De Waarschuwing Verbeke Vander ïïeyde Struye Serruys Struye de Spot Kiezing voor twee Senatoren, den 2 Juni 1912. Election de deux Sénateurs, le 2 Juin 1912. Van Iseghem Dus katholieken, allen wel opgelet; maak met het potlood dat in ’t kieskotje ligt, het wit rondje zwart dat staat in het zwart den mond vol tanden. Zij weten vierkantje onder n° 1 Gij hebt Plaatsvervanger. Suppléant. Plaatsvervangers. Suppléants. Arrondissement Verne-Diksmuide-Oostende. Arrondissement Furnes-Dixmude-Ostende. klaar en duidelijk, ja ze bekennen dat als het geen kiezing is. Ziehier maar eenige bewijzen onderwijs niet kan bestaan Wie heeft dat gezegd H. Viviani, vroeger socialistische minister van arbeid in Frankrijk. Het onzijdig onderwijs bestaat niet, een onderwijs is godsdienstig of goddeloos Wie heeft dat gezegd M. Aulard, professor in de Parijsche hooge- school. Waarom nog spreken van onzijdig- Gij hebt God verbannen uit de heid Wij weten genoeg dat ons onder school en daardoor de kinderen van alle wijs goddeloos is en dat een onzijdig zedenleer ontroofd onderwijs niet kan bestaan Wie heeft dat gezegd Maurits Allard, socialist, in de Fransche Kamer,' den 20 Januari. minister Charles Graux bestatigde hetzelfde in eene liberale meeting II n’y a pas de griefsDat beteekent de katholieken be stieren het land zoodanig wel, zoo vreedzaam, zoo matig, dat er niets op te zeggen valt! En dat is het gedacht van allen die willen recht zinnig zijn, hier en in den vreemde. De een man van gezag bij alle volkeren, zegde Indien de andere landen het voorbeeld der Belgische katholieken wilden volgen, het zoa overal eene grondige verbetering zijn. Dus geen enkele reden van klagen. Inte gendeel al de redens van de wereld om te vreden en fier te zijn. En alzoo staan onze tegenstrevers daar met i niet waar over geknetterd. Oprecht ze zouden liever een beetje vervolgd zijn, gelijk de droeve Naar goede scholen, naar katholieke scholen, dat spreekt van zelfs. En waarom naar geen zoogezeide on zijdige scholen Omdat die scholen goddeloos zijn en kweekkassen van losbandigheid en deugnieterij wij zien daarvan voorbeelden genoeg. Bestaan er <|an geen scholen die onzijdig zijn, ’t is te zeggen noch godsdienstig, noch goddeloos Dat zouden liberalen en socialen nu willen wijs maken aan de kiezers maar ’t en zal dat niemand gelooven Zulke scholen kunnen niet bestaan. Onzijdige scholen zijn overal goddelooze scholen, noch min noch meer. De ondervinding leert het ons en de roode en blauwe bazen die ’t kartel bestieren, die aan ’t hoofd staan van de partijen, zeggen dat De onzijdigheid der scholen is een hersenschim (dat wil zeggen iets dat niet bestaat) de onzijdigheid van onderwas is slechts een woord om het volk niet te verschrikken Wie heeft dat gezegd Payot, framasson, rector der academie, op ziener van het lager onderwijs. aan de Katholieke Kiezers van het arrondissement Dixmude over de aanstaande Kiezingen in België. -- VRIENDEN, ’t Moet veranderen, zeggen ze. Altijd op het zelfde been staan is te lastig. En ook waarom heeft de mensch twee beenen? Ja, ja! ’t moet ’ne keer veranderen! De kle- rikalen zijn versleten... ’t MOET VERANDEREN Dat is nu de groote reden, waarop de tegenpartij steunt. Inderdaad, in hunne gazetjes, in hunne plakkaatjes, in hunne meetingjes, weten zij hoegenaamd geene redens aan te halen,' waarom het gouvernement zou dienen om- verre geworpen te zijn, den z" Juni aan staande. Het land is in vrede; de nijverheid en de handel zijn in groei en bloei; het on derwijs gaat vooruit; niemand wordt in zijne zaken gestoord, noch om zijn geweten ver volgd. Daarbij ze doen van langs om meer groote werken, zonder dat wij meer moeten betalen. Wie heeft er dan reden van klagen? Dit is zoo waar dat de liberale gazetten het bekennen Wij weten niet wat geschreven Ja, daar is het Juiste de waarheid Die uitspraken van die roode en blauwe opper- bazen zijn klaar en uitdrukkelijk en iedereen verstaat ze. Daarbij wij zien hunne werken waar ze meester zijn, in Frankrijk en Portugaal bijvoorbeeld. Gij allen die geen gewetensdwang en wilt verdragen stemt Onder D*r° Gij allen die uwe lasten niet wilt zien opslaan stemt Onder Gij allen die welstand de vrede onder de menschen wilt bewaren stemt Onder J^r° a Gij allen die uw vaderland en koningdom lief hebt. Stemt Onder Gij allen bedienden van de staat stemt voor uwe vrienden en weldoeners, de tegen het klerikaal gouvernementDe oud- katholieken Onder A Gij allen werklieden kleine nerinsgdoeners en landbouwers die houdt om bin nen de twee jaar een pensioen van minstens i fr. daags te bekomen zonder de lasten te verhoogen stemt Onder w» Gij allen, landbouwers die te vreden zijt over den bloei van den landbouw stemt Onder A Gij allen die van de vijanden van den Godsdienst niet wilt weten stemt hooggeprezen Italiaansche minister Luzzati, Onder int» Gij allen huisvaders die uwe kinders vrij naar de school van uwen keus wilt zenden stemt Onder A Gij allen verstandige burgers die geen slave wilt zijn van het roode socia- lismus stemt Onder int- rap 1

Het Kiesblad van Dixmude (1875-1958) | 1912 | | pagina 3