?8 I 43 X. 10-22 15-84 FRAN'KRYK. 13-00 17 00 22-00 24-50 Boonen 5 1 ryluigen op ur. 15-50 15-12 08-00 12-50 12-00 05-50 Tnrwo ’<0880 Sucrioen Haver Boonen ld. witte Gele erwten Blauwe erwten Aerdappelen Terwe Kogge Sucrioen Haver Merkt van Brugge saterdag 11 October. van fr. 22-00 tol fr. 315-00 per heel -- 17-25 17-25 11-50 18-50 17-50 07-50 p. 100 k. aen Karei Baraitre, prr Meetel fr. 23-76 18-05 - 14-31 van 17 tot 22 »t. ’t»tuk. In afwachting der groote expeditie die in deaenstaende. lente, legen kabylien moet gerigt worden, heeft eene mindere plaels gehad, en deze is nu geëindigd,en heeft dry STERFGEVALLEN. den 11. Adelaide Davercourt, 3 inaenden, geboren te Oostende en wooncode te Veurne. den 14. Angela Wacrenborg, werkvrouw, 52jaren, geboren te Eessen en woonende te Veurne, weduwe van Petrus Coemelck. Philippes Eduwaere werkman, 60 jaren, geboren te Woumen en woonende te Veurne, weduwaer in 1" huwelyk van Walburga Schabaillie, in 2* huwelyk van Amelia De- Uiol en in 3* huwelyk van Maria Charlo. den 17. Oct ivie Boucksoone, 15 dagen. Dixrcdb, 13 October. Boter pryzen Tarwe Kogge Sucrioen Haver Boonen Boekweit Aerdappels Berges (I’rankryk) Marndag 13 October. Middcnprys per hectoliter, Dal. fr. 30-68 et. Ryz. fr 00-24 17-23 00-00 15- 56 00-00 08-99 00-II 16- 25 01-62 20-92 00-00 00-00 00-00 37-58 00-92 04-66 00-14 PRYZEN DER BROODEN tos dito. 65 c. 5 1 '/3 k. f 52 c. - 1 '/3 k. 43 1 1 id. 35 2 1 id. BURGERSTAND DER STAD VF.URNE. GEBOORTEN den 12. Constantinus Therry, zoon van Hcnricus en van Maria Lcurs, N'oord-atraet. den 15. Aiiné Amand Rousseeuw, zoon van Pieter en van Sophie Deconinck, Bewesler- poort. PRYS DER GRANEN. Ter Merkt tan Vecrxe, van 15 October. Er waren ter merkt 1238 beet, larwe. 90 id. Rogge. 1335 id. Suer. 24 id. Hav’. 18 id. Boonen. Tarwe van fr. 39-00 44-00 per 145 liters Rogge 25-00 28-00 Sucrioen 19-50 22-50 M1DDEN-PIIÏS. De leeuwen op de Kap Dorp. De engelsche bladen doelen de volgende gebeurtenis mede: Den 30 juny vertrokken verscheidene ryluigen van Mooi Rivier-üorp naer Mariko. Den eersten avond kwamen zy te Riel-Spruil aen, eene plaets welke zeer geducht is om do vele leeuwen welke er zicli ophouden. Rvnd middernacht, wilde de heer Filip van Caller en zyn bro der een wandelridjc doen ondanks het afraden der andere reizigers. Zy waren nauwelyks eene tier op weg, toen de ossen, die de ryluigen trokken, eene groote vrees aen den dag legden. Filip van Caller sprong uil'tryluig om de beesten te doen voortgaen. 'l is op dien oogenblik dat hy acngegrepen werd door eenen onlzag- gelyk grooten leeuw; tot twee mael schreeuw de iiy om hulp. Zyn broeder Adolf was op dien oogeublyk afwezig, Hy was de ossen achterna geloopen die op hol waren gerankt. Na de lioorendieren met veel moeite weer te hebben opgevangen, keerde hy op zynesta|>- pen terug, en by het krieken van den dag vond hy zyns broedes verminkte licliaem op den grond uitgestrekl. Twaelf meiers van zyn slagloller rustte de leeuw. Wanhopend maekte hy vuer op het beest. De kogel trof den leeuw juist in het voorhoofd, lly viel steendood. Hel licliaem van den ongeluk kigen Filip was decrlyk gehavend. De leeuw had hel gedecltely k verslonden. Het «chynt, dal dry ruiters, die zich op eenigen afstand bevonden, een uer voor het ongeluk plaetsgreep, door den leeuw waren aengetasl geworden. Deze mannen van hunue peurden gestegen, hadden gerucht gemaukt, den leeuw hunne hoeden legen geworpen en hetgiasin brand gestoken; want zy hadden geene wapen. De leeuw was dan ook ge dwongen zich van hen te verwyderen. Heel den omlrek bewoond zynde, schynen de leeuwen zich samengetrokken te hebben op dit verlaten punt, waer zy van eene builen- gewoonc stoutheid zyn. gevechten opgeleverd. In deze gevechten hebben de frausehe troepen eiken keerde overwinning behaeld. Ten gevolge van deze overwinningen hebben verschelde geslachten der Kabylen zich onderworpen. Door deze onderwerpingen, zal misschien de groote expeditie der aenstaende lent onnoodig worden. Men leest in den Progrès de la Haute Marne t Sedert de wet over de vernietiging der slangen in het departement, heeft Alexis Roy, van Rizaucourt, en reeds, hy alleen, meer dan 8,400 gedood. De acngenomene middelen zyn zeer eenvoudig: hy slaet ze met eene slok, hy pleltertzc met den voet, pakt die met de handen by den steert en ver morzeld het hoofd op de steenen dit zyn al zyne wapenen. Talrykebrandratnpen gebeuren iederen dag, door de onvoorzichtigheid van fosfoor- slekjens in hel bereik van kinderen te laten. De oi.gevallen, aen die oorzaek toe te schry- ven, zyn in hel departement der Opper- Saóne zoo talryk als elders, getuige wat dynsdag laetst te Sauvigney-lez-Augirey, in het kanton Grey, is voorgevallen. Twee hui zen van het dorp, waervan een door zes huisgezinnen bewoond, zyn in vier uren tyd in assche gelegd, cn het zyn 4 of 5 kleine kinderen, die met de gevaervolle fosfoor- stekjens spelende, het vuer aen het stroo hebben gestoken, dat in eenen stal lag, waeruil de vlammen spoedig oversloegen. Gebouwen, meubelen, granen, levensmid delen, alles is door den brand vernield. Niels was verzekerd. VEitTiitK-UitEN van den Yzer-tetg BRUGGE. Ten 7 ur. 35 m. ten 10 ur. 20 m. ’smorg ten 2 uren 40 min.Ten 5 nr. 45 min. ,s na midd. en ten 8 ur. 20 min. 's avonds, nacr Oostende. OOSTENDE. Ten 6 ure 30 m. ten 7 ure. 10 ure. 's morgens. Ten 3 uru,15 min. ten 5 ure en 30 min. au middags naer Brugge et«. kleed om de vcrsehillige lauweren die du leerlingen in den jaerlykscben pryskamp behalen. Dat wy deze schitterende ouder scheiding te danken hebben aen den heer Barbier, bestierder derzelve en de hoeren professoren die allen groote bckwaembcden en diepe kennissen bezitten en die geen ander oogwit hebben dan de aen hun toe vertrouwde jongheid eene goede en zedige opvoeding te geven. Alle de aenwezige persoonen bejegenden deze redevoering met warme toejuiching. Alsdan wierd het diploma benevens een schoon boekwerk in twee deelen dat ons stadsbestuer ter aonmoediging geschonken had. onder het spelen van hel muziek, den leerling behandigt. Het valt ons zeer aengenaem diergelyke voorbeelden van onderscheiding die tol eer van het onderwyzend korps onzer middel bare school strekken, te mogen ruchbaer maken; zekerlyk, door dusdanige vruchten maekt men zich van langs om meer van het vertrouwen der ouders weerdig. Hier op volgde onmiddelyk de prysuit- reiking aen de leerlingen der akademie. De heer Vandamme, ondervoorzitter, las het publiek eene redevoering voor, waer in hy het nul en de voordeelen van dit gesticht voor den lecrzuchtigen ambachtsman deed uilschynen, die hevig toegejuicht was. Dejury samengesteld uit de professoren der akademie van Gent, heeft de pryzen aen de leerlingen inde volgende orde toegekend. Praktissche bouwkunde, l’rys Eduard Loyette, van Veurne. Bouwkunde, 1* afdeeling. Prys: Edmund Loyette en Arsenius Bave, van Veurne. 2’ Afdeeling. l’rys Franciscus Ghes- quiere, van Veurne. 3’ Afdeeling. Prys: Eduard Degrootc, van Veurne. Toekenkunst. Stelsel Dupuis. 1’ Afdeeling. Prys Edmund Demaziere, van Veurne. 2* Afdeeling. Prys: Lodewyk Hoenraet, van Veurne. laste lichamen. Prys: Edmund Dewitlc, van Veurne. Loofwerk. 1* Afdeeling. Prys: Edgard Delplaee, van Thouroul. 2‘Afdeeling. Prys Caesar Vanstaen, van Veurne. Lynteekenkunsl. Prys: Karel Topen Emile Verbeque. De volgende pryzen zyn door den beer Vandammc-Bernier gejond geweest. Voor de théorie, aen Henri Decree, van Veurne. Voor de neersligheid van Veurne. Twee acninoedigings-pryzen aen Amand De Keyzer cn Pieter Dcvoghel. By do beschouwing van den icver cn de op illeringendic de heer Vandammc-Bernier, hoewel van ons afgewydurd, ter gunste onzer akademie doet, konncii wy niet nalaten hem onzen openbaren dank en vurigcerkentenis te betuigen, en tevens den wensch uitte- drukken dat hy, als ieverig voorstaender van kunsten en wetenschappen,den warmen beschermer der Veurnsche akad -mie voort- durig blyvc, om dezelve op den blocijenden trap waer op zy gekomen vaste te houden. Het zy zoo. Het Loninglyk muziekgenootschap van Stc. Cecilia heeft deze prysdeeling door hare tegenwoordigheid opgeluisterd en de leer lingen, na de plechtigheid tot aen beide de gestichten vergezeld. Kogge c Haver Boonen

Het Advertentieblad (1825-1914) | 1856 | | pagina 4