J Stoffen in ruwe Zijde fr. 1651 tot 77.50 de volledige kleedij Tussors en Shai tungs-Pongees alsook zwarte, witte en gekleurc tlennebei'g-ZIJcle, van af 95 cent. t> Ir. 28 50 den meter effen,geribd,gakwadrilleeri bewerkt, Damas, enz. (ong.-240 kwal en 5000 kleit schakeeringcn en verscli. teekeningen), vracht- tolvrij te huis besteld. Monsters per keerende. SNELLE WASDOM Laadbouw. 'll De 1* Mel. De le Moi der socialisten is overal zeer kalm, met zang, muziek en wandeltochtjes gevierd. In het Walenland is ondanks de werk staking de 1' Mei zeer kalm afgeloopen. Wetsontwerp. De tekst van het nieuw wetsontwerp op de vischvangst is uitgedeeld in de tLstnor* liet wetsontwerp over de pensioen- kweslie der onderwijzers zal eerstdaags op het bureel der Wetgevende Kamer neer gelegd worden door minister Schollaerl. Eieren p. 26 fr. 1-40 1-50 fr.1-40 1- Bruin Brood 38 centimen. Halfwit 48 id. Botermarkt per kilo 26 April fr. 2-IC 1-83 1-3C 3. HEN N EBE RG. Ziide-Ealiriek (K. en K. lever.], ZURIG 3 Mei. Hoogste prijs fr. 2-10 Midden 1-90 Leegste 1-65 Rechterlijke kronijk. De koi reklionele Rechtbank dezer stad, heeft de volgende veroordeelingen uitgesproken. Prijskamp der 2J“ Landbouwstreek te Dixmude, op Maandag 1 Mei Maandag had te Dixmude de prijskamp plaats lusschen de bekroonde runderen der tweede landbouwstreek, bevallende de omschrijvingen Dixmude, Nieuwpoorl, Veurne, Alveringhem, Loo en Merckem. Ziehier den uitslag Burgerstand der stad Veurne. De werkstakingen. De gevolgen der mijnwerkerswerk- siaking laten zich reeds gevoelen. Verschillige nijverheids-inslellingen hebben zich tol den vreemde moeien richten, om zich van kolen le bevoorraden. Dezer dagen is een bijzondere trein mei 400 ton Engelsclie kolen uit Rotterdam naar Seraing verzonden. Veel Duitsche kolen komen sedert een paar dagen in het land. In den bassijn van Charleroi zijn sinds zaterdag 985 ton vreemde kolen aange voerd. Rond Brussel liggen verscheidene fabrieken stil bij gebrek aan kolen. Het bestuur van spoorwegen begint ook gebrek aan kolen te gevoelen. De depot van Verviers, die voor 15 dagen bevoorraad was, heeft kolen moeten afstaan aan den depot van Slavelot, die er geen meer had. De voorzitter der maatschappij van ouderlingen bijstand Help u Zelve komt van eenen onbekende de som van 100 frank te ontvangen, als gift uil dank baarheid voor eene bijzondere tevreden heid. Het ware te wenseben dal dit edel moedig voorbeeld navolgers zoude vinden onder de begoede lieden, bij gelukkige familie omstandigheden. Dezen weldoener ontvange onze welge meende hulde. Het Kieswetontwerp. Vier atdeeligen van de Kamer hebben dinsdag het onderzoek van het kieswet ontwerp voortgezet. In de le afdeeling verslaggever de heer Woestewerd hel aangenomen met 10 stemmen tegen 7, en 5 onthoudingen; in de 2C (verslaggever den heer Helleputtewerd het ook aan genomen; in de 3“ verslaggever de heer Tack) werd het gestemd met 11 stemmen legen 5 en 5 onthoudingen. Men stemt eenparig de vermindering van het quorom en het stelsel d’Hondt. De 6® afdeeling heeft geene stemming uitgebraclit. De middenafdeeling telt 3 tegenstanders van het ontwerp. De bespreking der 6* af deeling zal voortgezet worden. Er is eene meerderheid voor het ontwerp van het gouvernement. De heer de Trooz zal waarschijnlijk verslaggever zijn. TER GELEGENHEID VAN MEIFEEST: Morgen Zondag, BAL, om 5 ure, in de Rhetorica, bij Emiel Dewitte. DANSSPEL in de Parijsschaal bij L. Saison, Duinkerkstraal. DANSSPEL bij Bruwaert, Duin- kerkstraal. volgens aan de stad overgedragen worden, om lol museum le worden ingerichl. Kindermoord. In eene omliggende gemeente is eene jonge dochter aange- houden, onder beschuldiging haar pas geboren kind gedood le hebben. Hel lijkje is onder eenen hoop aarde teruggevonden. Hel meisje van 19 jaar bekent dat hel haar kind is, maar dal hel dood geboren werd. De stokerijen. La Flandre libérale meldt dal de belangrijkste stokerij van Gent bare werklieden verwittigd heeft dal zij elders werk moeten zoeken. Twee andere stokerijen van hel land zouden reeds hunne werklieden weggezonden hebben. De nieuwe wet op de stokerijen zou hier hel gevolg van zijn. Spoorwegmaterieel. De lieer minis ter van spoorwegen heeft, op eene vraag der middenafdeeling, belrekkelijk het on voldoende materieel, gezegd dal in' 1899 zullen worden bijgemaakt76 locomo neven, 54 tenders, 2101 wagens en 146 derdeklasrijtuigen. Het bestuur zal daaren boven beschikken over 45 prachlwagons, geleverd door de C'“ des Wagons hts. I Tegen het drinken. De heer I minister van landbouw heeft bij omzend brief aan al de beambten van zijn departe ment verboden, rechtstreeks of onrecht streeks betrokken te zijn in den handel van alcoolische dranken, of bij herbergiers I of drankslijiers in te wonen. Ook is hel aan de bedienden of boodschappers der I bureelen van zijn ministerie verboden, I gedurende hunne diensturen in herbergen I I le gaan. Volksoptelhng. Den 31 december I I aanstaande heeft de tien jaarlijksche op- I I telling plaats. Volgens de berekening, zou I I alsdan hel totaal der bevolking 6,730.000 I I inwoners beloopen, Hel getal der volks- I I vertegenwoordigers zal alsdan andermaal I I verhoogd moeten worden. I Globaal gerekend zal Antwerpen recht I I hebben op 3 volksvertegenwoordigers I meer; Brabant op 4; West-Vlaanderen 2, I Oost-Vlaanderen 2; Henegouwen 2; Luik I 2; Namen 1, en in Limburg en Luxemburg I behoudt men het slalu quo. In T geheel I zouden er 168 leden in de Kamer zijn I dus 16 meer. I In de Senaat komen er acht leden bij. I 2 in Brabant, 2 in Antwerpen, 1 in West-, I 1 in Oost-Vlaanderen, 1 in Henegouwen I en 1 in Luik. Melk drinken. Dat melk een I gezonde drank en een krachtig voedsel I is, moet men niet meer bewijzen; eeu- I ieder is daarvan ten volle overtuigd. I Toch vindt men meuseben die zeggen I dal zij geen melk kunnen verdragen, dat lid bun ongemakkelijk maakt wanneer zij I er een glas van gebruiken. I Zulks is dikwijls waarheid, maar ook I bijna even dikwijls is het de schuld van I de wijze waarop de melk gedronkei, I wordt. De zoele melk wordt door hel maagsap eerst gestold en daarna wederom lang- I zaam vloeibaar gemaakt en verteerd. I Indien men nu een glas melk haasti, I inslikt, dan vormt die melk in de maag I eene vaste, gestolde massa, waarin het I maagsap verder moeilijk kan doordringen I cn die aldus lastig le verteren valt. Drinkt men integendeel dezelfde hoe veelheid melk in kleine teugen en tn< i eenige lusschetipoos, dan wordt zij in <1 maag ook wel gestold, maar dan is ze zoodanig verdeeld, dat er hel maagsap gemakkeiijk kan indringen en de vertering snel geschiedt. Ook voelt men dan niet dal de melk als een bal op de maag blijlt liggen. Ongekookte versche melk wordt bel gemakkeiijkste verteerd, en is dus, voor weeke of ziekelijke lieden, meest aan le prijzen. Ongelukkiglijk worden er, door hel gebruik van ruwe melk, gevaarlijke ziekten van de dieren op de menschen overgedragen, namelijk de tering. Om dit gevaar te ontkomen, moet men de melk minstens 10 minuten laten koken, of wat nog beter is enkel melk gebruiken van zulke dieren die door den veearts volkomen gezond verklaard zijn. ll llllilld j p I |j CombatBchuiving en boiling voor eene Hesp op O. II. Hemelvaart, 11 Mei, bij de wed" Houcke-Dewachter, herberg de Proostdijk Veurne Oosterpoorl. Dolling voor eene Hesp op Zondag 28 Mei, in de Hen bij Aug. Couteele. Geen man, geen paard geen cent meer! Dal is het liedje dat de klerikalen zingen maar zoo leugenachlig, zoo valsch Laat ons dit nogmaals bewijzen door een woordje over de Begrooting van 1900. In de begroeting van juslicie is hel eerste crediel it.geschreven voor den bouw der celgevangenissen van Turnhout, Oudenaarde, enz. enz. In de begrooting van openbare werken komen voor500,000 fr. voor het Paleis van T Verjaringspark te Brussel, 115,000 frank voor de rechlmaking van den Berg van Hof, 150,000 fr. voor de vergroo- ling van het Muziekconservatorium te Brussel, 100,000 fr. voor de bewaarplaats der Staatsarchieven en 140,000 fr. voor hel Conservatorium le Gent, Op de begrooting van arbeid 350,000 fr. als toelage voor hel belgisch algemeen commissariaat bij de wereldtentoonstel ling van Parijs. In de begrooting van M. Vanden Peereboom komt, voor werkloon van be dienden en werklieden alleen circa 25 miljoen; voor jaarwedde van ambtenaars en beambten 22 miljoen. Tractementen en soldij in hel leger vragen alleen de kleinigheid van 25 miljoen en voor de bewapening worden er alweer 2,700,000 fr. gevraagd. Geen man, geen paard, geen cent meer 11 Algemeene tijdingen. Woensdag lest is, dezen keer in de I herberg de Fortuin, ten nadeele van Henri Verfaillie, landbouwer te Wulverin- ghem, nogmaals eene mand met 237 eieren gestolen. Wij raden de landbouwers aan goed op te passen. H. Bloedprocessie. Ter gelegen heid dezer processie rijdt op maandag 8 Mei een bijzondere reizigerstrein van Duinkerke naar Brugge en terug, met oponthoud in al de tusschenstalien. Vertrek uil Duinkerke 5-40 ’s morgens; uit Veurne 6.53; uit Dixmude 7.13. Vertrek uil Brugge naar Veurne en I Duinkerke 18.10; aankomst le Veurne I 19.50; te Duinkerke 9.05. Volgens Brusselsche dagbladen melden is er in onze stad eene kommissie aangesteld, met hel doel in September een feest in te richten, ter eere van M. Van Hee, Voorzitter van den provin cialen raad van West-Vlaanderen, die zijne 25“ verjaring zal vieren als lid der bestendige Deputatie der provincie. Hel Burgerkruis van 1® klas is verleend aan M. Pouchele, secretaris te Leysele. M. J. Van Merris eigenaar te Poperin- ghe, voorzitter van de gekende Philhar monic, gewezen liberale volksvertegen woordiger van hel arrondissement Yper, is overleden in den ouderdom van 68 jaar. Zijne begraving heeft maandag lest plaats gehad. Volgens een te Oostende loopend gerucht, zou de koning eigenaar geworden zijn van Palace Hotel met de daaraan palende villa’s. Hel hotel zou afgebroken worden tot op de bij de plaatselijke ver ordening vastgestelde hoogte, en ver- &KH* >na VEIl»fAKELIJKHE»EN. 5> en door alle geeft krachten aan DROODPKI.IIS. per 1 t/i kilo. ZITTING VAN 20 APRIL. Satnyn Alois, werkman te Wulpen, a 5 maal 8 dagen en 26 fr., b) 2 maal 16 dagen en 26 fr., c) 3 maanden, voor enkele dieften en gekwali- fieerde dieften. Legein August, visscher te Oostduinkerke en Popieul Theoflel, id. te Adinkerke, voorwaar delijk, elk 3 maal 26 fr. voor overtreding op de wet der zeevisscherij. Dolruo Camiel, daglooner te Dixmude, 2 maal 1 maand en 26 fr. voor slagen; 1 maand en 26 fr. voor smaad jegens de politie; 7 maanden en 100 fr. voor opstand; een jaar en 26 fr. voor woonstschending en 15 fr. voor dronkenschap. ZITTING VAN 21 APRIL. Danneel Christina, huisvrouw Vandendriosche, te Beerst, voorwaardolijk, 26 fr. voor smaand. Beauproz Francis en Beaupre/. Karei, te Clercken. de 1“ een maand en 26 fr. voor ver nieling van afsluitingen en 20 fr. voor braak van meubels; de tweede 26 fr. voor vernieling I van afsluitingen. Beene Sylvie, huisvrouw Werrebrouck, te Oostduinkerke, voorwaardelijk, 200 fr. voor jacht mot stroppen. Corteel Leopold, visscher en Misselyn Hector, werkman, beide te Oostduinkerke, elk twee maanden en 26 fr. voor slagen. Maockelberghe Pieter, daglooner te Woumen, 26 fr. voor vernieling van afsluitingen. Bongó Julien, werkman to Nieuport, 30 fr. I voor slagen. Deceuninck Theoflel, landbouwer te Vladsloe, I 1 maand en 26 fr. voor slagen. I Vermeeach Alfons en Titeca Jeroom, werk- I lieden, te Langhemarck, voorwaardelijk, elk I 50 fr. of 16 dagen, om een valsch geldstuk in I omloop gebracht te hebben. Zekere kinderen groeien zoo spoedig, dat zij hunne krachten verliezen en in eenen staat van verzwakking vervallen, die aanleiding geven kan tot ziekten. Men moet zich immer herinneren dat de wasdom de levensbestanddeelen van het voedsel bemeestert, en soms is de vereenzelvi ging van het voedsel zoo onvoldoende, dat de noodige deelen voor den wasdom eens genomen, er niets meer van overblijfl om levenskracht te bezorgen of de hersens te ondersteunen. Wat in al deze gevallen noodzakdijk wordt, is een voedsel dat zjcj1 genaakkelijk vereenzelvigen kan en doelmatig tevens is. Zoo is de Scott’s Emulsie die de geneeskundige traan onderzijnen uiverstenvormis, uitstekend ver- gd, aangenaam |- >n sinaak en ver- inden met hypo- phosphieten van kalk en soda. Deze laatste zijn alge meen herkende Sterfgevallen. den 28. Leroy Pieter-Jaak, hovenier, 65jaren 1 maand en 3 dagen, wedr van Sophia Hosten Beoosterpoort. den 2 Mei. Pieren Hendrik-Frans, zonde: beroep, 74jaren en 8 maanden, echtgenoot vai Maria De Crop, Vestenstraat. den 3. Geryl vrouwelijk doodgeboren Appelmarkt. La Nationale, Cie d’assurances sur la fondée en 1830 et opérant en Belgique de; prés de 60 ans, demande un représentan Furnes, et des agents producteurs dans Flandres. S’adresser A la Direct. Part. Flandres, 1, Place du Marais A Gand. Stieren. Geboorten den 30. Mallengier Theoflel-Karei, zoon van Arthur en van Dufoor Eugenia, Handboogstr. den 1 Mei. Dolphen Helena-Augusta, dochter van Desideér en van Lahaeye Stephania, Be- westerpoort. den 3. Van Haecke Urbania-Maria, dochter van Omeer en van Loones Elisa, Paviljoenstr. Huwelijksafkondigii gen. den 30 April. Visage Kamiel, hoefsmidsgast, met De Bergh Maria, werkster, beide te Veurne. Sap Leo, schipper, Wercken, met Helper Irma, schipperin, Veurne. Huwelijken. den 3 Mei. Vermeesch Pieter, schoenmaker, geboren te Veurne den 5 Aug. 1870, met Nootaert alentina, naaister, geboren te Venrne den 3 Mei 1870. den 3. Lecot Emiel, timmermansgast, geboren te Veurne den 8 Maart 1874 met Pattyn Urbania, zonder beroep, geboren te Veurne den 9 Oct. 1876. den 3. Verpoorte Egide, timmermansgast, ge boren te Isenberghe den 25 Aug. 1875, met Meuris Johanna, zonder beroep, geboren te Mechelen den 24 Maart 1879. den 3. De Hillo Achiel, dienstknecht, geboren te Wulpen den 26 Maart 1875, met Vuylsteke Sophia, naaister, geboren te Veurne den 21 Sept, 'l Kind BERVILLB yoedingsbestanddeelen, als dusdanig geprezen in alle geneeskundige scholen mannen van wetenschap. De traan maakt vleescb en gansch het organism, terwijl de hypophosphieten van kalk en soda de hersenen ondersteunen, geven veerkracht aan tiet zenuwstelsel,wekken de spijsvertering op en begunstigen de gezonde vorming der beenderen. De Scott’s Emulsie voorbeeldige toebereiding, is onontbeerliji wanneer de kinderen aan onvolmaakten wasdom of uitputting lijden. In den volgenden brief, geschreven na per soonlijke ordervinding, wordt al hetgeen wi, komen te zeggen ten volle bevestigd. Port-S“-Marie (Lot.et-Gar.),F rankrijk,25 Maart 1897 Mijnheeren, mijn kind, 7 jaren oud, leed aai algemeene verzwakking ten gevolge van eenen t> anellen wasdom; hij had geen eetlust meer ei verzwakte van dag tot dag. Dank aan uwe k stbare Seott’a Emulsie, verbeter zijn toestand van dag tot dag cn nu is hij volkomei gezond. Het kind nam zoo gaarne uwe toebereiding in, dal hij er naar vroeg wanneer ik het vergal t geven en zijne maag, die den Iraan niet verdrage: kon, verteerde de Scotl’s Emulsie zonder de minst moeite. Aanvaardt, Mijnheeren, do verzekering mijne diepe genegenheid. (Geteekead)M» Bsrvllle. ondsrwiiierea. Premien van 200 fr. en zilveren eermetaal. Mus Henri, St-Joris Cornille Honoré, Coxyde. Premien van 150 fr. en bronzen eermetaal. Lannoye Ed., Eggewaartscappelle. Vandermeesch weduwe, Slype. Tweetandsche Veerzen. 200 fr.enzilv. eerm.,VandenbruwaeneD.,Coxyde 150 fr. en br. Dugardein Ch., Loo. 100 fr. en br. Van Exem H., Merckem. Viertandsche Veerzen. 200 fr. en zilv. eerm., Opsomer, Merckem. 150 fr. en br. Dugardein Ch„ Loo, 100 fr. en br. RooryckCam., Isenberghe Koeien. 200 fr. en zilv. eerm..Vermeesch Jules, Heuthem. 150 fr. en br. Desmyter David, Eessen. lOOfr. enbr. Verstraete H., Ramscapp.

Het Advertentieblad (1825-1914) | 1899 | | pagina 2