1 Foulard-Zijde fr. 1.20 tot 6.55 den meter chineesch, japaansch, enz., in de nieuwste kleuren en teekeningen, alsook zwarte, witte en gekleurde lleiinel>ergr-Zlj<Ie, van af 95 cent, tot i fr. 28.50 den meter elfen, geribd, gekwadrilleerd, bewerkt, Damas, enz. (eng. StO kwal, en 2000 kleurscha- keeringen en vcrsch. teekeningen), vracht- en tolvrij te huis besteld. Monsters per keerende. 19 loten Bouwgrond deelmakunde der duinen van Wtnduyne, en 14 loten Bouwgrond deelmakende der duinen vau H<-yst. tien duizend franken ging 2500 Eieren p. 26 fr. 2-00 2-20 fr. 1-90 2-20 Voor extrakt, Cu. DESPODT, Dr. Gegronde klachten ontstaan er sederi eenigen lijd door verschillige gebruikers van stadshoven, alwaar, zelfs bij klaren dage en niettegenstaande hagen en andere afsluitingen, schurken van jongens binnen dringen, om fruit en andere dingen te stelen of te vernielen. Zou de politie niet een waakzaam oog kunnen in ’t zeil houden om zulks te beletten Of kunnen die straatbengels op geene andere plaatsen hunne dagen verslijten, dan gedurig langs de vesten, in de nabij heid der hoven? Waarlijk, de pachters hebben dit jaar niet veel te boffen met de opbrengst van groenselen of fruiten, zij moeten op geene andere wijze meer beschadigd worden. (Medegedeeld.} extrakt gelijkvormig aan artikel 2 van het dekreet van 1 April 1814. I 30 Aug. fr. 3-00 2-85 2-40 Oostende-Veurne, Oostend-Blankenb. 58,664-62 47,378-41 Veurne-Yper, 82,311-72 78,313 60 I 5$ G. Hemberg, Fabriek van Zijde (K.enK.uver.). Zuricli. Zij willen dus, in hunne zotte glorie, een kunstwerk verrichten En.... wilt gij weien hoe men hel aan boord legt? Men roept de hulp in, niet van één ervaren ambachtsman, maar van vier Ewel, hoe ervaren zij ook mogen wezen, nog zal de eene op zijne manier werken en de andere op de zijne. Welk is het gevolg? Dal die ongelijke werken, ongelijke gedeelten zullen vóórt brengen. En zoo is hel ook geweest 1 Beziel de pijlasters zij zijn niet allen gelijk bewerkt! Dit was onmisbaar! En de onderrichtingen van den jongen opperdief der ondernemers zullen er niets kunnen aan veranderen. Zoo dus krijgen wij nu nog een gemist prachtwerk te meer Zulke onbedachte geldverkwistingeu hebben natuurlijk eenen bijzonderen na- deeligen indruk bij onze lastenbelalers gelaten Men is het eens om die verspillingen te schandvlekken 1 Want zoo wel de katholieken als de liberalen kunnen niet begrijpen dal men eenen nieuwen houten kiosk opslaat, als men maar zoo even de stad in kosten heeft gebracht voor hel opbouwen va, eenen ijzeren, die nu door de hoofden dei gemeente zelve aanziet wordt als onnuttig en misplaatst. Bij exploit van den Deurwaarder Karel DESPODT, te Veurne, in dato zevenden September 180n negen en negentig, ten verzoeke van Mijn heer de Prokureur des Konings <«ij de Rechtbank van eersten aanleg zitting houdende te Veurne, die domicilie kiest in zijn Parket, ten Paleize van Justicie, grooto Markt, N" 6, te gezegde Veurne. Is er daging gegeven geweest aan Tlieoflel Be Bril, oud 31 jaren, smokkelaar, geboren te Morbecque Vrankrijk laatst gehuisvest te Steenbecquc (Vrankrijk) thans zonder gekende verblijfplaats. Om te verschijnen voor gemelde Rechtbank te Veurne, den Vrijdag tienden November 1800 negen en negentig, ten negen ure juist des voormiddags. Beticht van te Watou den 15 Juli 1899: a) Eene poging tot diefte van eene zekere hoeveelheid tabak ten nadeele van Cleenwerck, vrouw Desiré Ver- haeghe, bedreven te hebben. b) Vrijwillig slagen of kwetsuren aan dezelfde toegebracht te hebben. Om zijne middelen van verdediging te doen gelden en op de besluitselen van het openbaar ministerie vonnis te hooren wijzen. j Ei- aal overgegaan worden, den Znterdag93 September 1890 en volgende dagen, zulks noodig, telkens om elf ure ’s morgeus, in eene der zalen van stadhuis te Brugge en door hel ambt van den Notaris COLENS aldaar tot de openbare verkooping van Voor nadere inlichtingen zie men de plakbrieven. De liefhebbers kunnen, onvergeld, af druksels van het lastkohier met kaart der kavels bekomen ter studie van den wer kende Notaris, ten bureele der Domeinen te Brugge, groote Vischmarkt, 2, ter j Directie der Registratie en der Domeinen te Brugge, en in het Handeismuseum, Augustijnenstraat 17, te Brussel. De verkooping zal op klokslag beginnen. Kosteloos vervoer van Kiezers. Wij lezen in hel Staatsblad Vrij vervoer in 3e klas is verleend aan algemeene kiezers en aan provincie- en gcmeetilekiezers 1° Die niet meer metterwoon gevestigd zijn in de gemeente waar zij moeten stemmen; 2* Die twee verblijfplaatsen hebben en, om te stemmen, van de eene naar de andere moeten gaan; 3° Die werkman zijn en voor hunnen arbeid naar eene andere gemeente binnen- of buitenlandse!) hebben moeten gaan. Om vrij vervoer te bekomen, moeten de kiezers, ten kantore van vertrek, een bewijs afgeven en hunnen kiesbrief ver- loonen. Door het gemeentebestuur van de ver blijfplaats van den kiezer, wordt aan dezen, met zijnen kiesbrief, hel bewijs afgegeven. Kwijtschelding. De fransebe mi nister van zeewezen heeft den scheeps- prefekl te Brest verwittigd, dal kwijt schelding zijner straf verleend is aan Eugeen Degraeve (Rorique) vau Oostende, die op 3 december 1893 door de scheeps- rechlbank van Brest tol de doodstraf veroordeeld geweest is voor zoogezegde zeeschuimerij. Die straf was veranderd geweest in levenslangen dwangarbeid. Eugeen Degraeve bevindt zich thans te Cayenne. Zijn broeder Leonce, die met hem veroordeeld geweest was, is onlangs aldaar gestorven. Men zal zich herinneren dal de gebroeders Degraeve veroordeeld geweest waren op de eeuige getuigenis van een halfwikleti dronkaard, eene konak, die, zooals later bewezen is, hen beschuldigd had uil wraakzucht. Groote brand in de kazern van Etter beek. Vrijdag avond, rond 8 1/2 ure, heeft een hevige brand de voedermaga- zijnen der kazern van Etterbeek in asch gelegd. Hel gebouw, 60 meiers lang op 30 breed, lag vol hooi, stroo, haver en gruis voor de paarden der beide gidsenregimeu- len en het 3e artillerie, alles voor onge veer 100,000 frank. Hel vuur werd rond 11 ure uilgedoofd. De schade beloopt verscheidene Honderd duizenden frank. De Brusselsche policie had aan die van Parijs eenen zekeren Scheiffer ge signaleerd, die in Belgie eenen diefstal had gepleegd van 18,000 frank. Dezer dagen werd hij in een hotel van Parijs aangehouden. Men vond op hem nog si> clits 23 fr. Men spreekt van verscheidene velden in het Noorden der provincie West- Vlaanderen, onder andere te Lisseweghe, waar men verscheidene hazen dood beeft vinden liggen. Deze dieren droegen de sporen van be- sinetlelijke ziekte. Buurtspoorwegen. De ontvangsten der nationale maatschappij van buurt spoorwegen, gedurende de maand Juni op de volgende lijnen beloopen tol Oostende-Nieuport-VeurneIr. 12,246-99 voor de reizigers en fr. 7,546-25 voor de koopwaren. Te zamen fr. 19,792 24. Oostende-Blankenberghe. fr. 11,657-01 voorde reizigers en fr. 2,574 31 voor de koopwaren. Te zamen fr. 14,231-32. Veurne-Yper, fr. 11,752-05 voor de rei zigers en fr. 2,916-19 voor de koopwaren. Te zamen fr. 14,668-24. De algemeene ontvangsten sedert l’,en Januari bedragen ongeveer kosten De ijzeren kiosk was geschat 4000 fr. Is te samen 10,000 fr. Dit zijn cijfers, en zulke cijfers kan men onmogelijk niet logenstraffen. Doch er moet aangestipt worden dal in die opsomming de kosten niet begrepen zijn die spruiten uil het omwerken en hel beleggen van den grond zelven van de St. Walburga plaats. Inderdaad om dal bloole, dorre plein in eenen hof te veranderen beeft men nog gedurende maanden en maanden daguren moeten uitgeven aan verschillige land- bewerkers. Zoo dus dal wij beneden de waarheid blijven, als wij die onbezonnen uitgaven vaststellen op eene som van tien duizend franken. Botermarkt per kilo 6 Sept. Hoogste prijs fr. 3-30 Midden 3-15 Leegste 2-90 Zekere ambtenaren houden zich bezig met afmetingen in de Pannestraat en langs de Pannekalsijde Is dal de tram regelrecht naar de Panne zal loopen houden eeuige kleri- kaalljes voor. Daar is niets vanDie afmetingen beslaan enkel in het opnemen der twee voorgestelde richtingen. Gij kunt immers wel denken dat, indien de zaak in den gewenschlen zin beslist ware, de Veurnaar zich zou verhaast hebben het blijde nieuws mede te deelen. En in zijn laatste nummer slippen wij geen regel lokaal nieuws aan! Wij hebben, integendeel, redens om te gelooven dat de zaak nog eens ten nadeele der belangen van Veurne zal opgelost worden Iedereen staal hier stom over de onuit legbare machteloosheid onzer opperbazen In andere arrondissementen ware dit, sederi lang reeds, eene afgemaakte zaak Hier laat men alles in slaap De kiezingen zullen voorbij zijn en de Veurnaren zullen niets bekomen hebben Een nieuw Hotel in Veurne. Wij hadden reeds in Veurne het Hotel de la Noble Rose, hel Hotel Royal, hel Hotel de France, hel Hotel de l’Europe, enz. enz. Zoo het schijnt, is bier een nieuw hotel opgericht, dat al de andere in duigen zal doen vallen. De concurrentie wordt ón mogelijk gemaakt. Hel nieuwe gasthof wordt gesteld onder de welwillende waakzaamheid derhoogere besturen, en wordt enkel door al wal select en high life is, bezocht. Hei heel niet..., Hotel de France, maar HotelFrancais. Het kapitaal waarvan de in tresten dienen lot de jaarwedde van den hofbewaker beloopt tot 3500 De houten kiosk was ge waardeerd Welnu, wij vernemen uil goede bron, dat de gemeenleoverheid zich oprecht ontroerd heeft gevoeld, bij die eenparige verwenschingen der ingezetenen. De gemeentekiezingen zijn nakend en, natuurlijk, zouden onze administrateurs aan ’t schotelke willen blijven Ten einde voldoening te geven aan de misnoegde bevolking, zou er in een der laatste vergaderingen (de eenige.... waar van wij den uitslag hebben kunnen ont dekken) eene belangrijke beslissing ge nomen zijn geweest. De inwoners van Sl Walburgaplein -zijn natuurlijk niet ontevreden zij hebben hunnen kiosk. De inwoners van de Marktwijk hebben geene redens meer om te reklarneeren zij ook hebben hunnen kiosk. Ewel, om te handelen zoo als een goeden, waren huisvader, om al de inwoners op gelijken voel te stellen, zou er beslist zijn geweest dat elke wijk haren kiosk zou bezitten Men zal de werken zoo veel mogelijk verhaasten. Men zal beginnen met hel square Sint Denijs dan verders zal men het Stalieplein gerieven, en zoo voorts.... zonder Be weslerpoorl noch Beoosterpoorl noch ’s Heerwillems te vergeten. En zoo verhoopt, men, zou iedereen verrukt en gelukkig zijn Ja Maaren de kosten, wie zal ze betalen??.... Wie?.... Hoe! Zwijgt alrap, oude zage mannen Tot wal dienen wel de sladsgelden, als men ze niet mag verteeren, zonder lellen -- De nieuwe houten kiosk. Men dacht gewoonlijk dat de nieuwe houten kiosk eerder gerieflijk dan koste lijk zou opgemaakt zijn geweest. Maar, gaat er eens naar zien ’t Is een monument Openhartig gesproken, dit gaat toch alle palen te buiten Waarom die pracht Waarom een houten kasteelals men er reeds een ijzeren bezit Waarlijk ’t is om te denken dal onze gemeenlebazen onze vredeminnende bur gers voor den aap willen houden Maar jongens, opgepasl! Wam aan zulk spel zoudl gij u kunnen verbranden Algemeene tijdingen. Bij koninklijk besluit van 19 Augusli, wordt M. Jaak Vinck, voorlopig teeken- meestei’ aan de Staatsmiddelbare jongens school, te Veurne, bepaald tot dit ambt benoemd. Wedstrijd voor zelfbewegende rijtuigen Parijs Oostende. Ziehier de volledige uitslag Snelheidswedstrijden (Parijs-Ooslende) in één dag). I. Driewielers1' prijs, Baras, 322 kilometers in 6 u. 8 m.); 2' Tesle; 3e Charron. II. Rijtuigen1' prijs, Girardal en Levegh die beide den afstand in 6 u. 8 m. 1 sec. aflegden); 2e Lemailre. Toeristen Parijs-Ooslende in twee dagen III. Driewielersle prijs, Ollier, in 6 u. 50 m. 27 sec.2* Seignol. IV. Rijtuigen; 1" prijs, Greux, in 8 u. 24 ra.); 3° Scolt Mogtagne. De mililieklas van 1899 is lot den werkelijken dienst geroepen legen 2de" October, behalve de 11° en 12° linie- regimenten. De lotelingen voor deze twee regimenten zullen eerst den 9n onder de wapens komen. Bij het binnenkomen der milicianen van dit jaar zal voor de eerste maal ’t nieuwe stelsel van kleedingbezorger worden toe gepast. De jonge recrulen zullen dus niet eerst naar de depots, maar rechtstreeks naar hunne korpsen gezonden worden. Aanhouding van juweeldieven. De policie van Londen heeft dódr eene be langrijke aanhouding gedaan, namelijk van zekeren Paul Schlesinger, oud 28 jaar, een gevaarlijk pick-pokel, die te Oostende verscheidene diefstallen ge pleegd heeft, onder andere in het Hotel Fontaine en in het Hotel des Auglais, waar hij een paarlen halssnoer van 60,000 fr. waarde uit den koffer eener dame gehaald had. Men heeft op hem de photographien gevonden van verscheidene medeplichtigen, wat geleid heeft tol de aanhouding van zekeren Busscherhof, een Hollander, die in de Bonbonniere geknipt werd door de Oostendsche policie. Men hoopt weldra ook de andere pick-pockels te vatten die dezen zomer zoozeer van zich hebben laten spreken. Burgerstand der stad Veurne. van binnen BEKEMHIAKIVGEX. Bestuur <ler Registratie en dor Domeinen. w 1898. 1899. 80,621-34 109,868-91 FFN UFFR biedt kosteloos aan, aan allen 1 "*"‘-** die aangetast zijn van eene huidziekte, haarwormen, eczemas,puistjes, huiduitslag, cronische bronchieten, horst-, maag- en blaasziekten, rheumatiek, een onfeil baar middel te doen kennen om zich spoedig te genezen zooals hij zelf volkomen genezen is geweest na alle mogelijke geneesmiddels vruch teloos te hebben doorstaan en beproefd. Dit aanbod, waarvan men het menschlievend doel zal inzien, is het gevolg eener belofte. Per brief of postkaart, schrijven aan den Heer VINCENT, 8, place Victor Hugo, te Grenoble, die kosteloos en vrachtvrij per post antwoorden en de gevraagde inlichtingen opsturen zal. Besmetting onder de hazen. Het schijnt dat er eene besmeitelijke ziekte beerschl tusschen de bazen, zoo iets in den aard van het mond- en klauwzeer. Belangrijk bericht. Wilt gij uwe goldelijke belangen vrijwaren en juist ingelicht worden nopens alle titolwaarden, leest het Financiën blad - wekelijkse)! financieel blad dat alle trekkingen, alle toelichtingen over handels en nijverheidsondernemingen opgeeft. Proefabonnement van nu tot nieuwjaar 1 fr. eu slechts 2 fr. van af l,te" januari voor een geheel jaar. Te schrijven aan het Beheer, 56a Leuven- sclie Steenweg, Brussel. Oogen verblinding. - Geboorten. den 2 Sept. Allaeys Jozef-Karel. zoon van Karei en van Van de Woudo Elisa, Pannestr den 4. Caesteker Margaretha-Maria, dochter van Altons en van Bogaert Maria, Pannestraat. Huwelijksafkondigi: gen. den 3 Sept. Lahaye Hendrik, schipper, wedr van Sylvia Duyck, Veurne, met Lamoote Amelia, dienstmeid, Avecappelle. Van Haecke Isidoor, gareelmaker, Veurne met Van den Veegaete Zenobia, zonder beroep’ Adinkerke. F’ Leper Edward, winkelier, met Trybou Valeria zonder beroep, beide te Veurne. Sterfgevallen. den 1 Sept. Rabaey Leo-Jeroom, 4 d palen. den 3. Cerdobbel Adolf-August, werkman, 41 jaren. 5 maanden en 6 dagen, man van Nathalia Mallengier, Hospitaal. den 4. Van den Dries Victoria-Rosalia, zonder beroep, /7jaren, 2 maanden en 27 dagen, wed’ van Arseen Do Schodt en van Arseen Bril, Pannestraat. den 5. Rossey Maria-Hendrika, 9 m. en 26 d„ Vestenstraat. den 5. Vermote Firmin-Cvriel, 2 in. en 10 d., Beoosterpoorl. den 6. Delanoye Maria-Helena, 6 m. en 21 d binnen palen.

Het Advertentieblad (1825-1914) | 1899 | | pagina 2