rs .M ^Boomen op slam. Definitieve Toewijzing r EEN WOONHUIS Weide en Zaailand, AL DE GEBOUWEN O'.E: W X J Z i] S> in eene zitting, iVIenagie-Goederen 185 boomen op stam, staande langst den gravier leidende naar Veurne van de Arke tot de Pelikaanbrug. 1“ BIERBROUWERIJ en Afhanglijkhedeii. mei 10 aren so cen- tiaren Grond en Erf, te Veurne, ter oostzijde der Noordstraat. TOZEWIJ’ZnJZSTGr in eene zitting KANTOOR NIEUPORT. STUDIE VAN DEN Notaris simpelaere, te Alveringhem. De Ontvanger, J. MORRENS. KANTOOR VAN DEN XotnrG I»E BRAUWERE, St. Denijsplaatste Veurne. WOENSDAG Tl*" NOVEMBER 1885, OPENBARE VERKOOPING Allerzielendag 2 November 1885, om 2 ure namiddag, koopdag van Eiiuipersalm en <3eel MSena^ie^oed, ten sterf huize van Henri Morysse, te Alveringhem-Forlhem. Burgerstand der stad Veurne. Geboorten. Op den prijskamp van fruiten uitge- schreven door de Ooftkundige maatschap pij van Dixmude, heeft M. Hilaire Joye, advokaal te Veurne, twee prijzen beko men den eersten voor de peeren van den eersten prijskamp, en insgelijks den eersten van peeren in den derden prijs kamp. jl aan den steenweg naar Oostduinkerke. Bewoond door Jan Despodt, tot laatsten September 1887, mits 127 fr. 60 centimen bij ja re. 4° 1 hektare 59 aren 45 centiaren Zaailand, te Wulpen, noord aan de Oude Zeedijkstraat. Verdeeld in 3 loten. Gebruikt door August Depotter, Frans Duval en Jan Despodt, lol laatsten Sep tember 1886, mits den gezamenllijken pachtprijs van 273 fr. 25 c. bij jare. 5" West aan de Oude Zeedijkstraat, 63 aren 40 centiaren Zaailand, te Wulpen, gebruikt door Joanna Verbrug- ghe, lol laalsien September 1886, mits 119 fr. 47 c. bij jare Door sterfgeval. om 1 ure namiddag, len huize bewoond dooor de echtgenoten lluyghebaert-Boer- jan, te Bulscamp, dorpplaals, KO OPD AG- 8’ 62 aren 90 centiaren Zaailand, te Wulpen, noord aan de straal van Wulpen naar Boitshoucke, wijk B, n.' 262; thans gebruikt door Desiré Pauwels. Alle inlichtingen te bekomen ten kan- loore van voornoeir.de Notarissen. KANTOOR van den Notaris B>E CAE, to Veurne. Hotel weegschaalstraatjV.r 10. De Ontvanger do Registratie en Do meinen te Nieuport, zal op Dinsdag tienden November om tien ure voormiddag, overgaan tot de openbare verkooping van Gereed geld, tien ten honderd voor kosten, en 50 centimen per boom voor liet vullen der pullen. MAANDAG 23 NOVEMBER 1885, om 12 ure fix 's middags, ter hofstede in gebruike van den heer Pieter Parra, te Alveringhem, Merkwaardige Koopdag van 120 koopen POPULIEREN ESSC1IEN EN OLMEN BOépSÈ?» ter dikte van l'"40 lot 2'"40. Met lusschenkomst van den Notaris BOEDTS, te Eerneghem. De jnarlijkschc revue of «ogenschouw der in onbepaald verlof zijnde milicianen moet, naar alle waarschijnlijkheid, weldra plaats hebben. Wij kunnen dag en datum niet mededeelen, daar zij ons onbekend zijn. herberg van baas Rabaey-Naton, Adin- kerke-brug, van Veurne- Westerpoort, voorveld. Koop 1. Woonliuizekcn met Schuurken en Stallingen, mede ’t pacht recht tot baafmis 1893, aan fr. 50 ’s jaars aan H 0,87,06 C" Hoving en Weide. Bewoond en gebruikt door de ver- koopers echtgenooten Clarys-Decorte, lot 31 April 1886. Adinkerke, veld. Koop 2. Woonhuizeken met Stalling, in steen en pannen dake, mede H 0,01,75 C" Erve en Hoving. Bewoond en gebruikt door de wed5 Nunne, lot 31 April 1886, aan fr. 60,- ’s jaars. Eigendomsbewijzen en verkoopvoor waarden bij genoemden Notaris DE BRAUWERE. Veurne, 31 October, Rij koninklijk besluit van den 20 October, is het militaire kruis verleend aan onzen inboorling den heer Eduard -Seraphin Duclos, gepensionneerde majoor. WOENSDAG 18 NOVEMBER 1885, om 3 ure namiddag, ter herberg in het Visscherswelzijnbij Pieter Haerynck, te Adinkerke, langs den steenweg van Veurne naar de Panne, Openbare Verkooping van Gemeente Adinkerke, langs den steenweg van Veurne naar de Panne. Koop. 1. Een Woonliuin én af- hanglijkhedcn met 20 aren 90 centiaren medegaande erf, gebruikt door wijlen Pieter Hennaert. Aanslag met de geltelling. Koop 2. Oost aan koopl, 12 aren 93 centiaren bebouwden Grond, waarop het huis slaat van Seraphin Viane, zonder recht van stand en door hem gebruikt zonder pachtrecht. Koop 3. 14 aren 77 centiaren Akkerland, wel geschikt voor bouw grond, oost aan koop 2. Deschodt, gewezen Burgemeester van Leysele, de andere door den heer L. Vanden Kerckhove, sekretaris der Land- bouwmaalschappij van Veurne. Kantoor van N.lar CORNlLLE, Notaris te Wulveringhem. DONDERDAG 12" NOVEMBER 1885, om 3 ure juist na middag, te Moerës (Veurne), ter herberg der wede Cortier, Openbare Verkooping in eene zitting, van EN STALLINGEN samenstellende liet hofstedeken gebruikt door Eduard Foucke-Vanacker, te Moeres, in de 1700 Gemeten. Aanslag eene maand na de toewijzing. Titels en lastboek bij voornoemden Notaris. dag avond gebeurd in de rue Leopold, te Seraing. Een jong meisje, mej. Bigot, verzorgde hare zieke moeder, zij naderde het bed met eene brandende petroollamp in de hand en was zoodanig getroffen door de vorderingen die de ziekte maakte dat zij in bezwijming viel; de lamp die op den vloer verbrijzeld werd, stak de kleeren in brand van het meisje. Door de pijn kwam zij weldra lol hel bewustzijn; zij snelde met hare brandende kleederen op de achterplaats der woning en sprong in eenen waterton die zich daar bevond. Doch hel vuur had reeds zooveel verwoes ting aangericht dat zij den volgenden dag aan hare brandwonden bezweek. De on gelukkige moeder werd zoodanig door die gebeurtenis getroffen dal men voor haar leven vreest. Wij raden dezen aan die hel geluk niet hebben de kostbare voordeelen der TC A-ISTTO OREN Notarissen Joseph Fraeys, te Alveringhem en E>e Cae, Boterweegschaalstraat n.° 8, te Veurne. OP WOENSDaG 11 NOVEMBER 1885, om 3 ure namiddag, ter afspanning de Hert bij Henri llailleul-De Heerst, üost- straat, te Veurne; Stad Veurne. Gebruikt door den heer /.odewijk Pau wels; aanslag met de geldtelling. 2" Ilcrlierg de Boter- mand met 66 centiaren Erf, te Veurne, ter oostzijde der groote Markt, bewoont! door Cesar Denorme, tol 23 April 1886, mits 25 frank de maand. Gemeente Wulpen. 3° Herberg «de Barrière» op 6 aren 76 centiaren grond in 6 loten; gebruikttol 1 hektare 31 aren 32 cent., door Lodewijk Cloet- Florizoone, lot laalsien September 1891, mits 225 frank, bij jare; tot 2 hektaren 13 cent., door de echtgcnoote Florizoone- Declerrglot laatsten September 1886. mits 342 fr. 87 cent, en tot de overige 3 hectaren 31 aren 45 centiaren door Desiré Pauwels. 7" 47 aren 60 centiaren Xauilland, te Wulpen, bewesten de Oude Zeedijk- straat. Verdeeld in 2 koopen; gebruikt tot de helft door Desiré Pauwels, en lot de wederhelft door Lodewijk. Vandenbou- hede, tol laatsten September 1886, mits 50 frank, bij jare. Algenieene tijdingen. Men schrijft uil Rousbrugge, 23 dezer: Donderdag morgend ging Eugenie Ooghe, jonge dochter van 22 jaar, water putten uit eenen kuil, op 200 slappen van hare woning. Verwonderd over haar lang wegblijven gingen hare huisgenooien op zoek en vonden haar in den pul verdron ken. De ongelukige moet op den hellen den grond uitgegleden en alzoo de dood in hel water gevonden hebben. De brugsche polieie heeft een ge vaarlijke kerel aangehouden, de genaamde Leo De Spiegel, oud 42 jaar, van Clercken, doch zonder vaste woonst. Hij was daar onder een valschen naain bij Pol Matroos, die de polieie verwittigde. De Spiegel is beticht van verschillende diefstallen met bezwaren amsiandigheden te Watou en omstreken gepleegd. Hij was reeds door gendarmen aldaar aangehouden, maar hij sloeg deze ten gronde en nam de vlucht. Hij is geboeid naar Veurne overgebrachl alwaar zijne vrouw ook gevangen zit. Men meldt uil Kortrijk De gewone reizigerstrein vertrekkende uit Brussel Nord om 3 t/i ure namiddag, is maan dag avond, te Deerlijk, bij Korlrijk, ontriggeld. Tengevolge van den hevige.'i schok der loeorholivf tegen een ijzeren brugsken is de ketel gesprongen cu de stoker gedood. De ongelukkige was door liet kokend water geheel verbrand. Het is Matheus, oud Bojaar. Hij is gehuwd en vader van verscheidene kinderen. Zijne vrouw be vindt zich daarenboven in eenen belang- wekkenden toestand. De miiiisier van landbouw heeft eene commissie benoemd voor hel opmaken van een wetsontwerp op de vervalsching van de landvelte. Het weder. Ziellier de woersvoor- zeggingen voor de maand november Algemeene regen in Frankrijk en in Europa bij het laatste kwartier van de maan beginnende van 30 ociober en ein digende den 6 november. Vinige kouden jn het noorden en hel midden van Frank rijk melde nieuwe maan, dioden 6 begint en den 14 eindigt. Sneeuwachtig voor ’t bovendeel van Frankrijk bij ’t laatste kwartier, van 14 lot 23 november. Gedu rende die dagen lievigen wind op de Noordzee en het Kanaal. Den 29 en 30 schoon weer. Dus eene slechte maand, die te verwachten is. Men behoort dus in midden- en westelijk Europa goede ge zondheidsmaatregelen te nemen. Hoe belangrijk de duivenliefhebberij is blijkt uil de volgende inlichting: er zijn in België niet minder dan 2000° duiven maatschappijen met meer dan 40,000 leden. Een schrikkelijk ongeluk is dondér- Rechterlijke kronijk. De korrek- tionele Rechtbank onzer stad, heeft de volgende veroordeelingen uitgesproken. WOENSDAG 4'k” NOVEMBER 1883, 3 ure namiddag, in 't Burgoïidisch Kruis, van andcien, te Wulpen, noord Zuidslraai, Veurne, van: Stad Veurne. Woonhuis, hebbende beneden- en bovenkamers, keuken, kelders, zolders, magazijn met inrijpoort, werkwinkel, erve en hof, samen in oppervlakte II 0-06-30 C"; palende west de Wandel dreef en voorlioofdende zuid op de Vleeschhouwerstraal. Laatst bewoond en gebruikt door Pieter Loyette, om terstond in gebruik te treden, ter uitzondering van drie kamers, ver pacht lot 23 April 1886, samen aan fr. 238,» ’s jaars. Eigendomsbewijzen en verkoopvoor waarden bij genoemden Notaris DE BRAUWERE; ook inlichtingen bij den Notaris DE GAE, te Veurne. Op I>ins<lu^ November imn:;, om 4,ure ilamiddag, in de Wagenmakerij, hij sieur Theodoor Lacante-Declerck, te Bulscamp dorpplaals; Openbare Licitatie-Verkooping van Gemeente Bulscamp. en gerieflijkheden, te Bulscamp, hij de Valckebrug, op 7 aren 30 centiaren grond van het Armbestuur van Bulscamp, mei pachtrecht lol laalsien September 1898, mits 50 fr. bij jare. 2° 3 hectaren 32 aren 29 centiaren le Bulscamp, wijk A, nummers 638, 644, 645 en 651. Bij plakbrief verdeeld in 4 koopen. Laatst gebruikt door wijlen Fiorentina Boerjan, weduwe Morael. Aanslag met de geldtelling. 6° 6 hektaren 62 aren 90 centiaren Kuailaml te Wulpen, zuid aan den keiweg van Wulpen-dijk naar Nieuport. Verdeeld in 2 koopen en onderverdeehl VAN den 25. Elvira Bailleul, dochter van Hendrik en van Marie Debeerst. Ooststraat. den 30. Adelina-Eelicita Domcester, dochter van Jules en van Ludovica Lemaire, Houtmarkt. Sterfgevallen. den 27. Mauritius Joye, 3 j. 5 m. en 8 d. Noordstraat. den 27. Elodie Adam, 28 dagen, binnen palen, den 28. Leon Vaudenhussche, 8 m. en 3 d. id. den 29. Robertus Decaesteckerbakker, 50 jaren 9 dagen, geboren te Beerst en wonende (e Veurne, man van Hortense Slicht, hospitaal. Holloway's Zalf en Pillen. Vrouwelijke kwalen. De geneeskundige wetenschap is er in alle eeuwen op uit geweest, om de kwalen, die do vrouwen overkómen, te verlichten, maar Prof. Holloway werd door eene vlijtige studie en door groote opmerkaamheiil genoopt om te gelooven, dat hij er na langdurig onderzoek in is geslaagd, zijne beroemde Pillen en Zalf saam te stellen die op den grondregel rusten, welke door door de natuur voor de ondersteuning en geuezing van kwalen, de vrouwen eigen van eiken ouderdom, van elk gestel, hetzij wonende in warm of in gematigd klimaat, aangewezen worden. Zij hebben herhaalde malen werkingen, die van streek afgeraakt waren, hersteld nadat deze de gewone artsenij, door geneesheeren voorgeschreveu, hadden weerstand geboden; nog meer voldoend is het dat de ziekte volkomen eii bestendig verdreven wordt. Ingesteld fr. 800. Niet ingesteld. Op Dinsdag Ji Xovember IS85, VAN o Niet ingesteld. Ingesteld fr. 1.500. ISestuui* der Registratie en Domeinen. Sts*<l- en Streekniciiwn. i-i ,i iniijmggwnjt Op Muandng SJ November ihk:;, (Allerzielendag), om 3 ure namiddag, te Steenkerke, nabij de Présende, op eene partij land gebruikt door Jozef Kerckhove, KO ORD A G- van 26 koopen Hollander-Boomen Sa men gepende Fagooten te kennen, het prospectus te vragen aan den algemeenen depot, te Capelle-len- Bosch. Groote vermindering voor den handel. VAN DE VAN Prisij der overtenemen fustagie fr. 6,000. Niet ingesteld. Ingesteld fr. 6,600. Ingesteld fr. 15,000. Zitting van 15 October. Devos Brands, werkman te Proven, 2 maal 8 dagen gevang en 2d fr. boet, voor eerroof en scheldwoorden. Rosseuw Leouie, Rosseuw Emma en Döwulf Cccilia, werksters te Dixmude, elk 2ti fr. boet voor vrijwillige slagen. Recour Hendrik, landbouwerszoon te Leysele, 20 fr. boet, voor slagen on wonden. Derieuw Marie, werkster te Veurne. 50 fr. boet of 15 dagen gevang, voor het rondleureu van wild in verboden tijd. Zitting van 10 October. Viaene David, visscher te Adinkerke, 100 fr. boetof2 maanden gevang, voor jacht zonder toelating. Lycke August en Vanhoutte Pulydoor. vis- schers te Adinkerkd, elk 100 fr. boet of 15 dagen gevang, voor jacht met stroppen. Dobbelaere Louis, werkman te Brugge: Poit- rin Eideel, schilder te Wervicg, eu (,'labeau August, schilder tu Poperingho, de 1« vier maanden gevang en 20 fr. boot, de 2“ een maand en de 3“ 15 dagen gevang, voor huisdieften. Niet ingesteld.

Het Advertentieblad (1825-1914) | 1885 | | pagina 3