VERVALSCHINGEN HUIS, KLEI N BLA D. TEN DIENSTE VAN BAKKERY, TE PACHTEN TERSTOND, en zeer goed BAKKERS-ALLAEM OVERTENEMEN EO rmm Cambridge, die eerst 1000 het acn den 11 E I.1V G R1 K E N l E U I' 1G U E I) E i V. FRANKRYK.Pamys, 20 april. Prins Napoleon heeft te Valence de ka mer bezochtwelke in 1785 en 1780 en in 1791, door luitenant Bonaparte, later keizer Napoleon, bewoond werd. Die kamer is, sints de krooning des keizers alt'yd door eenen officier der artillerie bewoond'gew o r- l)E REIS TEGEN DANK. (Nacr ’t hoogduilsch van Zscuokkk. (Vervolg. Zie nummer 1486. Maer genoeg van politiek. Gy zult eerder nieuwsgierig zyn te lezen hoe ik eindelyk, inplaetsvan naer Warschau, hier in dit vcrwenscht, erbarmelyk stcedje gerankt ben? Hoor maer. Wie er zoo diep in zit, moet geenen spotvreczen. Gy zult hertelyk lachen, ener blyiï my eindelyk niet over dan mede te lachen, ofschoon ik de grootste lust heb te wanhopen of ik nog ooit weer by u zyn zal. Wy waren gisteren te Sochazew tot laet in den avond te samen, eer wy weder, God weet voor hoe lang scheidden. Daer ik niet reke nen mogt zoo hacst postpeerden te krygen, en ik toch, ondanks myne vcrmocijenis, seffens naer Warschau terug wilde koeren om my by u te verontschuldigen, was Felix zoo goed my door zyn militaire magtwoord een rckwiziiierytuigtotBlonic te verschaffen. Er verschean eene secs met dry kloeke rossen bespannen. Ik drukte luyrien wakkeren Felix nogeen» acn myn herthy reisde heen, en ik weldra ook. de slaepdronkene oogen weer goed toe, en immer waerl gy het die my in het verloren paradys terugvoerdet. Als ik eindelyk my uil den bedwelmenden sloep losrukte, be merkte ik met schrik dat hel reeds bolder dag was Ik had er op gerekend, na midder nacht te Blonie lo zyn. Ik trok de gordynen der sees weg, en zag dat wy in een steedjü waren, dal ik in myn leven nog nooit de eer had te zien. Waer zyn wy dan vraegde ik voerman. Te Kutno antwoordde de kerel heel droog, en reed allyd voort. Te Kutno! schreeuwde ik van woede builen my zelvcn. l’laegt u de duivel ketel, my nacr Kutno te slepen? Nacr Blonie, naer Blonie wil ik De guit deed alsof hy geen ooren bad, reed voort, en hield eindelyk hy eene her berg staen. Ik kwam,er wel is waer uil, want ik was, myn gansch lyfduor, ttls geraebraekt; maer ik had de grootste verzoeking den vennalcndyden deugniet in T midden der strael af te rossen, lly beweerdo intusschen dat de franscho officier, die hem tol de reis had gedwongen, hem Kutno had genoemd- 7.00 had hy hel ten minsten vcrslaen. En VANDERKEULEN - VAN110ÜTTE l’la/bnneur en Tapissier, Heeft d’ecr het Publyk kcnbacr te maken, dal er hy hem te bekomen zyn 250 soorten van Meubelpapier, bestacnde uit ongesati- neértgesalineértgeveloutcérd enz., acn alle pryzcn Schouwstukken in figure van 1 fr. 75 c. hel stuk tot 7 frs. eerste soort met gouden boorden, gemarbrcérd papier eerste soort, zwart Vernis, gouden Boorden dienende vo >r alle schoone papieren alles aen goedkoopen prys en vanonveranderlyke kleuren. lly verhoopt door zyne geringe pryzen alsook door de goede hoedanigheid zyner Goederen, hel vertrouwen van het Publyk te verdioaen. Te bekomen by den uitgever van dit Blad VERHANDELING over de DER LEKEN MI ODELS EN MANIER OM DEZELVE TE ONTDEKKEN door J.-B. Sobrï Apotheker Prys 60 cenlimcn. Lest gebruikt door l’ietcr Spilliaertom door den kooper acnslondsaenslag te hebben. de veiltng-voorwaerden en cigendoms- tietelcn berusten ten kanloore van den notaris FLOOR, te Veurne. Aen zeer genadige pryzen. Zich te adresseércn ten bureelc van dit Blad. Een nieuw rykssubsidic van I franks is vergund aen het koinitc van (hooi nieuw nedei landwh woordenboek. Het nederlandsch gouvernement heeft een berigl afgekondigd waerby de kapers, het paviljoen of koinmissiebricven van eene oorlogvoerende mogendheid dragende, >n geene nederlandsche haven zullen toegc- lateii worden. Tevens verwittigt hel dat geeno kaepbricvendoor de oorlogende mogendheden aen nederlandsche burgers afgeleverd, voor wettig zullen herkend worden en dat zy als zeeschuimers door do nederlandsche en vretnde reglbanken zul len kunnen vervolgd worden. Een akker- en hof kundige beweert dat de ziekte der acrdappelen uit de groote hoe veelheid mest, die men voor het vetten van het patatcn-land gebruikt, voortspruit. Do planten zyn gelyk de menschen zegt die landbouwkundige; als de menschen te veel gevoed, te veel gemest worden, tworden zy ziek, en zyn aen vele plagen onderhevig. Zoo gaet hel met de planten. De acrdappelen eischen eenen magcren, stcenachligen of zavelachtigen grond mest men den grond te veel, de plant wordt ziek en zet de plaeg aen andere akkers voort. Men leest in de Gazette van Gent Men verwacht hier binnen kort een schip uil Amerika welkten grooten doele metgczoutenvleeschisgeladen.llet is een gentsch uilreedcr, die dit vleesch voor eigene rekening heeft doen komen. Men denkt dat hel aen minderen prys dan nu zal kunnen verkocht worden. Er zyn weinige tydingen nopens den oorlog, zoowel betrekkelyk de hangende diplomatische onderhandelingen als over de krygswerkingen. De duitsche dagbladen blyven veel hoop voeden dat de onderhan delingen tusschen Oostenryk en Pruisscn eenen goeden uitslag zullen hebben. De con- fercncie van Weenen heeft eenige werk- zacmhciden hernomen, en houdt zich vooral met de zaken van Griekenland bezig. I Hoewel de grieksche opstandelingen op ver scheidene punten geklopt zyn geworden, vereenigen zich niettemin nog altoos talryko vrywilligers, die voor de ontvoogding der griekseh-turkschc provinciën ten strydo trekken. Het schynt dat Engeland en Frank- ryk geweldige! verbolgenzyn ophel grieksche hof, dal onverdoken den opstand in de hand heeft gewerkt. De hertog van Cambridge, die eerst to Marseille moest t’schcep gaen is plotselyk den. Een vergulde arend met een lint in I den bek, waerop de hierbovengemelde jaertallen vermeld zyn herinneren acn hel verblyf van Bonaparte. Eene marmeren plael boven do deur duidt insgelyks «lo gewezen wooning van den jongen luitenant aen. Tc Valence leeft nog eene vrouw, die aen den jongen officier zyne inaellyden droeg. By het verlaten dier stad had hy haer 12 fr. gegeven waarmede zy een kleed kocht, dat zy nogalle jaren op S. Napoleons- dagaentrekt. Zy trekt eene rent van 600 fr. De Moniteur kondigt de wel af waer- door liet contingent der klas van 1858 op 140,000 mannen gebragt wordt. Men schyft uit Lyon Onze teckc- naers voor modestolfen zyn op de gedachte gekomen ottomanische giletr te maken. Bo vendien maekt men nu klccderenstoiren met breede teckeningen en turkschc let ters. De goud- en zilversmeden maken arm banden met halvemanen en pachas-stecrlen. Onze modewinkels liggen vol met foulards, waerop gedrukt zyn de kaert van den oorlog, extrakten uit den eoran, en too- neclen en portretten met den oorlog in be trek staande. BELGIEN. Axtweepes, 21 april. Te Bouchout is de vrouw van een schoen maker van vier gezonde kinderen bevallen. Hier kunnen wy nog byvoegen, dat een der byzondersle schoenmakers van Lier de verledenc week van een en dezelfde vrouw zyn diy-en-twinligtle kind ten doop gedragen heeft, en dal zy alle dry-en twintig in leven zyn en de beste gezondheid genieten. Do brave vader hoopt «fat de goede God er hem nog wel eenige schenken zal. Brussel, 21 april. De aanhoudende droogte bedriegt voor al de hoppeplanten. Ofschoon dezelve nauwelyks boven de aarde uitgeschoten zyn, meenen de mannen van ondervinding reeds te bemerken, dat de insekten dio welhaast zullen aentasten. Men weet dat ze kere sourt van plautluizen welke door de warmte ontstaan, de groote vyanden der hop zyn welke zy afknagen en doen zwart worden. Veukse, 22 April. Dynsdag lest heeft men in de Adinkerkschc- vaert, een weinig over d’Adinkerke-brug hel lyk opgevischt van den schaper van den landbouwer Mercy te Adinkerke, welken zoo het schynt cr by ongeluk zou inge vallen zyn en verdronken. Van dc reize des voorgaenden nachtsge durende welken ik geen oog gesloten had, zoóals van hel gewoel des dags vermoeid, beschutte ik my tegen den sneeuwwind met de voorg< trokken gordynen der secs, wik kelde my digt in tuyiien mantel, drukte my in den hoek des rytuigs en sliep; ondanks de harde planken, in. Hel was een gelukkige inval geweest dal ik te huis ovec myne bal- k leedcren my oen overrok nog getrokken had. Eetto heele vracht hooi moest myne beenen slechts met dunne schoenen en zydene koussen bekleed, lot schut dienen. Ik sliep onrustig, maer droomde aenge- naem, want gy waerl myn droom, O hoe lieftallig, hoe goed maakte u de god der inbeeldingen! Welke.zalige woorden las ik in uwe oogen! Myne ziel was in de uwe; ik wist wal gy voeldel, en toch gevoelde ik oneindelyk meer dan gy. dalzulks maer een droom moest zyn Indian gy maer wist, bckoorlykc Amelie, over welken hemel gy kunt beschikkenzoo kost gy onmogclyk in do wezenllykhcid anders handelen, dan in myne droomen. Hoe dikwylsook de allcrombarmhertigstc ribben- en hoofdstooton my uit myn nerdseh paradys deden schieten, stool ik toch steeds

Het Advertentieblad (1825-1914) | 1854 | | pagina 2