HUIS Landgoederen VERMOUT-DEETENS, HOFSTEDEKEN VERPACHTING NOUVEAUTÉS. A FURNES, VERVALLEN TE CROMBEKE OPE.NBAER TE VERKOOP!*’. gelukt zyn schoon OPENBARE VAM Toebehoorende het armbestuer der gemeente van A D JAK E II K E. Woensdag 2-4 September 1830, ten twee uren na middag, in de herberg van Sr. Mal- l/iys Desranieaiix, te Hoogstade in de dorp- Dynsdag 7.J" October 1856, ten 9 uren ’s morgeus in het gemeente-huis, tot Adin- kerke, bewoond door S.' Fi anciscus OUevier, zal er door den Notaris PLANTEFEUE, ter residentie van Veurne, met de tusschen komst van die hel behoord, overgeg.ïen wor den tot de openbare Verpachting, by opbod, (voor 9 achter een volgendejare», in te gaen (•"October 1837 voorde Hofsteden, Hovenier en Z leilatiden en voor de Weiden den 1 l’1'" November, behalvens het n.’5, wezende Zieiland in Ghyvelde, Frankryk, die zal verpacht worden voor 10 jaren, in te gaen 1”** October 1836,) van de Landgoederen toebehoorende het armbestuer der gemeente van Ad in kerke, en die by daertoe uitgezonden plakbrieven breeder vermeld zyn, Het kohier van lasten en voorwaerden, onder de welke de Verpachting zal ge schieden, dragende namenlyk dat alle de pachters, zonder onderscheid, zullen moe ten b >rg stellen, berust ter inzage der gega digde ten kantoore van den voornoemden Notaris PLANTEFEDE, met de Verpachting gelast. Op Woensdag 8 October 1836, ten twee uren na middag, in de herberg den Keizer, bewoond door l'ieter Aernout, le Crombeke, in de dorpplaels, zal gebeuren de openbare Verkooping in eene zitting, van het naer beschreven Goed. meesters, die zoo wel bekend is; het overige der belastingen werd verpacht aen persoenen van denzelfden aert, die den naem van al- gemeene pachters kregen. Aeuvankelyk warende imposlnieesters en algemeene pachters mannen >nn net gouver nement zy waren gelast met de invordering der belastingen, mits een zeker voordeel hetwelk men hun op de ingi vorderde som men toestond. Doch om dit stelsel nog meer te vereenvoudigen en om in het acnhoudetid geldsgebrek te voorzien, in hetwelk men zich destyds bevond g bruikic men eene andere wyze, welke wy hier zullen doen kennen. Men kan uil hel volgende oordeelen over den handel, welke door die financiëlen gedreven werd. In 1783 bragt de heer Necker, de be volking dier provinciën op 663,-400 zielen, en het geheel van zyne belastingen op 11,800,000 livres; hy voegde er by, dat hy de hoop voedde die iaelsten eerlang de 12 milljoen te zien te boven gaen, ten gevolge van de noodwendige verhooging van den pacht. Het volk heeft steeds tegen die finan ciëlen een onverzoenly ken haet gekoesterd. Dit legt het gelukken van Mandrin uil, en het is zeker, dal hy, zonder zyne rooveryeii en wreedheden, er in zou gelukt zyn de be volking der provincie in opstand te brengen Marchand de ürapi, rue du Sud A l’honneur d’informer le public, qu’il vienl de recevoir de Paris, un grand choix de divers tissus faniaisie nouveaux, pour Robes. Ou trouve chez lui un bel assortiment d’étolFes pour palelolts, pantalons et gilets, et tous les articles d’hiver a des prix trés moderés. Gemeente Ci ombeke. Eenigen koop.Een Hofstedeken met de Gebouwen die zich nog aldaer bevinden, de hoeveelheid vol; e is titel van 2 hectaren 12 aren 63 cent., en volgens kadaster van 2 hectaren I are 90 cent., Ilofplaelst, llove- nierhof, Boomgaerd en Z.ieilanden, palende oost iiacsl den noorden aldaer verhappende aen bosch van het bureel van weldadigheid van Crombeke, nog oost hove lierhof van de weduwe Debreucq, aldaer naest hel zuiden aen zaeiland van sieur Charles De Geyne te Poperinglie en consoorten, zuid de Cassel- straet. nog zuid met den boomgaerd aen zaeiland van jouff Marie Stephanie De Geyne te Poperinghe, en van westen aen de zelve en aen bosscheti van den heer De Joigny-Depamele. het armbestuer van Crom- beke en sieur Pieter Albert Criem te Proven, en noord bosch van de familie Coruelis le Stavele. In pacht gehouden door sieur Louis Gruwez, le Crombeke, met regt tot eersten October 1857, aen den pry» van 160 fr. by jare boven te belastingen De zelve Verkooping zal gebeuren, agter- volgens de voorschriften der wet van den 12 jtiniusl8l6, door hel ambt van den Notaris FLOOR te Loo, daert e gecommitteerd, ten ovcrslaen van den heer Vrederegler van het kanton van Haringhe. De Verknopvoorwaerden met de bewyzen van Eigendom, zyn gedeponneerd ten Kan- toorc van den voornoemden Notaris FLOOR. en met geweld nuttige hervormingen daer te stellen; doch hy had geen ander doel dan zichzeiven ten koste vananderen te verryken, en hy wendde zich In voorkeur tol de impostmeesters en algemcene pachters; dit kwam omdat zy dc ryksten der provincie waren Toen hy zyne bende goed had ingerigt, leverde hy zich aen toglen over, waervan do eene stoutmoediger was dan de andere. In dc tu iend January 1734 begaf hy zich naer Savocijen, alwaer hy talryke koop waren aenkoe.ht. In den nacht van den 3 plaetste hy dezelve in het dorp Curson, om ze in Frankryk te smokkelen, en daer vernam hy dat vyf b-ampien der brigade van Romans hem vervolgden hy trok hen tegemoet, en naderde met ontdekten hoofde, alsof hy tot hen wilde spreken, en toen zy in zyn bereik waren, deed hy eene los branding op hen, welke de brigadier en een der beambten doodde, en twee anderen kwetste; een dier laetste bezweek na ver loop van twee dagen. Des anderendaegs vernam hy, dat de heer du Triet, luitenant van den post van Grand- Lemps, het betreurde dat hy niet van de expeditie had deel gemaekt, welke tegen hem gerigt was; Mandrin begaf zich naer zyne wooning, zegde hem wie hy was, ter- wyl hy hem terzelfder tyd verwittigde, dat ERF EN II0VEMER1I0F, Openbaei te Veikoopen TE HOOGSTADE. placts, zal gebeuren de openbare Verkoo- ping, in eene zitting van het naerschreven Goed. GEMEENTE HOOGSTADE DORPPLAETS. Lenigen Koop. Een HUIS met stagieremiseti en afhangelykheden, sedert korten tyd nieuw gebouwd, alsmede den grond en hoveuierhof gaende met hel zelve Huis, groot in opper vlakte 12 aren 10 centiaren, palende .oost den steenweg leidende naer Veurne, zuid aen eene dreve of straetken, west en noord de landen van de hofstede toebehoorende sieurs Carolus Feys te Steenkerke, en Seraphinus Feys te Hoogstade. Bewoond door den heer Pollet, ontvanger der directe belastingen en accyiisen, om door den kooper daer aen hand teslaen met de betaling der koopsom. De lieitacie-verkooping van het voor schreven Goed, zal ten opzigle van eene minderjarige medebelanghebbende gebeu ren uit k ragle van octrooi, verleend door de regtbank van eersten aenleg zitting hou dende te Veurne, door het ambt van den Notaris FLOOR te Loo, ten overstaen van den heer redercgtèr van het kanton van Haringhe. De voorwaerden der Verkooping zyn ge deponeerd ten kantoore van den Notaris FLOOR voornoemdalle inlichtingen ten dien opzigte, zyn te bekomen ten kantoore van den Notaris FEYS, te Rousbrugge. hy in zyn buis gekomen was om alles te plunderen wal zich in hetzelve bevond. Du Triet, die op dit oogenblik met zyne vrouw alleen op den post was, deed geen weder stand hy woonde treurig de plundering by van al wat hy kostbaerst bezat, en om zich spoedig mogelyk van dien lastigen bezoeker te ontslagen, bevool hy zyne vrouw aen Mandrin en zyne bende tot gids te ver strekken cn hen door steile en moeijelykc wegen tot aen dc groote baei» te geleiden. Mandrin bewonderde de koelbloedigheid en den moed dier vrouw; toen hy afscheid van haer nam, overhandigdehy haer verschillige voorwerpen die haer persoonlyk toebe hoorden. De vrouw du Triet verklaerde die feiten, toen zy later te Valence als getuige gehoord werd. Het gerucht van die stoutmoedige daden verspreid le zich door de provincie Van alle kanten kwamen mannen, uit zucht naer het goud, zich aen Mandrin aenbieden, om by zyne bende ingelyfd le wordendoch daer hy voor verraed vreesde en begreep, dat men in alle zaken geene verzorgen ge noeg kan nemen, nam hy het volgende besluit, hetwelk door al zyne medepligligen tydens het proces bekend werd. (Te vervolgen).

Het Advertentieblad (1825-1914) | 1856 | | pagina 3