1 lansloiids le pachten. MEUBELS 1 AiitePin Men trekt geene tanden L meet I Bericlit. Oostende-Kursaal Een Notarieel Jubilé Karei Decroos-Devacht Men lz> els Menagiegoederen NÖCHUHVAÏ EK ING Openbare Verkooping in eene zitting AA7 oonliuis Algemeene Tijdingen. Fraeys le Alveringhe Menagiegoederen Beenhouwersallaam. KOOPDAG Aan de Ouders. Een nieuw redmiddel legen de muilplaag. '10.000W I dal hel m. ■el den minsten prijs RUYSSEN, Gr. Markt, 15, Veurne. maar de aulos zijn deerlijk gehavend en au. I .1 ■•i i ouzo eene vee- een betaalde reclaam is. Doch ’t staal op de eerste bladzijde te prijken Wij moeten dus denken dat het Athenaeum van Oostende en de kostschool eraan ge hecht, bijzonder aanprijsbaar zijn. Wij, op onze beurt, voegen ons bij de zienswijze van confrater Veurnaar en wakkeren insgelijks de ouders aan hunne kinders er naartoe te zenden. Cogge K., Veurne. Hillem I)., Houlhem. Himpe E. Dixmude. Liefooghe K. Alveringhem. Noote A., Steenkerke. Steen P., Alveringhem. Vandoorne H Alveringhem. Veurne. Zaterdag namiddag reed August Cornille, landgebruiker, naar zijn land met paard en wagen en moest den tramweg overtrekken. Terwijl hij dit deed kwam de stoomtram in volle vaart aange reden en vatte de wagen, die door den schok gansch in splinters vloog. Gelukkig hebben man en paard niet ’t minste letsel bekomen. De tram is ook erg beschadigd. Hoogataede. Op den steenweg van Veurne naar Yperen, zijn Maandag twee automobielen op elkander gereden. Geen Hebben WIJ geene kunstschatten builen het bereik der heeren dieven te stellen? Het Bestuur der Maatschappij FLORA, brengt ter kennis der leden, dal de mede dingers der Tentoonstelling, ingericht op Zondag 1 October, zich moeten doen in schrijven voor 13 September aanstaande bij M. MARCEL JOYE, secretaris der Maatschappij te Veurne. Zooals onze bestuurder Rinskopff soms groote reizen onderneemt om de beste kunstzangers op te zoeken, zoo ook komt men van verre naar onze feestzaal om de vermaarde zangers te hooren en er mede te onderhandelen. Mevr. Van Brandt verlaat ons tot toe komende jaar zij is naar Nyni-Novgorod om vier concerten op te luisteren. Vervol gens laat zij zien hooren te Samara, Sn’a- tof, Kazan, Monte-Carlo, Dresden, Sint Petersburg en in Amerika, om eindelijk te verschijnen, op den Muntschouwburg te Brussel in Januari. Sommige artisten heb ben zoo de reis rond de wereld gedaan, wanneer zij terugblikken op hunne reeks opvoeringen. Men moet gelooven neen; want de manier, waarop zekere voorwerpen ten Wij vernemen dat de maatschappij SINGER den 11'" dezer, ermen kosle- loozen LEERGANG van Borduurwerk zal geven in baar depot ter stad, Statie» plaat»*, 3. Deze leergang, welke 14 dagen zal du ren, mag gevolgd worden door elke per soon die een naaimachien Singer mei groote bobijn bezit of bestelt. Zondag laatst hebben de ambtgenooien uil het rechterlijk arrondissem -nt Veurne, aan den heer Notaris WAUTERS. eene prachtige hulde gebracht, uil genegenheid en eerbied voor zijne lange en benijdens Een schoon en gerieflijk WOONHUIS, dienende tot herberg en hebbende groote DANSZAAL van 18 meiers lang en groote keilers. Ook kunnende dienende voor timmerlieden. Heden gebruikt door Leopold Denecker, Zuidstraat. Zich te bevragen bij den eigenaar M. Gustaaf Merlevede, brouwer te Veurne. men aan dezelve hecht. Inderdaad de eenige historische kunst stukken, die men aan de vreemdelingen laat bewonderen liggen in de kapel van hel Justilie-Paleis, eene opene plaats, die aan den eersten den gereedsten toereik- baar is. Een enkel bouten hekken, dal misschien iets meer dan lm50 hoog is, scheidt de uilgeslalde voorwerpen af van den publieken doorweg. Wij meenen de gemeenteoverheid daar over te moeten waarschuwen, opdat men aldaar eene strengere waakzaamheid be- werkstellige. Ofwel de bedoelde voorwerpen bezitten geene eigentlijke kunstwaarde; en dan moet men aan de vreemdelingen niet doen gelooven, dal dezelve verdienen bewon derd te worden. Ofwel zijn stukken van hoogt» prijs en, in dit geval, dal men de voorzorg neme dezelve in eene kloek geslolene kamer te bewaren. IiiHtellntie en schoone Poppenbol- ling met de Gaaibol voor eene Hesp, een koppel Kiekens, een Konijn enz. bij J. Pil- Albrechl, Rozendaelslraai. op Zondag 1 October. Coxydschen Steenweg, Veurne, laat het geëerd publiek welen dat hij hel ambt van Conimiasionnair in de Statie uitoefent. Hij beveelt zich aan in de gunst zijner medeburgers. I»e Panne. Zondag namiddag rond 5 ure, gedurende de cinema-vertooning. j brak er een geweldige brand uil in het Casino, langs den Zeedijk gelegen. De oor zaak is toe te schrijven aan een court circuit Het vuur breidde zich bliksem snel uit. daarbij nog aangewakkerd door een goed windje. Men had groote moeite om de naburige villas te vrijwaren. Van het groot gebouw blijft er niets meer over. De schade is door verzekering gedekt. Loo. Maandag morgen om 8 ure is een vreeselijk tramongeluk gebeurd tus- schen Forthem en Loo. Een bijzondere trein met vele paarden en hunne meesters reed naar de markt van Elverdinghe, toen op weinigen afstand van Forthem, deze op een koopwarentrein botste. De schok was zoo hevig dat een fourgon verbrijzeld werd en de twee machienen erg bescha digd. Verscheidene personen zijn gekwetst waaronder vier doodelijk. Twee paarden hebben erge kneuzingen U. komen. Een onderzoek is ingesteld om de verantwoor delijkheid vast te stellen. Oostende. Zondag morgend is er brand ontstaan in de gazfabriek, in de zaal der machienen. De schade is niet zeer groot, doch drie werklieden werden nogal erg gekwetst. Dank aan de spoedige hulp heefl men eene groote ramp vermeden. I.exer* opgepatd! Wanneer gij een «TOP», bestelt, let wel op dal men u geen ander water schenk». Er bestaal maar één TOPBRONNEN water, en deze die zonder u te verwittigen ander water geven, wanneer gij «TOP» vraagt stellen zich bloot aan rechterlijke vervolgingen. Te Audenaerde. De hoop op 70 jaren. Zulk een onwederlegbaar bewijs zal de hoop weergeven aan al degenen, welke lijden aan rug-, zij-, lenden-er> gewrichts pijn, rhumatiek. bedwelmingen, benauwd heid, kloppingen, algemeene neerslachtig heid, koude handen en voelen en alle an dere kenteekens eener nier- ofblaasaan- doening. Den 10 Januari 1905, zegde ons M. E. Bruno Van Driessclie. 2, Tusschenbrug genslraal, te Oudenaerde; Sedert vier jaar was ik dikwijls verplicht hel werk op te geven want de rugpijnen, die ik onder stond maakten alle moeite onmogelijk, om een niet was ik krachteloos. Ik had ook duizelingen, benauwdheid en maagzuren. Dank aan de Foster Pillen verkocht in de Apotheek Ruyssen te Veurne, hen ik ertoe geraakt mij van die vreeslijke kwalen te verlossen. Na eenige dagen verpleging be merkte ik eene groote betermsik ging gemakkelijker, mijne nachten waren rusti ger en bij opslaan was ik wel te pas I Mijn water is thans normaal; ik buk ge- makkelijk. Den 16 Mei 1908. voegt M. Bruno Van Driessche erbij: Ik ben thans 70 jaar oud. ben zeer gezond en werk zonder de minste moeite. Sinds mijne genezing, keerde geen enkel ongemak meer weder. In alle apotheken in ’t algemeen. (Eischt de handteekening; James Foster) 3 50 fr. de doos, 19 fr. do zes of vrachtvrij legen mandaat tEngelsche Apotheek Ch. Delacre. 64, Coudenbergsïraat. Brussel. A. V. 5 De Veurnaar, die drie kolommen flauwen zeever drukte over de liberale-socialisti- sche belooging van Brussel, heeft geen letter over voor de klerikale belooging te Leuven. Er verscheen hoegenaamd niets. Is die belooging dan zoo mislukt, dat hel de moeite waard niet is er van te spreken. Wil De Veurnaar misschien de euveldaden I der klerikale stokslagers aan zijne lezers 1 eigende landbouwwerkheden: niet bekend maken, of was het, op bevel, dat hij niet het minste verslag inlaschte. In alle geval moet iedereen bekennen dat De Veurnaar ook ’nen slaper is en ’nen fermen DINSDAG 26 SEPTEMBER 1911, om 2 uren stipt namiddag, te Sleenkerke, (Piesende), ter herberg De Kroos be woond door vrouw Mathilde Couvreur, wed. van M. Francis Kerckliove, en Herberggerief. Gewone voorwaarden. VAN VEURNE. De Regie der Noord watering van Veurne, heefl de eer de eigenaren, die dertig hectaren grond in gezegde Watering be zitten, tot eene gewon AI.Gl MEENE VERGA DERING bijeen te roepen, welke zal plaats hebben in hel Stadhuis van Veurne, op Dinsdag 5 September 1911, ten 10 ure ’s morgens. Veurne, 9 Augusti 1911. De Voorzitter der Regie, D. DE I1AENE. De Leden, R. de SPOT. L. B1ESWAL, en P. OI.LEV1ER. toon zijn gesteld, bewijst genoegzaam dal waardige loopbaan van 45 jaar Notaris. Aan den Jubilaris heefl men zijn af beeldsel in medaillon aangeboden, ver vaardigd door den beeldhouwer Braecke Verleden jaar had dergelijke belooging plaats te Brussel, ingericht door den Bond der Notarissen van het gansche land. Wij voegen ons bij de talrijke vrienden van Dixmude en bieden onze hartelijkste gelukwenschen aan den geachten Notaris. PRACHTCATALOGUS Nr 94 DENZELFDEN DAG 8 September, om 4 uren namiddag, ie Coxyde-dotpplaalS, ler herberg «Au Pavillon» bewoond door M Camille Cornells, van Gemeente G«»xy<l«-Hoogenblekker mei aan en afhangdijkhedon, gebouwd in steen en gedekt mei pannen, staande zonder recht van stand op grond van M. Bauwens-Vambrdoncki, grondeige naar te Brugge, Bewoond door de meilf■•rkoopsler vrouw Amelie Ureel, W' René Barra. Aanslag met de g< Idielling. N. B. Met dit Woonhuis is er mede- gebruikt ongeveer 80 aren ZANDAKKER. mits den jaarlijkschen paclr prijs (huis- grond inbegrepen) van Ir. 38 60 c. boven de lasten. Inlichtingen bij genoemden Notaris. Aan den heer Vanmassenhove, eere- griflier der Rechtbank te Veurne, wordt een pensioen verleend van 4.367 fr. |]r llnul 's le sP|,eke,‘ den 1“ Zondag 1)11 VI va" iedere maand in hel J Hotel Royal, Groote Markt, te Veurne-, van 10 tol 11 ure. L,nn<llL)ouvv<.lecoi-ntie. Hel eere- leeken van 2' klas wordt verleend aan de Kantoor van den Notaris MAANDAG 4 SEPTEMBER 1911, om 1 ure slipt namiddag, le Alveringhem, (Nieuwstraal), ten huize van d’heer Df.siaf. Dubois, tScboon» Koopdag van MEUBELS, Gewone voorwaarden en met gereed geld. VRIJDAG '8 SEPTEMBER 1911, (O. L. Vrouw Geboorte), om 2 uren stipt namiddag, te Coxyde- Hoogenbl kker. lei huize van «rouw Amelie Ureel. Wed R -né Barra, van Menagiegoederen, Beeglialen <n Vruchten le velde. Op gewone voorwaarden on met gereed geld. Franscben Slaat, in bet Muzeum van den Louvre, le Parijs, werd gepleegd. Zoo luidt het opschrift van eenige rege len, welke onze confrater De Veurnaar in zijn nummer van 23 Aug. opneemt, ten voordeele van... de kostschool, die aan ’I Koninklijk Athenaeum te Oostende is gehecht. Hij eindigt met die kostschool warm aan te bevelen. Wat beteekent dat nuZou de Veurnaar al met eens partijganger geworden zijn van het officiéél onderwijs. Indien wij die --k bewoordingen op de tweedeofde.de ongelukken vnn personen Z1JI1 ,e betreuren bladzijde vonden, zouden wij gelooven buiten gebruik gesteld. Die verpestende plaag blijft in streek heerschen en beproeft op wreede wijze de landbouwers en kweekers. Zoo hel schijnt, heefl de vermaarde en wijsgeleerde Doktor Doyen van Parijs, een middel gevonden, om die schrikverwek kende ziekte te bestrijden. De uitslagen der beproevingen lol dewelke hij zich heefl overgeleverd zijn zóó gunstig dal Minister Vande Vyveie besloten heefl die pogingen, door zijn bestuur le laten aan wakkeren en ondersteunen Van eenen anderen kant, zijn de akliën van Sint Niklaas van Tolenlijn, sedert deze laalsie weken, zóódanig aan het dalen geraakt, dal ze beneden O zijn gevallen. Hel kapelleke der Zwarte Nonnenstraat is geheel en al verlaten Zoo bet schijnt, liggen er geheel» «IA...den» koekskens te droogen en le vinnigen. De boeren komen naar Veurne niet meer dienen Door de voortduring van de plaag, zijn ze mistrouwig, ja, onge- loovig geworden Is hel dan te verwonderen of hoori men somwijlen uilroepen Hei geh’of gaat om zeep 1 BURGERLIJKEN STAND DER STAD VEURNE. Geboorten. i •-1 1I I i i ‘1 n I wint de dokters nüVTftfT'VI? minuut en erkennen dat de "Lik I UuFjAIj voor altijd »n- verdraagzaamste tandpijn doet verdwijnen. Ce DENTOGENE behoudt de bedorven landen en verhindert opzw> Hingen en zweringen. Opge past voor 't bedrog. Eisch een DENTO- GENE, het tleschje tr. 1 .85, in al de goede apotheken des lands. VERKRIJGBAAR IN DE VOLGENDE APOTUEKEN DUVOOn»’ VF.lt M WFl.I.JKHEOEX. Schoon» Koopdag van Voor Zich wendqn Pelikaanstraat. 4S ^antwerpev O? BIJ DLN AÜCM”. MnntRclinppiJ FL.OII/I 27. Timmermans Thoodoor, zoon van Lotharios on Van Meenen Maria, Westerpoortdijk. 28. Fiorino Juliaan, z. van Hoctoor en Souvage Maria, Paviljoenstraat. 30. Tahon Maria, docht, van August on Deceu- nynck Helena, Zuidburgweg. Huwelijksafkondigingen. 27. Dolva Alois, landbouwer to Oeron en Sobry Blondina, herberggiorstor, te Vourno, wed» van Vandenbergho Hendrik. 27. Boussemaere Julien, schipperen Vorstraoto Herminie, dienstmeid, beide te Houcke. Sterfgevallen. 25. Bekacrt Coleta, huishoudster, 60 j. 3 m. 27d. Hospitaal, ochtgen. van Lavos Lodewijk. 26. Delaeter Raphael, 2 j. 5 d. Paviljoenstraat. 28. Demolder Georgette, 3 m. 20 d. Handboog- straat.

Het Advertentieblad (1825-1914) | 1911 | | pagina 2