De 2* en 3* Proef van het Kriterium JrïetWekelijksNieuws-Relga-Barco SHELBY AMANOELTINT ES3 Uitslagen en Rangschikkingen der Hogere en Lagere Afdelingen uit onze Gewesten K. B.V. B. - Zondag 1-5=49 bracht ons te Nieuwkerke en te Hooglede twee schitterende Sportdagen Nieuwkerke Hooglede HET WEKELIJKS NIEUWS Zaterdag 7 Mei 1&49 Blz. 7. Nieuwkerke en Devos Boudewign uit ft Saafs-Wijve deed te Hooglede zijn «4 flinke gewaardeerde intrede In ons Kriterium Joye Maurice uit Ardooie verovert de Gele leiderstrui. Oh! die jonge renners. Roland Callebaut. BOETEN /-■\ Klassement na de 4" Proef te Hooglede. MAURICE JOYE UIT ARDOOIE WORDT LEIDER De grote vedetten komen opzetten. GEVRAAGD V ertegenwoordigers DINSDAG 10 MEI VRAAGT PLAATS TE HUUR BEENHOUWERIJ. CHARCUTERIE 0ep®orf@r Luc. uit Boezinge won t® We zouden ongetwijfeld aan on ze plicht tekort komen moesten wij nalaten een gemeend woordje van huilde te "brengen aan de in richtende veloclub: aan de Heer Notaris Decock, Erevoorzitter, de fleer Voorzitter Deknudt, lid Mi chel Reubrecht en vooral de ijve rige secretaris Bertje Verbieze in het bijzonder. Ze hebben werkelijk prachtig werk verricht. Een uitge lezen omloop en een prachtige or ganisatie, waarin de openbare macht voor een goed verzorgden ordedienst zorgde, vielen ons op. Aan Nieuwkerke mogen veel in richters een lesje nemen. Opval lend was ook hun grote gulhartig heid die het bewijs leverde van hun voldaan zijn. We delen in hun vreugde en roepen hen zonder aar zelen .toe: Tot 't jarent! voor... 't kampioenschap van West-Vlaan- deren De Heren Koersinrichters van Nieuw kerke hadden werkelijk meer dan een terhoopt succes: 52 Jonge kleppers, daaronder, het puik van het hedendaag- fte West-Vlaamse llefhebberskorps, wa len opgekomen om op een zeer prach tige omloop der derde proef van ons iiefhebberscriterium te betwisten. Met 4 minuten vertraging vertrok de bende, met de gele-truidrager André Vermeersch op kop. Nog voor Wulver gem treffen we de klassieke eerste pech vogel in de Wervikzaan Debaillie. Wel ■on hij nog i'lug herstellen, maar van bijkomen was geen spraak, want voor aan werd er 'reeds een helse trein ge voerd. Juist voorbij Wulvergem dóet rich een valpartij voor, waarin Van» couillie JÖz*f ook een eeuwige onge lukkige Carnier, Geldhof en Crombez betrokken zijn. JSr zijn echter geen be nen gebroken en allen kunnen met een zeker achterstel herstellen. Vancouillie en Geldhof krijgen opnieuw aansluiting, doch te Meesen heeft eerstgenoemde versnellingsdefect en voor hem is de koers gelopen. Vooraan vinden Rigolle, Callebaut, De ceuninck en Vermeersch de gang nog niet snel genoeg en bergaf naar Le Bi- ret kiezen ze het hazenpad. Meteen gaat de groep aan het rekken en achtereen volgens lossen eerst Duwein en Coop- jnan, een 'weinig verder Marcel Pieters en de gebroeders Vandevyvere. Ook Six begeeft. Nlèt'tegenstaande hevige wind op kop vergroten de vier weglopers hun voorsprong en bij de eerste doortocht heeft de groep reeds 250 meter goed te maken. Sleegers, Jóye, Faveere, Desmet en De- volder en een weinig verder Deschacht, Van Overbeke. Verpeut, Meerseman en Tytgat pogen het grote peloton te ont lopen doch een goed rijdende Pascal trekt steeds alles terug samen. Inmid dels hebben we reeds 15 gelosten en we «ijn amper^ negen kilometer ver. SfRIJÖ! STRIJD! Colpaert en Depoorter (Boezinge) ne men een wipje'en gaan op zoek naar de leiders. Ineen oogwenk hebben ze 100 meter op Dèsmet Gilbert, Tytgat en Neyrinck .die zelf het peloton met een kleine 1ÖQ m:. voorafgaan. Waar deze drie iaatsten opnieuw door het peloton wor den opgeslorpt hebben Colpaert en De- poorter op de- Seherpenberg reeds 57 sec. Lucien Depoorter uit Boezinge, gekiekt na zijn prachtige overwinning te Nieuwkerke. Zoeven heeft hij de bloemen in ontvangst genomen, hem gegeven door het zoontje van wijlen Lucien Storme. Strijdlust, macht, kunde, vele liefhebbers lopen ermede te koop. Koersdoorzicht echter wordt nog grotendeels gemist. Men zegt wel al slaande wordt men smid, maar in middels worden de lessen duur betaald. We bemerken een typisch staaltje als enkele kilometer na de start een vijftal renners ten val kwamen. Er werden geen potten gebroken en allen konden tefug achtervolgen. We zien ze nog berg op, met de nijdige wind in het ge laat labeuren om toch terug bij te geraken, alle vijf elk afzonderlijk een dertigtal meter van elkaar afgescheiden. In plaats van alle vijf op elkaar te wachten en samen de achtervolging te doen. Slechts twee kregen terug aansluiting, drie gin gen ér ten onderHarde lessen... en leren kost geld. te maken heeft. We gaan de renners nu terug voorbij en noteren in laatste po sitie Deblieck, een weinig verder Minne en Monteyne die 50 meter los liggen op een groep die volgende renners bevat: Boscart Jozef, Carnier, Olivier, Bylle, Ovenborghe en Van Overbeke, Joye, Wal- lcens, Sinnaeve, Geers, Tytgat en Soe- nen. Debruyne ligt lichtjes voor op de ze groep. Een paar honderd meter ver der treffen wij Verpeut, Urbain Proot, Neyrinck, Verbeke Roger, die hier zijn eerste liefhebberskoers betwist Slee gers, Labaere en Gerard Deschacht. 300 meter meer voorop hebben we dan de groep Pascal die bijna Rigolle en Ver meersch bij de lurven hebben. Een wei nig voorop treffen wij dan Deceuninck die reeds veel veld verloren heeft en reeds 300 meter achterligt op de leiders Callebaut en Colpaert. TE NIEUWKERKE aan de derde doortocht hebben de lel- ders 1 nUn. op de acht man vier vluchters nog steeds 28 sec. op hen voor hébben; EEN PRACHTIGE SPRONG VAN COLPAERT Colpaert, die en zeer goede Indruk laat, laat te Loker-Hoekjes zijn maat De- poorter in de steek en gaat alleen op de vier vluchters welke hij nog voor Nieuw kerke zal 'vervoegen. Hector Faveere is inmiddels ook- het peloton ontlopen en vervoegt Depoorter die niet meer aan drong en een weinig verder nemen Pas cal, Gilbert Desmet en Devolder ook een apróngSke die hen bij Faveere en De poorter brengt. Zo krijgen wij bij het begin der twee de grote ronde volgende stand: op kop Rigolle,- Deceuninck, Callebaut, Colpaert en Vermeersch. Op 40 sec. Desmet, Pas cal, Faveere, Devolder en Depoorter. Op 1.28 min. de groep waaruit Roger Meer- aeman voor Wulvergem plat valt. Waar het tweede groepje op de weglopers na dert, latep' Colpaert en Callebaut na tuurlijk hun drie maten in de steek. Deceuninck probeert nog wel van te Vervoegen, doch op min dan 10 meter zal hij niet' komen. Het laatste greintje macht dat' ontbreekt om de nodige wip te doen. T.é Ploegsteert hebben Ver meersch en Rigolle reecTs 15 sec. achter stel terwijl het Jagende vijftal op 65 sec. volgt. Het groté peloton is in twee brokken gevallen waarvan het eerste 1.40 min. en het tweede 1.55 min. goed Voor velen zal deze liefhebber uit Le Bizet reeds geen onbekende meer zijn. Wie hem eenmaal in koers zag blijft zich zijn eeuwige strijdlust en treinloperskwaliteiten herinnereh. Werkelijk een onzer meest beloftevolle jongeren als... hij zichr eens in het hoofd zal pretife'n dat een koers gewoonlijk maar. gciponnen wordt in de laatste kilometerAls hij in het eerste ge deelte der koersen wat meer beza digd-in de wielen zal kunnen blij ven, fitten, zijn voor hem nog schoiie dagen weggelegd. Zoals hij nu echter woekert met. zijn krach ten, a la Maurits Blomme, zal hij steeds Voor de anderen de kastan jes uit ,het vuur halen. Niet al tijd de beste, meestal de leepste paarden krijgen de beste haver. We zouden 't hem eens willen in prenten: Roland, jongen, gaat eens mee met de anderen tot halfweg, en begin dan eens vtèt te doen waarmee ,g.e gewoonlijk, in het be gin begint. We zijn er zeker van dat ge 't uithouden zoudt... en vele mooie ereplaatsen zoudt ver overenJ. die dus sa men zijn gekomen en 1.30 min. op het volgende groepje. De koers gaat buiten gewoon rap niettegenstaande de vele bergskens die overal op het parcours gezaaid liggen. De gpdane inspanning is voor Vermeersch, Rigolle en Deceuninck te zwaar geweest en ze verhuizen naar de volgende groep. Reeds drie man der vijf van het eer ste uur die in de achtergrond verhuizen. Aan de Klytte moet Colpaert even aan zijn versnelllngsapparaat werken doch ir. een nijdige sprong komt hij opnieuw bij Callebout. Ze hebben hier reeds 1.05 min. voorsprong op het jagende vijftal waarbij Pascal een zeer goede in druk laat en Gilbert Desmet goed zijn deel op kop gaat. Ze gaan wij de DERDE RONDE in en wat te voorzien was, gebeurt. De hevige wind op kop is voor beide vluch ters fataal en de vijf jagers naderen zienderogen. Callebaut merkt het op en richt zich wijzelijk op en neemt de ge legenheid te baat om de inwendige mens te versterken. Colpaert echter wil van geen begeven weten en voert alleen de ongelijke strijd verder. Te Wulvergem staat Gilbert De smet met een platte band en niettegen staande hij vliegensvlug herstelt ziet hij een voor een de volgende groepjes voor bij gaan. Werkelijk spijtig, zeer spijtig voor Smetje, die voor zijn eerste lief hebberskoers alleszins prachtig heeft ge reden en zonder tegenslag zeker op een ereplaats had mogen aanspraak maken. Te Ploegsteert heeft Colpaert nog steeds 200 meter voorsprong niettegen staande Callebaut en Pascal deze twee vooral heftig de Jacht doorvoeren. Het is echter maar kortstondig uitstel en op de baan Romarln -Nieuwkerke be gint hij te begeven. Te Nieuwkerke aan de laatste doortocht wordt liij vervoegd en onmiddellijk achtergelaten. Nummer vier der eerste vluchters die in al dit koersgeweld ten onder ging. De koers is beslist, doch wie der vijf wordt mogelij ke winnaar? De rappe Faveere, de nij dige Pascal of de oersterke Callebaut en Depoorter? En wat zal Devolder vermo gen in de spurt? SPANNING Eerst Pascal en Depoorter zouden pro beren van er alleen vandoor te gaan, doch Callebaut trekt bij. Dan is het de beurt aan Devolder die 30 meter neemt en daar blijft hangen. Niet min dat 8 kilometer ligt hij zo voorop doch meer dan vijftig meter zal hij niet nemen. De vier anderen houden hün prooi in het zicht en te Loker is hij er aan voor de moeite. Het pleit zal dus in de spurt be slecht werden. Doch neen. EEN SPIJTIGE VALPARTIJ Callebaut en Pascal aan elkaar en stui ken ten gronde. Faveere vliegt er over en Lucien Depoorter die Juist op kop zat en dus de val ontweek, haalt natuur lijk zijn rapste benen boven. Devolder die even moest remmen komt. nog tot op 20 meter, doch verder geraakt hij niet. Pascal en Faveere. alhoewel hevig bloedend boven het oog, kunnen nog vervolgen, doch Callebaut blijft liggen met schaafwonden over de ganse linker zijde en met een totaal ontredderde fiets. De "meest verdienstelijke man met Colpaert uit koers werd meteen op een zeer spijtige manier uitgescha keld. Inmiddels zouden we nog een zeer spannende achtervolging krijgen over de laatste kilometer, tussen Depoorter en Devolder, doch ten slotte zou de Boe- zingenaar nog zeer afgescheiden de eind meet bereiken. Uit de achtergrond zou een knappe Frans Sleegers nog komen opdagen en de vijfde plaats wegkapen, terwijl Gerard Deschacht met een spurt je van het bovenste schof, Sinnaeve, Joye, Proot en Neyrinck klopt voor de zesde plaats. DE UITSLAG 1. Depoorter Lucien, Boezinge, de 104 km. in 2 u. 53 min.; 2. Devolder Roger, Kachtem, op 31 sec.; 3. Pascal Julien, Bekegem, op 50 sec.; 4. Faveere Hector, Anzegem, op 1.40 min.; 5. Sleegers Fr., Meesen, op 2.10 min.; 6. Deschacht Ge rard, Roksem, op 3.15 min.; 7. Sinnaeve Daniel, Handzame; 8. Joye Maurice, Ar dooie; 9. Proot Urbain, Bekegem; 10. Neyrinck Louis, Oostende, allen zelfde tijd; 11. Bylle André, Klerken, op 3.40 min.; 12. Soenen Georges,. Roeselare, op 5.50 min.; 13. Carnier Roger, Aartrijke, en 14. Deceuninck R., Oost-Nieuwkerke, op 6 min.; 15 Verbeke Roger, Geluveld, op 6.20 min.; 16. Colpaert NoëL, Ruddervoorde, op 6.30 min.; 17. Labaere Willem, Hand zame; 18 Vermeersch André, Pervijze; 19. Van Overbeke Joël, Gistel; 20. Waelkens Julien, Harelbeke; 21. Mauboucq Roger, Wervik. INDRUKKEN OVER DE FAVORIETEN, DOOR ONZE SPORTMEDEWERKER, IN DE 4° GROTE PRIJS L. STORME, TE NIEUWKERKE VERMEERSCH. De gele truidrager die zijn heroptreden deed na 14 dagen met zweren geplaagd te zijn geweest, reed een flinke koers. Hij was echter in het begin veel te geweldig, wat hem natuurlijk op het einde fataal werd. Met wat meer koersoverleg kan Ver meersch voor iedereen te duchten zijn. LUCIEN DEPOORTER. Eindelijk werd de Boezingenaar eens van ongeluk ken gevrijwaard, feitelijk kreeg hij wat kans ditmaal, en de grote behaalde dan ook een verdiende zege, in deze lastige doch mooie koers. Een schone overwin ning temeer op zijn erelijst! ROGER MEERSEMAN. Onze favoriet die we voor de wedstrijd er attent op maakten dat hij onze pronostiek moest ere aan doen, verklaarde ronduit dat we, zonder tegenslag, over hem tevreden zouden zijn. EJn inderdaad de Vlamer- tingenaar was geweldig op dreef. Hij was juist de weglopers aan het inlopen toen hij door bandbreuk werd uitgeschakeld. MAURITS JOYE. Dat is de man die komt voor de gele trui, want de Ardoole- naar marcheert flink, ontpopt zich tot een der sterksten, is gesoarig met zijn krachten... en altijd erbij! SMETJE. De jonge Roeselarenaar betwistte zijn eerste koers bij de lief hebbers, en liet een grote indruk na. Wij hebben hem eens speciaal in 't oog ge houden: wat voor sierlijke pedaalslag en naarstige werker in koers. Spijtig van die bandbreuk anders was hij stellig in de eerste vijf, doch hier beging de nieuwbakken jonge crack een grote fout door de strijd te staken; want indien hij hersteld had en vervolgd, dan lag voor hem stellig nog een ereplaats in het bereik. In leder geval Smetje heeft de klasse. Dat zijn supporters hem niet te rap op hemelen en niet te veel Inspanning vra gen. Voor zijn Jong gestel zou dit soms kunnen fataal uitlopen, en dit ware te spijtig voor zo'n populair, dapper vechtersbaasje. CALLEBAUT en COLPAERT hebben we als Iaatsten gehouden, omdat deze twee een prachtkoers gelopen hebben, en be ter, veel beter zelfs verdienden. Wat ls die Callebaut een machtige kamper! En roekeloos met al zijn krachten. Colpaert bezorgde ons het mooiste staaltje van durf en kunde. Gans alleen trok hij uit het peloton op de kopmannen en na 20 km. harde strijd haalde hij die in. Sommige renners verkeren in de mening dat, wanneer zij in een Proef van ons Kriterium niet aanzetten, zij met 4 punten be boet worden. Dit is niet waar. Zij worden alleen beboet zo zij op zelfde dag van een Krite- riumkoers in een andere koers een uitslag behalen. Worden beboet om aldus ge handeld te hebben: De Kimpe Valère, Ingooigem; - Deman Lu cien, Ardooie; - Vancouillie Pr.; - Verkindere André, Rumbeke; - Demeulenaere Antoon, Roese lare; - Migneau Remi, Pittem, en Verleden Roger. Derous werd na de 2° Proef ten onrechte met 4 punten be boet en krijgt die terug. Als 4» proef van het regelmatigheids- criterium Het Wekelijks Nieuws - Bel ga - Barcokregen we te Hoogled'3 Het Criterium van de IJzer met niet min dan 7.000 fr. prijzen begiftigd. Het zal geen verwondering haren dat we dan ook 85 vertrekkers te noteren hadden welke tien ronden van elf kilometer zouden afleggen. Naast de kwantiteit, kregen we hier eveneens de kwaliteit. Met namen als Devos, Lefevere, Sleuw, Joye, Deman, Labaere, Deschacht, Min ne, Meerseman, Depypere, Vancolllle e.a. ls het succes van een koers vooraf verzekerd? Hooglede mag daar prat op gaan. Afgevaardigde Verbrugghen zond te 14.40 u. zijn bende ongeduldige kleppers de baan op. Verdoolaeghe heeft reeds onmiddellijk last met zijn deiallleur, doch kan terug aanpikken. Vandeper ls de eerste die moet afstappen wegens defect, terwijl Hautecler reeds last heeft om volgen en lost. Zelfde lot ls een wei nig verder beschoren aan Laseure Bour geois, Six en Desmet Lucien. Dit bewijst dat er vooraan niet wordt geslapen. Een kort elndeke grintweg eist zijn slacht offers, Verbeke Roger en Sleuw vallen plat. Een weinig verder zijn het Pascal en Demeulenaere met Boutelegler. Inmiddels zijn Dewltte, Pacqueu, Ver doolaeghe, Vanpoucke -en Claeys reeds gelost en vormen ze met Hautecler het staartpeloton. Verdoolaeghe die nog steeds sukkelt met zijn versnelling zou evenwel fn een prachtige sprong opnieuw aansluiting krijgen. 2' RONDE Er wordt verduiveld rap gereden. Van- belleghem laat het steken. Begin dezer rende hebben we reeds een ontsnapping van Joye, Devolder, Migneau, Tytgat, Labaere, Denijs en Vansteenklste. Dit te duchten zevental vlamt er duchtig op los en heeft onmiddellijk 150 meter op een volgende groep van 17 man waarin we Gilbert Desmet en Vermeersch het meest aan de kop opmerken. De rappe Devol der wint hier een premie voor de neus van Tytgat. Aan de Hoogledebaan heb ben de vluchters reeds 18 sec. op Deceu ninck en 22 sec. op de tweede groep. De rest der renners liggen ln stukken en brokken over de baan verspreid. 3RONDE Te Sleyaeghe hebben de vluchters nog IS sec. op Ollevler, Colpaert, Desmet en Baudewljn Devos. Op 50 meter volgt Lefavere Jos. De rest der groep ligt op 200 meter. WlUy Geers doet hier een schone Inspanning en komt van langs achter op de groep Devos gevlogen. Op de baan Hooglede-Roeselare komt het tot een zeer boelende achtervolging tus sen de twee eerste groepen en nog voor Hooglede wordt het pielt beslecht in het voordeel der achtervolgers waarbij Col paert prachtig werk levert. Zo krijgen we dan dertien man op kop. Colpaert leidt de beklimming van de helling naar Hooglede plaats toe en zondert zich lichtjes af met Migneau. Doch meer dan 100 meter krijgen ze niet en ze laten zich dan ook wijselijk terug vervoegen. 4' RONDE We hebben volgende stand: Op kop de dertien vluchters; op 14 sec. Sinnaeve; op 54 sec. Deceuninck en op 1 min. een groep die nog volgende eenheden bevat: Vermeersch. Deman, dia een weinig ver der opgeeft, Neyrinck, Verheye, Ver- vaecke, Depypere, Kerckhove, Defreyne, Dufromont en Noppe. Deceuninck wordt terug bijgehaald terwijl bij da eersten Vansteenkista door bandbreuk wegvalt. SRONDE Labaere wint een premie van 100 fr. voor de neus van Colpaert. In deze ronde zakt het tempo gevoelig bij de kopman nen. Er ls weinig nijd en verstand houding in. Hiervan maken Verheyen en. Kerckhove gebruik om uit het vol gende peloton aansluiting te komen ne men. We zijn nog maar half koers, het eerste deel was nog maar een schifting. De echte koers moet pa3 nu beginnen. Depypere ontvlucht nu op zijn beurt het volgende peloton, waarin Boscart Wanneer later een peloton hen dreigde zou aan het koerseinde een ander beeld in te lopen, sprong hij andermaal alleen geven. De Seherpenberg boven haperen weg... tot hij totaal begeven zou. Boudewijn Devos, de huidlgre sterkste Liefhebber der Provincie, gekiekt na zijn prachtige overwinning te Hooglede. We zien hem omringd door Bestuursleden uit Hooglede, wijl we links in de bovenhoek Hr Marichal, vertegenwoordiger der Sigaretten Belga, uit Roeselare, bemerken en uiterst rechts vooraan: de Hr V. Claeys, algemeen Propagandaleider der Barco- Radio's Streeft U naar de charme die een schitterend teint U geeft Dan is een zuivere huid een eerste vereiste. De oppervlakkige gezondheid die men verkrijgt door het eenvoudig reinhouden van de huid is echter niet voldoende: de werkelijke gezondheid ligt dieper. Shelby crème-zeep be perkt zich niet tot het reinigen van de huid i zij is vervaardigd met zoete amandelolie die rijk is aan trioleïne, en verfijnt daardoor het ■weefsel terwijl zij tevens de heldere glans van de pigment-cellen verhoogt. Om kort te gaan, ze geeft uw huid het enige middel tot waarachtige schoonheidde "diepere" gezondheid. REGEL Iedere huid, normaal, vet of verarmd heeft Shelby Crème-zeep nodig. TOEPASSING Nr 4VALE HUIDSTINT Het verlevendigend schuim van SHELB Y stimuleert het celweefsel en verfrist de vleeskleur. Jozef een val doet op Hoogledeplaats en met lede ogen zijn makkers moet laten gaan. Inmiddels ls ln de kopgroep de strijd ontbrand. Devos en Denijs zijn ontsnapt en hebben reeds 100 meter op Desmet, Colpaert en Devolder. Nog 50 meter verder volgt Olivier terwijl de overigen reeds 200 meter goed te maken hebben. Devolder en daarna Colpaert zouden wel proberen op de kopmannen te komen doch ze slagen niet ln hun opzet. De posities kenteren gedurig en zo zien we dat Lefevere reeds volgt met Desmet, Devolder en Colpaert terwijl ook Depypere aansluiting heeft gekre gen. In het begin der T RONDE hebben Devos en Denijs reeds 25 sec. op Desmet, Lefevere, Joye en Colpaert. Op 1.04 min. volgen de zeven anderen die echter terug komen opzetten. Denijs valt nu bij het nemen van een draal. Het ls niet erg, Devos wacht zijn maat op. Hierdoor hebben ze echter heel wat van hun voorsprong Ingeboet op de vol gende groep die opnieuw tien man be vat. De val heeft echter de kadans van Denijs gebroken en we zien hem zich oprichten. Juist op de grote baan .Roe- selare-Hooglede. Devos zal dan maar al leen voortdoen, alleen tegen de groep. Het schijnt een ongelijke strijd te meer daar er een tamelijk heftige wind blaast. In het begin der achtste ronde bemer ken we dat ook Lefevere er op zijn een tje vandoor ls getrokken. Devos heeft reeds 1.28 min. op Lefevere die zelf met 15 sec. voorsprong voorbijkomt op de volgende groep geleld door Olivier. De volder geeft op. Zeer ver volgen dan nog Sinnaeve, Noppe, Deceuninck, Vande per, Vermeersch en Defreyne. Begin der 9' RONDE achtervolgen wij de renners van de hoofdgroep en achterhalen het eerst GUbert Desmet die 100 meter los ligt op een groep bestaande uit Verheyo, De nijs, Joye, Depypere. Colpaert, Olivier, Geers Migneau en Labaere. 100 meter verder vinden we drie gedubbelden: Demeulenaere» Geldhof en Dutry. Nog 200 meter venter hebben we dan Lefe vere die reeds 500 meter goed te maken heeft op Devos, die zeer prachtig door- draalt en een formidabele Indruk nalaat. We krijgen dan een remonte van De smet die opnieuw zou aansluiting krij gen, doch tijdens de laatste ronde op nieuw voeling zou verliezen. Baudewljn Devos heeft Inmiddels reeds meer dan een minuut voorsprong en bolt nu on bedreigd naar de eindmeet terwijl de volgende groep nog helemaal ln stuk- kén en brokken zou vallen. UITSLAG 1. Devos Baudewljn. St Baafs-VIJve, de 110 km. ln 3 u. 08'. 2. Lefevere Jos., Kruishoutem, op 1' 31". 3. Labaere Willem, Handzame, op 2' 02". 4. Depypere Charles, Kuurne, op 20 m. 5. Colpaert N., Ruddervoorde, op 50 m. 6. Verheye Lucien, Knokke op 1 1. 7. Joye Maurice, Ardole, op 2' 35". 8. Olivier Roger, Kortemark, ld. 9. Geers WlUy, Staden, op 3' 36". 10. Denijs Henrl, EmelgCm, op 4' 1T". 11. Migneau Reml, Pittem, ld. 12. Desmet Gllbert, Roeselare, op 6'. 13. Dekeyser Antoon, Lootenhulle. Verder: al los en ver afgescheiden: 14. Deceuninck R., Oostnleuwkerke15. Sinnaeve D„ Handzame; 16. Verhulst A., Meulebeke; 17. Vantorre G., Lendelede; 18. Soenen G„ Roeselare; 19. Demeule naere A.. Roeselare; 20 Hoorne G., Ize- gem; 21. Demeulenaere M„ Heule; 22. Vanbossel Henrl, Eernegem; 23. Ver meersch A„ Pervijze; 24. Kelrsehllck A., Vlissegem; 25. Eecloo G., Koolskamp; 26. Geldhof A., Rumbeke; 27. Vandeper J., Staden; 28. Defreyne R., Waardamme; 29. Dutry L., Rumbeke. BONIFICATIE per 30" voorsprong krijgt, volgens art. 8 b van 't reglement Devos, we gens zijn 1' 31" voorsprong, 3x2 pun ten bonificatie. Hij prijkt du» in de rangschikking op de 3* plaats met 21 punten. 1. Joye Maurits, Ardooie 31 p. 2. Vermeersch A., Pervijze 25 p. 3. Labaere W., Handzame 21 p. Devos Boud, St-Baafs 27 p. 6. Depoorter L., Boezinge 17 p. 6. Derous Rog, Aartrijke 16 p. 7. Soenen G, Roeselare 15 p. 8. Devolder R, Kachtem 14 p. Langedock G, Moorslede 14 p. Lefevere J„ Kruishout. 14 p. 11. Pascal Julien, Bekegem 13 p, Vanassche Paul, Rekkem 13 p. 13. Colpaert Noël, Rudderv. 12 p. Depypere Charles, Kuurne 22 p. Faveere Hector, Anzegem 12 p. Sieuw Gabr, Moorslede 12 p. 17. Geers Willy, Staden 11 p. Sleegers Frans, Meesen 11 p. Winne Roger, Passchend. 11 p. 20. Deschacht G, Roksem 10 p. Sinnaeve Dan, Handzame 10 p. Verheye Lucien, Knokke 10 p. 23. Boscart Jozef, Zandvoorde 9 p. 24. Dekimpe Val, Ingooigem 8 p. Olivier Roger. Kortemark 8 p. Scharlaeken Frans, Tiolt 8 p. 27. Vandevyvere Georg, leper 7 p. Verdoolaeghe Rog, Gistel 7 p. Proot Urbain, Bekegem 7p. 30. Deman Lucien, Ardooie 6 p. Denys Henri, Emelgem 6 p. Neirinck Louis, Oostende 6 p. 83. Bylle André, Klerken 5 p. Dhauwens Edmond, Maldegem 5 p. Houtekiet Marcel, Wevelgem 5 p. Migneau Remi, Pittem 6 p. 37. Desmet Gilbert, Roeselare 4 p. 38. Callebaut Roland, Le Bizet 3 p. Deceuninck Rog, Oostnieuwk. 3 p. Dekeyzer Antoon, Lootenhulle 3 p. Minne Maurice, Langemark 8 p. 42. Bouttelegier Michel, Staden. 2 p. Vancouillie Frans, Staden 2 p. Volgen daarop 17 renners met 1 punt: Ovenberghe Gerard, Vlamertlnge. Pieters Marcel, Langemark. Verpeut Julien, Komen. Vantorre Georges, Lendelede. Boscart André, Zandvoor de. Verbeke Gllbert, Geluveld. Verhulst André. Meulebeke. Dutry Lucien, Rumbeke. Defreyne Remi. Waardamme. Hoorne Georges, Ize- gem. Vandeper Jules, Staden. Van bossel Henrl, Eernegem. Kelrsehllck Arseen, Vlissegem. Demeulenaere An dré, Roeselare. Demeulenaere Mi chel. Hcule. Geldhof André. Rum beke. Eecloo Gerard, Koolskamp. TOON DEGEZELLE INTERVIEWT DE FAVORITEN TE HOOGLEDE BOUDEWIJN DEVOS: «Ik reed gans de koers gemakkelijk, en als lk ontsnap te met Denys heb lk voort alles gegeven. Ik hen waarlijk ln volle forme en 'k heb mij nooit geweldig moeten Inspannen, toch heb lk mijn voorsprong langzaam aangedikt I De hoeeveelste zege ls dit nu dit seizoen, Boudewljn? Wel, nummer vier. En Boudewljn u prijkt nu vierde nl ons Kriterium. Wat denkt u voor do volgende proeven? Wel op dit prachtig Kriterium zal lk mij vast toeleggen, nu lk vierde ben ln het klassement. Spijtig dat lk een proef zal moeten missen binst dat lk ln Zweden ben, maar enfln, lk zal mijn best doen om dit te winnen. In ldero geval ls Boudewljn Devos een schone kamptoen ln wording, stellig epe man voor het Wereldkampioenschap der Liefhebbers te Kopenhagen I LEFEVERE, de rechtstreekse tegenstre ver van Devos, verklaart rondutt: «Van daag was Boudewljn ons allen te sterk, en er was niets aan ta doen. Toch ben lk tevreden met deze mooie tweede plaats ln de lastige koers. LABAERE: «De ben tevreden met mijn derde plaats en geklopt te worden door een brlllante Devos en eterke Lefevere ls geen oneer. Met deze ereplaats kom lk nu zeker derde ln het klassement van 't Kriterium.» JOYE, de nieuwe gele truidrager, ls eventjes verwonderd als we hem zeggen dat hij te Vlamertlnge de gele trui zal moeten dragen. Wel,zegt Maurits spontaan, lk zal ze nu verdedigen tot het uiterste, want die eerste prijs van 7.500 fr. dat staat mij nogal aan. Zi« vervolg hiernevens HST" CAMION Berliet-Diesel. Draag vermogen 5 ton. Goede staat. Voor delige prijs. Zich wenden: Zoonebe- kesteenweg 2, leper. (892) AUTO «Renault» 10 PK., in per fecte staat. Te bezichtigen: Garage J. Tailly, O. L. Vrouw Kruisse 14, Foperinge. (1360) HANGAAR, 162 m. vierkant, be dekt met gegalvaniseerde platen, in goede staat. Met of zonder grond. A t.D. (C.1857) CONCASSEUR (cylinder) en dé- germeur. Dorpplaats 38, Voorme- zele. (1340) SPIEGEL, BUFFET in massieve eik. Zo goed als nieuw. Te Foperinge. A. t. D. (1342) FORNUIS IN FONTE, 100 liter, nieuw, dienstig voor landbouwers. Helvetiastraat 20, Koksljde. (1427) AUTO Chrysler in goede staat. Zich wenden: Garage Busschaert, Hondstraat 2bis, Poperinge. (1430) Modern DAMES-COIFFEURS SA LON, volledig geïnstalleerd, 1 jaar, zo goed als nieuw. Voordelige prijs, de Haernestraat 33, leper. (1428) TOOG EN LOKET, in goede staat. Te bezichtigen bij Arthur Desmadryl, Hoogstade-Linde. (C-1880) AUTO - C AMIO NNETTE «Austin» in zeer goede staat. Zich wenden: El verdingestraat 54, leper. Tel. 594. (1504) 2 VIERWIELWAGENS, 1 WEN- TELPLOEG (Mélotte), 1 IJZEREN EGGE, 1 MOTOR Moës semi-Die- sel 12 PK., op wielen, DRIJFRIEM in balata, 27 meter, alles in beste staat. Wegens motorisering. Bij Del tour Georges, landbouwer, Geluwe- bij-Meenen. (1505) KLÓEKE JACHTSTOOF. - Toe komststraat 20, Poperinge .(C-1881) AUTO-CAMIONETTE F/N met goedkeurtogsbewijs. Zeer goede staat. Minimum 5.000 fr. - Marktstraat 28, Nieuwpoort. (N-1355) AUTO Citroen 37-38, voorwiel aandrijving. Bij landbouwer. - Adres ter drukkerij. (1506) PARTIJ VOEDERAARDAPPELEN. Bij 'J. Denecker, Gasthuisstraat 25, Poperinge. Tel. 58. (1507) AUTO Plymouth 37-38, prach tige okkasie, als nieuw. Genadige prijs. - A.t.D. (C-1886) AUTO Citroëntraction avant, 1938, zeer goede staat. Genadige prijs. Adres ter drukkerij. (C-1886) MOTO, in goede staat, aan gena dige prijs. Bij Albert Beernaert, Rek- hofstraat 19, Poperinge. (C-1892) JONGE DUITSE SCHAPERS HOND, 8 maand oud. Aan zeer ge nadige prijs. Pottestraat 33, Pope ringe. (C-1894) EERLIJK EN DEFTIG MEISJE, op hoogte van het naaien en om in klein huishouden te helpen. - Adres ter drukkerij. (1508) LEERJONGEN, beenhouwersgast, 16-17 jaar. Zich wenden: Exaarde- straat 42 Roeselare. (R-713) ERNSTIGE PERSOON, kunnende auto sturen, om als bijverdienste op te treden ln autofirma. - Adres ter drukkerij. (1-1286) MEID, minstens 18 Jaar. Friture Furnolse, Ooststr. 68, Veurne. (V-1182) GEVRAAGD door BROUWERIJ van luxe- en gewone bieren. Waters en limonaden Voor VEURNE, NIEUWPOORT, DIKSMUIDE, IEPER, POPE RINGE, ROESELARE, IZE- GEM, MEENEN en WERVIK. Hoge winsten verzekerd. Beginneling geen bezwaar. Schrijven ter Drukkerij onder Nr 1184. (V.1179) GEVRAAGD voor de Zeekust ea binnenland West-Vlaanderen: BE KWAME REIZIGER voor de ver koop der bieren ROBERG PILS en CENTRAL'S LAGER. - Zich schrif telijk wenden met referenties: Ypers* Centrale Brouwerij te leper. U509) MEID, voor klein gezin zonder kinderen, zelf van gevorderden ouder dom, voor klein huiswerk tijdens zo merverblijf aan de kust (Juli, Augus tus en September). A.t.D. (1510) MEID voor gesloten huis, bij twea personen. Geen was. - Noordstraat 8, Veurne. (V-1180) GOEDE FACTEUR voor zwijne- jongen, voor Poperinge-Proven ea Watou. - A.t.D.(C-1885) JONGE VOORUITGAANDE ZAAK in de voedingsbranche, heeft plaata voor flinke REIZIGER (Vlaams ea Frans sprekend). Vast loon com missie. Leeftijd 25-30 jaar. Terrein bewerking per fiets. Voor actiev» kracht goede vooruitzichten. Schrif telijke r Jlicitaties met uitvoerige refe renties inzenden ter drukkerij onder Nr 1511. (1511) MEISJE, voor boven- en tafel dienst. Frans kennend. Kost en in woon. Hötel Charles Koksijde. - Tel. 210.76. (1433) Bekwame REIZIGER in kruide nierswaren, streek Poperinge-Veurne. Schrijven ter Drukkerij onder num mer 1435. (1435) >*<a 4 HOORT TOCH BETER. AUDIUM demonstratie der modernste hoorapparaten. Iedere 2* Dinsdag v. de maand. van 10.30 tot 18 uur, IEPER, Hotel Splendid et Britannlque, 17, Grote Markt} tel 74. Belgian Hearing Aid Clinic, 133, Lakenstraat, Brussei. teL 17.91.10. (d-1460) BELANGRIJKE ENGELSE FABRIEK van lederen brieventassen,, porte- billets, porte-monnaies, enz., zoekt DEPOTHOUDERS. In aanmerking komen slechts goed gelegen chemi- serie-, herenhoeden- en maroquine- riewinkels. Schr. D.B.R., aan Publ. Vanypeco, 73, rue Royale, Brussel, die doorzendt. (1438) GOEDE MEID, 17-20 Jaar. Zee laan 158, Koksljde. '1344) VBRMEIBSCH«Ja, veertien dagen «til gelegen wegens zweren ls een beetje te lang. He ben de forme kwijt, maar er zijn nog veel proeven en lk zal mijn best doen om de trui opnieuw te be machtigen. Joye zal ze niet voor niets dragen, wacht maar.» DENYS: De Izegemnaar was er het hart Tan ln. Ik reed Immers zo goed als lk ontsnapt was met Devos maar met die tegenslag was gans mijn ka- dans gebroken.» Een goede belofte, die Denys I 1—0 2—2 3—1 2—1 3—1 1—0 2—1 0—0 ERE-AFDELIN O Berchem Anderlecht Antwerpt S. C. Charleroi Boom Union 0. C. Chartéroi F. C.| Luik Rac. Mechelen Beerschot Lyra Gantoise P.ac. Brussel Standard TilleurF; C. Mechelen Rangschikking Anderlecht Berchem Rac. Mechélen S. C. Charleroi Standard Beerschot F. C. Lüïk F. C, Medhelen Lyra Antwerp R. C. Brussel Tilleur Gantoise Boom 01. Charleroi Union ZATERDAG 7 MEI 1949 17.00; La Gantoise Antwerp Francken. 15.00F. O. Luik Tilleur Roeykens. Matchen Voor Zondag aanstaande! Btand. Luik S, C. Charlbrot Bauwens. Anderlecht Rac. Brussel Wouters. Beerschot Lyra Grandain. O c. Charleroi Boom Rochus. Pao. Mechelen Berchem Baert, St-QUlU 7. O. Meelt V, Cl. Dossoht. 28 18 9 1 65 44 37 28 15 7 6 53 35 36 28 13 7 8 56 45 34 28 14 8 6 68 44 34 26 14 8 4 45 41 32 28 13 12 3 49 44 29 2S 14 13 1 67 46 29 27 8 i 7, 12 42 46 28 26 9 9 8 40 49 26 28 9 12 7 43 47 25 28 9 12 7 53 68 25 28 8 12 8 32 43 24 28 7 12 9 44 48 23 27 6 12 9 86 55 21 28 7 14 7 34 49 21 28 7 17 4 45 65 18 EERSTE AFDELING REEKS B Rac. Doornik F. C. Turnhout 13 Gesselies U. S. Centre 11 Kortrijk Sp. F. C. Brugge 01 Club Ronse Lierse 33 Aalst S. K. St-Niklaa» 20 Hammo U. S. Doornik 01 C. S. Brugge Herental» 42 Geel S. K. Roeselare 20 Rangschikking Matchen voor Zondag aanstaande: U. S. Doornik Gossellcs Godart. Llerso U.S. Centre Lybaert. Turnhout Cercle Brugge Emmery. S. K. St-Nlklaas Hamme Leliaert. Club Ronse Kortrijk Sp. V. d. Moortel. E. Aalst Rac. Doornik Knockaert. F. C. Brugge S. K. Roeselare Govaert. BEVORDERING REEKS B P.ac. Gent Tubantia 32 A. S. Oostende Moeskroen 70 Exc. St-Niklaas S. C. Meenen 10 Kapellen Lokeren 61 F. C. Izegem St. Kortrijk 11 Meulestede Borgerhout 40 Waregem Temsche 30 Harelbeke Dendormonde 10 Rangschikking. F. C. Brugga 28 20 8 5 68 22 45 A. S. Oostende 28 24 1 8 82 17 51 Turnhout 28 14 7 7 51 24 35 R. C. Gent 28 14 8 6 73 45 34 Liersa 28 14 7 7 70 46 35 St. Kortrijk 28 10 7 11 56 46 31 Eendr. Aalst 28 15 9 4 36 32 34 F. C. Izegem 28 10 7 11 47 39 31 S. K. St-Niklaas 28 10 10 2 92 51 34 Moeskroen 28 12 9 7 61 57 31 Kortrijk Sp. 28 14 9 5 37 39 33 Kapellen 28 13 12 3 55 48 29 Herentala 28 11 10 7 43 41 29 Dcndermonde 28 13 13 2 40 40 28 U. S. Doornik 28 9 10 9 48 54 27 Meenen 23 9 10 9 33 36 27 Centre 28 9 10 9 44 54 27 Meulestede 28 9 11 8 49 53 26 Geel 28 10 11 7 54 53 27 Exc. St-Niklaa» 27 9 11 8 47 56 26 F. C. Ronse 28 11 12 6 53 50 27 Tubantia 28 9 11 8 50 65 20 C. S. Brugga 23 11 13 4 47 60 26 Waregem 28 10 12 6 61 57 26 Goeselies 28 8 13 7 47 54 23 Harelbek» 28 10 12 6 40 47 20 Hamme 28 9 16 8 29 46 21 Temsche 28 10 15 8 41 65 23 S. K. Roeselara 28 5 20 3 35 68 13 Borgerhout 28 9 18 1 36 65 19 R. C. Doornik 28 3 19 6 26 88 12 Lokeren 28 4 18 6 40 83 14 Matchen voor Zondag aanstaande! Denderm. A. S. Oostende Laureyssen. BorgerhoutSt. Moeskr. Quaeyhaegens. Tubantia Meulestede Depraetere. St. Kortrijk Harelbeke Lecocq M. Kapellen Exc. 8t-Nlklaas Douret. F. C. Izegem Rac. Gent Leenen. Lokeren Waregem Mertens. S O. Meenen Temsche Van Erpe. TWEEDE AFDELING PROVINCIAAl Knokke V. G. Oostende 21 F. C. Poperinge D. Blankenb. 03 C. S. leper Avelgem 20 Moeskroen Deerlijk 62 F. C. Roeselare W. S. leper 22 Zwevegem Oudenburg 40 Wevelgem Wervik 02 Houthulst Ingelmunster 20 Rangschikking Knokke 28 22 3 8 83 37 47 F. C. Roeselare 28 21 8 4 44 74 46 V. G. Oostend» 28 17 2 9 85 29 43 Wervik 28 18 6 4 80 40 40 Deerlijk 28 15 10 8 60 53 33 Houthulst 28 12 11 5 61 45 29 C. S. leper 28 11 10 7 52 60 29 Moeskroen 28 13 13 2 47 62 28 W. S. leper 28 9 12 8 48 50 24 Zwevegem 28 9 14 5 44 62 23 Wevelgem 27 9 14 4 47 63 22 D. Blankenb. 27 9 14 4 44 61 22 Avelgem 28 8 14 6 41 66 22 Ingelmunster 28 7 18 3 30 66 17 Oudenburg 28 2 19 7 34 67 11 F. C. Popering» 28 3 22 8 37 82 0 Matchen voor Zondag aanstaande! Oudenburg F. C. Popering» Louw. Wervik D. Blankenberge Beyens. V. G. Oostende Wevelgem Debeuf W. S. leper Zwevegem Bonte. A. A. Moeskr. C. S. leper F C. Roeselare Knokke Letienne. Deerlijk Houthulst Roesbeke. Avelgem S. V. O. Ingelmunster Deny». TWEEDE GEWESTEL. REEKS A. Gistel Middelkerk» 41 Jabbeke Beernem 52 Den Haan Veurne 2—4 S. V. Blankenb. S. K. Torhout 11 Koksijde Nieuwpoort F. C. Torhout Heist St-Kruls Sijsele Steenbrugge De Panne Rangschikking F. C. Torhout Middelkerke S. V. Blankenb. St-Kruis Steenbrugge Nieuwpoort S. K. Torhout Veurne Gistel Do Panne Koksijde Heist Den Haan Jabbeke Beernem Sijsele 28 25 28 21 28 19 28 19 28 17 28 17 10 28 11 12 28 11 12 29 11 15 28 10 15 28 8 14 28 8 15 9 18 7 16 4 21 3 22 1123 29 28 28 28 3 48 3 18 0—2 8—1 3—0 8—0 30 51 28 43 35 40 86 40 44 37 43 35 68 27 69 27 90 25 97 23 82 22 79 21 74 20 78 19 96 11 88 9 Matchen voor Zondag aanstaande: Helst Jabbeke Liagre. Sijsele Beernem Everaert. Middelkerke St-Kruls Frankignoul. Nieuwpoort F. C. Torhout V. d. Bulcke. Ealembier. ,S V. Blankenb. Den Haan Mestdagh. Koksljde Gistel Lacluyse. S. K. Torhout Steenbrugge Servaes. Veurne De Panne Verbiest. t TWEEDE GEWESTEL. REEKS B Passchendale Lichtervelde 86 Vlamertlnge Le Bizet 42 Komen Moorslede 21 M. S. Ingelmunster Tielt 50 Moorsele Dentergem 22 T. Meenen Geluwe 81 Ardooie Oostroozebeke 5—8 Rangschikking M. Sp. Ingelm. Dentergem Meulebeke T. Meenen Moorslede Komen Oostroozebeke Geluwe Lichtervelde Moorsele Vlamertlnge Tielt Ardooie Le Bizet Gits Passchendale Matchen voor Zondag aanstaande! Dentergem Glts Vandeglnste. Geluwe Meulebeke Baert Remi. Lichtervelde T. Meenen Monteyne G. Tielt Moorsele Vanbrabandt. Komen Vlamertlnge Holvoet W. Molen Sp. Passchendale Allemeersch G. Moorslede Ardooie Vandenbulcke Rog. Le Bizet Oostroozebeke Curlier M. 28 21 4 8 74 28 45 28 15 2 6 66 38 37 28 16 8 6 68 84 85 28 14 8 6 84 50 34 27 14 8 5 68 36 33 23 13 10 5 64 S3 31 28 13 11 4 67 65 80 28 12 10 6 65 42 30 28 13 11 4 52 53 30 28 10 11 7 49 62 27 28 10 11 7 72 67 27 28 9 11 8 51 76 26 28 10 14 4 57 70 24 28 8 14 6 68 87 22 28 8 21 4 37 91 10 28 1 24 8 23 120 6 TWEEDE GEWESTEL. REEKS C. 0—0 1—3 4—2 0—5 0—0 0—4 2—1 Dottenij» Wakken St-Baafs Bissegem Herzeeuw Aalbeke Moen S. V. Kortrijk Rekkem Lauwe Vicht» Waregem Ootegera S. K. Beveren-Laio Rangschikking W. S. Lauwe Aalbeke Bissegem Herzeeuw Wakken S. V. Kortrijk R. Waregem S. K. Beverea Kuurne Vichte Rekkem St-Baafs-Vijve Ootogem Dottenij» Lowingen Moen Sp. Matchen voor Zondag aanstaande: Lauwe St. Baafs Malliet. Wakken Vichte Decaluwê. 3. V. Kortrijk Rekkem Vercoutere. Lowingen— Herzeeuw Degrijse A. Moen Dottenljs Pattijn J. Kuurne Ootegera Vanledc. Aalbeke Beverea-Lele Titeca. 28 22 1 5 11010 49 28 16 7 5 78 42 37 28 16 T 5 85 52 37 28 16 7 5 86 55 87 29 14 8 7 64 63 35 27 14 10 8 68 70 31 29 10 10 9 59 53 2: 28 12 11 5 48 49 29 27 12 12 8 61 59 27 28 11 14 8 53 53 25 20 10 16 4 50 68 24 28 9 14 5 49 58 23 28 10 15 8 48 78 23 28 7 15 6 45 56 2C 27 3 17 7 27 69 11! 28 3 22 3 29 112 9 BEKWAME BEROEPSCHAUF FEUR, 25 30 jaar, wonende in da omgeving van Nieuwkerke-Ieper, ln het bezit van moto om zich naar zijn werk te begeven. Onnodig zich aanmelden zonder goede referenties. Zich aanmelden: Zuivelfabriek Lac- tanoNieuwkerke-Ieper. (1512) LEERJONGEN bij scheerder. Bij Desomer Miehei, Wilgendljk 5, Dik»- muide. (1513) GOEDE MEID, bij gezin met 4 kinderen. Inl.: Oostmolenstr. 27, Hou- tem-Veurne.(1514) BELANGRIJKE BROUWERIJ ui» Brussel zoekt DEPOTHOUDER voor Poperinge en omliggend». Zeer goede voorwaarden. AUe financiële en ma teriële hulp verzekerd. Schrijven ter drukkerij onder Nr 1517.(1517) HALVE BEENHOUWERSGAST, Frans en Vlaams sprekend. Beenhou werij Cornette, Zeelaan 41, De Panne. (1515) GOEDE MEID, 16-25 Jaar. - Zee laan 280, Koksljde-Bad. (1619) Bekwaam MAGAZIJNIER, op hoogte van alle handel. Voorkeur voor verdeler van auto-, moto- en velowisselstukken. A.t.D. (R.708) MOLENAARSGAST, liefst met kos* en inwoon. Petrus Bulckaen, Grote Molenstraat 26, Zonnebeke. (1518) CHAUFFEUR-MEKANIEKER voor leper of omstreken. A.t.D. (1519) JONGE VROUW, deftig en eerlijk, Frans en Vlaams sprekend, als dien ster, meld of werkvrouw. Te leper of omliggende. A.t.D. (1-1284) VROUW voor alle werk, kunnende naaien. Enkele dagen per week, liefst in het begin. Te Poperinge. - Adrea ter drukkerij. (C-1890) GOEDE CHAUFFEUR, met jaren lange ondervinding, vraagt betrekr- king. Schrijven ter drukkerij onder Nr 1520. (1520) HANDELSHUIS, in centrum stad Poperinge. Voor inl. zich wenden bij Deurwaarder Hannebouw, te Pope ringe. (1443) GOED BEKLANTE CAFÉ, met aanhoudende grote garage, welgele gen. Met overname. Zich wenden: Café Mouscronnois Kaai-West 2, leper. (1350) o WINKELHUIS te De Panne, Duin kerkelaan. Dienstig voor alle handel. Onmiddellijk vrij. Zeer voordeligs pachtprijs. Inlichtingen: Agent schap Dewitte André, Zwarte Non- nenstraat 25, Veu-ne. (V-1183) (■■■BflEaBBBBaBHBIDBBaiBIIiSaiBS OVER TE NEMEN wegens uitscheiding van bedrijf en vertrek Hoek Noord- en Deerlijkstraat te HARELBEKE. Groot verkeer, kleine huishuur. Inl.: A. Lefever, Noordstraat 20, HARELBEKE. (14084

Het Wekelijks Nieuws (1946-1990) | 1949 | | pagina 7