Meubels Boone Prijzen buiten alle concurrentie WathebikJeyeiSaan? ra BATES De Avonturen van ROBINSON Monro Asepta Keus zonder weerga Alles kosteloos thuis besteld. Alle herstellingen. Nieuwsjes in 't kort INSCHRIJVINGSBULLETIJN 22 HET WEKELIJKS NIEUWS Zaterdag 25 Febr. 1950. BIz. 8. In vt grootste Meubelmcagazijn der streek Casselstraat 47, POPERINGE Werkhuizen rechtover O. L. Vr.-kerk Tel. 200 Boomgaardstraat Slaapkamers vanaf 4.600 fr. IJz. bedden vanaf 370 fr. Zetels 380 fr. Matrassen 650 fr. Clubs 570 fr. Buffetten 1595 fr. Divans 1030 fr. Tafels 665 fr! Kinderwagens 800 fr. Stoelen 119 fr. Komptant Krediet Met de voordeligste voorwaarden. Al onze Meubels zyn gewaarborgd. 0$. Roman van H. COURTS-MAHLER Belgische Hypotheekmaatschappij en Spaarkas n.v PRIESTER JAMMER LIJK VERDRONKEN TE DEULEMONT BIJ WAASTEN Goedgelegen, ruime en gerievige SMIDSE Schoon en welgelegen WOONHUIS ALLE APOTHEKEN en Laboratoria Mullie, HALLE. M 'ïW^k;- Welke Vëfpèkking veto kiezen de kwekers voOf bet Voedsel dat voor .7 kweken bestemd is De PAPIEREN ZAK BATESL kv 25 ol 50 kg, verloren 1 nij Is zo practisch en lodflnlg better e/i gezonden Welk» verpakking, laait toe het Voedsel on «4 dekt en zonder vree voor slecht weer te «reu» voeren? i JU de -SeSc^e^rrnnged IN T KWEKEN hoopt zekerheid. KATHOLIEKEN die wensen een ernstig en chr. HAAR VERLIES? door Dirk Keikop Tekenverhaal 'Het Wekelijks nieuws UIT TER HAND TE KOOP SCHOON HANDELSHUIS HOEVEN OVER TE NEMEN drag dat hij dan m dl bO(i« IIN6Ü& digd «al zijn, W-3205) M'n beste Lezers en Lezeresjes, lk zit vandaag te schrijven met de len te in het hart, omdat buiten de zon schijnt. Het is vandaag een stralen de lentedag in Februari. De deur staat wijd open om de gezonde lucht binnen te laten, ergens kweelt er een eenzaam vogeltje, de kinderen stoeien buiten op ons graspleintje, en Marenta, jodelend van: «Tjoele- roeleroere, de lente is in 't land is bezig met koper te kuisen. Ze heeft ai wel twintig keren moeten zeggen aan de bengels dat ze niet altijd met hun vuile voetjes de kraaknet geschuurde keukenvloer mochten in- en uitlopen! Maar houdt dat jonge volkje tegen als de zon schijnt. Het zijn precies losgelaten veulens, die te lang op stal hebben moeten staan. Ik schrijf... schrijf... en plots hoor ik onzer Nelis zeggen tegen onzen Jef: Zeg, we hebben vandaag op school weer eens gelachen, zulle! Ja? Vertel eens! Nu, onze Juffrouw vroeg: «Wat is een komeet?». Ik antwoordde: Een ster met een staart! En toen vroeg zeKunt ge me de naam noemen van een? En weet ge wat ik geantwoord heb? Ik zei: «Mickey Mouse, Juffrouw Enfin, ik heb eens hartelijk ge lachen, zonder dat ze 't hoorden na tuurlijk. Ja, de lente komt in 't land! Ze nadert! Ge voelt het en ge ziet het! Daarom zetten we ons hart wijd open voor de vreugde. Morgen kan het misschien weer anders zijn, maar kom, we hebben dien dag toch gehad. Verheug u! Ik weet er is veel smarte, hard is de kamp om 't brood; ik weet, in menig harte huist vast en breed de nood. En duizend hoor ik zuchten uit hun droef bestaan, kan 'k maar dees aard ontvluchten naar 'n schoner wereld gaan! Dat is misschien uw antwoord op mijn raad. Verheug U! Want ge meent dat niemand meer lachen kan wanneer hiij ziek en brodeloos arm en verlaten is en daarbij zo arm als een kerkrat. Ge oordeelt dat men tegenwoordig niks anders kan dan dreinen over slechte gebu- ren en lastertongen. Of ge vraagt misschien: ontzinkt niet helemaal de moed, de vreugde en het geluk als man en vrouw en kinderen het sobere leven nog verzuren, als de vrouw lui en praatziek, vuil en slon zig is, als de man tot z'n laatste cent verdrinkt, als men eiken morgen zich angstig afvragen moet welk kruis de dag van heden zal mee brengen? En werkelijk, het is wel gegrond: want er bestaan geen zeven smar ten, maar een zee van kommer en lijden. Gelukkig echter is het onder alle mensen verdeeld en krijgt ieder z'n deel te dragen. Wie meent dat op hem alles werd gestapeld en dat de andere niets te dragen hebben, die bewijst nog onervaren te zijn ofwel bekijkt hij het eigen leed met een vergrootglas. De goede God geeft aan niemand meer dan hij dragen kan en laat ook niemand boven z'n krachten beproefd wor den. Iedereen heeft z'n kruis te sle pen. Daarin gelijken wij allen op elkaar. Enkel ls het kruis bij ieder een verschillend. De enen ontvan gen het onmiddellijk van God als een geschenk van Zijn Liefde, de anderen krijgen het van him mede mensen of timmeren er voor zich zelf een aan mekaar. En dit is ge woonlijk het zwaarste van allen. Als zorg en wee u drukken wil denkt, het ls een voorjaarsgril: Morgen ls het beter 1 VERLEDEN WEEK kregen we op zekeren morgen een dikke mist. Ge kon geen tien passen vóór je uit zien. Enfin, ik heb dat liever dan ij zei, ge kunt, bij mist, tenminste op je benen nog blijven staan. Onzen oudsten werd naar school gestuurd, warm ingeduffeld en met veel raadgevingen van oppassen voor dit en oppassen voor dat. Tien minuten later kwam ie opge togen de keuken binnengestormd: Moeder, moeder, de school ls verdwenen! Marenta heeft hem bij de hand genomen en die verdwenen school gaan opzoeken! MEN ZEGT SOMS: Men vecht niet voor de waarheid, maar wel om te zien wie er gelijk heeft. Een zeer grote waarheid! Dit bewijst een fa bel uit den tijd, toen de dieren nog spraken. Hier volgt dit dieren-epos: De katten en de honden hiel den een congres (een zogezegde UNO). Op een der zittingen wilden ze erover beslissen hoeveel negen tien is. Negentien is niets anders dan achttien en één, zei de woordvoer der der katten. Dat is niet juist, schreeuwde de woordvoerder der honden, negen tien is niks anders dan twintig min één! Mis! miauwden de katten In koor. Nu ontstond er een verschrikke lijke twist, die al spoedig in een al gemene vechtpartij ontaardde (na tuurlijk zonder atomen). Wederzijds slingerde men zich scheldnamen naar het hoofd: Muizenvreters!... Straatlikkers!... Hierbij deden tan den en nagels goed hun werk. Spoe dig bedekten lapjes pels, oren en stukjes staart het slagveld! Toen ze zo bezig waren met vech ten om er over te beslissen wat eigenlijk negentien was, kwamen er twee wijze geiten voorbij. Ze overkeken het slagveld en verna men waarover de strijd ging. Ten slotte zei de een tot de andere: Maar in de grond beweren de beide partijen juist het zelfde. Bei de spreken de waarheid! Maar waarde, blaatte de an dere, die nog verstandiger was, het is niet om de waarheid dat het hier gaat, maar wel om uit te maken wie er gelijk heeft! WEET U wie er ook altijd «nooit geen gelijk heeft», dat is Jef Klets uit ons gebuurte. Hij is getrouwd met een gendarm van een vrouw mens. Als ge hem vraagt wie er bij hem thuis de baas is, dan antwoordt hij u schaapachtig: Ja, kijk, m'n vrouw is natuur lijk de baas over de kinderen, het dienstmeisje en den hond, maar met den goudvis kan ik doen wat ik wil! Ja, de vrouw van Jef Klets is een nummer, geloof me. En gierig, zo gierig als het maar zijn kan. Ge ziet, ze heeft al de gaven! Gisteren, terwijl Jef ln z'n tuintje stond te werken, hoorde hij haar stem en kon z'n oren haast niet geloven. Klets, riep ze, beste man, kom je haast eten? Alles staat op tafel: een lekkere tomatensoep, beafstuk met gebakken aardappelen, en als dessert een pudding. Laat me ir' niet wachten, anders wordt hu koud! Klets stak z'n spade In de grond en ging, smekkend, naar binnen. Toen zei Madame Klets met een triomfantelijk gezicht: Heb je 't nijdig gezicht van onze buren niet gezien! Ze kregen het water ln de mond. Kom, we eten voor vandaag maar eens een boterham met een haring! ER IS ZEKER wel geen sterveling meer op aarde, die geen radio bezit. Maar hoevelen weten dat wonder toestel nuttig te gebruiken? En dat kunt ge, zulle 1 Hebt ge uw radio al eens opengedraaid 's Zaterdags avonds om 8 uur en een kwart op Radio Hilversum, uitzending der K.R.O. Ge zult er geen wilde jazz muziek horen, geen flauwe, amou reuze chansons, maar iemand, die het beluisteren waard ls, omdat hij zoveel harde waarheden vertelt. Hebt u al eens het «Lichtbaken» beluis terd van Pater Henri de Greeve? Over enkele tijd klonk z'n metaal- narde en toch aangename stem: «Slot op de mond! Het gewone, dagelijkse leven, zoals het zich af speelt tussen mens en mens, geziiï en gezin, buur en buur, lijdt onder gewoontefouten, hebbelijkheden, lief deloosheden, waarvan de gevolgen door veruit de meeste mensen niet beseft worden. Ik noem ze: het klein ongedierte onder de menselijke misdaden. Het is een lange lijst van kleinere en grotere onbeheerstheden, die het lo ven van den mens tot een ware be proeving maken, waarbii men el kaar de toch al te kleine vreugden van het leven vergalt, de goede omgang belemmert, tegenstanden in het le ven roept, vervreemding kweekt en de harten der mensen maakt tot een nest van boosaardigheden, boosaar dige gedachten, boosaardige plan nen, boosaardige wraak en boosaar dige handelingen: haatdragendheid, plagerijen, geniepigheid, jaloezie, bestweterij, dwarsdrijverij, laster, kwaadspreken, roddelen, insinueren, anoniem geschrijf, ruzie stoken, enz. Iedereen is er practisch op z'n beurt het slachtoffer van, beklaagt er zich over, windt er zich over op en... doet er zelf trouw aan mee! M'N BESTE Lezers en Lezeressen, ik ben niet gewoon recepten te ge ven, Ik ben ook geen dokter, maar vandaag wil ik afscheid nemen van u met u een recept mee te geven voor een lang leven. Wie zou er niet graag lang leven? Wel ziehier m'n recept: Elke gemoedsbeweging, met uit zondering van het medelijden, kan een hartkwaal veroorzaken. Wie medelijden heeft met z'n vijanden, in plaats van tegen hen te strijden, zal zeker lang leven! Dus... een geschikt middel om niet vroeg dood te gaan. Zo oordeelde ook Krelis Bal, maar op een heel andere manier: Meneer Pastoor, zei Krelis, wat ben lk gelukkig! Ik ben nu al 95 jaar en heb ln het dorp geen enkel vijand... Dat ls werkelijk een eer voor u, m'n goede vriend, zei Meneer Pas toor. Ja, lachte Krelis, ik heb ze al lemaal overleefd en begraven! En hiermee sluit ik de boeken, om voor de naaste week naar wat anders te zoeken!! Het Manneken uit de Maan. m JïCengelioerk van Het Wekelijks 5A(ieuvs VI 29. KORTE INHOUD Twee jaar na de dood van zijn eerste vrouw huwt Heinricli Nordegg, Weduwe von Rhoden. Mede door de talrijke buitensporige uitgaven van Mevr. von Rhoden, gaat de Firma Nordegg bergaf. Het vooruitzicht van de onvermijdelijke ondergang der Firma ondermijnt de ge zondheid van Heer Nordegg en op zijn sterfbed belooft Romana, zijn enige dochter, met haar eigen vermogen de zaak terug op te helpen, meteen krijgt ze volmacht over de fabriek. Alle onre delijke uitgaven dienen ingekrompen en dit brengt meermaals botsingen tussen Romana en haar stiefmoeder, bijgestaan door haar dochter Beatrix. Hans, broeder van Beatrix, weet Romana te vertrou wen. Gerald von Rhoden, stiefbroeder van Mevr. Bylla's eerste echtgenoot, on gehuwd en schatrijk, komt bij hen op bezoek. Beatrix, belust op een mooie par tij, maakt hem het hof, wat hem niet onverschillig laat, tot Hans hem, onbe wust, de waarheid zegt. «Je moet nog een minuut geduld hebben. Waar wacht je op? vroeg zij. «Op Hans, hij kan elk ogenblik hier zijn. Beatrix keek teleurgesteld. Zij had er op gerekend alleen met Gerald, te rijden. Het ergerde haar al dat de lastige Indiër meereed,, die haar steeds zo strak met zijn donkere ogen aankeek. Nu zou Hans ook nog meegaan. Hans? Wil die ook meegaan? vroeg zij. Ja Maar zo ver ik weet heeft, hij toch les. Slechts tot drie uur. Hij zal da delijk hier zijn. Wij hebben met el kaar het uur afgesproken. Neem dan toch vast plaats, wie weet of Hans stipt op zijn tijd is. Hij kan op zijn fiets volgen. Ik heb beloofd op hem te zullen wachten daar komt hij de hoek al om. Hans kwam aanrennen toen hij AGENTSCHAPPEN Alveringem: Philibert Bailleul, j Dorpplaats 65. Beveren-Roesbr.l Robert Lepée, Hondschootestr. 91. Geluwe: Rog. Denijs, Verzek., Beselarestraat 50. Hooglede: Marie-L. Pleters, Roeselarestraat 8. Houtem: Mevr. Germain Cou- dron-V andamme, Dorp 46, Zillebeke. Ingelmunster: Marcel Ampoorter, Wescstraat 13. Izegem: Rafaël Parret, St-Crispijnstraat 19. Kemmel: Leo Duplacie, Reningelststraat 63. Koekelare: Mr Jozef Bulcke, Ichtegemstr. 12. Krombeke: Mej. Maria Denys, Dorpplaats. Leke: A. Denolf, koster. Nieuwstraat, 21. Loker: W» L. Dousy-Mor- Dorpplaats. [treu, Meesen: Hector Vercruysse, Ketelstraat 14. Georges Dehem, rue Alph. Hottat 26, Ixelles. Moorslede: Achiel Goemaere, Dadizelestraat 32. Nieuwpoort: Mr Alfons Depelchin, Kakstraat, 24. Private onderneming beheerd door hel Koninklijk Besluit ven IS December 1934 LANGE NIEUWSTRAAT 40 ANTWERPEN Ooslvletercn: Mej. Y. Van Houtte, Henri Deberghstraat. Poelkapelle: Mw W' M. De Sutter- De Wilde Ploegstcert: Victor Menet, r. d'Armentières 110. Pop,erlnge: Gilbert Renlere, Gasthuisstraat 63. Michel Maes, Westvleterenstw., 25. Proven: M"T' H. Prinzie-Deré, Statiestraat 55. Reninge: Er. Van Eecke-Deleu Zwartestr. 4. 'Roeselare: Raymond Angillis, Pilkemstraat 41. Roesbrugge: Gerard Delplace, Gemeentesecr., Harlnge. St-Pieterskapelle- Leke: André Provoost, Dorp, 12. Vlamertinge: Mevr. C. Duran- Debruyne, Poperingestraat 7. Voormezele: Gilbert Delannoy, Dorp, 82. Warneton: Pierre De Simpel. VVervik: Valère Verfaillie, Molenstraat 49 Westvleteren: W" Jul. Quaghebeur, Poperingestraat 71. YVoumen: M'*; E. Barbier- Vei cruysse. Langemarkstr. 341 a. Wulveringem: Michel Duron, Goudenhoofd 38, Vinkem. 3 Uit de zijrivier de Deule, die ln de Leie uitmondt, heeft men nabij het Franse plaatsje Deu- lemont, een tweetal kilometer van Waasten, het lijk bovenge haald van de 60-jarige Priester E. H. Georges Dewalle, aalmoe zenier in het pensionaat Het Witte Kruis De Priester, die enkele dagen Verlof doorbracht bij zijn schoonbroeder Frans Leduc te Deulemont, begaf zich iedere morgen maar de dorpskerk om er de H. Mis op te dragen. Men vermoedt dat de Priester mis leid weid door de duisternis en zo in het water 6ukkelde. ERNSTIGE PERSONEN KUNNEN EEN AGENTSCHAP AANVRAGEN. OVER TE NEMEN EN TE HUUR TE IEPER met werktuigen en materiaal. Schoon, groot WOONHUIS voorzien van gas, electriciteit en prachtige hof. Zich wenden: Kaalstraat 12, leper (van 14 tot 16 uur). (d.5405) UIT TER HAND TE KOOP met nevenstaande smis en stallingen, alsook 10 aren grond, met 30 fruit bomen, gelegen Vaartstraat 16, Pol- linkhove. Voor alle inlichtingen: Ernest Mas- sChelein, Veurnestraat 2, Pollink- hove. (d.5573) de auto zag staan, wierp de knecht, die bij de voordeur stond zijn boeken toe, en begroette Gerald met stra lende ogen. Daar ben ik, oom Gerald een halve minuut te laat. Ik werd nog opgehouden door de reetor. Nu kun nen wij gaan. Ja Hans, stap ln. Nu pas zag Hans zijn zuster. Wat nu, Beatrix? Wil je soms ook mee naar de fabrijk? Ja, antwoordde Beatrix kortaf. Heb je er soms iets op tegen? Hans haalde de schouders op. Al zou ik er iets op tegen hebben, dan zou het je niet van je plan af houden, zei hij, zo weinig hoffelijk als broers soms zijn. Juist. Maar stap nu eindelijk in! Hans en Gerald stapten in en de auto stoof heen. Door het raam zagen de inzittenden de brede rug van de Indiër, die naast de chauffeur zat. Beatrix keek ontstemd, en op de een of andere manier moest 4j lucht geven aan haar ergernis. «Gerald, ik begrijp je niet, dat je dezen Indischen knecht steeds om je heen moet hebben. Ik kan hem niet uitstaan. Hij heeft zo iets aanma tigends en opdringends Gerald dacht eraan dat deze anti pathie wederkerig was. Ik heb bij Calutta nog niets van deze eigenschappen gemerkt. Hij be- elixlei elixler ln 't drinkwater Voor hennen, duiven en kiekens. (d-5286) poeder ln 't eten. Voorkomt en geneest radikaal: snot, verlamdheid, tchic, blauwe kam, t huilen, t gapen, 't treuren, pokken, slijmen.., zit slechts de aangeboren trots van een edele afstamming.» Beatrix lachte schril. Zij had zich reeds vaak over Calutta geërgerd omdat hij geen fooien aannam en haar eenvoudig het antwoord schul dig bleef als zij hem over zijn meester wilde uithoren. «Je zegt een edele afstamming? Is Calutta Bay misschien een betoverde prins? vroeg zij spottend. Wie weet, misschien vloeit er vor stelijk bloed door zijn aderen,ant woordde Gerald kalm. Och, Je wilt me voor de gek houden, Gerald! «Neen zeker niet, Calutta stamt werkelijk uit een edel geslacht. Maar hij ls toch een heel gewone knecht. Gerald glimlachte. «Ik vind, dat hij een zeer buitengewone knecht is. Hij neemt bijvoorbeeld nooit een fooi aan. Beatrix kleurde even. «Niettegen staande dat is hij maar een knecht. Zeker, maar dat is ln Indië niets ongewoons. De politieke omstandig heden zijn oorzaak dat edele ge slachten arm werden. Ik heb Je im mers al gezegd, dat Indië het land der wonderen is. En al ls Calutta arm, en al bezit hij niets dan hetgeen hij bij zich heeft, hij is toch trots. Maar dat is niet aanmatigend zoals Jij dat noemt, En al is hij mij ln on wankelbare trouw genegen, hij zal toch nooit opdringerig zijn. Hij bezit zulk een fijnvoelend tact, dat menig een er een voorbeeld aan kan nemen. Hij is er altijd als ik hem nodig heb, en verdwijnt als hij weet dat ik niets voor hem te doen heb. Dus een juweel van een knecht, zei Beatrix ontstemd, omdat Gerald de partij van Calutta nam. Ja, dat is hij werkelijk, en ik zal hem nooit laten gaan,» zei Gerald kalm. Dat zou ik in uw plaats ook niet doen, oom Gerald. Calutta is een prachtkerel, en ik heb vriend schap met hem gesloten,» zei Hans als protest tegen de aanval van Bea trix op Calutta. Hans keek haar aan met ogen fon kelend. van strijdlust. En jij vergeet, dat ondergeschik ten ook mensen zijn. Bovendien ben je om de een of andere reden uit je humeur, mijn zuster, dë prinses. Het was daarom beter geweest als je thuis waart gebleven, dan had je de stemming van anderen niet be dorven. Ik begrijp trouwens niet wat je ginds wilt. Gewoonlijk krijg Je het al op Je zenuwen als er maar over de fabriek gesproken wordt, en vandaag wil je er naar toe. Eigen lijk kunnen wij je in het geheel niet gebruiken, want wij willen naar de machinekamers en in alle hoeken Rainer Lamiberg, gewezen piloot der Luftwaffe, en die zich wereldburger nummer 3 noemt, heeft het aangepakt een we reldreis te doen zonder andere papieren dan deze van zijn we reldburgerschap. Het vliegtuig waarin hdj zich boven Italië ver plaatste, verliet hij op vrij ori ginele wijze, namelijk per val scherm. De zonnevlekken die Maan dag laatst gesignaleerd werden, hebben naar blijkt, storingen verwekt ln radio- en televisie- uitzendingen. Engelse kijkers- luisteraars zagen hun Londense programma's op het scherm vervangen door beelden uit Le ningrad dat op zelfde definitie en zelfde golflengte uitzendt als Londen. De corresponderende klankbeelden werden gestoord door uitzendingen uit Stock holm. Uit een U.N.O.-verslag blijkt dat er in verschillende streken van de wereld nog wer kelijke slavenhandel bestaat. De ergste gevallen doen zich voor in China en andere Aziatische lan den. Een Chinees meisje dat in China voor 10 a 20 dollar wordt verkocht, wordt in Singapore verder van de hand gedaar voor l.OOO k 1.200 dollar. Een hevige brand heeft op Maandagavond in het cent. uni van Rcubaix een grote wolop slagplaats verwoest; vijf g; .ou wen van de fabriek en een aan halende drukkerij weiden in ls gelegd. Drie brandweerkorpsen bestreden het vuur dat ücor een sterke wind aangewakkerd werd. Men raamt de schade boven de 70 millicen Frans franken. Hst wereldvermaarde doek Mcna Lisa van de Italiaanse schilder Leonardo da Vinei, zou thans een dubbelganger hebben en nog wel van de hand van dezelfde meester. Aldus luidt een bericht uit Amerika, waar door een kunstkenner een doek ontdekt werd met identieke ka raktertrekken en dat de hand van de Italiaanse grootmeester verraad. Het schilderij stelt ech ter een jongere vrouw voor dan dit in het Louvre bewaard onder de naam van de beroemde Mo- na Lisa Skorzeny, de zogezegde ont voerder van Mussolini, die thans weer opduikt en vermoedelijk geld hoopt te slaan uit zijn mémoireswerd thans heel wat van zijn vermaardheid ont nomen door de verklaringen van een Duits soldaat, die aan de beruchte bevrijding van Musso lini medewerkte, en verklaart dat Skorzeny enkel toevallig mee was met de groep en hele maal geen leiderspost bekleedde. All De PAPIEREN ZAK BATES* ttij beschut doelmatig hei Voedsel tegen vcchtigheia k) slecht weer. Welke verpakking levert en lostaltijd, haas gehele inhoud Voedsel Ban de kweker? De PAPIEREN ZAK BATES* bij laat niets doorzeven var» gijn Inhoud en laat tot hei (aatste gram los wanneer men hem uitgiet. f| Êt Welke Voedselverpak' Wj king laat toe de besmet' f ting in 't kweken te ivermijden 7 jDe PAPIEREN ZAK BATES* bij levert het voedsel zuiver, droog, onbesmet, zoals he» door de fabrikant ingepakt avord DENK ER AAN ALS U VOEDSEL KOOPT OOK VENTULZAKKEN EN OPEN ZAKKEN automatische VULMACHINES "VOORHEEN SQCIÉ Td DES SACS A VALVE BATES WILT U GELD VERDIENEN BIJ U THUIS en de breistiel kennen na enkele dagen? Vraag gratis kataloog Nr 2 of kom tot betrouwbare firma: Breimachine Rapide, 180, Brabantstr., Brussel, of Kortrijkstw. 53, Gent. fd-3613) Huwelijk aan te gaan, schr. in volle vertrouw, om inlichtingsdociua. naar De Gelukkige Haard te Leisele. - Enig werk in West-Vlaanderen, talr. gelegenh., vr. in iedereens geval, spoe dig vervulling uwer wensen, strikte geheimh., waarb. verzekerd, (d-308) kruipen waar een dame niet kan komen. Nu, ik denk, dat Romana Gerald zelf zal willen rondleiden. Zij is toch ook een dame.» «Ja, Romana! Dat is heel iets anders. Die heeft verstandige kleren aan, die niet overal aan blijven hangen. Ik zeg je vooruit, je zult je afschuwelijk vervelen. Het aller verstandigste is, dat je in de auto blijft en dadelijk weer naar huis rijdt. Ik zal precies doen, wat ik wil, mijn beste broeder.» Gerald wist niet waarom het hem zo onaangenaam was, dat Beatrix meeging. Wel drukte hem de scène van de vorigen dag nog, maar zij was zo ongedwongen, dat hij dat voorval best als niet gebeurd zou hebben kunnen toeschouwen. Klaar blijkelijk was het moeder en doch ter toch duidelijk geworden, dat hun plan, om hem tot een huwelijk met Beatrix te bewegen schipbreuk had geleden. En, dat moest hij beken nen, zij hielden er zich goed onder. Dat kon hem niets anders dan aan genaam zijn. Heden namiddag bij de maaltijd, had hij het gezelschap van Beatrix ook heel goed kunnen verdragen. Nu verstoorde zij zijn stemming zeer beslist, en hij wist niet waarom. UIT TER HAND TE KOOF MET OVERNAME: Goedgelegen HOFSTEDE 14 Ha. in VEURNE-AMBACHT, Onmiddel lijk vrij van gebruik. Schrijven ter drukkerij onder num mer 5576. (d.5576) VWnAMWWUWMUUMHMWAAnA Vraag gratis notice S.N. - Geen lotion. RESULTAAT GEWAARBORGD. T.C.C. - 33, R. Neyberglaan, Brussel. (d-5487) (MMIAAAAAAMIAAAMAMWAM HOOFDSTUK XII. Romana was, zoals gewoonlijk, na tafel naar de fabriek gereden. Een ogenblik had zij er over gedacht de heer von Rhoden te vragen dadelijk met haar mede te rijden opdat de auto niet tweemaal de weg zou be hoeven af te leggen. Maar zij had het toch niet gedaan. Toen zij aan de fabriek kwam had zij dadelijk een rondgang gemaakt door het gehele gebouw om er zich van te overtuigen, dat alles in orde was. Toen zij hiermede klaar was sprak zij enkele ogenblikken met Hoyer. Zij vertelde hem dat de heer von Rhoden een nieuw verdovingsmid del had uitgevonden en dat hij het uit een Indische plant, die hij in elke hoeveelheid kon verkrijgen, en waarvan hij reeds een grote voor raad had besteld, in Duitsland wilde laten bereiden. Daarna namen zij afscheid. Romana begaf zich naar haar privékantoor. Zij zou allerhande te doen hebben gehad, maar de lust er toe ontbrak haar heden. Zij zat werkeloos aan haar schrijftafel, ter wijl onrustige gedachten haar ver volgden. Haar anders zo heldere, verstandige ogen staarden dromend voor zich uit. Zij dacht aan Gerald von Rhoden. r* w f37 C*> if v 132. Robinson had zich terug aan het pottenbakken gezet en hij lukte ditmaal tamelijk goed. Maar zijn pot ten waren niet waterdicht, er ontbrak glazuur aan; de glasachtige grond die hij bemerkte tn een zoutvat bracht hem op een spoor. 133. Plots voelde hij hetgeen hij reeds zolang vreesde, hij voelde zich onwel worden, een hevige koorts over viel hem. Hij viel neer op de grond, hij voelde of zag niets meer rond zieh. Wat zou er nu geworden van hem, zo gans alleen? 134. Hij kreeg terug een klaar bewustzijn; heel uitgeput slaagde hij er toch nog in wat eten en drinken dicht bij zich te plaatsen. Opnieuw viel hij languit neer op de vloer en verloor helemaal het bewustzijn. Een lama keek angstig toe. 135. Nu mengden zich de dagen en de nachten wild door elkaar. Nu eens rilde hij van de koude, dan weer baadde hij in zijn zweet. Het waren angstige ogenblfkken voor hem. De lama's zwierven angstig om hun mees ter heen; er haperde iets. 136. Sommige ogenblikken echter ontwaakte hij uit zijn langdurige slaap. Met moeite richtte hij zich dan op en zoog dan het sap uit van een citroen, die hij naast zich gereed ge legd had. Dat verfriste hem en leste zijn grote dorst. 137. Weer viel hij in een diepe slaap, doch nu werd hij veel rustiger en herstelden zicli stilaan zijn kluch ten. Om zich tegen de nachtelijke koude te beveiligen, dekte hij zich met een lamavel. t Zou nu toch gauw beter gaan met hem. .1..., II uiterst goed gelegen, in goeden staat. ONMIDDELLIJK VRIJ. Zich wenden: Marktstraat 46, tc NIEUWPOORT. (N.1394) MAnnAAnAAAAAMIAMMMIMW DOORNIK: 10 Ha. AAT: 16 Ha. Zich wenden: P. Six, Wervikstraat 17, te KOMEN. (5604) Het verheugde haar zeer, dat hij gisteren en heden zo opgewekt met haar had gesproken, maar zij zelde tot zichzelf, dat dit zijn oorzaak vond in de omstandigheid, dat hij over zijn uitvinding kon spreken. Maar dat hij het deed, verheugde haar al zeer. Het was voor haat reeds een stil geluk, dat hij niet beslist antipathiek tegenover haar stond. Indien hij haar slechts recht vaardig behandelde, en haar niet in het afschuwelijke licht zag, waarin Beatrix en haai- moeder haar voor stelden, dan zou zij reeds zeer te vreden zijn. Haar trpts liet weliswaar niet toe hem te tonen hoe veel genoegen het haar deed dat hij met haar sprak en haar vertelde van dingen waarin hij belang stelde. Zij wacht te er zich angstvallig voor, hem iets te tonen van hetgeen in haar ziel omging. Dat moest hij voor niets ter wereld vermoeden, anders zou zij zich van schaamte niet kunnen bergen. Dat Hans mee zou komen, wist zij. Ook voor zijn knecht Calutta had hij toegang verzocht, daar hij deze graag, als de gelegenheid zioh voordeed, wilde onderrichten. Dit was haar aangenaam, daardoor zou zij niet geheel alleen met hem zijn. ("t vervolgt) Ondergetekende begeert een post abonnement op Het Wekelijks Nieuwsuitgave (1) Naam Adres Gemeente (stad) (Handtekening) (1) Niet vergeten de gewenste uitgave te vermelden. Wanneer ge dit bulletljn Invult, daar na uitknipt en onder open omslag met zegel van 20 centiem opstuurt op het adres van «Het Wekelijks Nieuws», Gasthuisstraat 19, Poperinge, zorgen wij ervoor dat XJ enkele dagen daarop het bezoek krijgt van do postbode, dio bij V het geld innen komt opdat U regelmatig om de week ons blad zoudt ontvangen. Do prijs van het verschuldigde bedrag kan d< lezer steeds nagaan ln het k<p- dertje nevens de titel van ons blad. Daar staat: Abonnementsprijs, België tot Nieuwjaar fr. Dit la het bf-

Het Wekelijks Nieuws (1946-1990) | 1950 | | pagina 8