Uit 'tleperse A. BONTE Worden dringend gevraagd LatsCste Berichten Uit 't Werviksê STAVELE OOSTVLETEREN ROESBRUGGE-HARINGE KROMBEKE ELVERDINGE AMERTINGE DE VAART IEPER-KOMEN Onze Volksvertegenwoordigers bij den Minister van Openbare Werken. L L E N G L A UIT IEPER g Op Zondag 14 Maart 1948 1 7' INTERNATIONALE 1 HARMONIKA- i WEDSTRIJD Landbouwers, Handelaars in Sproeistoffen r:fa- extar sandoz STOCK AMERICAIN Afslag van 10 tot 25 AFSLAG! AFSLAG! Kelder der Cinema FLORA Grote Markt IEPER Rijse'str. 42 ALLES NIEUW GOED Altijd 500 regenmantels in stock De kleine kroniek van Anna Magdalena Bach Puccini zelfde uitvoering als eerste werk. Geb. 110 fr. C. S. leper De Maatschappij der NAAIMACHINES BOEZINGE ZUIDSCHOTE ZONNEBEKE BESELARE GELUVELD KExMMEL WIJTSCHATE DIKKEBUSCH HOUTEM (leper) MEESEN BERICHT VAN OPENBARE AANBESTEDING FRIESTERSENOEMINGEPi NATIONAAL VERBOND DER WEGGEVOERDEN UIT WERVIK E. Wervik KRUISEEKE (Wervik) «HET WEKELIJKS NIEUWS Zatei'dag 6 Maart 1943. Blz. 5. i gebot* 51 op een vrachtwagen van mei!;- voerder Carpentier uit Proven. De wajren ctorfd op een dam, welke tussen taan en veld aangelegd is, met het achterste gedeelte op de tramlijn. "Wegens de mist kon de tramvoerder de vagen nie't opmerken. De botsing was hard. De tram werd swaar beschadigd, de vrachtwagen in minder mate. Gelukkiglijk werd nie mand gewond. Nog het Davitlsfonds. Verleden Zondag maakten we reeds melding van de komst van het Brugs Poppenspel in de patronag- of Paro- .hiale zaal der Nieuwstraat. Thans ;unnen we reeds met zekerheid mel- leu dat de vertoning stipt om 10 u. )egint. Prijzen der plaatsen: voor leden, Itoelen: 15 fr.; banken: 10 fr. Voor «iet-leden, stoelen: 25 fr.; banken: 15 fr. Het Watous Zangkoor. Het plaatselijk zangkoor, dat reeds menigmaal meerstemmige missen ten beste gaf, is thans druk aan gang om een nieuwe tweestemmige nffs m te studeren voor het hoogfeest van Pasen. Maatschappij De Liefhebbers v. het liggende spel Op Zaterdag 6 Maart, om 0.30 uur itipt, voor de potjeschieting, algemene vergadering voor de leden in het lo kaal, bij H. Loones. Werk van den Akker. Zondag aanstaande 7 Maart, te 2.30 uur 's namiddags in de zaal Oud-Ge meentehuis voordracht door de heer Depinois. Ter inleiding, voorstelling en wel- komwoord van de heer G. Dejonghe, nieuwe voorzitter der maatschappij. Alle leden worden dringend verzocht te willen tegenwoordig zijn. Met ons Muziek mee naar De leperse Handelsfoor. Het bestuur onzer Muziekmaatschap pij heeft besloten deel te nemen aan het feest der leperse Handelsfoor. Op Pasen te 2 uur, vergadering der maat schappijen aan dé Hij solpoort. Te 4 u. muziekconCert op het statieplein. Onterende Nederlaag te Aarsele. Watou loopt door eigen schuld een 11-0 nederlaag op. Na de incident- Ti ke match tegen F. C. Vichte en de rust van verleden Zondag, trokken we met twee invallers naar Aarsele en het werd er een meer dan verdiende lo kale overwinning. "Wat er aan onze opstelling of beter in de bovenkamer van onze spelers haperde, kunnen we maar niet begrijpen. Onze doelwachter verlamd als een echt leerjongen tja tussen zijn palen, miste de gemakke lijkste ballen. Do voorlijn marcheer de al even slecht en verkeek de mooi ste kansen tot doelen; kortom, het hele elftal geleek een echt kinderèlf- tal, dat de eerste begrippen van sa menspel en spel verband nog moert aangeleerd worden. Natuurlijk werd fcet voor Aarsele een doeltjeskermis. Zondag komt Rac. Lauwe, waarvan wij bij de heenmatch met 6-0 werden geiracktèerd. "Wissen de Eendrachters die schand vlek van Zondag laatst uit met een Klinkende overwinning? Ons tweede elftal trok naar Pope- TÏnge en verloor er met 6-3. Duiven rubriek. Ten gerieve der duivenliefhebbers van Watou en omliggende, geven we hier het volledig kalender der komen de duivenvluchten. al Boven Parijs. Ingericht met douhlagespel, leper Provinciaal: 9 Mei, Dourdan; 23 Mei, Orleans; 6 Juni. Tours, met bons; 4 Juli, Tours; 18 Juli, Dourdan (jongen); 25 Juli, Orleans (oude); 1 Oogst, Orleans, (oude); 1 Oogst, Dourdan (jongen; 16 Mei, Dourdan, bij Jules Vaseur, Rousbrugge, zonder doublage: 8 Oogst, Dourdan, drie verbond: Krombeke, Roesbrugge en Watou. Met jongen, zonder doublage. Omtrek: Abeele, Watou, Proven, Krombeke, S'- vv'e, Roesbrugge, Beve- rer> en Lei^e'?. Voor Tours zelfde om trek met Poncimre en Westvleteren. bl Beneden Parijs. Oude duiven: 4 Anril. Ar rasH April, Arras; 18 April, Breteuil; 25 April, Breteuil. 2 Mei, Arras; 6 Mei (O. H. H.), Bre teuil: 9 Mei, Breteuil: 12 Mei, Arras: 16 Mei, Arras; 23 Mei, Breteuil; 30 Mei, Arras; 6 Juni, Breteuil; 13 Juni, Arras; 20 Juni, Breteuil; 27 Juni, Bre teuil éii leervlucht uit Arras. Oude en jónge duiven afzonderlijk: 4 Juli, Ar.-as; 11 Juli, Breteuil; 18 Ju li. Breteuil. K.; 21 Juli, Breteuil; 25 Juli, Breteuil. K. en leervlucht uit Arras: 1 Oo^st, Breteuil. Oude en jongen: 8 Oogst. Arras; 15 Oogst, B'-eteuil: 22 Oogst, Breteuil; 29 Oogst, Breteuil; 5 September, Ar ras; 12 September, Arras. Inzet 2' Paasdag uit a Le Toucquet Zoals verleden jaar zulllen iedere week de uitslagen in liet Wekelijks Nieuws overgedrukt worden. De lief hebbers zullen eveneens de algemene Tangschikking door optellüng van pun ten, kunnen volgen en de strijd om het kampioenschap meeleven. Ongelet: Het koningschap voor jon ge duiven wordt gespeeld op 18 en 25 Juli en 8 Oogst. Het kampioenschap voor oude duiven op 25 April. 6, 16 en 23 Mei en 6 en 22 Juni. een biddende hulde aan den priester De rouw werd geleid door den Heer Jonas ICino en Familie. Uit bevoegde bron vernemen wij dat naar 't schoon gebruik bestaande te Krombeke; een gedenksteen aan den overleden priester inboorling in de Kerk zal aangebracht worden. Schoon volk dat zijn priesters eert. Bericht. Op Dinsdag 9 Maart, te 7.30 u., door toedoen van onze Boerengilde, wordt er 'n prachtige ontwikkelingsavond gegeven. Eerw-. Heer Dcfranc komt met zijn schone filmen over Vlaande ren, Amerika. Verenigde Staten en Ca nada. De vertoning wordt Begeven in de gemeentezaak De toegang is voor iedereen en vrij. Uitslag prijskamp. Manillen bij Georges Moerman. 56 deelnemers. 1. R. Slosse-C. Estienne; 2. M. Maerten-M. De Kersgieter; 3. R. Van- houtte-R. Boussemaere; 4. C. Butaye- C. Loor; 5. G. Depeser-O. Bianckaert. Burgerstand. Geboorte. Degrave Bertin, z. v. Marcel en van Lermyte Marie-José. Treffende Begrafenis. Op Maandag 1 Maart, werd brie venbesteller Maurice Jacob door zijn collega's ten grave gedragen. Talrijks brievenbestellers uit bet omliggende waren opgekomen om hun 43-jarige overleden werlunakkcr een laatste hul de te brengen. Aan het graf spralt Hr L. Warnez, postmeester, een tref fende lijkrede uit. Óp het graf werd een prachtige kroon neergelegd van wege zijn werkmakkers. Stierenkeuring. Op Zaterdag 6 Maart, hebben we de jaarlijkse stierenkeuring en prijskamp voor stieren, koeien en vaarzen, die ieder jaar een groot succes kent. Toe komende week geven we, zo mogelijk, de uitslagen. Slaap niet te lang! Vanaf Zondag 7 Maart zijn de Mis sen weer te 7 u., te S u. en te 10 u. Examen. In de loop van de maand Maart, wordt er in de provincie Weat-Vlaan- deren een examen ingericht voor veld wachter. De aanvraag moet ingediend worden vöór 10 Maart e.k. bij den Heer Gouverneur der provincie. - Na dere inlichtingen op het Gemeentesc- cretariaat. Openbare Boekerij. Daar de Missen voortaan een half uur vroeger gedaan worden, zijn de uitleenuren eveneens een half uur ver vroegd. Dus na de Mis van 8 u.: van 9 u. tot 10 u. en na de Hoogmis: van 11 u. tot 12u. snjvuwviraaA&iaftanMMft* RMMAMMM Burgerstand .Tanuari-Februari 1948. Geboorten. Develter Pierre, z. v. Albert en Roelstraete Bernadette. Martroye Gisele, d. v. Louis en Van- deeasteele Elisabeth. Schoonheyt Jean, z. v. Albert en Lcmahieu Made leine. Muylle Marnix, z. v. Ferdi nand en Hast Julia. Leys Miehei, z. v. Aehille en Vandevoorde Yvonne. Huwelijken. Tant André en Van- stvneseele Clara, b. v. Roesbrugge-IIa- li'w. Oyaert Cesar en Cormtte Ma a. b. v. Roesbrugge-Haringe. Overlijdens. - Cappocn Maria, on geil, wd. d. v. Edouard en Faes I.eonie. Yincke Marie, wed. v. Debulcke Ar thur. Roothaer Helene, echtg. v. Versehoore Jules. Tilmans Frans, z. v. Pierre en Pourcelle Germaine. Inhuldiging nieuwe feestzaal. Onze nieuwe muziek- en feestzaal tvog'üt zoals aangekondigd, met gro ten luister ingehuldigd op Zondag 7 Mmrt a.s. Halfvasten, en Maandag 8 Maart. Ziehier het programma: Zondag 7 Maart-Halfvasten Te 4 uur defileert onze maatschap pij. uitgedost met hun nieuwe kepi's door de gemeente. Te 7 uur 's avonds begint een luis terrijk bal dat verzorgd wordt door het befaamd orkest AndrexIn- komprijs 25 fr. Maandag is het de dag van de le den en ereleden. Te 19 uur Gezellige Bonte Avond. I- Deel: Plechtige inhuldiging van de zaal en uitvoering van enkele prachtstuk ken door onze maatschappij onder de bevoegde leiding van onze nieuwe bestuurder Heer A. Bataille, prof- iessor aan het conservatorium van Doornik. IT* Deel: Liederen, Dansen, Baletten. Lui- m ge Voordrachten, Klavierinter mezzo's, enz. Ieder erelid mag vergezeld zijn van zijn huisgenoten. Biljart. Hier volgt de algemene uitslag van het bekertornooi 2" katcgorie tussen Popsringe-Proven-Roesbrugge. Roesbrugge-Proven 3-4 Poperinge-Proven 1-6 Poperinge-Roesbrugge 4-3 Proven-Poperinge 6-1 Roesbrugge-Poperinge 7-0 Proven-Roesbrugge 4-3 Algemeen klassement: Proven 20 gew. m. Roesbrugge 16 gew. m. Poperinge G gew. m. Proven behaalt dus ook deze beker, froficiat. Nadienst. Hier was er op Din-sdag 2 Maart een nadienst voor wijlen Eerw. Heer Os- Wïld Doney, zoon van Frcdei-ik en Leon ie Kino, geboren te Krombeke, op 13-3- 1883 en overleden als pastoor van Wijtschate. den 23-2-1948. Krom beke eert zijn zonen priesters Dat bewees /lie borivollle kerk niet voltal lige gemeente- en kerke raad, met flin ke jeugdorganisaties in uniform, t Was Burgerstand Februari 1948. Geboorte. Guido Depuydt, z. v. Georges en Siinonne Vienne. Huwelijken. Valeer Nouvvynck, landb., en Maria Phlypo, z. b., b. v. Elverdinge. Kené Demuys, iandb., v. Westvleteren en Margaretha Nou- wynck, z. b., v. Elverdinge. Albert Nouwynck, treinbediende. v. Elverdin ge en Julia Baert, z. b., v. Vlamer- tinge. Overlijdens. Irma Flamand, 77 j., wed. v. L. Jolyt. Alois Landuyt, 82 j„ wed. v. Silvie Verfaillie. Ma rie Blomine, 74 j.-, echtg. v. Lazore Karei. Ongelukkige Enige tijd geleden deed Wed. Car- pent., Oude Ieperstraat, een val bij het overstappen van de tramweg nabij het huis van C. P. Met wat pijn zou alles wel goed aflopen... dacht men, maar toen de arm blijvende pijn ver oorzaakte, moest men zijn toevlucht nemen tot verder onderzoek, dat een armbreuk uitwees. Pensioen. Op Zondag 7 Maart zal er van 9 tot 12 u. zitdag gehouden worden ten gemeentehuize, om de pensioenbijdra gen te innen van de verlopen maand Februari. Uitslag prijskaarting. Een oude volksgewoonte die in de laatste jaren van haar pluimen ver loren had, schijnt terug te zullen her leven. Meer dan ooit zijn de echte kaarters in de weer. Ook Zondag 11. waren ze aan de slag in St-Joris bij M. Bianekaert-Vandeputte. Na har de strijd rangschikten de 64 deelne mers zich als volgt: 1. Vankreunkci- ven Jozef en Oestiandt André; 2. Lo- wagie André en Bertier André; 3. La- ti-uwe Roger en Tytgat Maurice; 4. Boullet Gaston en Oetslandt Albert; 5. Notredanie Gerard en Vanlèrberghe Gerard, v. Woesten; 6. Vanwatermeu- len Theofiei en Onraedt Maurice, v. Dikkebusch; 7. Baillieu Amand v. Re- ninge en Santy Gerard; 8. Boullet Je rome en Top Aehille. Aan allen pro ficiat! Werkongeval. A. Vann., Popevingestr., was bezig zware balken hout te verslepen. Plots kreeg hij zulk een "wrong in da len den, dat hij doktershulp moest inroe pen en verschillende dagen werkon bekwaam zal blijven. Sport. Voetbal. Zondag 11. deed Pope ringe onze mannen in het gras hijten. Toen het eindsignaal weerklonk we zen de bordjes reeds 6-0 in ons na deel. Onze beschouwingen kunnen kort zijn. Een ongenietbare match met meer ruziekreten dan echte sport. Iedereen die ogen heeft, zegt dat er weer een haar in de botev is bij onze mannen! Sommigen menen blijkbaar met de ernst van de- sport een loopje te mogen nemen! Niets is minder waar! Zelfs in de sport zijn ernst en toewijding eerste vereisten! Wieirijden. Onze locale liefheb ber Lucien Lanssens, heeft het nieuwe seizoen beloftevol ingezet. In het club kampioenschap te Vlamertinge, kwam hij Zondag 11. met de hoofdgroep bin nen en veroverde in de sprint een eer volle 5" plaats. In de koers zelf was hij daarbij zeer actief, want hij was het, die met Boussemaere uit Stavele een tijd lang voorop lag, maar ten slotte zich door bandbreuk van deze laatste moest gewonnen geven. Dat belooft voor Zondag a.s. in Gent-Brng- -e-Ieper, die naar het luidt door ons 'nrp zou voorbijtrekken. Burgerstand Februari 1948. Geboorten. Delporte Michel, z. v. Joseph en Dambre Berthe. Ver- meersch Ivan, z. v. Cyrilie en Ler myte Nestorine. Huwelijk. Nouwyck AlbeTt, hoofd- treinwachter, niet Baert Julia, z. b. Overlijdens. Casier Emile, 79 j., 7.. b., wed. v. Markey Marie. Rasallc Michel, 4 m., z. v. André en Deman Germanie. Pluym Henri, 78 j., z. b., ongehuwd. Sportkring. Zondag a.s. komt Moorsele op be zoek, terwijl de kadetten om 10 uur een match betwisten tegen Club Tor hout. Met onze renners... liet clubkampioenschap van het «Vliegende Wiel» kende Zondag 11. een onverwachte bijval. Een prachtig weertje en machtig veel volk! Cop- penolle welke door ziekte weerhouden was, kon zijn kans niet verdedigen. Er waren 4 grote ronden af te leggen over een afstand van 45 km. (in een recordtijd van 1 u. 15 m.!). In dc 2° ronde noteerden wij de ontsnapping van Boussemaere en Lanssens. Spijtig d.at eerstgenoemde even later een nieuwe tube moest leggen om aldus zijn clubgenoten te laten voorsprong nemen. In gesloten groep ging het aldus naar de eindmeet, waar de spurt ons volgende uitslag bracht: 1. Minne Maurits; 2. Mcerseman I?.; 3. Depoorter; 4. Ovenberghe; 5. Lans sens: 6. Cloet; 7. Debal; 8. Bousse maere. Bij de eindsnrint was er nog eei valoartij te betreuren, door hef springen der tube van Roger's achter wiel. waardoor hij ten gronde stuikte en Denoorter er ook aan moest gelo ven. Gelukkig zonder erge gevolgen! Wii willen geen conclusies maken uit deze koers, daar de afstand te kort. was om werkelijke klasse vast t<- stellen. Toch schijnt Het Vliegende Wiel in de nieuw-ingeschre7enen goede renners te kennen, die de club alle eer zullen aandoen! Mei-kermis! Met spijt moeten vrij mededelen dat er inet de traditie zal moeten afgebro- Zie vervolg hiernevens Op Dinsdag 2 Maart jl. werden de Heren Volksvertegenwoordigers Fer- nand LEFERE en Jeroom STUBBE officieel ontvangen door den Heer Oscar Behogne, Minister van Open bare Werken, met wie zij een be langrijk onderhoud hadden nopens de mogelijkheid van heraanleg van de vaart Ieper-Komen. Er werd een overeenkomst bereikt nopens de studie van het probleem waarvan het resultaat binnen enke le weken zal kunnen medegedeeld worden. B R 1 Gezlchtkundif!* Specialist [J da Siuersstr&at 27, IHPER Juwelen Horlogen (4445) ZONDAGD1ENST Apotheker: Heer Van Wallegliem, Statiestraat. BURGERSTAND Van 24 Februari tot 2 Maart Geboorten. Dewaele Rosa, Lin- dendreef 57. Titeca Viviane, Hoi- lebeke. Vandamme Nicole, Zonne- bekesteenweg 164. Vandenbussche Georges, Brielen. Van Renterghem Jean, Bruggesteenweg 70. Salo- mez Jean-Pierre, Voormezeele. Vandaele Brigitta, G. De Stuersstr. 6. Dezitter Cliristiaene, Vischmarkt. Vandenberghe Jacques, Weverij straat 3. Overlijdens. Vandoorne Leonia, 84 j., z. b., ongh., Poperingesteen- weg 16. Wallays Joanna, 57 j., z. b., ongeh., Roeselarc. Deeo- ninck Maria, 69 j., z. b., wed. Loont- jens Alberic, Meenensteenweg 29. Veryser Elodie, z. b., 73 jaar, echtg. Vaesen Polydors, Meenen. Huwelijksbeloften. Therry Hec tor, vormer, en Landerwyn Paulette, fabriekwerkster, b. te leper. Hey- mans Robert, rnekanieker, Boe2inge, vo: h. te leper, en Vandenbulclce Pa-da, z. b., Poelkapelle. Huwelijken. Dewilde André, rne kanieker, en Hugues Solange. z. b., b. te leper. Vandecasteele Daniel, ijzerbinder, en Verfaillie Andrea, spoelster, b. te leper. STAD IEPER in de Stadsschouwburg f| H voor Beginnelingen, Juniors, g Liefhebbers, Beroepsspelers, g gj en Virtuozen. M Aanvang om 10 uur in de §j 3 voormiddag, ora te eindigen rond g M S uur 's. namiddags, s s Algemene inkomprijs 10 fr. (6123) g FILMNIEUWS COLISEUM: (gewoon programma), Les Vertes Annees(de groene jaren), met Charles Cobum, Tom Drake en Bevely Tyler. (Woensdag en Donderdag)La Porteuse de Pain(De Brood draagster), met Germaine Dermoz, Madeleine Guitty en Jacques Gre- tillat. OUD IEPER: (gewoon programma), Le Silence est d'Or(Zwijgen is Goud), met Maurice Chevalier. Dinsdag: Le Fiis de Dracula (De Zoon van Dracula), met Lon Cha- ney en Robert Paice. FLORA: La Prise du Crime (De Greep van de Misdaad), met Bar bara Stanwyck, Van Hefiin en Li- zabeth Scott. MAJESTIC: Black Narcissus (Zie len in nood), met Deborah Kerr, Sabu. aab~«ar» in *ir» i. waarom nog risico's oplopen bij de bestrijding van onkrui den in graangewassen cn vlas. 1 Gebruikt de beroemde Zwitserse het werkt zonder verbranding, Doe nu uw voorraad op 1 Vraagt prijzen en inlichtingen in de APOTHEEK-DROGERIJ DELANOTE, Langemark. Tel. 139. Depot der SANDOZ-produkten. Groothandel in Sproeistoffen. (6160) jje; L ■ssssp- sac-seap'"*«!g- BOTSING Aan de hoek van de Tegelstraat en het Zaalhof ontstond er een bot sing tussen de auto van Depuydt, kolenhandelaar, enerzijds en C. L. anderzijds. Alles bepaalde zich ge- ken worden en aldus op Kermis-Maan- dag geen koers is, maar wel da Zater dag vóör de Kermis. Het feestkomiteit is dus gewaar schuwd en zal er dus voor te zorgen hebben dat het de Maandag nog ker mis is! Bonte Avondtrein! Op Zondag 14 en Maandag 15 Maart, telkens om 6.30 u., treedt de St-Gode- lievekring voor het voetlicht met een programma dat heel zeker in de smaak van het publiek zal vallen. Klucht, zang en reidansen! Kaarten zijn te bekomen vanaf Zondag 7 Maart, bij de Gezusters Dejonghe. Duivenliefhebbers. Zondag a.s., wanneer de weersom standigheden het toelaten, vlucht uit Le Touquct. Inkorving tot 11 u. Los om 12.30 u. Bij de volkstelling. Het zal voor velen wel interessant zijn, de uitslag der volkstelling op on ze gemeente te vernemen: Dat de mannen (1816) de vol strekte meerderheid behalen op de vrouwen (1749) en samen de ronde som vormen van 3.565 inwoners. Dat er 959 gebouwen zijn en 1.023 woningen, klinkt nogal onwaar schijnlijk (maar «woning» is opge vat als deel van een huis bewoond door een gezin!). Daarentegen zijn er 1033 gezin nen. De handelstelling is niet minder belangrijk, zo zijn er 244 handelaars, waarvan 11 met personeel werken, en 78 handarbeiders, waarvan 28 met per soneel Hartelijke gelukwensen... (voor de tellers hoor!). lukkig tot stoffelijke schade. Het gebruikelijke proces-verbaal werd door de politie opgemaakt. DEERNISWEKKEND VERBRAND Jeanette Derudder, 12 jaar. wonen de Zonnebekesteenweg, wilde Maan dagmiddag 1 Maart jl. de kachel aansteken, hiertoe gebruikte za pe troleum. Ze werd 'hierbij deerniswek kend verbrand aan gelaat en borst, daar het goedje ontplofte en zs vuur vatte. Huisgenoten sprongen ter hulp Een dokter middelerwijl verwittigd diende de eerste zorgen toe, doch oordeelde het noodzakelijk het slachtoffer naar het O. L. Vrouw Hospitaal te leper te doen over brengen. Haar toestand is ernstig. PASSIEAVOND Op Zondag 7 Maart om 7 uur gaat in de zaal Familiekring, Kruisstraat een Passieavond door met de geken de voordrachtkunstenaar Ant. Van der Plaatse. De toegangsprijs is vast gesteld op 20, 15, en 10 fr. met ge nummerde plaatsen vcor de twee eerste rangen. Leden van het Da- vldsfonds en van het A.W.T. genie ten rangverhoging. Toegang tot de zaal: Dikkebuschsteenweg, zijweg tussen tie huizen Nrs 160 en 158. DE DIKKE MIST EIST ZIJN TOL TE IEPER Dinsdagavond kwam de genaam de Seghers Urbain uit leper, per au to de Frenchlaan opgebold, door de dikke mist misleidt kwam hij in bot sing met de stilstaande autobus van Vandepoele, insgelijks uit leper. Ge volg: stoffelijke schade langs beide kanten en voor S. U. lichte kneuzin gen in het aangezicht. De politie stelde het gebruikelijk onderzoek in. Aan de hoek van de Boezinge- cn Surmonstraat onstond een botsing tussen de auto's van C. uit Lange- mark en D., insgelijks van zelfde ge- j meente. Gelukkig bepaalde zich alles bij stoffelijke schade. Het gebruike- i lijk onderzoek werd ingesteld. C. O. uit Dikkebusch en Vanhevel J., uit Meenen kwamen op de Dikke buschsteenweg in botsing met hun auto's. Dit gebeurde r.iet ver van de herberg Het Oefeningsplein juist aan de grote kromming der baan. De stoffelijke schade is vrij aanzien lijk. Naar het schijnt zou de botsing ta wijten zijn, door het uitlaten van stoom door de buurttram, zodat bei de voertuigen mekaar niet zagen aankomen en vrij erge botsing ont stond. De rijkswacht opgebeld ver scheen spoedig ter plaats en proces verbaal werd opgemaakt. SINT JOZEF'S KERK DER KARMELIETEN IEPER Negen Woensdagen van de H. Jozef. ACHTSTE WOENSDAG: 10 MAART Van 6 tot 8.30 u.: Uitstelling van het Allerheiligste Sakrament. Te 7.80 u.: Mis met zang, offer, al gemene Kommunie voor een der wij ken van de stad. (Zie kerkportaal.) Te 18 u.: Rozenkrans, sermoen door E. P. Raymundus over onze Levens- meester - Kristus Daarna aanbeve lingen, oefeningen, zegen en lofzang. DE K. N. S. OPNIEUW IN DE STADSSCHOUWBURG Op Dinsdag 16 Maart te 20 u., of ficiële gastvoorstelling onder de aus piciën van het Davidsfonds van het meesterwerk van Gaston Martens, de Paradijsvogels Regie: Gaston Vandermeulen met MM. Robert Marcel en Luc Philips in de hoofdrollen. Prijzen der plaatsen: 50, 40, 30 en 20 fr„ de leden van het Davidsfonds genieten zoals naar gewoonte van rangverhoging, op vertoon van de hen toegestuurde uitnodigingskaart. Locatie: Café Boerenhol. De vraag is reeds zo groot dat de vooruitzich ten zijn... er zal volk moeten gewei gerd worden. Davidsfondsleden ge nieten natuurlijk voorrang. Hebt U er al op gelet wat het plaatselijk Davidsfonds U dit seizoen reeds aangeboden heeft? U zijt er dus over tevreden. Bewijs dan een vriendendienst, werft nieuwe leden, want hoe groter de Davldsfondsfa- milie, hoe meer verwezenlijkingen in het verschiet: Het hangt dus ook gedeeltelijk van U af. LEERMEISJES 14 20 jaar. LEERJONGENS 15 a 17 jaar. voor Weverij in Frankrijk. Inlichtingen FLORENT DUMORTIER, Iepersteenweg', POPERINGE. (c-6168) ONGELUKKIGE VAL Vrouw Vandevelde Valeer, 60 jaar, wonende in de Surmont de Volsber- ghestraat gleed in haar huis zo on gelukkig uit en viel. Hierbij werd ze de bil gebroken en diende naar het O. L. Vrouw Hospitaal te worden overgebracht. Een fantasiebroek en vest, in zuiver wol, vanaf 500 fr. tot 550 fr. (maar 100 beschikbaar). Flanelle lakens, 75 en 150 fr. het paar. Korte broeken voor scholieren, aan 50 fr. Canadicnnen en fantasiebroeken, blousons, hemden, vanaf .65 lot 135 fr. - Overals, vesten, handschoenen vanaf 35 tot 150 fr. Werkschoenen aller maten, fantasie- en provisie- zakken in plastiek en leder, aan spotprijzen. Compresseurs, blus- apparalen, autobanden aller maten, verkocht onder de tariefprijs. Verder nog honderd artikelen, nieuw en van eerste kwaliteit. PRIJZEN BUITEN KONKURRENTIEI Vooraleer iets te kopen komt zien en overtuigd U. De ingang is vrij en zonder verbintenis. De reparaties onzer regenmantel zijii gratis. (c-6117) WEET GE... Dat de politie en de rijkswacht orders gekregen hebben om dfe- verkeersreglementen goed te doen naleven? Dat er dus zal dienen opgepast te worden? Dat de opvoering van Paradijs vogel door de K. N. S. een on gehoord succes tegemoet gaat? Dat twee weken voor de opvoering de zaal zo goed als uitverkocht is? Dat het Davidsfonds' eer haalt van zijn werk, want dat de opvoe ringen van de K. N. S. steeds in stijgende lijn gaan? Dat er zelfs zou spraak zijn van een tweede opvoering? Dat op een zolder van de Sint- Pieterskerk te leper een relikwie schrijn ontdekt werd. met de re- Heken van den H. Primitivus? Toekomende week meer hierover. Bezit U Dan zijt U zeker keper van Te verkrijgen bij: BOEKHANDEL SC0N£ P. BRAS-DEKLERCK, G. dc Stuersstr. 4, leper MIDDENSTAND SNIEUWS VOOR IEPER EN OMLIGGENDE Op 2 Februari 11. hield het pas ge stichte Mlddenstandsverbond, Ge west leper, zijn welgelukte stich tingsvergadering. Sindsdien werden in het omlig gende o. a. Boezinge, Zonnebeke, Langemark en Kemmel welgeslaagde vergaderingen belegd. Ook de zit dagen wordc-n meer en meer actie ver, zodat de Middenstandsbond van langs om meer een degelijke factor essentieel belang is geworden voor alle Middenstanders. In het Poperlngsc heeft de bewe ging reeds zulk een omvang geno men dat onze arrondissementele se cretaris reeds overbelast is. Het zal hem dan ook niet mogelijk zijn. buiten de Zaterdag tussen 10 en 13 uur, zitdag te houden te leper in het Gasthof Het ZweerdGrote Markt. De Heer Jozef Bollengicr, die reeds lange jaren begaan is met het Mid denstandssecretariaat houdt zich voort ter beschikking te zijn huize om de belangen der Middenstanders te behartigen. Ten voorlopigen titel zal een af- gevaardige van het Provinciaal Ver bond iedere Maandag tussen 10 en 12 uur en 2 en 5 uur zich beschik baar houden in het Gasthof Het Zweerd voor inlichtingen. De Middenstanders ter wier hulp wij ons bereid stellen wor den gevraagd nota te willen nemen van deze dagen en uren, alsook van het Bestendig Secretariaat bij Heer Jozef Boilengier, Lange Torhoutstr. te leper. Inmiddels bereidt zich een jong lepers element, die ongetwijfeld iedereens goedkeuring zal meedra gen, voor om over enkele maanden, de uitbouw van het Gewestelijk Se cretariaat voort te zetten in geest van algemene verstandhouding aller middenstanders. OPRICHTEN VAN HET PLAATSELIJK COMITÉ VAN WEDEROPBOUW TE IEPER Op 26 Februari werd te leper in de Stadsschouwburg, een vergade- leper. Met algemeenheid van stem men werden volgende heren geko zen om deel te nemen aan het Plaat selijk Comité van Wederopbouw. Als vertegenwoordiger van de Mi nister: Hr Clinckemaille Robert. Afgevaardigd van het Gemeente bestuur: Hr Robyn Omer. Afgevaardigd van de geteisterden; De heren Deerock Jozef; Gruwez Isaï en Wyckaert Emile. Afgevaardigd uit de Coöperatief: Hr Muylaert Roger. ZONDAG 7 MAART GROTE KOERS VOOR JUNIORS De Kattekoersof koers der Drie Belfortsteden Gent-Brugge- Ieper. Omstreeks 16 uur: Aankomst te leper. Statiestraat. Dc Foor «Katiefcest» duurt van Zondag 22 Februari tot Zondag 7 Maart. ring belegd voor de geteisterden van dia andermaal het bewijs leverde van II* ProY.: C. S. leper - W. S. leper 3-1 Juniors: C..S. leper - F. C. Izegem 4-4 Scliol.: G. S. leper - F. C. Poperinge 1-0 Kad.: S. K. Torhout - C. S. leper uitg. Het optreden der Cerclemannen in de stedelijke derby is voor ons een aangename verrassing geworden. Na een paar zwakke voorafgaande partij en, kregen we nu opnieuw iets te zien dat we best met marehandise van vöór de oorlog kunnen vergelijken. Welis waar waren er zekere tekortkomingen, maar we negeren deze gemakkelijk, omdut ze gedomineerd werden door een strijdlust die algemeen geappre cieerd werd. Van meet af aan hield de in alle lijnen omvormde C. S, Ie per- ploeg er een vlug tempo op na en White Star replikeerde aanvankelijk wel voortreffelijk, doch de mee3te ge vaarlijke standen ontsponnen zich toch vóör de touwen van keepe? Le- sage. Een trapvaste locaio verdediging, slechts sporadisch door een in gebreke blijvende Star-voorhoede in moeilijk heden gebracht enerzijds en ander zijds een drie-baclc-spel dat van Van- deubossche en zijn kwartet meer verg de dan één beurt om aan het wanke len te worden gebracht, hielden alles in het reine vóór de rust. I)a tweede speelhelft werd ingezet met een flink doelpunt van Del'Haye. Een reactie der gasten volgde, maar doofde spoe dig uit en het viel onmiddellijk op dat de Cercle-halflinie de dirigeerstok met beide handen hield. Voortdurend wer den de kwieke vleugelspelers Vynckier en Verschaeve door de ruggograat aan het werk gesteld. Waakhonden Alleman en Verleure werden meestal onder de voet gelopen, zodat een op drijven van de voorsprong te verwach ten viel, hetgeen Vinckier verwezen lijkte. Het White Stai'-Iiedje scheen uitgezongen. Soenen schonk de Minne- pleinaaphangers opnieuw een greintje hoop, wanneer hij met een achter waartse pas naar JDewulf het leder in het bereik van Ennaert zond, die de plaatjes op 2-1 bracht, doch meerdere bezoekers hadden aUdan reeds hun beste pijlen verschoten en stopper De- bruyne moest het o.m. inzake uithou dingsvermogen voor Vandenbussche afleggen. Op aanbrengen van Ver schaeve deponeerde de aanvalsleider der withemden een derde balletje ach ter Lesage en 't was ten slotte met 3-1 als uitslag dat scheidsrechter De- laere do Cercle-vaan verdiend wappe ren liet, hoger en langer dan naar gewoonte. Van beide samenstellingen waren de middenlijnen het sterkst en ons trio Kollobeke-ICnockaert-Soenen was werkelijk van bijzonder allooi en vorm de onbetwistbaar het compartiment dat het meest opgeld maakte. Kapitein Lesage liet zich als back loven ter wijl zijn nieuwe collega Mulle stellig voldeed, niettegenstaande een kwet suur hem na de poos in niet geringe mate hinderde. Van keeper Dewulf kunnen we zeggen dat hij goed was, daar waar foi„ard Vynckier door zijn combativiteit en snelheid algeheel de gunst van 't publiek genoot. Del'Haye speelde een van zijn beste matchen van het seizoen, evenals Decaluwé, inspiratie niet gespeend te zijn. Daar tussenin liet midvoor Vandenbossche zijn degelijk lcopspel bewonderen, ter wijl Verschaeve nogmaals blijk gaf vorderingen te maken. Bij White Star was Deneckere dc spectaculairste, Ackou de bedrijvigste, maar naar onze bescheiden mening Ketels de nuttigste kracht. De overige konden ons geenszins bekoren, tijdens deze derby, dewelke, de gewoonte ge trouw en een phase van Ackou niet te na gesproken, volkomen sportief verliep, in een stemmige lente-atmos feer en onder ruime belangstelling. De juniors deelden met F. O. Izegem de punten, na met 3-1 de leiding te hebben waargenomen. Reeds aan dc verfrissing waren de eindcijfers be reikt. Kooyman doelde voor de scholieren, die F. C. Poperinge met een enig doel punt onder de knie hielden. Zo zijn Decleer en maats nu opnieuw op ge lijke hoogte geraakt als de leiders. Alle knapen-ontmoetingen werden afgelast en aldus dienden onze klein tjes de verplaatsing naar S. K. Tor hout niet te ondernemen. Uitgesteld is echter niet vexdoren! Zondag a.s.: De tenoren reizen naar de kust en zijn er de gast van Dar. Blankenberge. Laat ons hopen dat de kentering is blijven aanhouden en aan de schuurput de rood-witten an dermaal met volle enthousiasme van wal zullen steken. Als ze willen, kun nen ze veel! Dat hebben ze vorige Zondag bewezen! De juniors trekken naar A. A. Moes- kroen en de Scholieren moeten op be zoek op White Star. De Knapen ne men het aan huis op (15 u.) tegen F. C. Izegem. SINGER verzekert steeds verder trouwe bedie ning bij Vr. Arth. BAERT-LEFLA, de Stuersstraat 31, IEPER. ROOK- en LEDERARTIKELEN. (cl-831) Uitslag der tombola san den Sportavond te Boezinge. Winnende nummers: 45 403 368 53 13 362 274 203 356 83 106 188 164 434 52 112 217 150 187 60 193 260 392. Deze prijzen zijn af te halen bij Ach. Billiet te Boezinge, Dorpstraat, tot 15 Maart. Na dien datum worden de prijzen verbeurd verklaard. Uitslag prijskaarting. Lizerne. 48 Mededingers: 1. Vandenbriele G.-Desmet J. 2. Billiet O.-Vanrobays 3. Decuyper J.- Wullemans J. 4. Tanghe L.-Helsen A. 5. Schorreel J.-Vanraepenbusch 6. Vanbeveren J.-Dezeure D. 7. Swaene- poei-Vanmaercke. Burgerstand. Geboorten. Vereist Regina, d. v. Maurits en Baekelandt Eiza, v. Poel kapelle. Knockaert Rosette, d. v. Julien en Schepens Denise. Mest- dagh Ingrid d. v. Anclré en Parret Godelieve. Dieryckx Georgette, d. v. André en Schoutteten Germaine. Decroix Josef, z. v. Henri en Car- rein Jeanne. Meeuws Gabriel, z. v. Gaston en Dzycielewska Anna. Lakiere Christiane, d. v. Valère en Deleu Ivette. Matthys Jacqueline, d. v. Gaston en Soenen Magdalena. Desmet Wilfi'ied, z. v. Julien en Rom- bauts Maria, v. Langemark. Hoo- relbeke Simonne, d. v. Robert en De jonghe Marguerite, v. St Jan. Overlijden. Deroo Zoë, echtg. v. Vermeulen Cyrilie, 54 j. Davidsfonds. Reeds twee zeer interessante voor- drachten hebben wij dezeii winter on ze leden aangeboden en nu komen wij met onze derde voordracht voor den dag. Eerw. Pater JOZEF COU3SEE zai ons komen vertellen over zijn avontu ren als Zendeling-Aalmoezenier met de Congolezen op zijn reizen in Afri ka, Indië, BirmaniëI)o avonturen die hij itx deze vreemde landen beleefd heeft, grenzen werkelijk aan het on gelooflijke. Deze voordracht gaat door op WOENSDAG a.s. 10 MAART, om 7.15 uur in de St-Lucasschool, zaaltje ne vens de bibliotheek. Ieder lid weze dus "Woensdag a.s. op post, om een reeks fantastische avon turen te beleven. Voor de leden blijft de ingang koste loos, niet-leden echter betalen 5 Fr. inkomgeld. Aanrijding, Maandagvoormiddag kwam Vrouw B. met haar fiets in botsing met de jeep van IC. M. in de draal, juist voor de Slerin, in de Wervikstraat en stuik te te gronde. Do vrouw kwam er goed van af, met 'n bloedende wonde aan de wang en gebroken lantaarn. Fiet sers, geeft acht aan de draaien, ge bruikt de nodige vcrwittigingl «Klaver Zeven» komt! Zondag 7 Maart, te 6 u. in het lo kaal Het Peerd bij Georges Van- delaimoote: Grote Kunst- en Caba retavond, door de Harmonie Ste Ceci lia van Beselare, met de medewerking van de gekende groep Klaver Zeven uit Passchendale! Kent ge dat soortje, die guitige leu- texnakers bij uitstek, die volksartisten met Humor en Amor Hallo! Alleman daar heen, aan 20 en 15 fr. Gezien het gx-oot programma, zal het feest stipt beginnen! Sportkrabbcls Wieirijden. Veio-Club «Vlug en Sterk». Het nieuwe wielerseizoen wordt op onze gemeente geopend op Zondag 11 April e.k., met een wedstrijd voor Nieuwelingen B. W. B., begiftigd met 3.000 Fr. prijzqn. Aanzet in Sportwereld te 3 uur stipt. Aan de supporter-s van onze plaat selijke velo-club wordt er beleefd hex-- innerd dat de steunkaarten (lidkaarten voor steunende leden: 20 Fr., groene kleur cn lidkaarten voor ere-steunen- de leden, rode kleur: 50 Fr.; dit voor het verloop van de eerste 6 maanden) x-eeds van nu af kunnen aangeschaft worden bij de bestuursleden. Terloops wordt er opgemerkt, dat Roger Verbeke uit Geluveld, de veel belovende renner voor de toekomst en onze plaatselijke renner Desmet Wil ly. de kleuren van onze gemeentelijke velo-club zullen verdedigen. Toneelnieuws. Op Zondagen 7 en 14 Maart, doet Ons Vermaak de verplaatsingen respectievelijk naar Handzame en Re- ninge, waar ze het prachtig blijspel Het Gouden kalf gevolgd door 'n dolle klucht De Ijskast zullen op voeren. Wielerclub. Onze plaatselijke wielerclub Vlug en Vrij pas verleden jaar gesticht, gaat er fier op dit jaar volgende ren ners ingeschreven te hebben: A. Gry- son, A. Delaere, Descamps Albert, Hoste J., Decroix R. en A. Bosschaert. Aan onze jonge renners en hun ijve rig bestuur- wensen wij veel succes! Voetbalhoekjc. Zondag 11. deden onze Bleu Star mannen de verplaatsing naar Poelka pelle. Om uit de mode niet te gex-aken, hadden opnieuw verschillende spelers hun kat gezonden, zodat de 4-0 neder laag niet verder dient gezocht te wor den. Zou 'n beetje meer plichtsbesef en clubliefde hier niet de gepaste re medie kunnen vormen, om van onze ploeg terug het gevreesde elftal van voorheen te maken f Burgerstand. Overlijdens. Cyricl Maes, 72 j., ongehuwd. Camilla Barbez, 74 j., echtg. v. Juliana Touquet. Petrus Cnoekaert, 88 j.. wed. v. Deroye Octa- vie en Charles Óctavie. Zitdag. Het gewestelijk Middenstandscomi- teit van Poperinge brengt ter kennis van alle Middenstanders, dat de ge westelijke Secretaris de Heer Karei Eisen op Woensdag a.s. 10 Maart 1948, van 1 tot 5 uur in het Hotel Delo- beile bij dhr André Hnvcncers, Dorpplaats 11, Kemmel, zitdag zal houden. Burgerstand. Overlijdens. Eerw. Heer Oswald Doucy, 60 j., pastoor. August Re- rynck, 90 j., wed. v. Leonie Goethali en Emelia Bonte. Bij het afsterven van Z. E. U. Doucy. Op de lijkdienstplechtigbcden van Z. E. H. Doucy, Pastoor te Wijtschate, werd door Z. II. Verhaeghe, Deken te leper, een dieptreffendo lijkrede uitgesproken, welke wij hier gaarne hadden ovex-gedrukt. Plaatsgebrek laat ons dit deze week ongelukkiglijk niet toe. Deze lijkx-ede zullen wij afdrukken op afzonderlijke bladen, welke wij voor Wijtschate in onze nummers van aanstaande week zullen schuiven. Wie gaarne een afdruk van deze lijkrede wil hekomen en niet te Wijtschate woont, kun dit bij ons aanvragen. Nieuwe Herd«r. In vervanging van onzen afgestor ven Herder, heeft Mgr de Bisschop Donderdag jl. benoemd: Z. E. H. Dol- neste, thans Pastoor te Heulc-Wateir- molen. Z. E. II. Delneste is geboren te Rekkem op Kerstdag van 't jaar 1887 en werd te Heule-Watermolen b«- noemd in Februari 1941. We wensen hem hartelijk welkom. Gestoorde Ijsprrt. Na de korte winteratmosfeer had den schoolgaande kinderen zich nog op het Ijs begeven toen er reeds wa ter bovenop stond. De 8-jarige J. H. werd het slachtoffer dezer roeke loosheid. Het kind verdween door heen de gladde baan. Onmiddellijk daagde hulp op, en werd de kleine tijdig op het droge gebracht. Weet Gij...? Dat er in de maand Febx-uax'i slechts één kind werd geboren (Le- terme Elisabeth, d. v. Dr. Lotex'me) Dat er in de zelfde maand twee mannen overleden zijn, Becquaert Marcel, 43 j., en Deneulin Emile, 79 j.? Dat er elke 1" en 3" Woensdag der maand van 2 tot 3 u. in de na middag kinderweging gehouden wordt in de patronage, waar de. kin deren tot 3 j. ondei'zocht en gewogen worden door de geneesheer, en dat daar vele nuttige wenken gegeven worden aan de jonge moeders? Dat er de Zondagen 22 en 29 Fe- bi-uari een toneelavond werd gegeven voor E. II. Pastoors Feestdag, die al drie weken voorbij was... maar tot s-ijt van wie niet is komen zien, dat iedax-een zei dat het wel was? Dat gij Palmenzon dag, 22 Maart, moet vx-ij houden, want... er zal een prachtige film-avond gegeven worden in de Patronage, voor de leden van het Christen Syndicaat en de Ziekenbond? Dat de filmvertoning zal koste loos zijn voor de leden van het Chris ten Syndicaat en de Ziekenbond, dat er niet-leden ook binnen mogen voor 5 Fx-., dat dien avond ook een Volks vertegenwoordiger zal spreken Dat Het Wekelijks Nieuws door velen gelezen wordt in onze (Waalse?!) gemeente? En dat ge een voudig weg een abonnement kunt aan vragen in de post. En U zult eiken Zaterdag dat groot en aangenaam weekblad thuis ontvangen. Bezoek aan het 28 Intern. Salon van Machines en Produkten voor den landbouw. De landbouwers en andere belang stellenden, die wensen de reis naar Brussel per autocar mede to maken, op Zondag 14 of Zondag 21 Maart, kunnen zich laten inschrijvingen bij dhr Marcel Iloudendycke A 1' Hotel de Ville Marktplaats. iHssaaassaassaasaasaHBssa COMMISSIE VAN OPENBARE ONDERSTAND POPERINGE OP ZATERDAG 20 MAART 1948, om 2 u. nam., in het secretariaat dei' C. O, O. Poperinge, Stadhuis, bureel nr 7, aal overgegaan worden tot de openbare aanbesteding van: Omvorm iixgswerkexx aan het voorge bouw van St-Annaplein (Weduwen- hof), St-Annastraat, Poperinge. Plans en lastenboek te verkrijgen tegen de prijs van 100 Fr. op het se cretariaat der C. O. O. Poperinge. (6232) DE 6-DAGEN VAxN GENT EINDUITSLAG Dr //-dagen koers eindigde Doa 'Jerdaiif avond te 10 uur: 1. Bn. neel-Dekuysschcr 340 p. 1 Op 1 ronde: 2. AOriaensens-Bruylandt 302 p Oji 2 ronden: 3. Scrcu-Spelte 305 p. 4. Lapébie-Sérès 175 p. 5. Thyssen-Depauw 117 p, 6. Kint-Vansteenbergen- 87 p, Op 3 ronden: 7. V. d. Meerschaut- V. Eenaeme 181 p. 8. Strom-Arnold 133 p. Op 4 ronden.' 9. Maelbrancke-Ryckaert De laatste sprint werd gewonnen, door Van Steenbergen. Van Vllet-Middelkamp en Pleter*- Rogiers gaven op rond 19.30 u. Te Brussel werd de Vijflarw!en- conferentie geopend door de Heer Spaak. Er werd gelogenstraft dat ds Belgische frank, het Britse Pond en de Nederlandse Gulden gezamenlijk zouden worden gedevalueerd. Finland zal oirdei'handelingett inzetten, met Sovjet-Rusland. Te Jambes, bij Namen, is een goederentrein op een tram gereden. Er vleien hierbij 9 doden en 5 ge wonden te betreuren. Een anxbulan- oiewagen die de gewonden wegvoer de, kantelde daarbij neg wegens d« i.ïzel, maai- zonder dat de vervoerden si nog meer door geraakt werden. Het Tchecko-31owaak.se Parle ment zal Woensdag e.k. vergaderen, het werd vooraf evenwel reeds flink gezuiverd.Anderzijds zal 92 der pi-oduktie van het land worden genn- tionliseerd. Het bericht ais zou Karei Sy* terug mogen boksen, werd door de B. B.-Bond gelogenstraft. Z. H. Excellentie Mgr de Bisschop van Brugge heeft benoemd: Pastor te Wijtschate, E. H. Del neste, Pastor te Heule-Watermoien; Pastor te Heule-Watermolen, B, H. M. Claerhout, Onderpastor te Heure. GEDEPORTEERDEN EN WERK WEIGERAARS, AANDACHT! Ieder gedeporteerde of verplicht te werk gestelde van de verplichte ar* heidsdienst gedurende de Duitse be zetting 1940-'45, heeft er alle belang bij een aanvi-aag te doen aan het Mi nisterie van Wederopbouw om - ffi- cieel erkend te wox-den. Officiële erkenning al» gedepor teerde, aflevering kaart. Priox-iteitsrecht bij openbare ambten. Vergoeding voor geleden ïchade, loonverlies, enz. Om uwe belangen met zekerheid en kennis van zaken verdedigd te ziefl, moeten de gedeporteerden aansluiten bij het Nationaal Verbond, enig wet tig erkende bond voor gedeporteerde* in België Voor de kleine jaax-lijkse bijdrag# van 40 fr., doet de bond voor U al het schrijfwerk, treedt voor U op bij da openbare instanties en bezorgt U bo vendien per oost het ï-ijk-gedocumen* teei-de maandblad DE GEDEPOR TEERDE Voor U ia er slechts één organism- tie die met volledige bevoegdheid e* kennis vaxi zaken kan werken en op treden voor uwe belangen: HET NA/* TIONAAL VERBOND DER WEGGB- VOERDEN Wij doen dx-ingend beroep op da meest invloedrijke gedeporteerden «n ondergedokenen uit de verschillende go- meenten, om de verantwoordelijkheid ta willen opnemen voor een plaatselijk bestuur en secretax-iaat, om de mensen de vela verplaatsingen naar Popering* of leper te besparen. Tot nu toe kunnen onze gedeporteer den en werkweigeraars, dus ook da ondergedokenen die nooit in Duito- land geweest zijn, zich wenden tot volgende adressen: IEPER, Arrondlssementsverbond, Sint- Jacobstraat 28. POPERINGE, Devo» Roger, leper- 9 GELUWE, Flament Jozef, G. Gezelia- straat 10. GELUVELD, Deboeuf Henri, lepel» straat 70. ZILLEBEKE, Blanckaex-! Eené, Statie straat 20. BURGERSTAND y Geboorten. Dacroix Johnny, z. v. Oscar en Noyelle Pharailne. Ca sier Mare, z. v. Oscar- en Demeester Simonne. Huyghebaert Mare, z. v. Julien en Ververken Agnes. Van- derstalle Freddy, z. v. Gerard en D'hor.dt Germ-ana. Overlijdens. Nolf Victorine, 88 J., wed. v. Decraemer Leonard. Ver- ack Cyrilie, 70 j., wed, v. Desreumaux Hélène-Marie. Ravestljn Lydia, d. v. Antoine en Vanderplancke Ga- brielle, Huwelijk. Bille Lucien, wever, en Vercruysse Marle-José, fabriekw., b. te Wervik. ZAAL VOLKSBELANG Tweede opvoering van Het Teken des Ki-uisesBegin te 16,30 u. stipt. Nog enkele plaatsen te bekomen bij Hub. Braem, Toekomststraat 20. TURNFEEST Op Zaterdag 13 Maart e. k., groot Turnfeest in de zaal Volksbelang gegeven door de Turngilde van het Kr. Werkersverbon-d, met medewer king van FTed Dewaele, turnkam- pioen van België. E. Wervik 1—2 V. G. Oostend» Eendracht zat aanstonds in de aan val en reeds de 1" minuut was het bij na roos, maar eeu bezoekende verde diger kon op het nippertje redding brengen. Het bleek algauw dat het sa menspel van-V. G. heel goed verzorgd werd, dank zij het onverpoosd en steeds gepast voeden van half links Dasseville. De verdediging van Een- di-acht kreeg dan ook meer dan eens de voeten vol, maar Penet kon door gaans de toestand opklaren. Toch zou Oostende aan de 20* min. de stand openen op flater van Carton, die de bal iiet ontglippen dewelke door Gijs- seis in de kooi werd gewerkt. Ver van zich te ontmoedigen, trok Wervik op zoek naar de gelijkmaker en amper 3 minuten later kon Dhalliiin doorbre ken, maar zi.in shot totaal huiten be reik van de keper, sloeg op de paal te pletter. Op tegenaanval van de strand- mannen schoot Pieters gepast in de bovenhoek, maar Carton kon met een mooie duikeling uitboksen. Met af wisselende kansen, waarbij mooi spel door de bezoekers werd geleverd en snelheid en macht de hoofdfactoren der Eendrachters bleken te zijn, kwam de rust. De tweede helft zag een losgebro ken Eendrachtploeg en reeds na 4 min. schoot Dhalluin de gelijkmaker bin nen. Het zag er naar uit dat Oostende volledig onder de voet zou gelopen wor den. Het geweldig lokaal offensief dat minuten lang aanhield kon echter d< bezoekende verdediging niet verschat» ken. Toen de veer der Wervikse aan» vallen ietwat ging verslappen, toog Oostende met genieten passen -weet ten aanval. Een snelle aanval van hun linksbuiten, nadat L. Six de bal ha4 gemist, stelde Gijssels in de gelegen* hcid een tweede doei van kortbij aan te tekenen. Dit gebeurde aan d« 88* min. Van toen af nam Oostend» df bovenhand en moest Wervik zich b«4 palen met ontsnappingen, die echtef meestal door een prachtig spelend# Aspeslag werden afgeweerd. Toch weW den pi-achtkansen verkeken door Lm clercq en Grouwet, terwijl aan df overzij de een kogel van Huibreohtse* op de binnenkant van de paal terecht kwam en weerom in 't veld botste» Carton wei-d bijna voortdurend aan de tand gevoeld, maar liet zich niet xneer verschalken. Een laatste wanho pige aanval van Eendracht zag Donor- me dicht bij doel fateren en aldtx# kwam het einde met een overwinning der bezoekers. Deze mag verdiend ge noemd worden. Bij Wervik speelde Carton een flin ke partij; zijn hoger genoemde flat»» daargelaten, maar werd anderzijd* wel wat door 't geluk gediend. Ponst en Vervaet speelden zoals we dat van hen gewoon zijn. Het falen van Wor- vik vond nogmaals zijn oorzaak in het onverzorgd werk der halfs, die ateed» maar de bal in de voeten van de te- gensti-evers plaatsten cn daarbij steed» langs het middentrio speelden in plaat» van breed naar de vleugels over to geven. Laat ons hopen dat daax-aan verb»* tering zal worden gebracht en dat dn onderbroken zegereeks Zondag a.f wordt voortgezet in Poperinge. Oudstrijder ten grave gedragen. Op 28 Februari werd onder algamen# belangstelling der purochie, den He»r Cyriel Vei-ack, oudstrijder 1914-'18 ten grave gedragen. Do deelneming dor oudstrijders was zeer talrijk, en aan het open graf Werd hem een laatst» huldegroet gebracht in naam van zijn oud-makkers, door Meester Gsorge» Vantroys. Aan zijn achtbar» familil onze kristelijke deelneming. Groot Toneelfecat. Op Zondag 7 Maart, in de zaal Hat Volksbelang» te Kruisceke, geeft d» Toneelkring «Jong en Moedig»H niet Hoger Op zoals verleden Zondag verkeerdelijk werd opgegeven) een groot Toneelfeest, dat begint t» 6 uur «tipt. Benevens de opvoerirtg van Het Bultje dramatische »chet» in 1 bedrijf, door do jeugdgroep, wordl het blijspel in 8 bedrijven, van Ja* Hoogeveen, «Pekdraad en Mlllioenea opgevoerd. Het wordt iedereen aangeraden zijn kaart op voorhand ta nemoa; de prij zen zijn 15 »n 19 fr.

Het Wekelijks Nieuws (1946-1990) | 1948 | | pagina 5