IM GROQT GEMASKERD BIL. BALS Confetti en Serpentins voor de Carnaval. Carnaval 1899. Foulard-Zijde fr. 1.20 lot 6.55 (h-n meterchineesch, japaanscb, enz., in de nieuwste kleuren en Rekeningen, alsook zwarte, witte en grldeunle Sleniiebei'gr-Kijdc, van af 95 cent, tot Ir. 28.50 den meter effen, geribd, gekwadrilteerd, bewerk!, Damas, cnz.fong. 240 kwal, en 2000 kleurscha- keering-n en versch. Rekeningen), vracht- en tolvrij te huisOcsktd. Monsters per keurende. Ope Opel De BEENDEREN en de SPIEREN AAN DE RHUMATISMUSLIJDERS. Bur u Eieren Studi MAA? STAD VEURNE. Entrée 50 centiemen. en volgende Zondag 19 Februari. Entrée 25 Centiemen. Br Ha ten ster zuidstra Dond om 3 ure te Alverit Geniet Een W van Comn. staande o M> Is. D( Gei, Een W naamd de stal, bakk bebouwdei hoofdende de Panne. In pach Houtte, mi lot 1 Mei 1 Hoog Middt Leegs INSTI 1899, en over: daarna, herberg Bril, Zui Gemeente Een J centiaren Alveringt N,s 1193c vel. St ZATEF om 2 ure van het Vi Ope WOEI on ter gebo Veurne, Zondag Februari, om 9 1/2 ure ’s avonds, in de zaal der Harmonie St. Cecilia, IN HET HANDBOGENHOF, bij Zenobie Denecker, den Zondag 12, Maandag 13, Dinsdag 14 Entrée 50 c. per persoon. En op DINSDAG 14 FEBRUARI 1899, BAL, te beginnen van 7 ure ’s avonds. Stad Een j! met 8 grond e Veurne, kend bij en 535 a Laatst Loncke. Op Karnaval-Maandag, 13 Februari, jaarlijksche Schuif- en Kaartpartij, bij Ch. Quartier - Allaeys, herbergier, Zwarte noimenstraat. Combatschuivtiig en kaartpartij Zondag 26 Februari 1899, in den Hert, bij wed’ Zoele. schappij Rhetorica bij te wonen. Laat mij beginnen met te zeggen dal deze mij ten hoogste heeft verrast, zoo uil hooide der vertoonde stukken als wegens deszelfs uitvoering en dal men ons op eene genotrijke kunstavond ver gastte. Het programma bestond ten eerste uit «Zielestrijd» hetwelk op zeer puike wijze werd gespeeld. De mannenrollen bijgestaan door de lalentvolle Mevr. Hebbelynck-Vergult, waren meesterlijk voorgedragen en zelden zou men zulke afgerichte tooneellielhebbers aantreffen die zoo natuurlijk den aard der rollen voorstellen welke zij moeten ver vullen. 't Was dus niet te verwonderen dal een daverend handgeklap hun gevoelig spel menigmaal kwam onder breken; bewijs dat het talrijk publiek de uitmuntende opvoeding naar waarde wist te schallen. Hel daaropvolgende blijspel Vrolijke Kruisjesdag» werd ook even goed vertolkt. De personaadjen stonden elkander ter zijde om dit stukje ongedwongen en zwierig op te voeren en heeft niet weinig de toeschouwers doen lachen. Kortom, de verlooning was prachtig en de medewerking der symphonie-af deeling der koninklijke harmonie Ste Cecilia, bracht haar nog veel Iwisler toe. Aanvaard, Heer Opsteller, de verzekering mijner kunsibroederlijke gevoelens. Een Rederijker. Opgelet. Wil men geene moeilijkheden tegen komen. dat men nu voortaan de vreemde koperen geldstukken van 5en 10 centiemen vlakaf weigere. De politie zal proces verbaal opmaken tegen al wie in over treding bevonden wordt. Reeds door de wet van 19 Juli 1895, was alle betaling met vreemd kopergeld verboden. Een koninklijk besluit van 6 September 1896 liet echter toe dal geld lot beloop eener som van 2 frank in betaling te geven in dj gemeenten wier grondgebied grenst aan Frankrijk, hel Groot-Hertogdom Luxemburg, Duitschland en Nederland. Dit werd insgelijks toegelaten in eenige gemeenten nabij de grenzen gelegen onder andere te Veurne en Bulscamp; maar bij koninklijk besluit van 48 Maart 1897 werd dal besluit ingetrokken en hel uilgeven van vreemd kopergeld verboden in al de gemeenten wier grondgebied niet grenst aan Frankrijk. Hel is dus, in ons arrondissement, maar Adinkerke alléén die mag fransclie kluiten ontvangen en uilgeven. En dewijl nu de stad en sommige gemeenten van het omliggende over stroomd waren van fransclie kluiten, werden klachten bij hel ministerie van geldwezen gedaan, en de minister van rechtswezen heelt derhalve maatregelen doen nemen om het misbruik te keer te gaan, dal door de neringdoeners zelve gemaakt werd. vonden van liet Grand Hotel van Brussel op den naam van Habbers. Mej. Gloden en hel personeel van de twee gemelde hotels hebben in bel portret den dief herkend die bij hen verbleven heeft. In de maand Juni laatstleden kwamen na middernacht van Doilenys terug tiaar Moeskroen de hoeren Loiseau, lijdelijke ontvanger der rechlslreeksche belastingen, Delaceeuillerie, veekoopman en den ge- naamden Bossu. Opeens kreeg Delaceeuillerie liet gedacht zijne gezellen eene poets te bakken; bij stak zich weg achter den muur eener hofstede on trok zijnen jas uil. Toen Loiseau én Bossu naderden, sprong hij uit, met de armen in witte hemdsmouwen opgeheven als wilde hij zijne gezellen aanvallen. Loiseau trok zijnen revolver en schooi; Delaceeuillerie werd (loodelijk getroffen en stierf na kotten tijd. Loiseau werd voor de rechtbank van Kortrijk gedaagd; hij werd verwezen tol 100 frank boete wegens het dragen van verboden wapens, maar vrijgesproken wegens den doodslag. Tegen dit vonnis ging hel openbaar ministerie in beroep. De heer Loiseau is plichtig verklaard aan onvoorzichtigheid en verwezen lot 200 fr. boet voorwaardelijk, alsook 2000 fr. schadevergoeding aan de weduwe van het slachtoffer. G. Hsnuebero, Fabrrek vin Zijde (k. en K.iever.j, Zurich. Ter Papierhandel L. Tanden Kerckhove, te bekomen Algemeene tijdingen. Bericht. Hotel Terlinck, de Panne. Zondag 12 Februari, om 3 uur, inhul diging van de nieuwe Volksboekerij. 1° Voordrachtnut van het lezen; 2° Muziekaal gedeelte, waaronder klucht liederen en alleenspraken. Elk zegge ’t voort. De herbergen in den omtrek aan Veurne. De gemeente Avecappelle lelt 37 herbergen, 't zij 1 op 18 inwoners. Eggewacrtscrppelle 21 herbergen, ’t zij 1 op 22 inwoners. Zoetenaye, de kleinste gemeente van het land, tellende slechts 22 inwoners, kan geene herberg missen; het heeft er eene voor zijne acht manspersonen boven de 15 jaar. Verleden week is de fransclie schooner Delphine Elisabeth, geladen met kolen en varende van Sunderland naar Dieppe, ten gevolge van den dikken mist, op hel grondgebied van Adinkerke-Panne, dicht bij de fransclie grens, aan den grond ge varen. Na een gedeelte van zijne lading over boord geworpen te hebben, is het vaat tuig met behulp van eene sleepboot vlot geraakt en naar de haven van Oos tende overgesleept. De kapitein van dit schip was ten gevolge van dit ongeval ziek geworden en naar het gasthuis van Oostende gebracht. Ondanks de beste zorgen is de de man aldaar dinsdag over leden. Goede vangst. - Een visschersbool landde maandag in de ingangsgeul van den nieuwen vlotkom te Nieupoort. De heer Paul, controleur der douanen, die sedert eenigen tijd vermoedens had, deed hel vaartuig door zijne mannen bewaken. Goed gedacht, voorwaar, want in plaats van viscli, bad men aan boord 50 tonnen cognac en 20 kisten gevuld met llesschen fijne likeur. Alles ter waarde van 15,000 frank. Men vraagt dal er maatregelen zouden genomen worden om de kust beter te bewaken. Tussclien de Panne en Oostende zijn er maar vier mannen die de wacht doen. Dit is op 35 kilometers één man op twee uren kust. Over boord gesprongen. Eene jonge dame, van Franschen oorsprong, Alice Dagron genaamd, welke zondag nacht op de Oostendsclie mailboot Leopold II plaats genomen had, is tussclien Oostende en Dover over boord gesprongen en ver dronken. In haren reiszak vond men eenen open brief, aan hare familie te Parijs ge richt, waarin zij kennis geeft van haar besluit, een einde aan haar leven te maken. Mad. Dagron werd geboren te Parijs eu was nog geen 40 jaar oud. Men heeft in hooger gemelden brief haar portret gevonden, gemaakt te Parijs bij eenen pholhogroaf die ook Dagron heet. Nadere bijzonderheden. Toen de boot reeds in volle zee was, vond de stewar dess in het damessalon een pak kleding stukken, eene valies en een brief gericht aan den commandant. Deze opende hel schrift en las dat de ondergeleekendc de Fransclie dame een einde had gesteld aan haar leven met in zee te springen, omdat zij was aangetast van eene ongeneesbare ziekte. Men zocht haar overal om te beletten baar ontwerp uit te voeren, maar te ver geefs. Op hel achter dek trof men een damenhoed aan, zoodal de ongelukkige reeds in zee was gesprogen en verdron ken. Het badseizoen 1898. Gedurende hel verloopen badseizoen werden te Oostende 43,936 vreemdelingen op de vreemde- 1 lingenlijst ingeschreven; er werden in de kursaal 13,044 abonnementskaarten uit gegeven, zonder de kaarten van een dag mede te rekenen; er zijn 145,299 baden gegeven, zijnde het grootste getal dat men lol lieden ooit bereikte. Een barreelwachler van dienst nabij de statie te Iseghem werd verrast door eenen koopwarenlrein komende van Roe- selare en op den slag gedood. Het slachtoffer was slechts 40 jaar oud, gehuwd en vader van familie. Zijne onge lukkige echlgenoote bevindt zich in eenen belangwekkende!! toestand. Eene eeuw oud. Verleden maandag werd te Komen de honderste verjaardag of om heel juist te zeggen de 99c verjaar dag gevierd van Mad, wed" David, welke op 27 Januari 1799 te Ennelières, een in de buurt gelegen fransch dorp, geboren werd. Als zij nog enkele maanden leeft, zal zij de jaren 1700, 1800 en 1900 beleefd hebben, en hare gezondheid is zoo bloeiend, dat zulks wel degelijk hel geval belooft te zijn. Er was gezegd dal de heer Vanden Peercboom, den geringen bijval van zijn 24-urenslelsel ziende, van zin was, dit weer af te schaffen. Hel tegendeel blijkt nu waar te zijn, daar hij bevel beeft ge geven, het in al de diensten van hel leger toe te passen. Het bestuur der financiën zal eerst daags 10,000 kilos halve centen doen slaan. Dit gewicht vertegenwoordigt drie millioen 330,000 stukken en eene geldsom van 38,000 frank. Van den anderen kant, zal de commis saris der Munt eerstdaags overgaan tot de verkooping van 152,000 kilos doorge sneden centen, die uil den omloop ge trokken zijn. In eene onlangs gehouden bijeen komst van mijnbestuurders is besloten, te beginnen van april de prijzen der buis kolen te verhoogen. Aanzienlijke diefstallen in Brusselsche hotels. Mev. wed. Gotland, van Londen, stapte in augusli afin het Hotel de Elandre. Terwijl zij zich in de eetzaal bevond, stool iemand in hare kamer hare juweelen voor eene waarde van 30,000 fr. De dief was de reiziger die de aanpalende kamer had betrokken. Hij had zich op het boek van het hotel doen inschrijven onder den naam van Galli, notaris te Lugano, Zwitserland. liet bleek weldra dal er in gemelde stad geen notaris van dien naam verblijft. In het Grand Hotel stool hij 5000 fr. ten nadeele van eenen Franschman. Alle opzoekingen om hem te vinden bleven vruchteloos; doch men bekwam de overtuiging dat hij naar den vreemde was gevlucht. Men ging de zaak opgeven, wanneer de heer Drion, onderzoeksrechter, dezer dagen in een dagblad las dat men te Genua eenen kerel had aangehouden die reizigers bestal in hotels. De magistraat vroeg onmiddelijk in lichtingen in deze stad en hel portret van den kwaaddoener. Het portret is wel datgene van den dief in hel Hotel de Flandre en in hel Grand Hótel. Wanneer men te Genua de hand op hem legde droeg hij den naam Garavaglia. Men heeft op hem eene rekening ge- Ter gelegenheid van Carnaval 1899, in liet Hótel de Rhetorica bij Em. Dewitte, GROOT GEMASKERD NACHTBAL, op Maandag 13 Februari 1S9O, om 9 ure ’s avonds. Ingang langs de Duinkerkslraat. Ingangpt’ijs fr. 0-50 per hoofd. De ongemaskerde Dames zullen eenen ingangpt’ijs van fr 1-50 betalen. Bureel open tot 11 ure. De Dames worden vriendelijk doch dringend verzocht zich gemaskerd en verkleed aan te bieden. Het Buffel zal zoo ingericht zijn om alle eisclten en goestingen te kunnen voldoen. n Ml V Elt M A Si ELM Bi 11 EBES Carnaval 1S99. 1 H den E Juliaan den 6. Hendrik den 11 81 jarer Maria 1 Hospita; raar.naarnKM TC den 8 Veurne dienstm 1880. INGERICHT DOOR DE koninklijke Harmonie Maatschappij Ste Cecilia de koninklijke Maatschappij van Rhetorica arm in de beurs en van zinnen jong en den Koorzangerskring de Vereenigde Vrienden, uitsluitelijk de leden der bovengemelde maat schappijen en hun huisgezin aangeboden. Gedurende dit Bal doet het Carnaval- Orkest van W illen is Kunnen zijne intrede, om de revue van 't Sasjo-kermis voor te dragen. Leute Leute Vele Leute - »ir>taitr - I tigheid van traan veree- nigd met de hypophosphieten i .Jc, van kalken soda, Ks&zult gij al gauw de voordeelen w’ erkennen ver* bonden aan het C gebruik nn Scott’s Emulsie; deze «Jy. x voedzame spijs 'vi-Xis terzelfder tijd frjvfeg aangenaam van smaak, gemak kelijk te verteren, en en in het bloed te verwerken. Veel doelmatiger dan wclkdanige andere bereiding met traan, wordt, door den aangénatnen smaak, het gebruik gemak- kelijk. De moeders spreken met den hoogsten lof van Scott’s Emulsie, bewijs daarvan ligt in den volgenden brief. Balbigny (Loire), Frankrijk, 25 Maart 1897. Mijnheer, ik heb uwen Emulsie Scott gebruikt voor mijn jongetje, 20 maanden oud. liet was ziekelijk, leed aan zwakte der beenderen, en de geheesheeren hadden de bi-phosphate van kalk aangeraden. Wij lieten er hem nemen, maar zoodanig stak dit geneesmiddel hem tegen, dat hij het dikwijls uitbraakte, en dat men Scott’s Emulsie voorschreef. Het kind nam uwe berei ding met genoegen, en de uitslag was wonder baar; thans hebben wij de vreugde ons kind vrolijk, sterk en welstellend te zien, en wij hebben ook niet meer de vroegere vrees voor zijne gezondheid. (Geteekend): Mevr. Giraud, onderwijzeres. Scott’s Emulsie is te vinden in alle goede apotheken. Algemeen depót Ch. Delacre en G1*, Apothekers, Brussel. De kindertjes hebben een voedsel noodig, dat medehelpt tot de ontwikke ling der beenderen en terzelfder tijd tot de vorming van gezond vleesch. Scott’s "Emulsie vereenigt deze twee hoedanig heden en is tevens een versterker der zenuwen en van het zenuwstelsel.Wan neer gij nadenkt over de groote doelma- tigheid van de ■R Het is eene groote dwaling te denken dat het rhumatism enkel de gewrichten aantast, 't is ook nog eene dwaling te gelooven dat zij door koude on vochtigheid to weeg gebracht wordt. Het rhumatism is vooral eeno pijn te weeg ge bracht door eene wrangheid van 't bloed en slechte werking der nieren, die op eene onvol doende wijze de stoffen verwijdert die er gansch zouden moeten uitgenomen worden. Dan hebben de koude en do vochtigheid het meeste vat. Deze bloedwrangheid prikkelt ’t zij de ge wrichten, 't zij de spieren. De wrijvingen in geval van rhumatism hebben eenen onzekeren uitslag, 't Is dus het bloed dat men herstellen moet, zooals volgenden brief het aanwijst Schaerbeek, 10, Gallaitstraat (Belgio). Ondanks de geneesmiddels gedurende zes maanden genomen, leed ik als eeno martelares. Maagzeer, voortdurende verstoptheid, suizingen en schedelhoofdpijn, ondragelijke pijnen in den rug en de landen, rhumatism in do beenen. Zeer verzwakt door gedurig bloedverlies, was ik van waterzucht bedreigd, Acht doozen Pillen van Pink deden al de kwalen verdwijnen. Ik eet en slaap zeer wel. Ik ben niet mager, mijn vleesch wordfevast, mot de struischheid, zag ik mijne wangen weêr kleuren on mijne oogen glanzen van vreugde. In een woord, ik gevoel mij gansch hersteld en herleef als in den tijd mijner eerste jeugd. Aan al mijne vrienden, verwonderd mij in zulka goede gezondheid te zien, roem ik en beveel hen de Pillen van Pink aan, welke mij do gezondheid weèrschonken en mij toelieten het kritische jaar te bereiken zonder erge ongevallen. Laat mynen brief verschijnen, mijne Hoeren, ik geef er u de toelating van en be dank u. Geteekend wed® Vr. Molteni, eigenaarster. Alle dagen verneemt men zulke genezingen van rhumatism bekomen op de wijze hierboven aangehaald. De Pillen van Pink vorzuiveren en verrijken het bloed, en genezen alzoo al de ziekten voortgebracht 't zij door zijne armoede, 't zij door zijne machteloosheid. De bloed armoede, de klierziekte, de uitslagen, het sciatiek, do beenderzwakto bij de kinderen, do schedelhoofdpijn en de uitgeputheid worden bij deze ziekten gerekend. De Pillen van Pink voor bleekzuchtige personen zijn te koop in alle apotheken en in het hoofddepot, in Belgie, A. Derneville, apotheker, 6(5, Waterloolaan, Brussel, 3 fr. 50 de doos en 17 tr. 50 voor 6 doozen franco togen postmandaat. A.utl.0 U1HUD Op n. II

Het Advertentieblad (1825-1914) | 1899 | | pagina 2