In 20 II DAGEN van BloedarmoedB 1 i i i NOORDWATERING Henneberg-Zijde I -o groot WOONHUIS ten dienste van winkel en kannen, be slaande uit woonkamer, winkel, vaule met kelder, 2 keukens, 2 slaapkamers, werkwinkel, koolkot en privaat, alles gestaan en gelegen te Wulveringhem- dorp, bekend bij kadaster sektie B, num mer 494b, 1 are 05 centiaren. 3 D< st Z Eieren p. 26 fr. 2-10 2-25 fr.2-10 2-40 Kantoor van den Notaris FLORIZOONE, TE WULVERINGHEM. Voor extrakt Ch. DESPODT, Dr. Tijd- cn plaatsgebrek verplichten ons verscheidene artikelen lol ons aanslaande nummer te verschuiven. VAN VEURNE. G. Hemberg, Fabriek van Zijde (K.enK.iever.), Zurich- 1G Aug. fr. 3-00 2-70 2-30 ij- B g’ Volledigo Genezing De Regie der Noordwatering van Veurne, heeft de eer de eigenaren, die dertig hectaren in gezegde Watering bezitten, tol eene gewone Algemeene Vergadering bijeen te roepen, welke plaats zal hebben in het Stadhuis van Veurne, op den 5en September 1899, ten 10 ure ’s morgens. Veurne, den 14'“ Augusti 1899. De Regie der Noordwatering van Veurne, CASTELEIH-VAN HILLE Voorzitter, D. DE HAENE, L. ALLEWAERT A. HOUTSAEGER en R. de SPOTj Leden. I pd" Depot Ph.le DEPUYDT. Wij eindigen met aan den heer Voor zitter Andries oen openbare hulde van erkentelijkheid aan te bieden namens de werkende leden der Harmonie; lot welk edel doe) weel hij zijne machtige fortuin toe te wijten! Zulke mannen zijn zeld zaam in een stadje zoo als Veurne te vinden. Zij verdienen den algemeenen lof, de algemeene bewondering Dank ook aan den heer Vanderlinden voor den onophoudenden vlijt dien bij ten dienste heeft gesteld zijner ijvervolle muziekanten; onder muziekaal opzicht heeft hij de Koninklijke Harmonie Sl' Cecilia op eene ware kunsthoogle ge bracht! Wij mogen fier zijn over onze Harmonie, zij is aan goede handen toe vertrouwd Vergelen wij ook niet onze trouwe, werkzame muziekanten die mogen door gaan als voorbeelden van vlijt en deftig heid Gedurende deze drie dagen hebben zij dank, aan hun gestadig loeren, wel verdiende lauweren geplukt. Gedurende drie dagen hebben zij als puike flinke jongens te Namen, Dinant en Brussel den uniform onzer Cecilianen doen eerbiedigen En nu voor hel laatst, uiten wij den kreet van ons hart: Leve Cecilia! Leve Mr Andries MAANDAG 28 AUGUSTI 1899, om 3 4/2 ure juist namiddag, te Wulve- ringhem, ter herberg de Kuipery bij Th. Baeye, Openbare Verkooping van een Laatst bewoond door Ch. Pladys-Coulier. Tans ledig. Aanslag nu l de geld- telliug. Nadere inlichtingen bij dun Nolaiis FLOR1ZOONE0 I vreeselijker zich weder kan veropen baren. Immers, gelijk hel zaad van eene plant die van zelf sterft, verscheidene nieuwe planten voerlbrengl, zoo kunnen de kiemen cener van zelf verdwenen ziekte, deze kwaal vroeg of laat, wederom en nog veel erger verwekken. Doodt dus de kiemen wilt gij de ziekte uitroeien ener van verlost blijven. Hel beste ontsmettingsmiddel voor mui), pooien en speenen is te verkrijgen bij Honoré Ruyssen, apotheker op de Kaals- markt te Veurne, die u allen uitleg op aanvraag dienstwillig zal bezorgen. Wij mogen onze geachte lezers ver zekeren dal het middel onschadelijk, doeltreffend en onfeilbaar is en hel mond- vlies niet verbrandt, zooals menige andere. Medegedeeld J. De veldwachter der gemeente Oosl- duinkerke heefteen bedelaar aangehouden, die gevlucht was uil de kolonie van Hoogslraeten; hij heeft hem ter be schikking van hel gerecht gesteld. De landbouw-decoraiie is verleend aan de volgende personen Glauw Remigius-Alexander, 65 jaar, boscharbeider te Merckem; Deianghe- Dorné-Karel, 50 jaar, veldarbeider te Oostduinkerke; Dutoily August, 67 jaar, veldarbeider te Couckelaere; Keersschieler Engelbrecht, 64 jaar, veldarbeider te Clercken; Laveyne Karei, 51 jaaiMaeckel- bergh Karei, 61 jaar, en Simoens Leopold, 51 jaar, veldarbeiders te Couckelaere; Soenen Lodewijk, 56 jaar, bijzonderen boschwachter, te Clercken; Vandewiere Karel-Lodewijk, 68 jaar, boerenknecht te Eessen; Volcke Karei, 59 jaar, Volke Pieter, 58 jaar, en Laveyne David, 58 jaar, veldarbeiders te Leke. Provinciale kiezing. In de pro vinciale kiezing, welke zondag iu kanton Thouroul, plaats had, is M. Piers van Raveschool, katholiek, gekozen niet 8525 stemmen legen 2508 gegeven aan M. Moeyaert, van Brugge, kandidaat der christene democraten. Meer volksvertegenwoordigers. Men schrijft aan den heer de Smet de Naeyer hel inzicht toe, voor de toekomende kiezingen hel getal volksvertegenwoordi gers te bepalen volgens de laatste volks telling van 31 dec. 1898. Daardoor zouden er 16 volksvertegen woordigers meer zijn dan nu. Die zestien zetels zouden zich verdeelen als volgtAntwerpen, 2; Brussel. 3; Brugge, Kortrijk, Roeselare, Aalst, Gent, Charleroi, Zoningen, Hoei, Luik, Verviers en Namen, elk één. De ontbinding. Volgens de ge ruchten die in onloop zijn zouden de wetgevende kiezingen, in geheel het land, plaats hebben in de eerste dagen van October. Men zegt dat de leden der regeering ’t akkoord zijn op één enkel punt, te welen dat de ontbinding onvermijdelijk is na de stemming der kieswet, doch de vraag op welken datum de kiezingen zullen plaats hebben, is nog niet besproken. Burgerstand der stad Veurne. komt en ons hartelijk gelukwenscht over de schitterende onthalen die ons te Namen, Dinant en Ixelles voorbehouden waren geweest Nieuwe antwoord van wege den lieer Voorzitter Andries namens de Cecilianen en na liet ledigen van menig glas, richtten zich de leden naar de woning van den heer Voorzitter. Maar welke verrukking Van waar zijn die stroomen van menschen uilgerezen Hoe is hel mogelijk Zijn wij te Brussel of wel in ons lief Veurne Nooit hadden wij ons durven verwachten aan zulke opgetogenheid Dank, vrienden, over uwe gulhartige kreten Zij kwamen van uit hel hartZij hebben ons de overtuiging gegeven dat gij onze brave Cecilianen als uwe echte lievelingen aanziel De stoel heeft moeite om de_ loege- loopene menigte te doorgaan. Iedereen bewondert het voorbijgaan van dien schit terenden en levendigen lichstoel; de leden beladen met driekleurige vlagjes en de vermaarde Dinantsche-koekeii worden toegejuichl onder de kreten van leve Cecilia, leve M. Andries! Aan hel huis gekomen van den heer Voorzitter, treden de talrijke dragers der palmen en bloemen binnen, gevolgd der eereleden der gilde. Mrde Kapitein Claeys biedt, namens de heeren Officieren van hel korps een prachligen bloemtuil aan Mevrouw Andries, beschermlid der gilde. De Harmonie speelt de Brabanponne en geleidt de leden terug naar de Markt onder hel spelen van de medeslependste marschen. De pas-redoublés worden door de menigte medegezongenT is een ware triomf! Algemeene tijdingen. Zondag laatst heeft alhier de jaar- lijksche groote schieting plaats gehad, uitgegeven door de handboogmaatschappij Sl Sebastiaan. 117 scholters namen er aan deel. De eerevogels zijn afgescholen geweest door de volgende personen Panne-Baden. Maandag aanslaande, om 8 1/2 ure ’s avonds, zal een groot Concert plaats hebben in hel Hotel Terlinck. Hetzelve is ingericht door den professor Lelienn, violonist, laureaat van liet conservatorium van Luik en gegeven met de medewerking van M. Paternoster, violoncellist, laureaat van hel conserva torium van Brussel, en van een symphouie orkest. Een bijzonder rijtuigen dienst wordt ingerichl ten voordeele der Veurnaars die begeeren aan dit feest deel te nemen, ten gelalle ten minste vau 25. De opening der jacht is vaslgesteld op 26 Augusti’ Eenige gedachten over de muil- en pootplaag. Het is eene ouvergeeflijke dwaling te deuken dal de muil- en pool- plaag van hel vee zichzelven moet ge nezen. Er is nu bewezen dat, zoo men geene geschikte ontsmellingsstof gebruikt, die de kiemen doodt, de ziekte, alhoewel lijdelijk van zelf verdwenen, blijft voort broeien en wat later en dan nog Botermarkt per kilo 9 Aug. Hoogste prijs fr. 3-15 Midden 2-9o Leegste 2-50 bijwonen; er bij voegende dal hij alleen lijk wonschte dat de muziekanten den zeilden ijver zouden blijven voorlbetoonen; dat hij van zijnen kant op de bres ging blijven om onze Koninklijke Harmonie altijd meer en meer te doen bloeien. Deze treffende woorden, met eene kloeke overtuiging uitgesproken wierden met oorverdoovend handgeklap en onop houdende kreten van Leve de Voorzitter begroet. Verders nog, bracht de heer Voorzitter eene bijzondere en welverdiende hulde aan den onvermoeibare!) bestuurder de heer Vanderlinden, die door onverpoosd werk, den builengewonen bijval der concerten had verzekerd. Hij bedankte hem, namens al de leden voor de onschat bare diensten die bij aan de Harmonie wist te bewijzen. Eene geestdriftige ovatie begroette die welgepaste lofbetuigingen. Verschillige andere toasten, zoo in het koddig als in liet deftig vak, wierden nog uitgesproken en de leden gingen uiteen om zich ’s anderendaags weder te vinden bij liet vertrek van den trein naar Brussel. Te Elsene Ixelles Rond 9 ure stapten de leden af in de Noordslalie te Brussel en gingen alras hunne reispakken neerleggen in het Hotel de Douvres, om eens op hun gemak de bijzonderste stralen te doorwandelen en de vertnaardsie monumenten te gaan bezichtigen. Om 12 ure, banket in het Hotel de Douvres, Brabanlslraat, dicht bij de statie. Wij zijn den weerd bijzondere geluk- wenschen verschuldigd over de onbe rispelijke manier waarop hij den maaltijd heeft voorbereid. Alles was lekker en lijn, daarenboven in overvloed. Om 2 1/2 ure wierd de Koninklijke Harmonie ontvangen door hel gemeente bestuur te Ixelles. Hel concert wierd gegeven op hel voor plein van hel stadhuis, te midden eene ontelbare menigte aanhoorders, waar onder wij met genoegen, de tegenwoor digheid aansliplen van menige vrienden eti kennissen uil onze streek De verschillige stukken wierden mees terlijk uilgevoerd; levendige handge- klappen bewezen hoe hoog onze harmonie gewaardeerd wierd. Na hel einde der eerste partij, greep de officieele ontvangst plants in de zaal van den gemeenteraad alwaardeheer E.Dutay. provinciaal en gemeenteraadslid omringd van verschillige collega’s, onze leden liarlelijk welkom wenschle, levens zijne bewondering uitdrukkende over de kuns tige hoedanigheden van ons muziekkorps; hij stelde voor de glazen te ledigen op den welvaart onzer maatschappij, op de gezondheidi der heeren Voorzitter, Be stuurder en Leden der Koninklijke Har monie. De heer Voorzitter Andries bedankte de gemeenteoverheid van Elsene over haar vriendelijk onthaal en dronk op den bloei der gemeente verders, de tegenwoor digheid aanslippende vau onzen volks vriend den heer Buyl, drukte de heer Voorzitter aan dezen laatste zijn gevoelen van verkleefdheid uit en bracht openbare hulde aan zijn onverpoosd streven. Op zijne beurt bedankte de heer Buyl voor de eer die hem aangedaan was en, in een dier krachtige reden die hem eigenaardig zijn, stelde hij eenen heil dronk voor lot den onverpoosde!) voor uitgang der bloeiende Ceciliagilde. Die verschillige reden wierden allen met de meeste geestdrift begroet. Eene prachtige palm en een gulden eermetaal een waar kunstgewrocht wierden namens de gemeenteoverheid van Elsene aan onze maatschappij aange boden. De tweede palm wierd opgedragen namens de vrienden van den heer Buyl. Na het concert begaven zich onze muziekanten, onder het spelen van pas- redoublé, tol aan de porie de Namur om aldaar afscheid te nemen der gemeente raadsleden vau Elsene die ons tot daar hadden willen begeleiden. Ónmogelijk ware hel een trouw gedacht te geven vau dien zegestoet. Huizende menschen vol gende onze knappe muziek, zoodanig dat trams en rijtuigen moesten stil staan om aan de krielende massa volk doorgang te laten. Om 6 ure verlieten wij de hoofdstad Brussel om in onze geliefde geboortestad met den laatsten trein aan te komen. Te Veurne. Maar bier viel ons eene nieuwe ver rassing te beurt. Welk gewoelWelk getier Geheel Veurne was in feest Het stalieplein was schitterend verlicht. Nieuwe palmen zijn aan onze zegevierende muziekanten aangeboden Een afvaardiging samengesteld uit de leden van den bestuurraad en talrijke eereleden der maatschappij ontvangen ons opene met armen en leiden ons naar hel Hotel de France,alwaar den heer August Houtsaeger ons met aandoening verwel- Bij exploit van den Deurwaarder Karel DESPODT, te Veurne, in dato zeventienden Augusti 1800 negen en negentig ten verzoeke van Mijn beer de Prokureur des Konings bij de Rechtbank van eersten aanleg te Veurne, die domicilie kiest in zijn Parket ten Paleize van Justicie, groote Markt, N° 6, te gezegde Veurne. Is er beteekening gedaan geweest aan MWiilems, Airrc<i, dienst knecht, geboren te Eringhem Frank rijk den 1 April 1874, zoon van Pieter en van Octavie Fiers, lest gewoond hebbende te Wulpen, thans zonder vast verblijf in Belgie. Van een vonnis verleend bij verstek door gemelde Rechtbank, recht doen de in boetstraffelijke zaken, in dato twintigsten Juli lestleden, waarbij de beteekende verwezen is geweest wegens zich plichtig gemaakt te heb ben van te Coxyde den 15" April 1899: a) Stedelijke of landelijke afslui- tingen ten nadeele van David Van- damme, vrijwillig vernield te heb- ben, tot eene gevangenzitting van acht dagen en eene geldboet van zes en twintig franks; b zich bevonden te hebben in staat van openbare dronkenschap, wanorde, ergenis of gevaar verwekkende, tot eene geldboete van vijftien franks en tot de kosten berekend en vast- gesteld samen op elf franks dertien h centiemen. BE IKKIM l>M A. I N« E IM. i 2 de eenige echte, indien zij rechstreeks aan mijne fabrieken gekocht worden zwarte, witte en gekleurde, van af 95 cent, tot fr. 28.50 den metereffen, geribd, gekwa- drilleerd, bewerkt, Damas, enz. (ong. 240 kwal, en 2000 kleurschakeeringen en versch. teekeningen), vracht en tolvrij te huis besteld. Monsters per keerende. Ij gelijkvormig aan artikel 2 van het dekreet van 1 April 1814. ■3 Eeniq bijzonder veroorloofd middel. Voor inlichtingen, zi h te bevragen bij deZUS ER van LIEFDE, 105, Rue St-Dominique, Parljf, GUlNET.Apotckcr-Chimist, 1. Passage Saulnier,Parijs. Algemeen Depot CH. DELACRE, Bruxelle8t in alle a pot eken. Vlugschrift Franco. Prijzie van iugemaakto kleerkas, buffet, banken en andere voorwerpen CO ir, Belangrijk bericht. Wilt gij uwe geldetijko belangen vrijwaren en juist ingelicht worden nopens allo titelwaarden, leest het Financiën blad wekelijksch financieel blad dat allo trekkingen, allo toelichtingen over handels on nijverheidsondernetningen opgeeft. Proefabonnement van nu tot nieuwjaar 1 fr. en slechts 2 fr. van af l,len januari voor oen geheel jaar. Te schrijven aan het Beheer, 56a Leuvon- sche Steenweg, Brussel. Geboorten. den 12. Blanckaert Achiel-Kamicl, z -on van Pieter en van Do Zeuro Maria. Bowestorpoort. den 13. Nowó Anna Romania, dochter van Lodewijk en van Bruwaert Justina, Bewesterp. den 16. Reynaert Karel-Lodewijk, zoon van Alois, en van Van den Bogaerde Maria, Vesten- straat. den 18. Do Molder Lodewijk-,Toris, zoon van Renaat en van Huyghe Maria, binnen palen. Huwelijken. den 17. Sarraz.yn Pieter, rentenier, geboren to Veurne, den 20 Juni 1848, wed' van Zenobia Do Cock, met Morael Mathildis. rentenierster, geboren te Bulscamp den 21 Dec. 1856. Sterfgevallen. den 13. Lust Maria-Adelaïs, zonder beroep, S6jaren, 1 maand en 13 dagen, Vleeschhouwers- straat. den 13. De Cleyre mannelfjk doodgeboren Beoosterpoort. don 17. Dufoor Magdalena-Maria, 1 j., 1 m. en 20 d., Vestenstraat. den 18. De Witte Angela-Colina, 7 m. en 12 d., Bewesterpoort. N' 1. 100 fr.M' Lombelin van Duinkerke. N' 2. 50 fr. M' Van Themsche van Ixelles. N' 3. 50 fr. M' Belle van Burburg. N' 4. 25 fr. M' Deketter van Duinkerke. N' 5. 25 fr. M' Dumortier van Yper. HMMHIII III IHIMH wrm*wi

Het Advertentieblad (1825-1914) | 1899 | | pagina 2