tyd 14-50 1G 00 22-50 25-00 17-00 11-75 16 00 17-00 zijn expies- MIDDEN-PRYS. 25-00 per hect 14-00 06-50 p. 100 k. Terwe Rogge Sucrioen Haver Boonen Rogge Sucrioen Ilaver Boonen Boekweit Aerdappels Dixvrnz 21 September. Boter pryzen van 20 °/o tot 24 °/u st. ’t stuk. Merkt van Brugge, zaterdag 19 September. Tarwe van fr. 20-00 tot fr. 12-50 15-00 08-75 17-50 09 00 05-00 PRYZEN DER BROODEN van dito. S 1 '/2 k- 3 1 id. VERTREK-UREN VAN DEN YZEREN-WEG. Mei 1857. De uren aengeteekcnt met een treinen. BRUGGE Naer Gent, Dendertnonde, Aelst, Brussel, 6 45,7-20*, 12-45,6 05, 8-05. Mechelen en Antwerpen, 6-45, 7-20*, 1-45, 12-45 6-05* uitgez. Autwerpen. OOSTENDE Oostende naer Gent, Brugge, Denderinon- de. Aelst, Brussel, 6-15 °7*, 12-15, 5-30, 7-30. (Mechelen en Antwerpen, 6-15, 7*, 12-15, 5-80* uitg. Antw.) zoon van Andreas, en van Joanna Couzyii, binnen palen. den 24. David Oyaert, zoon van Arsenins en van Sophia Boucquy, Beweslerpoorl. IIUWELYKEN. den 23. Carolus VVillaert, werkman, 23 jaren, jongman, met Amelie Dewaege, werk ster, 22 jaren, jonge dogter, beide geboren en wooncode te Veurne. STERFGEVALLEN. den 21. Coleta Delorge, bezonder, 75 ja ren, geboren en ^woonende ^tej'. Veurne, jonge dogter. den 23. Maria Vandenbussche, 4 maenden. den 24. Arseninus Deschodt, landbouwer, 46 jaren, geboren te Wulveringhem, en woonende te Veurne, Rosalia Vandendries. NIEUWS VAN DE WEEK. Den 23 October zal hel postbestucr te Pa- rys eene merkweerdige verkooping houden. Het is die der brieven, die niet zyn kunnen besteld worden, en waervan de hoeveelheid jaerlyks van 11 tol 12 duizend kilos geschat wordt, en die der oude enveloppen-vodden geschat van 40 op 45 duizend kilos. Een Aiuerikaen, tot een tweegevecht met pistolen uitgedaegd zynde, antwoordde zyne tegen- party met een’ brief van den volgenden inhoud: Ik kan uwe uitdaging niet aen- nemen. Hetzy dat ik u dood of dat gy tny dood, liet ongeluk blyft even groot en on- herslelbaer. Doch hoor, wat ik u voorstel: begeef u naer het eerste bosch het beste, kies een boom uit, welks dikte overeenkomt met inynen omvang, plaets u op een behoorlyken afstand, en zoo gy den boom treft, zal ik be kennen ongelyk gehad te hebben en zal u om verschooning verzoeken indien gy ech ter den boom mist, zal ik de uwe ontvangen. Sederi dat de toeziener» hunnen diner op de oud Viscbmerkt doen brengen, voorderen de werken wel nog zoo snel. Een koopman van Brussel, de heer H..., bevond zich over eenige dagen op de merkt van Leuven; uit eene opeengedrongene menigte komende, bemerkte hy, dal zyn uerwerk uit den zak zyner ondervest was verdwenen. Aenslouds doet hyzynen bond hel feit verstaen, en hit diei gael op zoek naer den dief: het besnuf felde iedereen, eu weldra ontdekt het den horlogieknapper, die door de politie werd geval, die hem als een barer gcvaerlykste kalanten erkende. Indien onze soldaten wanneer zy op wacht staeu, en ai me-au-brai heen en weer wandelen, zulke geweeren moesten hebben als deze die men donderdag gebruikte, zouden zy dikwyls lust hebben om in hunne wapens te byten. Een blad van Rysscl meldt dat de spoorweglyn van Ryssel op Straetsburg definitief geconce- deerd is. De Rhetorika springt op kruk ken. Een woekeraer leende geld legen 9 per cent. Daer men hem zulks verweet, zegde de brave man: Ik hoop dat de goede God hierboven myne 9 voor omgekeerde 6 zal nemen.» Men vraegt professors om boter te leerendragen. Niettegenstaende hel geen kermis meer is, heeft Cis van deze weck al gelyk overkomst gehad. Het is maer ongemakkelyk als die vrienden u altyd zoo komen lastig vallen en ’t ergste van al is dat men ze aen de deur niet mag stellen. üp het S. ^Ilelena-kcrkhof te Straetsburg heeft een druivftlaer 1157 trossen opgeleverd De grafmaker heeft er 156 lit.wyn uitgeperst. Een brief van een Franschman uit Cal cutta geschreven, meldt dat het cngelsch leger in Indien slecht bevoorraed is. Te A- dinkerko was donderdag de generacl meer bezorgd voor zyne soldaten, hy zelf droeg de mondbehoeften. Door het vertrek van Mr. Vandcvelde, zal er waerschynlyk eenen nieuwen voorzitter der landbouwmaetschap- py moeten benoemd worden. Men zou om deze plaets te vervullen, een man condor ambitie moeten kiezen. per Hectol. fr. 23-36 13-33 16-01 10-39 16-18 BURGERSTAND DER STAD VEURNE. GEBOORTEN. den 20. Benediclus Markette, zoon van Benedictus en van Marie Schallier, Spaensch- quartier. den 21. Carolus Notebacrt, en van Men spreekt van de oprigting van een nieuw bisdom: dat van Tunis. Deze nieuwe zetel zou door Z. II. den paus bestemd zyn voor eenen franschen prelaet. Mgr. de Belle- court, ond-bisschop van Rochelle, en thans kardinal a latere hy den Heiligen Stoel, te Rome, is naer zyn oud bisdom gekomen, om aen zyne gewezene kudde een bezoek af te leggen. Een berigt van den meijer van Grignon meldt, datdeinhuldiging van het standbeeld van mevrouw de Sévigné, den 4 October in die stad zal plaets grypen. De inschryving in October 1851 geopend, was in mei 1857 gesloten geworden. I 55 c. s 1 </2 k. 43 c. 37 U id. 29 de bascul-bruggcn af te schallen die de ry- tuigen hinderen cu geenszins op rengen wat «y kosten. By koninglyk besluit van 14 september is do heer Adolf Siret, verdeelingsboofd by bet-provincial gouvernemerit te Namen, be noemd tot arrondissements-koiumissaris van 5. Nikolaes, in vervanging van |den baron 1 Serclaes, tol andere bedieningen geroepen. Do heer Bernaerd de Brcuck-de Vestel deurwaerder te Thou rout, is vrydag, 18 dezer, in den ouderdom van 35 jaren overleden. Deananas zyn dit jaer zeer overvloedig. bie uil Amerika aengebragt, worden te Oos tende 2 en 3 fr. verkocht^degenen die iu de broeikassen gekweekt zyn, kosten maer van 6 tot 8 fr.. ’t is te zeggen half zoo veel als andere jaren. De ananas der Antillen, welke men schier groen afplukt, hebben noch(sap ’•och smack; degenen integendeel die uit onze broeikassen komen, zyn ryp en sappig gelyk de beste pceren. 't Een jong pacr, in sierlyke burger- kleeding, wandelde zondag morgend tus- Schen negen en tien uer in het Park. Een boer, met eenen kiel gekleed, eene boerin met gestreepten rok en falie, onlmoetlcn ditpaer. Op het zachtaerdig voorkomen van den jongen mijnheer aerzelde de boer niet hem een een klein verzoek te doen namelyk of hy wel zoo goed zou willen zyn hem de Kongnsplaets le toonen. Het sierlyk paer glimlachte eerst by die vraeg, maer niette min verhaesite het zich de boerelieden de gevraegdc inlichtingen te geven, en leidde hen zelfs tot aen den uitgang van het Park terwyl de beer en de juffer met den boer en «le boerin eene gemeenzame redekaveling aenknoopten Doch op ’t oogenblik dal de boer zynen gids zou bedanken, ontwaerde deze dat de voorbygangers allen plaets ma< kien voor den heer en de dame en r.e eerbiedig groetten. De boer, die eerst niet wist wal hiervan te denken, verzoekt ein- 'delyk naer inlichtingen, en hy verneemt dal die zoo gedienstige heer en zyne dame niema d anders zyn dan de hertog en de hertog n van Braband. Men oordeele over der landlieden verslagenheid Echter was hunne onsteltenis al gauw voorby en zy zegden dat de prins en zyne vrouw al ge lyk niel fier waren. Men leest in 1’Union [Liberale van Verviers: Gisteren bevond de heer Llakcnfa- briekant te Eupen, zich in de stad. Hy werd aeugesproken door een persoon die hem zynen nacm en zyne hoedanigheid vroeg Wat komt gy verrigten in Belgien Wel, ik kom zien of er geen middel is om eenige balen wolle te koopen. Hebt gy eene patente? Eene patente? Ik verkoop niet in Belgien. Er is geene kwestie van verkoopen, maer van koopen, dat weet ik, maer om te koopen heeft men eene patente *an kooper vandoen. Gy neemt slechts uwen tyd om te lachen met my, ik ben haes- tig. Ik lach geenszins. Ik benBediende dor accynsen en douanen. Ziet hier myne kommissie en gy gaet my volgen naer het bureel van den ontvanger, die u uwe patent ial aflcveren, zoo niet zal ik een proces ver bad legen u maken, enz. Aengezien de man niet lachte, wilde de heer Iom eenen samenloop, die begon, te vermyden. den bediende naer het bureel van den ontvanger volgen die hem beves tigde dat hy geene wolle in Belgien mogt koopen zonder patent van kooper, en mits een twintigtal franks, werd hem eene patent van spinner en fabriekant, kooper van wolle in Uelgicn afgeleverd. Het is 35jaren dat de welopdc patenten bestaet, maer het is de eerste mael dat zy aldus ten laste der koopers is uitgevoerd. Wulveringh man van ^Victoria P R Y S DER GRANEN. Ter Merkt van Veurne van 23 September Er waren ter merkt 875 hect. Tarwe. 96 id. Rogge. 279 id. Sucr. 57 id. Ilav'. 45 id. Boonen. Tarwe van fr. 33-00 35-50 per 145 liters Rogge 22-00 23-00 Sucrioen 23-00 24-00 Haver Boonen

Het Advertentieblad (1825-1914) | 1857 | | pagina 5