ONZE SPORTBLADZIJDE Het Wereldkampioenschap 1950 3-0 Voor Moorslede ZWIJNENFOKKERS MULLlE's naam of Laboratoria Mullie te Haile Op bezoek bij twee Maurits Blomme onzer Vaandeldragers André Noyelle Morva elixir in 't drinkwater Asepta poeder in 't eten 'Het Wekelijks Nieuws, 25.000 fr. aan Prijzen I 11 Uitslagen, Rangschikking en aangekondigde Voetbalwedstrijden. Hogere en Lagere Afdelingen Zondag 20=11-49 De - Flandien - met de onbegrensde mogelijkheden uit Poelkapelle - een Nieuwelingen 1949. der sterkste Houdt uw varkens gezond met POEDER MULLIE te gebruiken. VOORKOMT en GENEEST: het vuur, verstoptheid, geen eetlust, afloop, wormen, jacht, enz. (Eist de groen blikken doos) ALLE APOTHEKEN Voor uw Hennen, Duiven en Kiekens Voorkomt en geneest radikaalsnot, verlamdheid, tchic, blauwe kam, wormen, 't huilen, 't gapen, 't treuren, enz. 25 jaar bestaan 25 Jaar sukses Eist wel ALLE APOTHEKEN STORT 12 FRANK ONZE PRIJZENLIJST 10.000 FRANK ALGEMENE RANGSCHIKKING NA V.P. 9 V» HEI WEKELIJKS NIEUWS Zaterdag 19 Nov. 1949. Biz. 8. MISLUKTE KRIJGSLIST Alhoewel de "pers fijn in 't ootje DE VERDERE UITWERKING Op de Grote Markt te leper werden de vogeltjes gevangen. Van links naar rechts: Dernaucourt, voorzitter van het Toeristencomité B.W.B.; - John Van Eek (U.C.I.)- Standaert, B.W.B.: - Speicher (U.C.I.) en de big boss Heer Alois Huyghe uit Moorslede. Om even een term aan het voetbal- gebracht aan het voorgestelde plan. arsenaal te ontlenen, mogen we zeg- Het ontwerp gaf inderdaad aan als gen dat gister de match nopens de traject In de streek van leper: Mee beslissing van de Inrichting der we- sen, Wijtschate, leper. Dit werd tlhans reldkampioenschappen 1950 met hrio veranderd in Meesen, Wijtschate, gewonnen werd door Moorslede en Kemmel, leper, zodat Kemmel thans nog wel met de overtuigende cijfers in de zaak betrokken wordt, van 3-0. Aloïs Huyghe en zijn man- De drie U.C.I. verkenners verbor- netjes haalde met brio de slag thuis, gen hoegenaamd hun tevredenheid 20 Oogst 1950: wereldkampioenschap niet over het voorgestelde plan. Er te Moorslede staat vast als een paal werd overeengekomen dat twee grote boven water! ronden en een tiental kleine ronden ln Moorslede het parcours zouden uitmaken. Wat meer is, de voldoening der drie genomen werd en de verkenning van y c.I. -afgevaardigden sloeg na veil de omloop aangekondigd was voor kenning over ln eei? volledig akkoord 16 November, de volgende dag, waren om ,e wereldkampioenschappen 1950 er toch een flinke bende penneridders pp, voorgestelde baan te laten be en fotografen ter plaatse om getuige twisten. Dat staat dus vast en Moor- te zijn van de werkzaamheden der s'e<le mag op zijn twee oren slapen verkenners en alles deugdelijk te no- want de match werd gewonnen met ^eren hoogst mogelijke scoor, 3-0. De U.C.I. was vertegenwoordigd door drie Kommissarissen: de heren Georges Speicher (Fransman), John Van Eek (Nederlander) en Arseen Maar mensen ais Aloïs Huyghe Mersoh (Luxemburger)De Afvaar- rusten njet te gemakkelijk op hun diging van de B.W.B. werd geleid door iauweren en met zijn medewerkers de heren Egide Schroeters, Piette en pakte hij reeds met een plan uit, om Standaert. We bemerkten eveneens jn afwachting van de twee doortoch- dhr Georges Vande Kerckhove, alge- ten het publiek waar voor zijn geld meen afgevaardigde voor West-Vlaan- te geven en twee extra-schotels te deren; Dernaucourt,, voorzitter van laten opdlssen> namelijk twee koer- het toeristencomité. De Veloclub serl) de eerste een herkansing van het v®-n Hauwaert-Messelis uit Moor- wereldkampioenschap snelheid, en slede stond onder leldmg van dhr een tweede koers tussen de vier in- Alofe Huyghe met de heren Hosten vallers van de verschillende deelne- en Degezelle. mende landen. Uit Moorslede werd in twee com- We hoeven het niet te onderlijnen fortalüele wagens en met de stille dat Moorslede 1950 belooft uit te trom gestart, de krijgslist scheen te groeien tot iets enigs in de annalen lukken en de heren waren clan ook van de Belgische wielersport. Hebben voor alle indiscretie gespaard tot we reeds de naam de vooraanstaande leper, waar op de Grote Markt halt wielernatie te zijn voor wat betreft gemaakt werd om een verfrissing te het gehaite van onze renners, dan nemen en het kaartenmateriaal bo- mogen we ook getuigen dat we die ven te halen, 't Is daar dat de jour- naam alle eer aan doen door het nalisten lijk paddestoelen uit de grond gehalte van onze inrichters, vooral kropen, wat hun dan toch bij slot wanneer er mannen in het veld ko- van zaken helemaal niet kwalijk ge- men aL5 de inrichters van Moorslede, nomen werd. Nu moet er gewerkt worden en De verdere omloop werd dan ook hard De kogel is door de kerk. Zo- verkend met een uitgebreider kara- ajs we reeds vroeger schreven zullen vaan. de inrichters in de uitvoering van hun OP VERKENNING stout plan op de medewerking van De verkenning werd gedaan op de alle invloedrijke personen uit de omloop zoals wij hem in een vorig Westhoek moeten kunnen rekenen, nummer uitstippelden. Op de Rode vooral de sportmannen moeten nu de Berg, Zwarte Berg en Kemmelberg taak helpen uitvoeren die aan de werd telkens halt gemaakt om een sportieve Westhoek werd opgedragen, korte bespreking te voeren. Geen spelbrekers, maar opbouwers! Een kleine wijziging werd nochtans Moorslede ter zege! Het seizoen 1949 gaf voor Maurits Nu is er bij Blomme van enige te- Blomme heel wat meer dan hij zelf rughoudendheid, welke altoos door voor de aanvang ervan durfde ver- een zeker wantrouwen nopens de on- wachten. middellijke toekomst wordt gescha- Onze persoonlijke kennismaking pen, lang geen sprake meer! met Maurits Blomme dateert van No- Nu komt Blomme U zelfbewust, vember 1948! echter zonder het minste gebaar dat Dit gebeurde op een winderige re- aanstellerig aandoet, tegemoet! genachtiige avond, nu precies een Want Blomme kroonde zich tij jaar geleden en wel bij gelegenheid dens het afgelopen wielerjaar niet van een bezoekje dat we de toen nas alleen tot een van België's talentrijk- gehuwde wielerathleet in z'n r' w ste jongeren, hij veroverde eveneens tehuis en tevens nieuwe stede'gingen het Belgisch uurrekord, de voor on- brengen. neembaar gehouden burchtwelke Wat Is er sedertdien voor Blomme reeds twaalf lange jaren aan de of- veel veranderd! Toen stond de jeug- fensieven van talrijke hooggekwoteer- dige West-Vlaamse renner aan de de profs weerstond, vooravond van een vrij gewichtige Er kan niet in 't minst meer wor- stap in het onbekende niet altijd den aan getwijfeld: Blomme nam de- rooskleurige koersleven. Blomme wist flnitief plaats in de rij der grote het even goed, als de ontelbaren wel- Vlaamse wielerkampioenen! ke hem als ongenaakbare liefhebber hadden toegejuicht, en het ligt ons ULOMME'S MEESTGESMAAKTE nog heel fris in het geheugen wat hij VERRICHTING: NATUURLIJK DE ons destijds met kalme stem toever- GESLAAGDE RECORDLOOP. trouwde: hij zou zijn uiterste best doen en zich reeds vanaf de allereer- Wanneer we Maurits even naar ste weken van het nieuwe jaar op zijn mooiste overwinning van het af- een harde, niets ontziende oefening gelopen seizoen polsen, laat het ant- toeleggen, omdat de verstandige woord niet lang op zich wachten: Blomme vooraf wist dat zijn taak als Ofschoon de zege in het West- jong en onervaren beroepsrenner, bij- Vlaamse kampioenschap te Staden zonder moeilijk zijn zou. Blomme mij heel zeker veel genoegen heeft hoopte alsdan flink, met de dn al- gedaan, dan weegt dit niet op tegen le knepen van de stieldoorwinter- de vreugde wegens het behaalde suc- de collega's, te kunnen rivaliseren, ces te Milaan. Bijzonder omdat het zonder positief te durven beweren gevestigde record van Stan Huys, ge- van op het wielerveld te zullen sla- durende deze respectabelen tijd, nog gen, daar waar er minstens acht op zelfs door niemand werd benaderd de tien anderen roemloos en voor al- Hebt U voordien nooit aan deze tijd sneuvelden. Is het voor eenieder trofee gedacht, merken we terloops overduidelijk, dat er amper twaalf op. maanden later voor Biomme zo Nooit, antwoordt Blomme ons, enorm veel veranderd is! tot dhr Stevens me op zekeren dag We geven het grif toe, Maurits had over de Vigorelli en de 43 km. 710 en heeft niet alledaagse rennerskwa- van Stan heeft gesproken. Van dan litelten. Maar hoevelen zijner mak- af heeft die gedachte me niet meer kers mochten, niettegenstaande mis- losgelaten en daar ook Berten Sercu schien evenveel aanleg, nimmer een optimistisch was gestemd, heb ik het doorsnee goede rol in het wielercon- dan maar gewaagd ANDRÉ NOYELLE, na een der vele prachtoverwinningcn, met de zege- bloemen. eert vertolken? Die historie van de 24 zandzakjes, wotponhiin M. BLOMME, in actie op de Vignorelli-piste te Milaan tij dens zijn laat ste gelukte re- cordgreep. geen Beginnen we met even voor te stel len. Een flink gebouwde, kalme athleet, wegende ongeveer 70 kg. Geboren op 29 November 1931. Pas verleden jaar, dus op 17-jari- ge leeftijd, waagde hij het een koers- flets te berijden en weldra zat de liefhebberij erin. Door toedoen van sportieve ouders en familieleden zou hij debuteren bij de onder-beginnelingen. Zijn eerste wedstrijd te Zarren was zeer bevre digend, want na eerst met een ge leende herenfiets te moeten rijden, wist hij nog een prachtige 7° plaats te veroveren. Na het grofste leergeld betaald te hebben, bracht zijn volharding meer dere successen op. Zonder pech was hij moeilijk van de kopprijzen weg te houden, tenzij soms door gemis aan ondervinding en koersdoorzicht. Negen zegepralen betekenden een onbedongen meesterschap en weldra werd hij Nieuweling b.w.b. De eerste wedstrijd te Luzerne was ei zo na een overwinning en niet tegenstaande pech veroverde hij een mooie tweede plaats. Ook bij deze categorie moest hij een harde leerschool volgen, maar hij wist zichstilaan maar zeker naast de besten te scharen. A. Vandevoorde, R. Verbeke, G. De- rejSi kwam hij gans ontredderd aan voghel, g. Desmet en andere De- de startlijn. Toch wou hij aanzetten, weerdt's, Jacobs en Ryckewaert's vva- hopende op beters, maar later, gevoe- ren zijn sterkste tegenstanders. Toch lende geen bevredigend resultaat te wist hij nog zes overwinningen te be- kunnen bereiken, heeft hij wijselijk halen en talrijke ereplaatsen. gestopt. Hij beschikte toen reeds over een Normaal had hij een grote keus sterke eindspurt, doch zijn tweede, toen ze in groep een spurt betwistten, niet minderwaardig wapen, nl. de Maar ja, het is zoals Briek Schotte fond, gebruikte hij zeer zelden, en het zelf zegde na zijn overwinning dit wegens een gebrek aan noodzake- te Valkenburg: «Het is niet voldoen- lljke durf. de goed te rijden om Wereldkam- De winterperiode bracht hem nieu- pioen te worden, maar men moet ook we natuurkrachten en steeds aar- een greintje geluk hebben.» groeiende ambities. Juist vóór het kampioenschap had Gezien zijn jeugdige leeftijd en André eventjes 5 wedstrijden gere de ongunstige weersomstandigheden, den met evenveel overwinningen. Na- werd er afgezien van een vroegtijdige dien werd het Ook bewezen "dat het training. geen louter toeval geweest was. Zijn vriend en rechtstreekse rivaal zijn overwinningen waren zowel in A. Vandevoorde was heel vroeg in de spurt ajs met voorsprong en aldus uitstekende conditie en overtroefde behaalde hij op 73 wedstrijden de aldus alle concurrenten, dus ook voteende benijdenswaardige erelijst: A. Noyelle. 30 overwinningen; zes 2«; zeven 3«; Doch er werd naarstiig maar niet yjjf 4.. twee 50. vijf 6.; twee 7„. te haastig getraind en weldra zag drje g«. twee jo° een 11"; een 12" en men evenwicht komen, dat alras tot twee 14». overwicht zou gaan. in totaal dus 66 prijzen. Slechts Zijn eerste overwinning te Dikke- 6 maal moest ny de stryd staken. tousch was dan ook onDotwist/oaar. Wflfirllllr ppti hrillunt Iast Na geheel de koers vedette geweest T^ns wertt hij terug in beton- te zijn, moet hij de laatste halve ron- merken. Aldus zal hij, steeds onder de nog van fiets veranderen, wegens het waakzaam oog van ouders en breuk en toch won hij de spurt op familieleden, nieuwe krachten ver- overtuigende wijze. Het was reeds zameien om toekomend jaar de Lief- duidelijk merkbaar dat zijn koers- hebbers te tarten, methode, zijn overleg en vooral zijn jjij is zeer voorzichtig en niet over- spurt stukken verbeterd waren. haastig met zijn promovering en Gans het eerste selzoengedeelte was daarom zal hy zlnh eerst volledig in dan een onderlinge strijd Vandevoor- vorm rijden om dan zijn ex-concur- de-Noyelle om de leidersplaats in het renten te gaan vervoegen. Ieperse Regelmatigheidskriterium. De hierboven gegeven weergave van André was in t begin gehandica- de -werkelijkheden heeft niet tot doel peerd omdat hij de eerste proef niet de persodn [n de ionce renner André kon betwisten, wegens een wedstrijd Nofelle door iideiheid en overdreven op eigen dorp. Zo stond A. Vande- bluf te ondermijnen. Integendeel, het voorde aan de leiding met 25 pun- ls aan hem deJ ingeslagen weg van tepvporop- 1 j naarstigheid, nederigheid en eenvoud Niettegenstaande ddt moeilijk be- te blijven volgen, om aldus zijn tal- t eel? sterke, sportieve ryke talenten in de wielersport ten strijd met een onbedongen meester- '1!p tp rlnpn ,.pnrlprp„ schap voleindigd, door met brio de hardende en zich stalende eerste plaats te veroveren. voor periodes van minder succes, kan Zo heeft hij dan ook een prachtige bij eens worden een nieuwe parel aan Radio «Barco» mogen in ontvangst de rijke West-Vlaamse wielerkroon. nemen. J Verder kende hij dit jaar enkel een Pronostiekprijskamp UITSLAG V. P. 9 1 2 X 2 2 0 1 2 l 1 2-1 De match Nielse F. C. Roeselare komt niet in aanmerking, daar hij op Zondag 6 November gespeeld werd. Eén deelnemer bekwam 16 punten: HOSSEY CYRIEL (3), Hapjestraat 3, KROMBEKE. Hij mag zich in de eerstvolgende dagen aan een bon verwachten, waarmede hij zich kan wenden tot het Huis IMPERGUY Rijselstraat, IEPER, voor de aankoop van een regenmantel. Volgen dan met 14 punten: BULCKAEN ERIC (7), Ieperstraat 20, BOEZINGE. BAFCOP MAURICE (1), Lokerstraat 46, KEMMEL. GEERAETS M.-LOUISE (1), Watoustraat 44, POPERINGE. MALESIJS GUILLAUME (2), Koeistraat 19, POPERINGE. DUYCK ALBERT (10), Spreeuwenbergstraat 10, VEURNE. ELOY ALBERT, Pannestraat 15, VEURNE. DEDRIE FRANS (3), Dorpstraat 14, VLAMERTINGE. Verder 14 deelnemers met 13 p.; 14 met 12 p.; 41 met 11 p.; 107 met 10 p. en 172 met 9 p., zodat zich in totaal 356 deelnemers wisten te klasseren voor de algemene rangschikking, daar ze op 18 te winnen punten de helft der punten behaalden. 9. Hossey Cyrlel, Krombeke, regenmantel. Huls Imperguy leper. Het hieronderstaande bulletijn, invullen, uitknippen en insturen HET WEKELIJKS NIEUWS Gasthuisstraat 19 - Poperinge Matchen 27-11-49 S. Charleroi - Ol. Charleroi Berchem Sp. - Anderlecht Rac. Mechelen - Gantoise St. Kortrijk - St. Moeskroen Sp. Roeselare - f. Roeselare Rac. Gent - F. C. Izegem W. S. leper - B. Avelgem A. Moeskroen - E. Wervik Nieuwpoort - F. C. Heist V. C. Ardooie - V. C. Aarsele S. Moorsele - f. Poperinge Aalbeke Sp. - Vlamertinge 6 e, g> X-.S g> •o .!3 2 TI I r fe'S a «va cc ?>- 1 s o 5 g O n -3 T/> O O - 6 00 s ft) v— <U ft) s en a-a üü-3 .5# v 5 o> I «ij O a a O O V u e 5 cs os w 3 UITLEG De deelname ls onbeperkt en kosteloos, maar moet op uit het blad geknipte bul letins geschieden. Wie meest punten heeft, (het puntenstelsel) w'.nt. Wie meer dar één bulletin op zelfde naam instuurt dient een volgnummer (in vak 1) te plaatsen. De sa- mentelling der punten voor het eindklassement ge schiedt bulletin per bulle tin, volgens volgnummer. Eenmaal verworven punten, blijven steeds geldig, zelfs zo men sommige weken ie helft niet behaalt. Elke betwistbare onduide lijkheid maakt het bulle tijn ongeldig. Bulleïijn 11 moet binnen zijn tegen Zondag 27 No vóór 12 uur. 1 thuisploeg gew. (1 punt) 2 bezoekers gew. (2 punten) x drawn (3 punten) Vak voorbehouden aan volgnummer bij 't Insturen van meer dere bulletins op een zelfde naam. AFZENDER: STRAAT, NrTE tweetal weken een lichte voorbij gaande inzinking. Wegens zijn laattijdig debuut ver koos hij dan wijselijk bij de Nieuwe lingen te blijven en aldus veroverde hij maar eventjes 30 overwinningen. Jammer genoeg heeft hij geen en kele titel kunnen bemachtigen. Zijn grootste spijt ligt bij zijn verplichte opgave in 't Kampioenschap van Bel gië te Gembloux. 's Morgens vroeg vertrok hij per auto en te 13 uur moest hij nog eten. Te 14 uur was de start. Nog niet voldoende hersteld van zulk een langdurige, zenuwslopende IWWWWWWWUWWftAWWA Maurits, daar begrijpen we snars van, leg dit eens uit? «Wel, wanneer Coppi tegen vader tje tijd storm liep, lagen er maar 'n achttal, nu ls dit aantal op 24 ge bracht. Deze zandzakjes zijn er ge plaatst om te beletten dat de ren ner de gestelde lijn, dus ook de af stand in ere houdt. De volle aandacht moet dus steeds op deze talrijke af bakeningen worden geconcentreerd, zoniet zou een valpartij wellicht het einde tekenenen Gaat ge nu volgend jaar feitelijk terug naar Milaan vragen we nog? Ja zeker, antwoordt Blomme. Ver mits de Limburger Gielen dolgraag mijn trofee zou afhandig maken en in 1950 eveneens de Vigorelli zal be stormen Van Coppi's 45 km. 810 rept de be scheiden Blomme geen woord! Maar wij menen nochtans üat, als de West- Vlaming toekomend jaar naar Mi laan terugkeert, het niet zijn zal om 'n Gielen van antwoord te (Menen, maar wel om Fausto's wereldpresta tie minstens te evenaren! VOOR 1950: OOK DE «TOUR». Neen replikeert Blomme, geen T, pistewedstrijden, dus ook geen Six- Sedert mijn terugkeer uit Italië days heb ik nog mijn flets niet bekeken, zegt Blomme ons. Deze Winter rust M^ien p!f V ik volledig uit, want met mijn acht Marokko dan, vullen we aan? en tachtig koersen heb ik een gemid- Ook niet, daar wij verleden jaar delte bereikt welke door weinig ove- te veel door de ongunstige weers- rlge renners werd nagedaan, temeer en huisvestingsomstandigheden heb- daar de platte bandjes heel zeker tot ben afgezien. En, voegt Blomme er het minimum werden herleid en ik aan toe, daar is nog de grote Tour diensvolgens bijna alle wedstrijden Ja. de Ronde van Frankrijk, daar zou uitliep. Maar, laat Blomme er onmld- graag eens «bij s> zijn», dellijk op volgen, vanaf de eerste Maurits Blomme, de Flandrien die maanden van '50 ga ik er op los. Want naast effenaf ongewone fond ook ik heb veel kilometers nodig, besluit over 'n zwierige klimmerstert be- Maurits schikt, ware dat niet the right man Geen Zesdaagse, om U eventueel te on the right place roderen? Wij twijfelen er ook maar geen Zie.vervolg hiernevens moment aan! op postcheckrekening Nr 4763.60 der Gebroeders Sansen, Poperinge, en ons blad zal U wekelijks tot einde T jaar per post tehuis be steld worden. 59 Punten. Hossey Cyrlel (3), Hap jestraat 3, Krombeke. 58 Punten. Goegebeur Roger (1), Dorpstr. 26, Poelkapelle. J7 Punten. Sterkmans Jules (6). Ooststr. 11, Veurne. 56 Punten. Devloo André (1), Veur- nestwg 74, Brlelen. Verbrugghe An dré (1), Statlestr. 1, Poelkapelle. Cal- lens Yvonne, St Hubertstr. 90, Roeselare. 55 Punten. Moerman Gilbert (1), Veurnestr. 230, De Panne. Dewltte Georges. VIJfwegenstr. 34, Emelgem. Vanderhelst Achlel, Prlneessestr. 7, Emel gem. Dolse Gabriel (3), Watoustr. 44, Poperinge. Vallaeys Paul (2). leper- straat 68, Poperinge. Six Georges. Bergenstr. 48, Roesbrugge. Ronveaux Roger (1), Oude Vestlngstr. 51, Veurne. Loncke Gerard (5), Ieperstr. 237, Zon- nebeke. 54 Punten. Verstraete Leonard, Plaats 10, Emelgem. Degheele (6), Dorp 57, Lelsele. Gantols Maurice, Abeelestwg. 24, Poperinge. Plancke Pascal, Pllkemstr. 59, Roeselare. Depo- ver Amlc (3), Poperlngestr. 85, Vlamer tinge. 53 Punten. Danneels Roger (1), Krulse Abcelestr. 497, Alverlngem. De- puydt Jerome (2), Omloopstr. 15, Brle len. Hossey Jacqueline (3). Hapjestr. 3. Krombeke. Houwen Luclen (4), Pe- perstr. 5, Poperinge. Vermeersch Re- né. Dulnkerkestr. 74, Poperinge. 52 Punten. Calcoen Gilbert (1), Brouwersstr. 30, De Panne. Questroy Allee (8-9), Casselstr. 68 Poperinge. Ryckewaert André (1). Abcelestr. 26, Po peringe. Rooms Gilbert (2), Halve Maanwljk 14, Veurne. 51 Punten. Rooryck Wilfrled (1), Collartshllle 93, Hoogstade. DeschrlJ- ver Maurice (1), Lelselestr. 17., Izenber- ge. Deroo Nestor. 10 Gebodenstr. 3, Poperinge. Sterkmans Jules (4-7), Ooststr. 11, Veurne. Thorls Maurice, (3), Komstr. 64, Poperinge. 50 Punten. PlttUUoen A. (1), Dorp str. 40, Dlkkebusch. Verhaegho Mau rice (3), Kon. Baden 58, De Panne. Blomme Albert (6), Bruggestr. 34. Lan- gemark. Hausple André (3), Casselstr. 164, Poperinge. Strook dienende als dubbel en door den inzender te bewaren. S. Charleroi - Ol. Charleroi W. S. leper - B. Avelgem Berchem Sp. - Anderlecht A. Moeskroen - E. Wervik Rac. Mechelen - Gantoise Nieuwpoort - F. C. Heist St. Kortrijk - St. Moeskroen V. C. Ardooie - V. C. Aarsele Sp. Roeselare - F. Roeselare S. Moorsele - F. Poperinge Rac. Gent - F. C. Izegem Aalbeke Sp. - Vlamertinge OF 5 PRIJZEN VOOR DE EINDRANGSCHIKKING 1. PHILIPS »-RADIO (waarde 4.200 fr.) geschonken door de Firm* Stevens, Ieper-Poperinge. 2. GRATIS REIS NAAR LOURDES, (waarde 3.250 fr.) met Kosmos» Toerisme, leper. 3. ARMBANDHORLOGE Eldor-Génève(waarde 800 fr.) geschon ken door het Huis Leeuwerck, Gasthuisstraat. Poperinge. 4. ARMBANDHORLOGE Mulco(waarde 800 fr.) geschonken (loof het Huis Bonte, de Stuersstraat 27, leper. 5. REGENMANTEL Imperguy(waarde 650 fr.) geschonken doof het Huis ImperguyRijselstraat, leper. Lijst der prijzen week na week toegekend Woont de Winnaar rond Veurnc-Nieuwpoort-Diksmuidc: Dan zal hem ln de hieronder aangeduide volgorde telkens een bon tos- bedeeld worden der volgende buizen: Huis De Baenst, Vismarkt, Veurne: EEN BROODSNIJMACHINE (400 fr.). Franco-Beige Ooststr., Veurne: MARMEREN SCHOUWGARNITVVR (500 fr.) Modehuis «Iris», Ooststraat, Veurne: EEN DAMESKLEED (500 fr.). Meubelhuis Moncarey, Poperinge: EEN CLUBZETEL (600 fr.) Franco-BeigeVeurne, KOFFIESERVIES 15 stuks, porcelcin, (600 fr.). Woont de Winnaar rond Icpcr-Poperinge-Roesclare-Wervik: Dan krijgt hij ln volgorde volgende toebedeling: Huis Dejaegher Gebr., Casselstr., Poperinge: BON 500 FR. AFSLAG bij aankoop. Juweelhandel Leeuwerck. Gasthuisstr., Poperinge: ELOSA »WEKKER (400 fr.). Huis «Imperguy», Kijselstr., leper: REGENMANTEL (375 fr.). Voor de winnaar der Kerstdagweck komt dan nog een mooie verrassing: Ei'!) WATERMAN-ETUI, met vulpen (415 fr.) en porte-mine (225 jr.), ter waarde van 640 fr. samen. WONNEN PRIJS 1. Llbbrecht M„ Roeselare en Lefever G., Poperinge: Bon 300 fr., Huls Moncsrej 2. Depover Amlc, Vlamertinge: Trench-coat (500 fr.), Huls Lauwers, Poperlngs. 3. Dc Clercq Marle-Loulse, Zonnebeke: Bon 400 fr., Huls A. Cossey, Poperinge, 4. Depuydt Modest, Eesen: Dameskleed, Huls FemlnaVeurne. 5. Dolse Gabrlël, Poperinge: Fototoestel, Huls Leeuwerck, Poperinge. 6. Vandamme Paul Zonnebeke: Fletslicht (325 fr.), Huls J. I.cnolr, Poperlngs. 7. Dlerynck Oscar, Wijtschate: Bon 350 fr., Firma Stevens, lepcr-Poperlngs, 8. GlUloen Agnès, leper: Bon 300 fr.. Huls Bonte, leper. 84 Punten: Dedeyster Maurice, Brug- Statlestr., Poelkapelle. Houwen Adrien gestraat 29, St Jan-leper. 75 Punten. Sterkmans Jules (1), Ooststr. 11, Veurne. 73 Punten. Vandcrhaeghe Oscar (2), Bellestraat 4, Dlkkebusch. 71 Punten. Laleeuwe André Kasteelstraat 59, Oostvletercn. (2), Pcperstr. 8, Poperinge, 66 Punten. Bafcop Maurice (1), Lo- kerstr. 46, Kemmel. 64 Punten. Lamerant Julia (8), Dorpstraat 41, Dlkkebusch. Denut Te- (1), Ux (7), Casselstr. 68, Poperinge. 63 Punten. Denut Fellx (13), C»s* 67 Punten. EIIE-AFDELING Beerschot A. C. S. C. Anderlecht 4—3 3. C. Charleroi Standard Cl. L. 43 Rac. Brussel F. C. Mechelen 22 C. Luik F. C. Tllleur 1—0 Berchem Sp. T. S. V. Lyra 30 A. A. Gantoise Ol. Charleroi 4O Rac. Mechelen St. Leuven 52 F. C. Brugge F. C. Antwerp 3—0 RANGSCHIKKING 1. S. C. Anderlecht 2. Berchem Sp. 3. F. C. Mechelen 4. A. A. Gantoise 5. F. C. Luik 6. Ol. Charleroi 7. F. C. Antwerp 8. Rac, Mechelen 9. Beerschot A. C. 10. Rac. Brussel 11. F. C. Tllleur 12. F. C. Brugge 13. T. S. V. Lyra 14. S. C. Charleroi 15. Standard Cl. L. 16. St. Leuven 9 2 24 9 16 0 22 8 14 5 21 13 13 4 22 11 12 1 36 17 11 4 18 16 10 2 19 19 10 2 21 21 10 3 14 19 7 3 12 24 7 4 10 14 6 2 13 18 6 2 16 23 6 2 10 25 6 3 15 24 5 3 14 25 5 Matchen voor Zondag a.s. Antwerp F. C. A. A. Gantoise. Ol. Charleroi F. C. Brugge. St. Leuven 8. C. Charleroi. T. S. V. Lyra Rac. Mechelen. Beerschot A. C. F. C. Luik. Standard Cl. Luik Rac. Brussel. S. C. Anderlecht F. C. Tllleur. F. C. Mechelen Berchem Sp. EERSTE AFDELING REEKS A. Un. Namen Vigor Hamme 2—2 Dar. Brussel White Star 2—2 F. C. Ronse Gosselles SP- 31 Eendr. Aalst V. 8. Centre 11 A, E. C. Bergen Kortrijk Sp. 2 U. S. Doornik Ukkel Sp. 2—0 Un. St-Glllls C. S. Brugge 1—1 S. K. St Niklaas A. S. Oostende 20 RANGSCHIKKING 1. Dar. Brussel 2. White Star 3. A. E. C. Bergen 4. S. K. St Niklaas 5. A. S. Oostende 6. Kortrijk Sp. 7. Un. St Gillis 8. C. S. Brugge 9. Eendr. Aalst 10. F. C. Ronse 11. U. S. Centre 12. Ukkel Sp. 13. U. S. Doornik 14. Vigor Hamme 15. Gosselles Sp. 16. Un. Namen 9 5 0 B 6 1 I S 5 5 4 4 4 3 4 3 2 3 2 9 1 9 1 4 18 6 14 2 28 12 14 1 17 12 11 19 15 11 15 12 11 19 13 10 16 11 10 16 16 10 13 11 9 1 20 22 2 12 17 9 21 17 17 9 22 9 19 11 22 Matchen voor Zondag a.a. Kortrijk Sp. Un. Namen. Vigor Hamme A. E. C. Bergen. C. 8. Brugge S. K. St Niklaas. U. S. Centre Un. St Gillis. U. S. Doornik F. C. Ronse. A. S. Oostende Dar. Brussel. Ukkel Sp. Gosselles Sp. White Star Eendr. Aalst. BEVORDERING A. S. C. Meenen S. V. Waregem 0—3 V. V. Terhagen St. Moeskroen 10 St. Kortrijk R. C. Doornik 1—2 S. V. Oudenaarde R. C. Gent 00 S. K. Roeselare A. S. Ronse 2—0 Rupel S. K. F. C. Meulestede 10 R. C. Harelbeke F. C. Izegem 02 RANGSCHIKKING 1. V. V. Terhagen 10 fl 2 2. Rac. Gent 9 4 3. R. C. Harelbeke 9 5 4. F. C. Izegem 9 6 5. S. V. Oudenaarde 9 5 6. S. K. Rupel 7. S. V. Nielse 8. S. K. Roeselare 9. St. Moeskroen 10. 8. C. Meenen 11. R. C. Doornik 12. 8t. Kortrijk 13. F. C. Roeselare 14. A. 8. Ronse 15. F. C. Meulestede 16. S. V. Waregem 2 20 12 14 5 15 4 13 3 11 7 13 1 20 7 13 2 16 10 12 2 19 12 12 1 11 10 9 1 13 16 9 2 11 12 2 9 13 3 10 18 1 10 17 1 10 17 4 12 14 2 14 18 0 12 23 Matchen voor Zondag a.a. A. 8. Konse 8. C. Meenen. S. V. Waregem S. K. Roeselare. F. C. Roeselare R. C. Harelbeke. R. C. Gent S. V. Nielse. S. K. Rupel Stade Kortrijk. F. C. Izegem V. V. Terhagen. F. C. Meulestede R. C. Doornik. St. Moesk-oen S. V. Oudenaarde. TWEEDE PROVINCIAAL V. Wevclgem Deerlijk Sp. 1—5 C. Torhout W. S. leper 3—2 C. Knokke W. S. Houthulst 40 S. leper Eendr. Wervik 10 Ingelmunster O. Ingelmunster 00 G. Oostende W. S. Lauwe 31 Blankenberge B. S. Avelgem 21 A. Moeskroen Zwevegem Sp. 61 RANGSCHIKKING A. A. Moeskroen Eendr. Wervik Deerlijk Sp. F. C. Knokke V. G. Oostende Zwevegem Sp. F. C. Torhout Mol. Ingelmunster 9 C. S. leper 9 S. V. Wevelgem W. 8. Houthulst W. S. Lauwe B. 8. Avelgem Ol. Ingelmunster W. 8. leper 9 1 Dar. Blankenberge 9 1 2 25 12 14 2 20 10 12 2 18 11 12 0 23 11 12 0 20 11 12 3 17 14 11 17 15 10 12 11 9 20 17 8 14 22 8 9 19 11 13 1 11 17 2 7 16 3 12 14 2 8 27 Matchen voor Zondag a.a. W. 8. Lauwe A. A. Moeskroen. Zwevegem Sp. C. 8. leper. Deerlijk Sp. V. G. Oostende. W. S. leper F. C. Knokke. Mol. Ingelmunster S. V. Wevelgem. W. S. Houthulst D. Blankenberge. B. 8. Avelgem Ol. Ingelmunster. E. Wervik F. O. Torhout. TWEEDE GEWESTELIJKE A. Rac. De Panne F. C. Helst 12 S. V. Nieuwpoort F. C. Llssewege 41 S. V. Jabbeke S. V. Veurne 43 S. C. Beernem W. S. Oudenburg 04 S. K. Ste Kruis G. 8. Mlddelkerke 2—0 Voorw. Oostende V. V. Koksljdc 3—0 S. K. Den Haan S. V. Blankenb. 12 E. G. Gistel 8. K. Steenbrugge 04 RANGSCHIKKING 1. V. Oostende 9 9 0 0 35 12 18 2. S. K. Steenbrugge 9 6 1 2 27 15 14 3. F. C. Helst 9 5 1 3 23 9 13 4. S. V. Nieuwpoort 9 6 2 1 27 20 13 5. S. C. Beernem 9 3 2 4 13 14 10 6. S. V. Blankenberge 9 4 3 2 23 19 10 7. G. S. Mlddelkerke 9 5 4 0 16 10 10 8. S. K. Ste Kruis 9 4 4 1 17 14 9 9. W. S. Oudenburg 9 3 4 2 19 17 8 10. F. C. Llssewege 9 2 4 3 14 18 7 11. E. G. Gistel 9 3 5 1 17 20 7 12. S. K. Den Haan 9 2 5 2 16 26 6 13. S. V. Jabbeke 9 2 5 2 18 36 6 14. Rac. De Panne 9 3 6 0 12 22 6 15. S. V. Veurne 9 2 6 1 14 25 5 16. V. V. Koksljde 9 1 6 2 12 26 4 Matchen voor Zondag a.a. V. V. Koksljde E. G. Gistel. S. K. Steenbrugge 6. C. Beernem. F. C. Helst Voorw. Oostende. F. C. Llssewege S. V. Jftbbeke. S. K. Ste Kruis Rac. De Panne. 8. V. Veurne S. K. Den Haan. S. V. Blankenberge G. S. Mlddelkerke. W. S. Oudenburg 8. V. Nieuwpoort. TWEEDE GEWESTELIJKE B. F. C. Ootegem S. K. Beveren-L. 2—2 V. P. Glts S. K. St Baafs 1—1 Rac. Waregem V. C. Aarselo 30 V. C. Ardooie F. C. Tielt 2—3 F. C. Mculebeke F. C. Llchtervclde 72 S. O. Oostroozebeke S. K. Torhout 10 RANGSCHIKKING S. Oostroozebeke 9 6 1 F. C. Meulebeke 9 7 2 F. C. Tielt 9 6 2 S. K. St-Baafa 9 4 2 8. K. Beveren-Lele 9 4 2 Rac. Waregem 9 4 3 V. P. Glts 9 5 3 F. O. Wakken 9 5 3 V. V. Dentergem 9 3 2 F. C. Ootegem 9 2 4 S. K. Torhout 9 3 5 F. C. Llchtervelde 9 3 5 V. O. Aarsele 8 2 6 8. V. Vlchte 9 1 6 Knurne Sp. 9 2 7 V. O. Ardooie 8 18 2 16 7 14 0 25 14 14 1 24 14 13 3 20 15 11 3 18 15 11 3 13 10 11 1 18 18 11 1 22 15 11 5 15 10 10 3 16 21 1 12 12 1 14 24 0 8 19 2 15 27 0 17 21 1 14 27 Matchen voor Zondag a.a. F. C. Tielt S. C. Oostroozebeke. S. K. Torhout Kuurne Sp. 8. K. Beveren-Lele V. C. Ardooie. S. K. St-Baafs Rao. Waregem. F. C. Wakken F. C. Ootegem. V. C. Aarsele F. C. Meulebeke. F. O. Llchtervelde V. V. Dentergem. 8. V. Vlchte V. P. OU*. Vermeersch Georges (2), aelstr. 68, Poperinge. Gouwy Yronue (3), Poperlngestr. 31, Woesten. 62 Punten. Muylaert Georges (2). Grauwe Broedersstr. 13, Dlksmulde. - Vandevoorde Louis (1), Dorpstr. 73, Vla mertinge. 60 Punten. Decrock Michel (1). Westvleterenstwg 110, Poperinge. (Zie vervolg onderaan 6' kolom TWEEDE GEWESTELIJKE C. Rac. Blssegem F. C. Poperinge 52 S. V. Moorsele Toek. Meenen 32 S. V. Moorslede S. C. Le Blzet 1—3 St-Elools Sp. F. O. Komen 43 S. K. Vlamertinge S. V. Kortrijk 3—1 Rekkem Sp. Dottenljs Sp. 0—3 Aalbeke Sp. Un. Herzeeuw 20 F. C. Lulngne S. K. Geluwe 42 RANGSCHIKKING Un. Herzeeuw 9 6 2 Aalbeke Sp. 9 S. K. Vlamertinge 9 F. O. Poperinge 9 S. O. Le Blzet 9 S. V. Kortrijk 9 Dottenljs Sp. 0 Rac. Blssegem 9 8. V. Moorsele 0 S. V. Moorslede F. O. Lulngne F. O. Komen Toek. Meenen 8. K. Geluwe St-Elools Sp. Rekkem Sp. 6 6 5 9 4 9 5 9 4 9 4 9 4 9 3 9 3 9 3 9 3 1 1 0 o 1 24 8 13 1 22 10 13 1 19 15 13 2 20 14 12 3 17 14 11 1 24 21 11 2 14 10 10 2 21 16 10 1 15 14 9 3 13 14 2 17 22 2 18 21 1 12 15 2 9 18 2 14 24 1 3 26 Matchen voor Zondag a.a, Dottenljs Sp. F. C. Lulngne. 8. K. Geluwe St-Elools Sp. F. C. Poperinge Rekkem Sp. Toek. Meenen S. V. Moorslede. S. K. Vlamertinge Rac. Blssegem. S. O. Le Blzet Aalbeke Sp. Un. Herzeeuw S. V. Kortrijk. F. O. Komen 8. V. Moorsel». O-' 4-« -j) -1 DERDE AFDELING A. Assebroek Con. Brugge Breedene Zerkegem Koekelare Westkapell» Zandvoorde Un. Maele Wendulne F. O. Sljsele Eernegem Herm. Oostende DERDE AFDELING D. Tielt Sp. Ex. Zedelgem Ruddervoorde Fl. Zedelgem Gev. Beernem 8. V. Pitten) Veldegem S. V. Zwevezele St-Jorls Ol. Koolskamp Izegem Sp. F. O. Waasten DERDE AFDELING 0. E. Beselare D. Beveren De Ruiter Ol. Ledegem 1 B. 8. Poperinge S. V. Dlksmulde 1-+ Zonnebeke E. Watou Poelkapelle Passchendale DERDE AFDELING D. Rac. Lauwe Ste Katharine Lendelede W. S. Staeegem Moen Sp. N. 8. Heule Rlsquons-Tout Hulste 8p. J-j V. C. Kortrijk F. O. Marke j*j Tlegem W. S. Desselgem S. K. Avelgem F. O. Koolgem O-0 BEGINNENDE CLUBS. S. K. Elvcrdlnge B. S. Poperinge V-» Kelem F. C. Roesbrugge Brlelen Sp. F. O. Woeste»

Het Wekelijks Nieuws (1946-1990) | 1949 | | pagina 8