BEKENDMAKINGEN. Definitieve Toewijzing Menagie-Goederen en roerende voorwerpen. TOEWIJZING zonder verderen uitstel REGEN- EN ZONNESCHERMEN. LANDBOU WGETUIG en Vruchten te velde. Onroerende Goederen 48, LANGE MUNT, 48, GENT. I Militie. Bij ministerieel besluit van 24 Mei jl. wordt de bestelling van bel konlingent der lichting van 1884 West Vlaanderen bepaald van 16 lot en met 21 Juni aanstaande, voor de militianen welke niet gestort hebben. Hel arrondissement Veurnezal zijne mannen moeten aanbieden den Zaïurdag 21. De militianen welke de storting gedaan hebben zullen in al de provinciën overge- leverd worden den Dinsdag 22 juli. OP MAANDAG 14 EN DINSDAG 15 JULI 1884, telkens om 1 ure juist namiddag, ter KANTOOR van den Notaris CAE, te Veurne, Holerweegscliaalslraal, N‘.r 10. NIKIJWE AANKOMST H ■die zij in de oppositie heclï uitgeroepen ’t Is M. Beernacrl, die naar het paleis .zal worden geroepen om hel nieuwe kabi- :iiel samen te stellen. Wij wachten hem aan hel werk. Wij mogen er ons aan verwachten dat de revisionisten van Brussel zullen zeggen, dal hel de belastingen zijn die ons ten verderve hebben gebracht en dal zij zich de handen wasschen omdat zij ze niet gestemd hebben. Waar is zij nu, de revisie? En walde.klerikalen betreft, wij gaan .zien hoe zij het zullen aan boord leggen om de lasten te verminderen en hoe lang het zal duren om de schatkist op droog .zaad te brengen. Bi a j a z b a e i¥ biedingen waren gedaan, doch dal hij nog niet beslist was te aanvaarden. Zij zijn zeer talrijk in de nieuwe cn de oude rechterzijde die naar hel minister schap steken; en men zal hel zeer lastig hebben om iedereen te vreden te stellen. De onderhandelingen zullen waarschijn lijk langdurig en moeilijk zijn. SLud- on StreekiiieuwN» Veurne, 14 Juni. Bij koninklijk besluit van 6 juni 1884, is de heer Er. Dubreucq (van Veurne), gref- fier van hel vredegerecht te Passchendae- le, in dezelfde hoedanigheid benoemd te Isegbem. OP MAANDAG 25 JUNI 1884, om 9 ure voormiddag, ten huize laatst bewoond door vrouw de weduwe Pieter Demolder-Letten, te Alveringliem-dorp- plaels, KOOPDAG VAN Rechterljike kronijk. De korrek- tionele Rechtbank onzer stad, heeft de volgende veroordeelingcn uitgesproken. T Is de moeite weerd daarvoor zooveel lawijl te maken. Daaruit ziet men dal do leden der uiterste linkerzijde de minste stemmen hebben en dat M. Janson zelf den der- tienden komt; dit is de afkeuring van hunne politiek. Journal de Liège. De uitslag der 'kiezingen is een onheil voor de liberale denkwijze. Wij zullen de oorzaken «van die neder laag moeten opzoeken, maar van heden af kan men zeggen dal hetgeen hem ken merkt, de stemming van Brussel is. De politiek van avenluren en van scheu ring, door de Brusselscbe radicalen in» gebracht, heeft overal de openbare opinie verschrikt. De stemming van het 'kiezers korps van Brussel toont den afkeer, dien deze politiek in de hoofdstad verwekt heeft. Courtier de Bruxelles. De dag van gisteren heelt al onze verwachtingen overtroffen: bet katholieke België is ver lost; bel ongeluksmitiislet ie is omverge- worpen. Brussel en de provinciën hebben met gelijken drilt lol dezen vaderlandschen uitslag medegewerkt, de schoonste zonder tegenspraak welke onze jaarboeken sedert 1830 zullen aangeteekend hebben. Brussel, wij zeggen bet te zijner eer, heelt er voor bel grootste deel toe bijge dragen. Hel blad eindigt zijn artikel met hel schietgebed «God bcschcrme België! Ontslag van het ministerie. De ministers hebben gezamentlijk den koning bun ontslag aangeboden. Hel is de heer Frère-Orban die ze den Koning ter hand gesteld heeft in zijne hoedanigheid van hoofd van hel kabinet. liet ontslag van hel kabinet stond don derdag in den Moniteur. Niets tot nu toe is gekend aangaande het nieuw minis- lerie. Men zegt dal de koning den heer Malou ten l'aleize doen roepen heeft en met hem lang over den toestand gesproken heeft. De heer Malou heeft aan verscheidene personen aangekondigd dal hij deel maakte van de ministerieele samenstelling. j)e heer Woeste zegde dal hem aan- tres algemeen bekend en gezocht werd. De heer Colin te Nanies, vervaardigt, door ecu ander middel ook dergelijke omkleede gebrande koflieboonen die bij zonder bard zijn en die, zelfs blootge steld aan de lucht in ongesloten bussen, den geur en de goede eigenschappen van versch gebranden koflie behouden. Door de proefslalien van de Nationale Acade mie te Parijs is een proef genomen met dezen koflie, die zes maanden aan de lucht was blootgesteld geweest. Hij was nog bard in hel malen, de smaak was zeer goed, evenwel niet als versch gebrande, doch die, welke gedurende eene maand aan de lucht was blootgesteld, was als versch. Voor afgelegen plaatsen en voor troepen te velde kan deze koffie waar schijnlijk in eene behoefte voorzien. In OP WOENSDAG 25 JUNI 1884, om 4 ure namiddag, in hel ll’if Peerd, bij de echlgenooten Verhaeyhe-Notebaert, Duinkerkstraal te Veurne, DEFINITIEVE van Gemeente Veurne wijk Bewesterpoort Koop 1. Hofstedeken met 1 hectare 23 aren 30 centiaren tuin en wijk B, num mers 11, 12a, 13a en 15. Koop 2.Schuur, met I hectare 78 aren 90 centiaren wijk OP DONDERDAG 5 JULI 1884, om 4 ure namiddag, ter herberg bewoond door sieur Eduard Avonture, te Alveringhem-dorpplaats, in het Appelstraaije, Openbare Licitatie-Verkooping VAN: Gemeente /fIveringhem koop. Een lluiu ten dienste van Herberg met Grond en Erf, ter noordzijde van het Appelstraaije, be woond door sieur Eduard Avonture- Luyssen, lol 1" Mei 1885. 2" koop. 1 hectare 10 aren 70 centiaren XntiilniKl, palende oost aan de Oerenslraal. Gebruikt door zelfden sieur Avonture, lol hel weren van den Oogst 1884. OP DONDERDAG 10 JULI 1884, om I ure namiddag, ter bolstede en op landen gebruikt door sieur Pieter Elahou, te Isenberglie, bij de Sleutels, JSL O O F ID G- VAN Op DINSDAG 24 JUNI 1884, om 9 ure voormiddag, in eene der zalen van 'l Stadhuis, groole Markt te Veurne, behoorende aan hel Weldaadsbureel der stad Veurne, voor 9 naeenvolgende jaren, inlegaaii den 1" oktober 1884. B, nummers 16 a en 16b. Gemeente Coxyde. Koop 3. Hofstedeken met 59 aren 25 centiaren Zaailtind, wijk B, nummers 321a, 321b en 323a. Koop 4. 1 hectare 84 aren 85 cen tiaren wijk B, nummers 318, 319 en 320b. Gemeente Adinkerke, lanys de Panne- kalsijde. Koop 5. 1 hectare 24 aren 30 centiaren %n»ilmi<l, wijk B, nummer 335. Gebruiktde ooslersle woonst van hel hofstedeken te Coxyde, door sieur David Boose, lol ll: Mei 1885, ad 60 Ir. bij jare; en hel overige door de weduwe en kin deren Notebaert-Couzyn, te Veurne voor de gebouwen lol 1" Mei 1885, en voor dt! landen lol hel scheeren en weeren van den legenwoordigen oogst. Algemcene tijdingen. Oogst. Men bekomt eenige inlich tingen over den toestand van Jen oogst in verschillende landen. In Frankrijk is bij over het algemeen voldoende, alhoewel uil bet Westen eenige klachten komen. In Duitschland is de rogge mislukt en ook de haver zal eene onvoldoende opbrengst geven. Engeland klaagt over droogte en koude nachten.het is in vele gewesten alsof de maand maart nauwelijks ware begon nen. Hopen wij dal de laatste regen onzen oogst, bijzondei lijk onze vlasgaarden veel zal verbeterd hebben, want in sommige streken van Belgie wordt ook veel ge klaagd, Hel is bekend dal gemalen koffie spoedig zijnen geur verliest, terwijl de gebrande koflieboonen in goed gesloten bossen moeten bewaard worden, doch dal steeds de versch gebrande voorkeur verdienen. De branding doet den geur van den koflie ontwikkelen, terwijl eene soort verwarmende prikkelende olie ont slaat, die den bloedsomloop versnelt, de spijsverlcering bevordert en de werking der hersens prikkelt. Maar deze olie is zeer vluchtig, waardoor het spoedig ver minderen der waarde van gebrande koflie boonen, niettegenstaande het goed sluiten der bussen, wordt verklaard. De heer Roijer te Chartres is liet eerst op het denkbeeld gekomen de koflieboonen met eene zelfstandigheid te omwikkclcn, om do vervluchtiging tegen te gaan. Hij slaagde, door middel van caramel ol ge brande suiker, daarin zoo goed, dal de gebrande en aangekleede koflie van Char- 7669 stemmen. 7662 7658 7630 7602 7588 7582 7579 7556 7535 7530 7491 7439 7340 7316 7o04 En de fameuze menheer Picard, heeft 440 stemmen bekomen op 21,000 kiezers. Burgerstand der stad Veurne. Geboorten. OP DONDERDAG 26 JUNI 1884, om 3 ure namiddagter nabekende herberg, zonder verderen uitstel Gemeente Leysele, Meuleke). Koop 1. Herberg genaamd de Nieuwe Herberg, met 25 aren 30 cent. Grond en Zaailand. Koop 2. 57 aren XX’ehle, wijk G. n.” 499a en 500b, west aan de nieuwe kalsijde van Leysele naar die van Rous- brugge op Leysele. Koop 3. Noordoost aan koop 2, 1 In clare 40 aren 60 cent'1 X:ntilnn<i, wijk G, nummer 493. Koop 4. Wat zuid van koopen 2 en 3, 89 aren Znnllnntlwijk C, num mer 503a. Koop 5. Zuidoost aan koop 3, 1 heet. 68 aren 60 centiaren Zaailand, wijk C. ii." 592a, 593b en 593c. Gebruikt door de kinderen Demolder- Deschryver. Ingenollreding met de geldlelling. Met tusschenkomst van M/1"' CAl'l’ELLU, Notaris te Watou. Bien Public. De 10 juni 1884 is het Sedan van bet Belgisch doctrinarisme. De beteckcnis van het verdict der kie zers zou niet kunnen betwist worden. Zij stemt overeen met de provinciale kiezingen van 25 mei en geelt ben eene plechtige bekrachtiging. Cijnsbctalendc cn bekwaambeidskiezers verwerpen met eene verschrikkelijke meerderheid de oorlogspolitiek, de onge lukswet, deschool verspillingen, de nieuwe militaire lasten. Verder bedankt de Bien public God cn de kiezers. Amen. De radicale politiek. Om te bewijzen dal de liberalen van Brussel zelf de gedragslijn van de hccte- koppen der uiterste linker zijde af keuren, hoeft men slechts de namen der kandi daten op le geven volgens het getal be- k mienc stemmen 1. Van Humbecck 2. Guillery 3. Couvreur 4. Goblet 5. Ruls G. Washer 7. Bergé 8. Dansaert 9. Vandcrkinderc 10. Demeur 11. Scailquin 12. Joltrand 13. Janson 14. Arnould J5. Féron 16. Robert onze groole steden is deze omklecding zeker niet noodig. -■ Men meldt uit Oostende Ons zee strand begint levendig te worden. De kur saal en de meeste villa’s zijn geopend. Hel kasteel van den koning is gereed ge maakt. Men verwacht den koning in den loop dezer week. Hij zal eenige dagen alhier verblijven. Ten einde muren waterdicht te maken, bestrijkt men in Duilschland de builendsle van de gebouwen zoo lang lierhaaldëlijk met soda-waterglas, totdat de steenen er mede verzadigd zijn. De concentratie der oplossing van waterglas hangt van den aard der sieenen af; voor poreuse muren wordt een sleikere, voor dichtere eene zwakkere oplossing aange wend. Na volledige opslorping van hel waterglas wordt er eene oplossing van chloorcalcium op gebracht, die er eene onoplosbare verbinding mede vormt, welke alle ruimte lusschen de sieenen aanvult, zonder hun uilerlijk voorkomen te veranderen. VAN Maandag Si Juni, GROOTE TEK00PSTELL1NG VAN COHFECTIEN VOOR DAfflEN ft KINDEREN. ZOMER-NIEUW1GIIEDEN. Holloway's Zalf en Pillen. Vrouwelijko kwalen. Elk klimaat heelt zijn gebreken, elk jaargetijde zijne ongesteldheden, maar vrouwen zijn in elk klimaa van eiken ouderdom, en in elk jaargetijde, onderhevig aan bijzondere kwalen, die in de meeste gevallen voortkomen uit onachtzaamheid, slechte behandeling of zwakheid van gestel. Voor elke kwaal aan dat geslacht eigen, verzekeren Holloway's middelen dadelijke verlichting, en toekomstige bevrijding terwijl zij de natuurlijke werking van elk orgaan herstellen. In hunnen verbeteren loop bespeurt men spoedig de grootste beterschap het gestel ontwikkelt zich, en de geest verheft zich weder. In deze preparaten komt nooit, zelfs niet het minste kwikzilver of andere schadelijke bestand- doelen voor; van daar dat ouder, voogd en patient vooruit niet behoeven te raadplegen al vorens tot deze middelen over te gaan. VAN DEN - -- ZITTING VAN hen 5 EN 6 JUNI. Verhelst Willem, zonder beroep te Kortrijk, 3 maanden gevang, voor vernieling van afsluiting. Sefys Amand, werkman te Duinkerke. 8 dagen gevang, vo< r slagen en wonden. Maryn Remi, werkman te Vinchem, 2 i fr. boel of 8 dagen gevang, voor slagen en wonden. l.eynaert Amand, onder waakzaamheid, ge boren te Proven, 3 maanden gevang, voor ban verbreking. dauw Angela en Clauw Maria, beide te Clorc.kcn, elk 8 dagen gevang, van slagen en wonden, de 1“ nog 10 tr. boet of 2 dagen, voor scheldwoorden Devos Basile, dienstknecht te Proven, 8 dagen gevang on 100 fr. boet of 15 dagen, voor jacht met stroppen. Vanhoutte Florimond, visscher te Adiukorke, 8 dagen gevang, voor vernieling van afsluiting. Gillet Hendrik, Gillet Karei en Goderts Karei, werklieden te Oostduinkerke, den 1" 200 fr. boet of 1 maand gevang: den 2" 100 fr. boet of 15 dagen; den 3" 50 fr. boet of 8 dagen, voor jacht mot stroppen. Gillet Karei werkman, 100 fr. boot of 15 dagen gevang; Weerbrouck Karei, koewachter, 25 fr. boet of 8 dagen, voor jacht met stroppen, beide te Oostduinkerke. - Do modellen in Confection en de Costuinen, nu nieuw verschenen, brengen bet hunne bij om de koopers voortdurend naar dit zoo gunstig bekende Huis to lokken. JERSEYS van alle kleuren en maaksels, tv. m-t:;. Do ZIJDENSTOFFEN, WOl.LEN.STOFFEN, LAKENS, enz. in een woord, alle geweefscls, worden per meter aangeplakt en verkocht. Eerlang zullen wij op dezelfde plaats eenige regelen wijden aai) KINDERKOSTUIMEN. Heden moeien wij ons bepalen met te zeggen dat men nooit schoonere maaksels zal gezien hebben. Openbure Verpachling DER den ik Elodio-Mnric Morvclllo, dochter van I.co en van Matlnlde Wils. Bewesterpoort. den 6. Amand-Constant Loire, zoon van Lode- wyk en van Virginie Dcpla, 's Heerwillenis. den 1. Sophia-Maria Verbruggho, dochter van August on van Marie Ryckewaert, Spaunsch- kwa nier. den 7. Odila Doinerssetnan, dochter van Julien cn van Augusta Rathé, Handboogstraat. Huwelijken. don 11. Rletvelt Gustaaf. bijzonderen, geboren te Veurne, den 18 Juli 18Grt, mot Elodia De- poorter, bijzonderu, geboren te Steonkcrke, den 12 April 1867. Sterfgevallen. den 8. Leo-Julien Dobyaer, 2 maanden. den 9. Cesar Vermeesch, 2 m. eu 23 d. van

Het Advertentieblad (1825-1914) | 1884 | | pagina 2