BOOMEN. CHARLES BETIGNY, ENGELSCIIE OESTERS. B E R I G T. B O O M E N, TE HODTHEM. KOOPDAGEN LET OP! B E R 1 G T. PEERS) TE VERKOOPEN LET IFEL OP! Veurne, 24 December. 00 00 1 00 5 60 5 30 4 60 5 60 5 00 4 70 4 00 5 00 SCHOONEN KOOPDAG TE K O O P E N By Joannes WARREYN, landbouwer te Wulpen, TE At.VERINGHEM, Koperslager en Lampiste van den yzeren weg van Veurne op Lichtervclde, Koopdag van 186 koopen Boomen, Te bekomen by de drukkers dezer Prys 50 cenlimcn. Agendas, Calendriers etc. pour I860. Provincialen Wegwyzer voor 1860. Brugsche, Dixmudsche, en Snoeks Alma nakken en Plakalmanakken voor 1860. Cartes de Visites Lithographiées, de 2 a 4 fr. Ie l.’Tc Watou. 2." Te Leysele, Gekuchte den Hand. 5.' Te Stavele, Te Bevereu en Gyveriuchove. 3.' Nog Leysele. En 6." Te Isenberghe. POLITIEK OVERZICHT. liet officieel berigt dat prins Gortsclia- kolf Rusland op het kongres zal vertegen woordigen, is te Parys aengekomen. Ten gevolge dier aenduiding zyn de namen der gevolmagtigden van de groote mogendhe den gekend. Hel zyn: prins Gortschakólf en graef Kisseleff voor Rusland; baron von Schleinitzen graef Pourtalis voor Pruissen; lord Cowley en lord Wodehouse voor En geland; graef von Reichberg en prins Met ternich voor Oostenryk; Spanje is verte genwoordigd door de heeren Martinez de la Rosa en Mon; Portugael door graef La- vradio en burggraef de Paiva. Men kent nog officieel de namen der gevolmagtigden niet, die den Heiligen Stoel, de Beide-Sici- lien, Sardinien en Zweden zullen vertegen woordigen. Ook de naem van den tweeden franschen gevolmagtigde. is nog niet ge kend. Men gelooft dat het kongres, waervan de opening, zoo niet vastgesteld, ten min ste voor 5 January was voorgesteld, maer den 22 zal kunnen zyne werkzaemheden aenvangen. liet was slechts eergisteren dat de kom mandeur Buoncompagni Turyn ging ver laten, om zich naer Florencien te begeven. Zyn vertrek was eerst op den 16 bepaeld, doch op het oogenblik dat hy zich op reis ging begeven, vernam hy met den telegraf dat de stolïelyke overblyfselen van mar kies van Lajatico er waren aengekomen, en dat de plegtige begravenis zaterdag zou geschieden. Lit een gevoel van kiescltheid heeft de nieuwe gouverneur zyn vertrek voor eenige dagen uitgesteld. De tydingen uit Toskanen zyn overigens meer eu meer geruststellend. Hel gouver nement, waervan de heer Ricasoli het hoofd is, is sterker dan ooit. Zells de gees- telykheid is over den rustigen gang der zaken voldaen. De financiën leveren geene bezwaren op, en de aenkondiging dervvaer- borg, door het sardinisch gouvernement aen de leening gegeven, heeft er veel toe bygebragt om het openbaer vertrouwen te vermeerderen. UilBerlyn meldt men, dat de wetgevende kamers den 12 January zullen byeenge- roepen worden. Een gedeelte van den Kaukasus, dat zelfs na den val van Schamyl er in gelukt was aen het russisch leger het hoofd te bieden, heeft zich thans op zyne beurt onderwor pen. Het laetste onafhankelyk opperhoofd des lands, Mahamed-Amin, heeft zich over geleverd aen de talryke krygsmagt van prins Bariatinsky. Ter dier gelegenheid is de prins verheven totden graed van veldmaer- schalk des ryks. De stoomer Afrika is maendag te Liver pool aengekomen met de mael van xNevv- York, van den 7. Het kongres was geopend, maer de bodschap van den president was nog niet gekend by ’tvertrek van den sloo- mer, daerde vergadering haer bureel moest benoemen, alvorens kennis te nemen van dit document. Het Advertcntie-Blad zal nu welhaest in zyn 54.“ jaer treden. De by»al die het overal ontmoet, spoort «ns aen om er nog meer en meer zorg aen toe te wyden. In 1860 zullen wy eene reeks feuilletons uitgeven, welke zal beslaen uit geestige novellen, historische herinneringen, enz. enz., alle uitgezocht en ten besten geschikt om onze lezers aengenaein te zyn en hun vermaek aen te schallen. De prys van inschryving blyft 6 franks ’sjaers voor de stad en 7 fr.' vrachtvry met de post. Te beginnen met woensdag aenstaende zullen wy de prys van boter, eijeren en konynen hy onze graenpryzen voegen. O 40 5 80 vm van Voor buiten stad per dub bel heet of 4 maten. Voor binnen stad per dub bel beet, of 4 malen. Er is te bekomen in do statie van den yzeren weg te Veurne 1.’ qua). Stove, Smidskolen en Doornycks Kalk aen eenen zeer voordeeligen prys op comptante betaling te weten Feite groote hoeveelheid Zaeilynzaad, voortko mende van Rigasch Tonnezaed, nu genaemd Rooze- tnet; alsook Roozezact van Rigasche tonnen die zyn gczaeid geweest in Holland. Om de landbouwers keuzo to laten, heeft hy Ri- gasuh puik Tonne-zaet opgedaen van het jaor 1859. Door dit schoonheid der dry soorten van zaet, durft hy die ter goeder trouw verkoopen, overtuigd tyndc dat zy met den besten uitslag zullen bekroond weien. 11 v beveelt zich in de gunst van een-ieder. Krachtdadig en nieuwe Geneesmiddel, Door DE JAEGER, apotheker, AnKiarutTS C, 12, 4, Ste. Catiiarisastraït, te Bmugcb, tegen de langdurige Borstziekten en zelfs gedeclareerde Teeringen. Dit nieuw inedikanient werkt wonderlyk in dezo ziekten; ceno eenigo ilesch is dikwyls genoegzaem om er hel wonder uitwerksel van te gevoelen in do geweldige hoesten en fluimen, welke nenstonds zeer verminderen en geheel genezen. De prys van eene Resch is volgens den ouderdom van fr. 4-50 tot 7-50. Gailletterie l.‘"qua). Tout-venaiitzeer dienstig voor brouwers id. id. Fine Smidskolen l.,1-qnal Doornycks kalk i.'qual.par waggon van 50hectoliters ld. 1.' qual. par zak 1/2 heet. W<1 verst.lende dnt van bacs Kcmpo niet, maer dal van den gewezen Notaris Do Cao, als ook een Chara bare. Maekt kenbaer aen het Veurnsch publyk, dat hy zich op 5 January aenstaendo 1860 komt vestigen in deze stad, tol het uitoefenen van al wat zynen stiel arngael zoo in Koper on Lood als in Blik en Zinc als ook voor alles wat Lampistery on Pompen betreft. IIy beseelt zich in de gunst van een ieder. Donderdag 12 January 1860, ten twaelf uren ’s mid dags precies op de hofstedelanden bewoond en ge bruikt by sieur Jnannet llatldan, tusschen do plaets van Hom hem en hel gehugte het Zwaantje, dies den transport zeer getnakkolyk als aengelegen van dou vaeri leidende van Bergen nacr Veurne, alsook door tien nieuwen geleiden steenweg gaende van Southern naer hel Gouden Hoofd. Beslaande in ponpclieren, olmen, esschen, wilgsn, iepen, abeelen, eiken en hollander boomen. Op lyd van betaling ten kantooro van den Notaris DE CAE, Ie Alveringheui, en condition alsdan voren te lezen. Men kan zich alle dagen vnrsche Engelselie Oesters verschaffen in hel hótel (h> Hhutorika, alhier. EEN DRAMA OP ZEE, de schipbreuk van den C0KSTA.WT, door Ilarry Peters, met hel porlret van kapitein Uydenhoven, en eene kaert xyner leste zeerein. Op Macndag 26 December 1859, ton een ure na middag, ter hofstede gebruikt door Auguste Dcpui dt ^an 60 koopen, Op Zaterdag 31 December 1859, om twaelf ure ’s middags, ter hofstede gebruikt door Xavrrius Demolder-ücschry ver, langs den steenweg van Beie ren naer lluogstaedc, van 96 koopen. Op Zaterdag 7 January 1860, om een ure na mid dag, tér hofsteden gebruikt door Joannes Troost en Pieter Devoghel, digt by de plaets, van 100 koopen. Op Jlaendag 9 January 1860, 0111 twaelf ure 's mid- 'kigs, ter hofstede gebruikt door sieur Frederyk Ikeroos, yan 83 koopen, waerondor 25 eiken, popu lieren en abcclcn, van 2 tol 8 meters dikte. Dinsdag 10 Jaminry I860, om 12 uro iniil<L>;;s ter1 Hofstede gr brui kt door Emmanuel Devoghcl, ».i.ï 53 koopen iepen en abeelen, alle zeer lang en i,,.|»_ bende eene dikte van 2 meters tot 2 met. 50 cent. Zaterdag 14 January 1860, om elf uro ’s morgens, ter hof tcdci/gebi uikt dóór Carolus Debeir, Pieter Dcbeir on Carolus Linseelc, van 110 koopen. Aldoor den notaris CAPELLE, te Watou. Woensdag tyn er op onze merkt, 3074 konvnon verkocht geworden. De gemiddelde prys er urn was 2 fr. 25 het stuk. Onze gemeente-raed heeft, woensdag lest over- gegacn tot de benoeming van dry kandidaten voor de p'aets vnn kommamlant der pompiers. Zyn be noemd geworden, de heeren: baron llerwyn gron- dcigenaer, J.‘“ kandidaei;G Desiuedt grondeigenaer, 2.'’“ kandidaet; Louis Ollevier, grondeigenaer eu agent der nationale bink, S.'1" kandidaet. Zaterdag heeft Mr. A. Behacghel, den eed, als schepen dezer stad in handen van den heer burge meester afgelegd. Zondag heeft de maetsohappy Ste. Cecilia den nieuwen schepen met eene schitterende serenade vereerd. Woensdag bemerkten visschers van de Panne ter hoogte van dit gehucht, een schip dat in nood verkeerde, zy vaerden er naer toa en hadden het geluk de ekwipagie van het zelve te redden en behouden in de haven van Nieuport te brengen. Volgens men zegt is het schip, dat zwoer beschadigd was, ter hoogte van Oostduinkerkcjgaan zinken. Visschers van Blankcnberghe hebben in zee 30 vaten terpcntyngecst opgcvischt, alsmede verschei dene andere vaten, voortkomstig van een vaertuig dat op dry kwartiers afstand van Blankcnberghe eu Wenduyne, op eene zandbank is getoopen. De vrouw vaii den kapitein en haer kind vielen, in de zee op het oogenblik dat zy in den loodsboot wilden klim men die de ekwipagie redde; de beide ongelukl.igen verdronken en tot ir.i toe heelt men hunne Ijken nog niet kunnen terug vinden.

Het Advertentieblad (1825-1914) | 1859 | | pagina 3