STAD VEURNE. PRIJSKAMP VAN BEESTIALEN. Programma der Prijskampen noon de Prijskamp van Vet Vee LANDBOUWMHTSCHAPPIJ UITGEGEVEN. er geen deficit op zijne id. stad I Bij koninklijk besluit van 30 Mei, is M. E.-C. Siville, ontvanger der belastingen, douanen en accijnsen te Villers-devant- Drval (Luxemburg) in dezelfde hoedanig heid teAdinkeike benoemd. zilveren bronzen fr. 20 10 tcegende fr. 25 20 Bij bevelde Sckretaris, I. DE CAE. IStcrfgeval. Den 12" dezer maand is te Isenberglie overleden den heer Pieter Eranciscus Liuseele, rentenier, in den ouderdom van 77jaren en 0 maanden. Hij wierd gemeenteraads lid gekozen den 22 augusti 1848, schepen benoemd bij koninklijk besluit van 19 februari 1855, lid van armbestuur benaamd in zitting van 3 februari 1849, voorzitter van gemeld geslicht sedert 18 april 1856, lol op zijn sterfdag. fr. 40 20 20 fr. 75 40 30 fr. 90 45 20 ten minste 50 kilogrammen Eerste premie Tweede id. Verkens van groot raspremie Verkens van klein ras Een koninklijk besluit van den 22 Maart verleent een jaarlijksch pensioen van Ir. 2431 aan M. Eduard Duclos, major bij hel 8'linie. M. Duclos is geboren te Veurne den 28 November 1827. Rechterlijke kronijk. De korrek- iouele Rechtbank onzer stad, heeft de •eigende veroordeelingen uitgesproken. -- - Ingezonden. Burgerstand der stad Veurne. Geboorten. Den Zaterdag 7 .lull 1883, om 10 ure s morgens, zal te Veitmie den jaarlijkschen prijs kamp van BE EST FALEN plaats hebben. S TADS B 'E; S T TJ TT R. sstad- en Streek nieuws. Veurne, 16 Juni. De minister van openbare werken maakt bekend dat op 27 Juni naast, ten 11 ure 's voormiddags, ter Beurs van Brussel zaal der syndicale vereeniging bij soumissie zullen aanbesleed worden de werken tol het maken van een beschul- lingsgebouw tol berging van eene red dingsboot met reddingstuig in de duinen der Panne. Hel bestek beloop lol 3891 fr. 8 cent.. Borgtocht 200 fr. Hel lasten- kohier ligt ter algemeens beschikking inliet bestuur van het zeewezen Bis- sclioirsheimlaa'.i, N' 38, en in hel kantoor der aanbestedingen Augustiiienstraali Nr 17, te Brussel; in de kantoren van den zeegenie te Oostende, enRubenslei, N' 38, te Antwerpen, waar kennis van hel plan kan genomen worden. Het plan dezer werken is verkrijgbaar tegen fr. 1-50, in het kantoor der aanbe stedingen te Brussel. .tIgemeeiie tijdingen. De gewone en jaarlijksche zittijd der negen Proviciale Kaden des lands zal op dijusdag3 juli geopend worden. Men schrijft uil Dixmude Zaterdag inorgend is in onze een vreeslijk ongeval gebeurd De slachter Emiel Deschachl, bezig zijnde een konijn te villen, school plotselings liet mes let zijde en kwam terecht in zijne bil, met hel rampzalig gevolg dal de slachader doorsneden werd; de ongelukkige verloor veel bloed en werd in deerlijken toestand naar bed gebracht, waar drij genees- lieeren geroepen werden om zijne ge vaarlijke wonde te verzorgen. Men verze kert dal zijn toestand zeer erg is. fr. 100 50 25 zes Den 4 dezer heelt een brand het huis in asch gelegd behoorende aan den genaamde L. Bogaeil, koopman in be zems le Clercken. Alles wal het bevatte, behalve eene geil en eenige kledingstuk ken, is de prooi der vlammen geworden. De oorzaak wordt aan den slechten staal der schouw toegeschreven. De schade bedraagt 1000 fr. door verzekering ge dekt. De gemeenteraad der stad Thourout heeft beslist dal de heer Gouverneur olli- cieel zal ontvangen worden den zondag 9 september eu dal er ter dezer gelegen heid een muziekfestival en een banket zullen plaats hebben. .Men schrijft uil Oostende: Bel offi cieel bezoek van den heer Gouverneur zal hier den woensdag 4 juli, ten 11 1/2 ure, plaats hebben. De ontvangsten zullen met den middag geschieden. Een groot banket, bij inschrijving, zal des nammid- dags in de Kursaal plaats hebben. Des avonds fakkeltocht en verlichting. Men schrijft uil Oostende, 6 juni: De heer Jan Biebuyck, de achtbare vrede rechter van hel kanton Ghistel, heeft heden een schrikkelijken val gedaan. Het huis bezoekende dat hij le Oostende, doet bouwen, is de heer Biebuyck van de eerste stagic gevallen door het trap portaal dal nog niet gelegd was. De onge lukkige heeft zich eenige stonden met de handen hangende opgehouden, maar gezien zijne zwaarlijvigheid, en voor men hem uil zijnen neleligen toestand kon redden, is hij van den corridor gevallen met het noodlottig gevolg dat hij zijn rechter been brak. De heer Biebuyck, is ten gevolge zijner bekoinene wonde bezweken. Den 4 dezer, rond 8 ure ’s morgens, is de genaamde Hubert Loncke, oud 28 jaar, plakker te Eerncgem, aldaar verhangen gevonden op 200 meiers van zijne woonst. De ongelukkige was 's avonds le voren drónke l’huis gekomen en na eeiiigen huisraad aan stukken geslagen le hebben, had hij het huis verlaten, aan zijne vrouw goeden avond zeggende. Des anderendags vond men hem aan eenen boom opgehangen. Men verzekert dal het gouvernement voornemens is een wetsontwerp op het verplichtend onderwijs neer te leggen. Hel schijnt dat hel belgisch gouver nement niet zal loelalen dal hier ten lande loten der loterij van Amsterdam te koop gesteld worden. Dergelijke vraag werd aan Erankrijk geweigerd, en kort geleden zag hel gouvernement zich ver plicht de zelfde toelating le weigeren voor de tentoonstelling van München. Mijnheer de Uitgever, gehouden met het budjet van openbare wciken en vooral met de kwestie der rekeningen van den Staatsspoorweg. Volgens M. Beernaert verkeert de ijzerenweg in zeer blocienden toestand, en beslaat rekening. M. Janson deelt dezelfde meening; hij beweert dal de ijzeren weg boni afwerpt, en dat bel delicit, welk men hem ten laste legt, enkel voortvloeit uit cijfers die malkaar tegenspreken, rekeningen die slechts zijn opgemaakt, ontvangsten die men vergeten heeft aan le leekeiien. Die nieuwe manier van boekhouden werd door den brusselsclien representant zeer scherp gehekeld; hij ging zelfs zoo ver te zeggen dal men een koopman, die op zulke wijze zijne boeken zou houden, streng zou beoordeelen en een slechten naam geven. Even als M. Scailquin acht hij hel noo- dig dat er een parlementaire onderzoek moet gedaan worden, en dit nog vóórdat eene enkele belasting worde gestemd. Van zijnen kant verklaarde M. Graux, minister van financies, dat dit onderzoek gansch onnoodig is. Er kunnen dwalin gen in de cijfers voorkomen, doch die zullen zoo gering zijn, dal aan hel tekort geene verandering komt. Overigens al werd bewezen dat de spoorweg geen tekort verwekt, dan nog zou de alge- meene toestand dezelfde blijven. Dit zal blijken, zoodra de discussie over de be- lasiinsontwerpen aan gang zal wezen. Ziehier een klaar bewijs van goed en wijs bestuur lei' gemeente Isenberglie. Wijlen den heer burgemeester Rooryck, telde 36 jaren dienst, en was vereerd met hel Burgerkruis van D‘” klas, nu den beer Pieter Erauciscus Liuseele lelt bij de 35 jaren; den legenwoordigen burgemeester Huyghe zetelt ook reeds in den raad sedert 28 October 1851, dus ook bij de 32 jaren. Was dit destijds niet een bewondcrens- waardig schepen kollegie. fr. 125 75 50 Ossen van jaai-, niet meer hebbende dan 4 tanden: fr. 100 75 25 zes Algemeene Schikkingen. Art. 1. De beesten voor den prijskamp aangeboden moeten ten minsten sedert drie maanden aan tien tentoonsteller behooren. Voorgaande premien zullen allecrflijk uitgereikt worden aan de eigenaars der beesten die zullen volmaaktst zijn in gemaaksel en in vet. De volmaaktheid wordt vooral vereischt. Art. 2. De premien die toegestaan zijn voor d schapen en de verkens zullen maar uitbetaald worden, voor liet geval dat het bekroonde dier verkocht zij binnen de acht dagen na den prijskamp en geslacht binnen de 3 maanden in het koninkrijk. Art. 3. Beesten van vreemd ras worden in den prijskamp aangenomen, indien zij in Belgie gebracht zijn geweest voor zij een jaar bereikt hebben. Art. 4. De personen die voornemens zijn deel aan den prijskamp te nomen, mogen zich laten inschrijven twee dagen voor den prijskamp, in het Sekretariaat der stad, van 9 ure ’s morgens tot 4 ure namiddag. Ten dage des prijskamps zullen de. nummers afgeïeverd worden. Bij de inschrijving zal men de stukken nederleggen, vaststellende den oorsprong der beesten en de plaats waar zij geboren en opgevoed zijn ge weest. De stukken zullen bevestigd worden door den burgemeester der gemeente, alwaar de mededin gers hunne huisvesting hebben. —Voor iedere wedstrijd wordt een afzonderlijk getuigschrift vereischt. Gedaan in zitting van het kollegie van Burgemeester en Schepenen der stad Veume, don 10 Mei 1883. Burgemeester en Schepenen, L. OLLEVIER. Eerste premie, verguld eermetaal en Tweede id. zilveren id. Derde id. bronzen M. Veerzen van xt.jaai-, niet meer hebbende dan tanden Eerste premie, verguld eermetaal en Tweede id. zilveren id. Derde id. bronzen id. Veerzen van jaar, niet meer hebbende dan tanden Eerste premie, zilveren eermetaal en Tweede id. bronzen id. Derde id. id. id. Koeien can allen ouderdom Eerste premie, zilveren eermetaal en Tweede id. bronzen id. Derde id. id. id. Eerste premie, bronzen eermetaal en Tweede id. id. id. Veerzejaai’lin^en Eerste premie, bronzen eermetaal en Tweede id. id. id. IMe prijskamp. Hengsten achttienmaanders Eerste premie, zilveren eermetaal en fr. 100 Tweede id. bronzen id. 50 2de Prijskamp. Hengsten van drie jaar Eerste premie, zilveren eermetaal en fr. 100 Tweede id bronzen id. 50 3d® Prijskamp. Hengsten van 4 jaar en daarboven. Eerste premie, zilveren eermetaal en fr. 150 Tweede id. bronzen id. 100 4de Prijskamp. Merrien van 2 tot 4 jaar Eerste premie, zilveren eermetaal en fr. 100 Tweede id. bronzen id. 50 Ossen van 3 jaar, niet meer hebbende dan 6 tanden. Eerste premie, verguld eermetaal en Tweede id. zilveren id. Derde id. bronzen id. 1! Personen <lio aan gedurige hardlijvigheid en aan derznlvcr lastige eu pijnlijke bijverschijnin- gen lijden o i reeds alle niogelijko middelen en geneeswijzen zonder goed gevolg gebruikten; worden Iu rbij de Zwitserschc pillen van Rich. Brandt, die nooit luiuii..' voortreffelijke falen, aanlievolen. De dagelijkscho kosten van hun ge bruik (2 ets.) zijn zoo gering, dat zelfs de meest onbemiddelde zich haar gebruik niet behoeft te ontzeggen. De Z-witsersche pillen zijn in doozen a 70 ets. verkrijgbaar te Veurne, bij de weduwe DOBBELAERE, Oost straat. Holloiray-Zalf rn Pillen. Dyspcptia. (tebrikkelijke spijsvertering. .Sommige menschee zijn in 't bijzonder lijdende aan maag en leverkwalen, terwijl deze kwalen bij anderen worden voorgebracht door veel te zitten, door eene onregelmatige levenswijs of door ongerust heid van den geest. Zijn de lover en de maag van streek dan geschiedt spoedig ditzeltdu met het hal t en do longen en zoowel lichaam als geest lijden erdoor. Deze bewonderenswaardige Pillen werken ouniiddelijk op deze organen, en brengen ze spoedig tot hunnen natuurlijken gezonden toestand terug. De onzuiverheden worden uit het stelsel verbannen, de ademhalingsorganen verlicht, het verhitte bloed verkoeld, en de gal- afse.heidingen geregeld; de werking van het hart wordt rustig, de zeuuwon verkrijgen kracht in het volle bezit van ge makkelijke spijsvertering, vroolijk humeur, en verfris.schende rust. fl’. 40 Verken» ten hoogsten SS jaar oud ten minste 150 kilogrammen Geen sterke drank Het Hop Bitter is geen sterke drank maar eon geneesmiddel met genezende eigenschappen inden hoogsten grand en geen giftige bestanddeelen bevattende. Het verwoest niet een verslapt lichaam maar sterkt het. Een flesch bevat meer hopstof dan een geheel vat ordinair bier. Het wordt door de dokters voorgeschreven. Artikel over het Hop Bitter ovcrgenomcii uit de Rochester Evening Express, Alveringem, 9 Juni 1883. - Mijnheer Kesteloot. Ik ontving eergisteren het nummerdor stad Nieupoort, van 6 dezer en tevens een brief uit uwe stad. Uw blad behelst een artikel voor opschrift dragende De zedigheid. De beau garfOn De brief meldt mij dat in dat artikel bedoeld wordt M.r de Abt Eduard Pil, professor in 't bisschoppelijk collegia te Nieuport. Wie nu dat artikel mag geschreven hebben, dit hel) ik niet te onderzoeken, alsook niet al het onhebbelijke, al het onheusche dat het bevat voor bedoelden heer. Alleenlijk zal ik in het voorbijgaan zeggen dat M.r Pil, te l’olinchovo, vanwaar hij herkomstig is, te Loo, te Alveringhem en andere hier omliggende ge meenten, te goed bekend staat en algemeen voor een braaf en ordentelijk man doorgaat, op dat iemand hier één woord zal kunnen ge- looven van al het kwaadaardig gewaagde dat bedoeld artikel inhoudt! Ik ben verwonderd dat uw blad ten dienste zij aan e nen schrijver van zulk proza en vermeen dat er beters Ie doen valt in de liberale - stad Nieupoort, dan ver guizingen en personnaliteiten zijnen lezers op- tedisschen. Neen, zulke aanrandingen brengen geen graan op den liberalen molen: integendeel: en het is omdat ik zulke strekkingen afkeur dat ik niet gedoogen kan, dat de schrijver van bedoeld factum, op óéne letter naar, de stout moedigheid heeft genomen mijn uaam voluit en in groo o letteren, er onder te stellen. Ik wil niet dat men zich schuil houde achter mijnen naam; elk lade de verantwoordelijkheid op zich zijner eigene daden. Daarom kom ik protest aanteekenen in uw blad, op liet mijn naam drukken onder bedoeld artikel. Ik verzoek u, Mijnheer, en, des noods, ik eisch de inlijving van dezen brief in uw eerst volgend nummer en bied u aan mijne hartelijke groete. An. BEERNAERT, Nor. ZITTINGEN VAN 7 EX 8 JUNI. Desodt Elodic, werkster: Desodt David, zonder inroep en Domooi Amelia, wed" L. Desodt, ■chtgenote Misselyn, werkster, allen te Oost- luinkorke, de 1' en 3») 2 maanden gevang voor inisdiefte, deii2“) ter beschikking gesteld van iet gouvernement tot den ouderdom van 21 aren, voor diefte. Dumoulin Amelia, wed" Pieter Beauproz, werk lef te Zarren, 5 fr. boet of 1 dag gevang, voor raak van afsluiting. Hof De.siré, smidsgnst, gehuisvest te IJpor, ratst wonende te Watou, 4 jaren gevang, voor et namaken van belgische muuten. Debruyne Engel, werkman te Clorcken, 20 fr. oet of 8 dagen gevang, voorslagenen wonden nlickwaamlieid tot werken veroorzaakt hell ende. Coulier Pieter, wagenmaker en herbergier to 'roven, 10 fr. boet of 8 dagen gevang, voor eene iterij gehouden te hebben zonder toelating. Alveringem, 11 Juni 1883. ,V.r de Opsteller rau het Advkrtentie-blad. Den 9 dezer zond ik onderstaande brief aan sn hoer Kesteloot, drukker en uitgever van de stad Nieupoort te Nieupoort, met verzoek i, des noods, eischenda mijn schrijven in zijn ustvolgend nummer optenemen. Ik zie in zijn immer van gisteren dat hij geweigerd heeft in mijne vraag voldoening te geven, en men Tgonoegt zich enkel eenige regels ervan te ggen die mij niet voldoen. Er is kwestie van voluit mijn naam te stellen: vernaart, op eene lettor naar, zooals gij ziet, der een artikel ;|Dc zedigheid. Le beaugarcon. >en ik mijne protestatie schreef, wist ik niet t de stad Nieupoort - reeds mijn naam ge ld had onder 't eerste artikel van dien roman; zedigheid, in zijn n.r van 30 mei laatst, en ik dat. men voortgaat met er mijn naam onder stellen in zijn n.r van gisteren. Men werpt iu 't u.r van gisteren, dat liet, mijnen naam t is, dat mijne schrijfwijze verschilt; flauwe en. ae of aa is juist hetzelfde in "t uitspreken den 10. Odiel-Emlel Vierstrnete, zoon van Bruno en van Sylvie Vannieuwkerke, Vestenst. den 10. Amand-I’’erdinand D'hooghe, zoon van Charles en van Justina Demuys, Bewcsterpoort. den 12. Josephina Matten, dochter van Pieter en van Philomena Denorme, binnen palen. Huwelijksafkondigingen. den 10. Jozef Allaeys, landgebruiken geboren en wonende te Veurne, met Amelie Danckaert, bijzondere, geboren en wonende te Coxyde. den 10. Óustaaf Carnbier, schilder, geboren en wonende te Veurne, met Juliana Willaeys, win kelierster, geboren eu wonende te Thourout. Sterfgevallen. den 9. Anna Desaover, bijzondere, 82 jaren, 2 maanden en 15 dagen, geboren te Bulscamp en wonende te Veurne, wed' van Henricus Bartho lomeus, hospitaal. den 9. Sylvia Hancko, bijzondere, 17 jaren, 2 maanden en 20 dagen, geboren en wonende te Veurne, Oo. ■■'.raat. INGESTELD DOOR HET Isenberglie, 14 Juni 1883. To Isenberglie is het droevig afsterven van den heer Liuseele nogmaals een zeer groot en on herstelbaar verlies voor de liberale partij, als ook zeer gevoelig voor gemeente eu disch. Ofschoon hij ter kiozing van 2ö October 1881, slechts mot ééiio stem meerderheid, door eenen katholiek wierd vervangen, was liij nog voort- durig bezig met de belangen der gemeente. Ook, niets was er gedaan, of hij was er af ouderricht, en door zijn wijs verstand gaf bij nog dikwijls zeer goeden raad. Dat was een man met vrij geweten, een echt liberaal, een man van ondervinding, met gezond oordeel, veel verstand en bekwaamheid, en ten allen tijde ten dienste van iedereen. Ja, 'door alle inwoners in 't algemeen werd hij destijds geprezen, geacht eu bemind. Telken keer werd ni), sedert talrijke jaren, mot bijna algemecne stemmen herkozen. Ja, telken koer, tot op het oogmiblik dat er eene zwarte vreemde raat, uog al van pluimen go<>il voorzien, hier op ons klein nederig dorpje uit de lucht is neergevallen, en als eene dulle heest is rond gevlogen, om op do rustigste der gomeeuten, niets dan haat on nijd, twist eu tweedracht rond to zaaien. Mochten de Isenberghenaars tot hunne oudé goede gevoelens terug koeren, gansch de gemeente zou welhaast van schijn veranderen. Overeenkomst, vriend schap, vreugde eu geestdrift zou er nogmaals op nieuw bestaan, en weldra de vreedzamigsto tier gemeenten wezen. Doch, oude goede vrienden, binst gij aan 't pluimen zijl, tracht er de raaf te trekken zooveel gij maar Kuilt, zij gaat niet taai, op tijd eu stond laat ze dan los, en slechts van slagvleugcls en steert voorzien, kunt zij algauw geraken, waar zij nog bij rluizeude harer plui men heeft verloten. Dus hoop in de toekomst. van mijnen imam; en aangezien ik geen gemeens hob met de knevelarijen iu bedoelde artikels vervat, eu niet wil dat men de kastanjen uit het vuur rape met mijne handen, kom ik, M.r de Opsteller, de gastvrijheid van liet Adrcrtentie- blad inroepen om dat artikel eene plaats tu verleeneu in uw geöed blad. An. B. Zie hier OHsejaarlingen Schapen ten hoo^slen jaar ond, iceqendc

Het Advertentieblad (1825-1914) | 1883 | | pagina 2