Y m VOETBAL P@Ssen iiiilif e!§r Kasteloze Pronostiek Nr8 |10 De Sociale Secretariaten van Werkgevers Roger Meerseman F ourruren Nieowsjes in "f korf BOUCKAERT De dood van de renner R. Depoorter .«HET WEKELIJKS NIEUWS» Zaterdag 6 Nov. 1948. Biz. 7. Werd fitij dosr Belgische auto overreden Onze Renners uit het Westland. DE RIJZENDE STER UIT VLAMERTINGE. Wilt U ter trouwe bediend worden van ALLE SLAG WED. C. BATTHEU-GHESQUIERE IN DEN NIEUWEN BALLON 107 Ieperstraat POPi-RINGE BRUGGELING WINT EEN U.N.O.-PRIJS Het leveren en plaatsen van Bad, Keuken of Verwarmingstoestellen met Gas bekomt U van het Huis Rijselstraat 17 OUDSTE MAN VAN CHINA 7 Geslachten rond hem toen hij zijn 140® verjaardag vierde. IEPER EEN FRANSE FIETS VAN 3 KGR. 200 WERELDOOGST 1948 BOVEN VOOROORLOGS PEIL HUWELIJK HUWELIJK HUWELIJK UITSLAGEN DER WED STRIJDEN VAN ZONDAG jl. WEDSTRIJDEN VOOR ZONDAG a.8. OFFICIËLE BESLUITEN EN BERICHTEN Herziening van de kiezerslijsten. Voor de bouwlustigen. Waarschuwing van Minister De Man. ACHT MILLIOEN DUITSE VLUCHTELINGEN Meulebeke x 1 1 2 x x 2 1 1 1 1 x ORBIE GASTON (3) Ieperstw. 73, POPERINGE. Het hieronderstaande bulletijn invullen, uitknippen en insturen Het Wekelijks Nieuws Matchen PACHTERS!!! VEAU PRIME - GEKROOND KALF MARKTPRIJZEN De sociale wetgeving heeft heden een merkbare graad van verwikkeling bereikt: het volstaat als voorbeeld enkele teksten te vernoemen, die kortgeleden uitgegeven werden, om zich te overtuigen van de aanzien lijke toepassingsmoeilijkheden die zij teweeg brengen. Moet dat verwonde ring baren? De sociale wetten zijn de vertolking van het streven der ar beidende klassen naar een beter wel zijn; nu, dit streven is niet geleid door een eenvormige opvatting, maar is veelvoudig; in die voorwaarden is het nog' nauwelijks nodig te zeggen dat het zeer moeilijk is hen in juri dische onderverdelingen te vervatten die logisch zijn. Ten andere, zij ver langen zonder verwijl voldaan te wor den, want het sociale leven loopt te vlug en is te wispelturig om zich zon der vertraging aan te passen. Hieruit volgt dat op dit gebied de teksten zeer dikwijls niet met de gewenste be daardheid bestudeerd worden en zij dragen dus het merk van de haast waarmede zij opgemaakt worden. Enerzijds nu, is de toepassing van deze slecht opgevatte teksten, de voornaamste voorwaarde voor de toe kenning aan de arbeiders van de voordelen waarop zij aanspraak kun nen maken.. Anderzijds, is het aan de werkgevers dat het toekomt de formaliteiten, die men van de wette lijke en reglementaire bepalingen kan afleiden, practisch toe te passen. Maar, de ondernemingshoofden zijn niet noodzakelijk rechtskundigen, die bekwaam zijn al de wetten in al hun strengheid toe te passen, noch vol leerde boekhouders, noch administra tieven; zij zijn tot een functie geroe pen, die hoofdzakelijk economisch is. Hoe kan men aan deze tweestrijd verhelpen, tussen enerzijds de ver wikkeling van de teksten, en ander zijds de noodzakelijkheid van deze toe te passen. De, kansen om een ver eenvoudiging van de sociale wetge ving te bekomen, zijn zeer gering en men kan zich afvragen, de uiterste beweegbaarheid van de inrichting der sociale betrekkingen in acht ge nomen, welke de duurzaamheidskan sen zouden zijn van een coördinatie der bepalingen en van een overeen komstige vermindering der formali teiten die zij opleggen. Wat het ook weze, de werkgever heeft, nu reeds, de verplichting veranderlijke admi nistratieve prestaties te vervullen, die bovendien nog talrijk en ingewikkeld zijn. Voor deze beschreven toestand dient dus een oplossing gevonden te worden, die een vlugge uitwerking heeft. Deze oplossing bestaat in de tus senkomst der aangenomen Sociale Secretariaten van Werkgevers. Deze zijn door patroons zelf opgericht, die van de uitvoering der sociale wetten hun eigen zaak maken, door haar in practijk aan een gespecialiseerd per soneel toe-. te vertrouwen. Om aange nomen te worden, moeten deze instel lingen aan talrijke voorwaarden vol doen; zij moeten ingesteld zijn onder vorm van een vereniging zonder winstbejag en kunnen slechts be perkte bijdragen vragen, om te ver mijden dat zij winsten zouden ver wezenlijken die uit de toepassing der sociale wetten voortspruiten. Zij moe ten eveneens een minimum ledental tellen, dat hen een voldoende door gedreven rationalisatie van hun dien sten toelaat. De persoon die met het beheer gelast is, dient een waarborg te storten, die bestemd is om zijn verantwoordelijkheid te dekken. Zij zijn vanwege de Openbare Diensten aan een strenge controle onderworpen. Uit het voorgaande kan men besluiten dat slechts die instel lingen aangenomen worden, die zeer ernstige waarborgen van eerlijkheid en bevoegdheid vertegenwoordigen. Om hun zending te vervullen stel len de Sociale Secretariaten zich te vreden met aan de patroon enkele inlichtingen over zijn onderneming en .zijn personeel te vragen, evenals periodieke aanduidingen over de be taalde lonen. Hierop steunend, voeren zij alle periodieke formaliteiten uit, die aan ondernemingshoofden, uit hoofde van de tewerkstelling van personeel, op gelegd worden; zij houden hun vol machtgever op de hoogte van de practische weerslagen der nieuwe teksten; zij behandelen gebeurlijk de hangende zaken met de adminis tratie (voor zover de verantwoorde lijkheid van de patroon niet aange tast werd). Aldus begrijpt men, dat de aange nomen Sociale Secretariaten van Werkgevers een zeer groot succes ge kend hebben, zodanig dat men heden mag beweren dat meer dan één pa troon op 7 bij een dezer instellingen aangesloten is. In die voorwaarden is het mogelijk te bevestigen, dat zij waarlijk een plaats in onze sociale instellingen ingenomen hebben. Men- weet dat sedert de West- Vlaamse renner Richard Depoorter, uit Ichtegexn, om het leven kwam in een tunnel van het Zwitsers geberg te, tijdens de Ronde van Zwitserland, de oorzaak van zijn dood ais zou hij tegen de tunnelwand zijn gestuikt, in twijfel getrokken werd en voorge houden wordt dat hij door een auto zou zijn overreden. Thans werd bevestigd dat het Par ket van Brugge een onderzoek over deze dood heeft ingesteld en dat Francis Pélissier reeds te Parijs zou zijn ondervraagd geworden. Deze zou overtuigd zijn dat de renner door een auto overreden weid. De Fransman Jean Leulliot, die in de Belgische auto van Hr Smulders, voorzitter der B.W.B., de koers volg de, zou thans ook aan de onderzoeks commissie bevestigd hebben dat De poorter zou zijn overreden door de auto waarin hij zat. Uit zijn getui genis blijkt dat hij nevens de chauf feur zat van de auto van Hr Smul ders die het schild van de B.W.B. droeg. Hr Smulders en de Belgische verzorger zaten achter in de auto. Hr Leulliot beweert nu dat bij het doorrijden van de tunnel van de Susterpas, even nadat Depoorter hen had voorbijgereden, hij in de duis ternis een 5-tal meter voor de auto een lichaam liggen zag, dat de auto er over reed, een schok het rijtuig deed schommelen en dat," toen halt gemaakt werd buiten de timnel, een fiets aan de auto vastzat. De Hr Smulders logenstrafte even wel de verklaringen van Leulliot. Hij hield voor dat de auto niet schom melde noch een sohok gevoeld weid en dat alleen de auto -buiten de tim nel stopte, omdat er een fiets aan de cajpot hing. De verklaringen zijn dus zeer te genstrijdig. Het blijkt intussen zonderling dat niet vroeger de volle klaarheid ge bracht werd dn deze triestige zaak, bijzonderlijk da-ar de fiets van De poorter eerst g-ans hersteld terugge vonden werd, en dat een lid van de B.W.B. in de auto zat welke, volgens Hr Leulliot, het neergeplofte lichaam van Depoorter zou hebben oven-eden. Aan de personen die het eerst bij Depoorter kwamen wordt ook ver weten dat niet gezorgd werd- dat hij tijdig geneeskundige zorgen ontving. ic-8460) wendt U dan tot het oud-gekend huis Te Torhout waren enkele kinde ken aan het spelen op de Grote Markt toen een hunner een revolver te voorschijn haalde welke hij zegde gevonden te hebben. Een schot ging af en een 13-jarige jongen werd al dus gewond in de dij. Te Brugge maakten het vier Amerikanen, drie mannen en een vrouw, het Wat1 al te bont, wijl zij in staat van dronkenschap verkeerden. In het hotel wilden zij niet betalen, gingen twee politieagenten te lijf, en werden ten slotte overmeesterd door politieversterkingen. Op het politie bureau werd ook nog vastgesteld dat zij nog. 5.000 Fr. fr verschuldigd wa ren aan een taxivoerder uit Duin- kerke. Enkele tijd geleden ontscheepte te Duinkerke een koloniaal uit Colom bia. Bij zijn ontscheping werd de man ónder handen genomen door de tolbedienden die bevonden dat de hielen der schoenen door de koloni aal gedragen in goud waren. Hier voor liep hij nu een boete op van meer dan 2 millioen fr. In Duitse fabrieken worden thans schrijfmachines gemaakt wel ke slechts. 3,5 kg. wegen en ook maar 5 cm. hoog zijn. Een Duits krijgsgevangene in Engeland had er kennis aangeknoopt met een Engels meisje, en wou er mede trouwen. Eens gerepatrieerd naar Duitsland wilde hij terug naar Engeland om er in het huwelijksboot je te treden, In Duitsland geraakte hij aan papieren en geraakte tot Do ver, waar hij evenwel door de Britse politie geknipt werd en terug naar Oostende gestuurd, waar hem even eens rijkswachters opwachtten om hem terug naar de heimat te sturen. Aan de Frans-Belgische grens werden twee lieden uit Moeskroen, twee communisten, aangehouden we gens het verspreiden van vlugschrif ten aanzettend tot staking. Te Tacoma, U.S.A., werd enkele maanden geleden een neger ter dood veroordeeld wegens moord. Na uit spraak van zijn straf Verklaarde de neger dat vóór hij de dood zou in gaan, zij die zich bezig hadden ge houden toet de zaak zouden sterven. Sedertdien zijn er reeds vier leden van de rechtbank en de politie ge storven wegens- ziekten allerhande, maar de neger werd nog niet terecht gesteld. Men onderpzekt thans of er enig verband zou bestaan tussen de voorspelling van de neger en de over- lijdens van de leden van rechtbank en politie. Nabij Johannesburg, Zuid-Afri- ka, werd een autokoers ingericht ten bate Van een hospitaal. De koers werd evénwel gekenmerkt door ver scheidene ongevallen, auto's reden in het publiek, andere kwamen in bot sing, met als gevolg dat er 4 doden te betreuren vielen alsmede 11 ge wonden. Te Roubaix werd zekere M. Del. uit Lichterveide aangehouden daar hij in het bezit werd gevonden van 1 millioen franse frank bankbilletten. Aan het Victoria-meer, Afrika, heeft Mevr. Leaky, deeluitmakend van een Engelse wetenschappelijke missie, de schedel van een aap ge vonden welke sedert 20 millioen jaar aldaar in de aarde zou hebben berust. Aan de Britse kust sloeg een Franse tankboot cm tengevolge een hevige storm. Van de 15 opvarenden zou er slechts een de ramp hebben overleefd. Bij Zinnik. werd het lijk gevon den van een taxivoerder uit Elsene. De ongelukkige werd vermoord en beroofd van alle papieren. Nabij het lijk stond nog zijn auto. In Duitsland, nabij Wiesbaden, is een Amerikaans transporttoestel te pletter gevallen. HERCULES-WERK ;-i de Franse sector van Berlijn werken voor het ogenblik meer dan 12.000 mannen en vrouwen tot het aanleggen van een nieuwe startbaan. Nog van alle machines beroofd, zijn deze arbeiders cn arbeidsters ver plicht alles met de hand te doen met soms heel primitieve werktuigen. Een vrouw klieft stenen, afkomstig van de Berlljnse puinen, welke als fondatie moeten dienen De derde prijs in de wedstrijd in gericht door de Verenigde Naties voor het ontwerp van een aanplak biljet werd aan de Bruggeling Al- bert Setola toegekend. Hij kreeg een prijs van 500 dollar (22.000 fr.). Het aanplakbiljet zal met de andere twee bekroonde ont werpen over de ganse wereld worden verspreid. De oudste man van China heeft onlangs in het bijzijn van zeven ge slachten nakomelingen, zijn 140* ver jaardag gevierd, zo berichten de kranten van Nanking. De Chinese Mathusalem is een herder, genaamd, Ke Joeng, uit de onderprefectuur van Sjitsjoe ln de provincie Sikiang. Hij is nog steeds in goede gezondheid doch gaat met een stok. (c 1080) Een Franse fiets heeft op de «Sa lon de l'Automobile als gewichtre cord geslagen: 3 kg. 200! Sinds'de handel in fietsen weer vrij is, heeft de concurrentie de handel weer doen opleven, en heeft de techniek weer nieuwe vorderingen gemaakt. Het betreft hier een race-fiets van het meest gangbare formaat, die op deze wijze het record lichtgewicht dat sinds de laatste automobielsalon van - Milaan op de naam LEGNANO stonid met een race-fiets van 3,000 kga\, weer op naam van Frankrijk brengt. Het is lang geleden dat wij hier, in onze Westhoek, over zo'n fameus stel renners van formaat beschikten. En nochtans is het zo. Naméh vernoemen ware onbegonnen werk want wanneer wij de bladen openslaan dan merken wij dat heinde en Verre onze jongens de eer van hun voorgangers, uit vele vroegere jaren, weten hoog te houden. Hier is het Maurits Minne die met de bloemen naar Langemark trok, daar Lucien Depoorter of een Roger Meer seman, uit Vlamertinge, welke zege vierend over de meet bolden. Zij hou den de eer van de Flandriens hoog! En omdat zij dusdanig presteren, om dat zij de kleuren van ons stukske Vlaanderland van bachten de kupe hoog houden willen wij hen hier, in deze kolommen, één voor één laten po seren. Hun deugden en gebreken be zingen en ere geven aan wie ere toe komt. Daarmede hopen wij én renners én supporters én het nageslacht een grote dienst te bewijzen. Vandaag zullen wij het dus hebben over de blonde knaap van de Brand hoek: Roger Meerseman. Hoe hij tot het koersen kwam? Ja, dat is zoveel als een klassieke vraag geworden met een even klassiek ant woord: «Een drietal jaren geleden nam ik, op aanraden van enkele ka meraden, deel aan een wedstrijd voor Parochianen. Ik won de koers vrij ge makkelijk en door deze prestatie enigszins aangemoedigd wilde ik er nog een duwtje bij doen. Ik werd dan ook NIEUWELING En was het jaar 1945 U gunstig, Roger? Ja zeker. En vergeet niet dat ik toen amper 17 jaar oud was. Tien pal-, men wist' ik te veroveren, nm. te Kem- rn.eï, Bizet, Dranouter, Beselarc, Izen- berge, Poperinge, Zedelgem, Adinker- ke, Izegem en te Vlamertinge zelf. Tweede werd ik te Wervik, Beselare, Lendelede, Passchendale, Moorslede en tc Zonnebqke. Derde te Staden, Lede- gem en Wevelgem. En verder? Wel nog een tiental prijzen in de eerste tien. Mijn prestaties zouden echter nog beter geweest zijn indien de tegenslagen mij wat minder op de hals hadden gevallen. En 1946? In dit jaar verreed ik een 36-tal wedstrijden en veroverde weer tieri palmen. En van deze tien zegepralen wist Meerseman er niet minder dan vijf met voorsprong te behalen. Een be wijs dat hij een ferme treinloper is. Roger heeft overigens macht te koop. En dat is nu éénmaal een gave die veel last kan veroorzaken aan een renner. Want in het begin dat Roger het ijze ren paard besteeg wou hij er soms al te vroeg vandoor. Dat werd hem wel eens noodlottig en de «ram» liet zich dan voelen. Slechts door zoiets zelf te beleven doet men een rijke dosis on dervinding op. Dat ook heeft Roger ondervonden. Wanneer Meerseman nu de kans ziet weg te wippen dan moe ten z'n achtervolgers hemel en aarde bewegen eer zij weer z'n achterwiel zien blinken. Maar dat is nog niet alles. Zijn spurt danl Zo zuiver en krachtig. Dit zijn alle maal kwaliteiten die hem in staat stel len een ideaal renner te worden. Een renner met een schone toekomst. Het Amerikaans departement van Landbouw schat de wereldopbrengst voor maïs voor 1948 op 5.900 millioen bushel, dj. 25 t.h. meer dan de ge middelde productie tussen 1935 en 1939. Anderzijds wordt de globale vermeerdering met 10 t.h. vastgesteld wat de tarwe-, rijst-, gerst-, haver- en maïsproductie betreft. WMIIMWWWWWWVWWWWUW JONGE DOCHTER uit W.-Vlaand., 58 J... ernstig, Christ., gefortuneerd-, verl. kennismaking met ernstig Heer, 35-46 j., in zelfden stand. Onnodig zo niet ernstig. - Schr. ter drukkerij onder letters XWZ. (8705) JUFFER, uit omstr. leper, 34 J., ernstig, verl. kennlsin. v. huw. met ernstige Heer, 30-42 j,, zakenman, be diende of handelaan. schrijven ter drukkerij ERT. 8706) JONGE JUFFER, 46 J., uit omstr. Poperinge, goed antwikk., zeer jong en flink voorkomen, verl. konnism. met deft, ioath. Heer, 36-45 j., bedien de, onderw. of ander wins tg. positie. Schr. 6. druk. lett. YVD, (8707) Maar laten wij nog even Roger zelf aan het woord. In 1947 wist ik elfmaal te zege vieren. Achtmaal werd ik tweede en viermaal derde. Ook het Nieuwelingen- criterium van (je Ieperae Wielrijders club schreef ik op mijn naam met een merkbare voorsprong. En dan waagde Roger de sprong naar hoger. Hij werd LIEFHEBBER. Dit was een zeer fijne zet van zij nentwege. In het naseizoen 1947 de no dige kennis en kunde opdoen om dan van 1948 een succesrijk jaar te maken. Zo werd hij vijfde te Oostnieuwkerke, vijfde te De Panne, zevende te Brugge, elfde te Westkerke en dertiende te Kortrijk. Dit was dan ook een van zijn laatste wedstrijden en Roger zou de winterperiode goed benutten om eens deftig uit te rusten en op adem to ko men van z'n vele inspanningen. De fiets werd aan de haak gehangen en Meerseman rustte op zijn lauweren.. Wie waren uw voornaamste te genstrevers bij de Nieuwelingen? Vooral drie waren er te duchten: Bertje Vandevoorde uit Kemmel; Wil ly Geers uit Staden en Jef Cloet uit Zuidschote. Van Jef en Berten werd hij verlost met z'n overgang naar de Amateurs maar in Willy Geers zou hij r.og een ernstig tegenstrever vinden. Vooral dit seizoen. De Winter was vlugger voorbij dan hij dacht en er werd van wal gestoken met het Clubkampioenschap van «Het Vliegend Wielwaarin hij, op een eerder ongelukkige wijze, tweede werd. Het was in volle spurt dat de tube van Roger's wiel schoot en hij hals over kop de witte krijtlijn overschreed. Ge volg: Minne had hem met 20 cm. ge klopt. In het Veldritkampioenschap te Woesten werd hij de grote verrassing. Goed begonnen liep hij plots pedaal breuk op en verloor veel tijd. Hij wist echter een prachtige remonte te be werkstelligen en nog derde te eindi gen. Bij de aanvang van 1948 kreeg Meer seman pogal veel. tegenslag op de hajs. En de praatjes gingen natuurlijk hun gang: het was gedaan met hem, z!n schoonste tijd was gaan vliegen, enZ., enz. Ja. hoe gaat dat als g'het op een accoordje met de Zwarte Feeks hebt gegooid. Maar Roger stoorde zich niet aan dit alles. Hij deed naarstig voort en wist dat ook de zon weer eens voor hem zou schijnen: Wat in werkelijk heid gebeurde. In de Kattelcoers, of Gent-Brugge- Ieper, kon hij 19" bollen. In Waregem- Oostende 10". Zelfde spelletje als te Vlamertinge: afslaan van een tube in volle spurt. Onder zijn voornaamste uitslagen willen wij nog vernoemen: eerste te leper (Hoekje), leper (Slachthuis), Boezinge, Poperinge (Casselstraat), De Panne en Oostduinkerke. Te Dot- tenijs, Vlamertinge, Boezinge, Kort rijk en te Langemark, tweede. En zo zouden wij z'n erelijst kunnen vervol gen met een derde plaats te Zwevezele. Moorslede en in Brussel-Marke. Te Merkem viel hij plat in de laatste ronde als hij de beste kansen had op de eindzege en aan de leiding zat met Minne en Degraeve. Ook hier moest hij zich met een derde plaats tevreden stellen. In het laatste criterium te Vlamertinge won Roger z'n reeks, maar werd in finaal eens te meer derde. Te Gullegem, Nieuwkerke, Zuidschote, Staden, Zonnebeke en in Gent-Lauwe ken hij mooie vierde plaatsen binnen palmen. Vijfde te Wijtschate, enz. Wij hebben sléchts een greep ge daan in zijn gevuld seizoen '48, om aan te tonen dat hij één van de regel- matigste renners is geweest. Steeds vooraan, steeds in de prijzen, wanneer hij door Dame Onkans werd met rust gelaten. Wie er hem dan in de spurt kon kloppen? Ja, dat gebeurt altijd eens dat ge slecht geplaatst zijt om goed te kunnen spurten of dat één of an dere kleinigheid zich voordoet en ge uw kans ziet vervliegen met de rook. Blomme heeft dat nog tegengekomen en Cocksje ook. Nemen wij Willy Geers bv. Te Langemark moest hij nipt voor de Stadenaar onderdoen, maar te Poperinge, in de Casselstraat, was het Geers die er moest aan ge loven en op het Ieper-Hoelcje even eens. Weliswaar slechts met één banddikte. Toch mogen wij Meerseman rangschikken onder onze beste spur ters, naast een Decock en een Willy Geers. Maurits Minne was ook een kwade klant voor de man van de Brandhoek en waar het sterk trio: Meerseman, Minne en Geers verscheen aan de start, dan mochten de liefheb bers er van overtuigd wezen dat er zou gereden worden. En gespurt dan dat de brokken in het rond vlogen. Wij hebben het meer dan eens mee gemaakt. Wij vroegen hem toen of hij ge steund werd en hij had een speciaal woord over voor de Roger-Vriendcn en Cyriel Logie. Dat hoort ook zo! Willen renners er komen, ze moeten geholpen worden, moreel en finantieel. Iets waaraan wij in de Westhoek nog veel kunnen verhelpen. Renners die de capaciteiten bezitten om er te ge raken en die voldoende steun vinden, moeten doorbreken. EN VOOR DE TOEKOMST: Hij zal nog we! een tijdje liefheb ber blijven en wellicht eerst soldaatje spelen, om dan de stap naar de Indé's te wagen. Het zou trouwens ook ver uit het beste wezen. En Roger heeft vertrouwen in de toekomst. Ligt de schuld misschien aan het feit dat hij enkel koerst op fietsen met gele kaders, of wat, wij weten het met. Wij hebben hem reeds do vraag gesteld: «Waarom betwist gij steeds uw wedstrijden op een gele fiets en veelal met een gele trui?» En simpel en eenvoudig kwamen dé woorden uit z'n mond: «Omdat ik denk dat deze kleur mij steeds geluk zal bijbrengen. Mijn eerste koer3 won ik namelijk Óp een gele fiets, zie je. En Meerseman glimlachte verlegen. Ook wij, Roger, hebben betrouwen In u en in de konwnde seizoenen en wij weten best dat ge de titel van «Flandrien» zult trachten te verwer ven ,al ware het maar om de mensen en da sportmannen van dat uiterste hoekske van ons landeken content te stellen. Siinoa Van Vlaenderen. ERE-AFDELINQ Anderlecht Sp. Charleroi Olympic Union Rac. Brussel Tilleur F. C. Luik F. C. Mechelen Beerschot Gantolse Berchem Antwerp Standard Lyra R. O. Mechelen Boom F. O. Rangschikking 1 R. O. Mechelen 8 6 1 1 19 2.S. C. Anderlecht 8 6 2 0 17 3 Gantolse 8 4 1 3 21 4. R. C. Brussel 8 4 2 2 21 5. Berchem 8 4 3 1 15 6. Standard 8 4 3 1 12 7. F. C. Luik 8 4 3 1 15 8. Antwerp 8 3 3 2 14 9. Lyra 8 2 2 4 13 10. Beerschot 8 3 3 2 12 11 s. C. Charleroi 8 4 4 0 14 12 F. C. Mechelen 8 1 3 4 12 13. Boom 8 1 4 3 10 14. Tilleur 8 1 4 3 13 15. Union 8 1 5 2 15 2-1 3-3 6-3 4-1 1-4 1-2 2-1 2-0 10 13 14 12 11 11 16 10 9 9 14 9 16 9 11 8 18 8 16 8 10 8 16 6 17 5 16. Olympic 8- 6 18 EERSTE AFDELING REEKS B F. C. Turnhout Centre 1-2 F. C. Ronse F. C. Brugge 1-2 C. S. Brugge Verbr. Geel 1-4 Herse S. K. Roeselare 2-2 St-Nlklaas Un. Doornik 5-2 R. C. Doornik Gosselles 1-2 Herentals Vlg. Hamme 0-0 Eendr. Aalst Kortrijk Sp. 0-1 Rangschikking 1. P. C. Brugge 8 6 0 2 22 5 14 2. Un. Centre 8 5 2 1 17 7 11 3. S. K. St-Nlklaas 8 5 2 1 31 18 11 4. Herentals 8 5 2 1 14 9 11 5. Kortrijk Sp. 8 5 2 1 12 11 11 6. Geel 8 4 2 2 19 13 10 7. Gosselles 8 3 3 2 16 13 8 8. F. C. Ronse 8 4 4 0 11 13 8 9. F. C. Turnhout 8 2 3 3 8 11 7 10. S. K. Roeselare 8 3 4 1 20 18 7 11. Vlg. Hamme 8 3 4 1 7 11 7 12. Lierse 8 2 4 2 16 20 6 13. U. S. Doornik 8 2 4 2 12 21 6 14. C. S. Brugge 8 3 5 0 11 19 6 15. Eendr. Aalst 8 1 4 3 6 12 5 16. R. C. Doornik 8 0 8 0 8 30 0 BEVORDERING REEKS B. Tubantla St. Moeskroen 3-1 Meulestede Waregem 2-1 Kapellen Meenen 0-0 F. C. Lokeren Temsche 2-1 St. Kortrijk Dendermonde 2-1 R. C. Gent A. S. Oostende 3-5 R. C. Borgerhout Harelbeke 2-2 Izegem Exo. St. Niklaas 5-1 i Rangschikking 1. A. S. Oostende 8 7 J 0 21 6 14 2. Izegem 8 5 1 2 19 9 12 3 Dendermonde 8 5 2 1 17 7 11 4.R. C. Gent 8 4 2 2 21 10 10 5. Exc. St. Niklaas 8 4 2 2 16 15 10 6. Waregem 7. St. Kortrijk 8 4 3 1 18 13 9 8 3 3 2 13 4 8 8 Moeskroen 8 3 3 2 15 13 8 9. Borgerhout 8 3 4 1 13 16 7 10. Tubantla 8 2 4 2 12 17 6 11. Harelbeke 8 2 4 2 11 17 6 12. Lokeren 8 2 4 2 13 22 6 13. Meulestede 8 3 5 0 11 20 6 14. Kapellen 8 2 5 1 12 17 5 15Temsche 8 2 5 1 12 21 5 16. Meenen 8 1 4 3 7 12 5 TWEEDE GEWESTEL. REEKS C Wakken Bissegem 3-4 Lowingen Aalbeke 0-5 Vlchte Ootegem 3-0 Kuume Beveren-Lele 3-2 S. V. Kortrijk B. S. Lauw» 0-9 Dottenljs S. K. St-Baals 4-4 R. Waregem Rekkem Sp. 4-0 Moen Sp. Herzeeuw 0-2 DERDE AFDELING REEKS C Desselgem St-Elools Sp. 2-1 B S. Poperinge Rlsquons-Tout 4-3 S. K. Avelgem N. S. Heule 4-2 Koolgem Ste Katharina 2-3 V. C. Kortrijk Hulste Sp. 0-0 R. C. Lauwe Tlegem Sp. 2-2 Waasten F. C. Marke 4-2 DERDE BIJZONDERE A. F. C. Brugge S. V. Blankenberge 5-3 D. Blankenberge Oudenburg 2-2 Veurne Knokke 1-11 Den Haan E. G. Gistel 1-3 Helst Mlddelkerke 5-2 Steenbrugge V. G. Oostend» 1-0 De Panne Nleuwooort 2-6 DERDE BIJZONDERE C. S. V. Kortrijk C. 8. leper 0-4 F. C. Poperinge E. Wervik 5-3 Moorsele Wevelgem 0-3 T Meenen Moorslede 1-7 VIERDE BIJZONDERE D. St-Eloos Sp. S. K. Avelgem 6-2 Komen Rlsquons-Tout 4-0 Tlegem Stasegem 1-5 T. Meenen Geluwe ultg. Waasten Lendelede 1-3 Watou Rekkem Sp. 4-0 GEWESTELIJKE JUNIORS D. W. S. leper St. Moeskroen 1-1 S. C. Meenen S. K. Roeselare 1-5 Komen F. C. Poperinge 5-3 Vlamertinge C. S. leper 1-7 W. S. Lauwe F. C. Izegem 4-4 Wervik R. C. Bissegem 1-2 BEGINNENDE CLUBS REEKS B. Elverdlnge E. Watou 11-0 Roesbrugge W. S. Adlnkerka Woesten Oostduinkerke 4-1 3-1 TWEEDE AFDELING PROVINCIAAL V. G. Oostende D. Blankenberge 2-0 Moeskroen Avelgem 1-0 Wevelgem Houthulst 5-1 Deerlijk Ingelmunster 4-1 W. S. leper Oudenburg 0-0 Knokke Poperinge 7-2 Wervik Zwevegem 6-0 F. C. Roeselare C. S. leper 3-0 Rangschikking. 1. V. G. Oostende 8 5 0 3 19 4 13 2 F. C. Roeselare 8 6 1 1 22 6 13 3. Eendr. Wervik 8 6 1 1 33 10 13 4. F. C. Knokke 8 5 2 1 19 13 11 5. W. S. Houthulst 8 4 2 2 18 12 10 6. D. Blankenb. 8 3 2 3 13 12 9 7. Zwevegem Sp. 8 3 3 2 14 17 8 8. A. A. Moeskroen 8 3 3 2 8 10 8 9. S. V. Wevelgem 8 4 4 0 22 17 8 10. Deerlijk Sp. 8 4 4 0 16 19 8 11. C. S. leper 8 3 4 1 13 18 7 12. W. S. leper 8 2 4 2 11 12 6 13. W. S. Oudenburg 8 0 4 4 10 17 4 14. B. S. Avelgem 8 1 5 2 10 22 4 15. F. C. Poperinge 8 1 6 1 10 29 3 16. Ol. Ingelmunster 8 1 6 1 8 23 3 TWEEDE GEWESTEL. REEKS A. Mlddelkerke S. C. Beernem 4-1 S. V. Blankenberge S. V. Veurne 4-0 Ste Kruis Steenbrugge 2-1 2-0 7-1 5-3 0-4 2-2 1-2 Steenbrugge 8 K. Torhout R. C. De Panne Nleuwpoort Helst Gistel Jabbeke Sljsele F. C. Torhout Koksljde Den Haan Lichterveide Meulebeke Rangschikking 1. F. C. Torhout 8 8 0 0 28 8 16 2. Mlddelkerke 8 7 1 0 22 5 14 3. S. V. Blankenberge 8 7 1 0 23 7 14 4. Ste Kruis 8 5 3 0 24 12 10 5. Steenbrugge 8 4 3 1 16 7 9 6. Koksijde 8 3 3 2 16 22 8 7. Beernem 8 3 4 1 17 18 7 8. Jabbeke 8 3 4 1 15 22 7 9. Den Haan 8 3 4 1 17 20 7 10. Veurne 8 3 5 0 21 19 6 11. Gistel 8 3 5 0 20 25 6 12. S. K. Torhout 8 3 5 0 14 18 6 13. Nleuwpoort 8 3 5 17 21 6 14. Helst 8 1 4 3 12 27 5 15. De Panne 8 2 6 0 18 24 4 16. Sijsele 8 1 7 1 7 32 3 TWEEDE GEWESTEL. REEKS B F. C. Komen Le Blzet Tielt Dentergem T. Meenen V. C. Ardoole Passchendale Glts S. V. Moorslede Oostroozebek» Geluwe Moorsele Molen Sp. Vlamertinge Rangschikking 1. M. S. Ingelmunster 8 8 0 2. Komen 3. Meulebeke 4. Geluwe 5. Moorsele 6. T. Meenen 7. Oostroozebeke 8 Dentergem 9. Moorslede 10. Ardoole 11. Vlamertinge 12. Tielt 13. Lichterveide 14. Glts 15. Le Blzet 16. Passchendale 8 0 0 25 0 20 3-0 0-2 2-2 3-3 1-3 1-0 4-0 6 16 Q 1? 0 21 13 12 1 21 13 11 0 15 14 10 2 21 13 10 0 20 17 10 0 25 16 10 1 20 16 9 1 18 14 1 19 23 3 14 18 1 11 21 2 13 28 1 11 30 1 12 33 Tenzij andersluidende vermelding, aftrap der wedstrijden te 15 uur ERE-AFDELING Antwerp Rac. Brussel Wouters. Charleroi S. C. F. C. Luik Dassonville. Un. St-Glllis Berchem Versyp. Lyra Rac. Mechelen Franken. Boom Beerschot Baert. La Gantolse Anderlecht Rochus. Tilleur Standard Luik Roeykens. F. C. Mechelen Ol. Charleroi Debatisse. EERSTE AFDELING REEKS B. Gosselles O. S. Brugge Derwa. U. S. Centre Herentals Ceulemans. F. C. Brugge R. C. Doornik Baty. Vlg. Hamme Eendr. Aalst Van Royen. Kortrijk Sp. S. K. St-Nlklaas Theunen. U. S. Doornik Turnhout Depraetere. Geel Llerse Leliaert. S K. Roeselare Cl. Ronse Knockaert. BEVORDERING REEKS B A. S. Oostende Meulestede Annicart. St. Moeskroen Lokeren Plovier. S. C. Meenen Rac. Gent Leenen, Harelbeke F. O. Izegem Van de Moortel. Exc. St-Nlklaas St. Kortrijk Lybaert. Dendermonde Tubantla De Brie. S. V. Waregem Borgerhout Govaert. Temsche Kapellen De Riemaecker. TWEEDE AFDELING PROVINCIAAL F. C. Poperinge S. V. Wevelgem Bonte. D Blankenberge Deerlijk Moteyne G. B. S. Avelgem Knokke Sauer. Zwevegem F. O. Roeselare V. de Pitte. C. S. leper W. S. leper Everaert. Oudenburg V. G. Oost. De Lissnijder. Houthulst Wervik Denvs. Ol. Ingelm. A. A. Moeskr. Muyllaert. TWEEDE GEWEST. REEKS A. Jabbeke Ste Kruis Delanye. Beernem S. K. Torhout Pintelon. Veurne Gistel Decraene Lucien. F. C. Torhout Koksljde Verschoot. Den Haan Nleuwpoort Liaore. Helst Mlddelkerke Debeuf. Steenbrugge Sljsele Herremans. De Panne S. V. Blankenberge Kerkhof. TWEEDE GEWEST. REEKS B. Glts T. Meenen Depres. Meulebeke Moorslede Gernaey. Le Blzet Passchendale Descamps. Moorsele Molen Sp. De Deken. Vlamertinge Tielt Lanckriet Remi. Dentergem Lichterveide Dedeyne. Ardoole Geluwe Allemeersch. Oostroozebeke Komen Cordenier. TWEEDE GEWEST. REEKS C. St-Baafs Vlchte Arickx. Bissegem Kuurne Bouckaert. Aalbeke Dottenljs Lahousse. Rekkem Moen Nuytten. Herzeeuw S. V. Kortrijk Degryse André. Lauwe Wakken Roesbeke. Ootegem Rac. Waregem Vandevelde. Beveren-Lele Lowingen De Vlaminck. DERDE AFDELING REEKS A. Voorwaarts Oedelem Speecke. Zwevezele Wenduine Geeralf. Conordia Adlnkerke Adam H. Gevaerts-Bewnem Eernegem Weyts. Zerkegem Koekelare Galle Willy. Dlksmuide Assebroek Frankignoul. Lissewege St-Joris Van Loocke. S V. Breedene: bye. DERDE AFDELING REEKS B. E. Zedelgem Veldegem Steen. Ledegem Beveren Moes Fr. Izegem Sp, Plttem Vanderhaegen Alb. Poelkapelle Fl. Zedelgem Manhaeve. Tielt Sp. Zonnebeke Lecluyse. Beselare Staden Vandenbulcke Alfons. Ruddervoorde Aarsele Dé Blaere. DERDE AFDELING REEKS C. St-Eloois B. S. Poper. V. d. Haeghe El. Marke V. C. Kortrijk Dejans. Tlegem Avelgem Naert Rog. Heule Desselgem Dewitte. Rlsquons-Tout Lauwe Maillet. Ste Catharlna Waasten Decraene R. Hulste Koolgem De Caluwé Rog. BEGINNENDE CLUBS REEKS A. Hooglede Koolskamp Male Handzame BEGINNENDE CLUBS REEKS B. Adlnkerke Woesten Brlelen Elverdlnge Oostduinkerke Roesbrugge E. Watou: bye. Zoetardt. Verhaeghe O. Germonprê. Van Damme. Maezele. Van 21 November 1948 af tot 31 Januari 1949, zal er in de gemeenten worden overgegaan tot de herziening van de Rijks- (voor Kamer- en Pro vincieraadsverkiezingen) en gemeen teraadskiezerslijsten, zowel voor vrouwen als voor mannen. De voorwaarden om kiezer te zijn: I. Op 21 November 1948 Belg rijn of de grote naturalisatie verkregen heb ben en op die datum ten minste zes maanden woonverblijf hebben in de gemeente; 2. Op 21 Juli 1949 de leef tijd van 21 jaar bereikt hebben of bereiken. De belanghebbenden, die niet in geschreven staan op de in voege rijn- de kiezerslijsten, kunnen zich vóór 21 November aanbieden op het be volkingsbureel. De Minister van Wederopbouw oordeelt het nuttig de geteisterden en het publiek in het algemeen te waarschuwen tegen de activiteit van een groepering, die zich Comptoir Mobilier et Immobiller, Office Na tional de Reconstruction(C.MX O.N.R.) noemt. Deze groepering spant rich in om leden aan te sluiten met het oog op bouwen van huizen. De met de aan werving belaste agenten laten zich een som van 5.000 fr. overhandigen als aansluitingsgeld. De Hr De Man, minister van We deropbouw, stelt er prijs op te sig naleren, dat hij absoluut niets te maken heeft met de activiteit van deze groepering, waarvoor hij rich niet kan borgstellen. Hij moet dus uitdrukkelijk diegenen tegenspreken, die zich in deze zaak ten onrechte op rijn beschermheerschap zouden beroepen. Tijdens een klopjacht nabij Ll- bramont werden zes herten, zes hin den en vier everzwijnen waarvan een 170 kgr. woog drie reebokken en een vos geschoten door jagers. Aan de Griekse kust hebben vis sers een haal gevangen, na een strijd van meer dan vier uur met het dier. In de maag van de haai die 4,45 meter lang was werden 40 kg. vis gevonden toen de maag ervan werd opengesneden. Duitsland telt acht millioen vluch telingen! Zo goed en zo kwaad als het gaat zijn die mensen ergens on dergebracht. In verlaten barakken kampen op de eenzame Luneburger- heide, en verspreid over het platte land. In de steden hebben de meeste inwoners zelf geen behoorlijke huis vesting, op het platteland i3 tenmin ste ruimte. In Sleeswijk Holstein zijn op een Inwoner zeven vluchte lingen! In het Rijnland rijn dorpen waar de bevolking met 140 percent vreemden toenam. Een werkkring kunnen die mensen bijna nooit vin den. Naar een andere gemeente trek ken is hun niet geoorloofd. Een werkloos vluchtelingengezin ontvangt 30 40 Mark per maand, een oude man of vrouw 10 Mark! Alles wat zij van huis meegesleept hebben is reeds lang verkocht en kans op te rugkeer bestaat feitelijk niet. On voorstelbare ellende lijden die arme mensen. Ouden van dagen en kin deren, gehele families en eenzamen, mensen die bombardementen en be schietingen meemaakten, alles wat ze bezaten en soms nog hun fami lie verloren. Mensen zonder toe komst, zonder hoop. Zo groot is hun ellende dat buitenlanders met stom heid geslagen rijn en alles vergeten voor een groot medelijden. De heerlijkste keus aan de meest comfortabele prijzen. i Zie meer detail op 8* blad. In een klein stadje van Wales, Engeland, werd een 9-jarig meisje aangevallen door een bulldog. Een klein hor«ije bond een gevecht aan met de logge hond en beet hem in da kuiten tot het dier het kindje los te en de kleine hond te keer ging, dat dan de vlucht nam. Het meisje had zware verwondingen opgelopen. De dog werd neergekogeld. Te winnen punten 22. Uitslag: Andere prijskamp; andere winnaar. Ditmaal is het: die met 19 punten op de 22, de eerste gerangschikt wordt en dus de win* naar is. Op hem volgen twee mededingers van 17 punten. Deze rijmt PEEL JOZEF, Ooststraat 41, ROESELARE; VERCRUYSSE HILDA, Toekomststraat 34, POPERINGE. Verder hebben we 4 deelnemers, allen uit Poperinge, met 16 punten. Het rijn Oarreyn Raymonde, Bruggestr. 67; Geeraerd Adolf (12), Doorn straat 22; Lemenu Raphael (3), SWorisstriaat 8, en Denut Albert (1), Casselstraat 68. Met 15 punten hebben we 6 deelnemers: Verhaeghe Maurice, Kon- Baan 58, De Panne; Lahousse A (6), Nieuwkerkestraat 62, Dranouter; Dumont Daniël (6), Toekomststraat 31, Poperinge; Pattyn Valère (10), Bruggestr. 67, Poperinge; Verstraete Jaoky, Krombekestr. 44, Poperinge, en Geeraerd Adolf (13), Doornstraat 22, Poperinge. Verder volgen dan 19 deelnemers met 14; 25 deelnemers met 13| 43 met 12, en 52 met 14 punten. Alle andere komen niet in aan merking. 152 Deelnemers die de helft der punten gehaalden worden dus in aanmerking genomen voor de eind,prijs: de GRATIS KOSM0SKEI8 NAAR LOURDES OF ZWITSERLAND. (Niet insturen naar het huis dat de Prijs der week geeft). Gasthuisstraat, Poperinge 14-11-48 Rao. Brussel La Gantolse F. O. Boom F. O. Mechelen Standard Luik Beerschot A. O. O. S. Brugge U. S. Doornik Kortrijk Sp. S. K. Roeselare F. O. Kapellen R. O. Harelbeke Rac. Lokeren s. C. Meenen A. A. Moeskroen Zwevegem Sp. F. C. Knokke Houthulst S. Blankenberge F. O. Torhout S. K. Torhout S. V. Veume V. V. Koksljde S. C. Beernem UITLEG De Prijskamp is onbeperkt en volledig kosteloos. Wie meest punten heeft, (het puntenstelsel) wint. Hoogst aantal winnaars: 2 (schifting bij loting). Wie meer dan één bulletijn op zelfde naam instuurt dient een volgnummer (in vak 1) te plaatsen. De sa mentelling der punten voor het eindklassement ge schiedt bulletijn per bulle tijn, volgens volgnummer. Eenmaal verworven punten, blijven steeds geldig, zelfs zo men sommige weken de helft niet behaalt. Elke betwistbare onduide lijkheid maakt het bulle tijn ongeldig. Bulletijn 10 moet binnen zijn voor Zondag lé No vember 12 uur. 1 thuisploeg gew. (1 punt) 2 bezoekers gew. (2 punten) x drawn (3 punten) Vak voorbehouden aan volgnummer bij 't insturen van meer dere bulletijns op een zelfde naam. (I) AFZENDER: .STRAAT N'TE Strook dienende als dubbel en door den inzender te bewaren. (Onderstaande deel NIET INSTUREN Rao. Brussel La Gantolse Lokeren Meenen Booim F. C. Mechelen A. Moesikroen Zwevegem Stand. Luik Beerschot F. O. Knokke Houthulst O. S. Brugge U. Doornik Blankenberge F. Torhout Kortrijk Sp. Roeselare S. K. Torhout Veume Kapellen Harelbeke Koksijde Beernem 1 O Aan deze wedstrijd is een bon van 500 fr. verbonden. De bulletijns mogen ingebracht worden (bij voorkeur in de bus Steken) Te POPERINGE: Ter Drukkerij, Gasthuisstraat 19; Te IEPER: Boekhandel Levet Scone», G. de Stuersstraat 4( Te VEURNE: Boekhandel Dhert, Noordstraat 14; Te NIEUWSPOORTBoekhandel Dumon, Langestraat; Te ROESELARE: Huis Gallet-Dezeure, St-AJfonsusstraat 12; Te MEENEN: Boekwinkel De Keerschieter, Vander Meerschplaats 8. Te DIKSMUIDE: Hector Gat, Tuinwijk. DE ALGEMENE RANGSCHIKKING NA VP8t T3 PUNTEN (1 deelnemer Guido Nowé, Post, Poperinge. 60 PUNTEN (1 deelnemer): Denut Fellx (1), Casselstr., Poperinge. 59 PUNTEN (2 deelnemers) Eerdekens Jullen, Gasthulsstr., Pope ringe. Taffin Albert (2), Valkenberg, Poperinge. 56 PUNTEN (1 deelnemer): Ryckewaert Maurice, Abeelesteenweg, Poperinge. 54 PUNTEN (2 deelnemers Carreyn Raymonde (1), Bruggestr., Po peringe. Verhelst Roger, Dorpstr., Vla mertinge. 52 PUNTEN (3 deelnemers): Morez Daniel (2), Bergenstr., Beveren- IJzer. Deraeve André (2), Statlestr., Poelkapelle. Pattyn Valère (10), Brug- gestraat, Poperinge. 51 PUNTEN (7 deelnemers): Verhaeghe Maurice (1), Kon. Baan, De Panne. Lahousse A. (4), Nieuwkerke straat, Dranouter. Decrolx Leon (1), Zonnebekestr., Geluveld. Van Elslan- der Germain (3), Brouwerljstr., Hoog- stade. Dumont Daniel (1), Toekomst- str., Poperinge. Dumont Daniel (3), Toekomststr.. Poperinge. Pattyn Va lère (9), Bruggestr., Poperinge. 50 PUNTEN (2 deelnemers Geeraerd Adolf (1). Doornstr., Pope ringe. Popeller Gerard. Duinkerke straat, Poperinge. 49 PUNTEN (2 deelnemers): Dumont Daniel (2), Toekomststr., Po peringe. Demeulenaere A„ Molenstr., Stavele. 48 PUNTEN (5 deelnemers)l Lambrecht Denis (1), Bergstr., Dra nouter. Deschrljver Albert (2), Ieper straat Poperinge. Tytgat Joris, Ieper steenweg, Poperinge. Vercruysse HU- da, Toekomststr., Poperinge. Rooms Gilbert (2), Pannesteenweg, Veurne. 47 PUNTEN (3 deelnemers): Notredame Gerard, Veurnestr., Elver dlnge. Vanrenterghem J., Rekliofstr., Poperinge. Fllpts André (2), Ieperstr., Roeselare. 46 PUNTEN (2 deelnemers)! Barbier Marg. (1), Brugsestraat, Pep. vljze. Peel Jozef (1), Ooststr., Roes ei, 45 PUNTEN (S deelnemers): Dutoo Louis (7), Nieuwstr., Alverln* gem. Devos Sldon (1), Ouderdom- steenweg, Poperinge. - Riem Marceau, Pottestr., Poperinge. Thoris Maurlof (3), Komstr., Poperinge. Verhaeghé Jacqueline (1),'"Bruggestr., Poperinge. 44 PUNTEN (7 deelnemers): Louagle Willem, Poperlngestr., leper. Blyaert René (1), Seulestr., Nieuwkerke. Morreel Jozef (1), Albertlaan, Nieuw» poort. Denut Fellx (3), Casselstr., Po peringe. Berquln Roger (1), Ieper steenweg. Poperinge. Bamelia Albert (2),-Poperlngestr., Woesten. De Clerca M.-L. (3), Frezenberg, Zonnebeke. 43 PUNTEN (5 deelnemers): Hullak Jan, Dorpstr., Dlkkebusch. Priem Jules, Ingelmunsterstr., Emelgent, Delava Gerard, Casselstr., Poperinge, Degryse Felix (1), St Slxtusstr., Pope ringe. Pattyn Roberta (3). Brugse straat, Poperinge. 42 PUNTEN (5 deelnemers): Arney Edmond, Meenenstr., Geluveld. Heughebaert Marcel, Schoolhoofd, Izenberge. Denys Alois, St Bertlnus* straat, Poperinge. Decrock Michel (1), Westvleterenstwg., Poperinge. Kom» melaere A. (2), Zuldburgweg, Veurne. 41 PUNTEN (11 deelnemers De Keerle Eugêne, Meenenstr., lepe», Heughebaert Marcel (32), Schoolhoofd» Izenberge. Decorte Valère, Ieperstr.» Poperinge. Declerck Jos., Toekomst straat, Poperinge. Florequln Robert (6). Casselstr.. Poperinge. Gantoie Marcel (1). K. v. d. Ommegang Pope- ringe. Goussey Gerard, Nijverheid»- straat, Poperinge. Pattyii Valère illil Bruggestr., Poperinge. Va^ewaetef Albert. Drafstr.. Roeselare. Debruyn* Gerard (1), Bellestr», Vlamertinge. 40 PUNTEN (T deelnemert)t Deraeve André (1), Statlestr., Ëelle. Dejaegher Odlel, [erkem. Vandevoordè vensteenweg, Poperinge. Sylvain, Boeschepestraat, i Reynaert Edmond, Ieperstr., - Danneet Jos., Pannepoort, Veurne. Keulenaere Jullen, Dorp, Wulverlngen*. Om dikke kalveren en varken» te bekomen, voedt ze met onze volledige voedsel: 65 JAAR SUCCES, •inlichtingen: 15 Bonneviestraat, MOLENBEEK, BrusseL (d-8084) HOPMARKT TE POPERINGB op 3 November 1948. Kalme markt! De prijzen blijven onveranderd, en schommelen tussen 1800 en 2700 fr. de 50 kg., naar gelang de variëteit en de hoedanigheid. De prijs der Tettnang blijft rond de 4.000 fr. de 50 kg. IEPER. Botermarkt: Aangebracht en verkocht: 674 kg. tegen de prijs van 80 tot 90 fr. ANDERLECHT. Slachthuizen. Stieren 375, aan 23-27 het kg.; koei en 433, aan 19-29 het kg.; kalveren 138, aan 26-30 het kg. Totaal 731. KORTRIJK. Veemarkt. Getal te koop gestelde dieren: 223. Koeien: 39; vaarzen: 68; stieren: 5; ossen: 27; paarden: 18; kalveren: 18; var kens: 36; schapen: 12. Zoekt g iets t huren of te kopen; Zoekt ge 'n meid, 'n plaats of watT Wacht niet langer, maar plaats nog heden 'n Kleine ZOEKER is ons bladt VEURNE. Boter 85-90 fr., 396 kg, trage verkoop. Eieren, kleine 8,10 f«t 't stuk, 250 stuks. Machinaal gedor»! tarwestro, 25 fr., ander 20 fr. KORTRIJK. Tarwe, 500-620; rog ge, 460-475; haver, 410-425; wintert gerst, brouwerij, 400-415; zomergerst, 425-450; erwten, ander» dan groen geoogst, 580-600; witte bonen, 625-650: paardenbonen, 480-500; lijnzaad, 700- 750; aardappelen voor consumptie: Ideale, 65-68; Bintje, 65-68; Voran, 62-64; Industrie, 60-62; Alpha, 60-68; Eigenheimer, 65-70; Rode Star, 70-75; aardappelen voor veevoeding, 50-52| half-suikerbeten, 800-310; voederbeten, 160-180; cichoreibonen, 375-385; ruw vlas: strovlas, ongedorst, 3-4,25; vlas geroot op de grond, 4,25-5; vlas geroot in putten, 5,20-7; tarwestro, geperst, 2,75-3; roggestro, 240-260; haverstro, 250-275; gerststro, 250-275; roggestro, met vlegel gedorst, 1000-1150; weide- hooi, 16Ó0-1750; klaverhooi, 1650-1750: luzernehooi, 2200-2500. Botermarkt. Te koop gestelde bo ter: 180 kg. aan 85-90. Eiermarkt: te koop gestelde eieren: 300, aan 2.75- 3,90; gegiste kaas, 60 fr. LOO. Markt van 4 November. Aangebrachte hoeveelh. boter: 44o kg.j prijs: 85-87 fr. het kg.

Het Wekelijks Nieuws (1946-1990) | 1948 | | pagina 7