I 1 f«*rHUWELIJKEN FEESTHALEN VOETBALRUBRIEK L/it het Omliggende MET WEKELIJKS NIEUWS Zaterdag 12 Maart 1949. BIz. 9. SINT-JAN-TER-BIEZEN WATOU RENINGELST BEVEREN a. d. IJZER CINÊ ROYAL-WATOU STAVELE WESTVLETEREN WOESTEN ELVERDINGE OOSTVLETEREN VLAMERTINGE BOEZINGE POELKAPELLE PASSCHENDALE BESELARE GELUVELD ZUIDSCHOTE ZANDVOORDE-bij-Ieper WIJTSCHATE MEESEN PLOEGSTEERT TAFELHOUDER DELEU A Grote Markt, IEPER. Tel. 74. WIELERLEVEN Minne Maurits zegeviert ander maal in het Clubkampioenschap te Vlamertinge. KEMMEL Andere kampioenschappen in de omgeving. ANTWERPSCHE HYPOTHEEKKAS Antwerpen - Brussel - Luik peinst flteliep C. Rossey-Werrebrouck Brandglas en glas in lood en koper voor Kerken, Openbare gebouwen. Meubels, enz., enz. te 275) UIT POPERINGE F. C. Poperinge B. S. Poperinge UIT IEPER C. S. leper W. S. leper '~w Uitstag Combat in het Manltlcn. De «baasjes» uit Watou, hebben niet tang moeten wachten op eer her kansing. Woensdag 2 Maart had deze j laats en alhoewel de strijd buitenge woon hevig was, werd 't pleit door St-Jan-ter-Biezen gewonnen. Gezien de jnatchenuitslag nu 00 is, verlangen lie gekende bazen naar een nieuw Combat en dit te St-Jan. Alle uren van dag of avond zijn goed. Onnodig knapzak mede te nemen. Het antwoord is aan «de baasjes» uit Watou. Nog het Zomerfestival. De datum van het Zomerfestival dat de fanfare Ste Cecilia inricht, staat thans vastgesteld op 24 Juli. De mu ziekmaatschappijen der omliggende ge meenten en, deze waar ons muziek vroeger naartoe trok om feesten op te luisteren of om deel te nemen aan festivals, ontvingen dezer dagen een uitnodiging. Het bestuur der muziek maatschappij «Ste Cecilia» Watou hoopt dat, deze uitnodigingen zullen beantwoord worden, zoals Watou steeds bereid was in de mate van het mogeljike hunne uitnodigingen te be antwoorden. Verder mogen de deelnemende maat- Over het algemeen hadden we een flauwe match, op kleiterrein. De doe len werden gescoord door Geldhof Al- bert, 3; Geldhof Jacques, 1; Cauwe- lier, 1; Marent, 1 en Swing 1. Wielernieuws. Volgende koersen worden dit jaar on onze gemeente georganiseerd: 22 Mei: Liefhebbers (Dorp). 29 Mei: Nieuwelingen (Ouderdom). 23 Juni: Nieuwelingen (Klijtekermis). 24en28Juli: Tweedaagse voor Nieu welingen, met de Kermis. Koersen op doortocht. Zondag 13 Maart: Clubkampioen schap van de Ieperse Stoempersclub, te 16.40 uur. Zondag 27 Maart: Gent-leper voor Liefhebbers, te 16.45 uur. Zondag 3 April: Gent-Wevelgcm voor Profs, te 16.09 uur. Moto-Cross. Zondag 20 Maart e.k.: Moto-Cross op de weide van de Heer A. Baclen. Volgende week meer nieuws, Volksvert. Develter aan het woord Vrijdag 1 Maart jl. hadden we hier v/eer eens de gelegenheid, voor een Marcel en Lermyte Marie-José. De- het een tekort aan zelfvertrouwen. I Huwelijken. Durnez Paul en op Zondag 3 April richt de Ieperse eierek Rita, d. v. Roger en Verstraete Meerseman gaf op wegens ziekte. Taillieu Simonne. Vandelannoote j Motoclub deze officiële cross weer in Jeanne. Minne_ 55 km. in _1.30 u.; 2. Henri en Titeca Georgette^ 'alleen voor echte, nationaal-gelicen Overlijdens. Indevuyst Cyriel, 69 Depoorter L.; 3. Jacob; 4. Roscart; 5. Overlijdens. Durnez Donald, z. v. schappijen, in voorkomend geval, op flinke opkomst, Volksvertegenwoordi- dc medewerking van ons korps reke-ger Dr. Godfried Develter aan het nen. Iwoord te horen. Door de welwillende medewerking De naam van de spreker schijnt hier van enige muzikanten, zullen de ere- I Je beste propaganda te zijn. Door zijn en beschermende leden der maat- j welsprekendheid en zijn dienstbetoon schappij bezocht worden, ten einde j heeft hij de bevolking gewonnen, hun gewaardeerde steun voor ons fes-~vVij kregen eerst een nuchter en tival te vragen. Wij hopen op een goed onthaal. nieuwe zaal achter de herberg «De Eendracht», Gr. Markt, Watoj. ZONDAG 13 MAART 1949 op de gewone uren: «HET SPOOK IN DE OPERA met: Nelson Eddy, Susanna Foster en Claude Bains. De vioolspeler uit het orkest van Parijs wordt, na lange dienst, uit zijn plaats ontheven. Hij kan de muziek lessen, welke hij in het geheim aan Christine Dubois laat geven, niet meer betalen, vervalt met de dag en wordt ten slotte Het Spook van de Opera». Een nooit geziene prachtige kleur film, welke een ongehoorde bijval zeker is en iedere toeschouwer in verrukking zal brengen. Dinsdag 15 Maart, zelfde opvoering als op Zondag. Stipt te 20 u. (779) Waarheen op Zondag 13 Kaart? Te 13.30 uur: Sciiieting bij II. Loones. Tc. 16.30 uur: Cinema Royal. Te 17 uur: Prijskaarting bij Leon Money, Winnezelestraat. Tc 19.30 uur: Cinema Royal. duidelijk overzicht over de internatio nale toestand gedurende het verlopen jaar. Komt er oorlog in de eerstkomen de tijd? Wie zal zo stout zijn daarop te profeteren? Zeker hebben de Wes terse mogendheden veel punten ge boekt en wo mogen ons veilig achten, aldus spreker, voor het ingetreden jaar. in zover de verscheidene landen op hun hoede blijven cn voor zover tik in zijn eigen land de vijfde kolon- ne bewaakt. Het is hoog tijd dat het linkse incivisme bestreden wordt. Alleen de rechtse partijen hebben in Europa bewezen dat zij met het kom- munisme geen compromissen willen sluiten. Zowel de liberalen als de so cialisten hebben met deze vijanden onzer kuituur geregeerd. Zij hebben tijdens hun coalitie geduld dat veel voorname staatsdiensten door de com munisten werden ondergraven. Volgt dan een overzicht van de po litiek door de C.V.P. gevoerd sinds haar ontstaan tot heden. Zowel de ne derlagen als de overwinningen worden opgesomd. Speciaal de ekonomische en financiële politiek worden belicht, als ook het belastingsstelsel. Spreker verzet zich tegen elke de inagogie en nodigt elkeen uit om do toestand met zijn gezond verstand tc beoordelen. Na nog eens gewezen te hebben op hetgeen voor de middenstand werd verwezenlijkt en te hebben aangetoond hoe de linksen voor die stand nooit énige bekommernis hebben getoond, eindigt Heer Develter met een geest driftige oproep tot éénsgezindheid en trouw aan de C.V.P. Klaarheid, oprechtheid en een rijke verzorgde taal. ziedaar de kenmerken van deze redevoering. Zijn uiteenzetting werd langdurig toegejuicht. Tot ziens! Sportavond. Do Sportavond van Donderdag 3 Maart jl., ten voordele van F. C. Eendracht, genoot niet de verwachte bijval vanwege de bevolking De Maartse buien hadden er voor een prtn/iTUTEf Ï7 groot deel schuld aan en kwamen er KKVJMÖfcJfkfc. lelijk 't spel breken. Massavergadcring. Erevoorzitter, Burgemeester G. Van- Voor de vergadering van 6 Maart jl. denameele, opende de avond en sprak j waren een 200-tal vrouwen opgeko jmen. En het mag gezegd: een best- geslaagde vergadering! het welkomwoord uit. De lieer Blancke nam dar het woord en met zijn bekende welspre kendheid ondervroeg hij de verschil lende sportmannen. Freddy Chaves werd maar seffens aangeklampt. 31) jaar oud, 17 jaar in de voetbal- beweging en internationaal speler, gaf hij met kennis van zaken een uiteen zetting over de evolutie van de voet balsport,. over het aanvals- en AV.M.- spcl en zo meet. Nu kwam Fl'orent Rondelé aan het woord cn ging aan 't vertellen over <le Ronde van Frankrijk, welke hem door overmant van ongelukken fataal werd. maar waarin FÏorent als hel per reuzenwerk had verricht, waar voor hij dan ook in de buitenlandse pers geloofd werd. Deze hoop dei- streek beoogt vooral de grote klas siekers en de Grote Ronde alhoe wel hef. zeer lastig is, zegt hij. Een aangename verrassing was <le aanwezigheid van Herman Corber, uit Waregem. Beroepsbokser van gehalte, welke in. deze reeks reeds 43 kampen sloeg, er 5 van verloor. 4 maal kamp nol sloeg en de rest won. Nu werd Jerome Dufromont oi> het podium geroepen en vertelde ons op zijn aan hem eigen sappige wijze een cn ander uit zijn rennersleven en vooral uit de Ronde van Noord-Frank- rijk. welke hij won. Wij hadden eveneens het genoegen Bernard van Rïissclberghe voor de microfoon te krijgen. Dit is de man vr.n de oudere generatie. De kerel wel ke Pe-djaux-Pariis won en het daar na tof een prachtige tweede plaats bracht, wat ook al tellen kon. No™ een aanmoedigingswoovd van ('e I!"cr Blancke en een dankwoord van re. Heer Erevoorzitter en deze mooie, soortavood was geweest. Ruite.nge.wone PRIJSKAARTING l.o hst Manillen, op Zondag 13 Maart, bij Leon Money, Winnezelestraat; 500 fr. nrijzen. Begin te 17 -uur zeer stipt. (781) Combatkaarting. Watou rt St-Jan-ter-Biezcn 3. Woensdag 11. had de revanche van di ze ontmoeting plaats en eindigde ir hel voordeel van de bezoekers. Rt-Jan-ter-Biezéij won het. pleit met 0-3. De partij was hardnekkig en niet tegenstaande een best verweer, moest' IVatou de inzet prijsgeven. Citslag biljartprijskamp G. Pauwels. 32 mededingers werden ingeschre ven. De wedstrijd was zeer aantrekke lijk, daar verschillende vreemde spe- lcs eraan deelnamen. Uitslag: 1. Vandenbcrghe Macaire en Legrand Maurice: 2. Delarue Geor ges cn Vlaminck Maurice; 3, Ver- cecke Marcel, Proven, en Plancqueel Maurice: 4. Ryckeboer Prosper en ïïyekeboer Dé.sirc: 5. Bollengier Syt- vr.in en Ports Georges; 6. Matton Maurice cn Maes Raphael; 7. Vcr- cerke Louis, Watou, en Dcvos Ar thur: S. Ameloot Urbaïn en Pesmyt- ter Joseph. Grootste reeksen: Yanderbeke Mar cel, Proven, en Vereecka Louis. In haar inleiding wees Juffr. Del maere op het feit, dat vrouwen voor deze tijd worden opgeroepen, haar plaats in te nemen in het openbaar lev en. Juffr. Lasure, arrondiss. secretares se C.V.P., onderlijnde dit gezegde, en toonde aan dat, na r het woord van Z. H. de Paus, het lat van de familie, van de menselijke samenleving, in de handen ligt van onze vrouvfen. Hierop lichtte Heer Herreman, ar rondissementeel secretaris van de C.V.P., de plaats van de vrouw in de rangen van onze partij nader toe. Hij schetste bondig de verwezenlijkingen door de C.V.P. behaald op familiaal gebied, sinds haar deelname aan de Regering. Als slot werd een schone film af gerold. Landhouwnieuws. Op Zondag, 13 Maart, aanstonds na de vroegmis, bij Jozef Carton «In de Zwaan», houdt 'Meester Dan. Doise, landbouwleraar, een belangrijke pro vinciale voordracht over Veevoe ding». Alle landbouwers worden ver wacht! Vuilnishopen. Langs verscheidene wegen en grach ten onzer gemeente ontmoet men ten allen kante oude potten en pannen, blikjes van sardienen en pilchards en allerhande oude dozen. 's Avonds ontmoet men hier en daar een beladen man, die een kleine vuil nishoop naar 't Sluis of andere ge schikte plaatsen brengt, tot ergernis van sommige mensen, die het liever ai ders zagen Zou het gemeentebestuur erg gekant zijn tegen een vuilniskar, al was het maar om de veertien dagen? Duiven. De duivenmelkers houden duiven om hun zinnen te scherpen en niet om ruzie te maken, zoals het thans gaat bij onze zuiderburen in Krombeke. Dat komt ervan als mensen die rond de pot draaien, te veel op profijt uit zijn. Krombeke kan niet anders dan er veel bij verliezen. Als men twist, men is met tweccr., doch de hond gaat lopen met het been. Een zaak is nooit zo slecht dat ze voor niemand deugt. Welnu, in dit geval mocht het waar zijn dat men ii» Stavele minstens één inkorvings- bureel zou hebben, dat ware het ver langen van iedereen. Men spreekt van een prachtige Dourdanvlucht bij Sidon Bruneel, op 8 Mei a.s., in samenwerking met Krombeke. Binnen een paar dagen worden de bons ter beschikking gesteld. Het zal ongetwijfeld een reuzcsucees zijn. Het zal een bewijs oplevereq aan de ruzie makers, dat men door verbroedering, langs eendracht, tot schone uitslagen komt en niet door scheuring. De bons worden verkocht hij Si- don Bruneel, Stavele, en Julien De Wancker, in 't lokaal te Krombeke. Paarden. Zondagmorgen stond een prachtige jonge dekhengst ten toon op de dorp plaats. Deze behoorde toe aan Ever- sam, die zich onlangs wist te onder scheiden op de prijskamp te leper, al waar hij de 1* prijs behaalde met een jonge merrie van 2 jaar. Het goede ras zegeviert. Toneel. De toneelmaatsehappij «Niet uit Eerzucht maar uit Leerzucht» is druk aan het werk en zal niet Pasen een kluchtspel in drie bedrijven opvoeren. Aan de landbouwers. Alvvie een 3tier bezit van 12 maan den, wegend 250 kg., en die niet zou gekeurd zijn en hem zou wilien ge bruiken voor de dekdienst van zijn eigen dieren, wordt verzocht fangs de gemeente aan het Ministerie een dek- boekjo aan te vragen. Burgerstand. Geboorte. Derno Jacqueline, d. v. Josué en Dewulf Maria. Overlijdens. Marguerite Kino. vallen, der gastheren, nestelde Watou *chiel Gheldof. Frans Durant. zien voortdurend voor Waasten s hei-u ligdom en de 0-3 stand aan de rust iron Ti* tnag gevleid geheten worden voor de /ondjg, te p "h _i, lokalen Wandelingb:j Gaston Pyck, alge- Er werd gedraaid en het oneven- I mene vergadering met spreekbeurt v-ichtig spel gaf de Watounaars wat door Moester Dan. Doise, lanabouwle- Geitenkweek .Alle le- hiertoe vriendelijk uitgc- jaar, wed. Bamelis Lydie. Masson Noëila, d. v. Raymonaus en Willaert Nelly, 2 maand. De Heren De Taye en Lefere aan het woord. Woensdag avond waren talrijke be langstellenden opgekomen om deze twee voorname sprekers aan het woord tc horen. Mevr. de Burgemeester stel de de beide sprekers voor waarna de Hr Lefere, met rake termen, de Hr De Taye inleidde. Hij sprak terloops over het probleem der landbouwpacht- prijzen. Daarna nam de Ilr De Taye het woord. Gemoedelijk zette hij de ver schillende aspecten van zijn wet uit een. Zeker zullen de talrijke aanwezi gen met belangstelling deze uiteen zetting gevolgd hebben, want heel wat vragen werden gesteld dio allen zeer bereidwillig werden beantwoord door de sympathieke Volksvertegenwoordi ger. Het was een eer voor onze ge meente deze bekwame sprekers te mo gen aanhoren en naar de Hr De Taye verklaarde danken we deze eer aan E. H. Baert, onze ijvervolle Heer On derpastoor. Als vrucht van deze avond hopen we weldra woningen te zien verrijzen. Zitdag Belastingen. Op Dinsdag 15 Maart, van 9.30 tot 11.30 u., zitdag door de Hr Ontvanger der Belastingen van Merkem. Alle be talingen en aanvragen voor pensioen na onderzoek worden aanvaard. Korte Nieuwsjes. Voor de houders van niet-gekeurde stieren bestaat een bijzondere regel- rnentering. Raadpleeg het bericht aan het Gemeentehuis. De Hr Firmin Van Parys, rijks wachter, werd erkend als Gewapend Weerstander Een zeer bekwame predikant houdt deze Vasten de sermoenen. Zon dag zal onze kerk ongetwijfeld vol lopen. Ongeval. Donderdagmiddag 9 Maart, wilde 'n paard, toebehorend aan handelaar lle- mi Riem en geleid door zijn zoon Wil ly, op hol slaan. Daardoor sloeg de kar op luchtbanden om en kwam tegen de herberg St Hubertusterecht. Het paard viol eveneens. Spoedig kwamen behulpzame mensen toege sprongen die het paard overmeester den en de geleider opnamen. Gelukkig zijn de kneuzingen aan geleider en paard niet te erg. De herberg was licht beschadigd aan de stenen. Voor de Landbouw- en Sei zoenarbeide ra. Op Zondag 13 Maart, gaat er te leper een studiedag door voor alle landbouw- en seizoenarbeiders. De deelnemers kunnen genieten van kosteloos vervoer en middagmaal. Een autobus komt hen afhalen te 8 uur aan 't Wit Paard De belangstel lenden dienen zich aan te geven in 't Wit Paard», ten laatste op Zon dag 6 Maart. Brand. Zondagmorgen, rond 4 uur, brak brand uit in een magazijn der broe- derij «De Ijzer». De brandweer uit Elverdinge werd gealarmeerd, welke spoedig ter piaatse verscheen, maar spijtig genoeg machteloos moest toe zien, bij gebrek aan water. Do ganse inboedel ging in de vlammen op. De schade is vrij aanzienlijk, maar er he staat verzekering. Examen voor veldwachter. Een examen voor het ambt van veld wachter gaat door in de loop van April e.k. Aanvragen aangetekend te richten aan Heer Provinciegouverneur, voor 20 Maart a.s. Kaarlhoekje. Onze kaartliefhebbers vochten het Zondag 11. met onverminderde ijver v/eer uit, bij de Gebroeders Boullet, Oude Ieperstraat. En deze maal kon men werkelijk op de koppen lopen, yant met niet minder dan 82 deel nemers (het record van het seizoen!) werd,de strijd aangebonden. De uitslag luidde: 1. Lowagie Gas ton en Tytg.at M.; 2. Top Achiel en Lebeer André; 3. Boullet Gaston en Lobedeye Julien; 4. Druelle Albert en Carpentier .Terome; 5. Wyffels Ca- micl en Six Charles; 6. Barroo Da niël en Oestlandt Marcel; 7. Oest- lmdt Albert en Sedeyn Valere; 8. MaricauJulien en Vallaeys Alois; 9. Folley Lucien en Blanckaert Valère; 10. Verheerst André en Vandcpitte Gilbert, van Brielen. Onze beste gelukwensen! De beruchte Steenstraat. Niet alleen door haar weinig aan trekkelijke staat, maar ook door haar scherpe bocht nabij de hofstede van M. V,, wordt do Steenstraat stilaan berucht. «Auto in de gracht langs de Steenstraatwordt in ons dorp stil aan regelmatige kost. Ook Maandag 11. raakte de. auto, bestuurd door F. D., ergens langs de Steenstraat in de gracht. Maar waar heidshalve moeten wij er toch bijvoe gen, dat deze maal de gevaarlijke bochtniet de oorzaak was. De auto, die uit de richting van Zuidschote kwam, moest de Oude Boezingestraat rn... en dacht ongetwijfeld dat deze veel breder was! Gelukkig bepaalde alles zich slechts tot wat tijdverlies. Waar brandt het? Zondag jl. werden onze brandweer mannen rond 4.30 u. door de brand- sirenen en de clairons uit de veren tejaagd. Vele Plaatsenaars staken het hoofd eens buiten en neusden eens tie lucht in, maar slechts 's morgens vernamen zc dat de brand bij pluim veekweker Vanhulle-Vroman te Woes- ten was uitgebroken en men alsdan op de Elverdingse brandweer beroep had gedaan. Van die nachtstoringen die beter niet dikwijls zouden gebeuren! In do prijzen! In de paardenwedstrijd, die verleden week ingericht werd door het land- Louwkomiteit Ieper-Kemmel, behaalde onze dorpsgenoot Maurits Danneels prijzen! Kwestie van de eer voor Elverdinge hoog te houden! LAAT NIET BEETNEMEN door allerhande reklaamblaadies. Vergelijk eerst PRIJS en KWALI TEIT van schoenen en slaffers In Viifhoekstraat 6, Watou. Kinderbotientjes, wit of bruin, Nr 18-2195 fr. (780) Uitslag der Prijsschieting. 26 schutters. Hoogvogel: Staelen fgnace; zijvogels: Dcvvilde André en Lievois Remi; kallen: Maerten Ar thur en Boidin Cyrille. Voetbalkronick. Waasten 1 Watou 7. De verplaatsing naar Waasten werd foor onze jongens een echte doeltjes- kermis. Waasten won de opgooi en verkoos wind en zon op kop. Het spel der eerste minuten vertoonde reeds een volstrekte veldmeerderheid der Een- draehters. Buiten enige schuchtere uit te veel zelfzekerheid zodat Hubert ge- raar °*('J 4 rold werd en Waastcn onze Jteepor i worden kon doen vissen. Nu brak er e«» inM'ï'1, kruisvuur in regel los op Waas versteking; Er werden nog 4 "Ugctekëml do st'irrl aar s,ade» alles'zegt. het raéfeBMarc*r v! 'barder kan duwen in de spnrL Of is i Germar.a. Sportkring. S. K. Vlamertinge Ingelmunster 12 De grote schok van de dag ging door op het terrein van S. K. Geïuwe met gesloten deuren. De 12 uitslag is een bewijs van de hevige strijd om de untcn. Aanvankelijk waren de be zoekers in de meerderheid en konden deze voor de rust in 02 cijfers uit drukken. In de tweede helft was het rood wit dat zich wist op te dringen. De kandidaat-kampioenen zagen het ge vaar in en als wanneer R. Cauliez er —2 wist van te maken, beperkten zij zich tot een verdedigingssysteem dat onze voorlijn neutraliseerde. Punten- '.rdeline was de juiste weergave ge weest. Zeer kundige leiding van Heer Malliet. Zondag a. s. rustdag. Ter inlichting voor onze supporters delen wij mede dat op het ogenblik dat het blad verschijnt, de beslissing van het beroepscomitë zal gekend zijn, betreffende de match tegen Lich- tervelde en deze van de klacht tegen Passchendale. Laten wij het beste hopen. Intussen biedt Sportkring haar welgemeende lank aan de supporters die inschreven op de steunlijst. S. K. V. leve! Minne opnieuw Kampioen! Begunstigd door een mooi weertje, ging het clubkampioenschap door van «Het Vliegend Wiel». Er was mach tig veel volk opgekomen om getuige te zijn van deze openingswedstrijd. In do eerste ronde had Noyelle reeds pech doch herstelde en reed moedig ver der. In de tweede ronde verheugden wij ons in de ontsnapping van Minne en Boscart die het twee ronden bol werkten tegpn de samengenpkte krach ten van het peloton, waar Depoorter zich vooral deed opmerken. Ondertus sen had J. Cloet opgegeven. De laatste ronde werd aangevat met vijf man op kop en zo ging het naar de eindstreep, v/aar Depoorter van verre de spurt U1Maurits Minne was hem echter te I maux Erik, z. V. Remi en Benedicta „„1, „-ir, v-r vo- E-eeock. Six Norbert, z. v. Albert rap en vernieuwde zijn zege van vo^ Carrein Eiisabeth. Dewulf Hed- tie v/'g. z- v- Antoon en Vannieuwenhuyse Ovenberghe; 6. Deweerüt S.; 7. La zeure; 8. Debal; 9. Noyelle; 10. Steurs Davidsfonds. Op Zondag e. k., in de Famidiezaal om 6.30 uur, zal Professor Leo Devloo een zeer leerrijke voordracht houden met als onderwerp Ontdek Neder landDaar deze talentvolle spreker geruimen tijd in Holland verbleef, zal hij ons zeker interesseren. Voor de leden: vrije ingang; niet leden: 5 frank. Kosteloze tombola vcor de kinder» van de leden Toneel. De opvoering der «Zonen Stendhal is onder alle opzichten een geslaagde vertoning geworden. Zeer verzorgd spel en een pachiig milieuscheppend décor. De St Jozefskring» is ei du nog op vooruitgegaan. Dit dankt zij aan de strenge regio van Cyriel Hahn die de Zonen Stendhalheeft doen opvoeren zoals de schrijver het wilde De spelers dienen geloofd om hun prestatie, want niettegenstaande de lange conversaties, wisten zij aan dacht te scheppen en belangstelling te wekken, wat ter hunner ere strekt Aan alle medewerkers hartelijk pro ficiat! Duiven. Uit Le Touquet: 1. Santy; 2. Coppe nolle; 3. Debrabandere; 4 en 5. De weerdt. Zondag a. s. zelfde spel. Nachtridders In de nacht van Zaterdag op Zondag, zijn ze aan het werk geweest. Niet al leen werden dammen en paden beklad maar ook de huisgevels van onschul dige medeburgers moesten het ont gelden. Alle deftige mensen halen hierbij met verachting de schouders op, of noemen de daden van die onbe kende nachtridder» laf, die zoals boos dceners alleen maar hun werk ver richten in het donker om niet gezien ti- zijn. En toch zijn ze gekend, want zulke helden al noemen ze zich nog eerlijk burger, lopen spijt» het duister toch niet onzichtbaar. Wat ze echter beogen, is opspraak te verwek ken bij deze die er leedvermaak in vinden, meestal om hun eigen wanda den te doen vergeten. Wat ze vooral betrachten, is onrechtstreeks perso nen te treffen uit oude vete, personen die door hun rang of stand oneindig boven hun staan. Maar wat ze niet mogen vergeten ia, dat loontje zeker on vast eerstdaags om zijn boontje komt. Ons Mannentonecl. Het verslag kwam verleden week te laat om opgenomen te worden, maar 'r- is hier nu. Het Mannentoneel «De Gezellige Kring» dat de laatste win tervergadering van «Het Davidsfonds» opluisterde met de opvoering van Het Geheim van Huntings End en «Het Kalfheeft op Zondag 28 Fe truari iets gepresteerd dat alle ver wachting overtrof. De tafereelschik king ofte decor, was iets enigs. Kun stig en tevens echt jachtfeestig uitge dacht. En de spelers! 't Was ook iets dat we tot heden nooit te zien kregen. In dit detectievespel werd er meer ge handeld, gespeeld, dan gesproken; en juist daarin ligt de grote moeilijkheid en het talent. Proficiat, mannen. Pro ficiat, voorzegger, om uw geduld cn oplettenheid. Proficiat, toneelleider. Ge hebt het allen ver gebracht. En het kluchtspel! We geven hier het oordeel weder van 't publiek: «Ze hebben nog nooit schoner gespeeld. Was onbetaalbaar.Proficiat! Autobotsing. Verleden week in de avond, toen het reeds donker was, kwam G. D. gere den uit de. richting van leper naar Boezinge. Gekomen nabij de overweg van Boezinge-statie zag hij een licht schijnen dwars over de baan, dat hij meende te komen uit de poort van het magazijn Decaestccker, alwaar de auto tcvoerder deze juist achterwaarts in reed. Zo bemerkte G. D. alleen de lichten, bemerkte de kamion niet en reed er vlak op. Er is alleen stoffe lijke schade. Ki nemavertonïng. Heden Zondag wordt op het doek gebracht: de vermaarde film Tarzan en de groene Godin» en een Cowboy film. Veertiendaagse sermoenen. Naar we konden lezen in het Pa rochieblad van verleden weck zullen er opnieuw sermoenen gepredikt wor den als voor de oorlog hetgeen men Parochiale Retretten noemt. Bij nade re inlichting vernemen wij dat daar voor Pater3 Redemptoristen kómen in Mei, en deze afzonderlijk zullen pre ken én voor do vrouwen, én de jon gelingen, én de jonge dochters, én de mannen. In alle geval ia de tijd goed gekozen; er is nog niet veel werk op het land, de dagen zijn reeds langer en er i3 veel kans op schoon weder. Autobotsing. Zondagmorgen 6 Maart JL, te R.20 u., deed zich op de Dorpplaats, rechtover de kerk, een botsnig voor tussen de autobus Roeselare-Ieper en de luxe wagen van de Wed. Cyriel Decaestec- ker, die uit een zijstraat kwam gere den. Beide voertuigen liepen materiële schade op en niemand werd gekwetst. Do rijkswacht deed de gebruikelijke vaststellingen en met een uur ver traging zette de autobus zijn reisweg voort. Voetbal, De Poelkringers hebben thans be-, wezen dat ze nog kunnen voetballen, want de sterke ploeg van Zonnebeke werd met 2-0 verslagen. Voortaan zullen ze wellicht "over tuigd zijn dat er een innige samen- Vcrking nodig is- om de nodige ploeg- ge-est en de daaruitvolgende goede re sultaten te verkrijgen. Supporters, voortaan wordt alle pes simisme voor 't toekomende seizoen in (ie schaduw gesteld, door de overwin ningen die zullen behaald worden! Wielrennen. De locale renners A. Noyelle en R. Steurs hebben Zondag 11. deelgenomen aan 't clubkampioenschap 't Vliegend Wielte Vlamertinge. Jammer genoeg kan men moeilij'k een oordeel vormen over de revelatie van verleden seizoen, daar hij reeds in de tweede ronde ce* andere tube moest leggen. Hopen we dat beide jongeren voor taan een gelijke strijd kunnen aan gaan met hun toekomstige rivalen, om door hun resultaten de wielersport op de gemeente te doen bloeien. Uitslag Oefenkoera. Hier volgt do uitslag van de oefen- koers, gehouden op Zondag 6 Maart: 1. Winne Roger; 2. Knockaert E.; 3. Gornette G.; 4. Bossu; 5. Deleu M.; 6. Wallays A.; 7. Deleu D.; 8. Knoc kaert; 9. Maorten»; 10. Demeyare; 11. Salomez A. Voor de Zangwedstrijd was er grote belangstelling. Uitslag: 1. Vandecapelle2. Ver- haeghe; 3. Bauprez; 4. Mallet; 5. De- forche; 6. De Caone; 7. Pattyn. Uitslag Tombola. Hier volgen de winnende nummers: 1193 2426 1683 504 2606 2213 2540 2069 2261 1545 1223 1075 820 2916 1262 435 1540 1449 2292 1315 845 1353 625 1804 644 1331 282 391 279 1876 2981 1753 586 2231 1127 1735 15 10 1169 2157 1676 1293 357 2312 1439 992 246 35 1953 1318 2028 2913 675 1229 Feestelijkheden voor Zondag 20 Maart. Om 15.45 u.: Koers voor alle Be ginnelingen onder de 18 jaar, renners met vergunning uitgesloten. 800 fr. prijzen en premiën. Inschrijving bij Cesar Lernout café «De Slachter». Aanzet bij Daniel Loonis café «Sint Elooi Aankomst café De Slach- tei Prijsuitdeling bij M. Kesteloot, café Sportwereld Om 16 uur: InhuliVging van de nieuwe zaal St Elooi» bij D. Loo nis. Prachtig orkest, verrassingen cr. veel plezier. Alles te voordele van do Supportersclub «Hulp in Nood». Burgerstand. Geboorten. Durnez Donald, z. v. Oscar en Duthoy Elisabeth. Desreu- rir jaar. Jammer dat Ovenberghe die goede koers r niet een b' Oscar en Duthoy Elisabeth. Demeu- lenaere Emelie, wed. P. Maerten. Voetbal. Beselare 5 Aarsele 1. Deze wedstrijd heeft een werkelijk verbluffend karakter gekend. Men was bang voor de bezoekers, want... ieder een herinnerde zich de eerste neder laag der onzen op het plein te Aarsele. Alles werd dan ook in 't werk gesteld om deze keer weer alles goed te ma ken. En inderdaad... onze jongens zijn tr boven op. Het spel was bevredigend maar na het eerste doel zag men al dra dat de bezoekers niet de geschikte doelwachter tussen de palen "hadden staan. Daarop werd nogmaals aange drongen en lukte een tweede maal Vanaf dit ogenblik waren de gastheren werkelijk ingedrukt en de onzen heb ben dan ook alles gedaan wat kon om een goede uitslag aan te tekenen. Toneel Het seizoen werd besloten met het optreden van onze plaatselijke Boe rinnenjeugd. Spel en costumering wa ren goed verzorgd en men stelt met genoegen vast dat ook hier flinke speelsters te vinden zijn. Toekomend jaar mogen wij wellicht wat vroeger hun optreden verwachten en wellicht komt de VJC.AJ. dan ook terug. Duivensport. Op Zondag 13 Maart is er te 11 uur, bij P. Durnez, «In de Elfpenner», een extra bijeenkomst voor de duivenlief- hebbers. Er wordt onder de leden der maatschappij een uitloting gedaan van vier duiven. Bij de B.J.B. Woensdag jl. had in de Gemeente school de sluiting plaat3 van de Land l ouwavondschool, welke twee jaar ge leden ingericht werd door onze Boe- rengilde, in samenwerking met de B.J.B. en Gemeentebestuur. Te dezer gelegenheid waren talrijke leerlingen opgekomen om aan de wed strijden deel te nemen en tevens een wélverdiende hulde te brengen aan on ze ijverige onderwijzer, die reeds ette lijke jaren ononderbroken in de bre3 staat om de belangen van onze land bouwers te verdedigen cn zijn rijke landbouwkénnis ten dienste te stellen van onze boerenbevolking. De wedstrijden kenden 'n vlot ver loop, 14 leerlingen wisten zich te on derscheiden en bekwamen het diploma van het naschools landbouwonderwijs. Daarna kwam onze B.J.B.-voorzitter aan het woord. Hij dankte in ons aller raam, hartelijk en welgemeend. Fier en tevreden de gelegenheid te hebben onze onverdeelde sympathie te betui gen voor hetgene onze flinke meestér doet en gedaan heeft voor onze B.J.B.- afdeling. E. H. Pastoor sluit zich even eens aan bij deze mooie hulde. In enthöpsiaste bewoordingen, doorspekt met luimige en pittige gezegden, hem eigen, dankt hij Meester Philips en alle personen die hebben medegewerkt om deze landbouwlessen tot 'n succes te doen uitgroeien. Zichtbaar ontroerd drukt Meester Philips zijne tevredenheid uit over de ze vriendelijke woorden. Hij schijnt zeer gevoelig aan die warme blijken van sympathie en eindigt met de hoop uit te drukken, dat alle vooruitstre vende jongelingen, danlc zij deze twee jarige landbouwlessen, er mogen toe komen tot 'n snellere vooruitgang, tot n betere en meer doeltreffende uitba ting van onze landbouwbedrijven. Tot slot werd 'n geschenk aange boden als een blijvende herinnering aan deze aangename en leerrijke, avon den, waarna iedereen uiterst voldaan cn tevreden huiswaarts keerde! Erge Val. Romain Persyn was op boodschap raar 't dorp. Plots kreeg hij rijwiel defect waardoor hij vrij erg ten gron de stuikte. Benevens 'n gapende hoofd wonde kwam hij er met 'n ontredderde fiets van af. Boerengilde. Maandag avond a. s., algemene ver gadering in het gewoon lokaal bij J. Acke. Op het programma: Inschrijving voor anti-tuberculoze bond. Cabaretavond. Zondag JO Maart, in de zaal «Sint Sebastiaanoptreden van het welbe kende cabaretgezelschap «De drio Ros- èllo's», uit Lauwe. De opbrengst komt ten goede aan de bond der oud-krijgs gevangenen. Arm maar eerlijk 't Is de vinkenmaatsehappij die een algemene vergadering belegt voor ha re ledén op Zondag 13 Maart té 18 u., bij ons lid Dozeuro Daniël. Op de dagorde vinden we: Jaarver- lag Betaling lidgeld en prijskaar ting. Allen vriendelijk uitgenodigd. Kinemavertonlng. Op initiatief der plaatselijke B.J.B.- Afdeling, krijgen wij Zondag 20 Maart filmen te zien, (in de zaal de Klokke), die niets afnemen van de vastenstem- ming maar toch aan de meest eisen den de hoogste voldoening zullen ge ven. 's Namiddags voorstelling om 4 uur. Avondvertoning om 7 uur. Telkens met volledig programma: «De Strijd voor de Vrijheidde grote Chinese suc cesfilm en twee daverende kluchten, om eens hartelijk te lachen. Kaar ten aan de ingang. Dus iedereen houde die Zondag vrij! Burgerstand. Huwelijk. Claerhout Roger, leer looier, Waasten, en Dumont Noëila, landbouwster, Wijtschate. Overlijden. Van Damme Ludovi- cus, 84 j., wed. Delbocque Philomena. Verkeersongeval. Aan de «Teperhoek», grenslijn der gemeenten Wijtschate en Meesen, had een aanrijding plaats tussen de bestel wagen van Heer L. Vandevenne, kaas handelaar, te leper, en een huurauto, aarin de jonggehuwden M. en Mevr. R. Claerhout-Dumont, uit Wijtschate, hadden plaats genomen, die juist van het gemeentehuis waren vertrokken. Alles bepaalde zich bij stoffelijke schade. Toneelkring «Jeugd en Vreugd». Zondag 20 Maart treedt de jonge tcneeigilde «Jeudg en Vreugd» op in gemeentezaal, met op het pro gramma: «Gcrri's Wraak», volksdra ma in drie bedrijven. Als kluchten volgen: «Johny» en «Papa strijkt de Vlag ciëerde motorenners, categorie A. en B Er werd ons verzekerd dat deze cross op de robuste flanken van de berg zal in de aard zijn van de alom gekende crossen van Doornik, Leuven en Geeraardsbergen. De Belgische Motorijdersbond zal zorgen voor een puike inrichting en reportage. Het mooie initiatief van de wakkere Ieperse Motoclub weze ge prezen en gesteund; we wensen hen een groot*succes en goed weder. Parochienieuv^ Zondag 13 Maart: Huldedag van Z. H. de Paus Pius XII. Te 10 uur Hoogmis voor de parochianen met of ferande en uitdeling van gedachtenis sen van Paus Pius XII. Na de hoog mis: Plechtig Te Deum. Te 14.30 u. Lof met Passiesermoen. Stierenkenrinc I)e jaarlijkse stierenkeuring heeft plaats on Maandag 28 Maart te 10 nu op de Marktplaats. Naar het Congres van Het Belgisch Trekpaard te Brussel De Westvlaamse Paardenkwekers Lond deelt haar aangesloten leden mede dat op 30 Maart door de Ko ninklijke Vereniging «Het Belgisch rekpaarden de Syndikale Kame voor de verdediging van de belangen van het Belgisch Trekpaard, een Con gres wordt ingericht te Brussel. Zullen er het woord voeren: Prins te Mérode de Westerloo, Voorzitter van Het Belgisch Trekpaardde HH. Vanderbeken, Voorzitter van de Syndikale Kamer, Orban, Minister van Landbouw en Rulot, veearts. Al de paardenfokkers van Meesen Wijtschate, Kemmel, houden die dag vrij. De Grote Moto-Cross De grote Moto-Cross van Meesen aangekondigd voor Zondag 6 Maart, Hop op een ontgoocheling uit.. Niet tegenstaande het prachtig weder, dat zeker een reuzesueces verzekerde was niemand van het Inrichtings- ccmiteit Pascal uit leper te bespeu ren. Het gemeentebestuur, welke de nodige schikkingen had genomen voor het welslagen van deze sportdag, werd zelfs niet van deze laatste aflaasing verwittigd. De bevolking en talrijke sportlief hebbers uit omliggende gemeenten betuigden openlijk hun misnoegen over deze handelwijze, die ook eigen sportfeesten sterk kunnen benadelen. Cinema St-Sebastiaan. Tessaeen cowboyfilm; aktuali- tcitcn. Burgerstand. Huwelijksafkondiging. Debacq Roger, autogeleider, en Bouchart Hé- lènc, z. b., b. te Ploegsteert. Geboorten. Desaver Guy, Bizet. Bondue Micheline. Auto t gen Telefoonpaal. Een auto, bestuurd door de student Willy Butaye, uit Poperinge, reed met familieleden naar een bruiloft te Ar- mentières. Ter hoogte van het Sport- plein, te Ploegsteert, slipte de wagen wegens gladheid van de baan en kwam tegen een telefoonpaal terecht. Deze brak af, zodat de auto zijn koers in een gracht langs de weg eindigde. Gelukkiglijk liep niemand enig letsel op. Het voertuig en bijzonder de mo tor werd zwaar beschadigd. Door een auto aangereden. Mevrouw J. Colemyn, wonende te Pizet werd bij het oversteken van de Albert I Laan, door een auto, die met gedoofde lichten reed, ten gro;\'e ge worpen en aan het hoofd en ue lin ker arm gekwetst. De autogeleider die «blijkbaar» het ongeval niet had ge merkt. reed verder zonder zich om zijn slachtoffer te bekommeren. Toneelavond. Zondag 13 Maart, te 17.30 u.t treedt het Frans toneelgezelschap Dalenne uit Iïijsel op, in de feestzaal Vanuxem, Marktplaats. Op het 'programma: En route avec le Souriretoneel spel in drie bedrijven en 18 taferelen. en alle andere gelegenheden bij U thuis, wendt U in volle vertrouwen tot: Hotel Brittannique (c343) Twaalf deelnemers namen de start. Grote verwikkelingen deden zich niet voor en met vijf man ging het naar do meet waar Minne zich weer eens de sterkste toonde. De Uitslag: 1. Minne Maurits (Lief hebber) de 55 km. in 1 u. 28 min.; 2. Depoorter Lucien; 3. Jacob; 4. Bos cart; 5. Ovenberghe, allen in dezelfde tijd; 6. lleweerdt op 20 sec.; 7. I.a- zoure, op 4 min.; 8. Debal; 9. Noyelle; 10. Steurs. Cinema. Op Zaterdag en Zondag a.s. verto ning van «Parij3 Ondergrond», in het Casino. Uitslag der prijskaarting. 84 deelnemers. 1. Carrein R. en D'Heygere G.; 2. Barbez M. en Ver beest E.; 3. Bckaert M. en Vanelslan- der M.; 4. Exequo: Carton M. en Nachtegaal Fr, Dambre O. en Lccomp- te J., Hossey N. en Malfait V.; 7. Fernagut en Hossey A. Een klassement na do 3 proeven: Barbez M., 13 p.; 2. Nachtegaal Fr., 11 p.; 3. Malfait V., 6 p.; 4. Vanuxem M., 6 B. Boerinncngilde. De leden en jonggehuwden die zin nens zijn naar Lourdes te gaan met de bedevaart der Bocrinnenbond, die- en zich eerstdaags aan ta geven bij de schrijfster. Keurir,g cn prijskamp. Op Maandag 28 Maart, te 15 uur, let er op) gaat de jaarlijkse officiële Pro- inciale Stierenkeuring en Prijskamp voor Melkkoeien door op de Dries. Da landbouwers, die begeren hun dieren voor te stellen dienen 10 dagen op voorhand een deelnemingsformu lier in te vullen. Aan te vragen bij: Beroepsvereni ging voor Stierenhouders Zuidstr. 52, lioeselare. Gebeurtenis van belang. Ja, wie houdt van sport, snelheid, durf en acrobatie zal er zeker willen bij zijnl De inwoners zullen zich nog wel herinneren dat er voor de oorlog een officiële Moto-Cross plaat3 had op ue berg. Het is dus sedert 1939 dat deze sportprestatie geen plaats meer had noch hier, noch in onze provincie. Het zal dus iedereen verheugen dat met deze traditie hernomen wordt en Te Staden zegevierde Vandecari- delaere Frans voor Ulin Henri, Yer- slype Maurits, Deruytter Juul Ter- eyn Maurits, Ulin Maurits, Verhaeghe rudent cn Moerkerke. - Te Wevelgem was het Dewulf Lucien, uit Heule, die met de bloemen ging lopen. Tweede werd Vuylstcke Germain en derde Geldhof Willy. - Te Torhout was het Mommcren- y Omer die primus bleek met Tytgat Henri en Desplenter G. op de hielen. S.V.Y. Naaml. Maatschappij gest. In 1881 Private onderneming beheerd door het K. B. van 15 December 1934. SpaarkasObligatiën. Leningen op eigendommen. Alle inlichtingen bij de agenten te: Beselare: M. Emiel Cardoen. Bikschote: Mevr. H. Pattijn-Plillippe. BoezingeM. L Govaert. Brielen: Mevr. G. Beele-Verdonck. Dz Moeren: M. Marcel Méiis. Dikkebusch: M. Arthur Laperre. Diksmuide: M. C. Geauiere, Wilgend. Elverdinge: M. Germain Ollevler. Celuwc: M. Jos. Vanrljckegem. Geluveld: Mevr. M. D'haene-Gruwez. Gijverinkhove: M. Luc. Stekelomm. Hoogstade: M. Marcel Spilliaert. Houtem-Ieper: M. Adolphe Six. Houtem-Veurne: M. Firm. Boudcwrcl. leper: M. Robert van den Eogaerde. Langemark: Mevr. V. Peene-Callens. Lcisele: Mevr. Cam. Dezillie. Meesen: M. Frans Thevelin. Noordschote: M. Michel Butaye. II Oostvleteren: Mejuffer Maria Smis, Mevr. R. Smls-Butaye. PasschendaleM. Antoine Decouttere. i Poperinge: M. Delaleau, Vlamlngstr. 13. Proven: Mevr. R. Muyssen- Pareyn. I Rening e: Mevr. A. Vannieuwenhuyse. Reningelst: M. Origène Camerlynck. Rocsbrugge-Haringe: M. R. DePuydt. j St-Jan-ïeper: Mevr. Gérard Leleu. StaveleM. Jozef Cornells, i Vetirne: M. M. Verkest, Astridlaan 18. i Vlamertinge: Mevr. J. Van Elslande. i Waasten: M. Fernand Provost. Watou: Mevr. Camiel Va*idenberghe. i Wervik: M. Karei Boor j. Westouter: H. Remi D<~lanote. Westvleterrn: M. Jos. Ackerman. Wijtschc j: M. Cyriel Maerten. WoestenM. Henri Gouwy. Woumen: Mevr. G. Bulcke-Verhaeghe. Zillebeke: M. Antoon Hellebuyck. Zonnebeke: M. Ant. Vanwalle^hem (c-206) D'Hondtstraat 40-Tel.478- IEPER Uerzorgd werk Qenadige prijzen. 4 Het bezoek van F. C. Knokke ls eens te meer een nederlaag voor onze kleu- :en geworden, doch laat er ons maar aanstonds aan toevoegen dat de be zoekers gedurende de gedomineerd werden, maar in hun aanvallen beter de goal weten staan dan onze forwards. Het spel begint rap, met de thuis ploeg in de aanval, die gedurende de eerste 20 min. zeker de leiding kon nemen. Knokke doet een paar uitval len en Nr 1 zit binnen. Weer gaan onze mannen ten aanval, zijn hun te genstanders de baas, maar van doe len geen spraak. Op een middenveld- phase krijgt de bezoekende midden- half de bal toegespeeld en met een prachtig schot is Nr 2 geboren. Onze mannen geven niet op, en na een mach tige rush van onze Gerard, die ter loops gezegd, een mooie partij speelt, doch nog steeds wat te lang de bal bij zich houdt, wijzen de bordjes 1-2. Rust. Het eerste half-uurtje van de twee de time zal de bezoekende supporters wel kippenvel bezorgd nebben, wan ner, na een 10-tal minuten, onze ïechtsbuiten prachtig inzendt en de stand 2-2 wordt. De forcing duurt voort, cr volgt aanval na aanval, tot drie maal toe loopt de bal tegen de paal langs de doellijn, wanneer de keeper reeds geslagen is, doch het mag niet. Knokke doet een uitval, onze ver dediging aarzelt, en het is 2-3. Met de thuisploeg in de aanval, waarbij onze inside nog een enige kans mist, komt het einde met voor Knokke twee kostelijke, niet verdiende puntjes, die wij zo lang reeds nodig hebben. De juniors lieten hun makkers uit Vlamertinge geen kans en stuurden hen naar huis met 2-0. Verscheidene onder hen zullen het, mits goede trai ning nog ver brengen. Over training horen ze binnen kort méér nieuws en wij verwachten er allen. Zondag 13 Maart, rust over de ganse lijn. Een supporter. SUPPORTERSCLUB F.C.P. Uitslag van Zondag jl.: 15 P.: Dc- creus G., Vandevoorde A., Wed. Ver» mote. 14 P.: Peel G., Vaningelandt A., Stilla, Quagebeur M., Debeir L., Pol, Decorte M., Schotte. 13 P.: Vermeersch M., Deraeve A., Dimitri, Deglorie W., Caron R., Antipas, Jelien. Klassement op 7 matchen van het einde: 184 Punten: Nestorio. P.: Gelein André. 175 P.: Papegaey A., Denys A., Dezegher M. 174 P.: Burabain. 173 P.: White Star, Rosa, Hauspie A. - 171 P.: Dezomer M. 170 P.: Pol, Timperman A., Delanghe A )69 P.: Schotte, Roy, Tony. 168 P.: Vandenbroueke H., Max. 167 P.: Truant S., D'Amour R., Bous- semaere L. HET BESTUUR. leye wa3 gevloerd (01). De reactie bleef geenszins uit en Vynckier ver schalkte bewaker Lanssens, maar zijn inzenden miste de goede richting. De ganse eerste beurt ontspon zich ener zijds met aanvallen der gasten die een tijdje aanhielden voor het heiligdorn van Verleye, dit omdat de kracht tot kordaat opruimen ontbrak en ander zijds met tegenstoten die in de nabij heid van stopper Baert en Co een veel korter leven kenden. Als intermezzo kwam omstreeks halfweg een lucky kick van Muiier, die, voor Lesage me» een sliding tackle het gevaar kon be zweren, tussen een gordijn van spe lers een scrimage met een treffer be sloot (02). Tijd brengt raad! Met de Cerclemannen schijnt dit be zwaarlijk het geval te zijn geweest voor hetgeen de rusttijd betreft, want bij de hervatting kregen uitsluitend Verleye en zijn defensij-mannen nog hun woordje te plaatsen. Ze deden het voortreffelijk, doch konden niet beletten dat Vanthournout de cijfers op 03 vestigde. Nog een half uur viel cr te spelen, wanneer August Lesag# zijn knie voelde begeven en een tien tal minuten de arena hoefde te ver laten. Decaluwé ging de vacant ge komen post innemen, eehtor zonder veel succes en Mestiaens en Cie di» geïnspireerd en intelligent genoeg waren om steeds hun aanvallen naar bet ontstane «gat» te richten. Ver der onheil bleef gelukkig uit. Toen Le sage terug verscheen om zonder nut zijn match op de linkervleugel uit te spelen, kwam het tot onbegrijpelijke r.l» onverantwoorde wijzigingen, wan neer alleen een paar permutaties noodzakelijk waren. Vynckier werd back, M. Dumalin middenhalf, Deca luwé halfback, Knockaert inside, Van- r.'jckeghem rechtsbuiten en Verschae- ve middenvoor. De wil om de eer te redden groeide aan bij Verschaeve met het bekleden der plaats van aanvalsleider. Baert beging een paar flaters en David moest al zijn kunde aanspreken. Een maal was Verschaeve er alleen van door en Noyez hinderde hem foutief in de penalty-arena. Referee Letienna gaf .de sanctie-schop buiten de ge vaarlijke zone en... vruchteloos. Kort daarop was Knockaert de Roeselaarse keeper te vlug af, maar stond met de rug naar het doel gekeerd en zag zich verplicht een achtewaartse pas te ge ven aan Lesage, dewelke, al te veel gehinderd werd door zijn kwetsuur en ondanks een ultieme poging, door Lanssens gekortwiekt geraakte. Ver schaeve gaf nog van dichtbij in han- TyG den van de keeper en het ene, ver- diend doelpunt bleef uit te voordele van de sterke Maatloze Club-formatie, die ontegensprekelijk rechtmatig- de buit binnenpalmde en nog moeilijk uit promotie zal worden. Op het veld van F. C. Marke hebben onze jongens één puntje buitgemaakt, u.tslag die meer dan verdiend was, want onze ploeg verdiende de over winning. Er werd vertrokken tegen wind en r volgden wederzijdse aanvallen, maar tot doelen kwam het niet, zodat de rust intrad met blanke scoor. Na de koffie, op ontsnapping, kon Marke met de 8" min. het eerste doel punt aantekenen langs htin centervoor, die tussen haakjes gezegd enkele grovo tampen uitdeelde, want Maurice weet r alles van. De onzèn trokken ten anval cn voor het vijandelijk doel kregen we penalty toegezegd. Jammer genoeg wist de plaatselijke portier de al er buiten, te houden, zodat de stand nog altijd 1-0 was. Bij een algemene asnvar werd Orbie aan de voet ge kwetst en moest het plein verlaten om iet meer op te komen, zodat we nog 25 min. moesten spelen met 10 man. Met de laatste minuut stond het ge luk aan onze zijde en Descheemaeker v/ist met een prachtig schot do gelijk maker binnen te zenden. Voor Zondag 13 Maart komt R. C. Lauwe op bezoek, vierde gerangschik te in het klassement, zodat we ons aan een spannende partij mogen verwach ten. Goed doorspelen jongens, en de zege is aan U. Supporters, allen op post Zondagnamiddag te 15 uur, op het errein «Remi Sport», want het zal tr spannen. Ons tweede elftal hield thuis Watou onder de knie met 5-2. Goed zo jon gens, zo vooi-t doen en menige suppor ter zal nog vreugde beleven aan U. HET BESTUUR. KADETTEN C. S. leper S. K. Vlamertinge 50 Een nieuwe zege zonder goals op het passief vanwege de knapen. Deryclce (2), Ossieur (2) en Derudder verwe zenlijkten de uitslag. A-an de rust stonden de plaatjes op 30. Dcryeka cn Clarisse waren de uitblinkers. Naar verluidt vertrekt eerstgenoem de weldra naar het buitenland. Laat ons echter hopen dat hij op zijn minst i.og tot het einde van het seizoen da rood-witte kleuron kan verdedigen. In ieder geval wensen we hem langs de ze weg het beste en als hij afreist geen vaarwel, maar... tot weerzien». ZONDAG AANSTAANDE .Het competitierad ligt feitelijk stil. De Kadetten moeten evenwel bij S. C. Meenen (10 u.) een'eertijds uitgestel de wedstrijd gaan betwisten. Verder heeft de A-samenstelling d« «uitdaging van het III* Speciaal aan vaard en zullen beide elftallen elkaar te 14.30 uur op het Augustinusstadion. te woord staan. De toegang tot deze oefenwedstrijd is vrij. R. Oudenburg W. S. leper 1—4 De verplaatsing naar Oudenburg werd uiterst succesvol en White Star heeft zich prachtig hernomen. Van bij de aftrap was White Star in de aanval. Door de gladheid van het terrein werden een paar kpnsen ge mist doch Ennaert zou er toch in sla gen, na 7 minuten, het eerste doel punt aan te tekenen. Aanvallen langs Geerts en Ketels bleken puik afge werkt en middenhalf Sanders had werk te over om Ennaert schaakmat te zetten. Ackou liet zich eveneens langs zijn beste zijde zien maar twee maal vond hij de dwarslat in de weg. L'e thuisploeg kreeg maar weinig in de pap tc brokken en waar zij even door braken, stonden Alleman, Deneclcere tri Lesage paraat om alles terug te sturen. Degraeve Maurits speelde hier, e Oudenburg, zijn beste wedstrijd van het seizoen. Zoals u ziet bleken allen in tip-top forme. Steeds maar werd het doel van Oudenburg beko eld en vier minuten voor de rust was het een echt offensief, tot vier maal toe werd de bal door palen en doel- II» PROVINCIAAL S. leper F. C. Roeselare 03 Deze match die zich zo beloftevol wachter terug het veld ingestuurd. aankondigde en begunstigd werd met Geerts kreeg het leder ten slotte te een prettig weertje, had Ce grote mas- sa naar het Augustinusstadion ge lokt". Spijtig genoeg gingen de hoog staande verwachtingen slechts voor één partij en wel de tegenpartij in vervulling. Club Roeselare doceerde ten overstaan van een Gercleploeg, die vooral in de tweede beurt een onbe holpen indruk liet. De Rodenbachzonen demonstreerden, op een zeer geschikte, ietwat modde rige grasmat, een gaaf samenspel dat vooral sterk tot zijn recht kwam bij het magisch vierkant, Mulier-Mesti- aens-Rebry-Maertens, een kwarcet dat als dirigent optrad van een overigens homogeen geheel, vaardig bij het de- markeren, krachtig in het ontzetten, sr.el, schotvaardig, zelfzeker en, last but not least, getraind en in pracht- forme. Kortom een samenstelling zo- ris we er nog maar zelden een in II* Provinciaal ontmoetten. Alhoewel de rood-witten het nooit tot de gestylcerdheid brachten waar mede do gasten de stormklok luid den, boden ze voor de poos toch een nlick, dewelke de doorsnee-toeschou- c: kon bevredigen. Weliswaar ont- ikkelde hun nanvalsactie zich veel getemporiseerder dan bij de bezoekers werd keeper David meer aan de nd gevoeld tengevolge van een in- viduël poging, dan wel door een ge ordende combinatie. Wij hae cn elf( spelers en Roeselare een ploeg. Club had een binnenspeler van het gehalte Mestiaens, die zich én als strateeg én a!s match-winnaar liet gelden, terwijl bij ons de insides voor doel nul wa ren en zelfs in middenveld meestal een stap te kort kwamen. De wit-zwar- ten gaven blijk over voldoende uit houdingsvermogen te beschikken en de CercLemannen laat het ons ootmoe dig bekennen mangelde het aan oefening. We zouden zo kunnen ver der gaan en vergelijkingen onsta- I pelen, de-.vclko weinig vleiend klinken j voor do C.S.Y.-ers, doch laat ons lie- l ver proberen de lezer een beeld op te j hangen van het verloop der ontmoe- j ting. De Cercle-sar "nstelling, behalve de doelwachter V.rleye die inviel voor j de met zweren sukkelende Dewuif, was I dezelfde die bij F. C. Knokke een ver- eïijke puntenverdeling had afge- din dw< De eerste drie minuten verliep het spel in het kamp der bezoekers. Vynckier kreeg een kans, maar ver keek ze door te treuzelen. Vanrijcke- ghem loste een schot dat David tot een ernstige inspanning noopte en een vrijschop van Verschaeve scheer de de dwarslat. Bij de eerste tegen aanval van wit-zwart kwam de bal voor de voet van Mestiaens en Ver pakken, trok mooi over naar links buiten Ketels die onhoudbaar de voor sprong voor White Star aandikte. Amper vier minuten na de poos, op voorzet van Ketels, kon Ennaert een nieuwe voltreffer plaatsen. Steeds maar was het de verdediging van Ou denburg die zijn beste krachten moest aanspreken en ook Sanders, die als linksbuiten fungeerde, stelde alles in het werk om zijn kans te krijgen Ke tels ruilde van plaats met Carreyn, die i.u Iinks'ouiten werd. Een sleper van Sanders rolde toch in onze netten, dit cp een klein misverstand: 13. Het spel kreeg daarop een ruw ver loop en de scheidsrechter moest her haaldelijk onderbreken. Een mooie aanval langs Geerts werd ingezet M;el gaf perfekt door naar Ennaeit d;e weer doelde maar de scheidsrechter keurde dit doelpunt wegens buitenspel af. Een nieuwe aanval langs ""echts. Felix kreeg het leder tussen zijn ve ten en biljarde nummer vier tussen r'e palen. Nog tien minuten bleven te spe len, een paar hoekschoppen werden af gewerkt maar zonder noemenswaar dige veranderingen kwam de einistand met een verdiende Ieper«" zee. Do Juniors wonnen te Bissegem met 05. Sloss,e en Deconinck waren er de besten en Rey. die de hands' boenen voor de voetbalschoenen ruilde, is reeds aardig op dreef. De Scholieren brachten de verras sing en wonnen hun eerste maar te vens hun laatste wedstrijd tegen Poel- kapelle. Met 31 werd de zege bo- haald. De Kadetten verloren met 52 te gen de leider Moorsele. Toch een eer vol resultaat als men weet dat r'e kleinste bij Moorsele nog groter zijn dan de grootste bii White Star Aan de rust leidde W. S. met 0—2 maar da tweede helft werd hun noodlottig. Zondag aanstaande komt onze eer ste ploeg uit tegen Siuriax leper in een vriendenwedstrijd, met het oog op de komende derby. De wedstrijd gaat om 14 uur door. Om 13 uur wordt een voomiatch be twist tussen het III* Speciaal en Zon- rebeke Sport over twee maal dertig minuten. De Juniors zullen denkelijk hun uit gestelde wedstrijd tegen Moeskroen moeten spelen terwijl de Kadetten op verplaatsing gaan naar F. C Roese lare, eveneens een uitgestelde wed strijd. Zondag 20 Maart, 3» stedelijke der by, te 15 .uur. Ingangskaarten zijn op voorhand te verkrijgen vanaf Dins dag bij Albert Crombez, Diksmuide- straat 92, alsmede in de lokalen en op het terrein Zondagvoormiddag van 10 tot 12 u. S-V.Vt

Het Wekelijks Nieuws (1946-1990) | 1949 | | pagina 9