BËRIGT. CONCERT-, onmiddelyk daerna volksbal; VLEK WERK VEURNE1 AUGUSTY BALLON; VERLICHTING M. ROSENTHAL, GRAND BAL STAD VEURNE*" gekuipt en gereed om naer alle streken g •- zouden te worden.Weinig barakken eit kluchtspelers van deze kermis. De kykkns heeft noglaiis veel bezoek gehad, en Pietje met zyne peerdetjes had ook nog al neiring. Een onzer vrienden verhaelt ons, zegt du Glaneur du Haul-llhin, dat er zondag kletst in deze stad eene groote serenade word g •- geven, denk eensaen wie Aen een drui ventak, die niet min dan 163 tross -n droeg. De tak was met bloemen en linten versierd het muzyk der pompiers omgaf die, en speeldde zyne,schoonste airen de gansche bevolking stond daerdien wonderb reu overvloed bewonderende en God beda i- kende, die haer werk gezegend had.Hen zegt dal mej. Rachel zich te Parys gaat ves tigen, en in den hof van mr. Despot maan dag lest was de bal niet veel animeert.Da bekende Ruïne is naer Straetsburg ver trokken. 11 y begeeft zich van daer naer B uien en Aken, en woensdag heeft de vertooning van Rhetorika geen plaets kunnen hebben. Doktor Pelckmans had een familie-bezoek gekregen. De wyngaerden zyn weer ge- deeltelyk van het oïdium aengerand. Onze Tuba sola is woensdag avond, naer eene afwezigheid van een veertiental dagen in zyne geboortestad teruggekeerd. Zyne talryke vrienden wachtten met ongeduld op zyne terugkomst, en begonnen zelfs over zyn lang wegblyven ongerust te worden Hy heeft eene schoone kolleklie fyne hollandsche pypen medegebragl. En morgen avoud zal men zingen En nie’ naer huis te gaen, bis Zoo lang als dat de speelman op de merkt zal staen. Onze stadsgenoot, de heer Theodoor Bryex, student by de hoogeschool te Gent, heeft zyn exaem van kandidaet in de region, met onder scheiding, algelegt. Zondag avoud is alhier eene moord gepleegd op den kasseijer Veile. Deze per soon bevond zich indeherberg de lioulevard; door onopleltenheid een glas bier van de tafel gesloolen hebbende, begon zekere Dupret (bygenaemd Trompette), van Auwe- ghem, wiens drank nu op den grond ge spreid was, ruzie te maken tegen Veile, die seffens een ander glas bier in de plaets deed brengen; maer onze twistzieke wasdaermede niet bevredigd. Hy eischte den gestortteu drank en wilde dadelyk handgemeen worden Veile naer buiten gegaen zynde, werd daer door Dupret aengevallcn, die hem verschei dene zware messteken in den bil, in Je hand en in de borst toebragt. Rel slagtoffer dezer wreede daed is naer het hospitael overge- bragt, alwaer men hem do noodige hulp middelen heeft toegediend. De wonden zyn allen even ernstig, doch slechts de steek in de borst is doodelyk. Veile verkeert in zeer slechten toestand. De moordenaer is een oud veroordeelde, die verscheidene malen gestraft en öjaren te St. Bernard opgesloten is geweest. Over eenige dagen hebben een man en eene vrouw, deze leste geboortig van Ghy- verinchove, aftroggelaryen bedreven in do gemeenten van Üostvieleren en Slavele. De vrouw, zich voor rondzwervende koophande- laerster uitgevende, verkocht voorwerpen welke zy de koopers beloofde toe te zenden; zy eischte er de vooruitbetaling van.Hare ge fopte hadden de goedhartigheid van deze betaling te doen, maerzy hebben noch koop waren noch aftroggelaers meer wedergezien; deze worden ieverig door de policie opge zocht. Dvnsdag, heeft te Merckem een schit terend feest plaets gehad ter gelegenheid der terugkomst zyner reis in lialien van den ridder Karel de Coninck, van Merckem, die aldaer zyne pleglige intrede deed, en ingc- huldigd werd, als heer van Merckem*s Ande- rendaegs hebben alleslach van volksspelen plaets gehad. In den nacht tusschen den 26 en 27 dezer is eene diefte met brack gepleegd ten nadeelo van den hovenier Vandenberg he, te S. Nikolaes, by Yperjdedief heeft uileene kas eene som van omtrent 400 fr. gestolen. Do knecht van Vandenberghe is aangehouden. De Monsieur kondigt de bepalingen af voor hetalgemeen konkoers van middenbaer onderwys vau 1/graed van 'tjaer 1857, als mede de benoemingen van den jury. Do vlaemsche thema en het werk van den by- zonderen pryskamp in do vlaemsche tael, zal geoordeeld worden door de heeren Bor mans Fuerison en Pietersz. NIEUWS VAN DE WEEK. Men zou hel getal bloemtuilen en kroonen op het voorloopig graf van Beranger neder- gclcgd, niet kunnen optellen. Er komen er toe uil de departementen en uit den vreem de. Do mekanieken hebben hun laetsto woord nog niet gezegd In een onlangs ver schenen werk van Oscar Commetlanl, geti teld Dryjasen in de Vereenigde Stalen, le zen wy dat men te Cincinnati de verkens a la mécanique slagt, ’Het dier valt door eene eersto valdeur, en is door die werking reeds verworgd. Van daer gaet het in ruime ketels, wacr het ziedend water zyne borstels weg neemt. Een ander deel van de machine snydt hot in gedeelten en van val in val, is de ongelukkige gezel van S. Antone in eeuigo uren tyds symetriekelyk gehakt, gezouten, Op Donderdag 6 Xugusty naest, zal den derden zitdag plaets hebben, der verkooping De Heir, te Eorthem. Den eersten koop best..ende in een huis en 40 aren 62 centiaren weide en hovenierhof, staet op 30.50 fr. Den tweeden koop, een huis, schuer en stallingen, en 1 hek tare 33 aren 22 eentiareu lands, staet op 8500. 1857. Verslag gedaen door den heer burggraef Alexander De Nieuport, provincialen raeds- heer van het kanton Veurne, namens de by- zondere kommissie die door den raed gelast is geweest met de nodige stappen by het staetsbestuer te doen om de uitvoering der groote verbeleringswerken aen de rivier den Yser, te verzekeren. Mynheeren Op den voorstel van cenen achtbaren provincialen raedsheer, de raed heeft be sloten dat er u een verslag over den staet en de kwestie van den Yser zoude gedaen wor den. Met spyt, mynheeren, moeten wy u bestatigen dat, ondanks alle de pogingen de welke de provinciale overheid en uwe byzondere kommissie aengewend hebben, deze kwestie nog ten einde niet gebragt is. In uwe laetste zitting, de 4' kommissie heeft u, door myn orgaen, een zeer uitgebreid verslag aengeboden, vvaer in men aentoonde tot hoe verre de zaek alsdan gedreven was er is aen hel staetsbestuer voor oogen gelegd geweest, dal den voorstel door de bestendige deputatie gedaen van voor een zesde in de onkosten te voorzien, niet alleen aenneemlyk was, maer bovendien den eenigsten bilyk en regtveerdig; geschikt om de belangen van een ider te beschermen. Het ware overtollig, mynheeren, nog ecus op deze kwestie terug te keeren, er blyfl ons alleenlyk ude nieuwe toevallen op te helderen die sedert de aen- veerding van hel verslag ontstaen zyn. Gy zult het u herinneren, het staetsbestuer had een welontwerp aengeboden bv hetwelk een eerste crediel van 500,000 franken ge- vraegd was, tot voldoen de kosten die de uitvoering der verbeleringswerken aen de rivier den Yser zoude veroorzaken maer de helft dier kosten moest door de provincie, de gemeenten en belanghebbende grond- eigenaers afgedragen worden. Men heeft ecu verslag uit naem der middelsektie op dit wetontwerp voorgedragen de heer Alphonse Vandenpeereboomverslaggever, in een document die aen alle de leden van den B Wagen, kar, ploeg, egge, windmolen» graenzeefdenspaden, houwen, vorken, greepen, al het kuip- en kernalaem. C1200 sehooven terwe, 1000 idem sucrioen; 400 idem rogge; 900 idem booneu en kruid; 500 bundels erwten, 50 idem ge waterd Vlas; 200 idem krok (Sainfoin). Een gedeelte oud strooi, en oud en nieuw hooi. 44 aren aerdappelen; 10 aren krok (2/* snede). 2 hektaren 20 aren gras, met loop tot 11 November naest; De groensels in den hof en de fruiten op den boomgaerd. D2 Melkkoeijcneen jacrlingos een kalfeen goeden ezel (6jaer oud) een ezel-kacl.lel een zeugc-zwyn 4 jonge •dem etc. Op dry maenden t v d van betaling voorde koopen boven de 15 fr; mits goede borgen, de gene daer onder komptant te kwyten. Met goedkeuring ran hel plaetselyh besluer. Op Zondag 2 Au usty 1857, om 8 1/2 ure ’savonds ju.st, op de groote Merkt te Veurne, zal er ter g tegenheid van hel huwelyk van n. K. H. prm-esCharlotte,een luislerryk Keest plaets hebben, die zal bestaen uil: Ten 8 1/2 o re: opstyging van eenen l’en V ure aigemceiic en en ten II ure Alle de inwooners zoo van Veurne als van do omliggende gemeenten, zullen op dit Feest kosteloos en met veel vriendelykheid onlhaclt worden. C.HIRUHGIN-DENTISTE, a Bruxelles, •dThonneur do prévenir 1c public qn’il "era a consuller Ie 5 cl leGaoïita l’hótel de ^YaWrloo. II pose dents et dentiers sans doulcurs ni fluxion et fail toules les operations concer tant l'art de dentislc. A l’llOTZL DX Vllll, Donne par la F.’ F L RBEQL E, 1c dimanche 2 aout. I Orchesti c sera compose de 14 musicicns.

Het Advertentieblad (1825-1914) | 1857 | | pagina 5