Uit 'tleperse FILMLEIDING HET WEKELIJKS NIEUWS Zaterdag 26 Juni 1943. Biz. 5. WATOU ST- JAN-TER-BIEZEN ROESBRUGGE-HARINGE BEVEREN a.d. IJZER WESTVLETEREN OOSTVLETEREN ELVERDINGE UIT IEPER ZONDAG 27 JUNI 1948 INTERNATIONALE ZWEMGALA Fiinva Bouckaert Varirolleghem «Ute U..!»5 D oeselore Oud "geKervd A&&3- V~. SCHOON ZETILWERK F«-maYBovcKaert Vanrolteohem PAARDENPRIJSKAMP ZUIDSCHOTE-BOEZINGE STORT 54 FRANK BOEZINGE BESELARE ZILLEBEKE DIKKEBUSCH VV AASTEN POELKAPELLE VOORMEZELE PLOEGSTEERT KEMMEL MEESEN WIJTSCHATE GELUVELD COÖPERATIEF VOOR OORLOGSSCHADE Ieper-Poperinge Omliggende BAKKERS! HUIS GHESQUIERE Rijselstraat 66, MEENEN EEN WOONHUIS EEN WOONHUIS RECHTBANK VAN IEPER AUTOBOTSING TE POPRINGE l zoeK 1IL «•CO Cfen smokkelaars... maar Inbrekers. Iedereen te Watou 'leent de kapel an 'net 11. Hart, genoemd: Kapel Pa- ■c.-ys, gebouwd op Winnezele, op 50 pasocn lier grens- Gedurende de maand Juni if er daarheen een dagelijkse toegang van II. liartveveerders. Ge wetenloze individu-". ,i kozen deze tijd oiu er de o:teraio....e.i te gaan roven. De Franse toiaeaiaa^en. denkende met smokkelaars te uoen te hebben, kwa men de nachtridders storen en dreven ze op de vlucht, 's Anderendaags vond men de offerblok en de deur der kapel opengebroken. Denkelijk hadden ïn- I brekers het op de eretekens der sol daten van de familie Paresys, ter ere van het H. Hart in de kapel neerge legd, gemunt. Buitengewone Jubileumsehleting. Op Zondag 4 Juli, wordt aan onze peis een schieting, enig,in de annalen der schietingen, gegeven. In deze schieting worden 6 leden gehuldigd: I Duverlie Hilaire, 50 jaar schutter en 40 jaar lid der gilde; Outtier Honoré. Yerleene Georges, Parret Camiel, Loo- nes Camiel en Deheegher Gaston, 40 jaar lid eu schutters. Inleg 26 fr. - Terug 25 fr., zonder f aftrek. Hoogvogel 300 fr. 2' Hoogvogel (niet tq verloten) 100 fr. I Zijvogels - 200 fr- Zijvogels (niet te verloten) 1C0 fr. I Kallen 100 fr. Zoveel geprimeerde vogels als schut ters, hoogvogels inbegrepen, waaron I der 40 van 30 fr. en 40 van 35 fr Geen kleine vogels. Al wat valt is pri me aan 25 fr. inschrijving bij Henri Loones, vanaf 1 uur. Om kwart vóór 2 uur stoetsgewijze, met muziek op kop, de jubilarissen naar de pers te begeleiden. Ken herinneringsmedalie zal aan de jubilarissen overhandigd worden. Na de gebruikelijke erescho- ten, gaat de schieting dooja onder de gewone voorwaarden. Botsing: Komende van haar huis naar de kiezelweg, werd Iv... aangereden door de fietser D... en bekwam een erge wonde aan het been. Op een nippertje ontsnapt: Zaterdagnamiddag kwam de tram Yeurne-i'operinge aan de tramhalte der statie te Vvatou aan, op het ogen blik toen ue kleine Gac. uit het we geltje dat uitgeeft op ae Poperinge- straat, met zijn fiets kwam. Nieite- genstuanue gegeven tekens kon de kleine zijn vaart niet meer remmen en reed op het achtergeueelte van de laatste tramwagen. Hij kon nog bij tijds met zijn handen tegen de tram- wand drukken en werd zijlings .ten gronde geslingerd. De onvoorzichtige knaap kwam er met een paar blutsen en builen vanaf. x Duivenrubriek: Prijsvlucht uit Arras. - Uitslag: 1. r.ioen Armand; 2. Vallaey Pascal; 3. Damore Paul; 4. Loones Henri; jveuoc Marcel6. Decalf Prudent. Algemene Kangschikking. l.Dam- brc Paul, 599 p.; 2. Maerten Joseph, 687 p.; 3. France Gaston, 430 p.; 4. B&rzeele Albert, 40C p.; 5. Deheegher Jules, 381 p.; C. Vallaey Pascal, 379 p.; 7. D'Hooghe Maurice, 360 p.; 8. De calf Pruuent en Goudeseune Valère, 353 p.; 10. Neudt Marcel, 304 p.; Ook het melden waard Heer Jules Deheegher, Onderyoor- zit.cr der inaatscnappij Ue Grens- flau speelde op 12 ouni oe eerste prijs Angouleme, in mededinging met geneel belg'ië. Zaterdag' laatst was hij weer van de partij en wist zich op Poitiers weer derae te rangschikken met de leperse Omgeving. Hartelijk proficiat, voor onze sympathieke On dervoorzitter. Watou's muziek op de kermis van Sint-Jan-ter-Hiczen. Het wordt stilaan een traditie, dat het muziek van W'atou bij de kermis van bint-jan behoort. Na een wandel- concert door de straten, gaven we een welgeslaagd en zeer op prijs gesteld co-..eert en brachten er de gewenste s.emmir.g. Meester D.' D'oise bedankte het bestuur en de muzikanten voor hun deelname en drukte de wens uit, toekomend jaar terug te mogen reke nen op de bereidwilligheid van de Ceciliamannen. B.J.B. op het Zomerfeest te Iteninge: Ken stel jongelingen ging zich Zon dag te eninge in het Zomerfeest me ter. met tie H.J.B.-ers der streek. De sporlproeven gingen over allerhande oefeningen, zoals het op dergelijke feesten toegaat. Afdeling Watou be haalde op oe zeven mededingende af- dekngen, de vijfde prijs; wat een vol doende uitslag mag heten, rekening houdende met het feit dat, omwille van Sirjt-Jan-Ter-Biézenkermis, een groot deel onzer maioien verhinderd waren. In de hemierd ïir^ter snelheid behaalde onze as Albert Boeket, zoals op elk Zomerfeest, de eerste prijs. K.W.B.-Uitstap in 't verschiet. Alle goede dingen bestaan uit-drie, ttjt men. Xa K.a.V. en B.J.B., onder neemt l-i'.'.B. ook een reis, insgelijks i..-, r Antwerpen, op Woensdag 14 Juli. Prijs 110 fr. Wie begeert mee te gaan, geve zich aan tegen Zondag 4 Juli, bij K. II. Kocrij'ck. B.J.B.-Uitstap naar Antwerpen Toen in d; vroege morgen van 17 Juh onze «Dumortier» kwam aange- boi<:. stonden 44 mannen reeds pa raat. In een adem is onze car naar de Scheldestad gebold, 't Was nog maar 8- o u. toen we in het hart van Antwerpen aan de dierentuin stil hiel den. Tot oe middag hadden we er vol op ons werk om de diersoorten van allo grootte, maaksel, kleur... en geur te bekijken. Intussen kreeg onze maag trek naar een brokje en een slokje. Vernoemen we nog onze boottocht op de Schelde en tot slot ons bezoek aan lie enig mooie kathedraal, met haar wereldberoemde kunstschatten. Op de terugtocht zijn we voor een kwartier neergedaald in de Raadskelder van het belfort der Arteveldestad. Toen boven ons hoofd de beiaard tien uur beierde, stegen we de laatste keer in- Van toen af zat de vaak erin en nog voor middernacht waren allen gelost. Ken aangename reis. Koerinnengilde. Dinsdag 29 Juni (St-Pietersdag) te 14 uur. vergadering der Boerinnen- gilde in 't gewoon lokaal. Voordracht iloor Jc'Yansuyt: «Eerste Hulp bij Ongevallen - Mededelingen. Boerengilde. Dinsdag 29 Juni (St-Pietersdag), te 8.30 uur, gezongen mis voor de le vende en overleden gildebroeders. Onmiddellijk na de Mrs: Halfjaar lijkse vergadering in de zaal. Aller hande bestellingen, waaronder deze van vroege aardappelen Eerstelin gen -Mededelingen. Vinkenpri jskamp. Uitslag van de vinkenprijskamp, ge houden door de Maatschappij «De Sint-Jansvinkin !t lokaal «In de Zon bij Milleville Daniël. - Getal vo gels: 61. - Om reilen van 't slecht we der v.erd maar 30 minuten gespeeld. 1. Sus. (Parrez Roger), Ware Vinke niers, 272; 2. Jacques, (Decreus Da niël), Meizangers, 213; 3. Blum, (Goos- seiis Cvriel), Ware Vinkeniers, 213; 4. Haas er. Heer, (Keyn^naert Elie), Bergvink, 203 5. Boda, (Poly Jules), Hoop in de Toekomst, 197j 6. Albert, (Durand Gérartl), Jagersvink, 187; 7. Kotje, (Caetzeele Lucien), Hoop in de Toekomst, 170; 8. Lootshoofd, (Bra- tandts Cam), Meizangers, 160; 9. Se- liorita, (Roozebeke Kemi), Meizangers, 153; 10. Rita, (Tart'in Camiel), Mei zangers, 140. Yinkenzetting om de Koningstitel 1948- Bij beslissing van 't bestuur, werd Heer Dtgros Henri, Koning der Gilde 4 Speelseizoen 1948» uitgeroepen. Bes te gelukwensen. Uitslag Yogelpikwedstrijd per Velo. 70 Deelnemers; 1. Mter Brutsaert Maurice (155 punten); 2. Plaetevoet in de koppeikoers, waar een band niël tl35 p.); 4. en 5. Bruneel Gerard in Poly*Jules (130 p.); 6. Vanhove Jozef (125 p.); 7. en 8. Debaene Al- bert en Beddeleem Daniël (120 p.)9. Gelijk: Busson Honoré, Saesen Julien, Maerten Gérard, Monsy Michel en De- jzchuytter Gaston (115 punten). Uitslag Ringstekidg per Velo. 80 Deelnemers. Bekwam een eer- «-e prijs '6 ringen op 7): D'Ooghe Ro tan. - Bekwamen een tweede prijs 4» rir.gen op 7): Bruneel Gérard, Sae- «er. V ilfried, Busson Honoré, Vanho ve Jozef en Rosseeuw Adhémar. - Be kwamen een derde prijs: Een groep an js deelnemers. Met 't Muziek door 't Dorp. Geen kermis zonder muziek! Wat we Zondag te zien en te horen kregen, kwam voorzeker uit 't bovenste schuif- ke. Aan 't Bestuur, muziekmeester en muzikanten van Watou, onzen besten dank en nu reeds zeggen we: «Tot toekomende jaar! Uitslag Leoelkoers per Velo. 25 Deelnemers. Eerste prijs: Swertvaegner Daniël, Cauwelier Gui- do, Cauwelier Robert, Maerten Ber nard en Leys Alben. - Tweede prijs: Saesen Wiliriea, Tnccé Oscar, Dehee gher Gilbert, Hautekeur Maurice en Declerq Gilbert. Uitslag Baanbolling (Kermis-Maandag) 45 Peletons. 1. Öwertvaegher Nes tor en Cyriel; 2. Deheegher Gaston en Dehouck Gérard;. 3. O'Alleine Gaston en Waeghemaclcer Daniël; 4- Haute keur Maurice en Leys Albert; 5., 6. en 7. Populiere Maurice - Bruneel Gérard; Beys Firrnin - Graeschepe Albert en .Veyer Cyriel - Saesen Julien. Koningscliieting aan de staande pers. De jaarlijkse koningschieting aan de staanue pers ging door Dinsdag 11. te 20 uur, 20 leden der maatschappij namen eraan deel. In de '7° ronde werd de hoogvogel neergehaald door De Hl- Paul Desmytter. Aan de nieuwe Ko ning onze hartelijkste gelukwensen. Grote baanbolling. Als slot van onze jaarlijkse kermis: Grote baanbolling op Zondag 27 Juni. I.000 Fr. prijzen. - Inleg: 15 Fr. per peleton van 2 man. Inschrijving bij Vanhove Jozef In den Haanvan 6 tot 7 uur. Muzikale snipperingen. Het slot van het artikel verleden week en wel meest de woordjes tot naaste jaar», hebben veel onZer men sen verwonderd doe-i opkijken... en toch... we zijn erbij het volgend jaar... We zullen in de gelegenheid zijn onze reis opnieuw te malcen. De Commissie- mannen van de Denderstreek hebben ons gezegd dat ze de beste maatschap pijen (een twaalftal), welke ze ge hoord hebben op het festival, in eer ste klas plaatsen, om volgend jaar onder elkaar om de ereprijs te din gen. En... daar is Roebrugge bij... Een jaar flink gewerkt, muzikanten. Het gaat om de eer van de gemeente- Zondag gaat onze H: rm.onie een kein uitstapje maken en onze gebuurs van de Beveren-Kalsyde enkele lustige marscnén laten horen. Intussen be reiden de mannen zich om op 14 Juli te Hondschoote en op de eerste Zon dag van Oogst te De Panne een groot Concert te geven. In de avond van 13 Juni heeft onze Harmonie haar lustige klanken laten horen te Gent. Of het er wel was? In elk geval is de uitslag wel... want we krijgen er een splinternieuw in strument cadeau. Dat loont zeker de moeite. En een klein dankwoorüje aan de Heer Dehaeck, uit Gent, üie ons in vergelding van ons klein Concert aldaar, zo mild ons. genoemd geschenk ter hand stelde. Boerinnengilde. De tweede vergadering van de zo pas gestichte gilde ging, zoals de eerste, onder grote belangstelling door. Meer dan veertig leden waren tegenwoordig. In het gezellige schoollokaal werd door Mej. Byio, uit Vlamertinge, een zeer merkwaardige en leerzame voor dracht gehouden, over het onderwerp «Groenten in de voeding», 'verschil lende kleine nummertjes weruen er uitgevoerd. Tot slot is nog een der leden per velo erop,, uit getrokken. Het was een gezellig samenzijn en elk der tegenwoordige leden is beslist van plan op de volgende vergadering een gebuur mede te bréngen. Naar Roeselare. De autobus, welke ter gelegenheid van het Gezinscongres te Roeselare werd ingelegd, zal hier vertrekken te 13 uur, op de Dorpplaats. Drie stil standen langs de weg naar de Oost hoek: Kruisstraat, Sint Elooi en Ja gershof. Deelnemers weest op tij-d! Kalsyde-Kermis. De jaarlijkse wijkkefmis aer Beve ren-Kalsyde gaat uoor Zondag 27 Juni en volgende dagen. Verschillende aan gename feestelijkheden zullen het er zeker de moeite waard maken voor onze parochianen, om eens ïiun mede mensen van de Roesbruggehoek een bezoek te- brengen. Ouderdomspensioenen. De maandelijkse zitdag vöor het in dienen der aanvragen zonder onder zoek, is vastgesteld op Donderdag 1 Juli, van 9 tot 11 uur. Examen- De Heer Omer Despeghel heeft aan de Normaalschool van 'lorhout het di ploma van onderwijzer behaald, niet vermelding van Frans en rrngeis. Pro ficiat. Van onze B.J-B. Op het Zomer- en Ruitersfeest te Reninge verleden Zondag, behaalde de jonge rijvereniging van onze B.J.B. de eerste prijs en de gulden medalje in de algemene dressuur. Het was de verdiende bekroning yan de inspan ningen van de kommandant Pierre De Bergh en zijn flinke ruiters, waai voor hen hulde moet worden gebracht. Jon gens, doet zo voort! Onze ploeg behaalde de overwinning in de koers voor Romeinse wagens; maar door enkele tegenslagen, zoals André (145 p.); 3. Vancaeyzeele Da- losschoot op 't ogenblik dat onze jon gens de leiding hadden, kon onze af deling enkel beslag leggen op <le 4* plaats in de volksspelen, In 't koord trekken bracht onze ploeg het tot de halve finale. Toekomend jaar wordt het nog beter! Gezinscongres Roeselare. Aan de deelnemers voor aanstaande Zondag wordt herinnerd dat de auto car vertrekt te lJ u. stipt aan de kerk. Men hore mis hier vooraleer men ver trekt, want te Roeselare is er geen mis voor de Congressisten voorzien. Ook het' kenteken van 't congres niet vergetejj. Slet onze B.J.B. op het Zomerfeest. Zondag 20 Juni jl. trok onze B.J.B. naar het Zomerfeest te Reninge, om er in de volksspelen haar krachten te meten met die van de andere afdelin gen der Dekenij Poperinge. Al gauw wekte het flink optreden van onze mannen, zowel in de loop wedstrijden, stoelendans per fiets, als in de ruitersnummers, heel wat belang stelling. In het koordtrekken waren de onzen in vele afdelingen waarlijk de baas, zodat ze in' de finale de over winning met Reninge moesten betwis ten... Alle hoop was gesteld op een overwinning van Oostvjeteren. Het ontbrak er geenszins aan kracht, doch een «kleine technische fout» bracht de beslissing: Oostvleteren is het sterkst... na Reninge. Om haar flinke prestatie werd onze afdeling dan ook beloond met een prachtig eremetaal. We wensen onze mannen hartelijk geluk om hun prachtig optreden Naar Roeselare. Op Zondag 27 Juni zal er, ter ge legenheid van het Gezinscongres, een speciale autobus vertrekken aan De Kortkeert,e 13 uur. Congresboekjes zullen op de autobus uitgereikt wor den. Terugreis omstreeks 20 uur. Prijs heen gn terug: 35 fr. Enkele plaatsen zijn nog beschikbaar. Bond der Kroostrijke Gezinnen. Op Zondag 4 Juli e.k. trekt onze plaatselijke afdeling naar Reninge, ter gelegenheid van de plechtige vaan- dclwijding. Alle leden kunnen dus tijdig hun-schikkingen nemen om op dit schoon feest aanwezig te kunnen zijn. De plechtigheid begint te 15 uur stipt. Toekomende week geven we nog nadere bijzonderheden nopens plaats en uur van verzameling. Duivennieuws. Middenbondbij A. Alleman. Breteuil: 1- Glorie Robert, Oostvlete ren; 2. Demeyer Adelin, Oostvleteren; 3. Alleman Arthur, Oostvleteren; 4. Vangreveling Charles, Pollinkhove; 5. Alleman Arthur, Oostvleteren; 6. No- tredame Silvere, Pollinkhove; 7. Moer man André, Woesten; 8. Alleman Ar thur, Oostvleteren; 9. Philyps Oscar,' Loo; 10. Wulleman Jules, Reninge;' II. Alleman Arthur, Oostvleteren; 12.1 Gheeraert Maurice, Oostvleteren. Een geluksvogel! Verleden week reed G- Verh. uit Po- peringe, met zijn nioto huiswaarts. Gekomen aan De Abeeleboomont snapte plots, door vorkbreuk, het voor ste wiel uit zijn moto. G- V. werd over het stuur geslingerd en kwam enkele meter verder op het land terecht. Als we vertellen dat hij er ook deze maal, zonder het minste letsel vanaf kwam, dan zal iedereen wel overtuigd zijn, dat de Helm-man wel werkelijk met de helm geboren werd! De school was uit!... En de kleine Lodewijk Roelens, 4 j., huppelde verleden Vrijdag welgezind naar huis. Zijn zusje Nelly, 8 j., was even met de fiets van een vriendinne tje, een ritje aan het maken. Toen het meisje terug bij haar broertje kwam, kon ze ongelukkiglijk de fiets niet meer inhouden en reed de kleine bots omver. Het ventje werd opgenomen en door zijn zusje zo goed het kon naar huis gedragen. Een bijgeroepen ge neesheer stelde benevens hoofd- en sehouderkneuzingen een dubbele been breuk vast! Berg uw spade goed weg! Zondag 11. lagen M. T. en R. D., plots in een herberg, met elkaar overhoop. De ruzie nam op een zeker ogenblik zulke afmetingen aan, dat R. D. in de omgeving naar een spade greep en er M. T. mee te lijf ging. De laatste bekwam een gapende snijwonde aan één der wangen. Dokter en veldwach ter kwamen er bij te pas! Kapellen... geen speelplaatsen: Geruime tijd reeds, bereiken ons re gelmatig klaenten over sommige hoogst gewaague kinderpractijken, waarvan de kapel ia de Oude ïeperstraat het slachtoffer wordt. Kuiten werden reeds met steenslingers kapot geschoten en ook sommige beelden moesten er reed3 aan geloven. De kruisweg is verminkt en als we de vloer nagaan, leert een zeer kunstmatig putje ons, dat het reeds als Knikkerputje werd gebruikt. Dergelijke practijken, zelfs al komen ze van kinderen, worden na tuurlijk door ieder weldenkend mens ten zeerste afgekeurd. Ouders, waakt tussen en na de schooluren... dan zul- I len ze nooit te vinden zijn, waar de school het hun voortdurend verbiedt. Kermisfeestelijkheden. Op Zondag 27 Juni. Na.de Hoog mis: MuzieicconceTt gegeven door oe plaatselijke Muziekmaatschappij. Te 16 u.: Groce Voetbalmatch tussen S. K. Elverdinge en Krielen Sport. Op Maandag 28 juni. Na het Jaargetijde: Muziekeoncert, gegeven door de plaatselijke Muziekmaatschap pij. Vinkenprijskamp in het lokaal De Lente Bollestraat. Op Dinsdag 29 Juni- Te 15 u.: Grote Prijsbolling bij Célest Soenen. 350 Fr. prijzen vooruit. Dit bedrag zal Vermeerderd worden in verhouding met de inleg. Op Woensdag 30 Juni. Grote dui- venprijsviueht uit Arras. Inkorving bij Agnes Theirssen op Dinsdag 29 Juni, van 14 tot 17.30 u. Op Donderdag 1 Juli. Grote ker- misprijs voor alle Nieuwelingen-H.W .B., tellende voor het lepers Kriterium van de beste nieuweling. 2.500 Fr- prij zen en talrijke premiën. Inschrijving bij Wed. Covemaecker- Prijsuitdeling bij Maurice üébreuck-Vantomme. Op Zondag 4 Juli. Feest der Scnuttersgilue St-Seoastiaan. Na een gexorceerue ruscpenoue van 8 jaar, neemt ue gilue naar plaats terug in ondey ue sportbroeders. Op Zondag 4 Juli zal zij haar ïnstallatiescnieting geven. Ken warme oproep wordt ge daan tot de sportbroeuers van het om liggende om ueze schieting te steunen, door er talrijk aan deel te nemen. Vinkenprijskamp bij Deberdt, Oude Ieperstyaat. ZONDAGDIENST Apotheker: Hr Van Walleghem, Sta tiestraat. COLLECiES KLOOSTERS O X O EK YV1J S IN R lU tl i lXGr K N voor de boeken uwer prijsuitdelingen BOEKHANDEL IJVET SCONE 1». BRAS - DEKLEKCK, G. de Stuersstr. 4, leper levert aan voordelige voorwaarden. Een bezoek, zal er u van over.uigen. BURGERSTAND van lo tot-3i Juni 1948 Geboorten. Depoorter Noël, v. Ploutem. tnieuctt rtooert tieiuvexd. Tancre Giaudette, un- dendreef, 79. Degraeve Hoiand, nangemark. De Hout Alain, lvi.ee- sen. Deprez Daniël, Poensapene. 'Deiiorme Frans, Sint jan. uevos Mireille, Lmuenareei, il. Gouwy Franane, ziiieoeze. Veriy Daniei, vTamertinge. Dasier lvoei, Lange- marK. uuaes Jose, Kousorugge-na- ringe. overlijdens. Lemiere Florent, 77 j., weu. Kescauwier Pharaïide, rcij- seiscraat, 133. Boiléngiet Clemen tina, t>7 j., echtg. Sanetoruin Caroius, yvatersasceeistraat, 50. rtuwenjksaikiwiMgaigen. Houd- mont Cnaries, handeiaar, te leper, voórrieen ts E.orcrijit, en Pierens ivra- ria, z. o. te Antwerpen. Bonte Georges, onefdrager te ieper en rva- chei ivionet, huisnouaster, te Loo. Decant Jacques, peroepsmuitair, en Lapeere joanna, hutswernster, te Meuiebeke. Vanuevooice Roger, bediende, te Woesten en Simonne Tahon, beheerster te Xeper. Merie- vede Fernand, waarnemend hoofdon derwijzer en Jacqueline Uiarysse, z. o. b. v. leper.nemahieu Henri, z. b. te Komen en Wydouw Yvonne, z. b. te zeper. Uuwelij^. Richard Bourgois, druKiier op stoffen, te Ronse, en Georgina .Deicaezemaeicer, i'abriek- werkster, te leper. VOOR DE ZONDAGREIZIGERS Vanaf de eerste Zondag van Juli zal de Mis van 6 uur in ae Kapel oer Arme Klaren voortaan kwart voor b plaats hebben, ae Zondag. Dit om de reizigers aie de eerste trein naar Brussel nemen in de gelegenheid te stellen hun Zondagsmis, voor hun vertrek te kunnen bijwonen. Eik zeg ge het voort !- REUZEN- WETENS WAARDIGHEDEN De laatste drietal weken hadden we het over onze reus... of juister ge zegd onze reuzen. Dat Goliach iamuie zou krijgen wisten de mannen van St Pieters, het is toch zijdie het spel in gang zetten en colt zij die ae naam van het reuzsjkind kozen... Robrecht de Fries, waarlijk een naam met klank... maar wat U niet weet is zijn gewicht. Het is toch de ge woonte bij de geboorte, wanneer net kind een naam krijgt, dat men ook het gewicht noemt, wel onze Robrecht weegt 100 kilo, niet veel zult ge zeg gen als men nagaat dat Goliath toen hij het levenslicht aanschouw de 240 kilo woog. Goliath is ook zo veel groter, inderdaad. Maar wat U nog het meest zal verwonderen is, dat Goliath, niettegenstaande bezet ting en ravitaillering toch nog mid del gevonden heeft om te verzwaren. Ik lach niet, Goliath weegt thans 270 kgr. Keeft hij nu geleefd met de 'zwarte markt, ik weet het niet, maar feiten zijn feiten. Wie niet gelooft controleren het. Hoe zit dat nu in mekaar, 't Is eenvoudig. Daar waar de verschillende delen "samenkomen en rivetten aangebracht zijn, is er wat speling gekomen, sleet of ouder dom zoals ge het noemen wilt, Zoda nig dat men verplicht is geweest van met enkele ijzeren staven steun en stut te geven, vandaar de toename in gewicht, 't Is niks als ge het maar weet, is het niet? BOTSING Op de Meenensteenweg kwam het tot een botsing tussen de auto van Cyriel Bonte, uit Ieper en deze van Laeante Leon, uit Poperinge. Beide wagens liepen stoffelijke schade op. VlWMMRAWbWmWUWAMAi VERBROEDERING VAN IIET 13' BELGIAN FIELD ARTILLERY Op Zondag 27 Juni heeft de 20" ver jaring plaais van üe stichting dezer veroroeuering. iiienier nu net programma der plech- tigneid van Zondag 27 Juni: ie 10 uur: Vergadering op de Kie- keumarkt, van waar men stoetsgewijze naar het station optrekt. Harmonie N.S.B. op kop, voor het afhalen der vreemde afgevaardigden. Te 10.45 uur: Vertrek in stoet tot het neerleggen van bloemen aan de gedenkplaat van het 13" Belgian Field ■Artillery en aan andere monumenten. Te 11.30 uur: Mis, opgedragen in St-Maartenskathedraal,, ter nagedach tenis der overledenen van het regiment. Te 12.45 uur: Ontvangst op het Stadhuis. Het Verstandhoudingscomiteit der oud-strijders en gelijkgestelden, ver leent zijn medewerking. De leden deT verschillende verenigingen worden dus vriendelijk uitgenodigd op deze plech tigheid tegenwoordig te zijn. GEILAARD Onze politie moest nogmaals optrer den op de stadsvestingen tegenover een jonge kerel uit een naburige ge meente, die zich had plichtig gemaakt aan zedenschennis tegenover minder jarige kinders. CONGRES DER GENEESHEREN Dit jaar gaat het Congres der Ge neesheren van België - door te Xeper en dit op Zaterdag 3 en Zonaag 4 Juli. STAKINGSRELLETJE Bij de Firma Gebr. Withouck, nickelage-chromage, gelegen op de Zonnebekestesnweg, waren er enkele werklieden aan het werk gebleven. Enkele leden van de syndicaten kon den dit niet te best verkroppen en met een viertal trokken -ze er naar toe. Er werd nogal hard aangeklopt. Een der gebroeders Withouck kwam openen en er ontstond een woorden wisseling tussen voornoemde en ze kere Om. D. en K. Van woorden kwam het tot daden en er ontstond een handgemeen tussen de eerstge- noemden, waarbij zich K. ook nog aansloot. Voor Withouck daagde hulp op van zijn vrouw, en intussen was de rijkswacht opgebeld, die een einde stelde aan dit relletje. EEUWFEEST VAN O. L. VROUW VAN DE VESTEN. Het eeuwfeest van de inrichting der octaaf' begint op Donderdag 1 Juii a.s. E. P. Gilbertus Lohuis, de welbekende Hollandse Minderbroeder, die de oc taaf door zijn welsprekend woord zal opluisteren, deelt ons het onder werp van zijn avondsermoenen mede. Donderdag 1 Juli: «De Vrouw en de Slang». Vrijdag 2 Juli: «Reddend Christendom Zondag 4 Juli: «Falend Christendom». .Maandag 5 Juli: «Bindend Christendom». Dinsdag 6 Juli: «Biddend Christen dom». Woensdag 7 Juli: «Strijdend Christendom». Donderdag 8 Juli': «Lijdend Christendom». Vrijdag 9 Juli: «Mariaal Christendom». De Sermoenen hebben plaats in de St-Niklaaskerk te 20 u., en Z- E. Heer Dek%n Verhaeghe opent en sluit het lof uer octaaf. Dagelijks wordt voor de parochianen, te 7-30 u., een Wijk- mis gezongen, waarin al de huisgezin nen ueurzelings dienen vertegenwoor digd te worden. Zie het parochieblad. Het" eeuwfeest van O. L. Vrouw van de Vesten gaat een groot succes tege moet ten bate van het geestelijk en tijdelijk welzijn van gans onze leper se bevolking. STEDELIJK ZWEMDOX CINEMA FLORA: Vrijdag, Zaterdag, Maandag te 8 u. - Zondag te 2.30, 5 en 8 uur. - Robert Taylor en Ka tharine Hepburn in De Grond stroom - Een film van een buiten gewone overweldigende dramatische kracht. - Daarbij voorfilm en actua liteiten. - Kinders NIET toegelaten. CINEMA COLISEUM Sint Jacobsstraat 28, Ieper Zaterdag: Te 20 uur; Zondag; Te 14.30, 17 en 20 uur; Maandag: Te 20 uur. Een grote muzikale film: MEXICANA met Tito Guizar en Constance Moore. Als bijfilm: «Melody Ranch», met de zingende cowboy Gene AUtry. AAN DE GEDEPORTEERDE ARBEIDERS EN WERK WEIGER AARS van de oorlog 1940-45 Het N.V-W doet een dringende op roep aan alle gedeporteerde arbeiders en werkweigeraars (ondergedokenen) om, ingevolge de statuten van 26-12-47, de aanvraag te doen tot erkenning vanwege het Ministerie van Weder opbouw. Deze aanvraag moet gebeuren vóór December 1948 en gebeurt best langs het Verbond der Weggevoerden, die in verschillende gemeenten van het arrondissement haar vertegen woordigers heeft, die zich ter beschik king stellen van de kameraden, om ze in alle gevallen behulpzaam te zijn. Voor IEPER-Stad: Raymond Verlie, Meenensteenweg 113, te Ieper, die zit dag houdt in het lokaal De Drie Ko ningen Grote Markt, iedere Zondag, van 10 tot 12 uur. Voor ZILLEBEKE: Blanckaert René, Statiestraat 20, lener. Voor GELUWE: Jozef Flament, Guido Gezellestraat 10, Geluwe. Voor GELUVELD: Henri Debceuf, Ieperstraat 70, Geluveld. DE IEPERSE SCHAAKKRING Zondag 20 Juni jl. ging de Interclub- wedstrijit door tussen de twee clubs Brugge-Ieper, 3' categorie. De uitslag was: Het 1* bord, gewon nen voor Ieper; het 2' bord opgezon den voor arbitrage; het 3" bord opge zonden - voof arbitrage; het 4" bord gewonnen voor leper. Er blijft nog een ronde te spelen in 3* categorie: Ieper-Kortrijk, die,door gaat Vrijdagavond in het café «Sint Georges», te ICortrijk; en nog een hU>' Reegare ronde voor de 4" categorie: Handzame- leper, die doorgaat Zaterdagavond, in het' lokaal «Café Sportwereld», te Handzame. Voor beide wedstrijden is het uur vastgesteld op 19.30 uur. FEEST OP ST-PIETERS- Op Zaterdag, Zondag en Maandag, 3, 4 en 5 Juu, viert St-Pieters zijn hoogfeest. St-Pieters zal herleven deze dagen, de intrede van een zijner oud ste burgers, Reus Robrecht de Fries, stichter van St-Pieterskerk ten jare 1083. Hij bewoonde het Zaalhof als Graaf van Vlaanderen. Reus Robrecht de Fries waarop alle St-Pielernaren en zelfs alle feperlingen zullen mogen i'ier zijn, daar hij zal voorstellen, een persoon uit 't lepers roemrijk verle den, zal een hoogte hebben van 6 me ter, en als krijgsman van zijn tijd, terugkerende na de slag van Kassei die hij roemrijk won en uit. dankbaar heid de Kerk van St-Pieters stichtte. Gemaakt in de Werkhuizen Dépuydt en Zoon, is de afwerking ervan tot in de puntjes verzorgd, die ailn allen be wondering afdwingen zal. FEESTPROGRAMMA: Zaterdag te 18 u.: Opening der fees- telijkheüen. Te 20 u.: Plechtige in trede van St-Pieter's Reus, Robrecht de Fries, aan de Rijselpoort. Te 20.30 u.: Plechtige ontvangst aan het Nazareth. Wandeltocht door de stra ten der Wijk en te 22 u.: Sluiting met Reuzendans- Zondag 4 Juli. Te 10 u„ in Sint- Pieterskerk: Solomnele Mis. opgedra gen voor de oorlogsslachtoffers 1940- '45. Te 11 u-: Bloemenhulde aan het St-Pieters gedenkteken. Te 14.30 u.: Vogelschieting, 600 fr. prij zen. Te 15 u.: Voetbalmatch op het Zaalhof. St-Pieters tegen de Kruis straat, met beker als inzet. - Te 16 uur: Luisterrijke ommegang der Sint- Pietersprocessie. Te 17 u.: Velo- koers voor Beginnelingen-B.W-B., 2.500 frank prijzen en premiën, tellende voor het iepers Kriterium. Te 19.30 uur: Grote propaganda-bolcsgala in open lucht, Ingericht door Manager Lapere B.C.-leper en K.B.B.B, - Ieper tegen Wervik. Te 21 uur: Groot volksbal. Te 23 u.: Prachtig vuur werk. Maandag 5 Juli. Te 14 u.: Prijs bolling. Te 15 u.: Grote velokoers «Prijs Robrecht de Fries» voor Lief- hebbers-B-W.B.; 5.500 fr. prijzen en premiën. Te 15.30 u.: Luisterrijke prijsbolling, 600 fr. prijzen. Te 19.30 uur: Plechtige ontvangst ten Stadhui- ze door het Stadsbestuur, van Robrecht de Fries, Reus van St-Pieters, vertrek met Reus Goliath en de Harmonie Ypriana» aan het Zaalhof, langs de Haernestraat, Boomgaartstraat, Grote Markt, om langs de Rijselstraat terug te keren. - Te 20.30 u.: Groot Concert door de Harmonie YprianaTe g2 u.: VJandelconeert, voorafgegaan door Robrecht de Fries. Van 23 u. tot 24 u.: Groot Reuzenbal aan het Nazareth. WEET GE.. Dat vanaf 1 Juli de H. Mis in de Kapel der EE. ZZ. Arme' Klaren van u. zal gebracht worder. op 5.45 u. dit opdat de reizigers voor de trein van Brussel nog gemakkelijk deze zouden kunnen nemen. - Dat er.in onze stad een nieuwe velociub werd opgericht. Dat die club vooral jonge locale krachten tracht te steunen. Dat dit misschien wel geen ty pisch lepersemethode is, maar in elk geval toch de goede Dat we onze beste gelukwensen aanbieden aan die ooievaardie onze leperse reuzenfamilie met een eenheid verrijkte. Dat ook die doör de goede me thode is kunnen ter wereld komen. AUTOSKOOTER ST-PIETERS HEERLIJK GEBAAR! Het Missiecommiteit van St-Pieters houat er aan openlijk dank te zeg gen aan ae Heer Boss uwé Sylvester van Korcrijk, die ons zijn autoscooter ten dienste stelde, en het mogelijk maakt aan een vertrekkende missio naris van St Pieters een flinke som mee te geven' voor zijn aanstaand werk bij de heidenen. Op onze dagen vindt men niet al tijd mensen die zo gereed zijn om hun installatie en tijd ten dienste te stellen, en zo bereid zijn om een pro fijt te 'laten vallen ten voordele van een hoger ideaal. Hij mag ais voorbeeld gestald wor den van dienstwilligheid en practi- sche missieliefde. Mocht hij navol gers vinden. Proficiat, Mijnheer Bos- suwé, hartelijk dank, en God lone het U. BEVOORRADINGSDIENST. Bericht aan de bevolking. De burelen van de bevoorradings- dienst zullen met ingang van 1 Juli 1948 overgebracht worden naar het Stadhuis, Grote Markt. Ingang langs de poort, Oude Houtmarktstr. De burelen zullen open zijn van 9 tot 11-30 u. en van 2 tot 3 u. - Ge sloten" de Zaternamiddag. Zeepzegels. De aanvullende be voorrading zeepzegels, toegestaan aan kinderen beneden de 10 jaar, zal uit gereikt wórden op Maandag 21 Juni en Dinsdag 22 Juni 1948, voor de pe riode Juni, Juli, Augustus en Septem ber- Telkens van 9 tot 11.30 u. en van 2 tot 4 u. Rantsoenkaarten der recht hebbenden dienen voorgelegd te wor den. OORLOGSSCHADE BERICHT AAN DE GETEISTERDEN De Burgemeester der Stad Ieper laat weten dat de Heer Minister van Wederopbouw opnieuw het indienen van voc.jchotsaanvragen op eventu- ële oor.egsschadevergoeding inzake onroerende goederen 'toelaat. De ge- teisterden worden verzocht hun aan vraag in te dienen bij de Coöperatief voor Oorlogsschade voor leper, Pope ringe en omliggende, Grote Markt, 22 te Poperinge. De Burgemeester J. Vanderghote. VLAAMSE TOERISTENBOND. Met de V.T.B. per Salonboot! Op ZONDAG 18 JULI richt de V.T.B.- Ieper een reis in per salonboot uit Antwerpen naar Zierilczee (eiland Schouwen, Nederland). Buffet aan boord. Willem de Meyer zorgt voor de gewenste atmosfeer! Vertrek per auto car 's morgens te 5 u., terug rond mid dernacht. De gewone identiteitskaart volstaat. Prijs voor autocar en boot: 200 fr. Kinderen beneden de 10 jaar: 150 fr. Aantal plaatsen beperkt. Niet- leden ook welkom. Inschrijven vóór 1 Juli bij de vertegenwoordiger: Mr Vandecastecle V., Brugse steenweg 18, Ieper. ATHLETIEK IN DE ST-JOZEF'S VRIJE BEROEPSSCHOOL IEPER. Een interklassikale atletiekwed strijd in de St-Jozef's Vrije Beroeps- school te Ieper, gaf volgende tech nische uitslagen: 1" JAAR (114 leerlingen) 80 m. lopen: 1. Maerten; 2. Lefever; 3. Laperse; 4. Brunfaut. 600 m. lopen: 1. Claus; 2. Dubois; 3. Clarisse; 4. Storme. Hoogspringen: 1. Claus; 2. Defever; 3. Clarisse; 4. Degrijse; 5. Desmet. Klassen rangschikking 1.1" Jaar Metaalbewerkers A 102 p. 2.1" Jaar Metaalbewerkers C 96 p. 3. 1" Jaar Houtbewerkers 84 p. 4.1' Jaar Metaalbewerkers B 65 p- 2» JAAR (90 leerlingen) 80 m. lopen: 1. Van Blankenbergh2. Poissonnier; 3. Leroy; 4. Truant. 600 m. lopen: 1. Quagèebeur; 2. Lan- dewijn; 3. Fiers; 4. Priem R. Hoogspringen: 1. Priem R.; 2. Leupe; 3. Truant; 4. Marreel. Klassenrangschikking 1.2* Jaar Metaalbewerkers B 104 p. 2.2* Jaar Houtbewerkers 66 p. 3- 2* Jaar Metaalbewerkers A 52 p. 3* JAAR (68 leerlingen) 80 m. lopen: 1. Duflou; 2. Dumelie; 3. Bauwens; 4. Sergier. C0Ó m. lopen: 1. Vanroose; 2. Meire; 3. Dumon; 4. üeman. Hoogspringen: 1. Leclercq; 2. Meire; 3. Vanroose. Klassenrangschikking: 1.3° Jaar Elektriekcrs '4 P- 2.3° Jaar Houtbewerkers 72 p. 3.3° Jaar Metaalbewerkers 61 p. UITSLAG Onder grote belangstelling ging op Donderdag 24 Juni ji., op de Grote Markt te ieper ae Paardënpiijskamp aoor 'werke volgende uitslag gaf. Driejarige Merr.ën. (6 Inschrijvingen) 1. Jeannine de Vlamertinghe, eig.: Gebroed. Coene, Vlamertinge 2. Jenny de Noordhof, eig.: Van Nevele Edward, Veurne. 3. Dahlia de Wytsehaete, eig.: Van Houtte Jules, Wijtschate. Merriën van 4 jaar en meer. (8 Inschrijvingen) 1. Mina van 't Blauwhof, eig. :D'Halewin Paul, Vlamertinge. 2. Huoicca van ae Venorenhoek, eig.: Wed. R. Desmycer en Kinders, Yuormezele. 3. Maretce ae Wambeke, eig.: Dequidt Georges, Wijtschate. 4. Aij.ce de Wijtschate, eig.: Jules Vanhoutoe, Wijtschate. 5. Mina des Dunes, eig.: De Coninck Valère, Boezinge. Kweekmerriën. (3 Inschrijvingen) 1. Julie de la Bayarde, eig.: Gebroeü. uoene, Vlamertinge. 2. Greta ae Poperinghe, eig.: Quagneueur jricr-e, Poperinge. Lizern: Renners opgelet! De B.W.B., in overeenkomst met het sportcomiteit van Lizern, heeft, ten teken van deelneming in de rouw, bij lie teraardebestelling van beroepsren- rier R. Depoorter, op Donderdag 11., besloten de koers van Donderdag uit té stellen tot Zondag 27 Juni, zelfde uur, prijzen, palm en premiën zoals Donderdag voorzien. \Ve hopen dat ieder sportliefhebber en renner onze handelwijze zal goed keuren. Daarom verwachten we U al len op Zondag 27° dezer, voor onze 5° Grote Prijs van Lizern, voor Nieu welingen B.W.B. Uitslag Velokoers Juniors v. 20 Juni. 36 Vertrekkers: 1. Depoorter Lucien, Boezinge; 2. Minne Maurice; 3. Van- moer Marcel; 4. Meerseman Roger; 5. Vermeerseh Cyriel; 6. Wallijn Michel; "7. Deconynck Roger; 8. Jonckheere Ra- phaël; 9. V'anbeileg'hem Georges; 10. Ampe André; 11. Debruyne Emiel; 12. Labaere Willem; 13- Ceruobel Aüoli; 14. Depoorter Cnaries; 15. Buylle An dré; 16. Degraeve Maurice; 17. By- naeve Daniëi; 18. Knockaert Marcel; 19. Pattijn Marcel; 20. Vandamme Gaston. Uitslagen Loopkoersen. Schoolmeisjes: 1. Dezeure Mariette; 2. Vanhoudt Agnès; 3. Petiljon Frëüa; 4. Hospy 'Eica; 5. Verstraece Jacque line; 6. Vandenbriele Christiane. Schooljongens minder aan 10 jaar: 1. rieisen jozef; 2- Vandenbussche Gil bert; 3. Donche Nicoi; 4. Keirsebilck Julien; 5. Vancienbusschè Luc. Minuer dan 12 jaar: 1. Verhaeghe Gilbert; 2. Vanderjucht Guido; 3. Verhoye Daniël; 4. Vandenberghe Paul; 5. Helsen Paul. Minder dan 14 jaar: 1. Louwagie Roger; 2. Steyaert Marcel; 3. Doncne; 4. Depoorter Frans; 5. Deschrever Gilbert- Wielerwedstrijd onder parochianen. 1. Serroen Ar.uré; 2. Cloet Eli; 3. Louwagie Gerard; 4. Delelortrie Os car; 5. Vanstaen Roland. Om ter traagst rijden. - Meisjes. 1. Vannoudt Uodeheve; 2. Dezeure Mariette; 3. Dumeez Marce'lla; 4. Pe tiljon Freda; 5. Tailly Cecile. PrijSkaarting 48 Deelnemers, bij A. Desmet. 1. Desmet Jozef en ïanghe Leon; 2. Arteel Keon en Mahieu Antoon; 3. Caruöen Gilbert en Dochy Frans; 4. Steyaert Gustaaf en Zwaènepoel; 5. Lenrahieu Antoon en Gremonprez Jo zef; 6. Serroen André en Cloet Maur. Ongeval. Dinsdag 22 Juni jl., omstreeas 16.30 uur, kwam een motorijder uit oe rich ting van Kizern. Uit tegenovergestelde ricuting kwam nenri Durn'ez, van Bikschote, met zijn iiets en uuiven- mand. Juist over de Steenstratebrug stak de fletser, die links van de baan reed, naar reents over. De motorijder kon hem niet meer vermijden. De fletser werd per auto naar huis ge voerd. We vernemen dat gans de fiets stuk is. Met Durnez H. zou het niet te erg zijn. De motorijder kwam er met enkele schrammen en een gebro ken licht vanaf. ge, bekwam Boezinge, met Oscar De- baillie, de beker in het springen. Gezinscongres. De autocar met de deelnemende le den vertrek op het Katspel, Zondag 27 Juni, te 13 uur. De leden, die de sectievergadering van 's voormiddags volgen, vertrekken afzonderlijk. Nfeuwe trein. Op aandringen van enige A.C.W.- mannen uit Boezinge, heeft Volksver tegenwoordiger Jerome Stubbe aange drongen. en bekomen nat er met Octo ber een trein zal vertrekken uit Ieper 's avonds, die aansluiting geeft op deze van Kortrijk, die rond 18.30 uur daar aankomt. De trein uit Ieper vertrekt te 18.30 uur en rijdt tot Boezinge en Langemark. g Bedevaart naar Ste Godelieve te Gistel. Zondag 27 Juni wordt de inschrij- vingslijst gesloten voor de autocar. Al leen deze die op voorhand betalen, worden meegerekend. Na deze datum kan er geen zekerheid meer gegeven worden voor het medereizen." Boekerij. Deze wordt gesloten vanaf Zondag 27 Juni, dit voor nazicht. De lezers die nog boekan hebben, worden vrien delijk verzocht deze seffens in te bren gen. Aangeboden boeken worden met genoegen aanvaard. op postciieclaeke^iiiig Nr 4763.60 der Gebroeders Sansfcu, Poperinge, en ons blad zal U wekelijks tot einde 't jaar per post tehuis bc: steld worden. Burgerstand. Geboorten. Volckaert Noël, z. v. Gerard en Ernestine Yallaeys. Quae- ghebeur Cecilia, d. v. üscar en Maria jLauwers. Charles Marie-Thérè§e, d. v. André en Maria Strypsteen. Devrieze Lodewijk, z. v. Michel en Maria Y'andenberghe- David Chris tiana, d. v. Karei en Julia Demailleure. Overlijdens. Merlevede Marie, 62 j., echtg. Silvain Gesquiere. Cal- lewaert Henri, 80 j., echtg. Pharaïlde Rigole. Cnockaert Medard, 64 j., on gehuwd. Huwelijken.Dauchy Germain, Wa tou en Angèle Boussery, Boezinge. Willemoöns Raymond, Boezinge en Paula Yerstraete, Roeselare- Supply Albert, Boezinge en Godelieve Van- coillie, Langemark. Knockaert Ro ger, 'Boezinge en Martha Knockaert, Zonnebeke- Lefevere Emiel, Zand voorde (Oostende; en Margriet Car- lier, Boezinge. Desmedt André, Boe zinge en Maria Masschelein, Wijtscha te. Vieren Maurice, Zonnebeke en Anna Desmadryl, Boezinge. Huwelijksbeloften. Vandevoorde René en Simonne Pareyn, b. v. Boe zinge. Dewitte Michel, Zonnebeke en .Decoodt Celine, Boezinge. Elypo Albert en Jeannette Vanneste, b. v. Boezinge. \relokoers. Onze dorpsgenoot Lucien Depoorter won met ruime voorsprong te Lizern aldus «Het Volk» van Maandag 21 Ju ni. Hij gisng halfkoers onhoudbaar weg, om niet meer verontrust te worden, niettegenstaande het heftig verweer van Minne en Vanmoer. Hij reed 120 km. in 3 u. 20 min- Dat heeft hem de zonneslag'' vergoed in de' Ronde van België en menigvuldige bandbreu ken, die hem regelmatig klopten. Niet te verwonderen dat de geestdrift groot was. Ruitersport. Onze gewezen kapelaan zou Zondag laatst fier zijn geweest op zijn leer jongens van Boezinge, die het initia tief namén ip de Ruitersport. De officiële school gaat op ie is.! De lentezonne lacht ons tegen! Zes uur!... De autocar zet aan! Ons "Vlaamse lied klinkt langs de we igen! Wij houden van op reis te gaan! Eerst recht naar Kortrijk, aan lie Leie! Over die mooie Goudrivicr! Daar werkt de Vlaming, lachend blije! Op 't. fijne Leievlas is hij fier! Groet te Harelbeke, aan het huis van Peter Benoit! Aankomst te Gent, langs de haven, Port-Arthur, Sint- Amansdsberg, de Gentse bloemenvel den! Naar Sint-Niklaas, met de groot ste markt van 't ?.Tnd, de kopere O. L- Vrouw op de toren, en het gothiek stadhuis! Verder naar Antwerpen, doel der reis! Sint Anneke, de Schel-, detunnel, pleziertocht met de Flandria- boot op de Schelde- Bezoek aan de Ha ven, het Steen, O. L. Vrouwkerk, Put van Quinten Matsys, Stadhuis, Monu ment Brabo, Rubens, Boerentoren, Middenstation, Dierentuin! Schone reis, mooi weer, lachende blije jóngens, vol levenslust en enthou siasme! Aankomst 's avonds te 10 u., moe, versleten, maar met 'n onvergete lijke souvenir! Auto in de gracht! Vrijdagavond kwam de auto van P.V.T., handelaar in machienen, in grote snelheid, op de cimentroute, de Keiberg afgesnord. Aan de bocht, hoeve Ghekiere, kwam 'n jeep in te genovergestelde richting. Daardoor kon de auto de grote draai niet nemen en reed met alle geweld de gracht in! De slag was hevig! Glas en ijzer ram meiden dooreen! Bloedgutste uit de talrijke wonden van de 4 inzittenden, 2 damen en 2 heren. Dokter Defever diende de eerste zorgen toe en voerde ze naar de kliniek. De depannagedienst kwam de auto halen en voerde hem naar de garage. De bliksem viel Maandagnacht kregen we donder en bliksem, regen en hagel! De bliksem rukte de top van 'n populier af, in de Wervikstraat. Aan de Kortekeer kwam hij terecht op de cionderscherm van 'n landelijk huisje, van André Engels, zonder schade. Tenslotte bracht hij zijn nachtelijke furie op 'n boom, op de Eeutelhoek. Noch brand, noch on gelukken te betreuren. Velokoersen Aangekondigde doortochten door de gemeente. Zaterdag 26 Juni: Kampioenschap West-Vlaanderen Nieuwelingen-B.W.B- (Meenen). - Doortochten: te 3.25, 4,25, 5.15 uur. Zondag 27 Juni: Wegkampioenschap van België. - Doortochtente 13.15 en 16.51 uur. Dinsdag 29 Juni: J.uniors-B.W.B. Doortochten: te 14.20, 15-10, 16, en 16.56 uur. Gediplomeerd. In het eindexamen van onderwijzer bekwam Cardoen André de 1" diploma niet onderscheiding en Hauspie André met voldoening! Proficiat! Feestelijkheden. Dinsdag 29 Juni 1948 (Sint-Pieters- dag)Veiokoers, 70 Km. voor Nieuwe lingen-B.W.B., 2.500 Fr. Inschrijving bij C. Schoutteten van af 2 uur, aanzet bij E. Depessemier. Daarna valiezekoers voor mannen en vrouwen onder de 80 jaar. 300 Fr. prij zen. Inschrijving bij H. Regelbrugge. Dan groot bal! Concert. Op Zondag 27 Juni e.k. in de namid dag, wordt door de Muziekmaatschap pij van Vlamertinge alhier een concert uitgevoerd, onder leiding van Hr An dré Laheye, uit Poperinge. PROGRAMMA: 1- Vliegermarsch H. Dostal. bew. P. J. Molenaar. 2. De Vogelkoopman C. Zeiler. Selectie uit operette bew. S. P. van Leeuwen. 3- Maneschijn op de Alster O. Fétras. - bew. A. Dreissen. 1 Fantasie op de Werken van Schubert bew, A. Floris.1 5. Holiday at Neerijsche Fr. Teugels- Aan deze aangename en mooie mu ziekstukken zullen de toehoorders ze- ker veel genoegen beleven. Deze laat- ste tijden heeft de muziekmaatschap- pij van Vlamertinge ten andere flinke vorderingen gemaakt en te Oostende j heeft de maatschappij, Zondag 11., door een beste en fijne uitvoering, veel bij val verworven. Propaganda Boksgala. Zondag 27 Juni gaat op onze ge meente een propaganda boksgala door. Op het programma: Vier liefhebberskampen. Ovèr 3x3: Meernhout (60 kg., Ieper) tegen Holle- beke (60 kg., Wervik). Maurau (5S kg-, leper) tegen Brayno (59 kg., Wervik). Over 3 x,2: Roger Dedeyne (62 kg., Boezinge) te gen Delobelle (62 kg., Wervik). Dalaire (59 kg., Ieper) tegen Nuytten (Wervik, 61 kg.). Daarbij een sparringskamp, als ver rassing Deuren open te 14 u.; begin te 15u. Einde voorzien voor 17,30 uur. Prijzen der plaatsen: P.ing (genum merd) 35 fr.; 1° rang: 25 fr.; volks plaatsen; 15 fr. Aandacht: Het zal door de inrich ters zo geregeld worden, dat men ge durende de poos getuige zal wezen van de doortocht der Beroepsrenners voor het Kampioenschap van België. Gemeentefeesten. Op Zondag 4 Juli, te 15 u., worden de gemeentefeesten ingezet met een Grote Hondendemonstratie, met deel neming van verschillende verenigingen uit omliggende gemeenten. Vanaf 17 uur: Concerten op de kiosk der Marktplaats, door lie muziekver enigingen: Koninklijke Harmonie van Waasten, de Koninklijke Fanfare van Meesen en de Harmonie De Ware .Vrienden van Ploegsteert. Te 19 u-: Groot Kunstconcert door de F ranse Muziekvereniging Société Philarmoniquevan Quesnoy-sur- Deule. Maandag 5 Juli, te 10 u.: Plechtige Zieledienst voor de overleden parochia nen, met uitdeling van gedachtenissen. Te 17 u.: Grote Wielerwedstrijd voor Nieuwelingen-B.W.B.; 3.000 fr. prijzen- Dinsdag 6 en Woensdag 7 Julii Volksspelen. Donderdag 7 Juli: Grote Wielerwed strijd voor Nieuwelingen (niet-aange- sloteh en 3" en 4° Franse Categorie) 2.500 Fr. prijzen. Te 19 u.: Volksspelen. Wielerclub Guynemer. Op Zondag 4 Juli 1948: Grote Prijs Guynemer, voor Liefhebbers B.W.B., ingericht door de Wielerclub Guyne mer. Afstand 110 km., of 8 ronden. 5.500 fr. prijzen en talrijke premiën, waaronder een electrisch strijkijzer, geschonken door Marcel Vangheluwe; 9 flessen wijn door O. D'Herck; 1 fles champagne door Cyriel Callewaert, enz. Wegwijzer: 8 ronden over Poel- kapelle, Langemark, Westroozebcke. Inschrijving bij Segier H., Ieperstr-, vaf 13-30 u. Vertrek te 15 u. Aankomst bij A. Haemerlynek, Dorp. Prijsdeling bij E. Debeuf, Bruggesteenweg. Te 18 uur: Monster-Ringsteking; 600 fr. prijzen. In het B.J.B.-Zomerfeeat van Renin- tdag gesloten blijven. Compensatievergoedingen. Inbrengen der formulieren. De personen die een formulier voor het aanvragen van compensatievergoe dingen van 1 Juni 1948 af hebben ont vangen, worden verzocht het Maandag 28 juni 1948, tussen 9 en 11 uur, bij de Ravitailleringsdienst in te brenger.. Bestrijding van de Coloradokever. De aandacht van de aardappelver bouwers wordt er op gevestigd dat het besluit van de Heer Goeverneur van West-Vlaanileren, ter bestrijding van de Coloradokever, twee besproei ingen van de aardappelen met een gepast bestrijdingsmiddel voorschrijft- De tweede besproeiing moet vóór 15 Juli 1948 gedaan zijn. rr„i. r i S°r,fht""! nette waren nogal erge deuken. Het Gemeentehuis zal op Donder- dag en Zaterdag 3 Juli 1948 de ganse Burgerstand. Huwelijksafkondiging. Gillebert Fernand, wagenmaker, Bizet, en Hallot Marcelle, weefster, Houplines. Huwelijken. Schrijvers Robert, autógeleider, en Tierssoone Gisèie, kleermaakster, b. v. Ploegsteert. Seynaeve Michel, steenbakker, Bizet, en Levèque Maria, huishoudster, Rij- sel. Geboorten. Peeren Leopold, Waa3- tenstraat 41. Duvosquel Arlette, Plankenweg 2. Bruyneel Jeannine, Touquetstraat 85. Dumortier An dré, H. Duribreustraat. Overlijdens. Coppin Romain, 65 jaar, echtg. Hazzebrouck Maria. De- leu Marie-Louise, 32 j., echtg. Cordon nier Etienne. Wanhoopsdaad. De 32-jarige Marie-Louise Deleu, wonende Plankenweg, Bizet, heeft in een vlaag van waanzin, zich van het leven beroofd, door zich een geweer schot door het hoofd te jagen. Dhr Romain Coppin overleden. De heer Romain Coppin, sedert bij na 30 jaar gemeentesecretaris van i^oegsteert.ris na een langdurige ziek te,'op de leeftijd van 65 jaar overle den. Deze verdienstelijke ambtenaar werd algemeen geacht en zijn heen gaan is een gevoelig verlies voor da gemeente. Aan de familie Coppin-Haz- zebrouck, onze kristelijke deelneming in het smartelijk verlies dat hen komt te treffen.. Boerengjldé. - Belangrijke Vergadering, Het plaatselijk Bestuur van de Boe rengilde, houdt er aan thans reeds bekend te maken, dat op Zondag 11 Juji, te 10 u., een belangrijke voor dracht zal gehouden worden in het lokaal De Engel - Meester Pattyn, van Bikschote, zal er handelen over: «Inwinning vap tussenteelt en inkuiling Burgerstand. Geboorten- Plamont Jean, z. v. Robert en Decrocq Irène.-- De Beul Alain, z. "v. Lucien en Deeroix Paulette. Overlijden. Dondeyne Pieter, 57 jaar, echtg. Rogiers Irma. Disteluitroeiing. Het Gemeentebestuur vestigt ander maal de aandacht van de eigenaars en pachters, dat de disteluicroeiïng op hun gronden, op veldwegen en aan de hagen moet geschieden vóór 1 Juli 1948. Volks-o Burgerstand. Huwelijksafkondiging. Dewitt» Gérard, i'bw., en Demey Bertha, z. b-, b. v. Wijtschate. Geboorte. Delporte Noël, z. T. Raymond en Castrijck Julia. Duivenverenïging De Zuiderbond »w Prijsvlucht op Creil. - 160 Duiven: 1. Lignel Richard; 2. Eggermont Va leer; 3. Bondue Omer; 4. Allaeys Ra- mi; 5. Maerten Alfons. Arm gebroken. Bertha Coudron, wonende Veld'noek te Geluveld, was op boodschap naar 't dorp. Gekomen aan de woning van K. Reynaert, deed zij zo 'n erge val, dat zij het bewustzijn verloor. Zij werd door 'n bijgeroepen geneesheer naar het hospitaal te leper', overge bracht, waar men 'n armbreuk vast stelde. taa&nsiBBasBBaaaBasBaanaaa Maandag 28 Juni te Ieper en Ko men. Volgt het wijze voorbeeld van die bakkers die reeds sedert ja ren werken met een kneedma chine. Wacht niet langer meer. Bezoekt het en koopt er U een degelijke kneedmachine. Demonstraties: iedere eerste Zondag van de maand, van 2 tot 4 uur. Komt de Stand Ghes- quiere bezoeken en bekijken in de Handelsfoor te Meenen van 21 tot 25 Juli e.k. (ac-7557) Studie van den Notaris ERNEST DE COCK te IEPER Korte Torhoutstraat4. DINSDAG 20 JULI 1948 ta 3 uur namiddag te Ieper, gasthof «Het ZweerdGroote Markt, OVERSLAG ln een zitdag van: I. te IEPER, Diksmuidesteenweg Nr 67, met ongeveer 13 aren hof. Vrij van gebruik. Ingenottreding met de betaling. BEZOEK: Dinsdag en Donderdag van 14 tot 16 uur. Sleutel bij Oscar Masure, Diksmuidesteenweg 65. II. te IEPER, Diksmuidesteenweg Nr 26, met ongeveer 12 a. 39 ca. tuingrond. Gebruikt door Jules Vermeulen» mits 300 fr. per maand. BEZOEK: Dinsdag en Donderdag van 14 u. not 16 u. mits schriftelijk» toelating van den Notaris. (7561) IBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBB* Bij vonnis van 10 Juni jl. werd d» Familie Delestrez, Rening eist, betioht van eerroof en werpen van stenen» VRIJGESPROKEN. (Medegedeeld.) Rond 11 uur Vrijdagmorgen, 26 Juni ji., wilde A. Quagh. met zijn personenwagen de O. L. Vr. Kruiss® uitrijden om de Casselstraat op t® lijden, Abeelewaarts. Op zelfde ogen- biik kwam J.P. Hern, met zijn auto- camionnette langs de Casselstraat, richting Markt. Botsing was onvermijdelijk. De ca- mionnette werd in het midden aan gereden door de autowagen. Van de personenwagen werden schokweerder, lichten en radiateur ingedrukt, aan de rechterzijwand van de camion- De rijkswacht stelde een onder-

Het Wekelijks Nieuws (1946-1990) | 1948 | | pagina 5