HOFSTEDE, groot II (5-2.T-2G Cn onder bebouwde Grond, Hovenierbof, Boomgaard en Zaailanden, uiimakende eenen blok, slaande en gelegen te Slavele, weinig zuid hel gehuchte Slavele hoekje I i 1 Stoffen in ruwe Zijde fr. 1650 tot 77.50 de volledige kleedij Tussors en Shan- tungs-Pongees alsook zwarte, witte en gekleurde Ilcnnebergr-ZIJdc, van af 95 cent, tot fr.28 50 den meter eflen, geribd, gekwadrilleerd, bewerkt, Damas, enz. (ong. 240 kwal en 2000kleur- schakeeringen en versch. teckeningen), vracht- en tolvrij te huis besteld. Monsters per keerende. Licilatie Verkooping van eene goede Openbare Verkooping in éene zitting Openbare Verkooping Openbare Verkooping in eene zitting. fr. 1-90 2-Oo Eieren p. 26 fr. 2-10 2-25 v Bij de Koninklijke Harmonic S‘ Cecilia. Gemeente Loo. 6e en laatste koop. Eene Vette- KANTOOR VAN DEN Notaris de BRAUWERE, te Veurne. KANTOOR VAN DEN Notaris CAMILLE DE CAE, st la D 2( d s 20 del SU <nj: üi Ja) Ga Sc Fi W kc M T< 0. ÜKJklTTOOTl FLOOR, Notaris tot Rousbrugge. S T U. D I E N van de Notarissen FRAEYS, te Alveringiiem en FLORIZOONE, te Wulveringhem. F Dep H Wai -— I stee A bui: Boe gla; Zad Al G. HENNEBERG, Zlide-Fabriek (K. en X. lever J. ZURICH. ,r Paardenmarkt van Zaterdag 5 Oogst. Uitslag van den prijskamp. Bewoond en gebruikt door Henri Leuridan-De Backer, lol 1“ October 1903, mits 764 franks, op Vrijdag 18 August! 1800, om 11 ure juist voormiddag, Ier gehoor zaal van den heer Vrederechter te Rous brugge. MAANDAG U AUGUST! 1899, om 3 ure namiddag, ter herberg het Gouden Hoofd le Vinchem. van Gemeente Wulveringhem dorpplaats. Koop 1. RenteniorHliui», voor- dezen Hei berg, mrl 1 a. 2uc Grond en Koer, kad. seelie B. Nr 498e. Gebruikt door ’t sterfhuis wed' Vanden Berg he-Simons; aanslag mei de geld telling. Gemeente Isenberghedoipplaats. Koop 2. Woonhui» - Herberg, Schuur, Stallingen en 1 a. 96 c. Grond en Erve, kad. seelie A. Nr 238b. Bewoond door Arnand Uegraeve, tot 1" Mei 1900, mits 60 fr. ’s jaars, boven de lasten. Gemeente Houthem bij 't Ringslot Koop 3. 87 aren Maaigraa en Zaailand, kad. sectie A, Nr 298. Gebruikt door Henri Vanden Broucke, voor 3, 6 of 9 jaren, ingegaan 1'October 1898, mus 7t) Ir. ’s jaars, boven de lasten. Aan de prijsuitdeeling der middelbare staatsschool waren tegenwoordig, onder de plaatselijke overheden, de heeren Burgemeester en Schepenen 1 Goed zoo Maar hel is niet genoeg. Waar bleven de overige heeren, deel makende van den bestuurraad der school. In die hoedanigheid, hebben zij op hun de taak genomen en aanvaard onze mid delbare school te ondersteunen en te beschermen Waarom schitterenden zij in die plech tigheid door hunne afwezigheid Zonderlinge bestuurleden 1 Eene vraag. In zijn verslag over de kermisfeesten, noemt de Veurnaar ons wekeüjkscb schrijven nopens de belangen onzer mede burgers, verveelende zagerijen Die zagerijen zouden enkel voor uitslag bekomen hebben den Veurnaar uil zijnen slaap le doen ontwaken, dat een lofwaar dig doel reeds bereikt zou geweest zijn. Doch, terwijl onze konfrater weder ter sprake gekomen is, zou hij ons, in zijn aanstaande nummer, niet kunnen vol doening geven, namelijk over de tram- kwestie Veurne-Panne; Over de knoeiwerken aan den Kapitalen Wal; Over het opmelselen der sladsrioolen un modèlc du genre Over den kost van den kiosk en van den square S‘ Walburga; Over hel nieuw politie - reglement nopens de stadswandelingen; Over hel verpachten der stadshoven; Over den toestand der Ilandboogstraai; Over de kwestie van hel kerkhof, enz. enz. enz., allen punten die wij van over weken hebben besproken, maar waarover wij geen letter antwoord heb ben bekomen Allo VeurnaarWal korazie Het concert dat door onze Harmonie op kermiszondag gegeven is geweest is opperbest gelukt. Nog nooit zagen wij in den lusthof van den heer Voorzitter Andries meer volk. De uitvoering der verschillige stukken wierd luidruchtig toegejuicht; zij strekt lol eer van den ijvervollen bestuurder heer Vanderlinden en zijne getrouwe muziekanten. Geen twijfel of er zal aan onze ver dienstelijke Cecilianen een buitengewonen bijval te beurt vallen in hunne reis naar Namen, Dinanl en Brussel. Zoo als men weet vertrekken zij morgen zondag met den eersten trein van 4.43 u. Een macht van vrienden en kennissen zal hen dinsdag bij hunne terugkomst mei den laatsten trein van 10 ure aan de statie afwachten. Goede reis, vrienden en goed succès Tol dinsdag avond Algeineene tijdingen. Wij vernemen met uiterst veel genoegen dal de vroolijke gasten van ’t Sasje op Zondag 27 Augusti naast eene reeks feestelijkheden zullen geven ten voordeele der maatschappij van Ouderlingen Bijstand Help u zelve namentlijk, Concert om Tl ure ’s morgens in den lusthof van den heer Andries-Van Severen, Voorzitter der I koninklijke harmonie S” Cecilia, en I ’s namiddags op de wijk ’t Sasje, Concert, vlaamsche kermis, opstijging van ballon en allerhande nieuwigheden. Bravo, Sasjemannen, dit getuigt uwe verkleefdheid voor de werkende klas! Eene ontvluchting. Dinsdag morgend is een gevangene er in gelukt het gevang I alhier le ontvluchten. Zijne verdwijning I werd seffens beslatigd en in alle direktien aangekondigd. Weldra was men op zijn spoor en hij werd weêrgeval in de velden I nabij Wulpen, door Einiel Obyn, kanlon- lier te Veurne, die hem onverschrokken bij de kraag vatte en naar Veurne terug I bracht. De prijsdeeling aan de leerlingen der I lagere meisjesschool zal plaats hebben, op stadsschouwburg, den Woensdag I 16 dezer, om 2 4/2 ure namiddag. Deze der lagere knechtjesschool zal geschieden den Zondag 27 Augusti, ter I zelfde plaats om 11 4/4 ’s morgens. Tabel der rivieren en kanalen die vlot- I of bevaarbaar zijn waarvan de visscherij openbaar kan verpacht worden Yser. Van de fransche grens tot de I Ypersluis, le Nieupoort, de doode arm I dier rivier le Rousbrugge begrepen. Vaart van Nieupoort langs Veurne naar Duinkerke. Van haren oorsprong te Nieupoort tol aan de fransche grens. Vaart van Plasschendaele naar Nieupoort. Van de sluis van Plasschendaele tol de Gravensluis le Nieupoort, bij begrepen de vertakking van de Ketsbrug naar hel Lekesas, bij Nieupoort. Vaart van Bergen. Van de fransche grens tot de uitmonding iu de vaart van Veurne naar Duinkerke, beneden en nabij de Duinkerkbrug le Veurne. Loovaart. Van de Fintcllesluis tot de uitmonding in de vaart van Veurne naar Nieupoort, rechts van de Nieupoortsluis te Veurne. Afwateringskanaal van Veurne ambacht. Van de sluis der Ooslvaarl tol de af- wateringssluis van Veurne ambacht. Afwateringskanaal van Vladsloo-ambacht. Van den zuiger in timmerwerk onder de vaart van Plasschendaele onmiddelijk beneden de Rallevolle, tot aan de achter hoven, le Nieupoort. Vaart van Plasschendale naar Nieu- port. Er wordt ter kennis der belang hebbenden gebracht dal het beheer, de regelende voorschriften niet kunnende uitvoeren aangaande de hoogte van hei water in de vaart van Plasschendale naar Nieuport, het peil er voorloopig gebracht is tot 0m25 onder hel cijfer van XVIII voet, en de diepgang der schepen beperkt is op lm90. Aanwerving van het personeel. Voortaan geschiedt de aanwerving van klerken voor al de takken van beheer van hel departement van spoorwegen, poste rijen en telegrafen tengevolge van eenei. enkelen wedstrijd. In september eerstkomende hebben examens plaats voor hel aanwijzen van 120 candidate!) voor bel beheer van spoor wegen; 10 voor hel beheer van posterijen; 10 voor hel beheer van telegrafen, en wel de eene helft uit den Vlaamschen en de andere helft uil den niel-Vlaainschen wedstrijd. Het budjel van bet ministerie van landbouw en openbare werken voor 1900 wordt geschat op 25,441,425 fr. 25 c., waarvan 2,802,000 fr. voor buitengewone uitgen. Ónder deze laatsten bemerken wijOn kosten der landbouwoptelling 150,55u fi verbetering der broeikassen van de hof- bouwschool van Vilvoorde 5000; meubels bestemd om de verzamelingen van den kruidtuin le beschutten 18,000; Verplaatsing der ontsmettiiigsiaiie van de haven van Oostende 18,000; Verdiepen der vaart van Loo 50,000; verdiepen der vaart van Yper naar den Yzer 50,000; herbouwen der vervallen huizen van sasmeesters 50,000; herbou wen van sasdeuren le Oostende 65.000; werken aan liet ooslerstaketsel van Nieu- poort 115,000. Een bloedig tooneel had plaats te Oosl-Roosebeke, bij Thielt. Daar bestond hevige haal tusschen de familiën de R. en Van N., wier kinderen samen getrouwd waren. Het huis der OP VRIJDAG 25 AUGUSTI 1899, om 2 ure namiddag, te Loo, ter herberg den Rabbelaar bij Augustin Desiere, aan de inkoming der steenwegen op Alve- ringhem, Dixmude en Loo, van: Gemeente Alveringhem, weinig zuid van den steenweg leidende van Alveringhem naar Forthem. 1® koop. Perceel Weide, destijds Zaailand, groot 85 aren 20 centiaren, kad. sektie C, nummer 32a. 2° koop. Perceel Zaailand, strek kende oost en west, groot bij kadaster sectie G, Nr 25c, 80 aren 50 cent. 3“ koop Perceel Zaailand, strek kende zuid en noord, groot bij kadaster sektie A, Nr 24, H. 1-05 80 C. 4® koop. Perceel Zaailand, Strek kende oost en west, groot bij kadaster secti<- C, Nr 25t, voor eene inlioudsgrootle van 46 aren. De 4 eerste koopen zijn gebruikt door den medeverkooper heer Jozef August Billiet, met recht lol T Ociolier 1899, mits 365 fr, ’s jaars, boven de lasten. 5® koop. Twee aan elkander houden de perceelen Zaailand, zamen zuid en noord strekkende, bij kadaster sectie C, N's 21 en 22, 45 aren 10 cent. Gebruikt door Baptiste Vandecasteele, voor 3, 6 of 9 jaren, ingegaan lol 1" Oc tober 1896, mits 80 fr. ’s jaars, boven de lasten. gierigheid was reeds voldaan geweest men zag er hel tiende paart niet meer van het volk van op kermis-avond Men mag er uit besluiten dat die plaats geheel verlaten zal blijven bij de naaste muziekfeesten En hoe anders Is S‘ Walburgakerkhof wel geschikt om le dienen als concerl- plaats In welke cafés kunnen de aanhoorders zich er gaan neerzellen jonge lieden was eene hel. Bij eene ontmoeting tusschen de twee huisgezinnen, geraakte men handgemeen en eensklaps stortte vader Van N. neer, getroffen door een doodelijken messteek. I Drie anderen vielen badend in hun bloed neer: de zoon Van N. en twee vrouwen. Geburen, die op T gerucht toesnelden, dreven de nog ongedeerden op de vlucht; de gekwetsten werden weggebracht. Vader en zoon Van N. zijn doodelijk gekwetst. Landbouwwedstrijden te Brussel uit gesteld. Ten gevolge der voortdurende ziekte onder hel vee. is beslist den wed strijd voor voortteelende dieren van hel hoornvee die bepaald was op 16 en 17 september, uil te stellen tot april 1900. De wedstrijd voor melkerijinrichtingen is insgelijks uitgesteld. WOENSDAG 16 AUGUSTI 1899, 3 ure namiddag stipt, Ier Vredegerechis- zaal te Veurne, van Gemeente Bulscamp. Koop. 1. Woonhuisje, Schuurken, Stalling en II 0,41,19 G“ Hof en Laud aan den Pislelweg. Gebruik wed® Dezeure; ingebruiklreding van gebotiwkeus ln Mei 1900, van T land met ’l vruchtenweeren 1899. Koop 2. Perceel groot H 0,04.12 Cn, dies 51 centiaren Cijns^rontl, ’t ove rig Land; west aau koop 1, noord op den Pislelweg. Cijnsgroiid verpacht lol 1 Mei 1969 Ir. 4,- ’s jaars; handslag aan T overig met ’t vruchtenweeren. Koop 3. Perceel groot II 0.08 92 C“, dies II 0,01,17 Cn Cijnagrond, ’t ove rig Landt west aan koop 2, noord op den Pislelweg. Cijnsgrotid verpacht lol 1“ Mei 1969 fr. 8,50 ’s jaars; handslag aan ’l overig met vruchtenweeren. Nadere inlichtingen bij genoemden Notaris de Brauwere. Botermarkt per kilo 2 Aug. fr. 2-80 2-60 2-30 9 Aug. Hoogste prijs fr. 3-15 Midden 2-95 Leegste 2-50 Burgerstand der stad Veurne. Xi. I!EKI.M)MAKlXGi:\. 1 5, 5» TE GHYVERINCHOVE. ▼E ui va VAN MEESTER MERRIEN. Twee 1® prijzen, ieder 30 fr. en medalie aan MM. VandewoudeCamielenTratsaort Valentin, beide landbouwers te Ramscappelle. Twee 2® prijzen, ieder fr. 20 aan MM. Van- dergucht Frederik, landbr te Steenkerke en Sieren Basile, landbr te Oits. Twee3'prijzen,iederfr. lOaan MM.Warrein Pieter, landb' te Wulpen, en Cornille Henoré, landbr te Coxide. 1® Accesit, M. Nollet Hr, landb’, Steenkerke. 2® id. M. Dewaele Louis, landb’, Coxide. Veulens, geboren in 1899. HENGSTEN. 1» prijs, fr. 30 en medalie aan M. Wyckaert Benoit, landb’ te Noordschoote. 2° prys, fr. 20 en medalie aan M. Dewaele Petrus, landb’ te Ramscappelle. 3® prijs, 15 fr. aan M. Matsaert Felix, landb’ te Bulscamp. 4® prijs, 10 fr. aau M. Dequidt Camiel, keop- man, te Loo. 5® prjjs, 10 fr. aan M. Nollet Hector, landb’ te Steenkerke. Accessit, Matsaert Felix, landb’ te Bulscamp. RUINPEERDEN. Twee 1® prijzen, ieder fr. 30 en medalie aan MM. Deceuninck Emeric, koopman on Sieren Basile, landbouwer, beide te Gits. Twee 2® prijzen, ieder fr. 20, aan MM. Lepla Charles, landbouwer te Wercken en Deeren Jan, landbouwer te Wulveringhem. Twee 3® prijzen, ieder fr. 10 aan MM. Nollet Hectoor en Debandt Hippoliet, beide landb’’ te Steenkerke. VILKEN. 1® prijs, fr. 30 en medalie aan wed® Defevere, landbouwster to Sl Joris. 2® prijs, fr. 20 en medalie aan M. Tratsaert Valentin, landb’ te Ramscappelle. 3’prijs, 15 fr. aan M. Nollet Hector, landb’ te Steenkerke. 4® prijs, 10 fr. aan H. Cornille, landb’ Coxide. 5® id. 10 fr. aan H. Vermeesch, id. Veurne. 11 I Prizij fr. 75. Belangrijk bericht. Wilt gij uwe geldelijke belangen vrijwaren en juist ingelicht worden nopens alle titelwaarden, leest het Financiën blad wekelijksch financieel blad dat alle trekkingen, alle toelichtingen over handels en nijverheidsondernemingen opgeeft. Proefabonnement van nu tot nieuwjaar 1 fr. en slechts 2 fr. van af lBten januari voor een geheel jaai-. Te schrijven aau het Beheer, 56a Leuven- sche Steenweg, Brussel. FFN UFFR biedt kosteloos aan, aan allen l-l-l’ nCLll die aangetast zijn van eene huidziekte, haarwormen, eczemas, puistjes, huiduitslag, cronische bronchieten, horst-, I maag- en blaasziekten, rheumatiek, een onfeil- I baar middel te doen kennen om zich spoedig te I genezen zooals hij zelf volkomen genezen is geweest na alle mogelijke geneesmiddels vruch- I teloos te hebben doorstaan en beproefd. Dit I aanbod, waarvan men het menschlievend doe! I zal inzien, is het gevolg eener belofte. Per brief of postkaart schrijven aan den Heer I VINCENT, 8, place Victor Hugo, te Grenoble, I die kosteloos en vrachtvrij per post antwoorden I en de gevraagde inlichtingen opsturen zal. Geboorten. den 10. Donck Suzanna-Maria, dochter van Karniel en van Simpelaero Maria, Vlcesch- houworsstraat. Huwelijken. den 9. De Roo Hendrik, werkman, geboren te Duinkerke den 19 Dec. 1864, wed’van Sophia Lahaye, met Lahaye Clemencia, dienstmeid, geboren to Veurne den II Feb. 1874. Sterfgevallen. den 6. De Haese Sophia-Victoria, huishoud ster, 71 jaren, 6 maanden eu 7 dagen, vrouw van Pieter Coletnbier, Hospitaal. den 6. Cloet Alois.Jozef, 6 m. en 23 d., Hand- boogstraat. den 6. Delcloo Gabriella-Jeannette, 1 m. en 29 d., binnen palen. den 5. Le Roy Maria-Prudencia, herbergier ster, 52 jaren, 10 maanden eu 2 dagen, wed® van Leopold Van de Wallo, Bewesterpoort. den 8. Ryssen Raphael-Arthur, 7 m. en 19 d., Statieplaats. den 10. Seys Rachel-Sylvia, 9 j., 10 m. en 16 d., Hospitaal. den 11. Rommelaere Yvona-Esther, 3 m. en 23 d., Oude beestenmarkt.

Het Advertentieblad (1825-1914) | 1899 | | pagina 2