Uit 't Nieuwpoortsche, I Verder uit deProvinciei i. Uit 'i Veurnsche Uit tJMeenensche t Werviksche Laatste Berichten UiT VEURNE UITMEENEN UIT WERVIK UIT NIEUWPOORT DE WEEK IN ONS LAND 21 September 194S. HET WEKELIJKSCH NIEUWS ■Bladzijde 5. ZONDAGDIENST Apotheker: Hr Trypsteen, Zuidstr. Dokter: Hr G. Vandenbulcke, Spor- kijnstraat. ALLO! ALLO!! - WINKELIERS wilt U spoedige bediening van TAEAK en CIGARETTEN in 't groot of in 'c klein, wendt U tot PAA7PHILE VELLE-LACLUYSSE, Roodestraat 11, VEURNE. (V.62) BURGERLIJKE STAND Huwelijksafkondigingen. Thle- ren Joannes, werkman te Avekapelle en Meesseman Margareia, z. b. te Veurne. Allary André, werkman te Veurne en Delcloo Henrlette, z. b. te Steenkerke. Chamon Georges, brouwersgast te Veurne en Lammens Joanna, werkster te Veurne. Huwelijken. Declercq André, handelaar te Lichtervelde en Mouton Angela handelaarster te Veurne. Verhaeghe Joris ijzer weg werkman en Billiau Martha z. b., b. t. Veurne. Geboorten. Maet Mare, z. v. Cy- riel en Vandevyvere Rachel, Panne straat 41. Thabert Jean-Pierre, z .v. Jules en Verhaeghe Magda- lena, Koksijde. Velghe Monique, d. v. Gerardus en Coulter Madeleine, De Panne. Provoost Godelieve, d. v. Emiel en Luyssen Marguerite, Ieperstw. 74. Vandepoele Willy, z. v. Cyriel en Dareudre Margareta, Roodestr. 41. Timmerman Freddy, z. v. Remlgius en Viaene Juliette, De Panne. Overlijdens. Dewitte Cyriel, 74 wed. v. Vanbelleghem Euphrasie, Zwartenonnenstr. 21. D'hondt Leontinus, 68 j., echtg. v. Delia La- zaria, Duinkerkestr. 21. Desehuyt- tar Oetavia, 83 j., wed. v. Duforet Carolus, Oude Vestingstr. 16. DAVIDSFONDS De leden der afdeeling Veume werden deze week blij verrast. Bet eerste volksboek voor 1948 werd hen besteld. Omzeggens alle leden ver wachtten met ongeduld de verschij ning van t Agnes van Em. Van He- meldonck. Menigeen vresg zich af: Zal «Agnes» wel kunnen opwegen met De harde Weg En waarlijk, dit nieuw boek moet niet onderdoen voor het eerste volksboek 1945. Het Hoofdbestuur van het Davidsfonds schijnt er een handje van weg te hebben cm haar leden te vertroe telen. Zij gaan immer hoc-ger op. Niemand moet verwonderd zijn van den bloei en opgang van 't Davids fonds die zeker de 100.000 leden zal te boven gaan. De enkele leden enzer afdeeling die tot nu toe hun bijdrage niet op stuurden. kunnen dit nog doen: «Ap pelmarkt 10.» Secretariaat. Zij zul len nog alle boeken kunnen ontvan gen. Voor volksboeken: 45 fr. Voor 1946 is de eerste voordraoht reeds bepaald, en gaat door op Don derdag 3 October, in de St Jozefs- zaal. Pater Marques komt spreken ever: «Hoe ik den oorlcg doorge maakt heb op de PhilippijnenHij zal ons zeker het een en ander me dedeel-en ever enze Veurnsche Mi sio- narissen, Paters Fons Claerhout en Pil, wat de aantrek dezer voordracht nog zal verhocgen. Wie tot heden geen lid van het Davidsfonds was, kan zich nog la ten inschrijven bij Mr Pauwels, se cretaris van de Afdeeling Veurne, Appelmarkt 10. Iedereen is welkom. M.P. T" VMLIJN VEURNE - KOKSIJDE We vernemen dat het ontwerp ter f ju-die ligt, om een nieuwe tramlijn te leggen tusschen Veurne en Kok- rijde, langs de nieuwe cementen baan rond het vlie-gpl-sin. Een strook grond van 5 meter breedte zou met dit doel onteigend worden. Het is een geluk kig initiatief, want aldus zou de rechtstreekschs verbinding weer tct stand komen zooals vóór den oorlog. Be autobusdienst zou, uit oogpunt van comfort, geen algeheels voldoe ning. gegeven hebben. Inderdaad, tij dens het verloopen badseizoen, ge beurde het meermalen dat de bus stormenderhand werd ingenomen, zoodat de menschen er opeengepakt waren als sardientjes in een blikje, laat staan als men dan nog bagage bij had! KONINKLIJKE TOONEELGILDE SINT-LUTGARDIS Het nieuwe tooneelseizoen staat voor de deur. De tooneelliefhebbers zijn ongedul dig: wat komt er ditmaal op de plan ken? De Kon. Tooneelgilde Sint-Lutgar- dls is aan *t werk getogen en, in gaande op den algemeen-en wensch, heeft zij haar keus gevestigd op een welgekende operette, die voor 19 j. zoo'n machtig succes ocgstte, nl.: HET HOLLANDSCH WIJFJE Operette in 3 akten Muziek van Kalman. D: opvoeringen gaan door op Dins dag, Woensdag' en Donderdag, zijn de 26. 27 en 28 November aanstaande. Veurne-amtoacht telt overtalrijke liefhebbers van het opere-tcen-tooneel. Iedereen zal deze succes-cperette wil len. zien. Onthoudt van nu af den datum. La ter meer nieuws da '.rover. BOKSEN TE OOSTENDE Mars, Veurne verliest zijn titel als kampioen der beide Vlaanders Licht gewicht met de punten tegen Odon, Oostende LIEFHEBBERS Matton., Oostende wint met punten Van Dicky, Veurne. Verkempinck, Oostende wint met k.-o. van Modesto, Poperings. Van Kecke, Poperinge match nul met Spieets Oostende. Esbrue, Oostende wint met k.-o. van Dochy, Poperinge. Rubbe, Knokke Wint met k.-o. van Trotsaert, Oosten de. Ward, Veurne wint met k.-o. van Rcnigald, Oostende. Ver haeghe, Oostende wint met de pun ten, van Bourgeois, Poperin-ge. De- brue, Oostende wint met de punten van Deckers, Veurne. BEROEPSBOKSERS Kampioenschap der bride Viaanders Lichtgewicht. Oden, Oostende wint met de punten van Mars, Veurne. Knookaert, Oostende wint door opgave van Du- foor, Veurne. BOKSGALA Met een zeer verzorgd program ma steekt manager Jos. Decrop, op Ze:: lag 29 September a.svan wal t-i ba-opening van het bek.-.seizoen 1945-'47. Als hoofdkamp krijgen wij MAR3-LEONY3. Zooals men weet heeft tes zijn titel van kampioen van Vlaanderen moeten afstaan aan Odon, doch dat zijn lange afwe zigheid uit de beweging daaraan schuld heeft, hoeft wel geen be toog. Du foor dié het opneemt tegen Hannsuse, was eveneens ongelukkig tegen Knookaert. Beide kleppers zijn ons du-s oen klinkende weerwraak ver schuldigd. Als derde bercepskamp komt liet tot een treffen tusschen den hardklopper Calemljn en Heyen en om in de traditie te blijven zien we hier weer eon snelle overwinru.ni (Hl lig van den Veurnaar in 't verschiet. Vier prachtige liefhebberskampen omlijs ten verder dit prachtige programma dat zooals het hoort, door de Sym- phatieke Jos. onberispelijk zal afge werkt worden. Op Zondag 29 September zal de Roelandzaal weer tot in dien nok ge vuld zijn met geesdtdriftige sportlief hebbers, zoodat men heel wijselijk zal handelen met zijn plaatsen op voorhand te bespreken in de gewone looatiebureelen. Eerste gongslag te 19 u. zeer stipt. DE TWEE MICHELS KOMEN Op 29 September 1946 Cabaret avond in de zaal van den Christen Volksbond, gegeven door 't gezelschap de «Twee Michel's», van Torhout. Ze zijn sedert jaren niet meer te Veurne geweest; profiteert dus van hun optreden. Laatstleden waren ze nog te Koksijde en oogstten er een overgroot succes. Vanaf 22 September kaarten te be komen in de café der Volksbond, (Sporkrijnstraat) AAN DE LANDBOUWERS EN LANDBOUWERSZONEN VAN VEURNE EN OMLIGGENDE Gedurende den oorlog hebben onze landbouwers meermalen ondervonden dat het van het grootste belang is te kunnen boeren. In de praktijk moe ten onze boeren niet onderdoen voor de landbouwers uit de omliggende landen. In de komenen jaren zal het niet alleen nuttig, maar zelfs nood zakelijk zijn, ook op theoretisch ge bied op de hoogte te zijn. De toe komst voor onze landbouwers is niet rooskleurig, in de komende jaren zal alleen die landbouwer zich een be staan kunnen verzekeren, die vol ledig op de hoogte is van zijn be drijf. De jaren '14-'18 hebben een groote omwenteling gebracht op de boerderij, onze landbouwers zijn er in meegegaan, dank zij de avond scholen, de komende jaren zullen wij dit opnieuw beleven. Om onze boerenzonen op dezen weg mee te helpen, wordt te Veurne een lagere landbouwavondschool inge richt. De lessen worden gegeven op Maandag, Woensdag en Vrijdag, van 7 tot 9 uur, te beginnen met 14 Oc tober. Landbouwers, stuurt uw zonen naar de landbouwavondschool te Veurne. Er worden veel lesvolgers verwacht. Wacht niet tot den laatsten dag van u te laten inschrijven. Gaat aanstonds bij Mr. Deman Ka- rel, Astridlaan 32, te Veurne, daar kunt u alle verdere inlichtingen be komen. N.S.B.-DAG TE VEURNE Lijk 't weer heele dagen zoo zie kelijk is, mag het wel een hof hee- ten, dat op hun dag zoo een mooi zonnetje van de partij was. Van 's morgens vroeg reeds was er buitengewone drukte in Veurne en aan de huizen wapperden de drie kleuren. 't Programma van den dag werd heel stipt nageleefd, dank zij de bijzonder, geleide organisatie dooi de feestcommissarissen reeds maan den van te voren geregeld en be sproken. Om 9.45 uur marcheerden de N.S.B.-groepen achter de Melomanen op naar de kerk. Vooraf vlaggewijding en dan plechtige mis. De eerwaarde predikant S. Ver- hamme in vervanging van leger aalmoezenier drukte in klare taai uit, wat men dient te verstaan on der christelijke vaderlandsliefde: trouw aan koning en dynastie; trouw aan onze grondwet; doodenhulde zeer wel maar ze zijn 't meest geholpen door ge bed, terwijl de eerebetooning de levenden te beurt valt! Nadien kwam het mooi concert, gegeven om 11 uur door de Konink lijke Fanfare «De Melomanen». Eerst was de belangstelling vrij groot, ter wijl rond den middag die wel verslap te, want velen gingen naar moeders keuken... Daarbij ging juist op dat uur t provinciaal congres door en had ook de ontvangst plaats van de personaliteiten en overheidspersonen. Gedurende het middagmaal werd een telegram gestuurd naar Zijn Ko ninklijke Hoogheid den Prins-Regent, telegram van hulde en trouw aan de dynastie! Na den middag kwam het hoogte punt van de feestelijkheden. Vooreerst den optocht, aangekon digd door bazuingeschal van op den toren. Niet minder dan 8 muziek korpsen, van ver en bij, deden hun best om de geestdrift en de cadans in de groepen te brengen, die flink opmarcheerden achter hun ontrolde vlaggen. Op 't podium bit 't stadhuis be merkten we de uitgenoodigde per sonen, de afgevaardigden, de onder prefect van Duinkerke, de burger lijke overheden en de heeren voor zitters. Défilé, vlaggenoptocht, welkom woord door makker V. Hendryckx, werden zeer beangstellend gade ge slagen door de bevolking, zeer talrijk op de stoepen rond de Markt ge schaard. De bloemenhulde aan de dooden, tijdens het doodenappêl door frissche maagdekens, in hagelblank kleed, verwekte een ontroering onder de me nigte. Er kwamen verders nog enkele korte spreekbeurten door federale voorzitter O. Lohest, door federale ondervoorzitter, door makker Voor zitter Wallecan, groep Meenen. Volgende plee .tighetd: de vlagge- overhandiging, waarbij de jongeren van '40-'45 beloofden aan hun oudere broers van '14-'18 dit vaandel, sym bool van eendracht en nationale fier heid, in eer en ongeschonden te be waren! Luit. Kolonel Lacroix decoreert, In naam van Zijn Koninklijke Hoog heid, den Prins Regent, talrijke man nen uit Veurne. Makker Seeldrayers, N.S.B.-voof- zltter Antwerpen, overhandigde daar op een geschenk aan de stad Veurne, uit dank om de verleende gastvrij heid aan de Antwerpsche kinderen, tijdens de V-bombardementen op hun stad. Om 6 urn- kregen de liefhebbers van harmonie hun gade. De Popering- sche Philharmonie, in samenwerking met de Harmonie Ste Cecilia van Veurne, gaven fijne brokken kunstig uitgevoerde muziek. Tot laat in den avond bleef de feestroes in de straten hangen. Toer op toer trokken er nog mu ziekmaatschappijen door Veurne, om daarna maar op te stappen naar hun dorp of stede. Tijdens het bal ln de Rhetorika, kwam de trekking van de N.S.B.-torn. bola. LIJST VAN DE WINNENDE NUMMERS DER TOMBOLA N. S. B. - VEURNE OP 15 SEPTEMBER 1946 Heeremflets 6806Wollen Deken 7501; Schouwspiegel 1416; Apotbeteerskasje 1017; Tapijt 866; Hengelroede 10483; Overal 14884; Mainahiemd 8613; Vrou- wansacoohe 12763Ruiisoher 11531; Cluhaotel 20330; Deken 21283; Gas- vuur 2449; Vro/uwenparuur 14855; Che mise Lacodte 8120; Coupon stof 12660; ElekU'iek strijkijzer 11714; Das 20042; Pleach Ribtira. 6538; Haarborstel 12102; Ebul lepels en vorken 20589; Alumin. kookpotten 14986; Elektriek strijkijzer 9141; Vrouwemgilet 3800; Nachthemd 14785; Ruiisoher 9471; Doos schrijfpa pier 6306; Gloraen service 7900; Coupe fruits 545; Tabakdoos 5523; Porte- marateau 21351; Borstel 2463; 2 Flu wijnen 4999; Marasheimd 05; Heeren- fiets 14418; 2 Sponishanddoekien, 20048 Vioarsohoat 15295; Fl. Cognac 14158; Dozijn rniansaakdoeken 906; Paar bretellen 2885; Naaükoffertje 19901; Velopomp 13598; Nachthemd! 14412; Dagbladen 7673; Mansbaai 4167; Drie Caasaroóleni (verlat) 2737; Blauwe CassaroHen Cveri.) 2737; Blauw mams- vast 10314; Tapijt 13276; Bloemen mand 1672; Tafoakdoos 12S99; Vier stoelen. 12357; Veloeak 7902; Katoen deken 1.2621; Scheermes 8SC0; Kool bak 14859; Sjerp 11745; Velozadel 7-680; Gilet raeoir (scheiers) 5581; Ka- dtar schilderij 6412; Aschbak 5386; Kunstschiódarij 2705Borstboorma- ohien 5755; Katoenen doken 6116; Marasbaai 12282; Vrouwengarnituur 19919; Das 6307; Flesch parfum 12193; Dri-e wiegideksras 4875; Termos fles-ch 1224(8; Vrou-weruftsts 6199. De prijzen dienen afgehaald te wor den tagen 1 Oktober 1946, bij Mr A. Bassuyt, «Café de rinduetrie», lokaal N.S.B., Sbari/eplaats, Veurne. LANDBOUWERS NIJVERAARS U kunt met alle vertrouwen, uwe aarakoopen en herstellingen, van: Lardibouwtraiktoren, allerhande Land- bou-wmaohienen en benoodagidheden, Wasohmaohienen, Stoven, Electrische Motoren, Pikibiradigare-i'q Riemen, Oliën en Vetten, Bliksemafleider», Afspan- ningsdraad. Waterleidingen; Specia liteit van Lood- en iZWkfoewerking; - Autogeenlasechen, IX wenden bij: E. VIERSTRAETE-DESMADRYL, Gediplomeerd Werktuigkundige Dorpplaats 89, IZENBERGE. Alle werken worden uitgevoerd: door gediplomeerde vakmannen en aan de voordeeli-giste prijzen. (759) ADINKERKE De St-Cornelius-dagcn. Na -het ze-er goed geslaagde feest ter gelegenheid der inzegening der nieuwe Veldlkapelop 8 September, waarvoor de gansche bevolking van Adinkerke, en speciaal de bevolking van 't Veld een bloempje verdient, vieren we vanaf Zondag 22 Sept. tot Maandag 30 Sept. de wijdvermaarde Corneliusdagen. De H. Cornelius wordt vooral aanroepen sinds eeuwen tegen vallende ziekten en kinderver lamming. DE PANNE Half - Septemberfeest. Het half-Septemberfeest kende een grooten bijval. Er werd een g-rocte fakkeltocht gehouden met muziek. De zeedijk was prachtig verlicht in een rood schijnsel en een monster- vuurwerk werd afgeschoten. Daarop had in -het Casino een groot bal m-et kostelooze tombola plaats. De gewon nen prijzen zijn tentoongesteld in de inrichting Englebert, Zeelaan, 143 Nieuwe Biljartclub. In onze gemeente werd overgegaan tot het stichten van een nieuwe en tevens derde biljartclub. Zij werd Transvaalder genoemd en het lo kaal' ervan is bij Marcel Rocse, Café Transvaal Er zijn reeds een en twintig leden ingeschreven en men voorziet dat te gen eint'h September de oflïcieele kampioenschappen zullen beginnen. In den lcop van den komenden win ter zullen tevens matohen gespeeld worden tegen aanpalende gemeenten zooals Koksijde en Adinkerke en na tuurlijk ook tegen de andere lokale biljartclubs. Kermis-feestelijkheden. De bewoners van het Dorp konden verleden week weer eens hun hartje ophalen met de jaarlijkscüe plaatse lijke feestelijkheden. Zoo werd o. a. een koers voor cafébazen ingericht welke natuurlijk een massa kijklus- tigen lokte. Een mastklimming had daarop plaats en de liefhebbers lieten niet op zich wachten. Allerhande feestelijkheden werden tevens met den meeaten luister gevierd. Om 21 u. had een groot vuurwerk plaats en enkele muziekkorpsen luisterden het op. KOKSIJDE Geitenbond. Al de leden, 150 in getal, warden vriendelijk uitgenoadigidi tot de alge meen® vergadering die- zal gehouden worden in De Welkom op Zondag 22 September, te 3 uur namiddag. Ge zult er kunnen luisteren naar een voordraoht over verbeteringvan het hertras, ook uiw lidikaairt aanschaffen met betaling van bijdrage voor de herverzekering, verscheidene nieu-ws- j-es vernemen, en daarbij een kans krijgen voor een sohoonen prijs in de tombola: al de aanwezigen zullen iets hebben! Allen op posit! Kajottersfront: Algemeene Vergadering. Vrijdag 11. kwamen de Koksdjidsche Kajotters opnieuw in algemeene ver gadering bijeen, ranidi de tafels in «De Mijn». Als hoogtepunt van 't af te sluiten Kamp jaar, stond deze verga dering in het teefken van hulde en dank aan E. H. Kan. Cardijn bij de 40« verjaardag zijner Priesterwijding, en was zij ook bedoeld als afscheid aan makker Gustaf Calcoen, die straks scheep gaat voor zijn huiwe- lijkstocht door het leven. P. S. Zaterdagavond: trekken we naar Nieuwipoort en helpen we aan den Kampvuur avond om dan 's an derendaags mee te vieren op het grooisch-e feest van 't Werkersver- bond te Nieuwpoort. Werk van den Akker. Naar we vernemen steekt de lokale afdeeling van het Werk van den Akkerter ug van wal. Vele van onze me-nsohen, hoveniers, gelegenheids- tuiniers en vooral vele van onze werk. merasohen zullen zich nog wel het nut herinneren dat dit werk hun ver schafte gedurende de oorlogsjaren. Zendt op tijd de formulieren terug, die U zul-len toegezonden worden, teneinde zoo spoedig mogelijk het noodige plantgoed te kunnen aan vragen. Pompierskorps. Zondag 11., 15 September, heeft ons pompferskoirps deelgenomen aan een wedstrijd te Oostduiinkerke. De wed- ctri.id bestand hierin-, dat, op de vlugst en best mogelijike manier een brand diende geibluscht te warden. Ons korps behaalde er de 2« plaats. Dit is waarlijk eervol voor Koksijde en het past dan ook dat we Komma an- dant O. Vandaimme en zijn flinke mannen in het openbaar van harte proficiat wensohen voor dit prachtig resultaat. Biljartmatch. Te Kok,si,'de-Rad, ln het Café du Golfbij ürb. Stesn, gaat op Kon- dag 22 September, te 18 uur, een groote biljartmatoh door tusschen de Hieeren beroepsspelers Frans Glineur en J-e-an Laiperre. I960 Punten. 35x2, Ieder liefhebber zal zeker deze kaïns ni-eft laten voorbijgaan en deze in teressante match bijwonen. Autobusdienst. Naar we vernemen is de autobus- dienst tuosohen Veume en Koksijde- Rad merkelijk verbeterd. Thans ver trekt er lettere 3-5 minuten een fcus uit Veume eni ieder 3-5 minuten een uit Koksijde-Bad. Vd-gende week eeven we de voltedige uuiitabel hier weer ten behoeve van onze lezers.- OOSTDUINKERKE Burgerstand. Geboorte. Geryl Arl-ette, d. v. Georg-es en Glorie Maria, Bébélaan. Huwelijken. Geryl Isodorus, wedn. van Demersseman Maria, te Oostende en Glorie Irena-, wed. van Geryl Medard, alhier; EU Armand, z. b. en Clae-ssen Josephine, z. b., tol den alhier; Ryckewaert Pieber, dag- loaner en Verm-ote Mariette, werkster, beiden alhier; Gcderis Marcel, land bouwer te Wulpen en Oyaert Gerar- da, landbouwster, alhier. Overlijdens. Lebrune Gabrielle, oud 57 j., echtgenoote Grol Francis- cus, wonende te Brugge; Depoorter Euphrasia, oud 78 j., wed, Verplancke August, alhier wonende, PERVIJZE Burgerstand. Huwelijksaftoon-diging, Amieloot Oscar, metoerdiender te Leffinge, en Verhaeven Maria, wsd-uiwe van Allemearsch Jerome, wonende te Lef finge, voorheen te Pervijze. Sportbericht. Uitslag van den velokoers voor be ginnelingen cp Zondag 15 September 1948: 1. Moutten; 2. Cuvelier Louis; 3. Vaiiweisenaere Georges 4. Cuvelier Frans; 5. Vandamme Guillaume; C. Peel Pieter; 7. Beerlandt 8. Decrae- m-er; 9. Loncke; 10. Noote. Voor de landbouwers. De Provinciale schattingsccmmis- sie van West-Vlaanderen deelt mede dat de volgende opbrengstcijfers voc-r onze gemeente werden vastgesteld: Suifcerbeeten: 34.000 kgr. per Ha. De producenten die de juistheid van dit cijfer betwisten, kunnen de schatting aanvragen in het Kanton naal Bureel te Veurne per aangetee- kend schrijven vóór 25 Septembere.k. Naklank der Kermis. Onze kermis is weer een-s voor een jaartje achter dear rug. Wij kunnen echter met genoegen zeggen dat deze kermisviering w-eer eens buitenge woon goed gelukt is. Vooreerst had den wij tamelijk mooi weder gedu rende de bijzonderste kermisdagen. De dorpplaats was goed bezet door foorreizigers; den Maandag- en Don derdag namiddag waren ea- aan gename vollksveimakelijkheden voor oud en jong. Het afvuren van enkele lichbkogels ter herinnering aan de bevrijding was niet misplaatst. Kort om, 'groot en klein heeft de gepaste ontspanning kunnen vinden. Aan al len die meegewerkt hebben tot -het slagen van onze kermis, onze besten dank. WULVERINGEM-VINKEM Zilveren Priesterjubelfeest. Op Maandag 9 September jl., vier de Wulveringem het zilveren pries terjubelfeest van zijn geliefden Pas toor, den Zeer Eerweerden Heer J. Vanderghote. Van vroeg in den morgen wapperden de vlaggen aan alle huizen, en de studenten waren vóór dag en dauw op de been, om de kerk feestelijk uit te dossohen. Om 10 uur had in de Parochiale Kerk een plechtige dankmis plaats door den gevierden Jubilaris zelf opgedragen. Door de Gemeente-Overheid,, de leden van het kerk- en armbestuur, werd hij al onder de triomfpoort, de feestelijk versierde kerk binnenge leid-, op zijn doortocht langs alle zij den gelukgewenscht. De plechtige H. Mis werd door een overgrocte me nigte bij-gewoond, en de prachtige kerkzangen uit de Mis van Perosi op meesterlijke wijze door het zang koor uitgevoerd, 's Middags waren de notabelen van de gemeente te gast bij den E-erw. Jubilaris, en onder het feestmaal werd door een' afgevaardig de, een korte toespraak gehouden, waarbij het prachtige priesterwerk van den Jubilaris werd afgeschil derd, en waarbij hem in aller naam hiervoor werd gelukgewenscht, en den wensch uitgedrukt hem nog vele jaren als herder der zielen op de pa rochie te mogen behouden. Een heil dronk op de gezondheid van den ge vierde, besloot deze toespraak. Hierop nam de Jubilaris zelf het woord, en zegde dat het ook zijn har- tewensch is, hier nog vele jaren in dat geliefde kleine Wulveringem te mo gen blijven. Talrijke telegrammen en kaartjes met gelukwensehen die bin nenkwamen werden gedurende het feestmaal afgelezen. 's Namiddags besloot een tooneelfeest in open lucht, op de speelplaats v-a-n -het klooster, diezen schoonen dag. Dit tooneelfeest werd waarlijk geno ten door een overtalrijk publiek, en het handgeklap, en het uitbundig ge lach welke niet uit de lucht waren, bewezen den bijval. Waarlijk, de schoolkinderen en hunne onderwij zeressen, het zangkoor en de studen ten halen er eer van. Het feest werd besloten door eens aanspraak van den Heer Burgemees ter, die in naam van alle parochianen der Eerw. Jubilaris geluk wensohte, en hem dankte voor al het goede dat -hij hier in Wulveringem reeds heeft gesticht. Talrijke bloemtuilen, den Jubilaris aangeboden, biwezen hoe diep hij de geneger-iheid van izijn parochianen bezit. Om te eindigen besteeg de Jubila ris zelf de planken om allen te be danken voor de overtalrijke blijken van genegenheid, hem dezen dag be wezen, en om al het werk dat gedaan werd, om dit s-choone feest -te doen gelukken. Leve lang onze Eerw. Jubilaris! Het Wekelijksch Nieuws sluit aan bij dezen vromen wensch en wenscht Z.E.H. Pastoor nog vele jaren te midden zijner Wulveringemnaren. LEISELE Paard op hol. Zondag 1.1. kwam de genaamde H. P. wonende op het gehucht Doorn j> te Houtem, met paard en kar gere den in de richting van Izenberge. Gekomen ter hoogte der hofstede van E. Blanckaert wild© hij het achter bard van de kar, dat losgeraakt was, weer vastmaken-, toen het paard plots cp de vlucht sloeg. De voerder -hier door verrast, vond niet beter dan zich aan de kar vast te klampen en zich aldus te laten meesleuren. Ben tiental meter verder liep het paard plots bezijden die baan zoodat de kar mist geweld -tegen een electrische paal terecht kwam en van daar de gracht inbolde. -De voerder werd door dezen harden schok met het 'hoofd heel onzacht tegen de karrebak geslin gerd, zoodat hij zich erg aan de neus bezeerde. Het paard dat iratusschen v/as losgeraakt, daar zijn montere gansch ontredderd en op sommige plaatsen gebroken was, graasde ver der heel onschuldig zijn -buikje dik. Toegesnelde nieuwsgierigen staken behulpzaam een handje toe om de kar waarvan enk-el de as wat gekramd was weer op vasten grond te brengen. Nadat bovengenoemde landbouwer den voei-d-er een monture ter hand had gedaan kon deze weer terug huiswaarts keeren. Kermis-Programma, Zondag 22 September. Te 16 u. Ontvangst van de Mu ziekmaatschappij uit Houtem bij de tramstatie. Optocht door de straten van 't dorp, waarna cp de kiosk con cert gegeven door de maatschappijen Leisele en Houtem. Maandag 23 September. Te 9 u. 30. Dienst voor de overleden parochianen. Te 17 u. in de Geldzakstraat aller hande volksspelen -bij G. Durnez. Koers om ter traagst per v-elo voor mannen en vrouwen. 200 fr. prijzen. Enveloppetrekking in velo, voor mannen en vrouwen, bij Jul. Denys; 200 fr. prijzen. Uitdeeling dezer prijzen bij W» Hoste, «Tramstatie». Dinsdag 24 September. Te 17 u. In de Beverensfcraat al lerhande volksspelen. 400 fr prijzen. Bij J. Rubrecht berijden van de ma gere Merrie. Prijsui-tdeeling bij A. Van Alme. Bij Dekerf Urb.: Lepel- eierkoers. Prijsultdeeling' bij Ed. Denys. Woensdag 25 September. s' Avonds gebruikelijke bijeen komst bij Ghljselen -A. en Travers Ach. in iedere Heiberg 100 fr. prijzen voor feesten in te richten door de bazen. Donderdag 26 September. Te 9 u. 30. Dienst voor de Gesneu velde soldaten onzer parochie in de oorlogen 1914-18 en 1940-45, daarna Plechtigheid aan t gedenkteeken van de oorlogsslachtoffers, gevolgd door concert gegeven door de muziekmaat schappij van Leisele. Te 17 u., in de Hondschootestraat, groote Cyclocross, rond de Dorps- plaats, voor alle liefhebbers boven de 16 j. Inschrijving bij M. Denys, café <j SportwereldVertrek bij Geor ge Van De Woude, Café «In de Ca sino». Aankomst en prijsultdeeling bij Alida Dequeker, 500 fr prijzen verdeeld in 15 prijzen. Te 15 u. Groote Sc hie ting aan de Pers. Alle feesten warden opgeluisterd door de muziekmaatschappij van Lei sele. WULPEN Z.E.H. Pastoor gaat op rust. De Eerw. Heer L. Van der Straete, pastoor te Wulpen, neemt een eervol ontslag, na veel jaren uitnemenden dienst. Een harte van 'n vent is 't, maar recht door zee, in zijn onbuigbaar heid, 'n wil van staal, voorbeeldige vaderlander, zwijgend daadzaam, raadsman voor arm en rijk, onder wijzer, klaar en 'beknopt voor klein en voor groot, bovenal ware Pastoor, en uit goê ras. Ook leeft hij nog met voordeel in 't geheugen en in 't hart van de doofstommen en de blinden, die hij zeven jaar onderwees. Ga naar Booitshoeke, waar hij in de groene eenzaamheid dienst deed gedurende 18 volle jaren. Daar weten ze te ver tellen hoe hij kranig doodsgevaar trotseerde in den oorlog 1914-18; twijfelmoedigen opbeurde en raad gaf en moed, geheel Veurne-Am- bacht kent hem en houdt hem in eere. Dertien jaar te Wulpen. Met spijt zien de parochianen hem vertrekken. Ze beminnen hem om zijn sterke gaven en zijn diepen eenvoud. Waar om vertrekken? Omdat er geen men- schelijke woonst meer is! Korts dichtte hij een vaarwel aan de pastorie. Hij liet het me lezen, maar buiten zijn wete schreef ik dit af en nog eens -buiten zijn wete niet te veel boos zijn Eerwaarde laat ik het drukken. Hier volgt het: Vaarwel Pastorie-Wulpen De Tommy schoot dit huis kapot. De Duitscher heeft het omgewoond. De Raad liet 't over aan zijn lot. Zoodat die Pastorie vertoont Wat oorlog is Bezetting is De Raad hier is. Als ruiten al roö brieken Of lappen teerpapier. Gaat links en rechts een kijken, Daarop gaat Wulpen fier. Met 't dak kunt gij best zeven De wind 'die ruischt erdoor. Daaronder musschen leven En tjilpen 't musschenkoor. Zes Jaren als een sponsa De regen zuipt dit huis. Als waarde 't weegt geen onse, Als last 't weegt wel een kruis. Nu zal de raad ervaren Den uitslag van zijn spel, O Pastorie, zes jaren Mijn last en kruis, vaarwel. Opvolger, ga aan t boeren Een baatje houdt ge vast! Verschiet erop uw poere, Zooals 't een nieuwling past. Slot Eerwaarde, ga in pels, Gevolgd door vriendengroeten Naar Veurne, kleine reis, Waar wij U wel ontmoeten! BURGERSTAND j Geboorten. Leerg Rita, Wervik- stcraat. Casier André, Beselaerestr. Wervik. Vanhee Jenny, Schans- straat. Dedeurwaerder Claudette, Qstenstr. Demets Erik, Iepersifcr. Begein Claudinc, Sabtostr. Isebaert' Rase-Anne, Braggestraat. Huwelijksaankondigingen. Du- mortier Richard-, wever en Coene Ju lia, z. b. Bossier Daniel, poli-srder en Oosteur Suzanne, borstelmaakster. Huwelijken. Roibbe Alfred, be diende en De Gand Je arme, z. b. Sabbe Georges, schoenmaker en Van- derschelden Andréa, bobijnster. Larnoy Rcbert, fbw. en He-rnou Mar guerite, fbw. Demeulenaere Roger, wever en Vandoorne Raymonds. Trapps-nlers Joseph, timmerman en Declercq Augustine. C:v. t: s Ca rolus, landwerkman en Ca' .y E-m.cn- ne, verlakster. Hinderiy :':x Ro bert, brouwersgast en De Er-ngcr Gi- sele, haarkapster. Connel Robert, hanidw. en De Marteleire Adrienne. Lern-out Robert, wever en Weherman Edna, z. b. Overlijdens. Vanccillie Julia, 85 j., Leopoldstr. Lamaire Floris, 44 j., Moeskroe-nstr. Weherman Emma, 80 j., Astridplaats, -Pillaert Emma, 61 j., Italistraat. Declercq Aloiae, 63 j., Vlamingen'straat. AARDAPPELDIEVEN Uit den hangaar van hr F. Liétaer, Buurtweg 27, wenden drie zakken aardappelen gestolen. KUNST-UITSLAGEN In het Muziek-Insiti-tuut hebben verscheidene Meenen-aars zich in de examen waarvan de Jury voorgezeten wordt door den H. Van Eeckhoute, Groote Prijs van Rome, zich weten te onderscheiden. Het zijn: Jean Van Audenarde, Oste-nstraat, piano, 1» J., eerste graad, met onderscheiding; Mej. Marie-Rose Coussaert, Kortrijk- straa'-t, 2e Jaai% teerste graadt met groote onderscheiding; Mej-uffers Li- liaene Pevenajge en Gisele Quatanme, Ieperstraat, middelbare graad, le j., met groote onderscheiding; Mejuf- fer Paulette Vanacker, v. Wervik, middelbare graad, 2e jaar, met de grootste onderscheiding. Anderzijds bekwam den H. Raymond Ds-bossche re, wonende alhier, Reckemstraat, den le prijs voor viool m-et 'groote onderscheiding in het Koninklijk Conservatorium te Gent. Het is de eerste maal dat een Meenenaar der gelijke prijs behaald in het Conser vatorium. Aan- allen onze beste ge lukwensehen! AANGESLAGEN De Rijkswachters hebben op de autobus Meenen-Roeselare, verschei dene kilos tabak aangeslagen-, welke aan niemand bleken toe te behooren. DIEVEGGE ONTDEKT Mme Madeleine Vanneste, wonende Korérijkstraat, stelde de verdwijning vast van hare bri-eventasch, inhou dende een som van ruim 1.000 fr. welke in 'hare keukenkast lag. Zij verdacht een jong meisje van Waas- ten, A. D.... De gendarmen welke verwittigd werden, ontdekten deze en vonden haar in het bezit van de brieventasch. STEEDS DIE GOEDE EETWAREN... De gendarmen hebben aan de grens verscheidene franschmans in over treding genomen toen zij gerantsoe neerde voedingswaren in Frankrijk poogden te smokkelen. De smokeiwaren werden aangesla gen. WERKONGEVAL H. Vanassche Jean, werkzaam in de «Chaudronnerie des Francs», te Mouvaux (Fr.) werd gedurende zijn werk de linkerhand verpletterd. GELUWE Verkeersongeval. Zondag met het vallen van, den avond reed een personenauto, gevoerd door Jozef Vamryckeghem, uit Ge- luwe, de baan op naar Dadize-le. Rond de hoeve van landbouwer De- jonckheere zwenkte de auto plots ge weldig af naar rechts, botste op de boordsteenen van de tramlijn, en kwam in de gracht terecht. Vanryckeghem en Gerard Pattijn, die de eeniige bijzittend© was, kwa men -beteuterd doch gelukkig gansch ongedeerd uit het voertuig gekropen. Bedevaarders die uit Dadazele te rug keenden en bereidwillige land bouwers hebben een handje toege stoken om den auto uit den gracht te sleuren. DE AANHOUDING VAN DEN AARTSBISSCHOP VAN YOUGO-SLAVIE Z. H. de Paus heeft Mgr Hurley, in hoedanigheid van Apostolisch Nuntius te Belgrado, naar Yougo- Slavië gestuurd om een onderzoek ln te stellen omtrent de aanhouding van den Aartsbisschop van Yougo» Slavlë. NOG DE REDE VAN HR WALLACE De Amerika ansche Minister Wallace had een onderhoud dat twee uur duurde, met President Truman. Na afloop van deze samenkomst werd medegedeeld dat hij geen rede voeringen meer houden zou maa* zijn portefeuille meteen zou behouden, CHURCHILL PLEIT VOOR DE VEREENIGDE STATEN VAN EUROPA Hr Churchill, in vacantia ln Zwlto seriand, hield Donderdag aan de UnU versiteit te Zurich een belangrijk# rede. Deze rede was een pleidooi voor het vormen van de Vereenigde Staten van Europa. DE GAULLE TEGEN DE NIEUWE FRANSCHE GRONDWET Donderdag heeft Generaal De Gaul» le zich andermaal uitgesproken tegen het nieuw ontwerp van Grondwet waarover de Franschen weldra zullen moeten stemmen. Generaal De Gaut» le is tegen dit ontwerp gekant omdat het volgens hem te weinig macht geeft, aan de uitvoerende maoht en stevigheid mist voor de organisatl* van de Fr ansche Unie; hij heeflï daarom de Franschen opgeroepen he| ontwerp te verwerpen. 'IpV BURGERSTAND Geboorten. Noliet Mia, d. V. Lucien en Lecoutere Alice. Mas- schelein Noël, z. v. Gerard en Dorme Margriet. Deny Beatrys, d. v. Al- bert en Deleu Anna. Verhaeghe Liliane, d. v. Daniel en Debrouwer Elisabeth. Steeland Jean-Paul, z. v. Ammien en Verhaeghe Adrien- ne. Van Walleghem Jean-Claude, z. v. Roger en Malfait Madeleine. Vandewinckele Roger, z. v. Raymond en Delporte Rosane. Overlijdens. Dorny Jerome, fa briekwerker, 52 j. echtgenoot van De Backer, Martha. Baelen Arthur, landwerker, 57 j., ongeh. z. v. Henri en Elslande Emelie. Vandamme Henri, landwerker, 83 j., echtg. van Cannaert Pharaïlde. Huwelijksafkondiging. Vanmee- nen Azor, spoorwegbediende te In- gelmunster en Gryson Yvonne, fbw., te Wervik. Luyokx Maurice, be diende te Kortrijk en Dewitte Yvon ne, z. 'b., te Wervik. DOODELIJK VERKEERSONGELUK Paul Deiwulf, 35 jaar, fietste langs de baan. Ter hoogte zijner woning zwenkte hij links af. Daar er op dit o ogenblik een zware autokamion voor hem reed had hij niet gezien dat de auto van Demse-ster, uit Wervik, uit tegenovergestelde richting kwam. De botsing was anvermijdie-lijk en m-et geweld werd hij op den >grand geslin gerd. In zeer ernstig-:n toestand werd hij opgenomen en in ailerhaast naar het hospitaal van Kennen overge bracht waar hij overleden is. iEen tragische bijzonderheid Is, dat zijn vrouw, die zich toevallig aan de deur 'bevond, het ijselijk gebeuren on der haar oogen zag afspelen. BURGERSTAND Geboorte. Richerts Marie José, d. v. Georges en Mercy Jeanne. Overlijden. Coopman demen tia, wed. Renty August. Huwelijksafkondigingen. Decock Marcel, schilder te Slijpe en Bedert Marie José, z. b., te Nieuwpoort. Pieters Roger, onderwijzer te Oost ende en Bouve Juliana, z. b. te Nieuw poort. Beschuyt Marnix, visscher te Nieuwpoort en Vandecasteele Al-ber- tine te Nieuwpoort. Hubrecht Jo ris, landbouwer te St-Joris en Blan- okaert Madeleine, herbergierster te Nieuwpoort. APOTHEEKDIENST Apotheek De Zeemeeuw Kerk straat. CINEMA'S CENTURY. Detectlef-Piloten Voor allen. NOVA. Le Capitan1' Epi sode. Schadelijk. HET ALGEMEEN CHRISTELIJK VAKVERBOND VIERT ZIJN NIEUWE VLAGGEWIJDING Op Zaterdag 21 Sept.: Allerlei Volksspelen. Op Zondag in den namiddag: Plechtig Lof met vlaggewijding. Kan selrede door E. P. Marinus. Daarna optocht in de stad langs de W. De Roolaan, Coppieterstraat, O. L. Vrouw- straat, W. De Roolaan, Duinkerke straat, W. Brigade- en Canadalaan, Duinkerke- en Havenstraat, Kaai, leper-, Lange- en Marktstraat. Sa menkomst op de Markt, daar wordt een openluchtvergadering gehouden met muziekuitvoeringen, spreekkoren, enz. Daarna op het Voetbalplein prachtig Turnfeest gegeven door de Sporkynzonenvan Veurne. 's Avonds om 8 uur: op de Markt Gezellig Avondfeestopgeluisterd door de kabaretgroep «Kajoksa» van Brugge. NATIONALE STRIJDERSBOND Eeretceken met Zwaarden De leden wier aanvraag tot het be komen van 'het Eereteeken met Zwaarden ingewilligd werd, worden vriendelijk verzocht him naam op te geven aan den plaatselijken secre taris of lok-aalhouder ten einde hun op 11 November a.a. door 'het Stads bestuur het Eereteeken té kunnen overhandigen. Het Bestuur, AAN DE MILITIANEN KLAS '46 VAN NIEUWPOORT EN OMLIGGENDE GEMEENTEN Binnen enkele maanden zullen de militiaman klas '46 opgeroepen wor den, Voor vélen is het leger de groote onbekende. Oud-soldaten -hebben er U over gesproken en hebben in de -meeste gevallen U trachten te over bluffen door fantaisie vertellingen, een soldaat overdrijft zoo graag. Op Vrijdag 27 September te 8 u. is er in de zaal der Arme Olaren te Nieuwpoort een algemeene vergade ring voor alle militianen 'klas '46 van Nieuwpoort, Oostduinkerke, St-Joris, Ramskapelle, Pervijze en Mannekens- vera. Daar zult U de echte waarheid vernemen over het leger. Daar wor den alle militianen verwacht. Dus op 27 September te 8 u. in de Arme Cla- ren. Allen op pesti De vergadering 'begint zeer stipt. EEN GOEDE VANGST Een tolbediende onderzocht eenie kamionnet en ontdekte ondier de zit ting van den autovoerdier 129 boor- ijizers. De voerder, M. Dobbels, 39 jaar, wonende Kasteelstraat te Wervik, ver klaarde te -werken vcor rekening van Mad. Bceuf Juliette, vervoerdienst, rue die la Bare, te Rijse-l. De goede ren, van Engelsche herkomst, warden aangeslagen en eene boete werd toe gepast. (VERVOLG.), KLOKKEN UIT DUITSCHLAN» TERUG 65 Klokken uit de streek van Eupen en Malmédy welke door de Duitschei# werden weggevoerd, zullen eerlang naar België teruggebracht worden» 700 Klokken kwamen reeds vroege# terug. 7.000 ton brokstukken van klokken zullen eveneens naar BelgÜ teruggebracht worden als schadever» vergoeding voor de ons verder ont» stölene klokken. NOG 37.000 BELGEN VERMIST Op een bijeenkomst van de ver- effenaars van het Bureau voor op sporing en repatrieering werd mede gedeeld dat thans nog 37.000 Belgen die uit het land gevoerd werden, nog vermist zijn. In totaal werden 350.000 personen naar België door vermelden dienst teruggebracht, 12.000 andere perso nen werden opgespoord en 2.600 ge tuigschriften van overlijden op gemaakt. WINGENE Burgerlijke stand v. 1 tot 15 Sept. Geboorten. Braeckevelt Lutgar- dis, d. v. Marcel en Maria Depauw. Deboot Eddy, z. v. Jules en Geor gette Verhelst. Duyvejonck Mo nica. d. v. Frans en Antonia Deboot. Vandendriessche Maurits, z. v. 'Jul- les en Godelieve Deblauwe. La- geaysse Clodine, d. v. André en Alice Vanbruaene. Huwelijken. Cloet Frans, vlas handelaar, met Monballieu Laura, landbouwster. Verkesfc Cyriel, brou wersgast, met Pozollo Agnès, naai ster. Vanduynslaegher Michel, meubelmaker, met Vandevoorde Mar- gareta, landbouwster. Craey- meersch Remt, metaalbewerker, met Deroo Margriet, huishoudster. Overlijdens. Fraeyman Désiré, landbouwer, 66. J., echtg. Maria Zut- terman. Dèsserranno Felix, land bouwer, 72 j., wed. v. Leonie Van- daele. Poelvoorde Gaston, 3 m., z. v. Marcel en Madeleine Dewaele. Verbiest Reinhilde, 73 j., wed, V. Charles Varihove. Wildenburg op rijn best! De anders stille en landelijke paro chie van Wildenburg stond verleden Zondag op haar best en feestelijk uitgedost, om den nieuwen herder, Z.E.H. J. Seynhaeve hartig te ver welkomen en plechtig in te halen. Overal zagen we vlaggen wapperen en alle huisgevels waren overvloedig met groene takken, -bonte bloemen en lieve gedichtjes versierd! Drie prachtige poorten met treffende jaar schriften stonden opgetimmerd: «Wil denburg wenscht U welkom succes! Tegen 3.39 u. werd de nieuwe her der, nabij het Barrierke opgewacht door een groep ruiters en enkele over heden. Vóór het St-Theresiagesticht werd een mooie stoet in oogenschouw genomen, bestaande uit een histo risch en kerkelijk gedeelte. De ge schiedenis van Wildenburg was LOO Schaakclub. De lange winteravonden staan voor de deur! Wat zullen we doen om die goed en gezeUlig door te brengen? Kent gij het schaakspel?... Zoo ja, kom dam Woensdagavond, 25 Sept., rond 7.30 u. naar 't klein zaaltje in 't patronaat. Daar zult ge nog lief hebbers vinden, mannen die het spel reeds kennen, of die het willen ke ren. Daar zullen verdere schikkingen genomen worden, een prijskamp in gericht, een lokaal uitgekozen wor den. Liefhebbers van 't omliggende zijn ook Welkom, Brandweer. Zondag kwamen onze dappere brandweermannen terug van Kok sijde, toeladen en bedolven onder een vracht van bloemen. Ge moet niet vragen of ze het daar wel gedaan hebben. Naar -hen gaat dan ook onze achting en craze genegenheid. BBBiHiHnaiiHBiflMgsiEBHiamEflBnar 1 Studie van den Notaris de GRAVE te LOO. OP DONDERDAG 3 OKTOBER 1946 om 4 ure namiddag, te LOO, ter torberg Het Stadhuis», bij Juilen Matithyis, OPENBARE VERKOOPING VAN EEN WOONHUISJE te (LÓO, groot 71 centiaren. Sterfhuis van Mevr, Wed, Alfons Schakmani-Decaip. NIEUWAKPELLE B. J.B. - Oogstfeest. «Alles jubelt, zingt en lacht, en wij, wij jub'len meel Dit waren de feestelijke klanken van de B.J.B.- meisjes in hun Oogst jubelen wer kelijk, ze hebben gefeest, gezongen, en volksdansen uitgevoerd! Daarbij kwam nog het zoo goed bestelde zo merweertje, oprechte meelevlng van de opgekomen feestvierders, bier en koeken, en, 't was er goed, 't was er fijn! Proficiat, B.J.B.-meisjes vanNieuw- kapelle, en U zijt allen verwacht te Gyverinkhove op Zondag 22 Sept. om er uw fijn programma op te voeren voor de Boerlnnenbond van Veurne- Ambacht. OP DONDERDAG 3 OKTOBER 1946 om 1 ure namiddag, tein te verkioo- pen voormiedden eigendom, OPENBARE VEILING VAN Allerhande HUISMEUBELS en HUISGERIEF, <7») STADEN Burgerstand. ^Geboorten. Denelre Luo, z. v. Gerard en Terryn Germaine. Es- pael Jeanne, d. v. Georges em HOf- laok Maria, Overlijden., Decaestecker Pha raïlde, 86 J., wed. v. Damman Emiel. Bevoorrading. Kolenkielnhandelaars. Bij besluit vara 19-9-1946 wondt den. termijn voor aanvaarden ter inschrijving voor ko len d-er gewone verbruikers-gezins hoofden verlengd tot op 21 Septem ber 1948. De strookten 1 etn 2 samen mot de herhalende lijsten en samen vattende lijst, moeten ingebracht war den ten laatste op Donderdag 26 Sep tember eerstkomende. Zitdag Gemeentelijke Afgevaardig de. De aangiften vara afstand, ver krijgen of sterfte van melkkoeien kun nen aangege ven worden op Woensdag 25 September 1946, 'a voorml'ddiags itusschen 8 en' 11 uur, bij den piaat- jseiligkQ treffend weergegeven bij middel van 5 groepen en 3 praalwagens. De mu ziekkorpsen van Koolskamp en Win- gene speelden en honderden men schen van beide gemeenten waren te Wildenburg! De herder ontving den staf van den scholier Verkest en de sleutels wer den geschonken door L. Vanhecke. Mr M. Verkest, voorzitter van den kerkraad, sprak den welkomsgroet uit. Rond kwart vóór 5 u. had in het versierde kerkje de liturgische aan stelling plaats door Z. E. H. Deken Destrooper uit Tielt. De getuigen wa ren twee pastoors, nl. de Zeer Eerw. Heeren Careel en Faict, pastoors van Koolskamp. Zondag stond Wildenburg op zijn best en heeft waaldijk eere gehaald van zooveel luister en feestvertoonl Op onze beurt wenschen we Pastoor Seynhaeve hartelijk proficiat en «ad mul tos annosl Onze C. V. P. Neen, onze C. V. P. is niet dood, en heeft Zondag zelfs teeken van krachtig leven gegeven. Te 9.30 uur ging ln het Chr. Volkshuis een groot# vergadering door, die echter niet vol doende talrijk werd 'bijgewoond. Dhr J. Fraeyman, voorzitter verwelkom de aanwezigen en sprekers, en ver leende het woord aan Mej. Verton- ghen, die de vrouwen opriep tot deel name aan- en belangstelling voor het politiek leven in ons land. Dhr Ga briel Vandeputte, gouw-secretaris der C. V. P., hield daarna een diepin- slaande rede, ln hoofdzaak ging het over de huidige regeering, de houding der C. V. P. en het groot belang der a.s. gemeenteverkiezingen. Zijn mees terlijk woord werd warm toegejuicht en Mr Fraeyman dankte gemeend en besloot met een krachtig Leve d# KoningZij die er niet waren, heb» ben véél gemist! MEULEBEKE Ernstig werkongeval Tijdens hel) werk ln de borstelfa- briek Pa-uwels, gelegen Kasteelstraat kapte Remi Verhuist, wonende d# SlaJbanoestraat, met geweld in d» hand, waardoor hij den duiim en drl# vingeren verloor. Verkeersongeval De personenauto, bestuurd door R. Devl..., wonende te IngelmunsteK kwam in botsing met een tractor IA de Reg-eriitlestraat. Alles bepaald# zloh gelukkig tot stoffelijke echadü Gelukkig afgeloopen, De autovraohtwaigen bestuurd doof een zekere C. P., wonende Ite Zoomm betee, kwam bij het uitwijken op het voetpad terecht in de Tieltstraab, tea hoogte der woning vara A. DobbeleuertL Gelukkig bevond zloh niemand in d# omgeving.en bleef alles tot stoffteldJMI schade. Werkongevalieit Zekere Gerard C., beenhouiweft wonende Pittemssraat, werd met d# h and in een vleescbmachien gegrepen en verloor hierdoor dien duim. G. Varna, -wanende Steenstraa#» aan het werk bij een dorschmaohien» kreeg plots een stuk springende drijf, riem in het aangezicht en liep ver» Vwondimgen op. Beroepsrcnnerskoer#, Op Maandag 23 September as., te 14 ure namiddag, gaat de 4» Groote Prijs Albert Deamet door; 15.000 Cr. prijzen; 3.000 fr, premiiëm. 120 kim» verdeeld in 10 ronden van 12 km. (De uitdeeling der rugnummers heeft plaats bij Juiles Devaere, café Sint Joris KasteeMraaJt, dit tot 13.30 U. Vertrek te 14 uur stipt. 8* JAARMARKT VOOR STAMBOEKVEE TE ALVERINGEM A-an de kweekers van Rood Vlaamsch Ras, vragen wij nu reed# den datum van 21 November 1946 it# willen noteeren, zijnde den 3" Don derdag van November, dag vaa d# Jaarmarkt te Alverlngeia.

Het Wekelijks Nieuws (1946-1990) | 1946 | | pagina 5