Leesl hier: BEKENDMAKINGEN? i’ ‘woon^mms met 3 aren 63 centiaren Erf, te Adinkerke, wijk G, n.' 426a. Gebiuikt door sieur Dieter I lede req, lol 1 Mei 1884. I K2 Rechterlijke kronijk. De korrek- lionele Rechtbank onzer stad, heeft de NT O O R van den .Notaris DE C3A.E, te Veurne, llolci iceetjschaalslraatA 10. Al die eenig goedvinden hebben op de echtgenooten Ikenoit Van ElHlande-Carpen- ïicr, landbouwers te Wulpen, worden verzocht onmiddelijk hunne rekening in te dienen bij den heer August Vanmas- senhove, Bijgevoegd Griffier bij de Rechtbank, woonende te Veurne. Noordstraat, nr 25. Dixmudc. Maandag 11 Februari. Tweejaarsche hengsten. 2 Mededingers. 1' prijs, Florizoone, Wulpen, grauw peerd. 2° id. A. Monteyne, Caeskerke, rouaande peerd. Driejaarsche hengsten. 3 Mededingers. lc prijs, Sonnevillc, Eggewaarlscappelle, haaide peerd. 2C id. Monteyne, Caeskerke, rouaande p. volgende veroordeelingen uitgesproken. M.WNDAG 5“ MAART 1884, om 3 ure namiddag, ter nabekeude heiberg, Openbare Verkooping VAN Gemeente Leysele, (Meuleke). Koop 1. Herberg genaamd de Nieuwe Herberg, met 25 aren 30 cent. Grond en Zaailand. Koop 2. 57 aren Wei<le, wijk C, n.r* 499a en 500it, west aan de nieuwe kalsijde van Leysele naar die van Rous- brugge op Leysele. Koop 3. Noordoost aan koop 2. I hectare 40 aren 60 cent" %a«tilun<i, wijk C, nummer 493. Koop 4. Wal zuid van knopen 2 en 3, 89 aren Xaailand, wijk C, num mer 503a. Koop 5. Zuidoost aan koop 3. 1 heel. 68 aren 60 centiaren Zaailand, wijk C, n." 592a, 593b en 593c. Koop 6. 46 aren 20 centiaren Zaai land, wijk C, nummer 342. Gebruikt door de kinderen Demolder- Deschryver. Ingenoilreding met do geldlelling. Ook inlichtingen bij den Notaris GA BELLE, te Watou. Onder de jurés voor de tweede serie van hel eerste kwartaal 1884, van het bof van assisen onzer provincie, welkers zitting zal plaats hebben op maandag 3 maart aanslaande, bevindt zich de heer J. Brutsaert, landbouwer te Gyverinchove. Eene enkele zaak zal in deze zitting lm onderzoeken, zijn, die waarschijnlijk heel de week zal duren, aangezien hel groot getal getuigen, namelijk deze ten laste van Hendrik Colpaert, onderwijzer, Pieter Verlinde, timmerman, en Mathilde Die- ryckx, te Ettelgem, beschuldigd van moord op Lodewyk Jonckbeere, man van de laatstgenoemde. woond. Hij heelt cv de meeste. Op vier jaren heeft bij 1,904 fr. 76 c. getrokken. Dat roept om wraak, niet waar? Laat ons 2000 fr. zetten. Dal zou 40 fr. per zitting maken. Is dat te veel? Hel vetste cijfer is dal van M. Washer: '15,661 fr. 36 c. Dal is er een die geen geluk beeft. Neem in aanmerking dal de achtbare kweslor een der zeldzame leden van de Kamer is die geene jaarwedde trekken. Hij moest dus hel slachtoffer van zijne kieschhcid zijn. Eens de Commissie aan gesteld, vertrouwt men hem hel bestuur der gelden, een onafgebroken ambt, en men verplicht hem de schadeloosstelling aan te nemen, opdat er geen verschil zou beslaan tusschen de leden. Dewijl het ambt van M. Washer altijddurend was heeft hij tijdens heel hel enkwesl die schadeloosstelling ontvangen, die hij als representant geweigerd had. En ziedaar hel schandaal hij heeft 15,661 fr. 36 c. ontvangen, terwijl M. Woeste, die geen deel maakte van de Commissie 18,155 Ir. 85 c. heeft getrokken gedurenden den- zelfden tijd. ’t Is afgrijselijk! Dal mag men wei geldvermorsing lieden Als de andere aanklachten van de klerikale pers van denzelfden kaliber zijn, zal die veldtocht uitdraaien op een feilen schaterlach. Maar de reis- en verblijfkosten. Laat ons eens zien en de cijfers nemen van het Journal de Bruxelles. 4 jaren, 87 gemeenten en 182 zit tingen. Uzerenweg kosten: 4,073 fr. 89. «Daaruit volgt dal elke gemeente ge middeld 50 fr. aan ijzeren weg heeft gekost en elke zitting eene uitgave van 25 fr., en dewijl er op elke zitting ten minste 4 versonen, te welen 3 leden der Commissie en een secretaris, waren, maakt dal per hoofd en per gemeente zoo- wat 12 fr. en minder dan 6 fr. per zitting. Waar is nu de geldvermorsing? Rijluigkosten1,572 Ir. 55 c. op vier jaren, voor87 gemeenten en 182 zittingen. Dal is gemiddeld 17 fr. per gemeente en minder dan 9 fr. per zitting; zij per gemeente wat meer dan4fr. per hoofd en walmeer dan 2 Ir. per hoofd per zitting. Maar zooveel kost eene koers in vige- liuH tc Brussel Verblijfkosten: 13,164 fr. 15c., altijd op 4 jaren voor 87 gemeenten en 182 zittingen. Dal maakt por hoofd en per gemeente minder dan 38 fr., en per zitting, dal is per dag 18 fr. en eenige centiemen, wan neer men vier reizigers lelt, en soms waren er meer. Minder dan 19 fr. per dag voor tafel en bed. Wij benijden de onderzoekers de drij eetmalen niet, die zij aan dien prijs hebben kunnen doen en vruchteloos zoe ken wij hier alweer de brasserij en de geldverkwisling. Hel land zal met ons van oordeel zijn, dal bet de slichtende inlichtingen, door hel heugelijk schoolenkwest geleverd, niet te duur heeft betaald, en de klerikale pers zal enkel de schande overblijven van de ellendige haarklievrij, die zij ten aan zien der leden van de Commissie gepleegd heeft. En wij voegen er bij, dat wij ten spoe digste wenschen de discussie tc zien openen in de Kamer, die M. Woeste in ’l bezonder en de klerikale pers in alge meen zal beschamen. Veurne, 16 Februari. Morgen Zondag, geeft de maat schappij van Rhelorika hare laatste ver- tooning. Dezelve bestaal uit de volgende stukken 1° Per expres, blijspel in een bedrijf. 2" Hot Badmeisje, tooneelspel in id. 3" Schoenmaker blijf bij uwe leest, blijspel in een bedrijf. Deze vertooning zal om 6 ure ’s avonds aanvang nemen. De deuren van stads schouwburg zullen om 5 1/2 ure worden geopend. Hengsten van 4 tot 9 jaar. 3 Mededingers. I1'prijs, Sonnevillc, voornoemd haaide p. 2° id. Monteyne,voornoemd, rouaande p. Beivarings-premie. Monteyne, voornoemd, met zwart peerd. Algeineene tijdingen. De Moniteur kondigt aan dal er een nieuwen wedstrijd, tot aanneming van dertig vrouwelijke hulpkommiezi n, bij hel middenbestuur der Staatsspoorwegen, zal plaatshebben, in den loop der maand maart. De vragen lol inschrijving moeten voor 1'' maart gedaan worden. De eer.se zaak van den eersten zittijd van het assisenhof van Wesl-Vlaanderen, maandag lest geopend was deze ten laste van Leopold Van Gierdegorn, zoon van Jan en van Rosa De Paeter, oud 41 jaar, zonder beroep of woonplaats, geboortig vauBiugge, bschuldigd van brandstich ting te Oosicamp. De jury heeft Van Gierdegorn schuldigil verklaard. Hij is tol 15 jaren dwangarbeid veroordeeld. oeiisdag morgend zat op de bank van het ,'issisenliol, de genaamde Ferdinand De Vadder, oud 43 jaren, werkman, wonende te Brugge in hel Klaversli aaije, beschuldigd van verkrachting op zijne eigene dochter, die onnoozel is en de vallende ziekte heeft. Hij is lol 15 jaren opshiiling veroordeeld. Men meldt uit Oostende, 10 februa ri Hel is reeds drie-en-lwinlig dagen dal do visschei ssloep nr 70, van Trouville, patroon Maichal, met vijf visschers aan boord, onze haven verlaten heeft, en een-en-lwiutig dagen dal de sloep nr 70 van Oostende, patroon Latteries, insge lijks niet vijf man aan boord, van hier vertrokken is. Daar men tot nu toe nog geene nieuwstijdingen over deze schepen ontvangen heeft, denkt men dal ze met man en muis vergaan zijn. Dinsdag heelt Henri Depuydl, land bouwer te Couckelare, het slachtoffer geweest eener diefte van omtrent 1200 kilos rogge, gepleegd door zijne diens boden die in de schuur werkten. Een hunner, I’. V. genaamd, is in bekentenis. De dielïen van allen aard sedert eenigen lijd in die gemeente gepleegd zijn talrijk. Den 1 dezer is de genaamde Con slant Vermeersch, geboren te Thourout en wonende te Handzame, aangehouden onder beschuldiging van in Frankrijk deel genomen te hebben aan een bloedig gevecht waarbij ecu Fi anscliinaii, door eene messteek getroffen, het met de dood moest bekodpen. Zijne medeplichtigen, Clerckenaren, zijn reeds veroordeeld en boelen hunne straf in Frankrijk. Hel is op verzoek van fransch gerecht <lm Vermeersch, die vluchtig was, alhier voor de rechtbank zal rekening geven over de misdaad in de maand augusli gepleegd. Men schrijlt uit Langemarck Eene zeldzame gebeurtenis heeft in onze ge meente plaats gehad. Op 6 dezer zijn 2 oudoi liiigen, de gebroeders Boogaert, die een en het zelfde huis bewoonden, op den zelven voormiddag overleden. Die twee gebroeders hebben niet alleenlijk omtrent 70 jaren elkander vergezeld, maar hebben ook samen de eeuwigheid binnen getrokken. Vrijdag zijn de twee gebroeders onder den zelven plechligen lijkdienst ter aarde besteld. De brusselsche dagbladen deelcn voortdurend allerhande veronderstellin gen mede aangaande de geheimzinnige verdwijning van den heer Mascarl. Zoo wordt er heden verzekerd, dal hel ge recht een der gewone bezoekers doel opzocken van een koflihuis uit de O. L. Vrouw-ter Sneeuwslraat, dal ook bezocht werd door den heer Mascarl. Die jonge ling, dien men beweerde op goeden voel te staan niet de dame des huizes, werd voor oenen Italiaan gehouden; hel is noglans gebleken dat hij een Fraiischman is van eene goede familie, die uil het leger gedeserteerd is en bijgevolg niet meer in zijn land komen mag. Die jongeling is schielijk den 24 janua ri, daags voor de verdwijning van den heer Mascarl, uit Brussel vertrokken, aan zijne vrienden zeggende dal bij naar Italië geroepen was en dal hij van die gelegenheid wilde gebruik maken om de voornaamste steden van dit land te be zoeken en dal hij vermoedelijk tamelijk lang zou verblijven te Rome en te Florencio. Hel parket heeft dio samentrcfling vrij zonderling gevonden en den Franschman doen opzoeken. Men hoeft echter zijn spoor nog niet ontdekt. Burgerstand dar stad Veurne. Geboorten. Concert der Harmonie. Zondag laatst heelt bij onze harmonie maatschappij hel laatste winterfeest plaats gehad. Hel Goncerl te dezer gelegenheid gegeven was schitterend en verwierf den groolsteil bijval. De Harmonie verdient allen lof over de keuiige uitvoering hnrer twee stukken: La Reine de Saba en Jerusalem Onze muziekanten hebben met veel juist heid en ervarenheid gespeeld en bewijzen van blijkbaren voortgang gegeven. De vreemde arüsten die hunne mede werking aan hel schoon feest leenden, hebben zich op eene uilmunleiide wijze van hunne laak gekweten. De heeren Gaimanl en Ligy, de twee ervarene IJpersche violomslen, zijn aan hun proefstuk niet meer; zij verrukken het publiek bij bel aanhooren hunner voortreffelijke uitvoering en doen waai lijk eer en genoegen aan de avoiulfees'en waar zij zich aanbieden. Hun meesterlijk spel, nu eens zoet en zacht, dan klinkend en galmend, weer slepend en weenctid, heeft hel publiek overmeesterd, dat door luidruchtige toe juichingen, zijne hooge tevredenheid en begeestering heeft getoond. Deze toejuichingen schenen geen einde te nemen, toen de heer De l*ey, Voor zitter der harmonie, uit naam der Com missie en uit erkentelijkheid over hunne welwillendheid, de twee lalentvolle violo- nisien Gaimanl en Ligy, een prachtig ge schenk ter hand stelde. Dit zal hun als een zoet aandenken van dit genoeglijk avondfeiSl bijblijven. Eu waarlijk hel was wel verdiend. De heer De Kemper, wiens lof niet meer uit te spreken is, is ook geen oogenblik beneden zijnen welverdienden kunstroem van kluchlzanger gebleven. Wal schoon en onwaardeerbaar talentZijne gepaste gebaren, zijne drollige gelaatstrekken en zijne reine uitspraak volledigen in hem den komiekzanger van eersten rang, liet herliaaldelijk terugroepen en de warme toejuichingen van de aanwezigen zullen hem nogmaals genoeg bewezen hebben dat zijn talent naar waarde is geschat geworden. Wij verlangen zeer onze hooge tevre denheid uit te drukken over de uitvoering van hel schoon klaviersluk les Soupirs op eene keurige wijze gespeeld door den bestuurder der harmonie, den heer Sleyacil, alsook over zijne ervarenheid in het begeleiden. Deze lalentvolle pianist heeft zich uitmuntend van zijne moeit lijke laak van begeleider gekweten en alzoo veel hijgebrachl tot hel welgelukken en de goede uitvoering der verschillige stukken. Vergelen wij ook niet de zoo lieve romance: ne m’oublie: pas, die hel pu bliek uitermate bevallen heeft. Zie daar een kort verslag van het schoon en aangenaam avondfeest, dal lang in het geheugen zal blijven van hen die hel geluk hadden hel zelve bij te wonen. Eer en dank aan de heeren Voor zitter en Bestuurleden der harmonie S.lc Cecilia, die niets verwaarloozen om de avondfeesten zoo luislei lijk en zoo aan trekkelijk mogelijk te make i. Laat ons de zoete hoop koesteren nog menige zoo aangename als kunstrijke avondstonden te mogen hijwonen. Op hel Concert volgde een Bal dat inge- lijks zeer levendig was en weerdiglijk de winterfeesten onzer harmonie beeft ge sloten. OP DONDERDAG 6" MAART 1884, om 3 ure namiddag, ter herberg van sieur David Rabaey-Maton, te Vetiuie- Bewcslerpoort, Openbare Vcrkoopinjg VAN: 2" H. 2-30-20 C" grond van Cebou- wen, en Xaailnnd, te Adinkerke, wijk I), n.'* 153, 154, 155, 166a, 170c. en 170t>. Gebruikt door sieur Benjnmin Declereq, lol ll’ October 1884, mits 220 fr. bij jare. 3° De Herberg de Veldpiete n met 21 aren 80 centiaren Grond en Erf, te Veurne - Bcwesterpoort. Gebruikt door sieur C.arotus Declereq, lol 1“ October 1884, mits 150 fr. bij jare. 4° H. 2-18-80 C" Zauiland, te Adin kerke, wijk B, n.1’ 1102 en 1106. Gebruikt door zelfden Carolus Declereq, lol 1" October 1884, mits 250 Ir. bij jare. 5° 11. 2-71-30 C" Xnailand en Maai- graH, te Adinkerke, wijk 1), n.r’ 336 en 337 en Veurne-Bewesterpooil wijk B, n.rs 1093, lot en met 1096. Gebruikt tot elk de helft door zeilde Benjamin en Carolus Declereq, mits elk ■150 fr. bij jare, tol 1" oclobcr 1881. Ilcngstenkeiirtng. ZITTINGEN VAN DEN 7 FEBIILABL Dewulf Alois en Vandevelde August, werk lieden te Dixrnude, elk 26 fr. boot of 8 dagen gevang, voor diefte van steenkolen. Engelbrecht Hendrik, visscher te Oostduin- korke, 50 Ir. boet of 8 dagen gevang, voor jacht- del 1 kt. Gillet Hendrik en Gillet Karei, werklieden te Oostdurnkerke, elk 50 Ir. b. et of 15 dagen, voor jachtdelikt. en 25 fr. boet of 8 dagen, voor smaad jegens den jachtbewaarder. Vanneuvillo Jacobus, visscher te Oostduin- korke, 50 fr. boet of 8 dagen gevang, voor jachtdelikt. Calcoon Pieter en Calcoen Isidbor, visschers te Oostduinkerke. elk 50 fr. boet of 15 dagen gevang, voor zelfde feit. Guibout Ernest, rentenier te Brussel, 50 fr. boet of 8 dagen gevang, voor id. Verhenne Jules, werkman te Reckem; Van- assche id. te Kortrijk, en Vandeubroucke Lode- wijk, wever te Kortrijk, den 1" 8 dagen gevang en de andere elk 15 dagen, voor slagen en wonden. Amery Jan, zonder beroep, thans gevangen te Veurne, 1 jaar en 0 maanden gevang, voor aan slagen tegen de eerbaarheid. -- en tSlreeknleuns. Hollowny 'f Pillen en Zalf. Vrquweliike kwalen, Op Je moeders rust oeno grootc ver antwoordelijkheid, wat aangaat liet zorgen voor eene bestendige gezondheid liaror dochters: to dikwijls, helaas woidtzij echter opgeofferd aan laakbare schaamte, in een bijzonder tijdperk des levens, wanneer zeer belangrijke verande ringen plaats-rijpen in het vrouwelijke gestel van welks goede verzorging toekomstig geluk of wel toekomstige ellende afhangen. Do Billen van Holloway, in liet bijzonder indien zij door de Zalf geholpen worden, hebben het gunstigste resultaat verkregen in liet vaststellen dezer wer kingen, van welker goede in acht neming do gezondheid, ja zelfs het leven afhangt. Moeder en dochter kunnen veilig deze krachtige ope nende geneesmiddelen gebruiken, zonder iemand te raadplegen. Algemeen aangenomen als het eenigo groote middel voor vrouw li jke kwalen, feilen deze Pillen nooit; ook verzwakken zij liet stelsel niet, en brengen altijd den goweuschten uitslag te we. g. don 11. Gahrielle-Marie Paret, dochter van Gustaaf en van Rosalie Dehollander, Ooststraat. den II. Alice-Miuio Durieu, dochter van Amand en van Marie Barbier, Zwartenonnenst. Huwelijken. den 13. Henri Houvenaeghel, hoefsmid, ge boren to Veurneden 18 October 1857met (.'lenience Debergh, werkster, geboren te Gyve- riuchovo den 15 b'ebruari 1858. Sterfgevallen. den W. Brigitta Lahaye, werkvrouw, 61 jaren, 1 maand en 20 dagen, geboren en wonende te Veurne, wed” van Karei Wydooghe. den 13. Albert Vlamynck, 2 j. 2 m. en 16 d,

Het Advertentieblad (1825-1914) | 1884 | | pagina 2