Landbouw. Iets dat onze boeren zullen verstaan OE PACHTKWESTIE Ze zijn tegen den Godsdienst niet. moordenaars. Ze zijn tegen God zelf. -- school zonder God of Godsdienst, de school en dieven en Onze Kloosterzusters vergeleken bij de Zwarte pokken Dat is inderdaad wel- sprekend. De oudsten onder ons weten heel goed, dat bij 1 schrikkelijke geesels in de jaren 40 en 60 honderden Kloosterzusters belast wierden de cholera- en pokkenlijders te bezorgenen ze weten ook wel dat er velen onder hen slachtoffer vielen hunner zelfs- opoffering. Onze Kloosterzusters «de zwarte pokken willen de haatdragende kartelmannen uit het land jagen. Maar als de ware zwarte pakken eens weer het land binnen komen. God spare er ons vandan zullen voorzeker de heeren schrijvelaars der lasterbladen Buyl en consoorten de zieken ten huize gaan be zorgen De liberalen schrijven over de pachtkwestie maar zij bewijzen, dat zij er den eersten letter niet van kennen. Zij beginnen met te bekennen, dat het dank aan de katholieke regeering is, dat vee en al de landbouwvoortbrengsels voor den boer verbeterd zijn. Dank u voor die bekentenis. Hoort gij het boeren hetgeen de katho lieken zoo dikwijls geschreven hebben dat het dank aan ons is, dat uw stand verbeterd is; de liberalen moeten eindigen met het zelve te bekennen. Jandorie de liberaal, die dat geschreven heeft, zal zeker op zijne kneukels krijgen Gij dommerik, gij geeft de kaloten pap in de mondde boeren zullen nu van eigen zeggen aangezien de liberalen zelve bekennen dat de katholieken den boerenstand goed gemaakt hebben, wij zouden moeten ezeldom zijn om tegen de katholieken te stemmen Boeren, steekt dat in uwen zak voor den 2 Juni 1 O neen, dat nooit Maar ze zijn tegen de priesters. Tegen de priesters die stil en verdoken leven in de kloosters. Dat zijn immers luierikken die leven zonder werken en hun brood niet verdienen. Tegen de priesters die werken onder ’t volk en bonden en mutualiteiten oprichten voorzijn stoffelijk welzijn. Dat zijn politiekers. Ze zijn tegen de kloosterzusters. Tegen de zusters der hospitalen die dag en nacht arme verlatene lijders verzorgen. Hun mond en hun kleed spreken te klaar van God. Tegen de schoolzusters die de volks- kinderen onderwijzen. Ze leeren te veel catechismus, Ze zijn tegen de kerken. Ze bestelen de kerkfabrieken in Frankrijk en laten de schoonste kunstgebouwen in puinen vallen, Ze zijn tegen de leering van ’t geloof. Ze spotten met onze plechtigheden en pro cession, met de H. Sacramenten, met de kerkelijke begraving, met de eerste Com munie. V Voor uwen God, schrijft de socialistische Peuple, hebben we niets anders over dan misprijzen en vermaledijding Vrije, Vlaamsche kiezers, vleiend,kruipend komen die slangengedrochten om uwe stem men bedelen. Vertrapt ze met den voet en gedenkt uwe priesters, uwe zusters, uwe kerken, uw geloof, uw onderwijs en uwen God Ze zijn tegen ’t godsdienstig onderwijs Hun oorbeeld is de onzijdige school, de het uitbreken der I die omwentelaars vormt U O 7 - 1 1

Het Kiesblad van Dixmude (1875-1958) | 1912 | | pagina 7