De nieuwe Hiliman Minx 1943 (Jit 't Wervikse Laatste Berichten KEMMEL MEESEN WIJTSCHATE PLOEGSTEERT SOCIALE WETGEVING Te koop: ALLE MATERIALEN in okkasie: Nieuwe schikkingen voor de Sociaal Verzekerden en Leden van Mutualiteiten. UIT IEPER GELUVELD GELUWE GAR. Sl CHRISTOPHE GARAGE DEVOS Rijselsleenweg 48, IEPER Cass-elstr. 62, POPERINGE Tel. 685. Tel. 458. VRACHTWAGENS COMMER EN KARR1ER DE KAMERS VAN HANDEL EN NIJVERHEID DER PROVINCIE WEST-VLAANDEREN PROTESTEREN HANDELSREGISTER W. S. leper BOEZINGE ZUIDSCHOTE KATTEFEEST 1948 LANGEMARK POELKAPELLE C. S. leper UIT WERVIK ZITDAGEN C.V.P.-MANDATARISSEN STAD IEPER BESELARE VOORMEZELE Jaarlijks PAARDENFEEST EN PRIJSKAMPEN OP ASSENWOENSDAG 11 Februari '48, om 9.30 u. stipt, VERLOREN GEVRAAGD HET WEKELIJKS NIEUWS gezegden wat platter. In de narren- praat, vooral in het naspel kwar.i de tendenz wat te sterk tot uiting, hoe zeer ook de vergoelijkende glimlach jes trachten te milderen. Wat betreft de spelers, kunnen we het werkelijk nog niet uitmaken wie ons het meest imponeerde, de dom ste der dommen, of de fijnste der fijne narren. Werkelijk twee die er mogen zijn. Hoezeer ook de anderen hun best deden, willens nillens bleven I ze in de schaduw van die Big two Onmiddellijk moe'en we hierbijvoe- j gen dat zowel taal als spel bij allen over 't algemeen zeer verzorgd wa- i ren. Eervolle vermeldingen verdienen hierbij zeker de stadsproost, de hek sen en de magere De verschillende decors waren prachtig ineengestoken en getuigen van een grote durf en vaardige hand. I Het ballet der heksen werd zeer mooi uitgevoerd en het epen doekje dat de spelers hierbij mochten in ontvangst nemen was ten voile ver-1 diend. Het geheel verraadde ons dat men er hard aan gewerkt had en een zeer stevige regie. Zonder overdrijven mo- gen we gewagen van de beste lief- li ebbers-qp veering die we dit seizoen in onze stad reeds zagen. Eindigen we dan maar met een van I de fijne spreuken die de nar zo langs zijn neus weg verkochte: <i 't Staat geschreven en gedrukt, Men moet krabben waar dat 't j...» DURENDAL. K.N. S. Door onvoorziene omstandigheden gaat de opvoering van Georges en Margaretdoor de K. N. S.-Ant werpen, niet door op Dinsdag 10 Fe bruari, maar wel op Dinsdag 24 Fe bruari, om 8 uur, in de Stadsschouw burg. CRESCENDO Op Zondag 8 Februari, te 5.30 u., en Maandag 9 Februari, te 7.30 u., voert de toneelgroep Crescendo van de Kruisstraat op: «Hoera! Wij Trouwen! Locatie als naar ge woonte. We vernamen verder dat op Zon dag 6 Maart, een Passieavond gehou den wordt door de bekende voor drachtkunstenaar Antcon Vander- plaetse. Gaat deze prachtige avond door in de zaal cp de Kruisstraat of... zou de schouwburg voor derge lijke avond niet beter passen? Na Pasen opvoering van de revue: Laat U niet beetnemen j z. b.. b. v. Voormezele. i Overlijden. Leiorg Adelaide, 82 j., wed. Tahon Henri. Beweging der bevolking in 1947. Geboorten: 9 in de gemeente en I 7 in 't Moederhuis te leper; samen 16. II Huwelijken: 6. Overlijdens: 10. Middenstand. Op Vrijdag 30 Januari greep in het Hotel Delobel, te Kemmel, een eerste samenkomst plaats van de afgevaardigden uit de middenstand van Kemmel en de omliggende ge- meenten: Westnieuwkerke, Dranou- ter, Loker, Wijtschate en Wulver- gern. Een vijfentwintigtal afgevaar digden waren samengekomen en, al hoewel hun geduld wat op de proef werd gesteld de heren sprekers waren langer dan voorzien weerhou den in Abeele toch werd dit ge duld ruimschoots vergoed. In een meeslepend betoog zette E. H. Fruytier, Provinciaal Proost, de noden van de middenstand uit een en de dringende noodzakelijk heid van een sterke organisatie. Iedereen was hiermede volmondig akkoord. Uit iedere gemeente werden en kele bestuursleden aangesteld en een 1 algemene vergadering kan thans I reeds aangekondigd worden voor i Zondag 15 Februari, in hetzelfde lo kaal, te 10.30 uur. Ook Heer Eisen gaf er een korte, maar inslaande uitéénzetting over 't maatschappe lijk dienstbetoon dat in de schoot van het gewestelijk sekretariaat werd ingericht. Al de aangeslotenen kun nen te Poperinge gratis van deze diensten gebruik maken. Er is meer: ook te Kemmel zelf zal er maande lijks een zitdag gehouden worden, die later zal bekend gemaakt worden. Burgerstand. Geboorte. Kommens Rita, d. v. Julien en Plantefeve Bertha. Uitreiking der Compensatiebons. Dinsdag 10 Febr. in de namiddag van 14 tot 17 uur. Toneelavond Meesen-Vooruit Zondag 8 Februari, heeft een der de opvoering plaats van de operette In de Hommelpluk door Sm. Ser- roen en Lietaert, gevolgd van de Franse Klucht LeS deux Timides Gordijn stipt te 15 uur. Daarna Groot Dansfeest. Gewestelijke Paardenkwekersbond. Op Donderdag 12 Febr. te 14 uur wordt door de .Gewestelijke Paarden kwekersbond, een bijzondere merrie keuring gehouden op de Marktplaats te Meesen. Aanbestedingen. De Openbare Aanbesteding der werken aan de Gemeente Jongens- en Meisjesscholen, heeft plaats te Brugge op 23 Febr. te 11 u. in het Kantoor Stedengebouw, Beenhouwer straat 14. Plans en lastenboek te verkrijgen bij dhr H. Viaene, Vanden Peeren- boomplaats 47, te leper. Prijs 75 frank. Uitreiking der Compensatiebons. Maandag 9, Dinsdag 10, Woensdag 11 en Donderdag 12 Febr., 's voormid dags, v. 9 tot 12 u., uitreiking der com pensatiebons Februari-Maart tegen voorlegging van de rantsoenkaarten en de ruilingscoupons. Aanrijding. Aan de Ieperhoek, (scheiding Wljt- schate-Meesen) had een botsing plaats tussen de auto bestuurd door A. De- vroedt uit Ploegsteert en de perso nenwagen van G. Kindt, uit Waasten. Openbare verlichting. De werken der openbare electrische verlichting, die aangevangen waren in de Waastenstraat, moesten bij gebrek aan materiaal onderbroken worden. Landbouwers, Aannemers! gegolfde platen, baddens, planken, deuren, water-, uaplite- en vergaar bakken, waterfeidingsbuizen, water- stenen. barakken, enz. Alles in alle afmetingen. Voor bezichtiging, aankoop of inlichtingen zich wenden bij: BAILLEUL JULES, (c-5920) Poperingestr. 6, Dikkebusch. lijk secretariaat in verband met het maatschappelijk diensbetoon. Volksvertegenwoordiger Lefère sloot zich aan bij vorige sprekers, beaam de ten volle hun woorden en dringt aan opdat zou voortgegaan worden op de ingeslagen weg. DAVÏDSFONDS De Heer Vermander, muziekcriti cus, uit Roeselare zal Dins. jg e.k. 10 Februari voor de afdeling van het Ieperse Davidsfonds optreden in de feestzaal van het St Vincentiuscolle- ge, met het onderwerp: Wagner voor oningewijden Davidsfondsledea betalen 3 fr.; nlet-leden 5 fr. NAAR HET VERRE M1SSIEVELD Dezer dagen hadden we de gele genheid E. P. Justinus. ongeschoeide Karmeliet, te ontmoeten die binnen kort terug naar de Missies van Tra- vancore vertrekt. Pater Justinus is feitelijk een Kortrijkzaan van ge boorte, want hij zag er het levens licht op 4 April 1900. Zijn wereldlijke naam is Antoon Speybrouck. Hij is de broeder van de Vlaamse kunste naar Jos. Speybrouck. Dat Pater Jus tinus voor de Ieperlingen geen onbe kende is komt door het feit dat hij vooraleer naar de Missie af te reizen enkele jaren In het klooster der Pa ters Karmelieten te leper vertoefde. Hij reisde voor de eerste maal af in April 1933, en schonk er zijn beste krachten tot kerstening van de hei denen. Toen hij na veertien jaar uit zijn verre missiepost van Peringa- mala terugkeerde was hij vermoeid door de zware arbeid; thans is hij in zoverre opgeknapt dat hij toeko mende maand terug zal vertrekken. Eerst was de afreis aangekondigd voor begin Februari, doch thans kwam het bericht binnen dat hij in Maart zal scheep gaan De datum werd nog niet vastgesteld, gezien dit afhankelijk is van de afreis van de boot. We wensen Pater Justinus een vruchtbaar apostolaat. Degenen die zijn werk willen steu nen worden vriendelijk verzocht hunne gift te richten aan Pater Jus tinus, Karmelietenklooster, leper. VOORZITTER VAN DE VUUKKRUISENBOND OVERLEDEN Vrijdag deed het bericht de ronde ln stad dat de Heer Arthur Baert, echtgenoot van Mevrouw Mathilde Lepla, op straat een beroerte had ge kregen. Hij werd naar zijn woonst overgebracht. Hij stierf den 31 Ja nuari 1948 na ontvangen te hebben het H. Oliesel en werd Woensdag be graven. Hij werd geboren te Wulver- gem op 23 Februari 1890. was oud- strijder 1914-18, was sedert enkele jaren Kantonale Voorzitter van de Nationale Vuurkruisenbond, werd vereerd met het vuurkruis, het oor- logskruis met palm. de overwinnings- en herinneringsmedailies, gedeco reerd met het nijverheidsereteken 1* klas wegens 35 jaar trouwe dienst bij de maatschappij Singer. Het Ministerieel Besluit van 15 Oc tober 1947 dat de voorwaarden be paalt voor hospitalisatie, behandeling in klinieken, hospitalen, moederhul zen en sanatoria, is met 1 Februari in voege gekomen. De nieuwe schikkingen duiden in alle bijzonderheden aan de prijzen toe te passen voor verblijf, heelkun dige tussenkomst, consultaties met specialisten, alsook de baremas toe te passen voor sociaal verzekerden en leden van mutualiteiten. De belanghebbenden zullen met ge noegen vernemen dat de keus van huisdokter, specialist, oogmeester, heelmeester, vrij is. Ook mogen zij zelf verkiezen het gesticht waai' zij begeren opgenomen te worden. Dit is een voordeel dat met veel genoegen zal vernomen wor den door de familieleden der zieken, (die zo geen verre en kostelijke rei zen zullen te maken hebben om een bezoek te brengen aan de gezins- en familieleden die verplicht zijn een tijd in een ziekenhuis te. verblijven, De nieuwe Rijkswacht. Het bouwen van het nieuwe rijks wachtgebouw werd toegewezen aan dhr M. Berghe van Komen en zal opgetrokken worden ln de Armen- tiersstraat, recht over de brouwerij Vanuxem. De aannemer wacht op de toelating van de Ubanlsatiediensten om het werk aan te pakken. Burgerstand Januari. Geboorte. Pierpont Bernadette, d. v. Remi en Sansen M. Huwelijken. Buyse Robert, land bouwer, Geluveld, en Willems Paula, landbouwster, Geluveld. Overlijdens. Coudron Henri, 51 j„ echtg. Brouck Maria, De- jonghe Adelaide, 57 j., echtg'. Julien Dekyndt. Temperman Marcel, 21 j., z. v. Hemd en Louage Hélen*. Volksbeweging' 1947. Geboorten: 28. Overlijdens: 14, Aangekomen: 49. Vertrokken: 43. Huldig bevolkingscijfer: 1.451, of een aangroei van 20 eenheden. Jaarlijkse Biddag. De Jaarlijkse biddag gaat door op Zaterdag 14 Februari. Hoerengilde. Een bijzondere vergadering zal ge houden worden in 't gewoon lokaal bij M. Carlier, op Maandag 9 Febru ari te 6 uur. Dagorde: Spreekbeurt door Veearts Loncke die zal handelen over de vee stapel en veekweeksyndicaat. A. C. W. Zondag 11. werd voor 'n nokvolle zaal uitleg verstrekt nopens de on derhandelingen betreffende het loon der grensarbeiders. Alle aanwezigen waren ten zeerste voldaan en dé gloedvolle bewoordingen van deze flinke sprekers, gevolgd door 'n prach tige tombola waaraan niet minder dan 60 prijzen verbonden waren, zal stellig de moeilijksten hebben bevre digd. De duivengilde viert. Verleden Zondag had de duiven- gilde «De Hoop» een feest op touw gezet in de Feestzaal Alfons Dessein. Gezellig samenzijn, muziek en dans, tombola De opkomst was buitengewoon. Zelden kende een feest zulkdanige volkstoeloop. Het jonge goedje begaf zich aan den dans... de vrouwtjes van de melkerssloegen van op het balcon de wemeling gade... de ouderen waren luidruchtig' aan het kaartspel en de pintjespakkers hadden ook hun gading! De reuze tombola interesseerde nochtans ieder een. Menige mooie prijs werd met grote vreugde ln ontvangst genomen. Gans de avond was het volle bak en er heerste een geestdriftige ^stem ming. Te 11 uur werd het feest ge sloten... voor velen wel te vroeg, maar alles op tijd en stond is de beste regel. Toneel. Wilt u eens drie uren hartelijk lachen? Kom dan naar de feestzaal Alfons Dessein, op Zondag a.s„ te 17.30 uur of Maandag 16 Februari, te 19.30 uur. De Toneelgilde Onder Ons voert opIn de Radiokluchtspel in 3 bedrijven. Ingangskaarten aan 15 'en 10 fr.. op voorhand te bekomen: Wervikstraat 34. Hydraulische remmen Versnellingen aan stuur Goede baanhoudlng Ruime plaatsen Vier deuren 7 Fiskale P.K. Vraagt INLICHTINGEN en DEMONSTRATIE aan de Officiële Agentschappen der Personenwagens HILLMAN SUNBEAM HUMBER. AGENTEN DER STREEK: hangers zullen tevreden stellen. De Juniors reizen naar F. C. Roese lare en de Reserven naar W. S. Hout hulst. Mochten ze op wat minder plaatsvervangers dienen beroep te doen dan verleden week het geval! Knapen en Scholieren betwisten on derling een vriendenmatch te 10 uur op het Augustinusveld. R. II' Prov.W. leper - Ingelmunster 1-0 IIP Spec.: C. S. leper - W. S. leper 4-1 Jan.: W. S. leper - A. Moeskroen 2-2 De bezoekers kiezen windvoordeel, hetgeen hun toelaat de eerste aanval len op te bouwen, doch de beide aan- valslijnen krijgen met flinke doelwach ters en goede verdedigingen af te re kenen! Een reuzenkan3 wordt door twee S. V.-aanvalIers gemist wanneer ze alleen en voor open doel komen te staan. Aan de andere zijde kan een schot van Carrein kansrijk door de be zoekende doelwachter onschadelijk worden gemaakt. Het windvoordeel be zorgt Ingelmunster lichtjes meerder heid, maar een beste White Star-ver dediging blijft hunne aanvallen 'de baas en de rust komt opdagen met een scoorloze stand. Met den nieuwen opzet i3 het W. S. die met wind in de zeilen ten aanval trekt. Enkele hoekschoppen brengen geen aarde aan den dijk en het is op een verre voorzet, met een tussen komst van Claeys en Ennaert, dat den bal het ledige doel van Ingelmunster binnen loopt. Hierop volgde een beko geling op het doel van S. V. Ingelmun ster. Op een trekker van Ennaert kan de S. V.-doelman met een uiterste re flex het leder voor zijn netten stoppen en met nog enkele uitvallen der bezoe kers die nog wat herrie aanbrengen voor het W. S.-doel, wordt het einde van deze ontmoeting bereikt, met een nieuwe puntenaanwinst voor de White Star-ploeg'. De B-ploeg liep bij Cercle een 4-1 nederlaag op. De zege van Cercle valt gemakkelijk te begrijpen wanneer op het laatste nippertje Vierstraete, La- maire, Wallaert en Tresy J. belet ver klaarden. De Juniors, tegen A. A. Moeskroen, haalden, het tot een gelijk spel (2.2). De rust werd met 2-ü voorsprong be reikt. In de tweede hélft doelde een W, S.-achterspeler op misverstand in eigen netten en Moeskroen doelde via de zijpaal een tweede doelpunt, waar door ze op een gevleide manier den halven inzet veroverden. Zondag a. s. doen nze A-mannen de verplaatsing naar F. C. Knokke, die op het Minnelein een 3-1 nederlaag op liepen. De laatste uitslagen der kust- mannen zijn opvallend en het zal moeite ko3ten voor de White Starboys iets van den inzet uit Knokke los te krijgen. lie B-ploeg krijgt Wervik op bezoek en kan, indien se voltallig optreden, hun actief met twee punten vermeer deren. De Juniors gaan naar Lowingen, de ploeg die on3 juniorselftal de eerste nederlaag bezorgde. Jongeren, laat U niet beetnemen... en het beste! Burgerstand Januari 1948. Geboorte. Deleu Denise, d. v. Daniel en Irma Maerten. Huwelijken. Vandenberghe Geor ges en Estellina Barra, b. v. Boezinge. Indevuyst Marcel, Elverdinge en Vanmeenen Gerarda, Boezinge. Overlijden. Phlypo Eugeen, 35 j., fabriekwerker, echtg. Gadeyne Ma deleine. Huwelijksafkondigingen. Mar- key Omer, beenhouwer, Noordschote, en Maria Clarys, z. b., Boezinge. Bultynck Emeric, slachtersgast, Boe zinge en Godelieve De Beer, fabriek werkster, Woesten. Depestele Char les, landbouwer, Boezinge en De- witte Marcella, landbouwster, Zu«i- schote. Maddelein Jules, landwer- ker, Boezinge en Mulle Madeleine, huishoudster, leper. A.C.W. Vrijdag 13 Februari, te 19 uur, jaarlijkse algemene feestvergadering bij M. Behaeghel. Heer Volksvertegenwoordiger Je rome Stubbe komt er het woord voeren. We nodigen iedereen uit om te komen luisteren. Ook is er eén kosteloze tombola voor de aanwezige leden. De acht Handelskamers van d« provincie West-Vlaanderen: Brugg», Kortrijk, Veurne, Moeskroen, Oost ende, Roeselare, Tielt en leper. Gezien het schrijven dd. 14-1-4» van de Nationale Federatie der Ka mers voor Handel en Nijverheid van België, aan de Heer Minister Du- vieusaert, Tekenen krachtdadig protest aaa tegen de wijzigingen die men zon pogen aan te willen brengen aan h«8 voorstel tot- wetsontwerp, betreffen de de hervorming van het Handels register, zoals dit werd voorgesteld door de Studie-Commissie, die door het Ministerie van Economisch# Za ken gelast werd deze wetgeving UW te werken; Gezien deze wijzigingen tot gevolg zouden hebben: 1" aan de Kamers.van Koophandel de taak te ontnemen die voor hea voorzien werd in de werking van hols Handelregister, en die hun, normaal, zou moeten toekomen, 2" aan de Nationale Federatie der Kamer voor Handel en Nijverheid van België het houden van een Cen traal Register te ontzeggen, Steunen ten volle de besluiten van de Nationale Federatie der Kamera voor Handel en Nijverheid van Bel gië, waarbij de Heer Minister wordfc verzocht het systeem, voorgesteld door de Studie-Commissie, in zijn geheel in zijn wetsvoorstel over te nemen; Herinneren er aan, dat de wel doordachte voorstellen van de Studie commissie op essentiële grondslagen berusten: 1" de wijziging van Titel I van da Wet van 15 December 1872, aan da ambachtslieden het begrip van han delaar toekennend, 2" het Wettelijk Statuut van da Kamers van Koophandel, 3" de hervorming van het Handel- reaister; Verklaren éénparig dat deze maat regelen een juist-omlijnde en homo gene eenheid vormen, die ln haar geheel aangenomen of verworpen moet worden. ROUW3ERICHT Mathilde Lepla, zijn Echtgenote; André Baert; Andrea Baert; Roger Baert, zijn Kinderen; Mevrouw Weduwe Charles Baert-IIil- lebrant, zijn Moeder; De Familiën Baert, Hiliebrant, Leuri- <lan, Lepla, Ache en Dumoulin, melden niet diepe droefheid doch met kristene gelatenheid het pijnlijk en onherstelbaar verliep dat zij komen te ondergaan door het afsterven van MIJNHEER ARTHUR-HENRI BAERT Echtg. v. Mevrouw Mathilde Lepla, geboren te Wulvergem den 23 Februari 1890, en haastig overleden te leper den 31 januari 1948, gesterkt door het H. Oliesel. Vrienden en Kennissen die hij ver getelheid geen rouwbrief mochten ont vangen hebben, worden verzocht dit als dusdanig te aanzien. (1.822) Deerniswekkend verbrand. Dinsdag avond was Lionel Vander - jeugd, weduwnaar, 53 j. bij zijn ge- buur, een garagist binnengesprongen. Hoe het nu juist kwam zal het on derzoek dienen uit te wijzen, maar het staat vast dat een naphte-ont- plofïing plaats greep waarbij Lionel deerniswekkend verbrand werd aan aangezicht en handen. Een bijgeroe pen geneesheer, oordeelde het nood zakelijk het slachtoffer naar het hospitaal te leper te doen overbren gen, daar de opgelopen brandwon den van ergen aard zijn. Protest tot verdere elecirificering' der Gemeente. In zijn laatste vergadering' van Maandag 26 Jan. jl. heeft het plaat selijk bestuur der C.V.P. van Poel- kapelle eenparig besloten protiet aan te tekenen bij het arrondlsses mentele bestuur te leper, tot aan- dringén en doorvoeren der algemene electrlficerlng onzer Gemeente. A.C.W.-V ergadering. O;} Zondag 1 Februari jl. hield het A.C.W. van Poelkapelle zijn algeme ne vergadering in de patronaatzaal. Z. E. H. Pastoor, proost dei- gilde, richtte het welkomwoord tot de me nigte. Daarna werd een brokje uit het dagelijks leven, door de jonge krachten, voor het voetlicht gebracht. Thans was het de beurt aan onze vriend Goudeseune Camiel, geweste lijke secretaris, die een zakelijke voordracht hield, waarin hij de in deling schetste van het A.C.W. en zijn afzonderlijke takken. De voor zitter van het syndikaat dankte daar na de spreker in aller naam. En het rumoer begon, toen de prijzen der prachtige tombola wer den bovengehaald. Een geestdriftige atmosfeer heerste in de zaal. Ieder een was voldaan en keerde in blijde stemming huiswaarts. Zoals de voorzitter ons zei: als 't God belieft, op Tweede Kerstdag a.s. volle, bak: grote toneelavond, met een prachtige tombola voor de leden. Goed zo, bestuur, doet maar uw best en zorgt goed voor uw leden; dat belooft! WEET GE... Dat het verheugend is vast te stellen dat films met hoog kunstge halte in onze stad bomvolle zalen lokken? Dat we zeer benieuwd zijn wat de eerste Ieperse toneelavond in de Stadsschouwburg ons zal brengen? Dat- de brede wegen die naar het nieuwe kerkhof leiden, toelaten de in aanleg zijnde graven gemakke lijk te bereiken? Dat het wenselijk ware, bij de uitreiking van de compassiebons, een tweede loket te openen? Dat men reeds begonnen is met het herstellen van de tweede kant der Meenenpoort? Dat er thans vooruitgang ge maakt wórdt met de elektrische ver lichting? BERICnT VOLKSTELLING Een afgevaardigde der stadsdien sten zal zich ter beschikking houden dei- inwoners van de stad voor het eventueel invullen der tellingsformu lieren, in het bureel der bevolking (Nr 5), tussen 10 en 12 uur, op Zon dagen 8 en 15 Februari. SINT JOZF.F'S KERK HF.R KARMELIETEN IEPER Negen Woensdagen van de II. Jozef. VIERDE WOENSDAG: 11 FEBRUARI. Van 6 tot 8.30 u.: Uitstelling van het Allerheiligste Sakrament. Te 7.30 u.: Mis met zang, offer, al gemene Kommunie voor een der wij ken van de stad. Levensongereptheid d. w. z. Zui verheid door F.. P. Idesbaldus. Daarna aanbevelingen, oefeningen, ze gen en lofzang. Broederschap van 't Heilig Kind Jezus van Praag. ZONDAG 8 FEBRUARI. Kleine Tombola: Te 2 u. vergadering in de kapel der Derde Orde, Patersstr. II* Prov.: E. Wervik - C. S. leper 4-0 IIP Spec.: C. S. leper - W. S. leper 4-1 Jun.: C. S. leper - Kortrijk Sp. 9-0 Neen! De zware 4-0 cijfers waarme de de A-mannen bij Wervik afgestraft werden, geven geen getrouw beeld weer van de match. Niet dat de rood- witten de nederlaag niet verdienden, maar de Werviknaren behaalden al evenmin een voldoende aantal goede punten om op zulke zegepraal te mo gen aanspraak maken. Alles stond in liet dominerend dekken der aanvallers: Hard en weg luidde de strijdleus der gastheren. Voor het overige mag de teleurstelling op de rug der spelers ge sehoven worden. Om de W-V toe te passen heeft Cercle de geschikte ele menten, beter dan voor om het even welk ander systeem, doch deze elemen ten zijn momenteel niet in conditie door een hreeuwend gebrek aan trai ning. De rest en al de afbrekende praatjes noemen we flauwe kul. Spe lers raskalen gemakkelijk over metho des die niet foeteren. Laat on - eens volgende vraag beant woorden: welke Cercle-speller ores- teerde te Wervik bevredigend? We hebben tevergeefs gezocht! Knoclcaert Leon was de minst slechte. Training, mensen! Sluiten we ons relaas met een kort verslag. Aan de rust leidde Eendracht met 1-0 door toedoen van Denorme G., terwijl tijdens- de tweede beurt de ge lijkmaker lang in de lucht hing tot Mailliard een te korte achterwaartse pas door D'Halluin in doel omgezet zag (2-0). Op hoekschop dikte Dhal- luin de voorsprong aan en 't was De norme die een laatste maal keeper C. Dumalin versloeg. Aldus kwamen de vier doelpunten van de outsides. Na derhand zou Beddeleem nog een penal ty verbeuzelen. Noteren we de afwe zigheid van keeper Dewulf, die door G. Dumalin vervangen werd, daar waar Meulebrouck G. laatstgenoemde als midvoor niet overtrof. x De Specialers namen schitterend re vanche over de nederlaag der heenron de en lieten hun gestemde stadsgeno ten geen zweem van kans (4-1). Devos (3) en Dccroix stelden keeper Tresy in het ongelijk. Zonder Vanbeselaere R. en Co hadden we het voorwaar niet ve rwacht. De Juniors deden het nog voortref felijker en versloegen een negental van Kortrijk Sp. met 9-0. Vandenbos- sche (5), Dedeurwaerder (2), Vynckier en Bonduwe volltrokken het vonnis. Zondag aanstaande 8 Febr. Laat ons hopen dat de A-ploeg de ernst van de toestand begrepen heb ben en ter gelegenheid van het bezoek van G. S. Middelkerke (15 u'.), alle aan- Nat. Mij der Belg. Spoorwegen. TREINEN AFGESCHAFT Vanaf 9 Februari e.k. worden volgend* treinen afgeschaft: Trein TA 9202 leper 20.35 Kortrijk 21.29 Trein TA 9203 Kortrijk 21.50 leper 22.49 Deze beide treinen werden sleohta sedert enkele weken ingezet en «taan niet vermeld in de laatst uitgegeven reisgids. Boerinnenfeest. Dit jaar heeft de plaatselijke Boer- innengilde er zich op toegelegd O. L. Vrouw Lichtmis feestelijk te vieren. Het werd ingezet Zondag avond met een toneelavond, dank de medewerking van De Zonnebloemenmeestal B. J. B. meisjes. Maandag in de Hoogmis te 8 uur waren veel aanwezigen en veel H. Communies. Met kaarswijding en pro cessie duurde het een uur. Daarna was er gezellig morgenmaal in 't Klooster. Smakelijke koekjes en lekkere koffie in de beste stemming, want er was mu ziek. Te 10 uur feestvergadering: keu rig verslag door de schrijfster JutÏT. Maria üeconinck", zang en klucht en een belangrijke voordracht door Heer De Leeuw uit Poperinge. Daarna nog wat muziek en reidansen, en... te 1 u. naar het feestmaal. Een volle zaal en fijne kost, met schone tombola. Wie zou er niet waterbekken. Van menig een hoorden we reeds: hadden wij het geweten?! Maar toekomende jaar ben ik er ook bi.i. Zoveel te beter. Moge lijks zullen de boeren daar een beetje aan helpen, doch... eerst voor hun zei ven zorgen, want 't schijnt dat het met Sint Eloy zo fameus niet was. Waarom? Ze worden toch zeker niet onverschillig, want dan lopen ze recht den dieperik in. Men onthoude goed: Eendracht maakt macht. Toneelkring De Zonnebloemen De opvoeringen Van de toneelspelen Artistenkind en Als Tente ver wacht wordthebben de toeschou wers ten volle voldaan. Klare en ver zorgde taal; goed ingestudeerd geba renspel; welgekozen kledij, 't geen vooral het vrouwelijk geslacht de ogen vleit, en ook do haarkapping door de kunstige hand van Vr. Agnes Pareyn- Buytaert, gediplomeerde coiffeuse. Kortom, tot in de minste puntjes in orde. De verdiensten van het welge- lukken komt alle speelsters toe en niet het minst de toneelleidsters, ook leidsters van B. J. B. en Boerinne-il- de, Mej. M. Castvyck en M. Deeoninrk, de voorzegster Juffr. Maria Van Slem- brouck, en... de muziekmaatschappij, die vooral in de soms vervelende tus senpozen, de zaal in goede stemming houdt. Proficiat! en hoe meer hoe liever. De Twee Michels Wie die namen hoort, komt reeds het water in de mond. Zo... wat ge duld, want 't is voor heden Zondag 8 Februari, te 19 u., in de Parochiale Feestzaal. Daarvoor zorgde De Vis- sersgilde die 't jaarlijks feest aldus heeft ingericht, en zijn medeburgers ervan iaat profiteren. Zorgt tijdig voor uw kaarten en bespreekt een voorbehouden plaats. Sportavond. Dat is nu aan de orde van den dag, en zo krijgt Boezinge ook zijn avond op Zaterdag 14 Februari, in de Paro chiale Feestzaal, te 19.30 uur. Gezien het groot getal renners en zeker geen onbekenden, belooft hét yoor een groot aantal sportliefhebbers. a. r. w. Algemene vergadering voor de leden op Zondag 15 Februari, 's namiddags te 17 uur. bij Vrouw Wed. Marcel De- gezelle, Dorpplaats, met vreemde spre ker. Middenstandsbond. Daar beweegt zich iets... er komt leven in. Reeds hebben enige voor mannen de koppen bijeengestoken, en roepen hunne medeburgers op voor Woensdag 11 Februari tot een algeme ne vergadering. POPERINGE. Zondag 8 Februa ri, Bestendig Afgevaardigde J. Stor- me. in -de Katholieke Kring ra» 9.30 tot 11 uur. Vrijdag 13 Februari, Volksverte genwoordiger J. Stubbe. in de Ka tholieke Kringvan 9.30 tot 11 uur, IEPER. Zaterdag 7 Februari, Se nator Mullie, in De Drie Koningen Grote Marlet, van 8.30 tot 11 uur. Bestendig Afgevaardigde J. 8tor- me, in Patrla van 9.30 tot 11 uur. Zaterdag 14 Februari, Volksver tegenwoordiger J. Stubbe, ln Pst- tria van 9.30 tot 11 uur. WERVIK. Zondag 8 Februari, Volksvertegenwoordiger F. Lefère, ln Volksbelang van 19.30 tot 12 uur. GELUWE. Zondag 8 Februari, Volksvertegenwoordiger F. Lefère, )n Werkerskring, van 9.30 tot 11 uur. LANDBOUWCOMICK IEPER-KEMMEL Zondagcursus Polyglott Franse Taal. Zondag had de plechtige diploma-uit reiking plaats, voorgezeten door den' Heer Burgemeester, en in tegenwoor digheid van de H.U. Bostijn H„ hoofd onderwijzer, en G. O. Fonteyne, orga nisator. Voliuakingscursus. Grootste on derscheiding: Van Isacker André. Grote onderscheiding: Masschelein Godel.; Misplon Fr.; Van Peteghem And.; Pype Jacq.; Huyghe Ant.; Meersseman P.; Pesseyn Ger. Cursus A 1947-48. Aantal leer lingen: 26: toegelaten: 15; geslaagd: 11. Grote onderscheiding: Deygers And.; Van Hautteghem And.; Bostyn Walter; Van Haverbeke J.; Cool M.; Goemaere Antonia. Onderscheiding: Huyghe Maria: Van Hautteghem Ma ria; Desseyn And. Voldoening: De- snouck Fr.; Muylle Ger. Proficiat. De Gilde Viert! Zondag vierde de Schuttersgilde Sint Sebastiaan! De nieuwe Koning, Heer Pol Van Belle, werd in de bloe men gezet! Met tamboer en vlag, gingen de leden hem afhalen. Na de gewone uitstap bij de vrienden, trok de stoet naar het lokaal De Vredewaar men de Koning op hartelijke wijze vierde met gedicht, geschenk en kan en glas. Verlenen van bouwvergunningen. Bij Kegentsbesluit van 12 December 1947, verschenen in het Belgisch Staatsblad van 23 Januari 194S, werd do gemeente Voormezele aangeduid om ordeningsplannen op te maken. Dientengevolge is het van heden af verboden te bouwen of af te breken, te ontbossen of het relief van de grond aanzienlijk te wijzigen door graven of aanaarden, zonder voorafgaande ge schreven en uitdrukkelijke toelating van de Minister van Openbare Werken of van zijn afgevaardigde. Burgerstand maand Januari. Geboorten. Sinaeve Bernard, z. v. Aloïs en De Cokere Germaine. Blootacker Gino, z. v. Albert en Leroy Agnès. Huwelijk. Ollevier Henri, fa briekwerker en Liefhooghe Adrienne, PROGRAMMA EERSTE PRIJSKAMP. Hengste Veulens van één jaar. 10 Prijzen: 75, 50, 40, 25, 25, 25, 20. 20, 20 en 20 fr. TWEEDE PRIJSKAMP. Hengsten van twee jaar. 8 Prijzen: 100, 75. 50, 25. 25, 25. M en 20 fr. DERDE PRIJSKAMP. Merriën van één jaar. 10 Prijzen: 75, 50, 40, 25, 25. 25. 20, 20, 20 en 20 fr. VIERDE PRIJSKAMP. Merriën van twee jaar. 8 Prijzen: 100, 75, 50, 715, 25, 25. 2# en 20 fr. VIJFDE PRIJSKAMP. Merriën van drie jaar. 6 Prijzen: 100, 80, 60. 25, 25 en 25 fr. ZESDE PRIJSKAMP. Merriën van vier jaar en daarboven. 8 Prijzen: 100, 80, 00, 25, 25, 25, 20 en 20 fr. VULPEN en PORTE-MINE ia blauw zakje. Terug te bezorgen te gen beloning: Boesehepestraat 48, Poperinge. (cC.915> VOLWASSEN EERLIJKE 1MEID, reeds gediend hebbend, bij katholiek huisgezin met 2 kinderen van 7 en 10 jaar, gesloten burgershuis. Goede behandeling' en schoon loon. Schrij ven of zich aanmelden: Koningsfr. 90. Oostende. <.0.9341

Het Wekelijks Nieuws (1946-1990) | 1948 | | pagina 5