Uit het Omliggende f "W Uit 't leperse JL TT Berichten 1ST HET WEKELIJKS NIEUWS Zaterdag 4 Juni 1949. Blz. 5. ROESBRUGGE-HARINGE BEVEREN a. d. IJZER WESTVLETEREN ZILVEREN PRIESTERJUBILEUM VAN ZEER EERW. HEER CYR. VANHOENACKERE PASTOOR TE STAVELE GARAGE DEVOS DEWANCKEL Maarschalk Frenchlaan, IEPER Tel. 55 ^Rombeke PROVEN ST-JAN-TER-BIEZEN STAVELE OOSTVLETEREN RENINGE WOESTEN o mm nlï» Dienst voor d0 boezinge elverdinge UIT IEPER vlamert1nge CINEMA EEN NIEUWE PINKSTERFEESTEN 1949 BUITENGEWONE TREINEN openstaande plaats ZITDAGEN van Volksvertegenwoordiger JER. STUBBE mm d© ZokessiBsasa ZIJN PRIJS s 7 7. 8 0 0 Frank Kiekenmarkt 7, IEPER Tel. 108; WISSELSTUKKEN - HERSTELLINGEN - DEPANNAGEi f AFSTERVEN mevrouw paul doom madame paul doom ROUWBERICHTEN handelsfoor te westouter aanzienlijk geboorte overschot in frankrijk werd sedert een halve eeuw niet meer bereikt «het linnenhuis» C. Van de Walle-Grillet Rijselsfraat 20, IEPER. - Tel. 670. ROUWBEDANKING de conferentie te parijs onze uitvoer speciale treinen met de pinksterdagen Verbazende Nieuwigheid in de ARMSTRONG ASFALT TILE A. VAN DE WALLE-VANNESTE Nieuwpoortse Steenweg 10. Tel 200. VEURNE. WATOU Duivenrubriek. Uitslag BreteuU: 1. Dambre Paul; 2. iHprn.' 3. D'Hooghe Maurice; 4. Maerten joeepb: 5. Vanhoutte Cyriel. Dourdan: 1. Goudeseune Jerome; 2. Van Eecke Albert; 3. Vermeersch Ger main. Roesbr.; 4. Loones Henri; 5. De- sc^revel Karei. Algemene rangschikking; 1. Dcschre- Vfl 'Karei H.aringe, 462 p.; 2. Maerten Joseph, 433 p.; 3. Dambre Paul, 367 p.; 4 Barzeele Albert, 349 p.; 5. Neudt Mar cel. 343 p.: 6. Van Eecke Albert. 346 p.; 7 beca'if Prudent, 335 p.; 8. Goudescu- 11" Jerome, 313 p.; 9. Deman Maurice, 307 p.; 20. Decae Gabriel, 295 p. Voor de grote prijsvlucht uit Tours worden er in de eerst volgende dagen speciale kaarten uitgegeven. Rerum Novarumviering. Dit. christelijk feest van de arbeid dat in gróte steden aanleiding heeft gege ven tot allerlei optochten en feestelijk heden werd op onze gemeente met een plechtige H. Mis herdacht. De bestuurs leden van het vakverbond, mutualiteit ei- K.W.3. hadden plaats genomen in de middenbeuk. Met F.C. naar De Panne. Niettegenstaande het echt nonden- we?r hield Watou woord en deed de verplaatsing voor de vriendenmatch tegen F.C. De Panne. Zoals verwacht werd het een tegenvaller. Slechts een halftime werd er gespeeld 1-1. De ont vangst. was zeer hartelijk. Bloemen werden ten teken van vriendschap aan- grboden. De verdere namiddag ging in een hartelijk bijeenzijn voorbij en snoerde de vriendschapsbanden tussen Vide voetbalclubs nauwer en steviger. Het bestuur van F.C. Watou zal ge lukkig zijn de vrienden van De Panne jr het toekomend seizoen terug tt kun nen ontvangen. Voetbaltombola. Met 1 Juni loopt het tijdstip voor de Rthaling der prijzen van de voetbaltom bola ten einde. De prijzen welke voor deze datum niet zijn afgehaald bij heer Walter Depuydt, worden het eigendom van de club. De mededingers worden dus vriendelijk verzocht hun nummers nog eens goed na te zien en in' de eerste degen de prijzen bij voorgemelde fir- im. af te halen. II. Hartebond. Höt. bestuur van de H. Hartebond hAcft besloten deel te nemen aan de It. Hartefeesten. te Diksmuide op 12 Ju ni Te dezer gelegenheid zullen auto bussen gevraagd worden. Wie begeert deze reis mee te maken gelieve zich te laten inschrijven bij E.H. Maschelein. D' prijs bedraagt 27 fr. Vertrek te 13 uur. •Voor de B.J.B.-meisjes. In de jongste bestuursvergadering- van O. H. Hemelvaart werd besloten een reis t? maken naar llolland (Eiland Walcheren enz...). Dit wordt ongetwij feld een enig mooi uitstapje voor onze B.J.B.-meisjes welke zeer in de smaak za. vallen. Op klein H. Sakramentdag worden alle leden uitgenodigd de plech tige inlijving der aspiranten te willen bijwonen (in uniform a.u.b.). Uitslag der prijskaarting; bij Maurice Ollevier. 64 D-elnemers1. Huyghe René en I.mipe Om er; 2. Deheegher Robert en Drvos Leon: 3 R.uckebusch Adrienne en Vermeersch Charles; 4. Dezitter Geor- ges en Demol Joseph; 5. Vanhee Geor ges en Plancqueel Walter; 6. Vermeulen And ré en Dewilde Jerome; 7. Durnez I.ticien en Brysbaert Sylvain-, 3. D'Hu Remt en D'Heere Henri. Werk van de Akker. De vergadering van Zondag' laatst ge noot eerder flauwe bijval. De spreker, heer Robert Platteau, onderhield de te genwoordige leden evenwel over een z^er beiangrijk onderwerp, namelijk: Kuikens en HoendersDe aanwezi gen waren zeer voldaan over wat ze te horen en te leren gekregen hadden. Voetbalclub in feest. Zaterdagavond hielden de spelers van F.C. Eendracht feest in hun lokaal. Na i een flink opgediend avondmaal waaron- der de beste stemming heerste werden nog menige aangename uren ondereen i gesleten. Jammer dat alles onder vrienden en bij de tonen van. Wat mu ziek zo rap voorbij is. De reuze-ballon wedstrijd. Zoals belooft aan onze kleinen ge ven wc hier de namen van deze waar van het ballonkaartje is teruggekeerd. Ti deze lijst wordt geen rekening ge houden van afstand of prijzen, deze verschijnen later in dit blad. Vsrhilie André. Verhille" Lilianne, Bor- deyne Guy (3 stuks), Bentein Jenny en Nelly, Derhille Paulette, (2), Derhille Ma ristte (2),; Papegaai Yves (2) Yvette en Hugo (2), Boidïn Jacques, Vanacker D Iphin, Russe Francine, Ruckebusch A Lootglr-.ter Ther., Deheegher Paul, Bck-'ogte.r M "tue (2), Bollengier Ju liette. Igodt .Va.lette, Ureel Irene, In ge laere Ci. va" -i, Delforgé Marcel (4), Ghesquiere Hugette, Outtier Roland (2), Loones Rita, Barret Paul, Busson Ivan, Busson Monique, Deman Johanna. Huy- gho Julienne. Persoone Maria, Haeze- brouck Noël. Beun Cecile, Hespeel Edith, Pattijn Maria. Russe Nicole. Rousseeuw Cicile (2). Bedert Fernand, Deturck Go- delisve, Taverne Guido, Jacques, Marc, Hugo, Jacqueline en Frans, Vanziele- gèm Michel, Stratsaert Robert, Keste- nan Michel, Loones Rita. Igodt Mariet ta. Lootgieter Gerard, Alleweirela Da niël. Luysaert Esther. Leuwers Raphael, Vintevogel Joël, Delbaere Paulette (3), Maerten Hilda, Vandenameele Hector (4)Fioen Astrid, Verhille Lilianne, Hes peel Bernadetts, Flauw Paula. Bedevaart naar Oostakker. Dinsdag laatst ging dc jaarlijkse be devaart der dekenij Poperinge naar het genadeoord van Oostakker. Onze ge meente welke ieder jaar zeer getalsterk deelneemt, was dit jaar niet minder vertegenwoordigd. 88 deelnemers ver- 's morgens met een speciale tram en kwamen 's avonds overvoldaan terug thuis: D? reis was op zijn best verlopen eo de. deelname belooft toekomend jaar nog groter te zijn. Dc eredienst voor 0 L. Vrouw blijft voortleven ln de har ten onzer Vlaamse mensen. Burgerstand 2* trimester '49. Geboorten. Leys Hugo, z. v. Emile en Vanhalms Maria. Laseure Freddy, v. Albert en Deprey Marguerite. Deraedt Mare. z. v. Julien en Verfaillie Elisabeth. - Porreye Annie, d. v. Mau rice en Luyssen Judith. N etionalit eitsverklaring. Blootacker Christian?, echtg. Vandcwalle Etienne, Bw'oren a.d. IJzer. Hnvlijken. Bourree Hector en Hrbben Agnes, beiden te Roesbrugge- Hu":nge. Verhaeghe Jacques en Cor- hs Danlsa. beiden te Roesbrugge-Ha- i'h) -e. Denecker Roger en Maerten Ra v monde. beiden te Roesbrugge-Ha- tlogr". Vandeputte Camille en Ghy- s:len Paula, beiden te Roesbrugge-Ha- mge. Haghedooren Raphael, te Wa tou. en Top Marie-Therese, te Roes- Uugge-Haringe, Overlijden. Vermet Elvire, wed. De- rc nnc Achüle. Kermisfeesten te Haringe. Zondag 12 Juni. Te 14.30 u.: Grote Jchiating aan de pers. Tc 16.30 u.: Grote Vciokoers voor Beginnelingen (1.550 fr.). t"1 19.30 u.: Concert door de Muziek maatschappij L'Union Maandag 13 Juni. Op de Vier Bitersten. grote bolling, 400 fr. prijzen. Dinsdag 14 Juni. Te 10 u.: Bolling J. Donche. Te 18 u.: Op het Haande- kot: Rlngsteking. Woensdag 15 Juni. Duivenvlucht tjit Arras bij J. Engelaere. Te 19 u.: K;-mpioenschieting aan de ners. Donderdag 16 Juni. Te 15 u.: Prijs- Meting voor de leden. Te 16 a.; En- tfloppotrekking. Te 19.30 u.: Plechtige h'treiking van Eretekens aan leden van bet Nationaal verbond, der Belgische 1 'rijders. Daarna bloemenhulde aan het enkteken. .Zondag 19 Juni. Aan de Heybeke, Ju A. Weemeeuw: Grote Baanballing. Al dP roesten worden opgeluisterd c-°or dp Muziekmaatschappij «L'Union». Duivengilde Onder Ons "Uitslag Arras op 22 Mei (236 prijsdui- 11l. en 2. Kaeyaert H., Roesbrugge; Dscroo D., Beveren; 4. Beun R., Be- Vav Zomerfeest. De Zomer-Ruitersfeesten Kaan door op Zondag 4 September. Het wordt voor Westvleteren, en vooral voor de B.J.B.-afdeling, een hoogdag. De eerste plannen en schikkingen werden reeds vastgelegd. Nu langzaam maar zeker vooruit. B.J.B. ces zorgt er voor dat bet Zomerfeest tot een succes uitgroeit! II. Hartebond. Diksmuide doet beroep op ons, bij zijn H, Hartefeesten Zondag 12 Juni. Wij gahn in groep, als het kan in massa, er naar toe. 1) Voor deelneming per autobus en onkosten: 25 fr. 2) Voor deelneming per autobus en bijwonen van prachtig massa-spel: 20 fr. opleg. 3) Voor deelnemers per fiets: 5 fr. (verplicht herkenningsteken). Uw wijkmeesters komen rond, ver effen seffens, tegen Zondag 5 Jur.i ten laatste. Kerkuurwerk. Wij kregen de stellige belofte da* tegen de komst van Mgr. Lamiroy voor de, vorming van 29 Juni, het kerkuurwerk zal in orde zijn. Aandacht. Het rchijnt. dat onbesehofterikken. tot zelfs op de graven, jonge bloemen gaan stelen. Waar is de zin voor rechtvaardigheid, eerbied voor onze doden, en dankbaarheid voor de ge bracht offers van onze jongens die vielen .voor 't welzijn van het land. Onze militaire kerkhoven, hier zo prachtig onderhouden, zijn toch meer eerbied waard. Handen af! De Officiële Verdeler der FORD MOTOR COMPANY (Belgium) N.V. zal U met genoegen alle gewenste inlichtingen verstrekken. 6. 'Burobaeys N.. Beveren. Bltslas Breteuil op 26 Mei (136 prijs- 5| Vil ven)i. Vanhooren J., Roesbrugge; ,Aldcr\veireldt M., Pro ver;; 3. Deschre- vpl K., Roesbrugge; 4. Rossel J., Beve- iyn: 5. Remmerie G., Roesbrugge; 6. w-zebrotick G., Krombeke. Uitslag Orléans op 29 Mei: 1. Bruneel Lflon. Stavele; 2. Rossel J., Beveren; 3. üorec.ht C.. Beveren; 4. Decroo D., Be- 5. Schoonaert M., Roesbrugge; Uaeyaert H., Roesbrugge. Uitslag Arras, op 29 Mol: 1. Deridder Proven; 2. Devos R., Proven; 3. ï/?eys Beveren; 4. Deschrevel K., 6. ^brugge; 5. Vermeulen M.g Proven; vanhooren J., Roesbrugge. Landbouw nieuws. 0 -P Donderdag 16 Juni heeft de Zomerka plaats nl. bezoek aan btiM v'i Bertinus» te Pope- PO 'üu'r eizameling aan da melkcrij te Landbouwnieuws. Op Donderdag 16 Juni, Sacraments dag, zal de eerste zomerles plaats heb ben, nl. bezoek an de Melkerij St Bertinus» te Poperinge. Verzameling bij de melkerij zelf te 10 u. stipt. De schikkingen voor de uitstap per auto car zullen ook daar kenbaar gemaakt worden. Wij rekenen stellig op de aan wezigheid van alle leerlingen. Dc noveen ter ere van II. Sylvester, I'aus. Deze begint op 2" Sinksen met een plechtige Hoogmis gezongen ter zij ner eer, ter intentie van de aanwezige moeders en kinders met bijzondere ze gening der kinders na de H. Mis en zegen met de kostbare relikwie. De H Sylvester, Paus, wordt gediend voor de moeders en de zwakke kinders. Die de votie bestaat in Proven van voor hon derden jaren, want de kostbare reli kwieschrijn dagtekent van in de jaren 1500. Het jaar door kan men de Hei lige vereren; kinderbenodigheden wor den gewijd, men kan de relikwie ver eren, en er zijn ook gewijde medailles te bekomen. Best zich aan te bieden op de gewone dagen na de H. Mis van 7.30 uur. Landbouwnieuws. Met de leerlingen der Landbouw- avondschool van Proven zal een uit stap per autocar ingericht worden naar de zaadkwekèrij te Alveringem; verder een bezoek aan 'n modelhoeve Ge meente De Moeren»; vandaar naar de zeekust. De landbouwerszonen van Sint-Jan, die begeren deze uitstap mee te m°- ken, gelieven hun naam aan te gev bij Meester Gabriel Doise voor Zon dag; 19 Juni. Bericht. De ontrupsing der hagen moet ge schieden voor 15 Juni a.s.. De uit roeiing der distels moet geschieden voor 1 Juni a.s. Een schone uitslag. Wij vernemen dat Sidon Bruneel Zondag laatst de eerste prijs (8' voor uit) en de tweede prijs (6* vooruit) behaalde bij de vlucht uit Dourdan (Woesten). Hij belfaalde evo ïeens de eerste prijs uit Orleans mot Roesbrugge. Onderscheiding. Op 26 Mei 11. behaalde onze jeug dige dorpsgenoot Heer Gerard Van- dromme de eerste prijs met grote on derscheiding en gouden medaille, in de Internationale Accordeonwedstrijd voor 't Kampioenschap van België. Langs deze weg bedankt hij tevens zijn leraar Heer Albert Muyllaert uit Poperinge. Boerinnengilde. Alle leden worden uitgenodigd tot de Boerinnendag te leper, op Dinsdag 14 Juni e.k., waarvan u programma verder in dit blad vindt. Gelief in te schrijven bij de voor zitster of schrijfster ten laatste 8 da gen op voorhand. Poging tot diefstal. In.de nacht van Maandag op Dins dag, rond 14 uur, hebben nachtridders gepoogd binnen te breken bij de Heer Camiel Lamaire, gepensionneerd brie venbesteller, alleen wonende op de Westvleterensteenweg. Gewekt door verdacht gerucht, spoedde hij zich naar beneden en stelde vast dat iemand poogde de vensterluiken open te bre ken aan de achterzijde van zijn wo ning. Na wederzijdse bedreigingen trok Hr Lamaire naar de zolder en gaf alarm langs het dakvenster. Daarop zag hij een persoon in het duister per fiets verdwijnen. Waarschijnlijk waren er twee of zelfs meer schelmen die aan de inbraakpoging deelnamen. Post hu me onderscheiding. Wijlen Dokter Gaston Grimmelprez werd door de bevoegde Commissie er kend als gewapend Weerstander. Daivennieuws. Middenbondbij A. Alleman. Breteuil, 170 duiven. 1. Lyphout R., Reninge; 2. Vangreveling Jos., Pol- linkhove; 3. Brunet Roger, Stavele; 4. Vangreveling Jos., Pollinkhove; 5. Paege Richard, Loo; 6. Vandenbrou- cke Jules, Loo. Elzendamme-ICermis. Hier het programma van de ver maarde kermis te Elzendamme. Op Zondag 12 Juni, te 15 uur: Grote Motocr'oss, provinciaal voor Ju niors A. en B. Ingericht met toelating van Moto-Club leper, op de weide- oevers van Eversam, bij Valere Qua- ghebeur. Al Je beste renners aan de slag! Op Maandag 13 Juni, te 14 uur: Grote Monsterschieting aan de liggen de pers, bij Alberic Coulier. Te 19 uur: Grote Prijskaarting bij An dré Coulier. Op Donderdag 16 Juni (Klein H. Sa cramentsdag), te 17 uur: Prachtige Zwemfeesten waaronder veel klucht- nummers, geleverd tussen de beste zwemmers der Provincie. Al de feestelijkheden zullen opge luisterd worden door de Muziekmaat schappij van Oostvleteren. Dus allen naar Elzerdamme. Plechtige Eremis. Voor de tweede maal in zeer korte tijd "mag onze parochie een nieuwge- v/ijde priester vieren, nl. E.H. Remi Clarysse, zoon van de Heer Einiel en Vróuw Augusta Debruyne. Op 11 Ju- i i a.s. zal hij te Brugge de H. Pries terwijding ontvangen en, op Maandag 13 Juni zal hij te "Reninge, zijn ge boorteparochie, de plechtige Eremis opdragen. Alle parochianen zullen er aan houden deze dag vrij te houden en in voorbereiding van de H. Wij ding hem willen gedenken in hun ge beden. Aan de Familie Clarysse-De- biuyne, onze hartelijkste gelukwen sen. Heilige Vorming. Op Woensdag 29 Juni a.s., feest van St I'ieter en Paulus, zal Monseigneur de Bisschop het H, Vormsel te Re ninge komen toedienen in de namid dag. Kermlsprogarmma. Zondag 5 Juni. Te 9.30 uur, Vinkenzetting bij Catteeu Gerard. To 15 uur, opening der Tentoonstel ling in de meisjesschool. Te 14 uur, Voetbal Bckertornooi: B. S. Pope ringe Brielen Sport. Te 16 uur, F C. Woesten S. K. Elverdinge. Maandag, 2" Sinksendag. Te tèttri£yïl:ï.rrT-. overleden parochianen en gesneuvel den der beide oorlogen. Te 14.30 u., buitengewone Schieting aan de pers. Inleg 25 fr. Te 17 uur, grote Loop- koers voor jongens. Dinsdag 7 Juni. Te 16 uur, grote Prijsbolling bij J. Rousseeuw-. - Te 20 uur, prachtige Prijskaarting in 't manillen bij A. Vanlerberghe. Grote kermisvlucht uit Arras. Inkor- ving Dinsdag tot 16 uur stipt. Woensdag'8 Juni. Te 16 uur, Koningschieting voor alle leden en Inhaling van de Koning. Te 19 u., Prachtbolling bij Seghers H. Donderdag 9 Juni. Te 14.30 u., Grote Kermisprijs voor Nieuwelingen B.W.B.; 70 km. op zeer goede baan; 2.500 fr. prijzen. Na de koers grote Hondenkoers voor alle liefhebbers, bij Catteeu Gerard. Duivensport. Breteuil van 26 Mei: 1. Louwa- gie André, Elverdinge: 2. Delboo Mau- rits, Elverdinge; 3. Maerten Jules; 4. Lazeure Urbain; 5. Tanghe Léon, iuidsehote. Breteuil van 29 Mei: 1. Mahieu Camiel; 2. Gadeyne Maurits, Elver dinge; 3. Depover Roger; 4. Lazeure Urbain; 5. Poissonnier Georges. Werk van den Akker. De vergadering van Zondag laatst is aangenaam geweest. Een bewijs dat de leden er het nut van begrijpen, is, dat bijna al de ingeschrevenen van het jaar 1948-1949 aanwezig waren. De voordracht van Meester Depinois was belangwekkend en de prijzen die aan de aanwezigen bij trekking werden overgemaakt, smaakten naar den trog om nog. Boerinnegilde. Sinds lang hebben wij in onze gilde geen schoner vergadering meer gehad, als verleden Zondag. Het aantal aan wezigen kon groter zijn, maar ja, de boerinnen geraken zo moeilijk we'g van huis 's Zondags namiddags. En toch was de vergadering van zeer groot belang. Mevrouw Van Steenkiste, die de voordracht gaf, sprak gedurende om trent een anderhalf uur, en niemand heeft zich een ogenblik kunnen verve len. Aan de bestuursleden werd een bijzondere oproep gedaan tót propa ganda voor de Boerinnedag te leper op Dinsdag 14 Juni. Preekstoel-gewelf. De Eerw. Paters retret-predikanten merkten op dat de predikaties van de preekstoel klaarder zouden uitkomen, en ook min lastig zijn voor de pre dikanten, moest er boven de preekstoel een gewelf of hemel, zoals men dat noemt, worden aangebracht. Wie zorgt ervoor? Weet ge? Dat de straatverlichting, door de zorgen van het Gemeentebestuur ver leden jaar aangebracht, 180.000 fr. ■hebben gekost? Dat de uitbreiding van het elee- trisch net stop werd gezet door een meningsverschil tussen Provincie en Maatschappij Dat voor de uitbreiding er nu een akkoord werd getroffen? Dat de uitbreiding, ten bate van de meest afgelegen woningen, ver schillende millioenen zal kosten? Burgerstand Mei 1919. Geboorte. Paul Ooghe, z. v. Ro bert en Maria Ghesquière. Huwelijk. Arthur Lermyte. West- outer, en Mar'grïct Depuydt, Elver dinge. Overlijden. Richard Vandenbus- sche, 68 j., ongehuwd. Auto in dc sloot. Verleden week Woensdag kwam, rond 18 uur, in volle vaart de lichte autoeamion van de Firma «Het Mo lentje» uit Langemark, uit de rich ting van Poperinge gereden. Gekomen aan de bocht, nabij de weide van Mau rits. Mouton, kon de. bestuurder het stuur niet meer meester blijven en reed met volle geweld de gracht in. Enkele cementen omheiningspalen wer den meegesleurd en de auto kantelde tenslotte op- een zijde. De bestuur der kwam er gelukkig met eon diepe hoofdwonde vanaf en kon nog zelfde avond zijn weg voortzetten. Op de dool. Toen de dochter van de boswachter verleden week Woensdag, rond 21.30 u. langs de Poperingestraat naar huis fietste, bemerkte zij een man in de gracht, ter hoogte van het bos. Den kende met stropers te doen te hebben, verwittigde zij haar vader, die aan stonds ter plaatse toog. De veldwach ter werd verwittigd en deze liet de ouderling, die verklaarde van Oost- nieuwkerke te zijn, maar geen een- zolvigheidpapieren bij zich te hebben, naar het plaatselijke ouderlingenge sticht overbrengen, om er te over nachten. Het gold hier een 68-jarig oudje uit het gesticht van Oostnieuw- kerke. Hij was reeds enkele dagen op de dool. Lange vingers. Vr. D., Veurnesteenweg, was ver leden Week Zaterdag naar de markt te leper gegaan. Toen zij bij een win kel in de Cartonstraat een goed ge vulde mooie boodschappentas aan een fiets zag hangen, vond ze niets beters dan deze weg te nemen en op de vlucht te slaan. Gelukkig (of onge lukkig!) had een ooggetuige Vr. D. echter herkend. Deze ooggetuige wacht te dan ook geen ogenblik de eige naarster, Mevr. Degraeve, Boezinge, de dievegge met naam en woonplaats aan te duiden. Mevr. Degraeve tele foneerde aanstonds naar het gemeen tehuis te Elverdinge en de veldwach ter trok er op af. Natuurlijk viel Vr D. na wat gepalaber door de mand en moest dc tas, die buiten haar ver wachting, niets buitengewoons scheen te bevatten, aanstonds terugbezorgen. Proces-verbaal werd opgemaakt. Pensioenstorters. Uw plaats Is op Sinksen-Zondag, van 9 tot 11 uur, in het gemeentehuis, waar uw stortingen zullen geïnd wor den, hertellende de verlopen Mei maand. Weest stipt in uw stortingen, om later alle moeilijkheden te voorkomen. Voetbalhoekje. Op Zondag 5 Juni gaat op het ter rein van F. C. Woesten de eerste match door die S. K. Elverdinge te spelen heeft in het bckertornooi. Deze krachtmeting zal doorgaan te 16 uur, tcge.n F. C. Woesten. Voetballiefhebbers, neemt talrijk aan de verplaatsing deel en helpt de beker winnen! Rerum Novarum. Op Donderdag, O. L. H. Hemelvaart, liccft de plaatselijke afdeling van het AJg. Christelijk Werkersverbond op waardige wijze zijn Rerum Novarum- viering gehouden. Met muziek vooraan, stapte men voor de hoogmis, van het nieuw lo kaal, herberg «De Hert», naar de kerk, om er gezamenlijk de hoogmis bij te wonen. Na de mis ging het 'opnieuw stoets gewijze terug naar het lokaal, waar een korte feestvergadering gehouden werd en de E. H. Proost een aan- moedigingswoord tot de aanwezigen richtte. 's Avonds dan, moest de grote p'rijs- krarting voor alle leden, de kroon op het werk zetten. En inderdaad, wanneer men weet dat er niet min der dan 98 fr. prijs per tafel te ver spelen was, is het overbodig er op te wijzen, dat de aanwezigen in hun ncpjes waren. Lang:s deze weg bedankt het A.C.W. Elverdinge in de eerste plaats de mu ziekmaatschappij, alsmede alle over heden en, leden, om de steun die zij aan deze viering toegezegd hebben. Met een autocar. Zondag 12 Juni: Naar de Hei lig Hartefeesten te Diksmuide. Ver trek: 13.30 uur, aan 'c Ouderlingen- gesticht. Prijs: 20 ft. Naam opgeven ter onderpastorij voor Sinksen. Dinsdag 14 Juni: Jongensschool raar Cassel, St-Omer, Arques, Bou logne, Cap Gris Nez, Caiais, Gap Bianc Nez, Duinkerke, Veurne. Donderdag 16 Juni: Boerinnen- en Boerinnenjeugdbond naar Scher- penheuvel, Brussel, Park van Laken, Leuven, Gent. Prijs: 125 fr. Naam opgeven aan bestuursleden. IMWMiMMUVWI Heer Florentin Bouton, oud-burge meester der gemeente, ten grave gedragen. Zaterdag 28 Mei werd onze gewe zen Burgemeester onder een mach tige voikstbelóop begraven. Meer dan 1.000 gedachtenissen - werden bij de offerande uitgedeeld. Na de kerkelijke dienst wera door Hr O. Lignel een dieptreffende lijk rede uitgesproken, waarin hij dc le vensweg- van de achtbare afgestor vene schetste. In 1924 reeds als Gemeenteraadslid verkozen, deed hij zich al spoedig op merken door zijn ijver en toewijding', zedat hij, bij het ontslag van Heer Ampe, in 1925, tot Schepene verkozen word. In 1928, bij het afsterven van Heer Vande Lanoitte, werd hij tot Burge meester van Vlamertinge benoemd. Van dan af nam hij pok deel in het Bestuur der Kerkfabriek en der Com missie van Openbare Onderstand. De ze functies heeft hij blijven waar nemen tot in 1946, tot de ouderdom van 80 jaar, na 25 jaar bestuur onzer openbare instellingen, waaronder 19 j. burgemeesterschap. Steeds was Heer Bouton ten dien ste van iedereen en onder zijn beleid werden tal van openbare werken uit gevoerd en verbeterd. Heer Bouton was een werker in de volle zin van he* woord. Vlamertinge zal zijn na gedachtenis steeds in ere houden. Rerum Novarum. Het feest werd. met een plechtige i Mis, waaronder gelegenheidssernioen, ingezet. Daarna had een gezellig samenzijn plaats in het lokaal. In de namiddag bleven, door het slechte weder, de spelen en open- luchtwedstrijden achterwege. In de Familiezaal ging een mooie feestvergadering door, welke Meester j Vanhove opende met een welkomgroet j er. welgepaste toespraak, met als mot to «Wij zijn bereid». Daarna kwam de ontspanning der V.K.A.J. en K.A.J. en een doeumen- tcvre film over Rerum Novarum. Werkelijk een deugddoende verga- daring, waarna kaarting en spel plaats ver den in het lokaal. Grote Vrouwenvergndering. Op Maandag 2é Sinksen, te 14.30 u., groM' vergadering in de familiezaal, voor al de vrouwen der gemeente. Spreekbeurt door Adv. Renaat Van F.lslande over Vrouwen van deze tijd Ontspanning, lied en voor dracht. Alle vrouwen en meisjes bo ven de 18 jaar zijn welkom. Koste loze ingang. Duiven. Uit Creil: 1. Tuytten; 2. Huy- ghobaert G.; 3. Depoorter J.; 4. Ver- boye A.: 5. Sintobin J. (Slechte vlucht, duur 4 uur.) Uit Orleans: 1. Dekien; 2. Lo- wyck P.; 3. Vandamme; 4. Spey- brouck; 5. Timperfnan. Zondag: Creii en Arras. Tombola. Zondag 11. had in de Rivierade trekking plaats der loterij ten-voor del van S. C. Vlamertinge. 34 3265 6302 8049 13894 BURGERSTAND van 25 tot 31 Mei 1949. Geboorten. Cottegnie Francis, Tegelstraat 20.- Dhoere Christine, St-Jacobsnieuwweg 12. Cappoen Arlette, Poperingestw. 142. Lan- derwyn Brigitte, Linden-dreef 9. Lysy Georges, v. Waasten. Clabau José, v. Ploegsteert. Hoevenaeghel Noël, v. Meesen. Decroix Erwin, v. Voormezele. Verdonek Annie, v. Hollebeke. Lessart Roger, v. Mee sen. Heughebaert Frans, v. Zuidscho- te. Vercaigne Annie, v. Zuidschote. Vanacker Rosette, v. Langemark. Onraet Maria, v. Zandvoorde. Vanhove Jean, A. Masscheleinlaan 7. Baccarne Gilbert, v. Langemark. Overlijdens. Deblauwe Anna, 35 jaar, z. b., echtg. Vandenbroucke Henri, v. Poelkapelle. Anno thé Leontine, 75 j., z. b., echtg. Dequidt Camille, Pannehuisstr. 8. Siaens Ernes-t, 48 j., handelsvertegenwoordi ger, echtg. Andrée Demeyere, Sint- Jansstraat 4. Huyghe Wilhelmina, 26 j., z. to., onge'h., v. Vlamertinge. Kints Charles, 83 j., z. b., echtg. Leo- nie Lanssens, Rijselstr. 133. Van- horenbeeek Rosalie, 53 j.,az. b., echtg. Dehaes Joseph, -v. Dranouter. Huwelijksbeloften. Mertens Da niël, onderofficier te Anderlecht, voor heen te Beauvechain, en Vanhaele Leontine, z. b. te leper. Bille Wal- ther, bediénde te Meesen, en Rappe- ler Denise, z. b. te leper. Vande- steene Albert, kinemaoperateur te Wevelgem, en Woussen Suzanne, fa briekwerk-ster té leper. 1Carreyn Rc-bert, monteerder, en Lebbe Jacque line, bediende, beiden te leper. Verm-oere Antoine, handelaar te leper, en Quysséns Maria, z. b. te Wenduine. Huwelijk. Schoutetens Juliaan, meester-radiotechnieker, en Dumarey Adolphine, z. b., beiden te leper. COLISEUM. Zaterdag en Zon dag: «Het Geheimzinnig Eskader», le Episode, met Bob Steele. Maan dag: 2° Episode. FLORA. Vrijdag, Zaterdag en Zondag: «De Zang ener grote Lief- demet Josephine Hutchinson en George Houtson. Als bijfilm: «De Spooktrein m. Tex Ritter. Maan dag, Dinsdag en Woensdag: «Een rare Familiemet Marie Martin, Franohot Tone en Dick Powell. OUD IEPER. Zaterdag en Zon dag: «De Opstanding» met Doris Duranti en Claudio Gora. Maan dag en DinsdagHet Spookkasteel met Abbott en Costeilo. Bijfilm: Kaïro met Ralph Byrd. MAJESTIC. Vrijdag, Zaterdag en ZondagDe Grote Doorvaart met Spencer Tracy en Robert Young. Maandag, Dinsdag en Woensdag: De Zeerovers met M. Red-graeve. DODELIJK ONGEVAL Sohier Guido, autovoerder uit Wul- veringem, heeft te Brielen een kloos terzuster van het Gesticht der H. Fa milie uit leper, die na een begrafenis te voet huiswaarts keerde, omver ge reden, op het ogen-blik dat zij de baan overstak. Het slachtoffer is en kele dagen nadien aan de opgelopen verwondingen overleden. Sohier wordt om niet meester te zijn gebleven over zijn voertuig voor een onvoorziene hindernis, gestraft tot 1000 fr. boete of 1 maand gevangenis, voorwaarde lijk 5 jaar. IEPER BLIJFT ZIJN VORST GETROUW Zaterdagmorgen, 28 Mei, markt dag te leper en dag van grote volks- 'ifceloop waren de Ieperlingen en marktbezoekers niet weinig verrast, aan het stoere Belfort twee grote spandoeken te zien hangen met het opschrift: «LEVE LEOPOLD III». Het deed de fiere Koningsgezinde Ieperlingen deugd aan het hart de ze 10 meter lange spandoek te be wonderen aangebracht aan de hoog ste gaanderij van het Belfort ter ge legenheid van de 9" verjaring van de capitualtie. Jamer dat de wind zo onmeedogend de spandoeken weg en weer deed slingeren, niettegenstaan de de genomen voorzorgsmaatrege len, want langs onder in de spandoek was een zak gemaakt waarin zand was aangebracht, maar nog jammer- der was het dat deze spandoek in de loop van de morgen, namens hogere instenties werden verwijderd. Doch ze hadden reeds hun werk verricht, want deze koene daad, vormde het ■voorwerp aller gesprekken. Leve Leopold III. Op Zondag 5 Juni 1949, Hoogdag van Sinksen, zal er feest zijn te Sta vele en zullen de vlaggen wapperen Immers de Stavelnaren herdenken met hun herder zijn Heilige Pries terwijding... 25 jaar geleden. Z. E. Heer Cyriel Vanhoenackere is geboren te Bellegem de 28 Augus tus 1896. Na zijn Humaniorastudiën aan het College te Kortrij-k, trok hij naar het Klein Seminarie te Roese- lare en daarna naar het Groot Se min-arie te Brugge, waar hem de H. Priesterwijding werd toegediend door Mgr Waffelaert. Gedurende 10 jaar was hij leraar aan het College te Kortrijk, daarna werd hij benoemd tot onderpastoor te Ploegsteert, waar hij 2 jaar ver bleef. In Januari 1935 werd E. H Vanhoenackere benoemd tot onder pastoor te Oedelem, alwaar hij ver bleef tot zijn komst alhier op 18 April 1947, toén hij werd benoemd en de 11 Mei daaropvolgend geïnstalleerd als pastoor te Stavele. In 1943, tij dens de bezetting, werd E. H. Van hoenackere als politiek gevangene naar Duitsland gevoerd. Onlangs werd hij als dusdanig gedecoreerd. Op Sinksen, na de Plechtige Ves pers te 2 uur, zal er in de gemeen telijke Toneelzaal een feest doorgaan ter ere van de Jubilaris. De leden van - de Kerkraad, Gemeenteraad en de Commissie van Openbare Onder stand, de verschillende verenigingen en de ganse bevolking worden er toe uitgenodigd. Zullen optreden: de schoolkinderen, jongens en meisjes, de B.J.B., meisjes en jongelingen, alsook de plaatselijke tcneelmaat- schappij. Op Maandag 6 Juni, cm 10 uur, Plechtige Mis, waartoe alle gelovigen worden uitgenodigd. Met gebed en feest zal Stavele met zijn Pastoor-Jubilaris deze schone dagen medevieren. GEMEENTE ZILLEBEKE C. O. O. LIJN KORTEMARK-IEPEE (1) Kortemark V. 13.53 St Jozef 14.00 Staden 14.05 Westroozebeke 14.12 Poelkapelle 14.17 Langemark 14.22 Boezinge 14.28 leper A. 14.35 LIJN ROESELARE-IEPER (2) (3) Roeselare V. 9.20 10.07 Meiboom West 9.23 10.10 Vierkavenhoek 9.27 10.14 Moorslede-Pass. 9.32 10.19 De Kerselaar 9.36 10.23 Zonnebeke 9.40 10.27 Frezenberg 9.44 10.31 Kruiskalsijde 9.47 10.34 leper A. 9.53 10.40 LIJN KORTRIJK-MEENEN- WERVIK-IEPER-POPERINGE (2) (2) (3) Meenen V. 10.39 21.01 Koekoek 10.44 21.06 Wervik 10.51 21.12 Komen Godshuis 10.54 21.15 Komen 11.05 21.19 Houtem 11.17 21.25 Hollebeke 11.23 21.31 Zillebeke 11.28 21.36 leper 10.08 11.33 21.41 Vlamertinge 10.13 Brandhoek 10.18 Poperinge A. 10.23 (2) Poperinge V. 12.52 Brandhoek 12.57 Vlamertinge leper Zillebeke Hollebeke Houtem Komen Komen G. Wervik Koekoek Meenen Wevelgem Bissegem Kortrijk 13.03 13.10 13.15 13.22 13.31 14.03 14.07 14.11 14.23 14.30 14.35 A. 14.41 (4) 13.08 13.13 13.17 13.22 (3) (3 15.15 15.20 15.27 15.31 15.38 15.42 15.45 15.56 16.02 16.07 16.13 16.53 16.59 17.65 17.12 17.18 17.21 17.25 17.30 17.32 3910 6929 f242 14063 1139 4162 7642 11646 ?072 8596 3069 6558 8772 9080 13738 14957 1198 1940 3272 7803 11678 1955 5059 11627 5091 Omslagen: 3337 7936 10870 14670 2337 7418 3905 8725 639 13858 552 3901 6974 10753 14707 2501 5057 11401 5617 12991 792 717 478 3193 6734 10130 14914 2939 4973 7807 3766 8935 409 3417 6907 9618 14841 2902 4772 7061 11531 5697 11172 531 Gesloien wagen 4 deuren Kopkleppenmotor Onafhankelijke voorwielen Hydraulische rem men Bak met 4 versnellingen Getaxeerd: 7 PK Officiële VerdelerGarage G. Vandertneersch S( GEDURENDE DE MAAND JUNI 1949 Vrijdag 3 Juni: ROESBRUGGE, bij J. Gunst, van 10 tot 11 u. Zaterdag 4 Juni: IEPER, Chr. Volks huis, van 9.30 tot 11.30 u. Vrijdag 10 Juni: POPERINGE, Kath. Kring, van 9.30 tot 11.30 u. Vrijdag 17 Juni: POPERINGE, Chr. Volkshuis, van 9.30 tot 11.30 u. Maandag 20 Juni: IEPER, ten huize, Frenchlaan 32, van 9.30 tot 11.30 u. AANDACHT! Maandag 6 Juni, twee de Pinksterdag, geen zitdag ten huize. IEPER. Mijnheer Georges Rullens, Mevrouw Georges Rullens, geboren Marthe Doom; De Familiën Doom en Mahieu; melden Ue-d. met droefheid het pijnlijk verlies welke zij komen te ondergaan bij het afsterven van hun teergeliefde Moeder en Bloedverwante geboren EUPIIRASIE MAHIEU, Ridder in de Orde van Leopold II, godvruchtig in de Heer ontslapen te Vorst op 30 Mei 1949, in haar 80" jaar. Dé bijzetting in de familiekelder had plaats in intimiteit op het kerk hof te leper. Een PLECHTIGE ROUWDIENST, tot dewelke Ued. vriendelijk wordt uitgenodigd, zai opgedragen worden in de Kathedraal van St-Maarten te leper, op Donderdag 9 Juni, te 11 u. (Er werden geen rouwbrieven ge stuurd.) YPRES. Monsieur Georges Rullens, Madame Georges Rullens, née Marthe Doom; Les Families Doom et Mahieu; ont la douleur de vous faire part de la per-te cruelle qu'ils viennent d'éprouver en la personne de leur chère Maman et Parente née EUPIIRASIE MAHIEU, Chevalier de l'Ordre de Lécpold II, pieusement décédée a Forest ie 30 m-ai 1949, dans sa 80» année. L'inhumation a eu lieu dans l'in- timité dans ie caveau de familie au cimetière d'Ypres. Un SERVICE SOLENNEL, auquel vous êtes priés d'assister, seré célébré en la cathédrale de St. Martin A Ypres, le Jeudi 9 juin, a 11 heures. (II ne sera pas envoyé de faire- part.) (el-1298) POPERINGE. Vriendelijke uitnodiging Lot het bijwonen van de GEZONGEN JAAR MIS, op Maandag 6 Juni, 2° Sink sendag, te 8.30 uur, in St Janskerk, voor VROUW HELENA LENOIR Echtg. v. Heer Jules Rousseau, en Zoon MAURICE. Van wege Echtgenoot en Kinderen die danken op voorhand. (c-1843) Te begeven: betrekking van SE CRETARIS DER C.O.O. De gemeente bewenen c-f er in de 3 maanden komen wonen. Wettelijke voorwaarden. - Be kwaamheid vereist. - Wettelijke wed de. Aanvragen per aangetekend schrij ven bij de Voorzitter, dhr Carein Emile-Henri, Zandvoordestraat, 14, te Zillebeke, vóór 15 Juni 1949, des middags. Verdere inlichtingen bij de Voor zitter. (c-1719) Ter gelegenheid van de Kermis wordt er door de handelaars van Westouter in de grote zaal van Mon- saivaet, een prachtige Handelsfoor ingericht. Met de steun van hun le veranciers zal deze handelsfoor wer kelijk tot een prestatie uitgroeien en het bewijs leveren dat zelfs een klei ne gemeente met durf en onderne mingsgeest grote dingen kan verwe zenlijken. De Handelsfoor zal open zijn op Zondag 12 Juni, van 11 tot 12.30 u., er. van 15 tot 19 uur; - op Maandag 18 Juni. van 16.30 tot 19 uur, - en cp Donderdag 16 Juni, van 15 tot 19 uur. Toekomende week meer nieuws h.: erover De Commissie. Het geboorte-overschot op de sterf gevallen in Frankrijk heeft in 1948 het cijfer 358.000 bereikt. Dit cijfer was sedert het einde van de 19° eeuw niet meer bereikt. De natuurlijke bevolkingsaanwas gedurende de laatste drie jaar bedraagt 982.000. Zoekt g'iets t huren oj t hopen, Zoekt ge 'n meid, 'n plaats of watf Wacht niet langer, maar plaats nog heden 'n Kleine ZOEKER - is ons bladI Naar Roeselare. LIJN ROESELARE MEENEN (2) (3) (3) 10.07 20.30 Roeselare 18.13 10.10 20.33 Meiboom 18.10 10.14 20.37 Zilverberg 18.05 10.17 20.40 Beitem 18.02 10.24 20.47 Ledegem-Dadizele 17.55 10.30 20.53 Moorsele Kezelb. 17.49 10.35 20.58 Meenen Bruggep. 17.45 10.37 21.00 Meenen 17.43 De treinen vertrekkend uit Roese lare rijden door naar leper. (1) Rijdt Zaterdag 4 Juni. (2) Rijden Zondag 5 Juni. (3) Rijden Maandag 6 Juni. (4) Rijdt Dinsdag 7 Juni. Andere maatregelen. a) Trein 9201 Kortrijk 9.20 u., leper 10.09 u. (omnibus) afgeschaft op Zon dag 5 Juni en Maandag 6 Juni. b) Trein 1769 Brussel-Zuid—Pope ringe zal op Zaterdag 4 Juni en Dins dag 7 Juni tussen Kortrijk en Pope ringe de Zondaguurregeling volgen en te Kortrijk de aansluiting, opne men van de rechtstreekse trein Ant werpen, Mechelen, Dendermon-de, Gent St Pieters, die te Kortrijk aan komt om 18.09 uur. LINGERIE - BQNNETERIËN INDEMAILLABLE en BREIGOED. Manshemden en cravatten - Lakens - Fluwijnen - Witgoed per meter - Py jamas - Handschoenen - Vrouw- en Manspullovers - Kousen en zokken - Schone keus corsetten en borsthou- ders - Sargiën - Peignoirs - Dames- en Kinderjaquetten - Allerhande on dergoed op maat. Grote keus van kinderconfectiën - costuumtjes - man teltjes en kleedjes. - Artikelen voor zuigelingen. Grote keus van schone schorten. Steeds goede waar en voordelige prijzen. (c-1022) POPERINGE. Beleefde uitnodiging tot het bij wonen der GEZONGEN JAARMIS, op Maandag 6 Juni, 2° Sinksendag, te 9.30 uur, in St Janskerk, voor Heer en Vrouw EMIEL DE CORTE EUGENIE OLLEVIER. Van wege de Kinderen die dan ken op voorhand. (c-C.1979) POPERINGE. Vriendelijke uitnodiging tot het bijwonen der GEZONGEN JAARMIS op Maandag 6 Juni, 2" Sinksendag, te 10 uur, in St Bertinuskerk, voor HEER MAURITS BENOOT Echtg. v. Mevr, Gabrielle Verborgli. (c-C.1975) POPERINGE. Vrouw Emile Six-Vanlaere en Kin- tieren bedanken voor de talrijke blij ken van rouwdeelneming betuigd bij het afsterven en de Lijkdienst van hun diepbetreurde Echtgenoot en Vader HEER EMILE SIX Wed. v. Vrouw Elodie Duriez Echtg. v. Vrouw Leonie Vanlacre. (c-1845) Door Hr Acheson werd een voor stel ge-daan, behelzende 5 punten en betreffende Berlijn. De volgende zit ting zou strikt geheim zijn. Deze bereikte in Mei een nieuw record, met 1.197.4C5 ton en voor een waarde van 7.210 milliard frank. Benevens de bijzondere treinen reeds op een andere plaats in dit blad gegeven, worden met de Pinksterda gen nog volgende speciale treinen in gelegd; ZATERDAG 4 JUNI Brussel V. 12.48. - Kortrijk A. 14.29. Brussel V. 16.03. - Kortrijk A. 17.35. Kortrijk V. 14.45. - leper A. 16.09. MAANDAG 6 JUNI Brussel V. 19.22. - Kortrijk A. 21.28. Adinkerke V. 19.40. - Brussel A. 22.19. Adinkerke V. 17.17. - Gent A. 18.54. leper V. 17.35. - Kortrijk A. 18.37. Kortrijk V. 16.45. - Brussel A. 18.22. .VWWWWWIAAAMVVWWVWWIAAnmiWVMnMAAAIMnnilllAniWVtfWVWMW»; Amerikaans! Buigzaam. Warm. Geluiddempend. Rijke Kleuren. Gemakkelijk te onderhouden! i Kan geplaatst worden op: OUDE VLOEREN BETON PLANKENVLOER. Verkocht en geplaatst door: BEZOEKT DE TENTOONSTELLINGSZAAL! (d-594)

Het Wekelijks Nieuws (1946-1990) | 1949 | | pagina 5