BEKENDMAKINGEN. Zaak Peltzer. I Uitspraak. Vonnis. een tekort van 25 millioen, waarvoor de hulpmiddelen zullen moeten gezocht worden. Die toestand werd veroorzaakt door het klerikaal kabinet van M. Malou. Bij koninklijk besluit van 18 dezer, M. A. Reynaerl, Kandidaal-notaris te IJper, is notaris benoemd te Ooslvleleren, in vervanging van M. De Boo, overleden. zondag 17 december 186a, dat hij zich naar de Kamer van volksvertegenwoor digers begaf, om er den grond weltelijke» eed af te leggen. Wat schoon jaar! Sinds den 1 de cember 1881, hebben wij 208 dagen regen gehad; 100 dagen overtrokken lucht en mistig weder, en ongeveer 50 dagen schoon weder. Dal is een jaarken dal iedereen zal onthouden. Kechterlijko kronijk. Rechterlijke kronijk. De korrek- lioiiele Rechtbank onzer stad, heeft de volgende veroordeelingen uitgesproken. voor PrijKknnip. Op Zondag 31 dcc. naast, zal er eenen buitengewone» prijs kamp op den biljard plaats hebben, in den Café de Flandre, bewoond door den heer I). Vanderslraetc-Nollet, groolc markt, te Veurne. Er zijn 60 fr. prijzen te winnen, be paald bij uithangende plakbrieven. De inleg is bepaald op 1 fr. per mede dinger. Inschrijving van 2 lot 3 uren, om seffens te beginnen spelen. De partij bestaal uil 15 punten. Bij koninklijk besluit van 6 December, genomen op berot;p van den heer Gou verneur van Westvlaandcren, wordt de beslissing hervormt van de bestendige .deputatie dezer provincie, die de koste- .looze aauveerdinge» voor hel schooljaar -1882-83, in de lagere scholen van Per- vijse en lloulhem, op een ongenoegzaam getal had bepaald Een koninklijk besluit van 14 dezer, bemachtigt den gemeenteraad van Caes- kerkc, de opcentimen op de grondbe lasting welke deze gemeente mocht •ontvangen lot 31 December 188.4, inge volge een koninklijk besluit van 12 de member 1874, te rekenen van 1 Januari >le verminderen van 30 op 15. Op zaterdag, 30 december toekomende, zullen in hel gouvernements hotel te Brugge de volgende openbare aanbeste dingen plaats grijpen 1" Der werken van herstelling en ver sterking van verschillende beschadigde gedeelten der boordgloeiing (talus) van den Yser. Deze werken zijn geschat op fr. 6,000. De borgsom is bepaald op fr. 300. 2. Der werken van inrichting van drie aanlegplaatsen (embarcadères), waarvan eene te Oostduinkerke en twee te Wulpen, op de vaart van Nieuport, langs Veurne, naar Duinkerke. Deze werken zijn geschal op fr. 6,000. De borgsom is bepaald op fr. 300. Zondag om 6 ure ’savonds is te Eessen, nabij de statie, brand uitgeborsten in hel huis bewoond door Robert Van Isacker en behoorende aan Jules Defever. Naar hel schijnt zou het vuur veroorzaakt zijn door den slechten staal der schouw, het dak dier woning alsmede dit van hel magazijn van J. Defever die er aanpalen zijn vernield. Alles was verzekerd. Te Beveren, aan den User, ovei leed op 9 december Maria Joanna Defever, weduwe van Martin Kockenpoo, in den jeugdigen ouderdom van 100 jaren en 3 maanden. In september laatst vierde zij haar jubilé. Algemoene tij<lingen. U1NIVKIVL.ZINI». De verledene week is er veel visch te Oostende geweest, die al naar den vreemde en de walestreken is vervoerd. In de mijn werd er verkocht voor 63,655 fr. visch van Belgische visscliers, franks 17.725.50 van fransche visscliers en fr. 21.698.50 voor cngelsche. Gezamentlijke opbrengst fr. 103,179,10 c. Een beweenlijk ongeluk is donder dag namiddag le Oudenburg gebeurd. De heer Van der Heyde, gepensionneerd major, die le Oostende en omliggende zoowel gekend was, wandelde langs den weg leidend van de static naar Plasschen- dale naar Oudenburg. De voerman van een zwaar geladen wagen, wilde een tilbury vermijden; de peerden bereikten M. Vander Heyde, hij wierd omgeworpen en den bil verpletterd. M. Van der Heyde, er zarlerdag morgend aan zijne wonden overleden. In Holland worden de vrouwen ook in de openbare besturen opgenomen, zij zijn in den post, telegraph, spoorweg, enz., en men iszeer voldaan .van hunnen dienst. Te Amsterdam is er eene dame die zich als geneesheer heeft gevestigd en zij be handelt als specialiteit de kinderziekten. Koning Leopold II regeert reeds zeventien jaren ons land. Hel was op Tc Parijs gaat men drie nieuwe gevan genissen bouwen. De eerste zal 250 en de twee anderen elk 600 gevangenen kun nen bevallen. Dezer dagen is te Parijs een be roemd amcrikaansch speler, genaamd de heer William Deutsch, aangekomen. Deze buitengewone speler heeft op zes maan den lijd twee millioen en half frank gewonnen. Het is maandag, kwart voor vier uur namiddag, dat de kardoezenmakerij van den Mom Valérmn, gelegen op de helling van hel fort langs den kant van Nanlerre. gesprongen is. De ontploffing was schrikkelijk; zij werd op eenen af stand van vijf kilometers gehoord. De inwoners van Puleaux en Nanterre ge voelden eenen drievoudige» schok van aardbeving. Men kent nog de oorzaak der ramp niet. Er waren 23 gekwetsten, ver scheidene bevinden zich in eenen wanho pige» toestand. Het grootste getal slacht offers zijn werkvrouwen, die kardoezen maakten onder het toezicht van eenen wachtmeester en eenen vuurwerkmaker. liet is de tweede ontploffing in den Mont- Valérien sinds den oorlog; deeerste greep plaats in 1873. Er blijft geen spoor der kardoezenmakerij meer over; de stukken vlogen meer dan een kilometer ver. De talrijke gekwetsten, meestal vrouwen, door de ontploffing der kardoe- zenfabriek op Mout Valérien, zijn tusschen de gasthuizen Beaujon, Necker en Gros caillou verdeeld. Gisterenmorgen werden de gekwetsten bezocht door de overheid. Eerst ging de commissie naar het gast huis Beaujon waar reeds zes der gekwet ste vrouwen hadden opgehouden televen. De andere gekwetsten zijn zoo goed als hare toestand loelaat. In het gasthuis Necker vonden de leden twee slachtoffers bezweken. jMkaart. De liefliebbers-jassers «worden verwittigt dat er pp Dinsdag, 26 dezer, om 5 ure namiddag, een Gombal zal plaats hebben in de hei berg Café de Flandre, bij Dcsirö Vanderslraele, groole Markt, alhier. Het blijkt uit een vonnis bij verstek verleend door de burgerlijke rechtbank van eersten aanleg le Veurne, in dato 22""" April .1882. Dal Joanna-Theresia Van Loo, weduwe van Xaverius Freinaullrenleniersler wonende le Slavele, ouder de toez.org gesteld is van eenen rechterlijken raads man, en dal haren broeder sieur Joseph Van Loo, landbouwer wonende te Oost- vleleren, haai als rechterlijke» bijstaan- dei is aangevoegd. Voor eensluidend extrakl als waar be vestigd door mij ondergeteekende, avoué van den eischer. Gcteekcnd PESPOT. De patroons der glasblazerijen in New Yersey, nabij Philadelphie zijn sinds eenigen lijd op hunne hoede tegen de glablazcrs werklieden die verhooging vragen van werkloon. Er loopen ten minste 1000 man leeg, die 20 per cent loonsverhooging vragen, maar de patroons hebben een uitzonder lijk middel ter hand genomen. Dit middel bestaal in het aanwerven van nieuwe werklieden in Belgie, waar van juist de eerste groep in bediening is getreden le Malaga, op 30 mijlen van Philadelphie. De manier van handelen door de pa troons bij de hand genomen, heelt veel opschudding verwekt onder de werksta kers welker dreigende houding den sehcrilï drong de passe cnmila tus op te roepen om de fabriek te beschermen. Gok is er eene kompagnie soldaten ter hulp gezonden met hetzelfde doel. De patroons die beslist hebben hunne manier van zien door le drijven, zijn voornemens in maart aanslaande, nog ongeveer 1200 glasblazers uit België naar Amerika te doen komen om te werken in de 15 fabrieken die nu stil liggen. Veurne, 23 December. Een koninklijk bssluil van 12 dezer ;bem:ichtigt de besturende commissie der liospicen van Veurne, eene ziekenzaal voor kinderen van beide geslachten te •doen maken in hel hospitaal van St. Jan, ailhier. Het bestek beloopt lol fr. .11,129-56 c. Deze beruchte zaak heelt gisteren hare onlknooping gehad. Het verhoor werd ten 9-40 geopend en het woord aan de verdediging verleend. Na de pleitreden der advokaten gaan de gezworenen om 5.50 in beraadsla ging. Twee hoofdkweslien en twee vragen betrekkelijk de voorbedachtheid worden hen gesteld. Na eene beraadslaging van anderhalf uur treed de jury om 7 u. 20 m. terug in zitting en doel uitspraak. Het antwoord is JA op de vier vragen. De twee beschuldigden worden dus plich- tig verklaard aan de moord met voorbe dachtheid. De uitspraak wordt door de menigte toegej nicht. M. de Advokaat Generaal vraagt de doodstraf. liet hof van assisen gaat binnen om le beraadslagen over deze uitspraak. Na 20 minuten, terug in de zitting tre dende, spreekt hel Hot hel vonnis uit. Loon en Armand Peltzer worden ter dood veroordeeld. Op hel oogenblik der vcroordeeling Burgei’stand dor stad Veurne. veranderd hel gelaat van Leo» niet. Armand is ontsteld. Leo» Peltzer zegtIk heb wat ik verdien, mijn broeder is onplichlig, mijn broeder begaat de jury eene rechterlijke misdaad. Leo» legt zeer kalm deze verklaring af. M. de Voorzitter. Ik verbied u deze .bcleedigde taal voor de jury le houden. Armand Peltzer zegtDat de verma- ledijding van mijne kleine dochter op hel hoofd van de jury valle Gehuil tusschen het volk De heer Voorzitter. Wat gij daar zegt, is laaghartig. Op dit oogenblik biedt de zaal een afschrikkelijk tooneel. Langdurige proteslatiën stijgen uit de volksmenigte op legen hel gezegde van Armand Peltzer. Buizende personen verdringen zich rond het paleis van jnslicie. De gevangenkar welke de veroordeel den weg voert is bewaakt door twee piketten, elk van twintig gendarmen en gevolgd door eene huilende menigte, die iiou hou roept. Hel gewoel is groot te Brussel. Ieder een bespreekt hel uitgebrachte vonnis en de houding der ter dood veroordeelden. Hof vanaashen van Brabnnl. zes Court S.‘ Etienne, arscnicaal water, ziet advertentie. - l.ULT-- T n X) ZL' -ÏJIII- ZITTING VAN 44 DECEMBER. Pysson Virginie, vrouw Henri Barbery en Degraeve Elodie, vrouw ,1. Vandevenuc, beide werksters te Merckein, elk 8 dagen gevang, voor bedriegolijko ontvreemding. Vermander Desiré, kuiper te Zarren, 30 fr. boet, voor eerroof en 8 dagen gevang, voor slagen. Holloway's PillenGoene familie behoorde zonder deze Pillen te zijn. Hunne lang beproefde kracht in het verdrijven van slechte spijsverte ring, in het prikkelen der darmen en in het zuiveren van het bloed hebben hun eeneu onster- felijken naarn verworven over do geheole wereld welke de kwaal ook zijn moge, eenige doses zul len do meest dreigende teekenen verdrijven, en daarna geheel en al alle van streek af geraakte werkingen weder in orde brengen, de verdoofde lever weder opwekken, de verharde milt lenigen ee verstopte darmen schoonmaken, het voedsel behoorlijk afscheiden, het bloed vermeerderen, en eone heilzame kracht, natuurlijke werkzaam heid, en gezonde regelmatigheid op de hersenen en elke andere werking uitoefenen, lu gevallen van slechte spijsvertering, duizeligheid, hoofd pijn. geeztelijke en lichamelijke vermoeidheid, werken deze heelende Pillen als een toovermid- del. Zij verdrijven rheumatiek en jicht, en zij genezen onfeilbaar alle kwalen, die aan vrouwen kunnen overkómen. Noodlottige aanstekelijke ziekten. Jn sommige jaargetijden worden de ziekten aaustekelijk, en zetten dan hunne verwoestende loop onbeteugeld voort, tenzij zuiverende midde len zoo als d e van Holloway gebezigd worden, om de besmetting te verminderen, en bot zaad te vernietigen, Er zijn overvloed van middelen in do natuur voor alle kwalen, waaraan do monsch onderhevig is, en gelukkig is hij, die zoo als Professor Holloway, hotregte middel aantreft dat den geheimen oorsprong der kwaal bereikt; zonder dit toch is het zeker oeno ver- geefschc zaak om hare genezing te beproeven. 1)0 oorsprong der kwaal hoeft voortdurend do genooaheereu in verlegenheid gebragt, die dik wijls misleid worden door tegenstrijdige kontee- kenen, die schijnbaar uit verschillende oorzaken voorispruiton. Vandaar schimpen zij op do ver melding van een algemeen geneesmiddel, zoo als dat van Professor Holloway, alleen om.dat zij niet in staat zijn geweest otn.de hoofdoorzaak der kwalen te ontdokken evenmin als middelen om die te verdrijven. Dat eene dargclijko ont dekking door den welbekenden Prof. Holloway moet gedaan zijn, blijkt uit de talrijke, on geheel verschillende gevallen, die spoedig genezen zijn door zijne eenvoudige Pillen en Zalf. Wat is bij voorbeeld meer onderscheiden van aard, en van kenteeken, dan terugkeerende koortsen en .rhu- matiekf En toch worden deze heido geosels door de middelen van Prof. Holloway verdreven. Wij zouden nog verscheidene andere tegen elkander overstaande voorbeelden kunuenopnoemen waar in deze middelen dezelfde uitwerking hebben gehad, terwijl zij steeds herstel van gezondheid verzekerden, en voortdurend zonder die vreeso- lijke verzwakking van den patient zoo alge meen ondervonden na eene langdradige behan deling met de gewone middelen zoo dat bijna Exposition internationale de Lillo. En tête de la liste des récompensos de cette exposi tion nous remarquons la manufacture de pianos J. Oor, de Bruxelles, dom les instruments ont déja remportó de nonibreuscs distinctions aux expositions autorieures. Cette fois.ses excellents pianos ont éte classés hors concours et le chefde cette maison a éte nomnió inembre du jury. Nos lecteurs savent que la clasitlcatiou hors concours dénote la suporirioté d’uue maison sur toutes les autres exposants des produits similai- res. C’est la première fois, croyons-nous, qu'uno aussi haute distinction est remportóe par l'indus- trie des pianos beige en Erance, dont uotre pays a oté longtemps tributairo Aussi nous faison- nous uu veritable plaisir de la signaler, car die honore autant notre pays que l industrie qui on est l’objet. Rcnseignoinents chez le dépositaire A Dixmude M. Ainaud Vermecrsch, ruo du Nor.l duidelijk bewezen is, dat hot gestel van den pa tient levendig geschokt zoowel door de toego diende middelen, als door de kwaal zelve, welke gewezen moest worden! Dit i.s echter niet het geval mot de behandeling on de geneesmiddelen van Holloway, welke den oorsprong van elke kwaal onmiddelijk schijnen te bereiken, en het bestaan daarvan geheel doen ophouden. Allo ondervinding getuigt van het succes zijner pra- tijk, en daarom moeten wij, besluiten, dat hij het ware beginsel gevonden heeft, wat aangaat de oorzaak en den oorsprong van elke ongestel- heid. V ooroordeel vooral wegens beroepsnijd, is onwederlogbaar verworpen geworden door den onveramierlijken goedeu uitslag dezer middelen welke verzekerd hebben, dat, wat allo wijsheid en allo talenten te zamen van do faculteit nooit bereikt hebben namelijk algemoene versprei ding. Dat iedereen zoo mogelijk het verschil berekene tusschen het getal dergenen, die om zoogenaamde geneeskundige hulp - komen in eene apotheek en de onnoemelijke menigte, dio de dagolijksche verbruikers zijn van Holloway's middelen! Elk volgend jaar vermeerdert do onmogelijkheid om eene balans op te maken tusschen do zich verheugende ijveraars van Pro fessor Holloway, en do ellendige dweepers of schijnheilige wezens, die nog voortdurend do tempels van do dikwijls feilende Esculapen be zoeken. ZITTING VAN ili DECEMBER. Calcoen Leopold, visscher to Adinkcrke, 100 franks boet of 8 dagen gevang, voor jaeht-delikt. LouckeJan, visscher te Coxyde, 100 fr. boot of 8 dagen gevang, voor jaebt-delikt. Guillemau Marie, werkster te Oostduinkerke, 10 fr. boete of 2 dagen gevang, voor slagen en wonden. Ureal Hendrik en Vandcnbussche Pietcr, visschers te Oostduinkerke, veroordeeld voor overtreding aan de zcowet, geweigerd hebbende aan boord te gaan 1. ° Tot het verliezen van deu aan bun ver schuldigde» loon; 2. ° 15 dageu gevang: 3. " Gedwongens inscheping gedurende maanden of 5 dagen gevang. FrnnkriJ k. Amerika. Strcekiiieuw«». Geboorten. den 14. Ida-Alida Cnytan, dochter van Leonard en van Amelia l.oncke, Handboogitraat, den 18. Achiel-lloktoor Laevenx, zoon van Carolui en van Rosalie Symoens, Ooststraal den 1.9. Edgard August Rabaoy, zoou van David eu van Melania Maten, Bcwe.sterpoort. don 20. Elvira Depoorter, dochter van Arthur en van Sophia Zoete, Beoostorpoort. den 21. Melanie Rosuey, dochter van David on van Sylvia Vanleke, Vostonstraat. Huwelijksafkondigingen. den 17. Gregorius Latnoote, schipper, geboren to Eggewaetacappelle en wonende le Dixmude, rnet Euphraaie-Leonio Hatniaux, werkster, ge boren te Veurne en wonende te Iscnberghe. Sterfgevallen. den 19. Alois-Florent Foutry, herbergier, 51 jaren, 10 maanden en 5 dagen, geboren te Caes- kerke on .wonende te Veurne, woduwaar van IsabellaGhillebaort, man van Joanna Merscman, Statiestraat. den 20. Lucia Debouck, herbergierster, 47 jaren, 2 maand'n en 15 dagen, geboren te Boerst en wonende te Veurne, vrouw van Jan-Frans Tyteca, Oude-Beentopmai kt.

Het Advertentieblad (1825-1914) | 1882 | | pagina 2