Gouden Bruiloft en... Pierlaleu - - Kermis Wanneer men de Grens over moei De strijd om de lederen bal WIELRIJDER Speciale scheidsrechters voor Scholier- Kade van 'l volgend seizoen De Beroepsrennerskoers van Poperinge - Kermis Bladzijde 7. T e Gelu we A HOE PRIJZEN SCHOMMELEN! Overdreven inschikkelijkheid bij de Belgische Overheden... wijl de Franschen... door de vingers zien. HET NIEUWS VAN DE WEEK m~mm 15 Juni 194^ GRQOTE PRIJSKAMP VOOR STAMBOEKVEE VAN 'T WESTLAND GROOTE FOKVEEDAG TE LICHTERVELDE SCHAT ONTDEKT TE OUDENAARDE GROOTE PRIJSKAMP VOOR STAMBOEKVEE TE LOO V eek weeksyndikaten Proven en Veurne. STAMBOEKKEURINGEN VOOR VROUWELIJKE DIEREN SPORTVARIA AANGEKONDIGDE KOERSEN KOERSUITSLAGEN GROOTE JUNIORSKOERS TE GELUWE op 25 Juni eerstkomende. VOETBALUITSLAGEN m AASaGEKONDIDGDE MATCHEN voor Zondag 16 Juni LUCHTVAARTNIEUWS RADIOMONTAGE EN WERKELIJKHEID bij den neus geleid worden door dit slimma reportagemannen, lierliovcn een foto van de gelukkige jubilarissen, on den dag der viering, hirn huis genomen. Vooraan zien we vader en moeder IK iinehe-Maes, act achter htm, hun beide kinderen. Ook de kleinkinderen waren van ïe partii on dit onder hun innig gevierde familiefeest. Het Nieuws van de Week biedt de nog zoo goed bewaarde Jubilarissen z'n harte lijkste geïukwenschen en... tot binnen 10 jaar voor de diamanten jubiié! 2* Sinksendag zal in het geheugen Van de Pierlaleu» als een heerlijke dag geprent blijven. Reeds weken vooraf kwamen de Pierlaleu «-bewo ners in vergadering bijeen om, onder leiding van de onvermoeibare Zoë. een flink feestprogramma in elkaar te steken. Immers op 2" Sinksendag heeft de Jaarliifcsche wijkkermis plaats op Pierlaleudie dit jaar de feest viering zou verhoogen door het Gou den Jubileum van de echtgenooten Jean Dejonghe-Maes (Jean Dejon- ghe, geboren te Meenen, den 3 Ok tober 1876 en Sidonie Maes, geboren te Geluwe, den 29 Maart 1873). Van 's morgans vroeg kwamen kran- fcen en bloemen te voorschijn en hui- Een en straten werden versierd. De vlaggen wapperden in den wind en het geheel bood een feestelijke aan blik. Op hun piekebestkwamen de bewoners naar de woning van het Jubileerende paar om hen ter kerk fce leiden. De Gemeentelijke Harmo nie Sie Cecilia was van de partij en liet de blijde jubeltoonen door de lucht galmen. Daarachter stapten, flink en* kranig, Jan en Sidonie jhet jubileerende echtpaar gevolgd door familieleden en de zoo talrijke vrienden van Pierlaleu Te 8 uur werd een plechtige Dank mis opgedragen voor het Gouden Bruidspaar en de overleden bewoners van Pierlaleu Na de H. Mis begaf de stoet zich naar het Gemeentehuis, waar een officieels ontvangst plaats had. Bur gemeester Ingelbeen wenschte in ge moedelijke woorden, de jubilarissen (hartelijk geluk en bood hen, namens de Gemeente, een waardevol geschenk ean. Naar loffelijke gewoonte bij der gelijke plechtigheden, werd er een goed glaasje gedronken op de gezond heid van het jubileerend echtpaar, met de welgemeende wensch: «Nog vele jaartjes! Zeker zullen Jan en Sidonie wel eens gedacht hebben aan 50 jaren te rug, toen ze op 20 Juni 1896 ook ten gemeentehuize voor den Burgemees ter hun wederzdjdsche jawoord gaven. Hun huwelijk werd met twee kin deren gezegend, een zoon en dochter, die, beiden gehuwd, hen zes kleinkin deren schonken. Schepen Plament zei dat ze nog al tijd op het gemeentehuis mochten komen om op hun huwelijksboekje... Inschrijvingen te doen, waarop Jan •ns monkelde en Sidonie haastig «e-: zei: Dat het toch koste waar zijn Steekt er moed in d'ouden toch! Na de ontvangst op het Gemeente huis werden de jubilarissen terug naar de wijk «Pierlaleu» geleid, waar op het Pierlaleu Huis, voor de ge legenheid prachtig versierd, de ont vangst plaats had. De Wljkburge- meestsr in zwart habiet en omgord met de sjerp van «Pierlaleu», in aanwezigheid van zijn Schepenen en leden van de feestcommissie, wenschte namens de Wijk de jubila rissen hartelijk geluk en bood hen insgelijks geschenken aan. Gelegen heidsbrieven werden afgelezen en een lekker glaasje gedronken. Er heer.sch te gezelligheid en leute en de jutoila rissen herhaalden steeds: Wie had dat ooit kunnen denken Het Gouden Bruidspaar werd, voor afgegaan door het muziek van Pier laleu», terug naar hun woning ge leid, waar de familie zich in intieme kring aan de feesttafel zette. 's Namiddags werd op de Wijk de feestviering voortgezet. Te 2 u. hield het Wijkmuziek een wandelconcert en bezocht enkele leden herbergiers. Veel kijklustlgen waren 4aar d'e Wijk gekomen, waar te 5 uur aller hande volksspelen een aanvang na men. Jong en oud... allen deden mee. De drollige kostumen in de jvalieze koers wekten de lachlust op. Sommi ge exemplaren waren kostelijk. In de gelegenheldstent liepen alle hoekjes vol. Het flink orkest zorgde voor de noodige afwisseling van mu ziek en dans, zoodat jong en oud eens vroolijk zijn hartje konden op halen. Het feest verliep in de beste stem ming, met een genoegelijk: «tot 't naaste jare, wei!... Aan het jubileerende echtpaar Jan Dejonghe-Maes, onze hartelijke ge ïukwenschen. Moge gezondheid en liefde over den avond van uw leven een zachten glans verspreiden, op dat we binnen tien jaar, als 't God belieft, uw Diamanten Bruiloft met allen luister mogen vieren. Aan Pierlaleu proficiat. Uw hul de aan de jubilarissen, uw feestpro gramma en Kermis waren mooi, ver zorgd en leutig. Zoë kent het. Ge hebt weer eens bewezen wat eensge zindheid en samenhoorigheid ver mogen. Ieder dweept met zijn straat, gehucht of Wijk, maar zooals Pier laleu heeft het nog niemand nage daan... Doe zoo voort... Ge zijt van Geluwe een brok leven geworden. Vidi. Sciuttersverbond 't Zuid-Westland - leper Om talrijke sclvuttersvrienden te vol- ïdoen, geven we hieronder het kalender (der Zomerschietlngen 1946. Datum en (Gemeente staan vermeld, eveneens uur fyan begin en Inleggeld. JUNI Uur 14.30 14.30 14.30 14.30 14.30 14.30 14.30 14.30 Bondag 9 Kemmel Maandag 10 Woestea Donderdag 13 Abeele Zondag 16 Westvlet. (Dorp) ponderd20 St Jan-t .-Biezen Zondag 23 Poelkapelle Donderdag 27 Loo Zaterdag 29 Proven Zond. 30 Westvl. (St-Slxtus) 14.30 %JJL1 Zond. 7 Poper. (W.-Tell) 14.30 Bond'schleting) Maandag 8 Woesten 14.30 Zond. 14 Poper. (St Seb.) 14.30 Zondag 21 Iepsr (Willem-Teil) 15 Zondag 21 Roesbrugge 14.30 Maandag 22 Oostvleteren 14.30 Zond. 28 Westvl. (StSixtus) 14.30 Maandag 29 Boezinge 14.30 Maandag 29 Harlnge 14.30 AUGUSTUS Zondag 4 St Jan-ter-Biezen 14.30 Donderdag 8 leper 14.30 (K. G. St-Sebastiaan) Zondag 11 leper (Willem-Teil) 15 Zondag 11 Abeele 14.30 Zondag 11 Abeele 14.30 (Zondag 11 Westvlet. (Dorp) 14.30 i Donderdag 15 leper 14.30 (K. G. St-Sebastiaan) ■.Donderdag 15 Watou 14.30 Zondag 18 Merkem 14.30 'Maandag 19 Woesten 14.30 Zondag 25 Poper. (W. Teil) 14.30 SEPTEMBER Zondag 1 Kemmel Zondag 1 Roesbrugj Maanct. 2 Poper. SEPTEMBER Donderdag 5 Ren Inge Zondag 8 Oostvleteren Maandag 9 Poelkapelle (Bondschleting) (Zondag 15 Westvlet. (Dorp) 14 Maana. 10 Westvlet. (St-Sixt.) 14 Donderd. 19 leper (W.-Tell) 14.30 14 Inleg 25 28 25 26 25 25 B. pr. 25 25 25 26 25 55 25 26 25 25 28 25 52.50 55 50 50 26 26 CORLOGSBOQTEN WORDEN IN «POPPEN» OMGEVORMD St-Seb.) 14.30 14.30 14.30 14 14.30 14 25 26 36 25 25 25 25 26 26 25 25 25 45 25 Zondag 22 Abeele (Bondschietlng) Zondag 22 Leo 14.30 28 OCTOBER Zondag 8 Vlamertlng» 13.30 26 Maandag 7 Watou 13.30 25 Zondag 13 Merkem 13.30 26 2ondag 13 Proven 13.30 25 Zondag 20 Boezinge 13 25 Uittreksel der verordeningenEnkel en alleen de leden der verbondene krin- .gen in een aangesloten maatschappij In geschreven, hebben recht aan de Bonds- Vogels. Alle waagspelen zlln. zoowel OP het schletplein als ln het lokaal 'Streng verboden. Verleden week werden bloemkolen verkocht tot zelfs aan 1 fr. stuk. En kele dagen nadien krijgen wij op onze markten zelfde groenten aan 5 fr. «tuk en zelfs aan 5 voor 20 fr. Te St Truiden nu heerscht een stij gende bedrijvigheid daar veel kersen OP de markt komen. De prijzen waren er 10 fr. het kgr. Te Oostende daalden de prijzen van den visch op 0,60 fr. het kgr. voor de rog en 1,50 fr. het kgr. voor dun kabel- jouw. Bepaalde vischscorfcen als wij ting en knorhaan vonden zelfs op be paald oogentolik geen afnemers en moesten naar de visclimeelfabrietoen gevoerd worden. Men mag zich dan ook wel eens afvragen aan hoeveel de Visch in onze steden en gemeenten aan den man wordt gebracht !...als Br te krijgen Is. Waar zit dat allemaal t Na den oorlog '14-18 bleven de V. S. van Amerika met vele oorlogs booten over waarmee ze geen uit weg wisten. Die booten, in bewaring, in lange reien de eene nevens de andere in een achterho:kje van een haven vastgeankerd, konder echter het klimaat niet trotseeren en kan kerden stilaan op door de roestheid, zcodat ze na ettelijke jaren niet meer in staat waren dienst te doen en verloren gingen. Opdat dit, na deze oorlog, het ge val niet meer weze, hebben de Ame- rikaansche geleerden en Marine-ex- perkn een bewaringsmiddel toege past dat ze niet uitgevonden maar wel van de wonderlijke natuur af gekeken hebben. Zooals de insecten larve zich in een popontwikeklt, zorgvuldig afgesloten van de buiten wereld, zoo ook hebben die geleerden dit nagevolgd en thans in werkelijk heid omgezet. De meeste delikate uitrusting der oorlogsschepen, zooals kanonnen, enz., wordt heel eenvoudig overspan nen met een net uit katoen vervaar digd. Nadien wordt er een dikke laag warme caoutchoucbrei op aange bracht die zich bij het afkoelen zorg vuldig aanspant. Eens alles goed dicht, wordt er dan doorheen een ■kleine opening alle lucht uitgetrok ken, zoodat het te bewaren oorlogs tuig, aan alle lucht- en temperatuur- schakeeringen onttrokken wordt, en het ln uitstekende voorwaarden ge reed blijft... tot een nader bevel, dat, hopen we het althans, voor eeuwig zal uitblijven. Hierboven op de foto zien we een Amerikaansch marinesoldaat die een achterstuk van een zwaar kanon aan het indoeken is. Een lezer uit Watou schrijft ons: 't Is een heele toer voor ons, Bel gen, om zonder moeilijkheden de grens over te geraken. Papieren van de gemeente en velo-club, geldkwes ties en zoomeer. En als ge dan tip top in orde zijt, dan wordt ge met een streng ernstig gezicht doorgela ten. Bij den terugkeer wordt ge ver zocht het overschot van uw geld voor te leggen. Zóó spreken de Fransche reglementen en... zóó worden ze uit gevoerd. Maar 't bordje van den an deren kant bekeken is 't een heel ander iets. Onze zuiderburen komen en gaan met alle gemak en zonder de minste storing vanwege de Bel gische beambten. Is deze inschikke lijkheid niet wat overdreven? te Roeshrugge-Haringe op 23 Mei 1.1. UITSLAG DEK PRIJSKAMP 1. Stierkalveren geboren na 31 Dec. 43. 1. Pilet Joseph, Izenberge. 2. Degheele Marcel. Averingem. 3. Deweerdt Georges, Roesbrugge. 4. Alexander Gaston. Roesbrugge. 5. PUet Joseph, Izenberge. 6. Vandenbussche Pr. Wed., Harlnge. 7. Vulsteke Gerard, Krombeke. 2. Stierkalveren geboren van 1 Juli tot 31 December 1945. 1. Simoens Alberic, Zevekote. 2. Tanghe Daniel, Alveringem. 3. Dekien Emlel. Renlnge. 4. Simoens Alberic, Zevekote. 5. Deheegher Gaston, Watou St Jan. 6. Simoens Alberic. Zevekote. 7. Tanghe Daniel Alveringem. 8. Degheele Marcel, Alveringem. 9. Simoens Alberic, Zevekote. 10. Van Acker Isid. Wed.. Watou. 11. Maertens Odiel, Vladsloo. 12. Pauwelyn Gaston. Oostvleteren. 13. Ollevier Michel. Woesten. 14. Maertens Odiel, Vladsloo. 3. Stieren geb. van 1 Jan. t. 30 Juni 45 1. Dehouck Elle, Krombeke. 2. Vanderfalllie Odiel. Loo. 3. Decroos Hllalre. Rentage. 4. Vandenbussche Max. Roesbrugge. 5. Maertens Odiel, Vladsloo. 4. Stieren geb. v. 1 Juli tot 31 Dec. 45 1. Syndlkaat, Loo. 2. Dekien Emlel. Rentage. 3. Syndlkaat. Watou St Jan. 4. Quaghebeur Arthur, Poperinge. 5. Deruytter Cyriel, Slijpe. 6. Syndlkaat, Poperinge. 7. Pauwelyn Ftrmta, Oostvleteren. 8. Vermeulen Léon, Wulveringem. 5. Stieren geboren van 1 Juli 1943 tot 30'Juni 1944. 1. Doom Raymond. Renlnge. 2. Syndlkaat, Proven. 3. Baele August, Lelsele. 4. Louwagle Marcel, Wulveringem. 5. Marent Omer, Beveren. 6. Baes Gerard, Stavele. 7. Matthys Joseph, Loo. 6. Stieren geboren vóór 1 Juli 1943. 1. Vandenbussche Pr. Wed., Harlnge. 2. Dochy Camlel, St Jan (leper). 3. Cambler Julien, Steenkerke. 7. Jaarlingvaarzen geboren v. 1 Januari tot 30 Juni 1945. Ij Vandenbussche Max, Roesbrugge. 2. Coene Maurice. Poperinge. 3. Vandenbussche Max, Roesbrugge, 4. Degheele Marcel, Alveringem. 5. Coene Maurice, Poperinge. 6. Degheele Marcel, Alveringem, 8. Jaarlingvaarzen geboren v. 1 Juli tot 31 Dec. 1944. 1. Fieu Maurice, Stavele. 2. Van Speybrouch Georges, Bulskamp. 3. Vandenbussche Max, Harlnge. 4. Degheele Marcel, Alveringem. 5. Leroy Joseph. Roesbrugge. 9. Vaarzen geboren van 1 Juli 1943 tot 30 Juni 1944. 1. Cornette Cyrlel, leper. 2. Lebbe Valeer, Proven. 3. Idem. 4. Van Speybrouck Georges, Bulskamp. 5. Bellynck Marcel Watou. 6. Laseure Léon. Harlnge. 7. Top Roger, Proven. 8. Leroy Joseph, Roesbrugge. 9. Laseiire Léon, Harlnge. 10. Degheele Marcel, Alveringem. 11. Depyper André, Beveren-IJzer. 12. Deschuytter Daniel. Roesbrugge. 10. Vaarzen geboren van 1 Juli 1942 tot 30 Juni 1943. 1. Pauwelyn Gaston, Oostvleteren. 2. Idem. 3. Vandenbussche Pr. Wed.. Harlnge. 4. Coene Maurice. Poperinge. 5. Leroy Joseph, Roesbrugge, 6. Id. 11. Volledig gecontroleerde melkkoeien 1. Tanghe Daniel, Alveringem. 2. Patfoort Adrien, Houtem (Veurne). 3. Degheele Marcel, Alveringem. 4. Patfoort Adrien. Houtem (V.) 5. Lebbe Valeer, Proven 6. Maertens Odiel, Vladsloo. 7. Vandenbussche Max, Harlnge. 8. Laseure Léon. Roesbrugge. 9. Vandenbussche Max. Harlnge, 10. Dewllde Jeropm. Watou. 11. Top Roger, .Proven. 12. Degheele Marcel, Alveringem. 13. Laseure Léon, Roesbrugge. SPORTKRONIEK OP 24 JUNI (ST-PIETERSDAG) De Veebond Lichtervelde viert haar vijftienjarig bestaan en brengt ter dezer gelegenheid een grootsche, dankbare en warme hulde aan haar Voorzitter: Dr Veearts COLPAERT, de ziel van den Veebond Lichtervelde. Te Oudenaarde werd bij grondwer ken binnen de omheining van het St Elisatoethsgasthuis, op 2 meters diep te, een kist opgegraven welke aarde werk, zilveren en goudstukken bevat te. Men meent dat die kist ingegra ven werd ten tijde van de Sans culotten. OP 20 JUNI AANSTAANDE om Z «re namiddag. 10.000 Fr. Prijzen en Eeremetalen. Zend nog heden uw inschrijvingen van dieren aan de Secretaris van het Veekweeksyndikaat Veurne: JU LES MORLION, te Veurne. De nieuwe Stamboekkeuringen voor vrouwelijke dieren (inschrijving van koeien en vaarzen) voor 't stamboek staan opnieuw voor de deur. Op 1 Juli en volgende dagen. Ieder Vee kwee ker die vrouwelijke dfcren ver langt voor te stellen aan de Heeren van de Jury, moet mij hiervan ver wittigen. Ik toen ter uwer beschikking: Te VEURNE, den Woensdag'voor middag, in Oud Veurnevan 10 tot 12 uur; Te POPERINGE, den Vrijdag voor middag, ln de Café de la Paixvan 10 tot 12 uur. Die aangifte moet gedaan worden tegen Vrijdag 21 Juni aanstaande. Dit berich geldt voor de Kweekers van de volgende gemeenten: Adlnkerke, Alveringem, Avekapelle, Beveren (IJzer), Bulskamp, De Moe ren, Eggewaartskapelle, Gijverinkho- ve, Hoogstade, Houtem (V.), Izenber- ge, Koksijde, Krombeke, Leisel?, Loo, Oostvleteren, Pollinkhove, Poperinge, Proven, Roesbrugge (Harlnge), Sint- Rijkers, Stavele, Steenkerke, Veurne, Vinkem, Watou, Westvleteren, Wul veringem. Namens het Bestuur der Vee- kweeksyndikaten Provin en Veurne: HET PINKSTERVOETBAL TE ANTWERPEN AntwerpenWien F.C. 30 Ten voordeele van de geteisterde ploeg F.C. Tubantla, had op Sinksen, ln het Antwerp-stadlon dat nokvol geloopen was de ontmoeting plaats eener se lectie spelers uit de Antwerpsche Eere- ploegen tegen het Weener-Elftal, Ant werpen won 3-0, drie goals gemaakt na de rust. Het spel was aangenaam om volgen, Antwerpen was volledig baas en speede met het Weensche elftal, dat z'n reputatie van vóór den oorlog wel op sportief gebied, maai- niet inzake voet bal, eer aandeed. Geuns boekte Nr 1, A. Den Hert zorgde voor Nr 2 en Geuns zou het laatste doepuut Nr 3 ook net ten. De 11 van Antwerpen vormden een blokdat met sukses het klassiek Antwerpsch spel beoefende. De Wceii- sche ploeg speelde zonder goed-gepaste combinatie, alleen de bacxs stonden hun man. Hen ls het dan ook te dan ken. dat de score niet hooger beliep. Tubantla zal cr best bij varen, want eewis zal de opbrengst hen een goed duwke gegeven hebben. CLUB MECHELEN KAMPIOEN '45-'46 Cercle Brugge degradeert Do Nationale Competitie van de K.B.V.V. is zoo goed als geëindigd. Na 36 matchen mocht het wel Club Mc-, chslen won den titel met 6 punten voorsprong (55 p.) op zijn rivaal uit de havenstad. Hiermede heeft werkelijk de beste ploeg gewonnen. Aan den anderen kant der rangschikking hingen 4 ploe gen aan het zijden draadje... Voor Vorst bracht echter de laatste Zondag de red ding, nadat ze 'n 5 weken ln dood strijd gelegen hadden definitief degra deert Cercle Brugge (18 punten op 36 matchen) will voor de tweede degra datie de strijd nu beperkt blijft tus- schen Tilleur, dat ons Inziens, spijts zijn twee internatlonlen, Pannaye en Daenen, er moeilijk aan onkomen kan, en Olympic Charleroi. Laatstgenoem de heeft a.l zijn wedstrijden gespeeld en zijn lot hangt af vah de resultaten van Tilleur te Luik tegen Aalst, te Antwerpen tegen Berchem. Om zich te redden moet Tilleur belde wedstrijden winnen. Tegen Aalst zal dit wel gaan. Maar tegen 3erchem Indien de geel zwarten zich door lichte training ln vorm houden, dan heeft Tilleur geen kans op Berchem, zoodat het lot van een van beide kandidaten voor degradatie ln de handen van Berchem ligt. Wij kunnen er van overtuigd zijn dat Ber chem sportlef zijn plicht zal doen. CLUB BRUGGE NAAR EERE Valt Cercle Brugge tilt de Excellentie, dan zal 't larent Club Brugge onze Pro vincie in Eere vertegenwoordigen. Het was ook tijd voor de Blauw-Zwarte Brey- de Kortrljk (8e) ln de Rangschikking. Deerlljker ls het evenwel gesteld met Knokke (16e) en V. G. Oostende (17e), de twee kustploegen ook op voetbal- eebled was de oorlog voor de kustploe gen een ramp die we 't jarent ln Provinciale reeks zullen kunnen begroe ten. S. V. WEVELGEM PROMOVEERT In de Provincie, ln de belde Provin ciale Reeksen, is ook de strijd nog maar onlangs geluwd. Talrijke Comité-beslis singen en veranderingen brachten zoo veel schommelingen bij 't opmaken der wekelijksche klassementen, dat er... schier niemand uit wijs geraakte. Alles goed overwogen en ta acht genomen, ziet <Je Eindrangschikking lie Prov. A. er als volgt, nu officieel, uit 1. Cercle S. leper. 36 punten. Woudsport Houthulst, 36 p. 3. Football Cl. Poperinge. 32 p. 4. Daring Blankenberge. 30 n. 5. Sport V. Blankenberge, 29 p. Racing De Panne, 29 p. 7. F. Club Torhout, 24 p. 8. Gold St. Middelkerke, 22 p. 9. Sport V. Veprne, 18 n. (13 verl.w.) 10. W. S. leper 18 p. (14 verl. wed.) 11. S. V. Nieuwpoort, 16 p. J2. K. G. Gistel. 11 r>. 13. Snort. K. Vlamertinge, 10 p. 14. V. V. Koksijde dat bulten rang schikking speelde. We stonden dus met 2 kopploegen... en de schiftineswedstrljd op 't plein van Club Roeselare gaf ons, na extra- times, de overwinning van Houthulst op C. S. leper met 3-2. In de lie Provinciaal B. hebben we als eindrangschikking 1. S. V. Wevelgem 45 P. 2. Waregem So. 44 P. 8. R. C. Harelbeke 42 P. 4. Deerlijk Sp. 81 P. 5. E. Wervik 30 P. 6. Wakken F. C. 28 P. 7. W. S. Lauwe 26 P. 8. R. S. Waregem 23 P. 9. F. O. Komen 22 P. 10. S. K. St Baafs 22 P. 11. A. A. Moeskroen 15 P. 12. Dottenijs 14 P. 13. S. O. Le Bizet 13 P. 14. F. C. Luigne 9 P. Houthulst en Wevelgem stonden dus op kop, respectievelijk elk ta hun eigen reeks. Daar er slechts een van beide feitelijk mag er volgens den Bond meer 1 Reeks Provinciale zijn per pro vincie ln aanmerking kwam voor Be vordering. diende er een eindronde ge speeld, eindronde die door Wevelgem thuis ia een overwegend meesterschap omgezet werd (5-1) en waar dezelfde Dloeg ook nipt met 1-2 cijfers Houthulst ta eigen nest ging overwinnen. Wevelgem gaat dus naar Bevordering. We wenschen voorzitter Noliet en se- delzonen, want, na vanaf den eersten kretaris Salembier van harte proficiat competitiedag op kop gestaan te heb- en drukken den wensch uit dat 't Ja- ben, hielden ze het toch 32 matchen vol... wat niet belet dat ze de laatste matchen totaal uitgespeeld waren... En toch geeft Brugge niet op. Met de Sink sendagen ging Club op reis naar 't Groot Hertogdom Luxemburg, wijl on- dertusschen men reeds op hun Dyse- rlnck-Stadlon begonnen is met aan het terrein te werken om het 2 meter te verlengen en het zoo aan te passen aan de hooge reeks voor 't larent. De stSSId om den titel van Kampioen der Eerste Klasse is Brugge niet meege vallen... de meest vermoeide ploeg moest onderdoen. Zoo won Lyra én te Brugge én op eigen veld met 2-0. Lyra ls dit laar dus Kampioen I* A. en B... en zal, met den Internationaal Vercammen ais spil, heel zeker 't jarent nog verbluf fende resultaten verwezenlijken. Bij de gedegradeerde ploegen vinden we hier den A.S. Oostende, die 't ja rent uit Eerste naar Promotie zakt. IN DE PROMOTIE Hier staan we met 4 leiders In leder serie Meenen, Mol, Capellen, en Wa- remme. De eindronde om het Kampioen schap der Promotiereeksen is aan den gang. Mol won van 1-0 op Waremme en Zondag jlging te Meenen de ontmoeting doer S. C. Meenen-F. C. Kapellen. Mee- rent, Wevelgem met aanvullende krach ten. flink figuur mocht slaan bij zijn hoogere confraters. EN VOOR 'T JARENT Beslist werd 't larent met 1 Provin ciale Reeks uit te komen... en wel eene van 20 ploegen. Het seizoen zal dus druk gevuld zijn en 38 Zondagen ta be slag nemen. Dat wordt een reuzencom- petitie... n strijd op leven of dood... 'n karweitje om voor de scheidrechters achter de ooren te krabben Hoe zal de reeks samengesteld wor den We weerhouden Ons van onjuiste voorspellingen, toch... op zoek. weten we vooraf dat volgende ploegen er zul len aan deelnemen De degradeerende promotieploegen 1, V. G. Oostende en 2e Knokke. Dan volgt zeker ook 3e Toekomst Meenen, dat uit lie Gewestelijk komt en... vol gen we de rangschikking der Provincia len... 4. Houthulst, 5. Waregem Sp, 6. C. S. leper, 7. R. C. Harelbeke, 8. F. C. Poperinge, 9. Deerlijk Sp., 10. Daring Blankenberge, 11. E. Wervik, 12. S. V. Blankenberge, 13. P. C. Wakken. 14. R. C. De Panne. 15. W. S. Lauwe, 16. F. C. Torhout. Voor de 17e plaats ls R. S. Waregem hier niet meer van tel, daar het samengesmolten ls met Wa nen won dezen wedstrijd met 1-9, na regem Sp. en het ware. ons inziens, niet een prachtige partij. Ze mogen gewis op billik moest door de fusie van R. S. deze overwinning roemen, want Kapel-1 Waregem een ploeg der II B. aldus be ien ls het verbluffende elftal dat cp de 34 kompetitie-wedstrijden slechts 2 maal de nederlaag kende en 61 punten eogst- ten, wijl Mensen op hetzelfde aantal wedstrijden er slechts 51 kon in de wacht slepen. Nu, einde goed alles goed, Meenen schijnt wer'-slijk de ploeg te zijn die verdiend naar eerste promo veert! Gaat Meenen dus 't jarent naar Eer ste -we krijgen zoo interréssante der by's tegen Kortrljk Sport en Cercle Brugge dan hebben we nog de an dere Westvlaamsche Ploegen die flink figuur sloegen, zooals Club Roeselare (23)S. K. Roeselare (5e). de paegenro- moveerde ploeg van Izegem (6e) en Sta- nadeeligd worden en gerangschikt wor den vóór de ploeg uit A. die logisch volgt. Zoo krijgen we dus17. G. S. Middelkerke, 18. S. V. Veurne, 19. F. C. Komen en 20. W. S. leper. Volgt men te Brugge deze handelwij ze, dan zouden dus let wel, beste Lezer, het zijn geen prophetiën die we hier aan 't verkondigen zijn degra- deeren de vogende 8 ploegen Nieuw poort, Gistel, Vlamertinge, St Baafs, Mosskroen, Dottenljs, Le Bizet en Luig- ne. Wat er ook v?.n zijn. we hopen toch binnenkort de luiste samenstelling der toekomende Provinciale Reeks te kunnen mededeelen. Warme oproep van de K.E.V.B. Tijdens een laatste vergadering van de K.B.V.3., gehouden te BrUssél, werd met algemeenhsid van stemmen beslist, ta iedere provincie een specidal kader in te richten .n scheidsrechters voor scho lieren- en kadettenwedstrijden. Deze beslissing werd genomen, om volgende redenen 1) De wedstrijden van deze katerorlën dienen zoo opleidend als mogelijk ge maakt. 2) Zekere klassen van sportmenschen dienen gewonnen voor het scheidsrech teren door hen bij aanvang, zekere ta ken cp te leggen waarvan de absorbante verplichtingen welke het leiden van kompetitlewedstrijdsn velgen, heel wat lichter zijn. 3) Ten slotte, men moet toelaten aan dezen, welke met de opleiding der jeugd gelast zijn, aan de bond- en klub- bestuurüers en aan de oud-spelers, dat zij nog ietwat genieten van de weldaden van de voetbalsport, door hen toe te laten, lederen Zondag enkele uren door te brengen in open lucht en terzelver- tijd zich ten dienste te stellen van een zeer aanbevelingswaardig en nuttig werk. De grondbeginselen van het nieuwe kader werden als volgt vastgelegd Samenstelling: Dit kader zal uitslui tend samengesteld zijn uit a) Leeraars en onderwijzers; b) Oud-scheidsrechters c) Komlteitsleden van. den bond en klubleiders; d) Oud-spelers welke bekwaam geacht worden om zich bezig te houden met de opleiding der sportieve jeugd. Werking: a) De Scheidsrechters welke dit. kader samenstellen, zullen enkel en alleen wedstrijden van scholieren en kadetten te leiden krijgen. Indien zij naderhand wenschen kompetitiewed strijden van andere afdeelingen te lel den, zullen zij aan het Provinciaal Schelderechterskomlteit hunner provin cie vragen om ta het algemeen kader opgenomen te worden. b) De wedstrijden der voornoemde af deelingen zullen uitsluitend geleid wor den door scheidsrechters van 't nieuwe kader, alhoewel de Provinciale Scheids- rechterskomltclten zich het recht zui len voorbehouden de leiding van zekere dezer wedstrijden toe te vertrouwen aan scheidsrechters uit hun algemeen kader. c) De leden van dit nieuwe kader zullen ta 't bezit gesteld wordon van eene scheiderechterskaart en zij zullen genieten van al de voordeelen daaraan verbonden. Verwezenlijking: Met de verwezen lijking van dit voorstel zal aangevan gen worden bij ingang van het seizoen 1946-1947. Van zoohaast de Provinciale Scheids- rechterkomlteiten ta 't bezit zijn van het noodige aantal inschrijvingen, zul len zij in hunne provincie een theore tische kursus inrichten, waarin hier- ondervolgende punten zullen onderwe zen worden: a) De Spelregels; b) De bijzondere richtlijnen van 't Belgisch scheidsrechteren (technische en bestuurlijke) c) De opvoedende grondbeginselen welke 1 Scheidsrechterskomlteiten zullen in 't werk stellen, maar ook van bet aantal sportmenschen welke hunne medewer king zullen toezeggen. Het Middenscheidsrechterskomitelt en de Provinciale Scheidsrechterskomltei ten richten dus een warme oproep tot de leden van het onderwijzend perso neel, tot de bonds- en klubleiders, tot de oud-spelers en scheidsrechters en tot al degenen welke willen genieten van de weldoende voordeelen welke het scheidsrechteren aanbiedt, opdat zij het hunne zouden bijdragen tot het vormen van onze sportieve jeugd. Er kan, van heden af ingeschreven worden bij het Provinieaal Scheidsrech- terskomiteit ta iedere provinicie, name lijk voor West-Vlaanderenhij Heer F. Dhont, 13, Damhouderstraat, Brugge. Oost-Vaanderenbij Heer Rt Berwouts, 324, Steenweg op Kortrljk, Gent. Sinksen en Sinksen-Maandag zijn steeds twee hoogdagen geweest ln de wielersport. In leder stad, ta Ieder dorp wordt er met een koers uitgepakt, de traditie wil dat nu eenmaal zoo en volgens de flnanties het toelaten, wordt die koers dan ook toegekend aan beroeps mannen, onafhankelijkenjuniors of de nieuwelingen in 't rijwielvak. Als klassieker hadden we op Sinksen- zelf DE WAALSCHE PIJL Keteleer, uit1 Anderlecht, won de 253 km. lange rit doorheen het zwarte land ln 6 u. 58' en 48". Walschot was tweede, op 10 meter. Met deze twee namen hebben we 't beste van de koers, want... eentonig was hij heel zeker dit jaar. Een, slechts één. enkele Jacht werd uitgelokt, en het bleef erbij. Walschot en Keteleer ontsnapten... bleven op kop en ta den spurt won Keteleer gemakke lijk op Walschot... die aldus voor de zooveelste maal van zijn leven tweede eindigde, op 3 lengten. 21 Renners van de 54 vertrekkers de den den koers uit. De verdere stand was; 3. W. Van Dyck; 4. Masson (Kam pioen v. België); 5. Van Verre; 6. R. De Smet; *7. Faignaert; 8. Bonduel; 9. R. De Poortere; 10. Somers en 11. Gry- sólle. Vermelden we dan nog Schotte op de 13° plaats, met ruim 8 min. achter stand, RAMON GEHULDIGD Te Brugge werd o_p Sinksendag Ra mon gehuldigd om zijn overwinning in de Ronde van België. Bij die huldiging wérd de daad nevens de leuze gezet en in 't kuipke de wielerbaan had den ploegkoersen ter zijner eere plaats. Ramon lag gekoppeld aan Sercu en bei de bleven dan ook de baas boven al hun mededingers. In de snelheid won Mael- brancke (Torhout) op Van Eenaeme, wijl in de achtervolging Allemeersch, Sercu den baard afdeed. Gerrit Peters won de km. vliegend vertrek op Prat en de out-slder Sylvère Maes won de 5 km. op eigen kracht, voor Leliaert, Goethals en Paepe. De 2 uren ploeg- koers, de hoofdschotel van den dag, werd, zooals vermeld, door Ramon-Ser- cu gewonnen (85 km. in 2 u.) vóór Pe- ters-Maes en Allemeersch-Goethals. Vóór aanvang der twee-uren ploegkoers kwa men de Juniors binnen die aen Omloop der VI. Kust afgelegd hadden en waar over we 't verder zullen hebben als we over de Juniors praten. Enkele andere BEROEPSRENNERSKOERSEN werden zelfden dag nog betwist. Gezien ze niets «eigens» hadden, noch aan renners noch aan lokaliteit, vermelden we eenvoudig weg dat Achiel De Backer won te Ertvelde; Kamiel Standaert te Welle en... een ster van vroeger die weer opdaagde: Albert Hendrickx te Neder- over-Heembeek. Wie de naam Hendrickx vergeten is, of ze nog niet kent, moet zich maar de laatste vooroorlogsche «Ronden van Frankrijk» herinneren, waarin hij wel geen hoofdrol, maar toch een hulpverleenende figurantenrol stlpt- vol vervulde. BIJ DE ONAFHANKELIJKEN hadden we de Ronde van Vlaanderen. 't Was een uiterst lastige afmattende 215 km lange moordenaarsrit. De Mee- nenaar Anutchin speelde een hoofdrol in de koers... kwam echter op het einde het ongeluk tegen een lekken band te moeten vermaken, zoodat hij niet kon beletten dat drie confraters-strijdgenoo- ten het hazenpfui voor zijn neus kozen. Anutchin won dan ook in den spurt ge makkelijk op het gansche peleton, zoo dat de eindstand er als volgt uitzag: 1. Schepens (Ertvelde) 215 km. in 6 u. 25 2. R. De Smedt (1 lengte); 3. L. Mathys op 10 cm. 4. Anutchin op 4' 30"; 5. F. Mathieu; 6. Morlin; 7'. R. Knockaert 8. O. Tack; 9. Impanls; 10. O. Taillieu. 15 Renners van de 48 aangezetten kwamen toe. Het spijt ons alleen maar Anutchin niet als overwinnaar te kun nen aankondigen... wat hij heel zeker geweest ware, zoo zijn banbreuk hem niet die zege ontnomen had. OOK DE JUNIORS kropen met Sinksen uit hun schelp en wel ta «De Omloop der Vlaamsche Kust» 30 Deelnemers boden zich aan, 22 zouden den koers uitdoen. Gansch de koers werd beheerscht door het trio Daenekynt, Laroye, Govaert, waarin de eerstgenoemde echter de hoofdrol tot het einde toe bleef vervullen. In de Wieler baan te Brugge was Daenekynt zijn ri valen te rap en won hij afgeteekend op Defevere. De eindstand is: 1. Daene kynt, 115 km. in 3 u. 20'; 2. Defevere op 50 m.; 3. Laroye; 4. .Claeys; 5. Gy- selinck; 6. Debruyne; 7. Lippens; 8. Go vaert. Te Moen won andermaal A. Ros- seel, uit Lauwe. Hij kwam alleen toe, want Wambeke, die 2° was, volgde op meer dan 1 min, Rosseel legde de 95 km. af in 2 u. 20 min. te Kortemark, 'op 28 deelnemers, liep Blomme aan de 14° ronde er van door en hoe De Blauwe en Labaere zich ook Inspanden: 't was boter aan de galg en de Oostnieuwkerkenaar sleepte zijn 5° overwinning In de wacht, met 3 min. 50 sec. voorsprong op De Blauwe eri Labaere. HIJ "rèed de 100 km. in 2 u. 40 min. SERCU SPANT DE KROON TE IZEGEM EN ROESELARE Op SinksercMaandag ging ons aller aandacht naar Sercu, voor wie zijn supportersclub te Izegem een koers gaf, genoemd «DE OMLOOP DER WEST-VLAAMSCHE BERGEN Berten deed al de op hem gestelde verwachtingen eere aan en won ook voor de 2° maal «zijn» koers... Toch hebben we er een oogenblik aan ge twijfeld ,en wel toen we de Meenenaar De Craene alleen voorop zagen aanstor men met bijna 3 min. voorsprong. Mis- sine, uit Pittem, leverde hier «de» koers. Wat die kerel van kracht uitgehaald heeft, grenst bijna het ongelooflijke. Jammer voor hem vergiste hij zich tweemaal, toen hij heel alleen voor oplag van weg... en... de rest, ja... 't koste hem een bijna zekere overwln- dienen toegepast. .,_r,T Hot welgelukken van dergelijk op- De secretaris. J. h.OI '-ION, bouwend initiatief is niet alleen afhan- war te Nonenstr. 14, Veurne. keiljk. van 't geen de Provinciale De reeds aangekondigde Beroepsren nerskoerster stede gaat bepaald door op de Woensdag van Poperinge Omme gang, 10 Juli aanstaande. Het inrichtend comiteit is reeds In de mogelijkheid volgende inlichtingen mede te deelen Omloop: Poperinge, Reningelst, De Klljtte, Roodenberg, Westouter, Renin gelst, Poperinge, gevolgd door een klein toertje ln stad langs de Bertenplaats, Ieperstraat tot Meiboom, Elverdinge- steenweg, Casselstraat en Boeschepe- straat. Deze omloop is drie maal af te leggen. Deze drie groote ronden worden gevolgd van vier kleinere, zooals hier boven beschreven. Tezamen 140 km. goede baan. Geldprijzen30.000, fr. als volgt ver deeld: 4ÖOO, 3ooo, 25oo, 2ooo, 18oo, 15oo, 12oo, looo, 8oo, 7oo, 6oo, 5oo, 5oo, Boo, 5oo, 4oo, 4oo, 4oo, 4oo, 4oo, 35o, 35o, 3oo, Soo, 3oo, 3oo, 3oo, 3oo, 3oo, 3oo. 3oo. Samen 27.ooo fr. Bij de drie doortochten op den Rooden Berg is er klassement bij optelling der punten, 3ooo fr. to winnen, als volgt verdeeld 15oo, looo, 5oo fr. Inschrijving: Do Inschrijvingen zijn toe te eenden aan volgend adres Secre tariaat Sportcomiteit Hoppeland, Toe- komststraat 27, Poperinge. Den dag der koers kan ingeschreven worden in het Café De HopbeursGroote Markt, Poperinge. Het uitdeleen der rugnum mers zal aan zelfde adres geschieden. Het vertrek wordt gegeven om 13.30 u. op de Groote Markt. Verdere schikkingen Op den omloop is alle verkeer ontzegd voor het volgen van de koers aan alle autos en motos welke geen toelating hebben bekomen DE RONDE VAN HET WESTEN VAN 21 TOT 25 OOGST IN 5 RITTEN Eertijds kregen we een Omloop van het Westen, steeds ln 8 ritten. Thans wordt de Ronde van 't Westen aangekondigd, doen sechts in 5 ritten en wel de vol gende 21 Aug. Rennes-Le Mans 222 km. 22 Aug. Le Mans-Nantes 219 km. 23 AU7. Nantes-Qulmper 256 km. 24 ug. Quimper-St Brieuc 229 km. 25 Aug. St Brleux-Rennes 222 km. van het inrichtend comiteit. De spe ciale voorwaarden tot het bekomen de zer toelating, zijn te bevragen bij den Heer Declerck Jos., Toekomststraat 27, of in het Café «De Hopbeurs», van nu af eiken Zondag tusschen 11 en 11.30 u. PremlënAlle premiën zullen dank baar aanvaard worden aan bovenstaan de adressen. Minimum prijs per premie: 100 fr. Flrma'3 welke zouden wenschen hun ne medewerking aan dezen koers te ge ven, kunnen zich eveneens aan boven staande adressen wenden. Namens het Comiteit De Voorzitter. Boftlaen Jozef. De Secretaris, Declerck Jos. De Ondervoorzitter, Masselus Julien. HET PROGRAMMA VOOR DE WERELDKAMPIOENSCHAPPEN TE ZURICH De wereldkampioenschappen wielren nen zullen te Zurlch-Oorlikon van 24 Augustus tot 1 September plaat» heb ben, Ziehier het programma Wedstrijden op de wielerbaan te Oor- llkon 24 AugustusSchlftlngswedstrllden voor de kampioenschappen snelheid (liefhebbers en beroepsreimers) 25 Augustus Elndwedstrijd snelheid en eerste sohlfttogswedstrijden haive- fond. 27 Augustus: Afvallingswedstrijden, achtervolging (liefhebbers en beroeps- reners) en tweede afvalltagswedstrijd halve-fond. 29 Augustus: Elndwedstrljden der we reldkampioenschappen achtervolging en halve-fond. Wegwedstrijd wordt verre den in de Noord-Oostelijke wijk van Zurich (13,5 km.) liefhebbers 15 ron den (202,5 km). beroepsrenner3 20 ron den (270 km.). 31 Augustus kampioenschap op den weg (liefhebbers). 1 September kampioenschap op den weg (beroenerenners). ntag. Keeren we eerst terug naar De Craene. Even voorbij Oostvleteren poet ste hij de plaat. Wind op kop, liet leder een hem gaan... en na alle premies op de hergen gewonnen te hebben, telde hij nog bij de 3 min. voorsprong te Meenen. Maai- 't hing lang genoeg de keel uit van de volgers, die 'n Jacht in spanden en hem te Oekene terug bij de hielen hadden. Hier spurtte Misstae weg... en miste jammerlijk van weg. Sercu nu, die spaarzaam geweest was met alle krachten, zette zich onder stoom en hoe hard ook de andere op hun tanden beten, Berten ging, ging en deed de kleine rondjes alleen... en kwam alleen aan de meet. Ziehier trou wens de uitslag: 1. B. Sercu (Izegem), 175 km. in 4 u 25 min.; 2. M. Van Houtte (Tielt) op 2' 43"; 3. G. Desplsnter; 4. Remuc; 5. Beernaert; 6. Ollevier V.; 7. Moerenhout; 8. Mommerency; 9. Messelis; 10. Ar- dyns; 11. A. De Smet; 12. Lowie; 13. Missine. OOK TE ROESELARE is Sercu de anderen te machtig. De beroepsrennerskoers van Roeselare, Dinsdag jl. verreden, was voor de in richters een waar sukses. De als naar gewoonte kortere afstand (108 km.) schaadde niet aan 't sportgehalte... en hier ook was Sercu de Baas. Van meet af aan werd er gedemareerd en... haif koers telden we 3 wegloopers: Decln, Paepe en Sercu. Sercu echter deed de- marags op demarage en wist machtig van brio, alleen weg te geraken ta de laatste ronde, zoodat hij ook zijn naam op de eerelijst wist te plaatsen. Ziehier de uitslag: "1. Sercu, de 108 km. ta 2 u. 55'; 2. Decin Albert ,op 10 sec. 3. Paepe op 20 sec.; 4. Ollevier op 4' 30"; 5. Pleters André, op 4' 45"; 6. Malbrancke, op 6'; 7. Goethals; 8. Simaer; 9. Feys C.; 10 Huyvaere; 11. S. Maes, DE RONDE VAN LUKSEMBURG Zoo zijn een Vlaamsche en Waalsche ploeg Belgische renners in 't begin der week naar Luksemburg afgereisd om er aan de Ronde deel te gaan nemen. 6 Ploegen van elk 6 man, samen 36 man, zetten Dinsdag aan voor de eerste rit: Luksemburg-Dudelange (183 km.). Ma- thias Cismens 'n naam die ons nog aan de- Luksemburgsche Ploeg uit de Ronde van Frankrijk herinnert ver trok natuurlijk als groote favoriet... maar 't was de Vlaming Brik Schotte die de twee eerste ritten won... en 't waren ook de Flandriens die den dans leidden. 1 Rit. Uitslag: LuksemburgDudelange 138 km. 1. Brik Schotte 5 u. 23' 12"; 2. Ke teleer; 3. Norbert Callens; 4. J. Kircher (Lux.) 5. Vooren (Hol.); 6. Diederich (Lux.); 7. Lambrlchts (Hol.); 8. M. Clemens (Lux.); 9. Hamehwck (B.); 10. Pirmez (B.). 2 Rit. Uitslag: DudelangeRodange 165 km. 1. Brik Schotte 4 U. 49' 26"; 2. Die derich (Lux.); 3. N. Callens (B.); 4. Goldschnitt; 5. Clemens; 6. Dubulsson; 7. Wagner; 10. Meulenberg. Algemeene Rangschikking na den 2n Rit 1, Brik Schotte 10-12-38; 3. Callens 10-12-38; 3. Diederich 10-12-38; 4. Cle mens 10-12-55; 5. Lambrlchts 10-15-37. VOLGENDE RENNERS WERDEN AANGEDUID VOOR Ronde van Zwitserland (10 tot 20 Juli) Masson Emile, Callens Norbert, En gels Jean, Keteleer Désirê, Ramon Al- bert, Somers Joseph. Ronde van Frankrijk (22 tot 28 Juli) Schotte Albéric, De Smet Roger, Du bulsson Albert, Hamelryck Julien, Neu- ville Francois. Ockers Constant, Van Dyck Ward, Vlaemtack Lucien, ZONDAG 16 JUNI GELUWE. WIjkfeest op de «Vos- hoek». Koers voor beginnelingen, 30 km, 1500 fr. prijzen. Volksspelen allerhande. Muziek en dans. ZONDAG 23 JUNI DE JUNIORSKOERS TE ZUIDSCHOTE Zondag 23 Juni, met Lizern kermis, hebben we dus een grooten velokoers voor Juniors. Meer dan 5000 fr. prijzen en premiën. De afstand is 100 km. Aan zet te 3 uur, vermoedelijke aankomst te 6 uur. B.W.B. zorgt dat dien ln Groo ten Prijs van Lizern, voor Juniors, tot ta de minste puntjes verzorgd is. Gansch den Zondag namiddag ls er mi croreportage door den alom gekenden volksvriend Heer Desplenter. Den Maandag, velokoers voor paro chianen (Zuidschote, Boezinge); Loop- koers voor schoolkinderen van heide ge meenten, en groote prijskaarting, 1000 frank prijzen ta 't bieden en ta 't ma- nillen bij A. Desmet. Renners, sport liefhebbers, toeschouwers, we noodigen u allen vriendelijk uit. DINSDAG 25 JUNI 1946 GELUWE. Juniors. 7.000 fr. Prijzen. (Zie verder aankondiging ta blad). MAANDAG 1 JULI 1946 KOKSIJDE. Juniors. ADINKEKKE. Beginnelingen B.W.B. 1. Stroobandt Michel, Stegne, de 5 km. ta 2 u. 9 min.; 2. Monteyne Ro bert, o-p 1 min. 20 sec.; 3. Pascal Julien; 4. Staaeve Roger; 5. Decraene Camiel; 6. Cordler André; 7. Vanhove Ferdi nand; 8. Dejonghe Daniel. 7090 fr. Prijzen en Premiën De sportmannen te Geluwe hebben voor de 17° maal de hoofden bij elkaar gestoken voor het inrichten van de Jaar- lijksche koers voor Juniors op Geluwe- Kermis Dinsdag 25 Juni, de soprthoog- dag bij uitstek op de gemeente. Werk noch moeite werd gespaard. Al de Inwoners der gemeente verleenen hun medewerking om door de verlokkelijke hooge prijzen veel deelnemers naar de koers te lokken en door de talrijke mooie permies een vinnige strijd te zien ontbranden. Veel renners mieken, ta het verleden, met die koers te Geluwe naam. Wie Diaatst dit Jaar zijn naam op de eere- ijst? Junors en Fransche renners 3* en 4' kategorie op post te Geluwe op Kermis- Dinsdag 25 Juni a.s. Inschrijving tot 14.30 u. bij Henri Ghesquière, herberg St GerardBeselarestraat 53, den dag der koers. Van heden af echter kan men Inschrijven bij Jozef Defevere, her berg 't Wit KruisIeperstraat 2. De koers wordt verreden ta vorm van 8 ,op zeer goede baan, zijnde 6 maal Geluwe, Wervik, Krulseeke, Geluwe, met daartusschen 5 kleine ronden op de gemeente: Meenenstraat, Lourdes- straat, Dadizelestraat, in totaal 108 km. Prijzen: 5.000 fr. 2.000 fr. pre miën -)- beker (waarde 1.500 fr.). Verdeeld als volgt: 1) 1000 fr. 300 fr. 4- trui (250) palm2) 850 fr. 200 fr.; 3) 725 fr.; 4) 500 fr.; 5) 425 fr.; 6) 300 fr.; 7) 250 fr.; 8) 225 fr.; 9) 200 fr.; 10) 150 fr.; 11) 100 fr.; 12) 100 fr.; 13) 75 fr.; 14) 50 fr.; 15) 50 fr. Vijf vergoedingspremies van elk 100 fr. worden toegekend aan de 5 van verst komende renners. Een prachtbeker, waarde 1500 fr., wordt geschonken aan de 3 best geklasseerde renners van een zelfde club, daarbij nog talrijke sprlnt- premiën, die op den dag der koers zul ten kenbaar worden gemaakt. Ren ners die in de onmogelijkheid zouden verkeeren nog denzelfden dag huis waarts te keeren, zullen kosteloos eten en slaplng bekomen. Het Sportkomiteit ls niet verantwoor delijk voor gebeurlijke ongevallen. Renners, uw plaats is op 25 Juni as. te Geluwe. Eerelijst 1925-45: 1925; Knockaert Marcel; 1926: Deolet; 1927: Vervaecke Fellclen; 1928: Gurdebeke; 1929: Duerlo; 1930: Decorte Maurice; 1931: Opeltaus; 1932: Daryck; 1933: De Meersman; 1934: Loglst; 1935; Devos; 1936: GeorgeS Jo zef; 1937: Demolder Jules; 1938: Desim- pelaere;, 1939: Ramon; 1940-'44: Niet ge reden; 1946: Speeckaert 1940: Aan wie da beurtT. UITSLAGEN VAN ZONDAG 9 JUNI 2° KAMP. 111° SPEC. Wevelgem A.W.S. leper 80 S.V. Wevelgem B.C.S. leper 06 EINDRONDE IV° AFD. Ol. LedegemE. Assebroek 1—4 EINDRONDE IV° SPEC, S.V. VeurneS.K, Geluwe 8—» EINDRONDE SCHOLIEREN A.S. OostendeSt. Kortrljk 21 VRIENDENWEDSTRIJDEN P.S. AlveringemS.V. Diksmuide 21 B.S. Kemmel—C.S. Witdouck 2—4 F.R. RoesbruggeOostduinkerke 31 OostroozebekeGem. PI. 11° Prov, 28 St Baafs VljveIngelmunster 04 CORP. GR. GEWEST PEPER WapsMeuflna 83 P.T.T.R.B. Statie 2—4 C.S. WitdouckCaroglace 00 AANGEKONDIGDE WEDSTRIJDEN VOOR 16 JUNI 1946 tenzij andersluidende vermelding aftrap der wedstrijden te 16 uur. II KAMPIOENSCHAP 111 SPECIAAL VlamertingeWevelgem B. Provoost EINDRONDE IV AFDEELING Molen Sp. IngelmunsterOl. Ledegem Decru. EINDRONDE SCHOLIEREN Izegem—A.S. Oostende (terrein De beu/. F.C. F.C. Roeselare) TESTMATCH BEKER WESTLAND Zillebeke—Kemmel (terr. W.S. leper) Degryse 1. VRIENDENWEDSTRIJDEN AlveringemWulpen, Bonte (15.00) Troostwedstrijd (terr. W.S. Proven) Nuytten (15.00). Finaal (terr. W.S. Proven), Santa* (17.00) CORPORATIEF GROEPEMENT GEWEST lEPER (om 18 uur) 18-6-46: RH, Statie—W.A.PB, (terrel» C.S. leper) Sansen. 19-6-46; MeuflmaP.T.T. (terr. WA leper)Vandepitte, 20-6-46; C.S. WitdouckAlpaga (twt« C.S. leper), Denys. AAN 1.000 KM. PER UUR OVER DEN OCEAAN? In Engeland werden proefnemingen begonnen met een nieuw type vliegtuig^ de Zwaluwvervaardigd door zelfde de fabriek die de Mosquito» vervaart |de, en waarmede men hoopt een snel* id van 1.080 km. per uur te kunnen bereiken. Het rekord dat laatst behaald werd, bedroeg 970 km. per uur, maar mei een ander type vliegtuig. De hand wordt ook gelegd aan een vliegtuig dat 35 ton zal wegen en waart mede men hoopt over den oceaan t# kunnen vliegen aan een snelheid van 1.000 km. per uur. Deze vliegtuigen, alsook de Zwaluwzijn rakettoestert len, Ook ta Amerika wordt gewerkt aan steeds sneller vliegtuigen. Veel werd spyoken over een nieuwsoortig toest «De Vliegende Vleugel», die bijna noc neus noch staart meer heeft en bewo gen wordt door twee schroeflooze m> toren. Dergelijk toestel, dat bij proert neming 842 km. per uur had bereikt, stortte evenwel te pletter. ONTPLOFFING VAN ATOOMBOM OP BIKINI ZAL OP HEEL DB WERELD HOORBAAR ZIJN Zooals men weet zullen de Amerlkv nen, als proefneming, in Juli aanstaan» de een atoombom werpen op het Ko raaleiland Bikini. Maatregelen werden getroffen opdat deze ontploffing lang» de radio door heel de wereld hoorbaar zou zijn. ATOOMBOM WEEGT 4 TON Thans werd hekend gemaakt dat d» atoombom welke afgeworpen werd op Hiroshima (Japan), 4 ton woog. D» bom was zoo lang dat alleen een reu- zenvesting die kon transporteeren. Al hoewel de lading, die toen uranium was, vervangen werd door plutonium, kan het gewicht van de bom niet vermin derd worden. Het mechanisme van d» bom neemt het grootste deel van het gewicht ta beslag. Het gaat hier om een lange kanonbuis, die 75 pond «plu tonium »-ballen afschiet, óp het doel, dat zich aan het andere uiteinde be vindt, welk doel eveneens uit 75 pond plutonium bestaat. De ontploffing geschiedt dan automatisch», zoo voegt het blad er aan toe. (Reuter). Heel zeker hebben onze lezers, thula in den zetel bij de radio, wel al eert» een radiomontage gevolgd van... een schip in volle zee aan t worstelen in den storm. Wanneer we dan bij het toestel, ln onze inbeelding en volgens het ge luid dat we te hooren krijgen, dit schip aan 't worstelen zien met de woeste oceaangolven die tegen de wanden hoog aan klotsen, en we de boot woest op en neer de golven ziea doorklieven... Ja, dan zijn we toch wel nu en dan ne keer voor den gek gehouden. Moesten we echter kunnen ziea wat "er achter de radio, in. het ult- zendstation gebeurt, dan zouden w« echter niet die worstelende boot zien, maar wel wat onae Xoto hierboven aantoont... 'n echter trucage. Wijl op den achtergrond de vrou welijke speaker onze gedachten ln vollen oceaan afleidt en.ons dit pak kend tooneel zoo aanschouwelijk mo gelijk voorstelt... is op den voorgrond een man bezig met het golfgeklotJ op den scheepswand trouw na t« bootsen. Enkele nagelkoppen op 1 perkament van een halve groot* trom kunnen daarvoor best dienen. Dit alles wordt natuurlijk zoo ge heim mogelijk gehouden en het koste den fotograaf dan ook veel moeite wel zonder gevaar der gelijke foto van een worstelkamp tusschen schip en golvenop de ge voelige plaat te brengen..., maar..., moesten we 't weten, ik geloof vast en zeker dat we af en toe wel een»

Het Wekelijks Nieuws (1946-1990) | 1946 | | pagina 7