BRANDGEVAREN, 4 Deux Brevets Vandevelde-Dekeyser, heeft de eer het publiek kenbaer ie maken dat hy eene nieuwe inventie gedaen heeft van Spekjes, goed voor de vallingenGelee en gekonfyte Peeren en Appelen, goede Potboter en eene soort van Moes om het brood te boteren. Servaes Brys- Vanoutrive, M. Adler, tandmeester, laet weten dat hy zich dingsdag naest nogmaels in onze stad zal bevinden, alwaer hy te consulteeren zal zyn in het Stadhuis, van 1 ure *s namiddags. P. Devers-De Rudder, Benoit Blomme-Coquel, Bekroonde Werktuigmaker, BERIGT. Groote Hanenkamp, op MAENDAG, 1 April aenstaende, ler herberg het Gemeente-huis, te St.-Jacobscappelle. Tyteca-Minne, diamantzetter, Francis Coquel, Rhumalismus. A. Van Ackere-Vereecke, heeft de eer bet publiek kenbaer te maken, dat hy zich alhier komt te vestigen in de Woumenstraet N° 5, naby de groote markt, alwaer hy, zooals voorheen, zich zal gelas ten mei het wasschen van slrooihoeden en alle slach van goederen alsook met hel verwen in allerlei kleuren van kleederen, bestaende in zyde, wolle, katoen, linten, enz. mderiogen. beveelt zich in de gunst van eenieder. d'invention et un Brevet de per- fectionnement pour modifications importantes apportées au PARA- TONNERRE. A. Blornme, Serrurier-Mécanicien a Dixmude. Mees ter manskleer maker, te Dixmude, heeft de eer zyne talryke kalanten, zoowel buiten Schoen- en Leer zen-Leverancier der Stad en der Provinciën, woumenstraet te Dixmude, heeft de eer zyne taliyke kalanten kenbaer te maken, dat zyn magazyn voorzien is van alle slach van flieuwmoden Winterschoenen en Bottinen. By hem is er ook te bekomen alle slach van Leder en Prunelle. In het bezit zynde sedert langen tyd van het vertrouwen van het geëerd publiek, hoopt hy hetzelve te blyven genieten. s M. Proof, eooemd in Vlaiuynck 1. ing wordt jster heeft ledrukt, le Constitutie t invoeren y toch het orden. Oré) 7 15 en 10 e provintie r het voor m dat men u bewezen jaren de tond). ch byzon- 5 bestryden tervorming assen van a den Slaet iz., kiezer uenen kies- Lettenhove Grondwet, het betalen de kiescyns haft wierde en beletten amer? De W° VANDEVVALLE laet het geëerd publiek weten dat hare dagelyksche diligentie van Dixmude op Ypere, vertrekt, alhier uit het Stadhuis, van 1 april tot 1 October, ten 6 ure *s morgens, in regt- streeksche korrespondentie met het konvooi naer Poperinghe en Kortryk, van 8 u. 57 m. 's Namiddags uil hel hotel de Dry Koningen, ten 4 ure na de aenkomsl van het konvooi van kortryk, van 5 u. 45 m. waer hy als voordezen zich zal belasten met het maken van alles wat zyn stiel betreft. Hy verhoopt door de spoedige bediening en de gematigheid zyner pryzen, het vertrouwen van het publiek van langsom meer te zullen genieten. Dagblad. %'earne. fr. 1 adjutor wor- prtester in te-raed. morgeus en tegen ons eh kat holy kt :bben hel rden en »ok >og vtoemsch mbbelen. De elite, in den ouder voor- ter vtoemsch lie inenschen <oge woorden Ja, voor hem 17 22 10 72 18 34 17 56 M. Bara zyn liberalen eu rns de «rond er M. Bara zal waer zou by vioden liet hem hebben Vischmarkt, n* 1, te DIXMUDE, is voorzien van alle de onderstaende voorwerpen die by hel geëerde publiek le koop aeubiedt Aelpompen in zink of in gegoten yzer; Water- en Bier- pompen met buizen in lood, glas, lin en yzer (verlot). Geykte Basculs van 150 tol 500 kilos, gewaerborgd voor een jaer. Sirooisnyders voer manége of rossekol, alsook met d'hand, met jagtwiel van 1 niet. 20 centim. hoogte; item, engelsch systeem, stelsel in yzer. Tabak-, Raep- en Beelraepsnyders. Dorschtuig met vlegels, systeem Cheyns. Eene hoeveelheid schoone Sloven, naer den laelsten trant of naer het verzoek van 'l publiek. Verders al wat zynen stiel betreft, te lang om le melden. Die den bovengenoemde gelieven met hunne orders te vereeren, mogen zich in alle vertrouwen, zoo voor de werkzaeinhcid als voor den prys, by hem aenbieden. ingin de alge- en bezoeken, ;even, om bet woouen. igd door het Zouienaye op vrouwcu en noeieu er stiet kiesbaer voor ;r gemeenle- van 2 hebben 25 Maert. 26 92 23 96 UH 26 10 17 55 16 18 1t 25 18 37 17 57 27 Maert. 730 zakken tarwe van 145 liters waren ter markt. Tarwe 55 00 a 59 50 Nieuwe id.-a- 12 z. Rogge 25 00 a 24 00 152 z. Sucr. 25 50 a 26 50 Nieuw id.-a- 67 z. Haver 14 a 17 25 87 z. Boon. 23 a 29 25 De verkoop ging traeg. Per hektoliler. Tarwe, 1' kwal. id. 3* id. Getal bektoliters Tarwe (mibdexpms) fr. Rogge Sucrioen Haver Boonen Erwten, blauwe ZALF en PILLEN van HOLLOWAY. Huidziekten. Geen geval van huidziekte, van welken aerd die ook zy, heeft zich ooit voorgedaen die niet genezen is geworden,,wan neer die krachtige middelen beboorlyk acugewend waren. By aendoeningen van de klieren of de scheurbuik zyn zy voornamelyk zeer beilzaem. De scheurbuik en de uitslag, die aen elke andere wyze van behandeling hebben weêr- staen en die langzamerhand van jaer lol jaer zyn ver ergerd, zyn volkomen genezen geworden door de olieach- lige Zalf van Holloway en zyne bloedzuiverende Pillen, die de ziekten uil het bloed zelf uitroeijen en het gestel van alle mogelyke koortsachtige aendoening verlossen. In de kinderkamer behoort de Zalf van Holloway ten allen lyde by de hand le zyn. Zy zal eene groote verzachting le weeg brengen hy verstuikingenkneuzingen, brandwonden, schroeijingen en alle soorten van uitslag, waeraen de kin deren onderhevig zyn en zy kan altyd door iedereen met vol vertrouwen aengewend worden. TE DIXMUDE, maekt hel geëerd publiek bekend, dal hy veranderd is van woonst, van de Wilgendykstraet in de Kiekenstraet. n* 21, in hel huis eertyds bewoond door Anfonius Decneuvel, alwaer hy dien wydvermaerden Winkel overgenomen heeft en alles zal afleveren aen vermindering van pryzen. Voorlaen zal hy voorzien zvn van alle slach van DIAMANTEN, GOUD- en ZILVERWERKEN, alles naer laetste smaek. Hy gelast zich ook met het maken en herstellen van alles wat zyneu stiel betreft. Hy verhoopt door de trouwe bediening en de geringheid zyner pryzen, de gunst van eeuieder le winuen. heeft de eer bet publiek bekend te maken dat hy zich alhier in deze hoedanigheid geplaetst heeft. Hy verhoopt de gunst van eenieder te verdienen, daer hy algemeen gekend is als Meesterknecht langen tyd gewrocht te hebben by een der beste Schilders onzer stad. Men mag zeker wezen dat hy de hem toevertreuwde werken naer den toetsten smaek der kunst en met de grootste zorgen zal tiitvoeren. genezing in ■neesmiddel eest is, als ïi. In Vene- Peru, Chili, dal die ge in als ban. eilzaem uit. van de gal, hel geheele ildaer in de enten, in de I, hel sedert ne invoeren FLERECYM. De Chimische Anti-Rhumatische WATTE van Dr. PATTISON, verligt onmiddelyk en ge neest geheel het flerecyn, hel rhumalismus gelyk van welk slach, de lendenzwakheid, de borstkwalen, de keelpyn. Te bekomen by Claus-Yandenbussche, weststraet le Dixmude, in pakken van fr. 1-50 cl. en 80 cl. Belgische .Uaetschnppy van algemeens assurantiën tegen Gevestigd te Brussel, goedgekeurd by Koninglyk besluit van den 2 juny 1850. De Maelschappy verzekert tegen brand, het vuer des hemels daer onder begrepen, en dit aen zeer geringe pre- mien, alle roerende en vaste goederen, ingeoogste vruchten, beeslialen, enz. Ingeval van brand wordt hel beloop der veroorzaekte schade, zoohaesl dezelve geregeld is, belaeld. Kapitael der Maetschappy VIER M1LLI0ENEN 200 DUIZEND FRANKS. Om andere inlichtingen te bekomen, men gelieve zich le begeven by Charles Vanliille, byzonderen Agent der Maelschappy, le Dimude. Hy gelast zich ook met hel wasschen en hervormen van castoren hoeden naer de laetste modellen. Door de spoedigheid zyns werks en de geringheid der pryzen, durft hy verhopen de gunst van eenieder le winnen. 99! |._!J«L,f o' i OVERLÏDBXS. 19 Maert. Franciscus Benediktns Willemyns, oud 7 maetiden 23 d., van Dixmude, zoon van Jacobus en van Barbara Vanlerberghe (Mosselstraet). 22 id. Fidelis Pius Schorreet, kleermaker, oud 41 jaren a|s binnen, bekend le maken dat ïty zyne woonst 5 m. 3d., van Dixmude, zoon van wylen Petrus en van i veranderd heefi in de Wilgendykslraet, n° 48, al- wylen Regma Moygnacq, weduwaer met ktnders van mo, hot Eugenia Albertina Vanacker (HospiUel). 22 Maert. Napoleon Carolus Delrue, oud 1 j., 4 m., zoon van Carolus en van Amelia Demoen. (Kleinen dyk). 24 id. Julianus Cambier, oud 3 j., 6 ra.. geboren te Vladsloo en woonende le Dixmude, z. van Petrus en van Virginia Blomme. (Weststraet). 25 id. Coleta Sophia Myllecan, j. d., dienstmeid, oud 79 j. 10 m. 24 d., dochter van wylen Engelbertus en van wylen Maria Joanna Lamboure. (Hospitacl). 20 Maert. 80S zakken tarwe van <45 liters waren ter markt. Tarwe 55 50 a 40 Nieuwe id.-a 12 z. Rogge 93 50 a 24 184 z. Sucr. 25 50 a 27 Nieuw id. a 54 z. Haver 14 a 17 105 z. Boon. 22 50 a 26 00 De verkoop ging spoedig. Bergen, (Frankryk). 18 Maert. 26 95 24 60 5250 26 29 deel genomen aen de kiezing van October 1865. Het is kurieus zich voer te stellen wat te Zoutenaeye eene gemeenie-kiezing zyn moet, omringd van al de vor men door de wel opgelegd. De gemeente-raed van Namen heeft besloten den onlangs afgehranden schouwburg te doen herbouwen. De stad zal daervoor eene toelage van 225,000 fr. verleeneii. De zaèl zal 1.200 zitplaetsen behelzen. De werken zyn taevertrouwd aen M. Remoud, eu moeteu voor 1 november 1867 ten einde zyn. Er worden te Luik talryke proefnemingen met nieuwe «weeren gedaen. Maendag woonden verscheidene wapen makers de proefnemingen by van M. Leron. Hel door hem verveerdigde geweer geeft niet minder dan twintig scholen per minuet. Zooals men ziet gaol de kunst om nienschen te vermoorden van dag tot dag vooruit. Het geweer Chassepot, dat in Frankryk is aengenomon, staet thans reeds op den achtergrond. Te Luik is eene komediante, welke de rol van Venus speelde en te digi hy de lampen genaderd was, in brand genekthare ligte kleederen waren weldra de prooi der vlammen gewordenmen haestle zich haer hulp aen te bieden, doch hare woudeu waren zoo gruul, dal ze eenige uren later overleed. Door een ministerieel besluit van over eenige dagen, xyn de brievendragers te Brussel des zondags ’s avonds van hunnen dienst ontslagen zoodal de brieven en andere stukken, welke ten postbureele dien avond zouden aen- gekotnen zyn, maer den maendag ’s morgens zullen be steld worden. Die maetregel is zonder twyfel genomen om den lastigen dienst der postbeambten te verzachten. In de Nederlandsche Kamers is het verslag neêr- gelegd ovgr de houwtng der brug over den Moerdyk. Die brug met toehehoorten zal 8,148,000 gulden kosten, en de werken dio voor den overtogt der stoombooten en stoomvlotten zullen moeten gemaekl worden, berekent men op ongeveer 5 millioen. Eenige punten van verschil tusschen den kleermaker en den schoenmaker. De schoenmaker heefl in zyn voor komen iels manuelyker dan de kleermaker, welke iets vrouwelyker heeft. De kleermaker heeft een koelbloedig, flegmatiek gestel de schoenmaker een driftig temperament. De meeste kleermakers zyn blond, terwyl de schoen makers byna allen zoo zwart zyn als hunnen pek. De kleermaker is in -t algemeen goedhertig en toege vend, de schoenmaker daerentegeu kwaedaerdig en koppig. De kleermaker tracht altyd nuchter te zyn, wanneer hy zyne kalanten iels komt passende schoenmaker geneert zich niet, beschonken de maet te komen nemen. De kleermaker drinkt zich een stuk in den kraeg, de schoenmaker drinkt zich een stuk in zyne botten. De kleermaker rookt, de schoenmaker pruimt. De kleermaker eet liefst pannekoeken en wafels, de schoenmaker houdt meer van vleesch. De kleermaker gelooft niets, de schoenmaker gelooft alles. De kleermaker wandelt met een rietstokje; de schoenmaker niet eenen grooten parapluie. De kleermaker zet zyne voeten buiteuwaerts, de schoen maker knoeselt bimienwaerts. 'S tnaendags is hel des schoenmakers lapdag, terwyl de kleermaker zyn gewoon droog en kael ribot stoet. Kleermaker en schoenmaker zyn het eens nogthans op een punt; zy betalen niet geern hunne belastingen. Een slimme boer. Toen de oktrooi nog in voege wis, wedde eens een boer uil de omstreken van Brussel tegen eenen heer, voor 100 franks, dat hy een levendig kalf zou binnen de poort brengen in ’l byzyn der kom- miezeit, zonder stadsregten le betalen. Getuigen moesten aeu de poort letten wie de wedding zou winnen. De boer ging naer huis; nam eenen zak, stak er eenen grooten baudhoild in, wierp hem op zynen rug en trok er mede de stad binnen. Hola! buerken, wal hebt gy daer iu uwen zak? vroegen de bedienden. a Wel ik heb daer eenen hond verkocht aen eenen heer der stad, antwoordde de boer, en daer de beest niet heel gewillig medegiiig, heb ik hem voor alle verzekering in eenen zak gestoken. Laet ons eens zien? hernamen de bedienden van den oktrooi. De boer deed den zak open de hond sprong er uit en vhtgtte regt naer huis zoo veel hy maer loopen kon. Onze boer liep er achter, alsof hy hem wilde pakken; doch t’huis komende, liet hy den bond gerust in zyn kul liggen en stak een jong kalf in den zak, wierp hem wederom op zyne schouders en trok er meé vlytig de stad biunen. llewel, pachter, hebt gy uwen hond kunnen pakken? Vroegen de kommiezen. Ja, maer met groote moeite, antwoordde de boer. b Alsdan, veel geluk met uwen houd, riepen zy hem schertsend toe. b Onze boer lagchte achter de mouw en ging regt de herberg binnen, waer de wedding had plaets gehad. Daer gekomen, schudde hy het kalf uil den zak eu de honderd franks waren gewonnen lol gruole verwondering van den heer, die niet wist dal een boer zoo slim was. --- Burgerstand der stad Dixmude. GKBOOKTEN. 1 20 Maert. Valentina Maria Ludovica Iiisbella Hin- dryckx. dochter van Amandus en van Maria Ludovica Baeckeroot (Kiekenstraet). 21-id. Carolus Lndovieus Vandorpe, zoon van Ludo- vicus en van Sufia Treve (Grauwbroederslraet). 25 id. Alberik Josephus Floreutinus Ghislenus Ghy- selvn, zoon van M. Joannes en van mevrouw Florencia Sofia Vaubiervliet (Wilgendykslraet).

Het Boterkuipje (1846-1871) | 1867 | | pagina 3