Van bachten dé kupe Hoe kon ik mijn belasting op het kapitaal terugkrijgen bij de begrafenisplechtigheden van j^a» en bleef eraan gehecht me professor maurice de wulf ül gtf. zalig en gelukkig nieuwjaar 1948! 9000 agenten op de baan trekkingen' bisschop vermoord in china toch de dollar van europa... zwaar verkeers ongeval wevelgem kindje doodgevonden te langemark zijn wij visjesvreters ZONDAG IN DB KERK Voor de kleine spaarders NIEUWJAAR DE EIGENAARDIGSTE ONGEVALLEN IN 1947 I c HET WEKELIJKS NIEUWS Zaterdag 3 Januari 1948. ^wortel* van zijn wezen, tevens OP ZATERDAG 20 DECEMBER 1947 TE POPE^INGE ^Zdieiuk,0vóo^iel FEEST VAN DK ZOETE NAAM JEZUS Do eerste Zondag van het Jairf Voor velen, die in de week niet kufc» nen ter kerke gaan, de eerste AQ» van '48. Wat hebben we yandaag ve« te zeggen en veel te vragen aan GodL de opperste Meester, die ons 't oud* Jaar gaf, en nu weer 't nieuwe. H«$ oude Jaar: 't bracht zijn lach zijn traan, zijn zuur en zijn zoet, Waarom zouden we vandaag, doe» Christus' offer, de Heer niet danken voor al 't goede dat we genoten, en voor de hulp die ons 't pijnlijke en 't lastige deed dragen? Het oud» Jaar bracht ook zijn eeuwige ver» diensten meê, maar, wie durft tegenovergestelde zeggen, maar ock zijn schuld aan zonde en fout: waar, om zouden we vandaag, samen mt» 't offer van Jezus, niet al het var. dlenstelijke van '47 opdragen aan God. en, omwille van datzelfde offtrj om vergiffenis bidden voor 't zondig» dat daarin was? En nu gaat het nieuwe jaar opeiu och, we zijn toch wijs genoeg gt* worden door de ondervinding, om t» weten dat de volgende twaalf maarw den dagen -en nachten, zonneschijn en regen, Zomer en Winter zullen inhouden; dat er vreugde komt, maar ook leed; dat kruiskes wachten en beproevingen en bekoringen, Waarom zouden we dan niet vragen, bidden, smeken tot de sterke God, dat Hij ons niet alléén het onbeken de late instappen, maar met on» meê zou gaan, door alle de 368 da gen van '48: om de beproevingen te helpen dragen, om de bekoringen t# helpen overwinnen, om de vreugden dieper te maken? Ja, in deze eerst» Zondagsmis van 't nieuwe jaar heb. ben we veel te zeggen, veel te vra. gen «door Jezus-Christus onze Heer I» 4 Jan.: Feest v. de H. Naam Jezuj. 5 Jan.: Vigiliedag v. Driekoningeij; 2* g, van de H. TelesphorUL paus; 3* g. van O. L. Vroulr na Kerstmis. 8 Jan.: Openbaring Onzes Heren cf Driekoningen. 7-8-9-10 Jan.; Mis van Driekonki gen; 2' g. van O. L. Vrouw 3* g. voor de Paus. 11 Jan.: Feest van de H. Familie 2° g. van de 1* Zondag nv Driekoningen; 3° g. vaj» Driekoningen; 4ï g. van dj H. Hyginus, paus. DE VOLKSTELLING bezit volgende belastbare activa: Onroerend goed 50.000. Ingediende biljetten 35.000. Levensverzekering 40.000. 125.000. Abattement 125.000. De belastingplichtige heeft recht op teruggave der ambtshalve Ingehouden belasting op de ingediende biljetten en levensverzekering. 2) Een gehuwde belastingplichtig* met 2 kinderen in leven op 9-10-1944 bezit volgende belastbare activa: Effecten 60.000. Biljetten 40.000. Spaarboekje 40,000. Abattement 100.000. De belastingplichtige heeft recht op teruggave der ambtshalve ingehouden belasting op de ingediende biljetten of op het spaarboekje voor een bedrag van 40.000 fr. x 5 =s 2.000. 3) Een ongehuwde belastingplichti ge bezit volgende belastbare activa: Onroerend 25.000. Biljetten 20.000. Postcheck 10.000, 55.000. Abattement 40.000. De belastingplichtige heeft recht op teruggave der ambtshalve ingehouden belasting voor een bedrag van 15.000 X 5% 750. De aanvraag tot teruggave dient gericht aan de Ontvanger der Belas ting op het Kapitaal binnen wiens ambtsgebied de belastingplichtige zijn wettelijke woonplaats had op 9-10- 1944. Ze dient gedaan binnen de twee jaar na de afhouding door de in stelling (Bank, Spaarkas, Postcheck- ambt of Verzekeringsmaatschappij) bij wie de gelden ingelegd of neder- gelegd zijn. Het bewijs der afhouding of een gelijkvormig afschrift dient bij de aanvraag gevoegd. V. 48. Hierboven moeten we ons natuur lijk beperken tot enkele abstractie voorbeelden. Het doel dat we met het plaatsen van dit artikel beoogen ia enkel dit: Wanneer iemand na nauw keurige kennisname van bovenstaan de oordeelt in het geval te zijn waar van sprake, dan doet hij best inlich tingen in te winnen bij den Bank waar hij het geld plaatste. Deze zal hem dan verder op de hoogte bren gen wat hij dient te doen om een goed gevolg aan zijn zaak... en zijn centen terug te krijgen. DE REDACTIE. VOLKS VERZEKENSI Aan onze lieve Lezers en Lezeresjes van Het Wekelijks Nieuws In een voordracht voor de Belgi sche Kamer van actuarissen heer, dhr Dufrasne, directeur-generaal vi» het Nationaal Instituut enkele de tails .medegedeeld over de telling ai» op 31 Dec, wordt vastgesteld. Ni.t minder dan 270 ton papier weit gebruikt om de nódige iormulierct te drukken, terwijl 90Ó0 agenten ov<r 2.670 gemeenten verdeeld, de tellirg zullen organiseren.Daarna zullejï circa 500 agenten dé statistieken o> maken, waartoe 16 miilioen 500.0(0 kaarten zullen moeten geponst wed den. Men hoopt tegen einde 1949 mij het werk klaar te komen, wat voi gens dhr Dufrasne reeds als een ri cordtempo mag beschouwd wordenj Voor de documenten nagezien *woi- den, is er nog een belangrijk weéc te verrichten, nl. de kritiek van at verzamelde inlichtingen. Die kritiet slaat op het werk der waarnemen, op de waarnemingsmethodes, op (1 waarachtigheid der verstrekte Inliep tingen. Het is een taak die met di grootste nauwgezetheid dient ver» vuld en zonder hetwelk ernstig st»- tistisch werk onmogelijk is. Eerst ut deze grondige studie wordt tot hit verwerken van de statistiek beslo ten. HOE WORDEN DE GEGEVENS VERWERKT? De verwerking. van de gegevens t gecentraliseerd en geschiedt mech> nisch in die zin dat ge,en enkele veij wérking in de gemeentehuizen gé schiedt. Alle documenten, worden gé codificeerd, maar .vólgens de meest moderne methodes. Naar een op voorhand- rationef vastgestelde codex en nomenclatuu worden b, v. de, beroepen en Indus trleën volgens een internationale no menclatuur ingedeeld. Het -zal na tuuriljk niet mogelijk zijn .de resul taten van alle statistieken, tot in dn kleinste details te publiceren, maar een inspanning zat worden gedaao om het pubhek in te lichten over d» bijzonderste feiten. Inlichtingen dië'niet worden gepu bliceerd zullen ln het Nationaal In stituut ter beschikking staan van d« belanghebbenden. Fotocopieén zullen naar de bijzonderste ecoqnmischa ne universitaire centra' verzonden worden. DE ZEELEEUW EN DE ZEEMEERMIN Zo gaat bij 't sterven van een jaar de slinger van de tijd als 't waar onmerkbaar even trillen... En immer rustloos rent de tijd... De klokkenkast der eeuwigheid hangt roerloos rond hem stille! Zij is 't die rustig d'eeuwen telt waarlangs hij rustloos verder snelt, of wandloos z'hem in wanden gevangen hield... Zij is 't die ziet hoe iedre ster, die neerwaarts Lschiet gaat vallen in Gods Handen... 'k Vaar dit jaar in Vliegmachien, Om van leper tot de Zee, 't Winterlandschap eens te zien, In de stille Nieuwjaarsvreê! En terwijl ik zachte zweef, Bovens gans het Vlaamse Land, Dank ik God, dat ik nog leef, En 'k reik U mijn Vriendenhand! 'k Giet nu over Vlaanderlahd, Onze hoorn, die steeds bevat. Zilver, goud en üiamarit, Nieuwjaa-rwensen van ons bladl Weest gezond en blij van zin! Tegenspoed zijt U gespaard! Werkt in stil geluk en min! Blijft steeds Kristen, Vlaams van aard Hoep!... Vangt nu ons strooibiljet!... Leest met aandacht!... Heel dit jaar. Met 'n schone Volksgazet, Elke Zondag staan we klaar! Nieuws uit Steê en Dorp en Land, Over Missie, Sport en Dood, Over Oorlog, Storm en Brand, Over België, Vrij en Grootl Beselare, Nieuwjaar 1948. GEO. Ach God, hij weze kort of smal de schicht die in haar snelle val mijn levensster gaat schrijven: maar geef dat hij, met stalen stift zo onuitwisbaar-DIEP gegrift, in goud geschreven blijve Evers, Nieuwjaar '47. COR, NELIS. Een chauffeur die door zijn valse landen in de borst gebeten werd, en ,éen jager die door een hert werd bs- pchoten, behoren tot de bevreemden de ongevallen van het laatste jaar. Walter Springs had zijn vals ge bit in zijn borstzak geborgen, toen hij in een autobotsing verwikkeld werd. Door de slag werd hij met de borst tegen het stuur gedrukt, en de gevatte tanden beten zich in zijn Vlees. De jager werd gewond, nadat hij een hert had geschoten en zich klaar maakte om het dier open te snijden. Hij legde zijn geweer neer en door een reflex-trap van het hert ging een schot af, dat de jager in de arm trof. Deze gevallen werden medegedeeld door do nationale raad voor veilig heid, - - Er wordt ook nog gemeld dat een jnan zichzelf van een trap naar be neden schopte. John Natlco uit De troit, een bakkersgast, zag een kak kerlak zitten op een trap die door gemorst deeg glibberig was geworden. Hij schopte naar het insect, ver loor zijn evenwicht, rolde de trap af en brak zijn been. De raad deelde mede dat de ge lukkigste kerel van alle verongeluk ten in de loop van 1947 wel degelijk Charles Wilfred Arter, een Engels mijnarbeider uit Yorkshire was. Hij viel in een 500 meter diepe mijn schacht en was niet dood. Ongeveer halfweg haalde hij een lift in, die bijna met dezelfde snelheid naar be neden schoot. Hij viel boven op de lift en bracht het er af met een ge broken been. Do Engelse fiïmvedett» Glynia Johns is bezig een ijlm te rollen waarin zij als zeemeermin akteert. Hierboven ziet men baar bij een bezoek aan de zeeleeuw uit de Londense dierentuin, waarschijnlijk om zich aan de oceaan atmosfeer te gewennen. LOTENLENING 1933 190' Trekking van 34 December 1 lot van 50.000 fr.: reeks 185.307 11 loten van 25.000 fr.: 101.019 104.460 111.880 166.123 170.184 217.980 219.741 227.459 256.675 266.355 269.111 achtervolgen. De stemmen van de zijnen zongen hem nog ln het gehoor, ook de waarschuwingen van vader, die, vóór zijn vertrek, de dreve en het land was gaan verkennen, en hem kortweg had gezegd: Ge kunt gaan, Gust, alles is veilig. Weer kraakte de sneeuw onder zijn zware stap; dit geluld zou hem uren vol gen. Na de besnijdenis komt da vlucht naar Egypte, had die rekel van een Ka- rel er uit gelapt. Gust moest erom lachen en toch hij voelde zich op de vlucht... Zijn gedachten keerden terug naar huls en hij volgde een boswegel dia op den steenweg uitliep. Eën ogenblik aarzelde hij. De baan was verlaten,... de grote baan, de voor hem gevaarlijke baan, en toch ging hij ze op. Aan een seinhuis van het spoor voelde hij plots de aanwezigheid van een levend wezen en eer hij het zich bewust was, werd hij verblind door de koplichten van een paar fietsen. Hij bleef verrast staan en hoorde zijn naam roepen. Een rilling ging door hem hèen. Dat is die Vermeylen, hoorde hij een der mannen duidelijk zeggen. Toen hij tussen de twee fietsen inge sloten stond, herkende hij de gendarmen. Identiteitskaart? vroeg een van hen. Een ogenblik weifelde Gust tussen de overgave of de plotse vlucht over het spoor. Maar in zijn gemoed was hij een geslagen man. Ik ben Gust Vermeylen, zei hij. Ik heb u direct herkend, zei de eer ste Rijkswachter, gij wordt sedert maan den opgezocht. Dat weet ik. Dan zal het u niet verwonderen dat wij u meenemeii, Vlaamse Wachter? Liefst zonder boelen, zei Gust aarze lend. Hij werd afgetast. We moeten -u naar onzen post bren gen, dat kan ln stilte gebeuren maar het hangt van u af, zei een der Rijkswach ters. Ik volg u, zei Gust gelaten. Tussen de twee fietsen ln, stapte Gust Vermeylen weer de baan op, die hij, een beetje roekeloos, wellicht te zelfzeker, maar geheel vervuld van zijn droom, van zijn vlucht naar Egypte had gekozen. HIJ dacht aan vader en aan moeder Vermeylen, voor wie dit nieuws wel pijn lijk zou zijn, maar hijzelf was ln deze ogenblikken met de werkelijkheid reeds verzoend. Waarom zou er voor morgen niet* overblijven van die Oudejaarsavondvie ring die hij beleefd had, en enkele dagen te voren met Kerstmis had de Heiland toch de vrede beloofd aan de mensen van goeden wil? Gust Vermeylen sliep dien nacht in den post der Rijkswacht, zonder boelen, zon der angst en zonder spijt. Voor hem begon morgen zijn,., herop voeding, 3. de krakende dreve en vond het oude gat in de haag. Hij bleef nog een wijl staan én luisterde, niets, en stapte gezwind naar het belichte keukenvenster toe. Zal ik kloppen of zo maar binnen vallen, dacht hij, wie weet, ge kunt nooit weten. Maar zijn hand was zijn berede nering te rap, het waren de zijnen die hij zien zou, hij duwde de deur open en met de ogen knipperend voor 't helle licht, bleef hij in 't deurgat staan. Dag allemaal, groette hij opgewekt. Vader Vermeylen, die bij de blinkende Leuvense stoof zat, sprong op, wijl moe der een kreet slaakte: «Onze Gust!» Ik kom Oudejaarsavond vieren, lach te de oudste. Doe ln Godsnaam de deur toe, riep vader, terwijl hij op één klomp naar de deur hinkte en ze onmiddellijk ln 't slot deed. Da meisjes en Jongens waren van de tafel opgesprongen en vormden een ru moerige tros rond de oudste, die zich uit het kluwen losmaakte en moeder Ver meylen bij de taaie armen vastgreep. Wel moeder, ik ben blij u allen weer te zien,,, 't is een heel tijdje geleden. 't Vrouwmens wateroogde. Ween niet, moeder, ik ben gekomen om met u allen te feesten. 't Is gedurfd, zei vader ongerust. Rosa, laat de gordijnen neer, van op het veld is hier alles te zien. Maak u niet ongerust, vader, de Rijkswacht viert heel zeker ook Oude jaarsavond, weerde hij zelfzeker af. Ja, verleden week. Kerstavond, ia hier nog bezoek geweest voor u. En? 't Was dicht bij de twaalven ala ze binnenstuikten, omdat ze meenden dat ge die avond wel komen zoudt. Maar wat kunnen wij zeggen, we weten zelf niets; daarbij, een haas moet men ln vlakke veld pakken, gekscheerde vader. Maar 't blije weerzien schudde alle vrees en zenuwachtigheid af... De lepels en borden werden bovengehaald en het duurde niet lang of de ontdooiende stem men van het Vermeylengezln wisten de gewenste stemming op te wekken. derbrak moeder hem, ik ben blij, dat ge in ons midden zijt, zonder u ware het geen Oudejaarsavondfeest geweest. Gaat ge dan teruglopen? vroeg Ka- reltje, met een volle lepel warme pap ln z'n mond. Dat is dan gelijk in de gewij de geschiedenis; Na de besnijdenis komt toch de vlucht naar Egypte, de vlucht voor de boze Vorst Herodes, die alle kin- derkes zou vermoorden. Zwijg, Karei, zei moeder. Maar ze verstond het. Toen de tafel afgeruimd, was, kwam vader Vermeylen terug. HIJ stampte de sneeuw van zijn kloefen en zei dat het goed aan 't vriezen was. Ik was langs de dreve gekomen, zei Gust. Dat had ledereen kunnen zien, ant woordde vader langs zijn neus weg. Mogen we nu de keerskens aanste ken, vroeg Rosa aan moeder. Eerst de afwas, kind, en dan de nieuwjaarsbrief. Een half uur later zat het gezin Ver meylen rond de versierde tafel. Vader en moeder zaten bij de zacht gloeiende stoof, met tussen hen belde de oudste, die zijn pijp had opgestoken en begon nen was met de vertelling van zijn lange maanden afzondering. Vader luisterde kalm; hij had alle deuren gegrendeld en alle lichtkieren en -spleten toegestopt. Geen kwaad oog mocht noch kon van bulten uit de vrede van deze Oudejaars avond verstoren. Allen luisterden naar de gonzende stem van Gust en staarden onderwijl ln de pinkende kaarsvlamme tjes, die het tooisel van de opnieuw aan gestoken- Kerstboom verzilverden. De meisjes Roza en Mietje lazen hun nieuwjaarsbrief. Na deze inzet vroeg Gust plots: Waar is mijn trekorgel? Ook dét was voorzien. Het Instrument stond klaar onder de Kerstboom. Karei reikte het de broer aan, die zijn pijp op het ovenblad neerlegde. De gezichten der Jongens klaarden op, toen de eerste tonen der vreugde de boe- renkeuken vervulden. Moeder pinkte een traan weg, wijl vader traag een grote trek aan zijn pijt deed: de bende wm voltallig er heerste vreugde, geluk ln huls. Pannekoeken en wijn kwamen boven. Vader was kalm, moeder kuierde ln de vreugde. Het was een heerlijk avondfeest, echt gemoedelijk: huishoudelijk toch ao warm. Men vierde er de verloren zoon... de vreugde deed hen niet verder denken. j m OE Gust het aan boord legde, ba- LJ hoort tot de vele naoorlogse raad- I JL selen, maar hij bleef uit «hun» J handen. In het boerenbedrijf was er werk, eten en onderdak te vinden, zonder een bewijs van burgertrouw; een boer vraagt geen papleren, alleen een paar sterke armen, en dat had Gust Vermeylen. Drie personen gekwetst AAR de najaarsavonden brachten «li meer vrije tijd bij... meer tijd 1 JL J tot nadenken. Naarmate het Jaar V» vorderde, voelde Gust de afzon dering zwaarder wegen en werden de banden, die hem sterker dan voorheen aan de zijnen bonden, door een onzicht bare hand sterker toegesnoerd. Laat op 't Jaar 't Was einde December viel de eerste sneeuw en legde op de lande rijen een sluier, waarin de Kerst- en Nieuwjaartijd zich zo aantrekkelijk weet aan te kondigen. Gust onderging deze betovering en ver gat alle voorzichtigheid, waarmede hij maandenlang zijn isolatie had ommuurd. Zijn besluit kreeg echter vaste vorm, Kerstdag en Nieuwjaar wou hij bij de zijnen doorbrengen. Bij het kruisen van ec*i motorijder en een auto deed. ziclj op .de Wezel- hoek een zwaar verkeersongeval voori Drie personen werden gekwetst, waaronder twee zeer erg. De 13-jarige Rosscel Jenny moest aan de Brouwerijstraat de. Staats- baan over en liet eerst nog een per sonenauto voorbijgaan. De baan over lopende, werd ze omvergereden do >r motorijder Verfaille Gust, wonend» te Meenen en komende uit deze rich ting. Het meisje werd ver wegge.ilin- gerd en bleef bewusteloos liggend ihr R. Slosse, die op de duozittiugj zat, werd door de schok van het] voertuig geslingerd en met h.et hoota tegen een arduinblok geworpen. Belde gekwetsten werden onmid dellijk ln een naburige woning bin nengedragen, waar een geneejheer de eerste zorgen toediende. Naer een heelkundige kliniek over gebracht, stelde men vast dat dhr Slosse een zware schedelbreuk had opgelopen cn over gans het lichaam erg was gewond. Het kleine meisje wa» erg gekneusd aan het hooi'J, Hier oolc vreesde men voor schedel breuk. De schouder was eveneen» gebroken. Na veel hotsen en botsen wa» de voerder Verfaille op zijn'nio- tovoertuig kunnen blijven, maar wa» de linkerwijsvinger gebroken. Bij het einde van het Jaar heeft men in bevoegd8 kringen een tabel samengesteld die de gunstige evolu tie van de waarde van onze frank t. o. v. de vreemde muntwaarden dui delijk aantoont. Inderdaad, wanneer we overwegen dat de officiële koers van de dollar 43,33 Belgische frank bedraagt, doch ln de eerste helft van 1946 nog 85 fr. waarde had, om te dalen tot 48,25 fr. In December 1947, dan mogen we spreken van een gunstige evolutie. Een zelfde beweging van de waar de van de frank werd vastgesteld t. o. v. de Zwitserse frank. Officiële koers: 10,1275 fr.; eerste helft 1946: 26,80 fr. en December 1947: 12,50 fr. De revalorisatie komt nog sterker tot uiting bij de vergelijking met de Engelse pond." Terwijl de pariteit van het pond 176,625 bedraagt, had het de eerste helft van 1946 nog 226 fr. waarde. Deze was in Decem ber 1947 echter tot ver beneden de officiële koers gedaald, nl. tot 116 fr. Zondagmorgen vonden de ouders het 4-maanden oud wichtje dood in zijn bedje. Het huisgezin Vanhallewijn Alb., 'welke slechts sedert enkele dagen in de Boczingestraat was komen wonen, was Zaterdagavond, ten gevolge de verhuizing, iaat op de been en ging slechts gaan rusten tegen midder nacht. Hun jongste kindje, 4 maan den oud, was vrolijk en liet geen te ken _van ziekte of onpasselijkheid. Zondagmorgen vonden de ouders het wichtje dood in zijn wieg. Een bij-, geroepen geneesheer jkon slechts de dood vaststellen. ONRUST zat in hem. Sedert maanden leefde hij als een opgejaagd stuk wild dier, dat elke menselijke aanwezigheid vlucht. In elke vreemde blik vreesde hij een verraad. HIJ had zijn dorp en de zijnen verlaten, toen de eerste vredes- losbarstingen van wat men het volks geweten noemde, over de parochie neer kwamen. De engel der wrake was des nachts voorbijgekomen en had de deur van het ouderlijk huls geschandmerkt: het hakenkruis was bestemd voor de oudste van de Vermeylen's, die een Jaar bij de Vlaamse Wacht was geweest. Hij had tegen de zijnen gezegd: «Ik wil uw leven niet vergallen... ik ga weg...» Naar waar naartoe Gust? had zijn moeder hulpeloos gevraagd. Hij zal zijn plan wel trekken, zei vader Vermeylen. En Gust had op een nacht het dorp verlaten en sedert maanden zijn plan getrokken. Van thuis wist hij dat de gendarmen hem op de hielen zaten en dat de veiligheid zelf 't kotje onderste boven gekeerd had, op zoek naar be wijzen. Maar Gust was 'n vinnige klep per en wist alle sporen uit te wissen met de ervarenheid van een pensejager. Tijdens de volgende maanden kwam af en toe een vreemdeling bij de Vermey len's aankloppen en zei dat Gust het goed stelde. Meer niet. Voor moeder was y ERSTNACHT viel niet meê. De boer Lf en boerin der hoeve, waar Gust als i\ ondergedokene leefde, waren be- V slist zelf naar de middernachtsmis de eerste sedert zovele Jaren terug te keren. Ge moogt u toch nergens tonen, zei de boerin tegen Gust, blijf dan op 't hof en zorg voor alles. 't Was hem een klap in 't gezicht, deze waarschuwing trof hem als een verwijt. Goed zei Gust, maar met Oudejaars avond trek ik er toch van door. 6ILVESTERDAG brak aan en 't don kerde reeds. Hij had zijn voornemen uitge voerd. Achter hem lag thans een marsch van zeven volle uren en nu hij door 't kreupelhout de scherpe silhouette weerzag, voelde hij zich fris en opgewekt. Op zijn lange weg had hij ma,ar één le vende ziel ontmoet; daarbij, wie zou In deze rustige vooravond van Nieuwjaar zijn spoor opzoeken? Gust voelde zich vol van een gevoel dat hem feestelijk en vre dig doorwarmde. Aan de bosrand doorpeilde hij de deem stering, die over het vlakke veld hing en hem van de bekende tuinhaag scheidde. Geen schaduw bewoog. Rustig volgde hij 0ADER Vermeylen zei dat hij nog even 't veld inging, en dat men de deur achter hem mocht op slot doen. Toen hij buiten was, iel moeder: Hij is niks gerust, ik zie dat, lk ben zeker dat hij uw voetsporen in de sneeuw is "gaan uittrappen. Meisje en jongens lachten luid en ook Gust zat lachend op de hete pap te blazen. Ik kon toch deze Oudejaarsavond niet laten voorbijgaan zonder... Gij hebt goed gedaan, jongen, oa- BELGIE HOUDT DE PORTUGESE VIS-INDUSTRIE RECHT Zonder België zou de Portugese visconservenindustrie een geweldige crisis doormaken, aldus wordt uit Lissabon gemeld. Op een totale uitvoer vaa 2.992.838 kg. sardines ln blikjes, voer» de België, ln de maand Septembef 2.279.688 kg., hetzij 76 ln, en b». kleedde aldus de eerste plaats. Ita» 118 komt op de tweede plaat* iü«4 slechte 96.309 kg, IN de schemering van de nacht verliet Gust de zijnen. Het afscheid was harder dan ooit geweest Het scheen hem toe, dat hij zich moest losmaken van een droom, die hem hardnekkig bleef

Het Wekelijks Nieuws (1946-1990) | 1948 | | pagina 2