MEUBELS B00NE Gala MG&3STIR-GROSS der SCamgHoenen Uit het Omliggende De Regering heden morgen afgetreden PHILIPS- Radio Uit 'tleperse GROTE MOTOCROSS STEVENS Gebroeders I CINÉ ROYAL-WATOU I C. V. P.- PERSCOMMUNiQUE ROUWBERICHTEN De nieuwe is niet te vergelijken Ongehoord iage prijzen Verscheidene uitvoeringen 6 tot 3 golflengten DAAROM in vertrouwen bij de firma Maar ik verkies foch sleetls beier. UIT IEPER Hët leveren en piaatsen van ill#, ©f LA.GA.MTE Rijselstraat 17 mBrnms® IEPER SCHUIF KINEMA'S VOOR ALLE HIUSiLS - MATRASSEN en Kinderartikels VINDT U zeker de GROOTSTE KEUS bij Casselstraat 47, POPERINGE GERIEFLIJK WOONHUIS HET WEKELIJKS NIEUWS Zaterdag 20 Nov. 1948. Blz. 5. "<fWiaWWMWWWWVWWWWWMWW6»MWVWWI#4#WWWVWUWt5i ABEELE Auto-ongeval. De handelsreiziger Vanden Broucke, van de Firma Laroye uit leper, kwam op de baan Poperinge-Cassel aangere den per auto. Ter hoogte van «Au Vraie Callicanne brak zijn stuur. Hij ken niet voorkomen dat zijn wagen op een boom terecht kwam. De schok was zo hevig dat hij tegen een tweede boom geslingerd werd. Als bij wonder kwam V. er met enkele lichte schram men van af, terwijl zijn wagen deer lijk gehavend was. WATOU 11 Novemberviering. Meer dan ooit werd deze heuglijke dag door onze bevolking meegevoeld en meegeleefd. Van in de vroege morgenuren wap perden de vlaggen aan de gevels der huizen en om 9 uur stapte het muziek reeds door de straten om de burgerlij ke overheid, rijkswacht, afvaardiging der tolbeambten, de kinderen der bei de scholen en de plaatselijke Oud- Strijdersverenigingen aan het gemeen te.huis af te halen en stoetsgewijze naar de kerk te geleiden, waar om 9.30 uur een plechtige Dienst gecelebreerd werd ter zielelafenis van Gesneuvel den en Burgerlijke Oorlogsslachtoffers. Onmiddellijk daarop volgde een aan doenlijke plechtigheid aan het stand beeld op de Grote markt, waar door Meester Soubry een diepdoordachte rede werd uitgesproken. Onder de to nen van het nationaal lied, legde de Heer Burgemeester, in naam der ge meente, Heer Georges Igodt, in naam der Oud-Strijders, en een tiental kin deren, in naam der scholen, een bloe mengarve neer aan de voet van het standbeeld. De Franse gesneuvelden wirden eveneens herdacht en onder de tenen van het Frans volkslied legde de Heer Burgemeester en Heer G. Igodt bloemen neer, terwijl dankbare kinderhanden de graven dezer stille heiden tooiden. Aan het gemeentehuis werd, na een bijzonder dankwoord vanwege de Heer Burgemeester, de stoet ontbonden. Om 13 uur werd verder verbroederd aan het feestmaal in de zaal van het Oud-Gemeentehuis, waar een vrienden maal werd opgediend. 's Avonds was het de beurt aan de jongeren om over de houten dansvloer hun 11 Novembervreugde uit te draai en. Steunbal F. C. Watou. Om 19 uur liep de zaal stilaan vol met supporters van onze club. De stem ming was opperbest, te meer dat we ern dubbele zege. te vieren hadden. We danken alle tegenwoordigen om de blij ken van genegenheid tegeno-ver de gil de. Nadien werd er in echte vrienden stemming vergaderd en gezongen, ge declameerd en... gelachen. Voorwaar een uiterst aangename avond, welke F. C. Watou zal ten goede komen. Sinte Ceciliafeest. Dit patroonsfeest bij uitstek, waar naar zowel door muziekanten als door ereleden gesmacht wordt, is weer in aantocht en reeds in volle voorberei ding. Wanneer we jaren geleden op het zaaltje van het Oud-Gemeentehuis onze feestdag vierden, was het een succes zonder weerga De leden verga ten het milieu en het armzalige der toneelschikking om maar te denken aan te lachen en toe te juichen. Sinte Cecilia had de harten gewonnen en de ereleden stegen van jaar tot jaar in getal. Inderdaad, we moesten naar be ters en groter uitzien en de houten danstent bracht hier de goede oplos sing. Kwam na enig; jaren de nieuwe feestzaal met toneel en we voelden ons een koning te rijk. Crescendo in programma's en even opgaand met het getal ere- en beschermende leden. Na korte tijd bleek weeral een tekort aan plaats en we zagen ons genoodzaakt de feestavond te ontdubbelen en tel kens kregen we een stampvolle zaal toehoorders. Dit jaar viert de Muziekmaatschappij haar veertigjarig bestaan en 't wordt een programma buiten alle verwachtin gen; iets van de bovenste plank. Het bestuur, met zijn onvermoeibare voor zitter, Heer Dr Boedts aan de spits, is reeds in volle werking om er iets ongewoons van te maken. Neem van heden reeds alle nodige schikkingen om op Zondag 28 Novem ber voor het feestmaal en de dans avond, en op Zondag en Maandag, 5 en 6 December, telkens om 6 uur, de feestavond bij te wonen in de zaal van het lokaal. nieuwe zaal achter de herberg g De Eendracht Gr. Markt, 'Watou. Zondag 21 November, te 16.30 en te 19.30 uur, krijgen we de wereld beroemde Franse zanger Tino Kossi op het doek in LUMIERES DE PA RIS Het wordt een schat van de mooiste Franse schlagers en liedjes uit de loopbaan van Tino Rossi. Twee uren in Parijs doorbrengen; wie zal daaraan kunnen weerstaan? Daarom allen naar c Lumières de Paris onthulling van hun grote kunstfoto's die voortaan in het muzieklokaal een waardige ereplaats zullen bekleden. Te 19 uur: Avondfeest enkel en al leen toegankelijk voor leden en erele den met hun familie. De maatschappij is ervan overtuigd dat ook de ereleden deze feestelijkhe den zullen medevieren, want het is grotendeels dank aan hen dat de maat schappij in de loop van het juar on der de kundige leiding van de Hr Ba- taillie, Professor aan het Conserva torium te Doornijk, zoveel vooruitgang en naam heeft gemaakt. Nationale Strijdersbor.d. Naar wordt vernomen zal door het plaatselijk Bestuur binnen kort en wel op 4, 5 en C December a. s. een gala-vertoning gegeven worden van een prachtige oorlogsfilm. Nadere bij zonderheden zullen naderhand bekend gemaakt worden. STAVELE Ste Ceciliaviering. De muziekmaatschappij viert hare patrones op Maandag 22 November. 's Morgens om 9.30 u.: plechtige H. Mis voor de levende en overlevende leden van de maatschappij. Bezoek aan de leden herbergiers. '8 Middags gezellig feestmaal voor de muzikanten en de ereleden, die ei- willen aan deel nemen. Om G uur komt de meester der goo chelaars Dr Ninqsar en Co in de ge meentezaal een vertoning geven met een zeer afwisselend programma. De ereleden van het muziek hebben recht op een gratiskaart, af te halen bij Leop. Boussemaere, de andere per sonen kunnen een kaart bekomen aan 20 fr. en 15 fr. Terechtzctting. In tegenstelling met hetgeen er ver leden Zondag gemeld werd, was het Bal van verleden Zondag niet gegeven te voordele van kas van de Oudstrij- dersbond, maar wel om de onkosten te helpen dekken van de St Maartens- viering. WOESTE N Woesten Brielen 02. Gedurende de eerste helft kregen we verdeeld spel. Bij pozen combineer den de gasten niet onaardig, maar kee per Bervoet kon on tijd en stond zijn talenten tonen. Aan de 31* min. kon Brielen de stand openen na een prach tig samenspel. Na de rust streden onze jongens moedig voort en zetten menigvuldige aanvallen in, maar de afwerking liet te wensen over. Aan de 80ö min. kon den de bezoekers hun voorsprong vermeerderen. Dank aan onze verde diging en inzonder aan de keeper, werden we van verder onheil gespaard. Zondag 21 November gaan we naar Bleu Star Poperinge op vrienden match. Biljart. Maandag had bij A. Boudry een- vriendenbiljartmatch plaats tussen Woesten-Poperinge. Dat de Woeste- naars niets in de pap zouden te brok ken hebben kon reeds uitgemaakt wor den vanaf de eerste partijèn. Slechts Cloet kon de eer redden voor Woesten. We verloren dus 9 van de 10 partijen, met een puntenverschil van 46. Bil jartliefhebbers nog een weinig oefe ning vooraleer we de terugwedstrijd gaan spelen tegen Poperinge. OOSTVLETEREN Burgerstand. Overlijden. Daene Gabriella, wed, Slosse Aimé, 46 jaar. Huwelijksaankondigingen. Dufloo Georges, landbouwer, Oostvleteren, met Soenen Rachel, landbouwster, Noordschote. Dufloo Daniel, land bouwer, Oostvleteren, met Mergaert Paula, landbouwster, Woesten. Uavidsfonds. In onze Vaderlandse geschiedenis kemt er op het einde van de 18" eeuw, een episode voor, welke even bloedig als treurig en heldhaftig mag genoemd worden: «De Boerenkrijg». Over die strijd, over de helden on ze voorvaderen, uit dat epos, over de betekenis en waarde van die tragische strijd, komt Z. E. H. M. Brutsaert, Diocesaan Schoolopziener en Voorzit ter van het Davidsfonds voor het Ge west leper, U spreken op Donderdag 25 November te 19 u. Het plaatselijk bestuur doet een warme oproep tot al zijn leden en ook tot de niet-leden ori op deze Boeren- krijgherdenking-heldenhulde aanwezig te zijn. Leden betalen 5 fr.; niet-leden 10 frank. Rond de Haard. Sedert het Oogstfeest hoorden we maar weinig van onze V.B.J.B.-Afde ling. Sedert enkele dagen echter wordt er opnieuw druk herhaald en geleerd met het oog op een Rond de Haard- Avond die zal doorgaan op Tweede Kerstdag, dus op Zondag 2G December. Wie verleden jaar dit feest bijwoonde of wie een gezellige avond wil door brengen zal van nu reeds deze datum vrijhouden. Korte Nieuwsjes. Volksvertegenwoordiger J. Stub- be houdt op Zaterdag 20 November te 16.30 u. zitdag bij Era. Boussy. Er werd een grote huwelijksfoto gevonden op de baan naar Poperinge. PLECHTIGE KLOKKEN WIJDING TE FOEZINGE O? DINSDAG 16 NOVEMBER Op de foto hierboven, genomen vóór de ingang der kerk, bemerken we in 't nvdden Z. E. H. Deken Verfaaeghe uit lener die de klokken plech tig wijdde, en Z. E. II. J. Vanneste, Pastoor; uiterst links F eer. Gene raal Venvilghen. Verder bemerken we nog E. H. Onderpastoor Renty, FE. HH. Pecceu, Pastoor te Ootegcm en Vandenberghe, Onderpastoor op O. L. Vrouw te Poperinge; Kr Voorzitter J. Sarnyn cn leden der Kerk fabriek; Weledele Hr Burgemeester cn Gemeentebestuur; Peters en Me ters der geconsacreerde klokken onder wie 2" van links W'eled. Mevr. R. de Boesinghe-de Mont Blanc. Gemeente Wijlschate. ZONDAG 21 NOVEMBER e.k. te 14 uur. ingericht door de Veloclub-Wijtschate met de medewerking van Moto-Club-Ieper en Moto-Club-Poperinge. Met d-e deelname van Heydens, Kutirne; - Eggermont, id.; - Hermans, id.; - Harrtegs, Deerlijk; - Soenen, Biliiau, Storme, Milleville, Vandendriessche, Koekel'oerghs, Minne, Bruneel, Denys en Pittillioen; - Deryeke, kampioen der Beide Vlaanders. - Zie nadere inlichtingen op de affiches. (8711) Streng verboden te roken in de Terug te bekomen bij Cesar Debruyne zaal. (C8839) Uitslag der maandelijkse .schieting. Zondag gaf de gilde haar eerste maandelijkse wintel-schieting (telkens 2' Zondag). Uitslag: Hoogvogel Perts Georges; zijvogel 1. Provoost Rob. en Debruyne Jerome; kallen Lievois Remi en Mes- siaen Georges. Schutters: 53. Tweede top: Christiaen Julien. Voetbalkrabbels. Verleden Zondag was er vreugde bij P. C. Watou. De eerste ploeg wist de punten te veroveren (3-2) te Lendelede, dit na een boeiende match. De Reserven wonnen met 4-3 van Roesbrugge, na een prachtige wed strijd te hebben gespeeld. Moederkensdag. De afdeling IC.A.V. viert op Zondag 2) November, te 15.30 uur, in de pa rochiale feestzaal, op plechtige wijze De Moederkensdag 1) Voordracht door Juffer Lasure over «De vrouw en het maatschappe- lijk leven»; 2) Optreden door het be faamd poppentheater «Kwibus» uit leper, met De Sleutel der Heks(4 bedrijven) en «De koekepan» (één b( drijf). Dit feest is gratis voor de leden. De niet-leden betalen 10 fr. Geen knechten boven de 14 jaar. Kleine kin deren moeten van hun ouders verge zeld zijn. ROESBRUGGE-HARINGE Sint Maarten kwam. Woensdag 11. was het feest voor on ze kleinen. In de vooravond werd een stoet gevormd op de plaats van Ha- ringe. De muziekmaatschappij voorop gevolgd door Sint Maarten te paard en een bonte dooreenwemeling van brandende lantaarntjes. Na stilstand 'bij de herberg Donche waar de Sint (kieken uitdeelde trok de stoet Roes- j bruggewaarts. Aan de Molenwal stond weeral een grote menigte de aankomst I af te wachten, menigte welke nog aan- gloeide toen men rond 19.30 uur tot 'aan de Molen der Beveren Kalsijde op stapte. Een woordje van dank vanwege al de kinders aan het gemeentebestuur door wiens zorgen de goede Sint zo feestelijk werd onthaald. «Tot naaste jaar! is zeker wel de 'wens van al onze kleinen en hun ge- lukkige ouders. Ste Cecilia. De Harmonie is op Zondag 21 en 'Maandag 22 November in feest en ;viert haar Patrones Sta Cecilia. Men 'Zet de viering in Zondag namiddag te [15 uur: Optocht door het Dorp, waar- rna in het lokaal rond 19 uur een groot ^Bal wordt gegeven te voordele van de 'Maatschappij. t; Maandag te 9 uur: Plechtige H. Mis (Voor de overleden bestuursleden, leden (en ereleden. Daarna aperitief-muziek- itocht door het dorp. Feestbanket te {18 uur in het lokaal. Onder dit ban diet zal een welverdiende hulde ge- jbracht worden aan de twee overleden steunpilaren van da maatschappij; de «eren c. Fey» en U. Peel, met de Kasteelstraat 11 De eerste vertoningen door De Vleterzonenzullen waarschijnlijk reeds in December kunnen plaats vin den. Wie verjaart in November denke aan zijn pensioenkaart voor het te laat is. Sint Maarten, die verleden week zijn ronde deed, dankt hartelijk alle grote mensen om hun milde steun en de kinderen om het goed onthaal. Op Maandag 22 November, viert onze Muziekmaatschappij Ste Cec;- liahaar Patrones, met een avond maal in haar lokaal. Voor Zondag 28 November wordt een H. Mis voorzien en 's avonds een Steunbal ELVERDINGE Nog een Record?... Men verzoekt ons te willen mede delen dat Hr Albert Vermeersch, Oude Ieperstraat, een rode wortel rooide, die niet minder dan 980 gr. woog. De wortel was langs binnen helemaal gaaf en had overlangs gemeten, een omtrek van 47 cm. Bij onze Kaartliefhebbers. Zondag 11. waren onze kaarters weer aan de slag, deze maal bij de Gebr. Boullet, ter herberg «De Hert». Niet minder dan 76 deelnemers lieten zich inschrijven. De uitslag luidde: 1. Bertier André en Hessel Cyriel; 2 Bartier Henri en Seys Gaston; 3. Nctebaert Gustaaf en Van Allemeersch van Woesten; 4. Suffys Gerard en Verheerst André; 5. Boullet Jerome en Desmedt Basiel; 6. Louwagie Maurice en Maseman Emile; 7. Stragier Pros per en Merveillie Cyrille; 8. Maricou Julien en Latruwe Roger; 9. Bertier Isidoor en Santy Marcel; 10. Blan- ckaert Maurits en Beghin Michel, van Woesten. Proficiat mannenI Herbergtwist. Maandag 11., kwamen vreemde kor- ruiten binnengestoten ter herberg van M. L., Veurnestraat. Twee ervan wa ren bedronken en begonnen op een zeker ogenblik de andere bezoekers lastig te vallen. Toen de waard, na een ernstige vermaning gegeven te hebben, inzag dat het tot erger zou komen, ging hij de veldwachter op zoeken, die seffens ter plaatse ver scheen. Deze gelukte erin zonder al te grote incidenten... het ongure volkje uiteen te drijven. 11 Novemberviering. Deze viering werd ingezet met een H. Mis t 9 u.t opgedragen voor de ge sneuvelden der beide wereldoorlogen. Aan de Consecratie werd het Te Veldegeblazen. Na de H. Mis trok men in stoet naar het gedenkteken der gesneuvelden, waar Hr Burge meester onder het blazen van het Te Veldeeen witte chrysantenkroon vcor het gedenkteken neerlegde. Ver volgens hield Ilr Voorzitter van de plaatselijke N.S.B.-Bond 'n korte re de, waarin hij zijn spijt uitdrukte,' over het feit dat nog zoveel oudstrij ders hun inschrijving en steun aan andere verenigingen toezegden. Hij gaf daarna ook melding van zijn ontslag name als Voorzitter, te voordele van Hr Postmeester Jef Van Krcunkclveu, die gedurende de oorlog 1914-1918 de graad van Luitenant bekleedde. Deze laatste dankte het bestuur en de le den am het vertrouwen en drukte de hoop uit, dat de Bond meer en meer bloeien zou. Na het Vaderlands Lied, eirdigde dez.e korte, maar niettemin ontroerende plechtigheid. Zitdag. Op Zaterdag 20 November, vanaf 14.30 u., zitdag door Volksvertegen woordiger Jerome Stubbe tot onge veer 15.30 u. ter herberg Belle Vue bij Abel D'Hooghe. Voor de suikerbietplanters. We vernemen dat de Elverdingse suike'rbietleveringen van 27, 28 Octo ber en verder van 2, 3, 4, en 5 Novem ber, aan de--suikerbietfabriek, te Moer- bcke, voor de gemiddelde suikergehal te-rijkheid, respectievelijk volgende cijfers bekwamen: 15,8 en 15,4. ch eer der 15,5, 15,6, 15,5 en 15,1. Vermelden we hier terloops dat tót 6 November 11. het hoogste cijfer be haald werd door Houtem-bij- Veurae (19,52) met de leveringen van 25 Ok tober aan de Veurnse suikerfabriek, terwijl «Nieuw Herberg» met zijn le veringen van 29 Oktober, eveneens aan Veurne, het record in de laagte sloeg (14,5). S. K. Elverdinge Adinkerke 81 Zoals algemeen verwacht, zette Sportkring dus Zondag 11, voor eigen vclk, zijn zegereeks die even on derbroken was geworden door het sterke Brielen verder. Adinkerke wint de toss, maar het zijn onze jongens, die seffens in de aanval zijn en hun overwicht laten blijken. Heb spel is echter van die Aan de rust voelt Elverdinge zich reeds veilig, wanneer het bedenkt, dat de bordjes reeds 30 wijzen. Dat brengt echter niet mee, dat on ze mannen na de rust, op hun lau weren gaan rusten. Aanval op aan val wordt opgebouwd en regelmatig wordt dan ook roos geschoten. De toestand ziet ar naar het einde tce, met een 8—0 achterstand voor Adinkerke niet zeer rooskleurig uit. Maar toch wordt de moed niet opge geven. Dat brengt dan ook mee dat de bezoekers, juist voor het einde, met een prachtig schot na .ontsnapping de eer kunnen re'dden. Zondag a. s. 21 November, hebben onze mannen, ter gelegenheid van de landenwedstrijd België-Holland, een kans om op adem te komen. Op Zondag 28 November echter, wordt voor het aanvangen van de re tour-ronde, een vriendenmatch ge speeld tegen een elftal uit Reningelst. De verlichting zou volmaakt zijn... moest daar ergens aan Het Ste nen Molenhuisin de Groenestraat, ook een lamp aangebracht worden! Men vertelt, dat verleden week, op die plaats ongeveer, twee zeer ernstige en fatsoenlijke mensen... zo maar fluks de gracht inreden! Evenwel zonder ernstige gevolgen. VLAMERTINGE Sportkring. S. K. Vlamertinge V. P. Git^ 42 Wanneer ieder supporter een vlotte zege der rood-witten verwachtte, dan moeten 'wij eerlijk bekennen dat de bezoekers sterk de repliek boden en de overwinning slechts op een moei zame manier behaald werd. Toen aan de rust de stand 31 was, hadden wij werkelijk nog geen voetbalspel ge zien, het was een ordeloos heen en weer getrap. Het tweede doeltje aan getekend door Roeland Coutteny, was echter een staaltje van klasse en kunde. Na de rust verbeterde het niet en het scheen alsof onze jongens zich met een 31 voorsprong tevreden acht ten, toen kwam echter het onbegrij pelijke strafschop, waardoor Gits de stand op 32 bracht en meteen een herboren S.IC.-PIoeg, die het gevaar besefte en niets aan het toeval over liet. Nummer vier zou dan ook niet uitblijven dat meteen het lot der be zoekers bezegelde. De doelen werden aangetekend door R. Coutteny (2), G. Cauliez, en M. Hof. Speler Hoflack was de minst slechtste! De Juniors wonnen de derby tegen Poperinge met 71 en doen Zondag, 21 November de zware verplaatsing* naar Meenen. Zondag a. s. 21 November, spelen wij te Waasten een liefdadigheids wedstrijd, tegen de lokale ploeg. Ver trek 1.30 u.; prijs 20 fr. (2 autobussen). ZONDAG 21 NOVEMBER 1948# BUITENGEWONE PRIJSKAARTING MANILLEN - 2.500 Frank prijzen - in d-e nieuwe zaal «Riviera», Uitbater: Devos J. (c-8823) VLAMERTINGE. Boerengilde. Zondag a. s. 21 Nov., onmiddellijk na de Hoogmis, in de bovenzaal van Sint-Joris, bij Gaston Barroo, leerrijke voordracht door Meester Demonie. Iedereen verwacht. Zeer belangrijk. Hij die tegenwoordig iemand kent of heeft bij wie hij in volle vertrou wen, raad en hulp kan vinden met al zijn moeilijkheden, is een gelukkig man. EEN MIDDENSTANDER hoeft zich daar niet meer om te bekommeren. KOSTELOOS wordt hij. als lid gehol pen in het gewestelijk secretariaat te Poperinge, Priesterstraat 4, op de vas te zitdagen. Bovendien zal er in uwe gemeente een zitdag plaats hebben op Woensdag 24 November en Woensdag 22 December 1948, bij Gaston Barroo, Dorp, 2, Vlamertinge, van 9 tot 12 u. Middenstanders maakt er gebruik van en wordt allen als een man lid van het Middenstandsverbond, daar al len zult gij uw redding voor de toe- korist vinden. Met Muziek! Eerst en vooral dient de fanfare «De Vlaamse Vrienden» gelukgewenst om de bekomen uitslag in het provin ciaal tornooi voor muziekmaatschap pijen te Poperinge, want zij klasseer de zich eerste met 79 t.h., die haar de gewettigde hoop geeft in een vol gend tornoor naar een hogere afdeling or te klimmen. En nu de beloning... De heerlijke Ste Cèciliafeeslen;'welke voor de mu zikanten zoveel betekenen als St Maar- tensdag voor de Kinderen. De viering gaat door op Maandag 22 Nov., met volgende dagorde: Te 9 u.: Plechtige H. Mis voor over ledene en levende leden der maat schappij, waarna optocht naar spelen de leden-herbergiers. Te 13 u.: Middagmaal bij Gaston Barroo, aangeboden aan het muziek korps en de ertoe ingeschrevenen. (In schrijvingen tot en met Zaterdag bij ac secretaris Hr Jozef Denhert.) Te 16 u.: Optocht naar De Zwaan bij spelend lid R. Provoost. Te 17.30 u.: Terug naar St Joris», koekeboterhammen met koffie. Te 19.30 u. naar De Rivieraal waar privaat bal van 20 tot 24 uur. De muziekmaatschappij houdt er aan de jongelingen er nogmaals aan te herinneren, dat de kosteloze solfège- en trommellessen aanvangen begin December en dat de inschrijvingen dienen gericht aan de onderchef van het muziek, Meester Cyriel Duran. Boerenkrijgherdenking. Voor een uitgelezen"* publiek hield het Davidsfonds Zondag avond zijn Boerenkrijgherdenking. In een kader van aangepaste liederen en midden een ononderbroken stilte toverde de begaafde schrijver en spreker André Demedts ons dè toestand van ons land in de jaren 1790 voor ogen. Waarlijk zulke vergaderingen voe den ons volk op en we zien verlan gend uit naar de volgende. KEMMEL Sint Maarfensviering. «Sinte Maartensavond, de torre... durende het die avond van deur tot deur. 'n Paar kindergroepen, met to verende lichten, wemelden op de acrpplaats. Overal werden de kinderen goed onthaald en toen ze met volle manden ter schole trokken, steeg hun vreugde ten top, als ze stonden voor 'n berg van koek en lekkernij. In hun blij gemoed moet wel een dankgebed ontstaan zijn voor de milde gevers. Tot 't jarent! 11 November. De muziekmaatschappij, gevolgd door de gemeentelijke overheid, trok onder tromgeroffel naar de kerk, waar te 9 uur een dienst plaats had voor de militaire en burgerlijke slachtoffers van beide wereldoorlogen. Na de dienst trok de stoet, met j lINCI, ©P Maandag 22 November, te schoolkinderen, muziek, burgerlijke en geestelijke overheid en volksmassa naar het oorlogsgedenkteken, waar GRENSARBEIDEESBELANGEN De Raad van Afgevaardigden van de C.V.P., arrondissement leper, in CoBgresziiting bijeen op Zondag 14 November 1S48: vestigt dringend de aandacht van de Regering op de benarde eco nomische toestand van de 12.000 grensarbeiders van het arrondisse ment na de laatste devaluatie van de Franse munt; vraagt cat de Bevoegde Instan ties niet zouden nalaten onmiddellijk de nodige onderhandelingen door te zetten om een spoedige oplossing te bekomen; betrouwt erop dat de besprekin gen zullen leiden naar een verbete ring van het loonpeil opdat het spook van de werkloosheid zou afgewenteld worden. HULDETELEGRAM AAN Z. M. LEOPOLD III Volgend telegram werd door 'net Congres van de C.V.P. leper aan Zijne Majesteit Leopold III gezon- j den Twee honderd afgevaardigden van de Christelijke Volkspartij van het arrondissement leper in Congres ver - enigd te leper op Zondag 14 Novem- ber, maken aen Zijne Majesteit Leopold III ter gelegenheid van zijn naamdag hun gelukwensen over en 'betuigen Hem hun onwan- kelbare trouw. Wij vernemen Vrijdagmiddag: Heden Vrijdagmorgen heeft Minister Struye, ingevolge het debat van Donderdag in de Ka mer, per brief ontslag aange boden. Te 10.15 uur is de Regering in Kabinetsraad bijeengekomen. Na afloop ervan werd aan de per3 een communiqué verstrekt waarin wordt verklaard, dat ingezien de onderhandelingen C.V.P.-B.S.P. beëindigd zijn, de Regering besloten heeft af te treden, teneinde de taak van de nieuwe kabinetsformateur te vergemakkelijken. Het Ministerie van Justitie zal ad interim voorlopig verder waargenomen worden door de Minister van Koloniën, Heer Wigny, C.V.P. Herstelling door eigen specialisten... Vanden Peereboomplaats 7, IEPER - Tel. 249 leperstraat 5, POPERINGE - Telefoon 94 PLECHTIGE AANSTELLING VAN Z. E. H. J. TYVAERT te Zandvoorde-bij-leper. Op Zondag a.s. 21 November, te 14.30 uur, wordt Z. E. H. J. Tyvaert pleohtig aangesteld tot Herder van onze parochie in vervanging van Z. E. H. Bouteca welke op rust gaat. E. H. J. Tyvaert werd geboren te Handzame op 23 November 1899 en was sedert April 1937 Onderpastoor te Eernegem. Een plechtige stoet gaat de Instal latie vooraf waarvan hieronder de volgorde: 1. Politie. 2. Ruiter met de nationale Drie- 3. B.J.B.-ruiters. [kleur. 4. Oud-Strijders met vlag. 5. Boerenbond met vlag. 6. Muziek. 7. Werk van den Akker. 8. Kristen Syndikaat. 9. Schoolkinderen. 10. Versierde Vslo's, WAGENS: 1. Dravers (Paardenkoersen), 2. Smid en Wagenmaker, 3. Wij bouwen. 4. Duivenwagen. 6. Toneelkring Kunstzin 6. Idem. 7. Boerenwagen. 8. Kroostrijke Gezinnen. 9. Hemelwagen. Congregatie van O. L. Vrouw. H. Julianus te.paaxd. H. Cornelius. H. Bartholomeus. Groep Meisjes. Z. E. H. Pastoor. Kerkelijke en Gemeentelijke Genodigden. BURGERSTAND van 10 tot 16 November 1948. Geboorten. Michiel Marie, Dik- kebuschstw. 241. Claus Goedele, Pcperingestw. 171. Delaisse Mi chelle, v. Waterloo. Neyrinck Rica, Capronstr. 30. Cappan Eric, van Poelkapelle. earlier Eddy, v. Zille- boke, Deblonde Rosa, v. Lange mark. Van Eecke Johan, v. Bik- schote. Overlijflcns. Termote Raohel, 40 jaar, herbergierster, eohtg, Devcs Jo zef, v. Vlamertinge. Degeldere Louise, 71 j., wed. Dochy Victor, v. Kortrijk. Pattyn Elie-Zosima, 76 j., echtg. Coornaert-Cyriel, v. Wevel- gem. De Buysere Julia, 60 j., z. b., echtg. Albert'us Carrcyn, Blauwe Le liestraat 1. Huwelijksbelofte. Vermeersch Camiel, ijzerbewerker te leper, en Ployaert Martha, z. b. te Dikkebusch. VERKEERSONGEVALLEN Aan de hoek van de Veurne- steenweg en de Oude Veurnestraat kwam het tot een aanrijding tussen de personenwagen van Pype Benoit, nijveraar uit Meenen, en de kamion- nette van Vervaecke Albert uit Pas- schendale. Gelukkig waren er geen [Overheden, personen gekwetst, doch de perscnen- POPERINGE. Beleefde uitnodiging tot het bij wonen van de LKKDlElteT, gevcltgd van de TERAARDEBESTELLING, op Zaterdag 20 November, te 9 uur, in de St Bertinuskerk, van JUFFROUW MARTHA GAUQUIE Dochter van wijlen Heer Achille en van Vrouw Hélcne Biliiau. Wie bij vergetelheid geen rouw brief zou zijn toegestuurd, gelieve de Familie hierover te verontschul digen en dit bericht aft dusdanig te willen aanzien. Tevens dank op voorhand. (C.S826) WESTVLETEREN. Vriendelijke uitnodiging tot het bijwonen der JAARMISSEN op Dins dag 23 November, in de parochiale kerk van Westvleteren, te 8 uur voor: Heer en Vrouw Jules DERTCKE- Clemence GRUWIER; te 8.30 uur voor: Heer en Vrouw AIoïs DERYCKE- Marguerite DECROCK. Van wege de Kinderen die danken op voorhand. (cC.14S2) HARINGE. Mevr. Wed. Cambier en Kinderen nodigen hierbij Familie, Vrienden en Kennissen uit tot het bijwonen van de PLECHTIGE LIJKDIENST, ge volgd van de TERAARDEBESTEL- V©fWISni1é!3gSS©©5t6SS©39 bekomt U van het Huis (c 1060) E. H. Pastoor Gruwier het De -pro- fundis bad. Weled. Heer J. Bruneel de la Wa rande las de namen der oorlogsslacht offers af en legde een krans neer. De muziekmaatschappij speelde het Na tionaal Lied. Vandaar ging het naar het Engels kerkhof 1914-18, der Nieuwstraat, waar dezelfde plechtigheden plaats hadden. Toneel. De toneelgroep der Boerinnenjeugd trad zeer flink op in «Oude Schuld». Het was niet voor niets dat de zaal bomvol liep: de opvoersters gaven blijk van kunde en bevredigden ieder een door de goede vertolking van hun rol. T"oe verrassen de mannen ons bin nen enige weken? LOKER Toneelnieuws. Op Zondag 21 November 1948, voert «Jong en Vrij» aangesloten bij het A W. T., het drama op in 3 bedrij ven: «De Rimboe Brandt», door Arie Vander Lugt. Kaarten te bekomen bij H. Verdru, Icpersteenweg 29, Loker of Tel. 109, WIJTSCHATE Burgerstand. Overlijden. Menu Gilbert, 18 j., Komenstr. Meesen. Grote Motocross. Zondag 21 November te 14 uur, gaat een grote motocross door op de weide van dhr Jeroom Soenen. Tal rijke bekende renners hebben hun medewerking verzekerd. Ste Ceciliafeest. Zondag 22 Noyember viert de plaat selijke muziekvereniging haar jaar lijks Ste Ceciliafeest. Te 10 uur: Plechtige H. Mis voor de overleden leden en uitreiking van gedachtenis sen. Daarna optocht door de gemeen te en rond 13 uur gezamenlijk feest maal in de zaal van St Hubert. 's Avonds te 19 uur: Groot Dans feest in de gemeentefeestzaal, uit sluitend voor de leden en hun familie. 9.39 uur, in de kerk van St Martinus te Harinse, van hun Broeder en Oom HEER HENRI CAMBIER godvruchtig overleden te Haringe de 16 Nov. jl, voorzien van de laatste H. Sakramenten. Wie bij vergetelheid geen rouwbrief zou zijn toegestuurd gelieve de Fa milie hierover te verontschuldigen en dit bericht als dusdanig te willen aanzien. (bc-1489; ROUWBEDANKINGEN POPERINGE. Mevrouw Reniidis-Marcel Six-Van- cayseele en Kinderen bedanken voor de talrijke blijken van rouwdeel- neming betuigd bij het afsterven en de lijkdienst van hun diepbetreurde Echtgenoot, Vader, Schoonvader en Grootvader, HEER RENILDIS-MARCEL SIX Echtgenoot van Mevrouw Honorlne Vancayseele. Wie bij vergetelheid geen rouw brief zou zijn toegestuurd, gelieve de Familie hierover te verontschuldi gen. (c.8827) POPERINGE. Vrouw Wed. Urbain Allaeys-Ver- stappen, Kinderen en Familie be danken Vrienden en Kennissen vcor de talrijke blijken van deelneming betuigd bij het afsterven en de lijk dienst van hun diepbetreurde Echt genoot, Vader en Bloedverwant, HEER TTRBAIN ALLAEYS Echtg. v. Mevr. Alice Verstappen. (c-C.1498) na lezing, ons blad in de handen een uwer vrienden of buren die ons blad niet hebben. U bewijst DE GEWESTELIJKE STUDIEDAG VOOR BESTUURS LEDEN VAN DE BOERINNENGILDEN TE IEPER cp Woensdag I7November jl. Van 's morgens vroeg togen een 130-tal bestuursleden uit de streek naar leper om er samen met de lei dende figuren het nieuwe werkjaar 1949 vcor te bereiden. De dag werd ingezet met een plech tige H. Mis in de St-Niklaaskerk. In de bovenzaal van het Hotel Pa- tria, Rijselstraat, ging de studiedag door. Onder, de aanwezigen werden begroet: Mgr. Cruysbergh, Algemeen Proost van de Boerenbond: Z. L\ H. Kan. Ansay, Algemeen Proost van de BoerinnenbondZ. E. H. Defrancq, Diocesane Proost voor Boer- en Boerinnengilden in 't Bisdom Brugge; Z. E. H. Verhaeg'he, Deken van leper; Juffr. Cardyn, Algemeen Be stuurster van de Boerinnenbond; Mr Boon, Opziener van de Boerenbond, en talrijke EE. HH. Proosten. Na een hartelijk welkomwoord en het bondslied werd het woord ver leend aan Z. E. H. Kan. Ansay die in een goed gedocumenteerde uiteen zetting bewees dat het gezin van te land de hoeksteen is van de gezonde samenleving. Daarop gaf Juffrouw Cardyn een breedvoerige uiteenzetting over liet jaarprogramma dab in de loop van 1949 zal uitgewerkt worden. De voormiddagvergadering sloot met een hartelijk en gemoedelijk woordje van Z. E. H. Deken Ver- ha eghe. Als inzet van de namiddag verga dering kregen we de B.J.B.-meisjes van leper op de planken met een greep uit de schone Rond-den-Haard- avond. Ze gaven ons het beeld van een ideaal kristelij'k-gezellig familie leven en dienen geluk gewenst om hun mooie prestatie. Een grondige bespreking van de De kroon op het werk was de spreekbeurt van Mgr Cruysberghs over Kristelijke OffergeestDe n ceder is de vrouw van het offer, in de geboorte en ©e opvoeding van de kinderen. Ze moet deze kristene offergeest bewaren aan de haar en doen inzijpelen bij hare huisgenoten en vervolgens doen uitstralen op hare gildezusters. Dit was het hoofd thema van deze belangrijke spreek beurt die met het ware redenaars talent waarover de geachte spreker beschikt ten volle de harten raakte van de aanwezige bestuursleden. Het zal hen dan ook heel zeker een ware spoorslag zijn om deze kristelijke offergeest als dusdanig voorgesteld ten volle te beleven. (Langdurig handgeklap begroette deze inslaan de rede.) Na een deugddoend en hartverster kend slotwoord van Z. E. H. De francq, Diocesane Proost, trokken de bestuursleden overvoldaan huiswaarts bezield met nieuwe moed om de hen opgelegde taak tot een goed einde te brengen. wagen had zware stoffelijke sohad* opgelopen. De veehandelaar Caesar Braes» uit leper kwam aan de hoek van die Boomgaard- en Casselstraat in aan rijding met de fietser Vanderghote Geert, meubelmaker te leper. Laatst, genoemde kwam er met de schrik vaa af, doch zijn fiets was gans ontredi- derd. De autobus van Serruys Marcel kwam van de Rijselpoort naar da Grote Markt gereden. Ter hoogte van de Casselstraat kwam de personen wagen van Van Coutsen Roger uit Varsenare opdagen. Beide wagens kwamen hierbij in botsing. Insgelijks stoffelijke schade. Dhr Florent Smet uit Hoboken kwam rond 23 um- per auto naar leper gereden. Ter hoogte van da Bascule moest hij halt houden voor de maneuvrerende autobus van da uitbater Vandepoele. Deze werd aan gereden door een andere bus van zelfde uitbater, die achterwaarts bol de. Stoffelijke schade was het gevolg. Rechtover Boekhandel Levet Sconein de G. de Stuersstraat ge beurde er een aanrijding tussen een personenwagen en een fietser. De wa gen droeg als nummer 475844 en de fietser beantwoordde aan de naam Jules Verfaillie, wonende Zillebeke- straat. Door de koelbloedigheid van de automenner kon een groot onge luk vermeden worden. Alles bepaalde zich bij stoffelijke schade en de bei de betrokkenen regelden alles in der minne, zodat geen politie diende tus- COLISEUM. Zaterdag, Zondag en Maandag: «Weense Harten» met Maria Andergast, Paul Horbiger en Hans Moser. FLORA. Vrijdag, Zaterdag, Zon dag en Maandag'De Blauw» Dahliamet Allan Ladd, Veronika Lake en William Bendix. OUD IEPER. Zaterdag, Zondag en 1 Maandagde technicolorfihn Soudanmet Maria Montez en John Hall. Dinsdag: «Boome rang met Danna Andrews en Jan» Wyatt. Kind. toegelaten. MAJESTIC. Vrijdag, Zaterdag, Zondag en MaandagCriminele Brigade met Jean Davy, Gilbert Ju les en Jean Max. Dinsdag en Woensdag: «Duisternis» met Steven Geray en Mioheline Chelrel. LANGEMARK Ste Celiaviering. De plaatselijke Ste Cecilia-Karmo- nie viert haar patrones op Zondag 21 November. 't Feest begint met een Hoogmis vcor de muzikanten; na de mis wor den twee leden herbergiers bezocht. Om 13 uur wordt in De Zwaan een noenmaal opgediend voor de mu zikanten, bestuursleden, ereleden en alle sympathisanten: daarna weerom bezoek aan een paar leden herbergiers. 't Ceciliafeest wordt besloten met een crochet-avond in de «Tap», begin om 5.30 uur. Talrijke zangers zijn taak van ieder bestuurslid werd ge-1f," inf 3C^T*en" Er zijn -orri^ prijzen ten Dclope van een 1500 fr. leia door Julfl, Bjdo. Veel volk wordt dan ook verwacht. ook Sf-Niklaas-speelgoed rechtover de O.L.V. Kerk Tel. 200 BOTERMARKT 794 Kilo boter werden ter markt aangeboden, doch slechts 600 kilo verkocht tegen de prijs van 80 tot 90 frank. Dit is de eerste maal sedert de oorlog dat boter opnieuw de terug weg naar huis moet aanvangen. De eiers werden verkocht tegen da prijs van 3,75 fr. en de kleintjes 2,7c frank. ZUIDSCHOTE Sporta-AvonJ. Op Zaterdag 20 November 1948 te 19.30 uur stipt, in do toneelzaal: vier uur aangenaam en sportief verzet, want Briek Schotte, Wereldkampioen komt naar Zuidschote. BOEZINGE Ste Cecilia. Heden Zondag 21 Nov., in de Pa rochiale Feestzaal, muziek en toneel avond door de muziekmaatschappij Sic Cf cilia, met 1. «De Speelman van Ste Cecilia», toneelspel in een bedriif van Fr. Gevels. 2 «De hertziekte der jonkmans», spel van lach en lente van J. Van Caeneg'htm. 3. Fran se blufdolle klucht van IC. Van Kampen. 4. Tussenin akkordeonnui- ziek, duo's voor trompet en onze oude muzikant Fiel in zijn repertorium. Zaal open te 5.30 u. Kaarten te ver krijgen aan 15 fr. (leden 10 fr.) bij de muzikanten en bij Meester Jos. Balduck te Zuidschote. Voorbehouden plaatsen (5 fr.) bij Maur. Sandyck. Motocross. Zondag 11. onder een prachtig weer tje ging de fel omstreden motocross on het gehucht Luzerne door. De grote menigte heeft een mooie sportnamid- riag gehad en het groot aantal cros sers heeft krachttoeren uitgehaald en echte sport van de beste soort gele verd. GELUVELD - Aan de dood ontsnaptl O. Cneudt, elektrieker, alhier woon achtig, was op de hofstede Verfaille in Kemmel werkzaam aan het elektri citeitsnet. Plots raakte hij het hoog spanningsnet, waardoor hij zwaar ge- elektrokuteerd werd. Een werkmakker, in de buurt werkzaam, vond nog da tijd om de stroom af te snijden en alzo het slachtoffer uit zijn netelige toestand te verlossen. Hij kwam er met enkele brandwonden van af. imasanaMBSHiistsflBsaaisgBa Gemeente ZANDVOORDE - leper. 8831 '#yUW46Wmi«WWWVWWWW6#WVtól#WWWVttoW UIT TER HAND TE KOOP er on» een dienst mee. Dank. 1 Adl'es ter Drukkerij. TE HOUTEM-VEURNE: met hof en aanhorigheden. Gelegen Schipperijstraat. SEFFENS VRIJ. (8689) GEMEENTE PASSCHENDALE WEIDE VAN HEER REMI DEGROOTE (NIEUWE MOLEN) ZONDAG 21 NOVEMBER 1948 TE 2 UUR ingericht door PASCALBERT met steun der BROUWERIJ VANEECKE, Langemark. Volgende crossers nemen aan de koers deel: VANHEUVERZWIJN, kampioen van België; - DERYCKE, kampioen der Belde Vlaanders; - HAERYNCKX, kampioen van West-Vlaanderen; - ROELS, kampioen van Antwerpen en het Houliand; VANDAELE, kampioen van Lim burg; - DIERYCKX, de vliegende dokter; - PAUL BILLIAU, kampioen in wording; - HEYDENS, SMESSAERTS, SOETENS, SARDIS, SMULDERS en leperse renners. De Hollanders KEES en SCHEPENS. PASCALBERT IS UW WAARBORG. (8805) GEEN MINDERWAARDIG SPORTVERTOON. ALLEEN EERSTE RANGRENNERS GECONTRACTEERD. Gemeente ZANDVOORDE - leper. Commissie van Openbare Onderstand OPENSTAANDE PLAATS Voorwaarden tot het begeven van de betrekking van SECRETARIS en van ONTVANGER der Commissie van Openbare Onderstand der ge meente Zandvoorde-leper: 1. - Belg zijn. 2. - Voldaan hebben aan zijn ml- litieverpliohtingen. 3.-25 Jaar bereikt hebben en niet ouder zijn dan 30 jaar, (plus 5 Jaar voor de voorkeurrechthebbende)- Uittreksel van geboorte. 4. - Bewijs van goed gedrag en burgertrouw. 5. - Wettelijk» wedde volgens ba- rema. 6. - De aanvragen samen met de nodige stukken, dienen bij aangete kend schrijven gestuurd te worden aan de Voorzitter der Commissie, uiterlijk cp 15 December 1948. Op de briefwisseling dient vermeldCan- didatuur Secretaris en Ontvanger C.O.O. t 44333) OPENSTAANDE PLAATS Het College van Burgemeester en Sohepenen der gemeente Zandvoorde- leper maakt bekend dat de plaat» van GEMEENTESECRETARIS ten vaste titel te begeven is. Volgende voorwaarden worden ver. eist: 1. - Belg zijn. 2. - Voldaan Lebben aan zijn ml- litie verplichtingen. 3. - Bewijs van goed gedrag, zeden en burgerdeugd bezitten. 4. - De ouderdom van volle één en twintig jaar bereikt hebben en deze van dertig jaar niet overschrijden, vermeerdert met vijf jaar voor deza die voorkeurrechten kunnen doen gel den. Uittreksel geboorte. 5. - Wedde: volgens wettelijk ba- rema. 6. - De aanvragen samen met d» nodige stukken, dienen bij aangete kend schrijven gestuurd aan het Col- lege van Burgemeester en Schepenen en dienen uiterlijk op 15 December 1948, op het Gemeentebestuur toe t» komen. Op de briefomslag dient ver» meld: Candidatuur Gemeen te secra. taria.

Het Wekelijks Nieuws (1946-1990) | 1948 | | pagina 5