JLand-V ette, Vereenigde Belgen, FABRIEK lief- MAGAZYNEN DEPOTS Gekend onder den naem van ROSALIE ALLAEYS, Panne-straetn. 16, 1 A. G. van komt vestigei I rwss In <lc Fabriek zelve. En to Gent, by d’heer Comelis-Grëgoire, koopman, St. Jansvest, 12. BRÜSSELSCHE MAETSCUAPPY de (les HELGES RÉVMS), J an onderlinge vc> zekeringen tusschcn de in- wooners tan Belgiëtot waerborg van onroerende goederen en huerders verant woordelijkheid, meubelen, koopwaren en In Veurne, by d’heer Yaiiaccke-Dcgroote, koopman. Di'zo Vette is geen vreemd prodnkt, nog geensins eene uitputtende vette, als Guano en andere, maer wel een kloeke, duurzame en grondverbeterende veile, die sedert verschelde jaren gebruikt wordt door do landbouwers van Oost-Vlaenderen en andere streken. Alle voorderc onderriglingen worden gegeven by de depositarissen dezer. van Zwarte Poedervette uit dè Bruiloft Opgeregt in de oude Bruiloft, te Gent-' Brugge, langs den brusselschcn steenweg, tusschcn Gent en Belle. Voor alle inlichtingen zich te vervoegen by den Agent-principael Louis-Jozef ABEELE, connnis-greflier by het vredegeregt en zaek- waeriienieroude Beestemarkt, Blcekery n.° 10, te Veurne. By denzclfdcn zyn er te bekomen kapitale sommen van 1000 tot 115000 francs mits goed bezet. middag. Reiskaertcn voor den yzcrcn weg, aen 50 prysvermindering, zullen ge zonden worden aen de hoveniers die den winterkoers hebben bygewoond. Eene dame dezer stad h >d cenen per soon gelast met in eene of andere venditie voor haer gebruik een ezel (slaepbank) aen te koopen. Eené juffer barer familie, aen wien zy dit vertelde, raedde haer zulks af, vermits nog andere barer bloedverwanten van verscheidene zulkdanigc meubelstuk ken voorzien waren en zy dezelve gemak- kclyk in gebruik konkrygen. Dit overhaelde de dame in kwestie, en spoedig zond zy hare meid naer den persoon, welken zy melden r.enkoop had gelast, om dezen af te zeggen. De meid vloog naer den aenkooper en ver- klaerde dezen, met de komplimenten van Madame, dat het niet noodig was hy eén ezel voor haer kocht, vermits er al ezels genoeg in de familie waren. Gazette van S. Nikolaes.) kan worden. Myne zaken zyn sedert langen tyd achteruitgegaan. Elk jaer vond ik my dieper en dieper iu schulden. Dit beangstigde my zeer en ik zag ten laetste in, dat ik het zoo nipt lang meer kon houden. Ik heb daerover nooit met u willen spreken gy scheent allyd met u zelve reeds genoeg te doen te hebben. Niet lang geleden toen ik den stand myncr zaken eens naging, kwam er een vriend by my, die vroeg of ik geneigd zou wezen zeacn kant te doen, Hy wilde zo wel koopen cn bood my eene goede som. Maer wat zal ik dan gaen doen zegde ik. Ga naer Californien, was zyn antwoord. Dacr hebtgy een mooi vooruitzicht, en de boot vaert elke week.» Hy vertelde er my zooveel van, dat ik zyn raed besloot te vol gen Ik verkocht myne zaek, voldeed al myne schulden, betaelde uw huishuer twee jaren en Betjeeen kwartaal vooruit. Toen ik dit alles gedaen had, hield ik juist genoeg geld voor myne reis over en nog vyftig dollars, die ik hierin sluit. Dat zal voor het oogenblik voor u voldoende zyn. Sy kunt BELAN GRYKE NIE UIY1GUE DEN. Veorue, 12 Mei Op 20 dezer zal er alhier eene grootc pryskamp van vinken plaets hebben. Ver scheidene schoone pryzen zullen hy deze gelegentheid te winnen zyn en wy twyfelen niet of een aental liefhebbers zullerer aen willen deel nemen. De waters in de voert van Oostende naer Brugge, zullen, van den 21 july tot den 30 augustus, leeg getrokken worden. In den loop der innend april zyn 1000 brieven aen het cenlrael postbesluer terug gezonden, de adressen onvolledig, onlees baar of onnauw keurig zynde. Van dit getal hielden er 67 weerdyen in, voor eene som van fr. 4345-90 o. De Monileur meldt, dat de kostelooze lessen voor het snoeijen vin fruitboomen te Vilvoorde zullen plaets hebben als volgt voor de hoveniers, op zondagen 20 mei, 10 juny cn 8 july, des middags; en voor de liefhebbers, op maendagen 21 mei, 11 juny en 9 july, terf" vier uer 15 minuten na uw huis laten zoo als het isennaeruwo moeder gaen, indien gy dat goedvindt. Ik heb geen tyd om over u te denken of plannen voor u te maken. Zoodra ik kan, schryf ik tl weder. Als gy dezen leest, zal ik,indien alles medeloopt, reeds ver weg zyn. Ik bemin u, Juliette, en ik heb ook myne kinderen lief, eïi het is voornamelyk ter wille van u en hen dal ik dezen stap doe. Geen uwer is tegen armoede bestand. Ik vertrek met het schip Emilia. Verdere by- zohderheden meld ik u met de eerste gele genheid Boud goeden moed en reken er op dat ik als een vermogend man terug kom'. Het goud ligt in Californien te rapen als braembesiën, en geloof vry dat ik my niet schaem te delve; ik heb stevig» handen en moed genoeg. Kus de kinderen voor my cit zeg Betjedat ik haer niet zal vergeten als zy goed voor u is, terwyl ik weg ben. Geloof dat ik steeds blyf uw hebbende. WiLLJtH WaRRIT» Te vervolgen.) FRANKRYK. Veroordeeling tan Pianori. Pianori, beschuldigd van aenslag op het leven des keizers, is maendag lest voor het hof van assisen der Seine verschenen. Do jury heeft hem pligtig yerklaerd. w Pianori is tot de straf der vadermoorders verwezen. Alhoewel men tot hiertoe geene mede- pligtigen van Giovanni Pianori ontdekt heeft, tracht de besehuldigingsakte te be- wyzen dat het geen afgezonderd schelmstuk is, met daer te stellen dat de beschuldigde betaeld was geworden. Die beweering is daerop gestaefd, dat, Pianori onlang uit Londen is teruggekomen met omtrent 300 franks, geld dal hy met werken niet heeft kunnen winnen. Men weet dat zyne twee- loop-pistool 150 franks gekost had (zonder Zy verzekert tegen brand en het vuer des hemels, alle Goederen zoo als: Gebou wen, Meubels, Veldvrugten, Vee en Koop-i. waren, mits geringe premien. de schaden worden comptant betaeld zoo haest dezelve zyn vastgesteld. Sedert haer bcstacn heeft deze maet- schappy in het arrondissement Veurne, meer dan voor 60,000 francs brandschaden vergoed Agent principael te Veurne, B.‘ PIERRET, deurwaarder, Nieuport-stractn.' 9. buermans-verhael, tegen brand, cn blik- semvuer, gernagtigd door koninghjk besluit. van de nachtwacht. Zy gaf liet toen op hem nog terug te hooren kopten, en terwyl zy alles by ziclizelve opsomde om hare gram schap gaende te houden, viel zy in slaep. Hel scheen haer toe dat zy pas in slaep was gevallen, toen Betjc met zeer weinig omslag de deur opende, en de luiken ontsloot om de stralen der morgend zon door te laten. Jufvrouw Warren, zegde zy, zie als 't u belieft eens, wat dit beteckent. De loop jongen heeft my een vol uer voor mynentyd gewekt, en toen hy zyn mandje voorde deur gezet had, is hy als een pyl uit eenen boog weggehold. Boven op de mand vond ik eenen brief aen u van mynheer Warren.' Daer is iets gaende, weest er zeker van.» Mevrouw Warren brak, bevendo van ongeduld, den brief open cn las Liefste Juliette 1 •Mack u, als ik u bidden mag, niet be vreesd. Fr is niets vreesclyks gebeurd, noch zal er, voor zoo ver ik weet, gebeuren. Lees myn brief met kalmte, cn schik u zoo goed in*gclyk in hetgeen niet meer verholpen Heeft de eer aen de kennis van het Publyk te brengen dat zy terug gekomen zynde van Brugge, (alwaar zy het am bacht van Kleedereo Corst'en in de moden geleerd heeft) zich nu komt vestigen om haer ambacht uitteoelenenin haer buis, of in dat van degeene die haer zullen begeeren. Zy beveelt zich aen de goede gunst van het Publyk en verhoopt door haren yver en vlyt zich er van weerdig te maken, en die ten vollen te verdienen. BRUXELLES. BELGISCHE MAETSCUAPPY algemeene assurantiën tegen brand. kamer der volksvertegenwoordigers. Zitting van den 5 mei. De kamer, na hy eene eerste stemming het wetsontwerp over de maten en gewigten aangenomen te hebben, heeft de tweede stemming verdaegd tot na de beraadslaging van het wetsontwerp over de polieie der bewateringen in dé Kempen. De algemeene beraadslaging van dat laetste ontwerp is zaterdag geëindigd geworden. De kamer heeft, in hare zittingen van dynsdag en woensdag, de artikels gedisku- teerd en gestemd van het wetsontwerp op do polieie der bewatering van de Kempen. Zy heeft de tweede stemming op donderdag bepaeld.

Het Advertentieblad (1825-1914) | 1855 | | pagina 3