koninglyk besluit door Z. M. den ko- ning onlangs genomen is onder ander aen den heer Alexander Maesontvanger der directe belastingen en accynsen alhieront slag van zync functionmet de magt om zyne regten tot het pensioen te doen gelden verleend gcwlorden. By koninglyk besluit yan 23 januari lestleden zyn onder ander de leden van den militie-raed van het arrondissement van Veurne, voor de ligting van 1837 benoemd te weten Voorzitter, de heer H. Vandevelde, lid van den provincialen racd en procureur des koniugs van de regtbank alhier. l’laetsvervangerJ.-B. De Graevelid van den provincialen raed en burgmeester te Stuyvekcnskerke. Liddenh.’ L.Ollevier, burgmeester alhier, l’laetsvervanger, den heer C. Van Damme, schepen alhier. Woensdag lest was’er byna geen graen ter merkt alhieren de terwe is al wederom merkelyk in prys verhoogt. Om dat onze merkten kleen zyn is het niet te verwonderen, want de groote vryheid laet alles toe, en het krielt van langst om meer van kooplieden in zaden en granenalles word opgekogt by den boer en langst wegen en vacrten wegge voerd zoodanig het te vreezen is dat er wel- haest geen meer op de zolders zal te vinden zyn. Dat de wet voortaen, onder strenge straf, al die opkoopsbewegingen belette de boeren zouden toen wel ter merkten komen; wy zouden met hun regtstreeks handelen en al die vervoer en commissie-kosten zouden de pryzen der brooden niet helpen verhoogen. Wy verstaen wel dal het eene gewest des ryks het ander moet gerieven, niaer de boeren zullen wel te merkt komen want al dat rondloopen en opkoopen doet de pryzen zeer verhoogen, jen al de commissionarissen en commission moeten er uit betaelt worder, dus dat die groote vryheden maken dal, m plaets men van ouds plagt te zeggen den. ON SOÜSCRIT AU BUREAU DE LA FEUILLE Aux Rois Contemporains Biographic des Souverains de l’Europe. Mode de Publication et Conditions de la Souscriplion. La Biographic des Souverains en 1846, forinera un magnifiique volume-album de 500 a 600 pages, et sera publiée en 50 li- vraisons. ï'outes les livraisons qui parai- traient au-dela de ce nombre seront fournies gratis au 3,000 premiers souscriptcurs. Cw abibs MESSELYNherbergier te Pervyse verwittigt een-ieder dat hy geene schuldea door zyne vrouw Marie-Therese Pauwels, of zyne schoon-kindcren Francis en Charles Delalecuwemet hem woonende, gemaekt, zal erkennenhy verklaert openbaerlyk dat hy aen geene van hun daer toe magt heeft verleend en dat al wie met hun over den ondergeteekenden zal contracteéren aen zich zelve zal moeten toewyten de na- deelige gevolgen die er af aen hem zouden kunnen toekomen. Pervyse. den Februari 1847. C«. MESSELYN. U IT F. R HAND TE PACHTEN Om in gebruik te treden met St. Joris-dag 23 April 1847, om HERBERG te houden Een HUIS, to Veurne, in de Duynkork- •traelgeteekend n." 4bestaende in twee groote beneden- en dry boven-plactzen met doorgang, ngterplaets en stal. Nu gebruikt door Chiulcs Quartier, onderwyzer. Den pagter zal vermogen te beschikken van eene Remise oost neven» 't gemelde Huis, om aldacr 16 a 18 peerden te stallen. Zich aentebieden by B.‘ PROVOOST, brouwer te Veurne. De gene die aen hem zelve niet konnen spreken, konnen hun tot dies adresseéren by sieur Sobry, in do herberg het Stad huis in hel zelve Veurne.

Het Advertentieblad (1825-1914) | 1847 | | pagina 3