DIESEL-TRACTOR ZETOR KOOP NU Hoofdagent STEVENS GEBROEDERS Wat heb ik je gedaan? Meubels Boone Prijzen buiten alle concurrentie DE Avonturen ROBINSON Keus zonder weerga Alles kosteloos thuis besteld. Alle herstellingen. Nieuwsjes in 't kort INSGHRIJVIN6SBULLETIJN Kompleet met demarreur - Prise de force - Poulie - alaamkist Voor lUUiUUU II ZUINIGDUURZ A AA STERK Vanden Peereboomplaats 9, IEPER Tel. 249 Veurnestraat 38-40, POPERiNGE Tel. 94 Roman van H. COURTS-MAHLER «HET WEKELIJKS NIEUWS Zaterdag 4 Februari 1950. BH. 8. In 'f grootste Meubelmagazijn der streek Casselstraat 47, rechtover O. L. Vr.-kerk POPERINGE Tel. 200 Werkhuizen Boomgaardstraat Slaapkamers vanaf 4.600 fr. IJz. bedden vanaf 370 fr. Zetels Clubs Divans Kinderwagens 380 fr. 570 fr. 1030 fr. 800 fr. Matrassen Buffetten Tafels Stoelen 650 fr. 1595 fr. 665 fr. 119 fr. Met de voordeligste voorwaarden. Al onze Meubels zijn gewaarborgd. OCCASIE AUTO'S KATHOLIEKEN die wensen een KOLONIALE LOTERIJ 4 FEBRUARI TE BRUSSEL 25 FEBRUARI TE HALLE DE VERSTOPPING van door Dirk Keikop Tekenverhaal Het Wekelijks Nieuws'1 lAIWMWWWWWWMWVWWMWA JïCtngelwtrk van Het We\elijk.t Nr 29. ESSES:.. XiHÈft KORTE INHOUD Twee jaar na de dood van zijn eerste vrouw duwt Heinrich Nordegg, Weduwe von Biloden. Mede door de talrijke buitensporige uitgaven van Mevr. von Bhoden, gaat de Firma Nordegg bergaf. Het vooruitzicht van de onvermijdelijke ondergang der Firma ondermijnt de ge zondheid van Heer Nordegg en op zijn ster/bed beloojt Romana, zijn enige dochter, met haar eigen vermogen de zaak terug op te helpen, meteen krijgt ze volmacht over de fabriek. Alle onre delijke uitgaven dienen ingekrompen en dit brengt meermaals botsingen tussen Romana en haar stiefmoeder, bijgestaan door haar dochter Beatrix. Hans, broeder van Beatrix, weet Bomana tc vertrou wen. Gerald von Bhoden, stiefbroeder van Mevr. Bylla's eerste echtgenoot, on gehuwd en schatrijk, komt bij hen op bezoek. Beatrix, belust op een mooie par tij, maakt hem het hof, wat hem niet onverschillig laat, tot Hans hem, onbe wust, de waarheid zegt. Alleen merkte Gerald in de loopl pan het gesprek, dat de blauwe steen in zijn ring een helderen glans uit straalde. Het speet hem oprecht, toen Romana eindelijk opstond, en het gesprek uit was. Met eerbiedige hartelijkheid nam hij van haar afscheid, toen zij zich terugtrok. Nu was hij met Beatrix alleen. Hans was aan zijn werk ge gaan, en Mevrouw Bylla was nog niet teruggekomen. Beatrix werkte ontstemd aan een nutteloos borduurwerk, dat slechts ten doel had haar mooie handen op het voordeligst te tonen. Gerald trad op haar toe. «Zo vlij tig, Beatrix? zei hij, een stoel naar zich toetrekkend, waarop hij plaats nam. Met een bekoorlijk pruilend gelaat keek zij naar hem op. «Wat blijft er over, dan dit ver velend handwerk als mijn oom zich verdiept in vervelende, zakelijke ge sprekken met de nog vervelender Ro mana, en in het geheel geen tijd voor mij heeft. Op dit ogenblik zag Gerald in de spiegel, dat mevrouw Bylla in de tegenoverliggende deur verscheen, maar zich dadelijk weer terugtrok, toen zij zag dat Gerald en Beatrix alleen tegenover elkaar zaten. Een onbehaaglijk gevoel bekroop hem. Dit stil verdwijnen had iets zeer op zettelijks en ontstemde hem. Hij gaf Beatrix een zeer verstrooid eigenschappen beschikken.» Zij dacht met enige verveling, dat hij zoeven reeds lang en breed over de Indische plantengroei met Roma na had gesproken. Zij wilde veel lie ver een persoonlijk gebied aanroeren. Werkelijk? vroeg zij. «Ja, zo heb ik bijvoorbeeld van een tovering gehoord, die de vader van mijn Calutta van een Brahmaan heeft gekregen. Deze ring moet, zo antwoord. Zij richtte zich op en zeide beweert althans mijn knecht, de hem verwijtend: «Ben Je nog altijd met je gedachten bij Je zaken, Ge rald? Je antwoord mij geheel ver keerd. Gerald had op dit ogenblik naar zijn ring gekeken en met ontsteltenis gemerkt, dat de steen weer de doffe melkachtige tint had aangenomen. Nu zag hij haar in het gelaat en merkte daarop een trek die hem niet beviel. Vergeef mij ik dacht een ogen blik na over de wonderkrachten in de natuur. Hoe kom je daar nu op? Hij keek haar met een vreemde uitdrukking aan. «Je weet toch dat ik vele jaren in Indië heb doorge bracht. Ja, zeker. «Indië is een land vol wonderen, toverkracht bezitten om zijn bezitter kenbaar te maken of hij met eerlijke of oneerlijke mensen spreekt, of zij hem de waarheid zeggen of hem voorliegen. Beatrix lachte spottend. «Mij lijkt het toe, dat je Calutta Bay een bedrieger is.» «Je vergist je, hij is een oprecht, eerlijk man, die elke leugen veracht. Hij gelooft vast aan de wonderbare kracht van zijn ring.» Nu, ik zou er stellig niet aan ge - loven, en ik vind het maar goed, dat zulke dingen in werkelijkheid niet bestaan.» Waarom vindt je dat goed? Zo'n ring zou toch heel wat on heil kunnen aanrichten. En welk een bekoring zou het leven nog heb ben Indien men leder mens als het Beatrix. Er zijn daar mensen, plan- ware in het hart zou kunnen lezen, ten en stenen, die over merkwaardige Geloof je ook niet, dat dit zeer ver velend zou zijn? Neen, ik vind, dat het zeer be langwekkend zou zijn, zulk een ring te bezitten. Beatrix haalde de schouders op. «Neen, ik vind het buitengewoon goed, dat er zulke ringen nie» zijn. «Heb je zoveel te verbergen, dat je bang zoudt zijn voor zuik een ring? Zij trok een gezicht, waaruit dui delijk bleek, dat zij niet geheel op haar gemak was. Och, Gerald, je bent vandaag zo vreemd zo geheel anders dan ge woonlijk. Hij keek haar onderzoekend aan. «Heb Je dan zoveel te verbergen?» hield hij vol. Zij keek hem met een hartstoch telijke uitdrukking in de ogen aan, die zijn kalmte moest verstoren, maar die hem nu slechts nog meer deed terugschrikken voor zijn on oprechtheid. «Beste Gerald, een jong meisje heeft soms duizend heerlijke gehei men. Als ik moest denken, dat Je zulk een ring bezat, en daarmede in mijn hart kon lezen och, om 's hemels wille.» Zuivere nieuwsgierigheid vervulde hem hoever Beatrix haar onoprecht heid zou drijven. «Zou ik dan zo iets ontzettends te zien krijgen? vroeg hij met een vreemde nauruk. Zij zuchtte en keek hem lief en betoverend aan. Och, beste Gerald, zo iets moet je niet vragen. Ik kan mij tegen over jou zo slecht beheersen. Mama zegt altijd, dat ik een veel te im pulsief persoontje ben. Elke onop rechtheid valt me zwaar. En toch moeten wij, arme meisjes, zoveel verbergen, en mogen niet altijd uit spreken, wat ons hart vervult. Gij, mannen, hebt het zo gemakkelijk Ik weet niet wat je zou zeggen, indien je in mijn hart kon lezen. Zij sloeg beschaamd haar ogen neer, alsof zij hare z.el moest ver bergen, en boog het hoofdje als een bloem, die zwaar was van dauw. Zo zat zij te wachten op het verlossende woord. Duidelijker kon zij nu niet meer zijn. Maar toch vond zij het tamelijk inspannend Gerald te vangen. Aan een aanlei ding hem tot een verklaring te bren gen, had zij het waarlijk niet laten ontbreken, en haar moeder had haar er steeds bij gesteund. Reeds enige keren had Beatrix gemeend de vervulling van haar wensen bereikt te hebben, en toch was het nooit tot een verklaring gekomen. Maar toch was zij tot nu toe volkomen zeker van haar zaak geweest. Heden echter had zij tot haar verbazing deze zekerheid ver loren. Iets onbegrijpelijks in het gedrag van Gsraid maakte haar he den onzeker. Nu was er toch weer een ogenblik gekomen dat Gerald beslist tot spre ken moest brengen. Zij had het er regelrecht op toegelegd, en bijna met geweld deze toestand in het leven geroepen. Zou hij eindelijk spreken? Gerald zweeg. Minuten verliepen. Ze verkeerde in zenuwachtige angst en wachtte, Tevergeefs! Daar hief zij met een trillende ademhaling haar ogen op, om hem een betoverende blik toe te werpen, waarvan zij de uitwer king reeds zo dikwijls op de proef had gesteld. Maar zij zag, dat zijn gelaat als versteend was en dat hij zijn ogen neergeslagen had. Hij keek naar de ring aan zijn hand Maar zij keek niet naar de ring, zij zag slechts zijn als versteend gelaat. Gerald! Lieftallig en betoverend riep zij zijn naam. Hij schrok uit zijn ge peins op. Vergeef mij, Beatrix, ik ben van daag wat verstrooid. Waar spraken wij ook weer over? Zij sprong op, boog zich over hem heen en greep hem bij de schou ders. Zij had een gevoel, dat alle moeite tevergeefs was geweest, in dien zij hem in dit ogenblik niet tot spreken bracht. I «Slechte, slechte Gerald! Wat on hoffelijk van je, om met je gedach ten ver van mij te zijn,knorde zij teder. Alles aan haar beefde van onge duld. Zij vlijde zich dicht tegen hem aan. Het was hem te moede, alsof zij een koord over hem heenwierp. Hij stond plotseling op. Daar Bea trix niet terugweek, wankelde zij, zodat hij zijn arm om haar heen moest leggen, om haar voor vallen te behoeden. Op dit gevaarlijke ogenblik, kwam mevrouw Bylla bin nen. Beatrix» leunde, alsof zij zich zelf niet meester was, haar hoofd tegen Gerald's borst en keek met een tedere blik naar hem op. De toestand was beslist pijnlijk, en mevrouw Bylla geloofde op het juiste ogenblik gekomen te zijn om haar zegen te kunnen geven. Snel trad zij op de twee toe. Gerald Beatrix zie ik goed? riep zij in blijde verrassing. ('t vervolgt) M'n beste Lezers en Lezeresjes, ik zit hier bij de aanvang van mijn Manneke uit de Maan wat te phi- losopheren over het WerkIk zeg zo tot mijn eigen (da's het ge makkelijkst, want dan spreekt er-u niemand tegen)Wat zijn de men sen, die kunnen werken toch geluk kig! Ze baden In een zee van plicht die soms zwaar maar tenslotte toch genui, en griux verschaft. v.maakt een mens ge lukkig, zo wei de boer als de fabriek arbeider, zowel de vlijtige huismoeder als het Sarma-meisje, zowel de been houwer als de bediende, ieder beroep brengt z'n geluk mee, omdat het «Werk» Is. Wij bouwen zelf aan ons geluk! En niet het minst door trouwe plichtvervulling. Men hoort soms spreken van sakkerse plicht en schuldNochtans deze woorden en deze sakkerse plicht en schuld is toch iets, wat ons werkelijk vreugde kan aanbrengen. Wei is waar zijn er mensen, die m ver bitterde woorden zich uitlaten over het slavenjuk van de arbeid. Maar ondervraag eens die zelfde lieden, wanneer ze weken of maanden lang ziek of werkloos zijn. Hebben we niet dikwijls werklozen horen zuchten: «Mochten we toch maar weer arbeiden, gelijk waaraan en hoe of waar! Meestal is arbeid, het weze lichamelijk of geestelijk, een last. veel moeite vergt hij. Alleen de liefde kan hem verzachten en verlichten. Er zijn zelfs mensen, die het vrolijkst zijn, wanneer ze diep in het werk zitten. Ja, m'n beste Lezers en Lezeresjes: Ik sliep en droomde dat het leven mooi was, Tk ontwaakte en zag het leven was plicht, fk handelde en zie: de plicht was vreugde! WAAR ER ECHTER niet veel ge werkt wordt, da's bij de troep. Ze hoeven zich maar heel weinig in te spannen. Alleen op een of andere les moeten ze zich wat geestelijk in werken. Zo was er dan ook eens een leger dokter, die z'n piotten enkele be grippen trachtte bij te brengen inzake eerste hulp bij ongevallen. De aandacht der piotten was maar matig en veie landsverdedigers zaten gezellig te snoezen. Op zeker ogen blik stelde de legerdokter de volgende vraag aan korporaal De Snot: Zeg eens, wat zoudt gij doen bij een geval van vallende ziekte? Korporaal De Snot, die uit zijn dutje wordt gewekt, zegt aarzelend: Terug recht zetten, dokter I VERLEDEN WEEK heb ik Iets gedaan, wat Ik gewoonlijk nooit doe: ik heb even het modeblad ingeke. .n, waarop Marenta geabonneerd is. M'n oog viel toevallig op een blad zijde met als titel: «Voor U, Me vrouw. en doorspekt met foto'-: van glimlachende dames, op wier hoofd iets stond, wat men tegen woordig een hoednoemt, een charmante vrouwenhoed! Ik kon die photo's niet bekijken zonder me te krullen van ergernis. Het is onge looflijk, moest U die modellen ge zien hebben! Moesten sommige vrou wen het merendeel der mannen een zenuwziekte willen bezorgen, dan kunnen ze dit uitstekend door op een rendez-vous met dergelijk pronkstuk te verschijnen. Bij die modellen werd er dan nog als commentaar, bedoeld als aanbe veling, bijgevoegd: «Vrolijk, fris en zwierig! Vrolijk! Akkoord! Maar te nard lachen is niet toegelaten. Fris? Hoe een vrouwpersöon onder die fluwelen koningskroon dat woord durft uit spreken, begrijp ik niet. Chinezen- staarten ontbraken er ook al niet, hoe langer, hoe liever. Ik wil gerust geloven dat m'n groot tante aan de wereld begint te twij felen als ze een van haar nichtjes met schuine ogen van onder die kleine pagode ziet kijken. Daar stond ook een elegante toque in als een Frans dak op een vogelmuit. Arme damesneus, gevangen in de mazen. Mode, domme, extra-dwaze mode! Dat zijn tegenwoordig geen hoeden meer, maar vogelnesten, trechters, halve kokosnoten, of wandelende moestuinen. Ze bestaan uit veel te veel of veel te weinig. Ofwel doen ze de draagster doorgaan voor een fi- g_ur uit een poppenkast of een Ud van een geheime sekte. Schijven 01 platen, bollen, knopen, linten en sluiers, netwerk, vlecht werk, stijf en slap, veel te dom of veel te knap. Er zijn zo weinig flat teuze hoeden tegenwoordig. WAT HOEDEN BETREFT, Krelis Bonte weet er van mee te praten. Op een Zaterdagavond moest Krelis met z'n vrouw op visite b;j vrienden. Me vrouw was boven ijverig bezig aan haar toilet. Roept Krelis naar boven: Ben je haast klaar, lieve? Ja, alleen nog even m'n hoed opzetten O, zei Krells, dan kan ik me nog even scheren! Enfin, ze geraakten eindelijk bul ten. Ze waren pas honderd meter van hun woning verwijderd, zegt z'n vrouw plots: Ventje, staat m'n hoed niet scheef? Nee, nee, zei Krells, kom, het ls hoog tijdl We moeten ons haasten willen we niet te laat komen. Een beetje verder terug: Maar, ventje, staat ie werkelijk niet scheef? Mens toch, sakkerde Krelis, ik zei u toch al van niet! Kom, we moe ten 6poed maken! Weer een paar honderd meter ver der: Zeg, Krelis, staat ie werkelijk niet een heel klein beetje scheer? Maar nee, donderde Krells, ie staat prachtig recht Wat, gilde z'n ega, staat ie recht??!! Maar dan moet ik dade lijk naar huis, want die hoed moet scheef staan!!!! Krelis kreeg op dat zelfde moment een beroerte. FAMILIEVADER, mag ik zo vrij wezen U vandaag tcs eiikeie nuttige wenken te geven, waar U zich, ais familievader, moet naar schiksen? Hier gaan ze: U zult nooit nog een deur in de vlucht open werpen, er kon wel eens een kleintje aan de andere zijde neer gehurkt zitten. U zult maat hebben in uw be wegingen en uw bevliegingen wat in tomen. Minder vuur, maar meer kracht I U zult minder dikwijls naar de hemel kijken: U moet voortdurendj|HHHH!IB3iIB9BGSSi9!HËBüSfiiElEI naar uw voeten kijken om niet op pleintje de kinderen spelen dat het pleintje er van daverde en ineens zegt hij: Mama, ik kan het niet meer aanzien hoe die Joden met Ons Heer te werk gaan. 't Is niet om uit te staan!! En Walterke was de pijp uit! VINDT TJ NIET, m'n beste Lezers en Lezeresjes, dat de meeste mensen altijd het hoogste woord willen voe ren en dat ze dan dikwijls stommitei ten zeggen. Mensen, die veel willen praten in een gesprek, zouden best deze waarheid eens onder ogen moe ten nemen en practisch toepassen in hun leven: t Om in de conversatie uit te blinken, moet men drie gaven bezit ten: Men moet iets te zeggen hebben men moet het goed zeggen en men moet het op het gepaste ogenblik we ten te zeggen! Als U die gaven bezit, praat er dan maar lustig op los. Bezit U ze niet, dan uoet U best te luisteren en te zwijgen. MIJNHEER komt thuis van het bureel, verlekkerd op een lekker hap je eten. Wel, schat, wat staat er van avond op het menu? Boter en kaas, lieve, anders niks. Wat, verbleekt Mijnheer, boter en kaas! En de reden? Wël, man, wanneer de cotelet- ten in brand schieten en in het na gerecht vallen, moet men noodzake lijkerwijze de soep pakken om alles te blussen! M'n beste Lezers en Lezeresjes, ik zal vandaag eens eindigen met een sprookje. Gewoonlijk begint alles met een sprookje, maar, enlin, voor van daag wil ik er eens mee eindigen. Het is een uiterst modern sprookje. Een sprookje, uit de verlichte twin tigste eeuw en dat sprookje luidt: Er waren eens kinderen, die meenden dat hun ouders niet van de oude stempel waren 1 En er kwam een varken met een lange, lange snuit en hiermee is het sprookje uit en ook m'n Manneken uit de Maan. DAG ALLEMAAL! Het Manneken uit de Maan. uw kleintjes te stappen. U zult geen laden meer toewer pen met de knie: die kleine handjes zijn ook overal. U doet alles traag en zorgvuldig. U zult niet meer op twee oren slapen, maar U wordt ongerust bij de minste zucht. U zult geen kreet meer kunnen horen zonder U met kloppend hart af te vragen of dit niet de kreet is... de kreet, die U gedurende uw ganse leven zult vre zen. U zult geen vuur meer maken, zonder er aan te denken dat het vuur brandt. U zult geen warme kop melk meer op de rand van de tafel zetten. U zult de sigarettenpeukjes met een bijzondere zorg uitdoven. U zult het moeten opgeven kris talvazen en kostbaar porselein te ver zamelen, tenzij in het geheim. En aan stenen pijpen zegt U voor eeuwig vaarwel. U zult nooit nog snoepgoed eten, zonder aan die mondjes te denken, die ook snoepgoed lusten. Zo is het en U moet er zich naar schikken. En, familievader, ik geef U nog deze goeie raad: Het groot ge- heim van een succesrijk huwelijk is alle onheilen als incidenten te be schouwen en geen enkel van de Inci denten als onheilen. TWEE ZATLAPPEN zitten aan een tafeltje te borrelen. Een eind verder, vlak voor hen, staat er een grote spie gel. Plots zegt de eerste tot de twee de: Kijk, Barend, - en hij wees naar de spiegel - daar zitten er nog twee, laten we naar hen toegaan en ken nis maken. Ze staan op om er naartoe te gaan en toen zei Barend: Latell we maar weer gaan zit ten, Kees, ze komen zelf al naar ons toe! Ja, zoiets gebeurt maar als men te diep in het glas gekeken heeft. COMPASSIE hebben, dat is altijd schoon, maar 't kan soms ongepast zijn ook. Zo is het gebeurd met Wal terke Spullemans. Die jongen had een zeer godvruchtige Mama, die iedere Vrijdag de Kruisweg deed. Die Mama van Walterke Spullemans begreep echter niet dat een kind daar niet graag zoveel tijd aan besteedt als zij dit gewoon ls en Walterke, die tel kens mee moest, slenterde dus eiken keer met z'n Mama de kerk door als of ie iets aan z'n been had. Nu, ver leden Vrijdag hoort Walterke, Juist toen hij met z'n Mama reeds een kwartier voor de zevende Kruisweg- Statie stond, buiten op het kerk- WWVWWVWVWWWVWVWVWWWWWWVVW'liVVVW Komptant Krediet (tl-MOS) SïiEkEiiKtUHïK GEN in toesf- ViGüfiLtitïi Agent van 4 sterke verzekeringsmaat schappijen, lage premiën, TE VERKOPEN: Standard Citroen Pont.ac Skoda Ford 1948 - 6 HP 1948 11 HP 1947 - 18 HP 1948 8 HP 1935 - 19 HP 26.000 47.000 80.000 62.500 35.000 enz. Vraag bezoek zonder verbin tenis. Adres ter Drukkerij. (d-5296) Ous.viei.eren: Wociisd. 8 Maart, 10 u. Kuistieue: Donaeraag 9 Maart, 10 u. Ooueicm: Donaerdag 9 Maart, 15 u Auveniigem: Vrijdag 10 Maart, 10 u. l\ieuw^uu»'.: ZawiUt-g 11 iviaart, 10 u. 1* BIJGEVOEGDE Veurae: xaaaudag 13 Maar., lo u. V- r» tii^snioiue: Dxusuag i4 Ma are, 10 u. ZONDER FnD&izAMF Dmsuag 14 Maar., la u. Dudzele: Donderdag 9 Februari, 9 u. Moorsitue: vvo-nsuag 15 Maart, 10 u. Vvesucapenc: Donuciuag 9 Feor., ii u. (V.): Donu. 10 Maan, 10 u. juapsenvare: Douderuag a Peur., 14 u. leper: Vrijdag 17 Maart, 10 u. ittoeritcttte: Donaerdag 9 Febr., lo u. Hoa.em (i.): Vrijaag 17 Maart, 15 u. jabbeke: Vrijdag lo Februari, 9 u. iswcvez-le: Zacerd.-g 13 Maart, 10 u. Staihiüe: Vrijdag 10 Februari, 11 u. Aarseie: Zaterdag j.8 Maart, 15 u. Viissegem: Vrijaag 10 Februari, 14 u. fciaucnxetfce: Maandag 20 Maart, 10 u. Oudenburg: Zaterdag 11 Pebr., 9 u. Hteniskerke: Maand. u0 Maart, 15 u. Leh'inge: Zaterdag li Februari, 11 u. liigeimuns.er: Dinsd. 21 Maart, 10 u. Keiem: Maanuag 13 Februari, 9 u. VVakaen: Dinsuag 2i Maart, 15 u. Fervijze: Maanaag 13 Peur. lu.30 u. Turnout: Woensuig 22 Maart, 10 u. Eampernisse: Maand. 13 Pebr., 15.30 U. Loppem: Woenscag 22 Maart, 15 u. Leiseie: Maandag 13 Februari, u u. w.-s.-gu: -Donaerasg 3 Maart, 10 u. Langemark: Dinsuag 14 Februari, 9 u. Zarrea: Vrijdag 24 M: rt, 10 u. Proven: Dinsdag i. Februari li U. iioekeïare: Vrijdag 24 Maart, 15 u. Watou: Dinsdag 14 Feoruari, 14..J u. b ,jpe: zaterdag 2u Maart, 10 u. Moorselc: "Woensdag 15 Pebr., 9 u. j, -stju maandag 27 Maart; 10 u. Waregem: Woeusd. 15 Febr., 10.10 u. Kennisei: Maandag 27 Maart, 15 u. Anzegem: Woensdag 15 Febr., 13.20 u. Uitit: Dinsdag ao n, iu u. St Denijs: Woensdag 15 Pebr., lo u. FiUom: Dinsuag 23 Mi. rt, 15 u. Oosirozebeke: Donderd. 16 Febr., 9 u. Ingoing, in: Woensu: g i Maart, 10 u. itïeulebeke: Donderdag 16 Febr., lo u. Wyeigem: Donderdag 30 Maart, 10 a Ardooie: Donderdag iö Febr., 11 u. KorUi.n: Donderdag 50 Maart, 15 u. Staden: Donaerdag 16 Februari, 14 u. Dottcmgs: vrijaag aart, 10 u. Wingene: Vrijdag 17 Februari, 9.2J u. Aveigcm: Vrijaag 31 Maart, 15 u. Beerman: Vrijdag 17 Febr., 14.20 u. Desseigcin: Zaterdag '1 April, 10 u. Korèemark: Zaterd. 18 Febr., 1U.2J u. SoUegeut: Zaterdag 1 April, lo u. Aartrijxe: Zaterdag 13 Febr., 14 u. Geiuwe: Maandag S A. it, 10 u. Eernegem: Zaterdag 18 Febr., 15.30 u. Lcdegem: Maandag 3 April, 15 u. Oostkamp: Maandag 20 Febr., 9.20 u. Daiume: Dinsdag 4 April, 10 u. ernstig en ohr. Huwelijk aan te gaan, schr. in vohe vertrouw, om inhcntiugsdocuui. naar De Gelukkige Haardte Leiseie. Enig werk ln West-Viaanderen, tair. geiegenh, vr. in ïedereens gevai, spoe dig vervulling uwer wensen, strikte gaiieimh., waarb. verzekerd, (d-308) FEBRUARI Een kleine maar bew ogen maand en een geiuksmaand voor velen, want er zuben 36 MILLIOEN worden verdee-d ONDER 63.852 WINNERS, Kuddervoorde: Maand. 20 F. 10.30 u. Z" HOOFDKEURINGEN MET PRIJSKAMP Gistel: Donaeraag 2 Maart, 10 u. Zanuvcorue. (O)Donderu. 2 ivl., 15 u juo: Vrijaag 3 Maart, 10 u. Zeer belangrijk: Cm aan de kèdiiugea en prijskam- Pw.i te kun.it n uc. ui tanen niet sLe- X'zaJL) liücicH til V ae'.j. Zeil, BIOS o 811 U6ZC iu auo^ji op voomaafci ïngescurevon 't&j.J-* UP 11 ij V tiliO"" De bevelvoerende kapitein van de Britse duikboot Truculentaie zelf een aer weinige overlcvenuen was, zaï voor de krijgsraad verschij nen. Ainoewel ait in Engeland als etn lormahteli beschouwd wordt die piaats heeft na elke scneepsramp, wordt er in Zweedse zeevaartkringen op gewezen dat volgens de verklarin gen van de Zweedse tanker Divina ae onaerzeeboot de lichtsignalen op veilig gezet had, daar waar deze ten mmsie op onveilig hadden moeten staan. Een Fins meisje werd het slacht offer van het aragen van Nylon kousen. Hij een temperatuur van 30» onaer het vriespunt kleefden de ny lons aan haar benen, ln het zieken huis waar zij werd opgenomen, stel de men een gevaarlijke ontsteking vast. Haar beide benen moesten afge. zet women. Achteiaf is het meisje toch nog overleden. In de koolmijnen van Saint Eloy (Puy-ue-Donie), frankrijk, deed zich een oiitpiomng voor gevoi^u van ae instorting van een der gaanderijen. Hij de reddingswerken weraen 9 lij- i'opcriïigc: zateraag 4 Maart, 10 u. tc bekomen en uiug te acnucn Kumoeke: Maanaag 6 Maart, lo u. Üma vtugciid uaxe&i d; -• i sveraugutg Hooglede: Maandag 6 Maart, 15 u. act Sueiennoudtrs, 62, Zuids.raa., Roesbrugge; Dinsaag 7 Maart, 10 u. Koes-iai e. 10U fr. tot 2 Va miilioen winnen en voor een tiende van 11 fr. tot fr. (d.53/2) WILT U GELD VERDIENEN BIJ U THUIS en ae breisnel kennen na enkele dagen? Vraag gratis kataioog Nr 2 of kom tot betrouwbare firma: Breimachine Rapide, 180, Brabantslr., Brussel, of Koririjkstw. 53, Gent. (d-3613) Onthoudt goed de datums der trekkingen Ook g'ij kunt voor een biljet van'ken gevonaen7Men schat het aantal gewonden op 30. In de Ver. Staten werd een nieuw to.stel uitgevonden voor het overbrengen van het gesproken woord bij middel van een onzichtbare licht straal. Men wijst erop dat dezelide uitvinding reeds door de Duitsers ge daan werd tijdens de oorlog, doch dat de toestellen van weinig nut waren, aoordat ze niet konden verplaatst vt'o.aen. De Amerikaanse uitvinder erin draagbare toestellen te fabriceren, die van groot nut zouden zijn voor de landverdediging. De Italiaanse bandiet Giuliano liet door een onbekende een brief be steilen bij de redactie van het Ita liaanse blad Giornale de Sicilia In deze brief weerlegt hij de bewerin gen ais zou zijn moeder enige schuld gehad hebben in hetgeen haar ten laste gelegd wordt. Hij verzoekt de regering om begenadigd te worden. Te Salzburg werd een dagboek ontdekt dat eigenlijk bestemd was om met andere documenten, die aan de Nazi's hadden toebehoord, ver brand te worden. Bij nader toezicht bleek het een dagboek van Mussolini te zijn van in April 1945. Het draagt als titel Mijn Sardinische en Pon- tijnse herinneringen Terwijl de Italiaanse beeldhou wer Attilio Selva bezig was aan de afwerking van het beeld van de H. Eugenius, is het 150 kgr. zware kunst, iverk omgevallen en verpletterde de kunstenaar. Het beeld was bestemd voor een nieuwe kerk te Rome. De ongelukkige beeldhouwer werd op slag gedood. Het beeld is totaal ver nield. Het graf van de H. Petrus zou thans met zekerheid ontdekt zijn ten gevolge van opgravingen onder Sint Pietersbasiliek. De Paus zal vermoe delijk in een plechtige verklaring op 2 Maai t e.k. nadere inlichtingen hier over verstrekken. Een «D C-4-toestel van de Amerikaanse luchtmacht is sedert drie dagen vermist in het gebied van Al ask Er zijn 36 passagiers en een bemanning van 8 koppen aan boord. Verscheidene vliegtuigen der lucht macht zoeken het vermiste toestel op. Bij het invallen van de vorst periode werden de zwanen die de Brugse reien bevolken, weggebracht naar een warmer winterkwartier, vei lig beschut tegen üe koude. Het ver voer geschiedde per handkar. Dit on gewoon spektakel lokte heel wat kijk- lustigen op straat. De haven van Antwerpen her stelt zich stilaan van zijn oorlogs weeën. Zaterdag kwam de nieuwe vlotkiaan toe die een door ae Duit sers vernielde kraan moet ve. vangen. Dit pracntig materiaal, dat lou von nan verplaatsen, weid in Hcmectam iNederianü) geuouwd, in samenwer king met de Belgische A.C.E.C.-ia- oiieicen te Charleioi. De Waddeneilanden in Noord- Nederland zijn door de heersende koude volkomen aigesloten, het ver voer over water is lam gelegd zodat meu thans verplicht is een luchtbrug in 't kiein in te richten. Zieken die onmogelijk ter plaatse konden ver zorgd worden, zijn via de luchtbrug naar ziekeniiuizen op het vaste land overgebracht. Een Belgisch zakenman, dhr. Baeten uit Brussel, is er op het nip pertje in geslaagd aan de commuas- ten in Sjanghai te ontsnappen. HIJ werd verwittigd door nationalistische agenten en kon tijdig aan boora ge- raxen van een jonk geiauen met een vracht levende zwijnen. Tussen deze viervoeters heeft hij etn reis van 100 mijl gedaan waarna hij per vliegtuig Formosa kon bereiken. Het Nedenanuse yacht Patri cia» legde onuanks aan te Oostende, üe politie die een en ander vernomen had stelde een onderzoek aan boord in waar een verstekeling werd ont- aekt. net is en gewezen Nederlandse SS-man die de wijk wilde nemen naar Argentinië. De verstekeling en de eigenaar van het yacht werden aangehouden. De Britse Admiraliteit is thans overgegaan tot verdeling van spe ciale reddingspaKke.i, een scpeciaie opoiaasbare kieaij in waterdicht ny Ion, aan de bemannigen van de 2* auikboten die thans actieve dienst doen. De Engelse pers merkt hierbij op dat de bemanning van de Trucu lent zeker gered ware geweest indien zij over dergelijk uitgerust materiaal hadden beschikt, 't ls te laat de put gevuld In een archief van het Benedic tijnenklooster te Malk bij Wenen werd de concertoparituui in la - grootvan Jozef Haydn terugge vonden op verspreide bladen. Dit kostbaar document was sedert 1769 vermist. Te Verviers overleed schieliik een 55-jarige man terwijl hij z.rii :n een biechtstoel bevond. De dood werd toegeschreven aan bloedopdrang ver oorzaakt door de koude. 5 PERSONEN GEDOOD, 33 GE WOND IN NOORD-FRANKRIJK De mist hindert de zeevaart De dichte mist en de gladheid der banen verzooraakte ook in Noord- Frankrijk meer dan 80 auto-onge vallen waarbij 5 personen het leven lieten en 32 gewond werden. Ook op zee was de mist oorzaak van oponthoud der schepen. Een pa- ketboot die de reis Folkestone-Calais deed, kon onmogelijk deze laatste haven binnenvaren en moest het an ker uitwerpen. Na een nacht aan boord te hebben doorgebracht kon den de 330 passagiers veilig aan land gaa DE BLOEDZUIVERENDE EN LAXEERENDE WEKKEN de GAL op VOORKOMEN ENGENEZEN Ondergetekende begeert een post abonnement op Het Wekelijks Nieuws» uitgave(1) Naam Adres Gemeente (stad) (Handtekening) (1) Niet vergeter ie gewenste uitgave t» vermelden. Wanneer ge dit bulletljn Invult, daar na uitknipt en onder open omsiag toe* zegel van 20 centiem opstuurt op het adre» van «Het Wekelljke Nieuws», Gasthuisstraat 19, Poperlnge, zorgen wil ervoor dat U enkele dageu daarop het bezoek krijgt van de postbode, die bij u het geld innen komt opdat U regelmatig om de week ons blad aoudt ontvangen. Do prijs van het verschuldigde bedrag kan d lezer steeds nagaan in het ka dertje nevens de titel van ons blad. Daar staat: Abonnementsprijs, tteiglg tot Nieuwjaar fr. Dit ie het ha* drag dat hl] dan aan bode vei schut- dlgd Ml iljn. 113. Allen samen, Robinson en zijn nu.saieien, keerden terug naar Ce grot, Hij verscnoot nog geen beet je to. d hij bemerxte dat grote rots- ojo«.ui naar beneaen gevallen wa ren. Gelukkig maar dat hij tijdig de piaat gepoetst had, anders... 114. ...neen, daar mocht hij niet aan denken. Met een zware stok die als hefboom dienst deed, verwijderde hij de zware blokken en deed hen buiten de grot rollen, t Was een kar weitje om bij te zweten, maar die on gure gasten moesten buiten. 115. Toen alles opgeiuund was, bemerkte hij pas hoe groot en ruim zijn verblijf geworden was. Er was nu nog zoveel plaats. Alleen de spin met naar net bleek verdwenen te zijn. Ro binson dacht er nog eens aan dat ze zijn eerste gezclscliap was. 116. Robinson dacht aan de win ter die, meende hij, moest volgen op deze heerlijke zomer en besloot zijn troep lama's te vergroten. Met de las so trok hij opnieuw ter jacht en ving de ene lama na de ander e. Zijn kud de gioeide sterk aan. -VIII 117. Maar 't duurde niet lang of de dieren waren verschuwd en met de lasso was er niets meer uit te richten. Hij zocht dan een pad waar hij wist dat de dieren regelmatig voorbij kwa. men en groef w een put die hij in richtte m een v&L 118. 's Anderdaags 's i».„-0s bracht hij eerst een bezoek aan de val. Hoe groot was zijn verwondering toen hij bemerkte dat hij reeds volop geluk had met zijn list. Twee lama's waren inderdaad gevangen. Het wa ren twee prachtexemplaren.

Het Wekelijks Nieuws (1946-1990) | 1950 | | pagina 8